Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (59)
Пошуковий запит: (<.>U=И310.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Геммерлінг О.А. 
Обгрунтування параметрів гідроімпульсної установки для проведення нарізних робіт на пластах крутого падіння: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / О.А. Геммерлінг ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано параметри гідроімпульсної установки для проведення нарізних робіт на крутих пластах імпульсним струменем рідини за тиску 24 - 26 МПа. За цього буріння свердловини проведено до глибини 120 - 150 м. Вивчено вплив шару зруйнованого вугілля, що перебуває між вибоєм свердловини та гідроімпульсною установкою, на процес проходження свердловини та закономірності руйнування вугільного масиву гідроімпульсною установкою. Визначено зміни динамічного тиску імпульсного струменя залежно від товщини вугільного шару перед генератором імпульсів і розраховано раціональні параметри гідроімпульсної установки, а саме: тиск, частоту, крок руйнування вугілля та кут повороту насадок. Розміри діаметрів насадок установки, що рекомендуються для проведення нарізних робіт мають значення 10 і 12 мм. Рекомендовано максимальний шар зруйнованого вугілля перед насадками бурової гідроімпульсної установки під час проведення нарізних робіт, який не повинен перевищувати 0,5 м. Установлено характер руйнування вугілля імпульсним струменем та визначено параметри відколів - середню довжину, швидкість відколів залежно від кількості імпульсів струменя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15-5 +
Шифр НБУВ: РА354187

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Гончаров А.Д. 
Обгрунтування параметрів зон захисту при заляганні вапняка в породах міжпластя крутих викидонебезпечних пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / А.Д. Гончаров ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Васютіна В.В. 
Обгрунтування параметрів підготовки крутих пластів на основі уточненого механізму гірського тиску при щитовому вийманні: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / В.В. Васютіна ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

В результаті експериментальних досліджень, одержано нові дані прояви гірського тиску в підготовчих виробках і геомеханічних процесах, що відбуваються в оточуючому виробки гірському масиві у ході відпрацювання вугільних пластів щитовими агрегатами. Аналіз всіх одержаних даних дозволив обгрунтувати тарозробити методику вибору найбільш раціонального розташування виробок, з урахуванням особливостей зрушень контуру виробки та гірського масиву. Проведене математичне моделювання дозволило встановити повну збіжність експриментальних результатів і підтвердити правильність одержаних залежностей і зроблених висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15 + И310.120.9 +
Шифр НБУВ: РА368590

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Махов В.Г. 
Обгрунтування параметрів технології виїмки крутих пластів гідроімпульсними установками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / В.Г. Махов ; НАН України. Ін-т фізики гірн. процесів. — Донецьк, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено технологічні параметри та силові характеристики обладнання для розробки крутих викидонебезпечних пластів гідроімпульсними установками, що направлено переміщуються вздовж вибою лави на відміну від раніше застосовуваних стаціонарних установок. Теоретично встановлено та експериментально підтверджено, що максимум зони опорного тиску за нової технології розташовується на відстані в 1,5 - 2,0 рази далі в глибині вугільного пласта, ніж за умов комбайнової виїмки, у цьому разі зменшується ймовірність розв'язання газодинамічних явищ. Одержано графоаналітичні залежності для визначення ширини відбивної стружки вугілля від гірничо-геологічних умов залягання пласта та технологічних параметрів очисного вибою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15-5 +
Шифр НБУВ: РА322665

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Швидкий Ю.В. 
Обгрунтування параметрів технології механізованої виїмки крутопохилих вугільних пластів у підошвоуступному вибої: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / Ю.В. Швидкий ; НАН України. Від-ня фіз.-техн. гірн. пробл. Донец. фіз.-техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної для вугільної промисловості України проблеми - розширенню механізованого видобутку вугілля з крутих і крутопохилих пластів. Розроблено й обгрунтовано параметри технології механізованої виїмки крутопохилих вугільних пластів у підошвоуступному вибої з застосуванням очисних комбайнів, які працюють за технологічною схемою "зверху - вниз" вузькими смугами (до 1 м). Доцільність запропонованих параметрів виїмки полягає у підвищенні ефективності і безпеки робіт в очисному вибої з комбайновою виїмкою вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15-53
Шифр НБУВ: РА312019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Геммерлінг О.А. 
Обгрунтування раціональних параметрів імпульсного струменя машини для проведення свердловин на крутих і крутопохилих пластах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / О.А. Геммерлінг ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено, що тиск імпульсного струменя обумовлюється міцнісними параметрами пласта, що руйнується - зі збільшенням опірності вугілля різанню тиск імпульсного струменя зростає за залежністю, близькою до лінійної, у разі зміни опірності пласта різанню від 50 до 150 кН/м. Установлено, що тиск, необхідний для руйнування пласта, є нестаціонарною випадковою функцією, характер якої обумовлений випадковим характером опору вугілля різанню та довжини відколу масиву. Виявлено, що втрати енергії імпульсного струменя під час проходження його через шар зруйнованого вугілля змінюються за лінійним законом за товщини шару вугілля між насадками генератора та вибоєм до 0,6 м та за нелінійним (близьким до параболічного) - за товщини цього шару понад 0,6 м. Уперше виявлено втрати енергії імпульсного струменя під час проходження його через шар зруйнованого вугілля та надано їх аналітичні описи. Установлено, що руйнування масиву вугілля імпульсним струменем відбувається відколами, число відколів за умов дії одного імпульсу струменя залежить від глибини воронки та змінюється від 8 до 17; одержано параметри відколів у разі руйнування масиву вугілля імпульсним струменем. Визначено, що середня довжина відколу за числа імпульсів по окремій воронці, що перевищує три, зменшується більше, ніж удвічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15-5 +
Шифр НБУВ: РА327614

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Кузьмін С.П. 
Розробка способу пожежобезпечного відпрацьовування світи зближених крутих пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / С.П. Кузьмін ; Держ. Макіїв. наук.-дослід. ін-т з безпеки робіт у гірнич. пром-сті. — Макіївка, 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Проаналізовано стан аеродинамічних параметрів деформованих порід міжпластя та ендогенної пожежної небезпеки світи зближених крутих пластів. Експериментально доведено, що структура вугленосних масивів, закономірності зрушення підроблених і нароблених масивів порід, утворення та поширення зони тріщин, утворення зони водо- і газопровідних тріщин, закономірності газовиділення та повітропроникнення мають фрактальний характер. Досліджено аеротермодинамічні процеси у вироблених просторах під час відробки світи зближених крутих пластів унаслідок утворення аеродинамічних зв'язків через деформовані породи міжпластя. На підставі виконаних досліджень обгрунтовано: технологію відпрацьовування вугільних пластів; вибір технічних засобів і вентиляційних режимів; групування пластів і черговість їх відпрацьовування, що забезпечує пожежобезпечне відпрацьовування світи зближених крутих пластів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15 + И183.81,1 +
Шифр НБУВ: РА326391

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Піталенко Є.І. 
Управління геомеханічними процесами при відпрацюванні крутих вугільних пластів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / Є.І. Піталенко ; НАН України. Ін-т фізики гірн. процесів. — Донецьк, 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено новий спосіб охорони підготовчих пластів виробок (штреки, печі за щитового відпрацювання), що базується на попередньому розвантаженні навколишнього гірничого масиву за допомогою попереднього зволоження вугільного пласта водяними розчинами поверхнево-активних речовин. Експериментально досліджено геомеханічні процеси навколо щитового вибою (вибоїв) у безпосередній та основній покрівлях, а також на рівні підроблюваного вентиляційного горизонту. На підставі одержаних даних і виконаного моделювання створено новий спосіб відпрацювання крутих пластів щитовими агрегатами, що забезпечує зменшення до 30 - 40 % деформацій земної поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15-01 +
Шифр НБУВ: РА327668

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського