Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (29)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=И133.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Рубльова О.І. 
Обгрунтування ефективних конструкцій і параметрів шпурових зарядів при проходці вертикальних стволів шахт: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / О.І. Рубльова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення буровибухової технології проходки вертикальних стволів шляхом керування динамічною дією вибуху на оббурений гірський масив за рахунок використання розосереджених шпурових зарядів, які формують пульсуючий режим детонації пасивної частини заряду. Вперше одержано аналітичну залежність для визначення посування вибою вертикального ствола за рахунок першої та другої фаз прибирання породи, а також глибини "стаканів" шпурів. Експериментально встановлено й теоретично обгрунтовано умови перерозподілу імпульсу вибуху вздовж шпура. Вперше виявлено пульсуючий характер розповсюдження детонації в пасивній частині набою, описано механізм даного явища. Визначено раціональні параметри розосереджених шпурових зарядів для вертикальних стволів. Основні результати наукового дослідження застосовано для прохідки вертикальних стволів на шахті "Червоноармійська-Західна N 1" та рудинку "Вдалий".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.12 +
Шифр НБУВ: РА357537

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Купенко І.В. 
Обгрунтування ефективних параметрів буропідривних робіт при проходці вертикальних шахтних стволів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / І.В. Купенко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Виявлено, що ефективність підривних робіт під час проходки вертикальних стволів знижується у зв'язку з груповими неповними детонаціями та відмовами внаслідок переміщення патронів вибухових речовин (ВР) вздовж шпура під впливом вибуху зближеного заряду та порушення його суцільності під дією процесу воронкоутворення. Експериментально встановлено залежність зміни величини переміщення патронів ВР шпурового заряду у часі та максимальну дальність передачі детонації між патронами через воду. Вперше запропоновано параметр "фактична енергія продуктів вибуху зарядів у шпурі", що враховує коефіцієнт зарядження шпура. На базі аналітичних досліджень встановлено залежність максимально можливого значення радіуса воронки вибуху від параметра повної енергії продуктів вибуху заряда у шпурі за різних умов. Підтверджено доцільність використання зворотного способу ініціювання шпурових зарядів ВР у процесі здійснення підривних робіт під час проходки вертикальних шахтних стволів. Запропоновано конструкції патрона-бойовика та шпурового заряда ВР для реалізації зворотного способа ініціювання зарядів ВР. На базі одержаних результатів розроблено технологію буропідривних робіт під час проходки вертикальних шахтних стволів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И152.1 + И133.12 +
Шифр НБУВ: РА533534

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Лабінський К.М. 
Обгрунтування параметрів шпурових зарядів, котрі забезпечують підвищення швидкості спорудження гірничих виробок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / К.М. Лабінський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності проведення гірничих виробок за буропідривною технологією за допомогою використання донної набійки. Розкрито механізм взаємодій продуктів детонації у детонаційному фронті та донної набійки під час вибуху шпурового заряду вибухових речовин (ВР). Розроблено математичену модель взаємодії продуктів детонації з донною набійкою. Одержано аналітичну залежність для визначення довжини зони розклинювання донної набійки продуктами детонації. Встановлено залежність між зонами розклинювання донної набійки продуктами детонації та впливу гідроудару на межі "набійка - дно шпура". Створено методику розрахунку ефективних параметрів донної набійки, підтверджену лабораторними та шахтними дослідженнями. Обгрунтовано технологічні регламенти проведення виробок за буропідривною технологією з використанням донної набійки. Здійснено промислове впровадження одержаних результатів під час проведення вентиляційного ходка на ш/у ім.О.О.Скочинського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.12 +
Шифр НБУВ: РА333533

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Долударєва Я. С. 
Обгрунтування раціональних параметрів і конструкцій шпурових зарядів для зниження розміцнення гірських порід при спрямованому розколі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.09 / Я. С. Долударєва ; Кременчуц. держ. ун-т ім. М. Остроградського. — Кременчук, 2010. — 23 с. — укp.

Теоретично досліджено вплив форми заряду вибухової речовини на розподіл полів напружень та ефективність спрямованого розколу. Обгрунтовано вплив концентраторів напружень на величину та розподіл напружень поблизу них у разі впливу динамічних навантажень на гірський масив. Встановлено вплив імпульсних навантажень, створюваних різними способами, на зміну міцності матеріалу моделей з часом після імпульсного впливу. Визначено, що після дії вибуху в зоні тріщиноутворення відбувається процес закриття мікротріщин, який сповільнюється через наявність у них проникних газоподібних продуктів детонації. Час зменшення тріщин залежить від кількості газоподібних продуктів детонації. Встановлено, що процес відновлення міцності тісно пов'язаний з процесом дегазації продуктів детонації, які проникають до утворених мікротріщин під час вибуху. Доведено, що застосування зарядів еліптичної форми в пружно-пластичних оболонках змінної товщини із вставками для спрямованого руху газодинамічних потоків зменшує хвильову дію в довколишню породу й активізує утворення тріщин, орієнтованих у напрямі розколу, який в 1,3 - 1,7 раза збільшує відстань між суміжними шпурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.12
Шифр НБУВ: РА376780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Манжос Ю.В. 
Розробка способів та засобів запобігання вигорянням шпурових зарядів задля забезпечення безпеки висаджувальних робіт у вугільних шахтах: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.26.01 / Ю.В. Манжос ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка-Донбас, 2003. — 21 с. — укp.

Встановлено механізм та умови запалення метаноповітряних сумішей під час вигоряння високозапобіжних вибухових речовин (ВР) V і VI класів, який полягає в тому, що підпалювання відбувається відкритим полум'ям, що виникає під час виходу фронту горіння на торець або бічну поверхню патрона. Встановлено закономірність впливу теплофізичних властивостей компонентів складу ВР на його стійкість до вигоряння. Розроблено методику розрахунку схильності ВР до підпалювання за його компонентним складом, що дозволяє шляхом розрахунку визначити тип і кількість інгібітору, що вводиться до складу нової ВР для надання їй стійкості до вигоряння. Встановлено, що зменшення наважки вторинного заряду електродетонатора (ЕД) дає змогу знизити імовірність підпалювання патрона ВР таким ЕД. Одержано математичну модель імовірності підпалювання патрона бойовика залежно від маси вторинного заряду ЕД, на базі якої створено нові ЕД зі зниженою здатністю до підпалювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.12 +
Шифр НБУВ: РА322810

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Налисько М.М. 
Удосконалення буропідривної технології проведення польових виробок шляхом обгрунтування раціональних параметрів конструкцій прямих врубів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / М.М. Налисько ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено питання ефективного руйнування масивів міцних скельних порід шпуровими зарядами у конструкціях прямих східчастих врубів. Розвинуто аналітичні методи числового розрахунку процесів підривного навантаження скельних масивів, зокрема, модифіковано метод "великих частинок" і методику розрахунку пружного хвильового поля дії подовженого заряду на початкову воронку викиду. Здійснено комплексні дослідження процесів початкового воронкоутворення та її східчастого поглиблення за умов руйнування масиву зарядами прямих врубових конструкцій за допомогою числового моделювання та натурного експерименту. Установлено закономірності утворення областей вибухового руйнування одиночними та парними шпуровими зарядами залежно від параметрів їх закладення. Обгрунтовано методику детального розрахунку елементів закладення зарядів у конструкціях прямих східчастих врубів. Для складних гірничо-геологічних умов проведення польових виробок розроблено конструкцію посиленого східчастого врубу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.12 +
Шифр НБУВ: РА341183

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського