Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (134)Книжкові видання та компакт-диски (97)Журнали та продовжувані видання (83)
Пошуковий запит: (<.>U=Л73$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Денисова Н.М. 
Зниження забрудненості повітря робочої зони при формуванні поліамідних ниток: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / Н.М. Денисова ; Нац. н.-д. ін-т пром. безпеки та охорони праці . — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено комплекс методів для зменшення виділень забруднюючих речовин і мінімізації їх впливу на персонал дільниці формування поліамідних ниток. Проаналізовано механізм виділень забруднюючих речовин з поверхні гарячих поліамідних ниток, що формуються, розроблено експериментальний точковий метод оцінювання, що базується на використанні електростатичних сил та адсорбційних властивостей мідних поверхонь з полярними групами низькомолекулярних сполук (НМС). Запропоновано математичну модель залежності інтенсивності виділень від технологічних параметрів формування (температури формовочного блоку та тиску обдувного повітря в напірній камері). Розроблено алгоритм проведення технологічних заходів, що дозволяють зменшити кількість виділень НМС без погіршення якості ниток. Впроваджено індивідуальний пристрій контролю забруднення повітря, що може бути використаним у якості індикатора та стимулятора використання засобів захисту органів дихання. Удосконалено інженерні методи, що включають прогнозне керування загально обмінною вентиляцією у випадку змін у технологічному процесі для забезпечення заданої концентрації НМС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л732.31 н6
Шифр НБУВ: РА375047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ганзюк А.Я. 
Інтенсифікація процесу колорирування поліефірних текстильних матеріалів дисперсними барвниками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / А.Я. Ганзюк ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження змін властивостей та структури поліефірних текстильних матеріалів, зафарбованих дисперсними барвниками за присутності інтенсифікатора аніліду саліцилової кислоти. Одержані дані використано для визначення механізму дії інтенсифікатора у процесі колорирування. Для інтенсифікації процесу колорирування поліефірних текстильних матеріалів дисперсними барвниками запропоновано нові технологічні режими, які дають змогу уникнути початкової стадії обробки матеріалу - зняття замаслювачів і забруднень внаслідок введення у фарбувальну ванну стійкої композиції аніліду саліцилової кислот та суміші поверхнево-активних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л732.370.4 + М352.370.5 +
Шифр НБУВ: РА334878

Рубрики:

      
3.

Клименко П.А. 
Математичне моделювання процесів деформації та коалесценції в волокноутворюючих полімерних дисперсних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.15 / П.А. Клименко ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні основи виробництва матрично-фібрилярних волокнистих систем, зокрема, прядомість волокон дисперсної фази. Одержано рівняння, що дозволяють прогнозувати прядомість сумішей полімерів та можливість отримання матрично-фібрилярної структури з різними характеристиками фібрил, зокрема, з "нескінченними" фібрилами. Розроблено методику визначення кратності витягування (величини деформації) матричного полімеру, а також полімеру дисперсної фази у полімерній композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л730.3-1
Шифр НБУВ: РА311471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ляшок І.О. 
Механізм зміни ступеню полімеризації і молекулярно-масового розподілу при попередньому дозріванні лужної целюлози у віскозному виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.15 / І.О. Ляшок ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено різні моделі процесу попереднього дозрівання лужної целюлози у віскозному виробництві, зіставлено розрахункові (одержані з використанням методу Монте - Карло) та експериментальні криві розподілу за ступенем полімеризації (СП) (одержані фракціонуванням) після попереднього дозрівання лужної целюлози. Показано, що зміна СП лужної целюлози за умов дозрівання проходить у разі паралельного протікання двох процесів в аморфних ділянках - деструкції за законом випадку та деполімеризації макромолекул целюлози з кінця ланцюга. Деструкція за законом випадку збільшує кількість кінців макромолекул і прискорює процес деполімеризації. Проаналізовано криві розподілу за СП, а також числові величини макро-молекулярного розподілу (ММР) після процесу деструкції за законом випадку, одержаних у результаті числового експерименту. Показано, що ММР за Флорою та логарифмічно нормальний розподіл за СП адекватні в межах похибки статистичних критеріїв збігу двох розподілів. Запропоновано альтернативні технології схеми підготовки целюлози до ксантогенування, що дають змогу змінювати кількість геміцелюлози та характер кривої розподілу за СП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л731.11-31 +
Шифр НБУВ: РА324878

Рубрики:

      
5.

Корнієнко С.П. 
Розробка пристроїв для охолодження синтетичних ниток при формуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.10 / С.П. Корнієнко ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Запропоновано класифікацію пристроїв для охолодження синтетичних ниток, яка враховує сучасні вимоги та тенденції в розробці пристроїв для охолодження. Показано вплив конструкції пристроїв для охолодження на якість одержаних ниток. На базі моделі фільтраційної течії в пористому тілі сформульовано крайові задачі переносу в пучках ниток і визначено фізичні схеми взаємодії потоків у пучках і зовнішньому середовищі, які розширюють уявлення про закономірності процесів переносу в системах ниток. Вперше розроблено математичні моделі, які описують процес охолодження пучка ниток у нерухомому середовищі, в закритому пристрої та в закритому пристрої з протитоком. Математичні моделі враховують параметри пучка та конструктивні параметри пристрою для охолодження, теплообмін у середині пучка ниток і між пучком, граничним шаром охолоджуючого повітря. Отримано математичні залежності для визначення кількості сорбованої вологи ниткою у процесі формування та за умов впливу процесу замаслювання на тертя й охолодження ниток. На підставі проведених теоретичних та експериментальних досліджень запропоновано метод проектування пристроїв для охолодження закритого типу з протитоком. Розроблено та досліджено пристрій для охолодження закритого типу з протитоком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л732.03-5-02
Шифр НБУВ: РА312099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Куваєва Є.П. 
Розробка технології нових тонковолокнистих матеріалів на основі компатибілізованих сумішей полімерів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.15 / Є.П. Куваєва ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення й обгрунтовано нове рішення наукової проблеми реалізації явища специфічного волокноутворення під час переробки розплавів компатибілізованих сумішей полімерів, а також сумішей зі специфічною взаємодією компонентів на межі поділу фаз та нанонаповнених сумішей. Вперше показано можливість реалізації явища специфічного волокноутворення під час переробки сумішей поліоксиметилен/співполіамід (ПОМ/СПА) та поліоксиметилен/співполімер етилену з вінілацетатом (ПОМ/СЕВА) на промисловому екструзійному обладнанні. Виявлено, що під час реалізації даного явища відбувається зміщення області зміни фаз у напрямку більшого, ніж 50 мас. % вмісту ПОМ. Дані закономірності пояснено покращанням сумісності компонентів суміші за рахунок специфічних взаємодій. Встановлено, що використання поліетиленгліколю (ПЕГ) як компатибілізатору та бінарної суміші СЕВА/ПЕГ дає можливість реалізувати явище специфічного волокноутворення для співвідношення компонентів поліпропілену (ПП)/СПА, що відповідає області зміни фаз, а також в 16 - 34 рази підвищити поглинання ними вологи. Виявлено, що механізм дії ПЕГ (та його сумішей з СЕВА) полягає у зменшенні величини міжфазового натягу на межі поділу фаз та підвищенні стабільності рідинних струменів ПП у матриці СПА. Вперше встановлено закономірності течії та процесів структуроутворення в розплавах сумішей ПП/СПА, які містять наповнювач в наностані - аеросил. Показано, що не зважаючи на твердий стан домішки, в'язкість розплавів сумішей не підвищується (за умов переробки), має місце раптове зростання прядомості розплавів та покращення процесів волокноутворення поліпропілену в масі співполіаміду, що проявляється в зменшенні (до 0,30 - 0,15 мкм) діаметрів мікроволокон, збільшенні їх числа та однорідності розподілу за діаметрами. Встановлено механізм дії домішок аеросилу, що полягає у гасінні твердою частинкою нанодомішки амплітуди хвилі руйнівного збудження, що перешкоджає розпаду рідинних струменів ПП на краплі. Розроблено технологію одержання нанонаповнених фільтруючих матеріалів, які мають розвинену поверхню, високу продуктивніть за тонкості очищення менше 0,3 мкм. На основі суміші зі специфічною взаємодією компонентів (ПОМ/СЕВА) створено фільтруючі матеріали з бактерицидною дією. Рекомендовано оптимальні технологічні параметри переробки досліджених сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л732.2 + М352.2 +
Шифр НБУВ: РА345403

Рубрики:

      
7.

Лоза В.М. 
Розробка технології одержання волокон на основі композиції полікапроамід - пек: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.15 / В.М. Лоза ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено технологію одержання сумішевих волокон полікапроамід - пек (ПКА - пек) матрично-фібрилярної будови. Досліджено реологічні властивості розплавів сумішей ПКА - пек, розроблено спосіб змішування розплавів ПКА та пеку. Висвітлено вимоги до волокноутворювального пеку. Результати вивчення процесів формування й орієнтаційного витягування волокон дозволили розробити технологічні параметри даних процесів і реалізувати формування волокон з розплаву композиції ПКА - пек на устаткуванні для одержання ПКА-ниток. Вивчено особливості матрично-фібрилярної будови ПКА - пек волокон і кристалічної структури ПКА матриці та її поліморфного переходу у ході орієнтаційного витягування. Досліджено кінетику термоокиснювального розкладу ПКА - пек волокон і показано, що перебіг процесу лімітується розкладом ПКА. За умов дослідно-промислового виробництва з ПКА - пек волокон одержано вуглецеві волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л732.38
Шифр НБУВ: РА314206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мельник І.А. 
Розробка технології формування модифікованих поліпропіленових волокон: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.15 / І.А. Мельник ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано полігексаметиленгуанідінхлорид (ПГГХ) і полігексаметиленгуанідінфосфат (ПГГФ) як бактерицидні домішки для одержання поліпропілену (ПП) мікроволокон шляхом переробки розплавів сумішей ПП/співполіамід (СПА). Показано, що дані домішки є ефективними компатибілізаторами полімерів у сумішах ПП/СПА, що має прояв у зміні процесів структуроутворення у напрямку формування більш тонких ПП мікроволокон, збільшенні їх кількості та маси від 63,4 % та 50,7 % до 89,0 % та 82,8 % відповідно та різкому зростанні однорідності розподілу мікроволокон за діаметрами. Суттю механізму дії домішок є зменшення міжфазового натягу в сумішах ПП/СПА та збільшенні часу розпаду рідких струменів ПП у матриці СПА. Показано, що величина питомої поверхні еросилів, хімічна природа функціональних груп їх частинок, розмір зазору у дисковій зоні екструдера дозволяють регулювати процеси структуроутворення у розплавах сумішей ПП/СПА. Стосовно реалізації специфічного волокноутворення найбільш ефективним є аеросил з диметильними групами. Для аеросилів з силанольними групами 82,1 % ПП за масою утворює волокна безперервної довжини у порівнянні з 50,7 мас. % для бінарної суміші. Підтверджено гіпотезу про стабілізувальну дію нанорозмірних аросилів на рідкі струмені ПП у матриці СПА. Механізм дії цих домішок полягає у погашенні амплітуди руйнівного збудження на нанорозмірних частинках та різкому зменшенні міжфазового натягу. Ці фактори сприяють покращанню специфічного волокноутворення за умов течії розплавів сумішей ПП/СПА. Установлено особливості реологічних властивостей розплавів нанонаповнених сумішей ПП/СПА, а саме: незначну зміну в'язкості за умов зсуву, різке збільшення прядомості розплавів реалізації специфічних взаємодій між силанольними групами аеросилу й амідними зв'язками макромолекул СПА. Показано, що показник степеня у степеневому рівнянні, який описує течію розплаву, може бути якісною характеристикою міри сумісності компонентів суміші та критерієм оцінювання характеру структуроутворення в них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л732.2 +
Шифр НБУВ: РА358344

Рубрики:

      
9.

Дрогун О.В. 
Течія волокноутворюючих розплавів поліамід 6,6 - поліетилентерефталат при формуванні монониток: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.15 / О.В. Дрогун ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено течію волокноутворювальних розплавів сумішей поліамід 6,6 - поліетилентерефталат у процесі формування монониток. На прикладі їх сумішей ПА6,6 - ПЕТФ доведено можливість застосування математичних моделей формування розплавів полімерів до розплавів сумішей полімерів, а також можливість направленого регулювання їх дисперсної структури шляхом зміни технологічних параметрів формування. Встановлено критерій прядимості, розрахованого як добуток часу перебування в екструдері, кратностей фільєрного та передфільєрного витягування. Висвітлено явище шиїчного механізму порушення прядимості волокноутворювальних розплавів для сумішей ПА6,6 - ПЕТФ. Доведено, що з монониток, отриманих з розплавів сумішей ПА6,6 - ПЕТФ, найбільш високі фізико-механічні властивості мають мононитки з вмістом дисперсної фази 10 %, міцність яких дорівнює міцності з монониток ПА6,6.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л738.103
Шифр НБУВ: РА319980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського