Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (317)Книжкові видання та компакт-диски (218)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Н113.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Будівництво   
1.

Орлова Н.О. 
Вплив зовнішніх збурень на теплові режими будинків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Н.О. Орлова ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено математичну модель теплових режимів приміщень, яка відрізняється від існуючих врахуванням зміни зовнішніх збурень на визначеному часовому інтервалі. Вперше одержано кореляційний зв'язок між аеродинамічним коефіцієнтом і коефіцієнтом тепловіддачі в області гальмування потоку на навітряній поверхні будинків. Визначено коефіцієнт тепловіддачі в області відриву повітряного потоку від зовнішніх поверхонь бокових стін будинку. Удосконалено методику визначення теплового навантаження будинків і споруд, яка відрізняється врахуванням нестаціонарних режимів захисних конструкцій. Вперше визначено коефіцєнт теплопередачі через світопрозорі огорожі з урахуванням зміни швидкості та напрямку вітру, запропоновано конструктивний утеплювач оригінальної конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 +
Шифр НБУВ: РА356608

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Фурсов Ю.В. 
Енергозберігаючі фасадні конструкції: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ю.В. Фурсов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Створено теоретичні основи проектування енергозберігальних фасадних конструкцій житлових будинків з застосуванням внутрішнього способу утеплення. Розроблено уточнену методику розрахунку розподілу температури та парціального тиску водної пари за перерізом будівельних конструкцій. Запропоновано аналітичний спосіб визначення конденсації на поверхні та у товщі огороджень. Створено комп'ютерну програму, яка дозволяє швидко аналізувати різні ситуації для вибору ефективних рішень фасадів. Розроблено методику розрахунку температурно-вологісного режиму в огороджувальних дво- та тривимірних системах. На базі цієї методики розроблено нові способи внутрішнього утеплення огороджувальних конструкцій та виявлено ефективні існуючі конструктивні рішення. Розроблено план-програму натурних експериментальних досліджень запропонованої конструкції внутрішнього утеплення торцевих зовнішніх стін квартири панельного житлового будинку у Харкові. Створено нову конструкцію датчика для визначення конденсації. Проведено натурні експериментальні дослідження, за якими проведено вимірювання температури та внутрішньої поверхні утеплених торцевих стін квартири в різні моменти часу, визначено температуру контакту керамзитобетонної стіни й утеплювача, температуру повітря у кімнатах, визначено зміну відносної вологості повітря на поверхні контакту та наявність конденсації на цій поверхні. Конденсації за трирічний період дослідження не спостережено. За результатами тривалого дослідження температурно-вологісного режиму утеплених фасадних конструкцій показано надійність розробленого рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 + Н637.06 +
Шифр НБУВ: РА365455

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Петренко А. О. 
Забезпечення оптимальних умов мікроклімату з урахуванням моделювання теплового режиму приміщення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / А. О. Петренко ; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено аналіз теоретичних та експериментальних досліджень мікрокліматичних умов у приміщеннях житлових і громадських будівель, їх вплив на самопочуття, здоров'я та працездатність людини. Досліджено процес променевого теплообміну між поверхнею тіла людини та поверхнями, оберненими всередину приміщення. Розроблено фізико-математичну модель променевого теплообміну поверхні тіла людини та поверхонь, обернених всередину приміщення. Запропоновано критерій оцінювання стану мікроклімату в приміщенні з урахуванням променевої складової теплообміну. Розроблено систему, що забезпечує покращання мікрокліматичних умов шляхом управління променевою складовою теплообміну, та методику розрахунку окремих її елементів. Розроблено математичну модель абсорбційного перетворювача теплоти для отпимізації його роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6
Шифр НБУВ: РА384173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Стебловцев В.О. 
Нормалізація мікроклімату виробничого середовища нахиленою подачею припливного повітря зі змінною витратою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / В.О. Стебловцев ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання нормалізації мікроклімату виробничого середовища опалювально-вентиляційними системами зі змінною витратою та нахиленою подачею припливного повітря. Досліджено шляхи регулювання початкових параметрів припливних струменів у опалювально-вентиляційних системах з метою забезпечення нормованих параметрів повітряного середовища в робочій зоні. Математичне моделювання повітророзподілення дозволило визначати та за необхідності коректувати стан мікроклімату в робочій зоні вже на стадії проектування опалювально-вентиляційних систем. Розроблено схему керування мікрокліматом у робочій зоні з урахуванням як зовнішнього, так і внутрішнього температурних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 + Н76272-02
Шифр НБУВ: РА315268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Кінаш О.В. 
Повітрообмін у приміщеннях житлових будинків і його вплив на мікроклімат: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.В. Кінаш ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2007. — 20 с. — укp.

За лабораторних умов досліджено процеси протікання повітряного потоку через пластинчаті щілинні отвори, прототипи щілин вікон і різнопрофільні віконні щілини, а також конструкції вікон і балконних дверей. Проаналізовано процеси природного повітрообміну приміщень (помешкань) будівель з застосуванням математичних моделей і результатів експериментальних досліджень на реальних об'єктах. За допомогою математичного моделювання повітрообміну з використанням результатів досліджень установлено залежність між інтенсивністю повітрообміну та кліматичними і контрольованими умовами. Розроблено рекомендації щодо керування природним повітрообміном приміщень (помешкань). Запропоновано методику розрахунку систем вентилювання приміщень житлових та інших будинків з застосуванням математичної моделі тепло- та повітрообміну у помешканнях за розрахункових умов, а також математичної моделі тепло- та повітрообміну у помешканнях житлових будинків за нестаціонарних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 +
Шифр НБУВ: РА351206

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Куліченко І.І. 
Раціональне проектування заглиблених будівель з врахуванням теплотехнічних характеристик грунтів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / І.І. Куліченко ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено методику розрахунку та раціонального проектування огороджуючих конструкцій заглиблених житлових будівель для вибору найбільш ефективного проекту. Проаналізовано існуючі концептуальні підходи до раціонального проектування огороджуючих конструкцій заглиблених житлових будівель. Розроблено конструктивні рішення протизсувних заглиблених споруд, окремих конструкцій, обгрунтовано найбільш прийнятні матеріали. Експериментально досліджено теплофізичні характеристики грунтів, зокрема їх теплопровідність залежно від типу та вологості, а також фізичного стану (природного або замороженого). Досліджено енерго- та економічну ефективність багатофункціональних заглиблених будівель із застосуванням методики розрахунку сукупної дисконтованої вартості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 + Н7-022 + Н7-042 +
Шифр НБУВ: РА360044

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Кудрін О.Б. 
Розробка комплексної інженерної основи нормалізації мікрокліматичних умов у гарячих цехах підприємств харчових виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.Б. Кудрін ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гір. пром-сті. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено комплексний показник якості мікроклімату у виробничих приміщеннях. Розкрито закономірності повітро-теплообмінних процесів у гарячих цехах. Виявлено розподіл у просторі інтенсивності теплових випромінювань від поверхонь технологічного обладнання, що нагрюваються, а також вплив інфрачервоних випромінювань на робітників даних цехів. Наведено методику оцінки мікрокліматичних умов у виробничих приміщеннях за допомогою комплексного показника. Встановлено особливості повітро-теплообмінних процесів у гарячих цехах (струменевий рух повітря, утворення зон застійного повітря), а також просторові границі допустимої інтенсивності інфрачервоних випромінювань від різних видів теплового обладнання. Розроблено та впроваджено методику прогнозування параметрів повітрообміну. Визначено область ефективного використання природної вентиляції в гарячих цехах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 + Л80-43
Шифр НБУВ: РА315428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Чумуріна О.Б. 
Температурно-вологісний режим огороджувальних конструкцій будівель: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.Б. Чумуріна ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Сформульовано задачу й одержано систему рівнянь, яка описує термодифузію вологи крізь захисну конструкцію з урахуванням змін параметрів повітря, яке її омиває. Розв'язано задачу зміни тепловологісного стану захисної конструкції з урахуванням її повітропроникності. На підставі результатів аналізу змін тепловологісного стану захисної конструкції розроблено метод розрахунку вологісного режиму захисних конструкцій будинку в процесі його експлуатації з урахуванням чинника повітропроникності. Розроблено математичні моделі зміни тепловологісного стану захисних конструкцій за вісесиметричних і невісесиметричних граничних умов та з урахуванням фільтрації повітря крізь конструкцію. На базі розроблених математичних моделей створено алгоритми розрахунку тепловологісного стану захисної конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 +
Шифр НБУВ: РА350555

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Клімова І.В. 
Тепловий режим зимових теплиць з позонним опаленням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / І.В. Клімова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано модель розрахунку поля температури в об'ємі теплиці за умов опалення зони вегетації рослин. Встановлено, що великі витрати теплоти на обігрів тепличних споруд зумовлені низьким термічним опором огороджуючих конструкцій та нераціональною дією систем опалення. Рекомендовано підвищити опір конструкцій шляхом застосування склопакетів та шторних екранів. Отримано емпіричні залежності розрахунку коефіцієнта теплопередачі склопакета з різною товщиною повітряного прошарку та кутом нахилу до горизонту. Розроблено схему розрахунків позонної системи опалення в зимових теплицях склопакетної конструкції з одинарним огородженням та шторним екраном. Результати використано для розробки проекту енергоощадної теплиці площею 1 га та переобладнання промислової теплиці Київського агрокомбітату "Пуща-Водиця".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 + П082.62 + П077
Шифр НБУВ: РА321304

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Філоненко О.І. 
Теплозахисні властивості фундаментної зони цивільних будинків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.І. Філоненко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Висвітленно удосконалення методики проектування теплоізоляції конструкцій, що межують з грунтом, та інженерних заходів утеплення фундаментної зони цивільних малоповерхових будинків. Розроблено методику проектування утеплення фундаментної зони вертикальними внутрішніми та зовнішніми поясами як засіб зменшення тепловтрат підлогою на грунті. Встановлено, що глибина закладання утеплювача повинна бути на 0,2 м нижче за рівень промерзання грунту даної місцевості, а товщина визначається з одержаної експериментально залежності між параметрами утеплювальних конструкцій фундаментної зони та температурним перепадом внутрішнього та зовнішнього повітря. Розроблено модель дослідження температурного режиму навколофундаментної зони, яка реалізується методом скінченних елементів і натурним експериментом доведено її достовірність. Запропоновано методику визначення економічної ефективності проектного рішення утеплення фундаментної зони одноповерхового жилого будинку, розробленого на підставі методики проектування теплоізоляції підлог на грунті. Проведено дослідження теплозасвоєння поверхнею підлог. Розроблено рекомендації щодо утеплення фундаментної зони та використання сучасних плитних утеплювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 +
Шифр НБУВ: РА367734

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Нікіфорова Т.Д. 
Удосконалення методики розрахунку і раціонального проектування термореновації великопанельних житлових будівель: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Т.Д. Нікіфорова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2002. — 22 с. — укp.

Удосконалено методику розрахунку теплоспоживання будівлями стосовно врахування теплових витрат через вузли захисних конструкцій. Встановлено закономірності даних теплових витрат. Визначено техніко-економічну ефективність заходів щодо термореновації захисних конструкцій великопанельних житлових будівель залежно від кліматичних умов України. Розроблено методику раціонального проектування, а також отримано значення технічних параметрів систем модернізації захисних конструкцій для вибору найбільш ефективного проекту термореновації великопанельних житлових будівель, що експлуатуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 + Н711-08
Шифр НБУВ: РА317768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Терех М.Д. 
Удосконалення технології улаштування ефективних огороджуючих конструкцій з використанням ніздрюватобетонних блоків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / М.Д. Терех ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Наведено для використання коефіцієнт зниження термічного опору огороджувальних конструкцій внаслідок їх багатошаровості. Досліджено технологічність багатошарових огороджувальних конструкцій з підвищеним термічним опором. Запропоновано вдосконалені конструктивні та організаційно-технологічні рішення улаштування огороджувальних конструкцій будинків з підвищеним термічним опором з використанням дрібних стінових блоків з ніздрюватого бетону. Розроблено методику визначення оптимального щодо економічних показників опору теплопередачі огороджувальних конструкцій будинків. Створено модель ефективного розподілу інвестицій у заходи термореновації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 + Н42-044 + Н431.31 +
Шифр НБУВ: РА334769

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського