Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (173)Книжкові видання та компакт-диски (139)
Пошуковий запит: (<.>U=И31-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Удалов І.В. 
Вплив "мокрої" консервації шахт на еколого-радіаційний стан навколишнього природного середовища (на прикладі Луганської області): Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / І.В. Удалов ; Укр. НДІ екол. пробл. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено, що формування поверхневих вторинних ореолів (аномальних зон) півдищеної радіоактивності за умов Східного Донбасу відбувається в результаті експлуатаційної розробки глибинних горизонтів і винесення на поверхню за рахунок процесів газо-, масо- та водообміну радіоактивних елементів. Удосконалено систему ведення комплексного екологічного моніторингу у зоні взаємовпливу шахтного поля шахти "Пролетарська" та Світлічанського водозабору, яка враховує потенційну можливість формування забруднень питних вод хімічними та токсичними інградієнтами та радіонуклідами. Виявлено та систематизовано чинники ризику щодо розвитку небезпечних екзогенних геологічних процесів, з урахуванням яких удосконалено систему управління екологічною безпекою території Східного Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4-082.06 +
Шифр НБУВ: РА351160

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Заборін М. С. 
Вплив геодинамічних зон вугленосної товщі на формування геолого-екологічних умов при ліквідації шахт: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.16 / М. С. Заборін ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено геодинамічну будову у межах полів ліквідованих шахт Брянківської групи (Луганщина). Проведено оцінювання водопроникності та ступеня активності виділених геодинамічних зон (ГДЗ). Визначено провідну роль геодинамічної будови в розвитку негативних геолого-екологічних процесів у межах Брянківської групи шахт. У цьому разі масштаби їх прояву обумовлюються водопроникністю, особливостями будови та порядком ГДЗ. Запропоновано систему геолого-екологічного оцінювання територій у межах полів ліквідованих вугільних шахт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4-082.06
Шифр НБУВ: РА375887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Василець С. В. 
Математичне моделювання перехідних процесів в багатомашинних шахтних електротехнічних комплексах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / С. В. Василець ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вдосконалено математичну модель багатомашинного шахтного електротехнічного комплексу. Уточнено аналітичні залежності для оцінки перехідного процесу в шахтному електротехнічному комплексі за однофазного витоку струму на землю за сукупною кількістю електрики, яка пройшла через опір кола витоку. Вперше одержано функціональні залежності сукупної кількості електрики. Визначено методику розрахунку та вибору параметрів елементів шахтних електро-технічних комплексів шляхом доповнення її оцінкою перехідного процесу після вимкнення напруги живлення за величиною сукупної кількості електрики через опір кола витоку струму на землю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4-421
Шифр НБУВ: РА372885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Рухлов А.В. 
Метод визначення потужності аварійної броні електропостачання вугільних шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.В. Рухлов ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування зниження потужності аварійної броні електропостачання вугільних шахт шляхом вирівнювання групового графіка електричних навантажень та зниження потужності електроприймачів аварійної броні. Висвітлено положення діючих директивних документів, регламентуючих аварійну броню електропостачання підприємств, а також "Актів екологічної, аварійної і технологічної броні електропостачання споживача" і діючого методу визначення навантажень. Проаналізовано специфічні особливості вугільних шахт в порівнянні з іншими промисловими підприємствами, зокрема, можливості втрат механізованих видобувних комплексів у результаті взаємодії бічних порід вугільного пласта з гідростійками пересувного кріплення, віднесення до електроприймачів аварійної броні машин і механізмів, що беруть участь в оновленні ліній очисних вибоїв та доставці вугілля на поверхню. Розроблено алгоритми моделювання індивідуальних графіків електричного навантаження на період дії аварійної броні електропостачання для водовідливної установки і для процесу по оновленню ліній очисних вибоїв. Описано імітаційну модель формування групових графіків електричного навантаження і визначення потужності аварійної броні вугільних шахт для двох характерних періодів обмеження електропостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-421.2 + И31-421.2
Шифр НБУВ: РА336743

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Заїка В.Т. 
Методи підвищення ефективності електропостачання і енерговикористання підземних гірничих машин та установок вугільних шахт: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / В.Т. Заїка ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 34 с. — укp.

Вирішено науково-практичну проблему розвитку наукових і методологічних основ електропостачання та енергозаощадження для об'єктів електроенергетичного комплексу вугільної шахти. Обгрунтовано принципи декомпозиції систем електропостачання за рівнем узагальнення електричних навантажень. Розкрито нові властивості та характер залежностей техніко-економічних показників шахтних різнорідних електричних мереж стосовно точності визначення розрахункових електричних навантажень. Виявлено зв'язки та співвідношення між енергетичними і технологічними параметрами гірничих машин, потенціал електрозаощадження на виробничих ділянках та межі регулювальної спроможності енергоємних установок. Висвітлено нові підходи до енергоконтролю гірничої техніки на підземних роботах. Удосконалено методи розрахунку електричних навантажень та управління електроспоживанням. Розроблено моделі та засоби енергетичного моніторингу нового технічного рівня. Створено умови для підвищення ефективності електропостачання та рівня енерговикористання гірничих машин і установок вугільних шахт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1-5 + И31-421
Шифр НБУВ: РА315383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Сургай М.С. 
Методологічні основи забезпечення надійності функціонування вугільної шахти, як єдиного технологічного комплексу з комп'ютеризованою системою управління: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / М.С. Сургай ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Проаналізовано сучасний стан функціонування шахти як єдиного технологічного комплексу. Розглянуто шахту як складну людино-машинну систему із періодичним зниженням та відновленням рівня надійності. Наведено показники роботи шахти із позицій її надійності. Розроблено науково-технічні принципи створення комп'ютеризованої системи керування надійністю шахти. Доведено, що директор контролює значні відхилення від штатного перебігу технологічних процесів, а служби аналітика та прогнозиста за допомогою комп'ютерних технологій обробляють великий обсяг інформації та надають директору важливі дані. Визначено залежність ймовірності безвідмовного вуглевидобутку від усередненого значення коефіцієнтів готовності робочих процесів та кількості операцій у технологічних процесах для різних структур господарства, а також кількості та порядку взаємодії його підсистем. Запропоновано шляхи оздоровлення галузі, її перебудування у зв'язку з новими явищами у життєдіяльності держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4-5-05 + И31-4-5-05
Шифр НБУВ: РА322090

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Трифонов Д.В. 
Моделі і методи підвищення ефективності використання електроенергії у виробничих системах (на прикладі вугільних шахт): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / Д.В. Трифонов ; Ін-т заг. енергетики НАН України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення енергоефективності гірничодобувних підприємств. У роботі розвивається новий підхід в енергозбереженні гірничодобувних підприємств на основі енергетичного аудиту, ураховуючи взаємозв'язок поміж технологією вугледобування та електроспоживанням. Сформований факторний простір ефективності електровикористання. Виконані типологічна і політетична класифікція, в результаті яких одержані дві групи однотипових за умовами виробництва і однорідних по електровикористанню вугільних шахт. Побудовані багатокритеріальні оптимізаційні моделі енергоефективності (питомого електроспоживання, продуктивності і собівартості) та установлені оптимальні значення управляючих технологічних параметрів, що сприяє обгрунтованому прийманню проектних та менеджерських рішень по енергоефективності вугільних шахт. Запропоновано новий комплексний таксономічний показник оцінки енергоефективності, побудована його аналітична модель і обгрунтована методика прогнозування, яка дозволяє виділити фактори, за рахунок яких виникає неефективне споживання електроенергії, розробити управляючі дії на його підвищення. Розроблена методика енергетичного аудиту (електрична частина), що забезпечує якість роботи групи енергоаудиторів при дослідженні та оцінці енергоефективності шахтних виробничих систем (ШВС). Основні результати роботи використані при розробці державних стандартів по енергозбереженню України та СНД, доведені до методичних вказівок і фрагментів програмного забезпечення АРМ енергоаудитора і впроваджені на вугільних шахтах Західного Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-42

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Демченко О. О. 
Обгрунтування заходів запобігання вибухам при експлуатації гнучких силових кабелів на вугільних шахтах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / О. О. Демченко ; Держ. Макіїв. н.-д. ін-т з безпеки робіт у гірн. пром-сті М-ва вугіл. пром-сті України. — Макіївка, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено стійкість кабелю до дії чинників обумовлених умовами експлуатації та прокладки. Обгрунтовано методи оцінювання стійкості кабелю до дії таких чинників. Визначено режим дугового к.з. Встановлено значення надлишкового тиску під оболонкою, розроблено та реалізовано у кабелі конструктивні рішення, що забезпечують вибухобезпеку їх експлуатації в такому режимі та які досягаються посиленою оболонкою, розщеплюванням силових жил і застосуванням у якості ізоляції ПВХ пластикату. Надано метод оцінювання стійкості оболонки кабелю до надлишкового тиску в режимі дугової к.з і визначено коефіцієнт запасу стійкості оболонки методом гідровипробувань. Розглянуто теплові режими роботи кабелю. Висвітлено тривало допустиме навантаження на кабель з розщепленими силовими жилами, яке визначає безпеку експлуатації кабелю у нормальному режимі роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-421.2
Шифр НБУВ: РА380604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Саллі С.В. 
Обгрунтування раціональних параметрів доробки запасів антрацитових шахт: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / С.В. Саллі ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено комплексну систему оцінки граничних технологічних параметрів доцільності підтримки потужності групи шахт залежно від рівня їх надійності і забезпеченості запасами. Вперше встановлено аналітичні й функціональні залежності для оцінки доцільності відробки запасів складних ділянок з урахуванням кількісних параметрів ризику. Запропоновано модель визначення приросту потужнісного потенціалу шахт на базі багатокритеріальної комплексної оцінки та залежно від умов залягання пластів. Удосконалено методику комплексного обрахунку технологічних схем надійності виїмки вугілля на складних ділянках пластів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4-6 +
Шифр НБУВ: РА354372

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Вареник Є.О. 
Обмеження та захист від витоків струму у рудникових електроустановках напругою 1200 В: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Є.О. Вареник ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 17 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано принцип мінімізації дії струмів витоку та оцінено умови електро- та пожежонебезпеки на рудникових електроустановках з напругою 1 200 В. Створено пристрій захисного відключення для дільничних мереж з даною напругою. Здійснено теретичне обгрунтування та практичну реалізацію способу визначення фази мережі з ушкодженою ізоляцією. Наведено результати розробки методу та пристрою виміру ємності й автоматичного настроювання режиму компенсації ємнісних струмів витоку на базі замкнутої системи керування. Запропоновано функціональну та принципіальну схеми системи захисту від струмів витоку для шахтних мереж з напругою 1 200 В, а також розширення області застосування апаратів захисту від витоків струму типу АЗУР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-421 +
Шифр НБУВ: РА333478

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Журавель 
Розвиток методів оцінки безпеки електроустаткування ділянок вугільних шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Олена Анатоліївна Журавель ; Донецький національний технічний ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-421.1 н6
Шифр НБУВ: РА322124

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Мамаєв В. В. 
Розвиток наукових основ оцінки пожежної небезпеки вугільних шахт: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.02 / В. В. Мамаєв ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2011. — 36 с.: табл., рис. — укp.

Розкрито механізм формування причинно-наслідкових зв'язків процесу виникнення пожежі в шахті, який полягає у сукупному впливі чинників гірничо-геологічного, гірничотехнічного та соціально-економічного характеру на ризик пожежі. Розроблено методологію оцінювання за допомогою кількісних показників ризику підземної пожежі, обгрунтовано заходи щодо мінімізації її наслідків. Встановлено кількісні зв'язки ризику підземної пожежі від її небезпечних чинників у визначеному місці об'єкта протягом певного часу, на підставі яких визначається пожежна небезпека об'єкта з урахуванням особливостей розвитку підземної пожежі, утворення зон загазування, умов пересування гірників у виробках під час аварії. Встановлено залежності кількісного критерію пожежної безпеки (імовірності виникнення пожежі) гірничошахтного обладнання від умов ведення гірничих робіт, що уточнено наявністю горючого середовища та можливістю утворення джерел запалювання за досягнутого рівня пожежної безпеки об'єкта. Розкрито характер впливу основних показників пожежної небезпеки робочих рідин на загальний рівень пожежної безпеки підземного об'єкта, обумовлений займистістю робочих рідин під час розпилення під високим тиском і здатністю до поширення горіння в суміші з вугільним пилом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4 н68
Шифр НБУВ: РА385726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Долженков А.П. 
Розвиток наукових основ створення високоефективних засобів індивідуального захисту шахтарів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / А.П. Долженков ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті. — Макіївка, 2009. — 36 с. — укp.

Проаналізовано умови праці на вугільних шахтах, сформовано номенклатуру небезпечних і шкідливих виробничих факторів (НШВФ) шахтного середовища, дія яких на працюючих може усуватися або знижуватися за рахунок застосування високоефективних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ). Встановлено закономірності впливу НШВФ на ризик виникнення виробничого травматизму та професійної захворюваності. Розроблено класифікацію контингенту робочих підземних професій вугільних шахт, які віднесено до груп зі схожими умовами праці. Обгрунтовано вимоги до ЗІЗ, наведено характеристику їх захисних та експлуатаційних властивостей під час роботи за різних гірничо-геологічних та гірничо-технічних умов. Розроблено методи комплексного оцінювання ЗІЗ з метою встановлення раціонального діапазону захисту анатомо-топографічних зон тіла шахтарів у групах зі схожими умовами праці. Розроблено методи прогнозування необхідного захисту шахтарів від комплексу НШВФ, що діють на робочих місцях, шляхом оцінювання ефективності ЗІЗ для обгрунтування перспективних напрямів їх створення й удосконалення. Розроблено та впроваджено у практику роботи вугільних шахт конструкції високоефективних ЗІЗ з високим ступенем надійності захисту шахтаря від НШВФ. Розроблено нормативні документи, що регламентують порядок обліку, аналізу, застосування та контролю оцінювання якості та безпеки ЗІЗ на підприємствах вугільної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4 н605 +
Шифр НБУВ: РА368790

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Ющенко Ю.М. 
Розробка систем і створення технічних засобів пожежного водопостачання гірничих виробок глибоких шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Ю.М. Ющенко ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірнич. пром-сті. — Макіївка, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення рівня протипожежного захисту гірничих виробок глибоких шахт. Запропоновано новий підхід до розробки систем пожежно-зрошувального водопостачання та засобів пожежогасіння, що полягає в комплексному дослідженні процесів їх спільної роботи, визначенні взаємозв'язків між основними параметрами. Розроблено регулятори тиску нового покоління зі статично та динамічно врівноваженим затвором. Визначено закономірність розташування їх у вертикальних і похилих трубопроводах. Обгрунтовано умову безкавітаційної роботи регуляторів тиску в шахтних системах водопостачання. Встановлено нормативні витрати води на гасіння та локалізацію підземних пожеж залежно від міри її дисперсності, пожежного навантаження гірничої виробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-43 н68 + И31-43 н68
Шифр НБУВ: РА321740

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Чепцов О.О. 
Системна організація та алгоритми функціонування моделюючого сервісного центру (для вугільної промисловості): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.О. Чепцов ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено узагальнені структуру та алгоритми функціонування моделювального сервісного центру, який призначено для розв'язку задач модельного супроводу розробок та експлуатації керованих складних динамічних систем. Здійснено адаптацію запропонованої структури під час розв'язання задач оперативного контролю та автоматизованого управління шахтними вентиляційними системами. Наведено класифікацію моделей об'єктів та процесів сучасного вугільного підприємства та вугільної галузі в цілому, яка базується на принципі ієрархії за функціональністю розв'язуваних технічних, технологічних та управлінських задач та є основою структурної й логічної організації засобів моделювання. Визначено позицію множини моделей всіх рівнів функціонування керованих об'єктів вугільної промисловості в запропонованій класифікації. Впроваджено UML-підхід щодо інформаційно-програмної організації дискретних симуляторів, що реалізують моделі всіх рівнів ієрархії, для алгоритмів перетворення формальних описів об'єктів предметної області. Запропоновано новий спосіб організації ресурсів і компонентів моделюючого сервісного центру (МСЦ), який базується на Crid-технології системної організації багаторівневих територіально розосереджених комп'ютерних систем та мереж, UML-інструментарії створення проблемно-орієнтованих компонентів, та забезпечує рішення складних задач оперативного контролю та автоматизованого управління технологічними процесами в режимі реального часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4-05 +
Шифр НБУВ: РА351335

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського