Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (441)Книжкові видання та компакт-диски (193)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>U=Н931.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія: Будівництво   
1.

Кулинич Ю.В. 
Взаємодія фільтратів полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) із зоною аерації (еколого-геохімічна оцінка): Автореф. дис... канд. геол. наук: 21.06.01 / Ю.В. Кулинич ; НАН України, М-во України з питань надзв. ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорноб. катастрофи, Ін-т геохімії навколишнього середовища. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено фізико-хімічні процеси, які відбуваються у природно-техногенній системі полігонів і звалищ твердих побутових відходів (ТПВ). Визначено умови поглинання важких металів породами зони аерації Київського полігону ТПВ та окремими глинистими мінералами з фільтратів. Доведено, що основним механізмом поглинання заліза й алюмінію з фільтратів є гетерокоагуляція колоїдів на частинках глинистих мінералів. Показано, що за умов використання процесів гетерокоагуляції можна значно зменшити вміст важких металів у фільтраті полігонів і звалищ ТПВ, знизити ймовірність їх потрапляння у трофічні ланцюги. Доведено, що за такої системи коагулювання колоїдні частинки захоплюють і співосаджують небезпечні суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103 +
Шифр НБУВ: РА351879

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Луньова О.В. 
Визначення параметрів безпечної утилізації твердих побутових відходів: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.В. Луньова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено параметри безпечної утилізації твердих побутових відходів (ТПВ). Проаналізовано сучасний стан, тенденції розвитку процесів переробки ТПВ. Встановлено, що найбільш перспективним напрямом утилізації ТПВ є їх знешкодження методом високотемпературного піролізу. Розроблено основні принципи екобезпечної роботи піролізного реактора. Запропоновано екологічно безпечний спосіб утилізації твердих побутових відходів методом високотемпературного піролізу зі швидким охолодженням газів, які відходять. Теоретично й експериментально досліджено вплив вихрового ефекту на температуру кінцевих піролізних газів. Розроблено математичну модель режимів технологічного процесу переробки ТПВ з метою дослідження впливу температури та складу ТПВ на характеристики газоподібних продуктів на виході з реактора. Розроблено математичну модель для кількісного аналізу щільності електричного струму у шарі теплогенератора. За одержаними закономірностями розподілу струмів виконано розрахунок робочих параметрів реактора піролізу. Результати розрахунків використано як вихідні дані для проектування дослідно-експериментальної установки. Розраховано чистий і супутній економічні ефекти від утилізації відходів на основі запропонованого в роботі способу високотемпературного піролізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103 +
Шифр НБУВ: РА369996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Березюк О.В. 
Вібраційний гідропривод плити пресування твердих побутових відходів у сміттєвозах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.03 / О.В. Березюк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Доведено, що використання вібраційного способу пресування підвищує коефіцієнт ущільнення твердих побутових відходів (ТПВ) у сміттєвозах. Визначено регресивну функціональну залежність "тиск пресування" з урахуванням властивостей відходів і основних конструктивних і силових параметрів вібраційного гідроприводу (ВГ) плити, що дозволило одержати оптимальні значення даних параметрів. Розроблено математичну модель ВГ плити пресування ТПВ з використанням генератора імпульсів тиску диференціальної дії, яка враховує регресійну, функціональну залежність "тиск пресування - ступінь ущільнення" та дозволяє адекватно описувати процес роботи ВГ. Побудовано область параметрів ВГ пресування ТПВ під час пуску в статичному режимі, яка дозволяє на етапі його проектування визначати параметри та характеристики, які забезпечуватимуть ВГ необхідну стійкість роботи з якісними перехідними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.102-51 +
Шифр НБУВ: РА336565

Рубрики:

      
4.

Жабер М.А. 
Горизонтальний реактор турбулентного змішування для інтенсифікації процесів тепло-масопереносу в гетерогенних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / М.А. Жабер ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено процес мокрого озолення твердих побутових відходів з метою вироблення органо-мінеральних добрив з використанням горизонтального реактора, в якому реалізується режим турбулентного змішування з послідовним витісненням. З урахуванням результатів теоретичних й експериментальних досліджень розроблено апаратурно-технологічну схему процесу мокрого озолення, нову конструкцію реактора, що забезпечує інтенсивний перебіг даної реакції. Створено математичну модель тепломасопереносу в реакторі, доведено її адекватність. Запропоновано технічну документацію для розробки й промислового впровадження горизонтального реактора змішування. Під час реалізації процесу мокрого озолення у горизонтальному реакторі змішування одержано якісні органо-мінеральні добрива. Встановлено, що прибуток від реалізації розробленого процесу складає 16 $ на 1 т переробної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л328-37 + Н931.103 +
Шифр НБУВ: РА349940

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Чонка І. І. 
Екологічні особливості впливу сміттєзвалищ на стан екосистем транскордонного регіону Берег: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / І. І. Чонка ; НАН України ; Ін-т агроекол. і економіки природокористування. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості впливу типових токсикантів полігонів твердих побутових відходів на компоненти екосистем, розміщених у заплавах верхнього басейну р. Тиса у регіоні Берег: грунтові ензими, мікробні угруповання та фітоценози. Вперше для екосистем заплави р. Тиса запропоновано нові напрямки фіторекультиваційних заходів, придатних для використання з метою відновлення порушених біогеоценозів сміттєзвалищ. Висвітлено наукові підходи до збереження цілісності унікальних екосистем заплави р. Тиса, раціонального природокористування та способів відтворення довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.4(4УКР) + Н931.103-4
Шифр НБУВ: РА379499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
6.

Дулин І. С. 
Еколого-економічні засади використання та знешкодження твердих побутових відходів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / І. С. Дулин ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано організаційно-економічну модель вдосконалення процесів збору й утилізації твердих побутових відходів. Вдосконалено методичні засади щодо розрахунку комплексної оцінки еколого-економічних збитків, завданих звалищами твердих побутових відходів, та наукове бачення стосовно реформування законодавчо-нормативного поля в напрямі екологізації еколого-економічних відносин, які виникають у процесі перероблення, складання та утилізації твердих побутових відходів. Обгрунтовано еколого-економічні принципи узгодження інтересів підприємницької діяльності щодо процесів поводження з твердими побутовими відходами з регіональними програмами з охорони навколишнього природного середовища. Визначено критерії формування регіонального ринку вторинних ресурсів за умов сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103
Шифр НБУВ: РА371632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ігнатенко О.П. 
Економіко-екологічні аспекти поводження з твердими побутовими відходами в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.П. Ігнатенко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Здійснено класифікацію факторів і наслідків впливу об'єктів поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) на навколишнє природне середовище в Україні, яка грунтується на визначенні забруднення навколишнього природного середовища у разі захоронення та спалювання ТПВ. Проаналізовано суть понять "поводження з ТПВ", виходячи зі специфіки їх утворення та поводження з ними. Розвинуто методологічні підходи до вдосконалення сфери поводження з відходами в Україні, зокрема, з ТПВ, які базуються на визначенні комплексу оцінок використання їх ресурсного потенціалу у контексті сталого розвитку, впровадження ринково-економічних критеріїв у зазначеній сфері. Здійснено науково-методичне обгрунтування оцінки еколого-економічної ефективності об'єктів поводження з ТПВ на проектній стадії. Розроблено концептуальні положення щодо зменшення рівня зазначеного забруднення довкілля. Визначено заходи нормативно-правового забезпечення дослідженої сфери та удосконалено економічні механізми поводження з ТПВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280 + Н931.1 +
Шифр НБУВ: РА329538

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
8.

Козаченко Т. П. 
Механізми реалізації державної політики у сфері поводження з твердими побутовими відходами: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Т. П. Козаченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади та визначено специфіку механізмів реалізації державної політики у сфері поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). Виявлено основні напрями формування та реалізації державної політики у даній сфері. Використано комплексний підхід до вирішення проблеми ТПВ і визначено сутність понять політичного, економічного, організаційно-правового, інформаційного та морально-етичного механізмів у сфері поводження з ними. Визначено результативність механізмів реалізації державної політики у сфері поводження з ТПВ в Україні й оцінювання процесів їх накопичення. Теоретично обгрунтовано та запропоновано структурно-функціональну модель вдосконалення механізмів реалізації державної політики у сфері поводження з ТПВ, зокрема: передумови, теоретичні підходи та принципи, змістові та процесуальні складові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.1 + Х859(4УКР)131
Шифр НБУВ: РА380073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Антонюк С.І. 
Обгрунтування технології компаундування твердих вуглецевих відходів для екологічно чистої термічної переробки у камерних печах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / С.І. Антонюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано технологію процесу утворення з твердих вуглецевих промислових і побутових відходів сумішей з заданими властивостями для наступної термолізної переробки у камерних печах. Експериментально визначено вплив вологості, в'яжучого компоненту (кислої смолки), нагрівання, стадійності пресування, а також пружних складових суміші відходів на процес ущільнення. Вперше одержано у промисловій камерній печі тверде паливо з суміші шламів вуглезбагачення та твердих побутових відходів і визначено його фізико-механічні та фізико-хімічні властивості. Встановлено вплив вологості та тиску ущільнення вдходів на щільність і міцність палива. Розроблено математичну модель "склад - властивість" і визначено вплив компонентів суміші відходів на її щільність і фізико-механічні характеристики одержаного палива. Показано можливості забезпечення техногенної безпеки термолізу відходів відносно утворення діоксинів. Розроблено технологічну схему компаундування з тристадійним ущільненням відходів і наведено рекомендації щодо вибору обладнання для її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692 + Н931.103.4 +
Шифр НБУВ: РА332964

Рубрики:

      
10.

Свентух А.О. 
Оцінка ризикованості функціонування об'єктів комунального господарства на основі нечітко-множинного підходу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.О. Свентух ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено економічні, екологічні та соціальні проблеми функціонування сучасної сфери поводження з відходами та формування моделі оцінки інтегрального показника ризикованості функціонування полігонів твердих побутових відходів. Виявлено основні соціально-економічні й екологічні тенденції розвитку галузі утилізації відходів з використанням відповідних практичних даних. Досліджено та виявлено недоліки існуючих підходів до визначення можливих наслідків у результаті аварійного розвитку подій на об'єктах комунального господарства та запропоновано нечітко-логічний і нечітко-множинний підходи до оцінки ризикованості зазначених об'єктів. Запропонований нечітко-множинний підхід адаптовано до умов функціонування полігону твердих побудових відходів та здійснено оцінку загального показника ризику аварійного розвитку подій на ньому. На підставі одержаних даних запропоновано заходи щодо мінімізації ризику та зміни існуючої системи поводження з відходами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84 в611 + Н931.103 +
Шифр НБУВ: РА338175

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
11.

Процик 
Підвищення ефективності перевезень твердих побутових відходів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / Олександр Петрович Процик ; Національний транспортний ун-т. — К., 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.102
Шифр НБУВ: РА365896

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Маркіна Л.М. 
Створення екологічно безпечного технологічного процесу та устаткування для переробки побутових органічних відходів методом багатоконтурного циркуляційного піролізу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Л.М. Маркіна ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено загальні принципи переробки побутових органічних відходів. Створено математичну модель технологічного процесу даної переробки, яка базується на багатоконтурному циркуляційному піролізі (БЦП) з використанням теорії рециркуляційних процесів. Розроблено технологію високомолекулярних органічних відходів. Проаналізовано вплив складу вихідної сировини на технологічні параметри процесу. Установлено закономірності впливу режимів роботи на характеристики вихідних продуктів. Доведено екологічну безпеку БЦП суміші різних органічних відходів і одержаних вихідних продуктів. Розроблено рекомендації щодо застосування розробленого процесу на базі БЦП для переробки органічних відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103 +
Шифр НБУВ: РА349485

Рубрики:

      
13.

Калініхін О. М. 
Сумісна утилізація твердих побутових відходів і побічних продуктів коксохімічних виробництв: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / О. М. Калініхін ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано склад паливної композиції й умови переробки сумішей твердих побутових відходів (ТПВ) і побічних продуктів коксохімічних заводів (КХЗ), які забезпечують підвищення екологічної безпеки процесу утилізації відходів за рахунок зниження кількісних показників викидів забруднювальних речовин у атмосферне повітря, а також зменшення частки фітотоксичної форми важких металів у твердому залишку спалення відходів. Вдосконалено теоретичні уявлення у галузі поводження з відходами виробництва та споживання у частині обгрунтування доцільності сумісної утилізації ТПВ і кам'яновугільних фусів як побічного продукту коксохімічних виробництв для одержання альтернативного палива. Вперше, на основі комплексного дослідження складу та властивостей паливних композицій ТПВ з відходами КХЗ встановлено, що застосування кам'яновугільних фусів у якості теплотворної домішки у суміші з побутовими відходами дозволяє підвищити теплоту згоряння та величину виходу летких речовин палива, зменшити вміст золи та вологи в порівнянні з безпосередньою термічною утилізацією ТПВ. Вперше розроблено імітаційну модель процесу термічної утилізації сумішей ТПВ з відходами КХЗ, що відрізняється від існуючих урахуванням стохастичності процесів емісії продуктів згоряння, і дозволяє оцінити стан забруднення атмосферного повітря в зоні впливу гіпотетичного підприємства зі спалення відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.09 + Н931.1
Шифр НБУВ: РА383565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Борисовська О. О. 
Удосконалення методів захисту довкілля від продуктів спалювання твердих побутових відходів з використанням гірських порід: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / О. О. Борисовська ; Національний гірничий університет. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6,022 + Н931.103.4
Шифр НБУВ: РА369855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
15.

Дерейко Х.О. 
Хемосорбція кислих газів спалювання побутових відходів в апаратах з зовнішнім підводом енергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Х.О. Дерейко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено хемосорбційне поглинання кислих газів у лужному розчині та у трифазній системі з твердим хемосорбентом в апараті з зовнішнім підводом енергії, визначено можливі шляхи інтенсифікації хемосорбції діоксиду сірки розчином гідроксиду натрію. Обгрунтовано механізм та розроблено математичну модель хемосорбції діоксиду сірки вапняковою суспензією. Визначено коефіцієнт прискорення сорбції діоксиду сірки розчиненим поглиначенм та у трифазній системі з твердим хемосорбентом. Встановлено кінетичні закономірності фізичної абсорбції та хемосорбції вапняковою суспензією парів хлористого водню. Запропоновано та випробувано для процесів хемосорбції кислих газів абсорбер з імпелерною мішалкою. Розроблено технологічну схему очищення кислих газів сміттєспалювання з використанням абсорбера з імпеллерною мішалкою як основного апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103.4 + Л111.58
Шифр НБУВ: РА318830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського