Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Л113.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Гавриленко С.Ю. 
Закономірності абсорбції сірководню із газів содового виробництва на провальних тарілках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / С.Ю. Гавриленко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено закономірності процесу абсорбції сірководню. Розроблено наукові засади проектування апаратури для очищення скидних газів содового виробництва від сірководню. Висвітлено кінетику абсорбції сірководню технологічними рідинами содової промисловості на протитечійних провальних тарілках. Розглянуто вплив геометрії тарілки та затримки на ній рідини на відносну інтенсивність абсорбції сірководню та двооксиду вуглецю. Знайдено гідродинамічні умови, за яких витрата активного компонента абсорбенту на реакцію з двооксидом вуглецю мінімальна. Визначено хімічну єдність зазначених абсорбентів за сірководнем. Отримано кінетичні рівняння. Для порівняння ряд дослідів виконано з розчином їдкого натру. На підставі даних спроектовано та побудовано дослідну установку для очищення газів від сірководню, яку запроваджено у промислове виробництво. Розроблено математичну модель дослідної установки для перевірки адекватності залежностей, отриманих на лабораторній установці. Відзначено, що у разі корекції співмножників рівняння адекватно описують процес. Отримано графіки для перевірки допустимого ступеня рециркуляції абсорбенту, за умов заданого ступеня очищення. Запропоновано рекомендації для промислового впровадження установки очищення скидних газів содового виробництва від сірководню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.21-51-02 + Л272.094
Шифр НБУВ: РА312780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Філенко О. М. 
Закономірності гідродинамічних та масообмінних процесів очищення газових викидів содового виробництва у апараті з комбінованими контактними пристроями: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / О. М. Філенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано науково-обгрунтовану конструкцію комбінованого контактного пристрою (ККП), що складається з дірчастої провальної тарілки та регулярної листової насадки. Розроблений ККП призначено для колонного апарата з метою здійснення процесів масообміну у системах газ - рідина. Виявлено зони газорідинного шару в ККП. Одержано емпіричні залежності для розрахунку гідродинамічних параметрів, ефективності роботи апарата від геометричних параметрів нового комбінованого контактного пристрою, а також залежності для визначення параметрів процесу взаємодії систем газ - рідина, інтенсивності масопередачі. Запропоновано науково-обгрунтовану методику для розрахунку масообмінного колонного апарата із застосуванням комбінованого контактного пристрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.21-51
Шифр НБУВ: РА380692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Геліх О.О. 
Інтенсифікація процесів масообміну в абсорберах з пульсаційною насадкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / О.О. Геліх ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки високоефективного прямоточного газо-пилоочисного апарату з регулярною рухомою пульсаційною насадкою (ПАРРПН) для очищення відходячих газів хімічних виробництв. На основі досліджень гідродиманічних закономірностей роботи апарату визначені оптимальні режими роботи, встановлена залежність частоти і аплітуди коливань пластинчатої насадки від режимних параметрів і геометрії елементів насадки та їх розташування. Розроблена математична модель процесу масообміну у ПАРРПН, проведено матиматичний опис розподілу концентрації по висоті робочої зони апарату. Результати роботи знайшли промислове впровадження при проектуванні дослідно-промислової установки, а потім промислового зразка ПАРРПН для очищення відходячих газів фосфорного і сірчаного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.21-51-01

Рубрики:

      
4.

Примиська С. О. 
Розробка нових технологічних процесів очищення газу від оксидів азоту на синтетичних цеолітах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.01 / С. О. Примиська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено процес вилучення оксидів азоту з газового потоку шляхом їх адсорбції на синтетичних цеолітах марок 13X, LiLSX, KA. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що цеолітова адсорбція відбувається в результаті об'ємного заповнення мікропор. З урахуванням одержаних залежностей зміни концентрації оксидів азоту з часом в процесі адсорбції/десорбції на синтетичних цеолітах виявлено, що ізотерми адсорбції не мають гістерезису. Сформульовано математичну модель процесу адсорбції/десорбції оксидів азоту на синтетичних плівках, яка дозволяє оцінювати перебіг процесу: визначення концентрації оксиду азоту на виході з адсорберу з часом, основних технологічних параметрів (часу визначення, маси адсорбенту) за оптимальних умов перебігу процесу. Наведено результати впровадження нового технологічного процесу та його математичного опису в системи очищення викидних газів промислових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.22
Шифр НБУВ: РА379017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Вакулюк П.В. 
Розробка процесів фізико-хімічного модифікування біанкерними сполуками (БАС) пористих полімерних мембран та вивчення їх функціональних характеристик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.18 / П.В. Вакулюк ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено систематичні дослідження процесів фізико-хімічного модифікування трекових поліетилентерефталатних мембран біанкерними сполуками різної хімічної будови. Розроблено методи модифікування трекових мембран шляхом адсорбції на їх поверхні біанкерних поверхнево-активних речовин, одержано заряджені (катіоноактивні, аніоноактивні) та бактерицидні мембрани. Встановлено принципову можливість регулювання роздільних властивостей трекових мембран методом фізико-хімічної адсорбції на їх поверхні біанкерних поверхнево-активних речовин з водних розчинів різної концентрації. Вивчено вплив фізико-хімічного модифікування на функціональні характеристики мембран. Встановлено, що гідрофілізація та поява заряду на поверхні мембран істотно змінюють ці характеристики, що пов'язано з характером і величиною адсорбції та механізмом розділення речовин різної хімічної природи на модифікованих мембранах. Виконано дослідження з модифікування мембран біанкерними сполуками бактерицидної дії та показано їх високу бактерицидну ефективність протягом тривалого часу (не менше 10-ти діб). Обгрунтовано можливість використання трекових мембран, модифікованих біанкерними сполуками у технології очищення та концентрування екстракту білкових фізіологічно активних речовин, зокрема простатилену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.23-31 + Л113.23-31 + Л113.23-31
Шифр НБУВ: РА331657

Рубрики:

      
6.

Магдич К. О. 
Технологія регенерації катіонітів в електричному полі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / К. О. Магдич ; Севастоп. нац. ун-т ядер. енергії та пром-сті. — Севастополь, 2011. — 16 с.: рис. — укp.

Запропоновано математичну модель процесу регенерації катіоніту в іонітному фільтрі, що дозволяє оцінювати внутрішні параметри масообміну за даними експериментів і прогнозувати динаміку регенерації за різних умов. Вперше експериментально доведено, що накладення слабкого постійного електричного поля на іоніт прискорює процес міжфазного обміну, що забезпечує скорочення тривалості процесу регенерації іоніту та витрату регенераційного розчину. Запропоновано принципово нову конструкцію іонітного фільтру, що дозволяє здійснювати прискорений процес регенерації катіонообмінних смол за дії електричного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.24-31
Шифр НБУВ: РА385424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Степова К. В. 
Хемосорбція гідроген сульфіду модифікованими природними сорбентами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / К. В. Степова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.23 + Л217
Шифр НБУВ: РА379006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського