Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (67)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Н761.204.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Дичко А.О. 
Біотехнологія локального очищення жировмісних стічних вод: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / А.О. Дичко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси біотрансформації органічних забруднень, що містяться в стічних водах олійно-жирового виробництва та розглянуто питання розробки технології локального очищення стоків зазначеної категорії. Особливу увагу приділено дослідженню періодичного анаеробного бродіння стічних вод олійно-жирового комбінату за різних температурних режимів. Запропоновано оптимальний режим безперервного метанового зброджування стоків. Висвітлено вихід біогазу та його енергетичну цінність залежно від параметрів анаеробної ферментації. Доведено доцільність застосування симбіотехнології для доочищення зброджених стічних вод олійно-жирових виробництв згідно з вимогами до якості стоків, що скидаються в каналізацію. Описано технологію комплексного локального очищення висококонцентрованих стічних вод олійно-жирових підприємств, що включає термофільне метанове бродіння та аеробну обробку з застосуванням іммобілізованої мікрофлори. Показано можливість застосування кінетичних констант метанової ферментації, отриманих під час лабораторних досліджень для передбачення результатів анаеробного зброджування відходів за напівпромислових та промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.094 + Н761.204.5
Шифр НБУВ: РА317980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Бреус Р.В. 
Зниження об'ємів накопичених відходів водоочищення - осадів стічних вод, шляхом їх утилізації в асфальтобетон: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Р.В. Бреус ; Укр. НДІ екол. пробл.. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано новий екологічно безпечний спосіб використання лежалих осадів стічних вод у господарський обіг, що включає етап їх підготовки до необхідних параметрів наповнювача асфальтобетону з подальшою його утилізацією в дорожньо-будівельній галузі. Встановлено, що сухий порошкоподібний багатокомпонентний матеріал на основі осадів стічних вод (ОСВ) аналогічний за своїми фізико-механічними властивостями однокомпонентному доломітовому мінеральному порошку. Показано можливість використання сухого порошкоподібного багатокомпонентного матеріалу як замінника однокомпонентного доломітового мінерального порошку в асфальтобетонних сумішах. Виявлено, що в системі "бітум - ОСВ" осад стічних вод покращує адгезійні властивості бітуму до поверхні мінеральних частинок, а важкі метали з полівалентними катіонами утворюють з органічними речовинами ОСВ стійкі хелатні з'єдання, що сприяє поліпшенню фізико-механічних характеристик асфальтобетону та перетворює його на екологічно безпечний матеріал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.5 +
Шифр НБУВ: РА354957

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Котюк Ф.О. 
Зниження рівня екологічно небезпечного впливу осадів міських стічних вод на навколишнє середовище: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Ф.О. Котюк ; Укр. НДІ екол. пробл. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Установлено, що гумінові речовини мають високу виборчу сорбційну здатність стосовно важких металів. Як ефективний реагент для їх вилучення з осадів міських стічних вод запропоновано використовувати продукт обробки бурого вугілля лугом, яким є вуглелужний реагент (ВЛР). Теоретично обгрунтовано та досліджено застосування нового методу вилучення важких металів з осадів міських стічних вод за допомогою гумінових речовин. Доведено можливість фільтрування осаду цих вод через намивний фільтрувальний шар, зокрема шар ВЛР або іншої, аналогічної за властивостями речовини. За цього намивний шар може бути стаціонарним - за використання фільтр-пресів або рухливим - за умов застосування центрифуг. Виконано математичний опис процесу фільтрування осадів міських стічних вод через допоміжні речовини, зокрема, через шар продуктів переробки бурого вугілля, що містить гумінові речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.5 +
Шифр НБУВ: РА345819

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Степанов О.В. 
Підвищення ефективності зневоднення осадів міських стічних вод: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / О.В. Степанов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено конструкцію локального дренажу модульного типу, яка дозволяє інтенсифікувати водовідбір з заболочених мулових майданчиків за умов використання установки всмоктувально-нагнітаючої дії. Запропоновано математичну модель видалення мулової води, яка враховує зміну коефіцієнта фільтрації внаслідок кольматації навколофільтрового простору, вплив фільтруючих елементів на роботу один одного та дозволяє розрахувати динаміку продуктивності модульної установки локального дренажу, визначити час її ефективної роботи. Визначено раціональні конструктивні та технологічні параметри даної установки. Запропоновано нову технологічну схему та математичну модель процесу видалення мулової води з заболочених мулових майданчиків. Визначено питому енергоємність обладнання, яке використовується для інтенсифікації видалення мулової води з заболочених карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.5
Шифр НБУВ: РА375164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Сорокіна В.Ю. 
Підвищення ефективності зневоднення осадів на мулових майданчиках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.Ю. Сорокіна ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено технологію зневоднення осадів на мулових майданчиках за допомогою установки всмоктувально-нагнітальної дії. Одержано залежності зміни дебіту вакуумної дренажної лінії та величини вакууму у всмоктувально-нагнітальному колекторі від часу, а також об'єму рідини, що видаляється однією вакуумно-дренажною лінією, які дозволяють визначити величину водовідбору з усього мулового майданчика за сумісної роботи з технічними засобами. Обгрунтовано математичну модель і розроблено методику розрахунку процесу зневоднення осадів на мулових майданчиках, що містять різне обладнання, а саме: горизонтальний і вертикальний дренаж, всмоктувально-нагнітальну установку. З'ясовано значення коефіцієнта фільтрації осаду, що осів. Визначено питому енергоємність обладнання, що використовується для інтенсифікації зневоднення осадів на мулових майданчиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.5 +
Шифр НБУВ: РА343337

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Корбутяк В.І. 
Розробка технології використання і доочищення господарсько-побутових стічних вод на рисових системах (на прикладі Херсонської області): Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / В.І. Корбутяк ; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2004. — 19 с. — укp.

На прикладі рисового масиву обгрунтовано технологію підготовки та використання господарсько-побутових стічних вод приморської оздоровчої території України. Удосконалено конструкцію рисових систем для реалізації ними нових функціональних завдань. Удосконалено методику водно-балансових розрахунків використання стічних вод, що дозволяє враховувати дефіцит водоспоживання сільськогосподарських культур, різницю величини випаровування та опадів, а також наявність чи відсутність болотно-очеретяної рослинності на полях біоплато. Запропоновано математичний і графічний способи розрахунку необхідних площ для використання та доочищення стічних вод на полях зрошення та біоплато, що дає змогу суттєво спростити дані розрахунки, а також врахувати фактори, які впливають на процеси очистки та використання стоків. Запропоновано способи підготовки стоків для зрошення, режими поливу та просушування чеків-біоплато, визначено оптимальні глибини заповнення чеків, величини параметрів поперечного перерізу дренажно-скидних каналів, що сприяють ефективному використанню сільськогосподарських угідь для очистки стоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.5 + П040.25 +
Шифр НБУВ: РА330869

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Орлова О. М. 
Удосконалення зневоднення осадів міських стічних вод на мулових майданчиках: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / О. М. Орлова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено вдосконалену технологію зневоднення осадів на мулових майданчиках та інтенсифікації їх роботи. Вивчено склад і фізико-хімічні властивості суміші осадів міських стічних вод за обробки їх флокулянтами та без їх застосування, що було покладено в основу вдосконалення методу їх зневоднення на мулових майданчиках. Розроблено математичну модель зневоднення осадів на мулових майданчиках з горизонтальним дренажем, системою вакуумування та врахуванням дії флокулянтів. Визначено раціональні параметри процесу зневоднення осадів на мулових майданчиках з горизонтальним дренажем у разі застосування флокулянтів і вакуумування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.5
Шифр НБУВ: РА382544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Булгаков В.В. 
Удосконалення обробки фугату при безреагентному центрифугуванні осадів міських стічних вод: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.В. Булгаков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вирішено актуальне завдання інтенсифікації технології обробки фугату, який утворюється під час безреагентного центрифугування осадів міських стічних вод. Розроблено метод обробки фугату фільтруванням через еластичний фільтрант з його подальшою регенерацією та багаторазовим використанням. Установлено ефективність використання еластичного фільтрувального матеріалу для обробки фугату. Визначено вплив залишкового забруднення фільтранта на ефективність процесу обробки фугату. Висвітлено залежність ступеня руйнування фільтранта від кількості циклів стискання. Розроблено технологічну схему безреагентного центрифугування осадів і конструктивне рішення фільтра-зневоднювача фугату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.5
Шифр НБУВ: РА313084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського