Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (304)Книжкові видання та компакт-диски (190)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Пенда Ж.-Ж. 
Діагностування телекомунікаційних каналів надлишкових інформаційних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ж.-Ж. Пенда ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано стан та особливості розвитку систем технічного діагностування телекомунікаційних каналів (СТД-ТК) надлишкових інформаційних систем (НІС). Запропоновано показники ефективності (ПЕ) НІС для різних ієрархічних рівнів моделі транспортної мережі. Розроблено основні розрахункові співвідношення для визначення значень базових показників ефективності НІС для канального, мережного та транспортного рівнів на базі виміру показників за помилками і відмовами фізичного рівня телекомунікаційних каналів (ТК). Обробка діагностичної інформації та вироблення керувальних впливів здійснюється на прикладному рівні СТД-ТК. Визначено критерій і розрахункові співвідношення для оптимізації алгоритмів діагностування ТК НІС. Розроблено граф-модель інформаційної взаємодії в СТД-ТК за умов проведення діагностування ТК. На підставі результатів вивчення діагностичної інформації, що циркулює в НІС, впроваджено поняття діагностичного стробу, визначено показники діагностичної щільності та надмірності НІС. Варіювання величин діагностичної щільності та надмірності покладено до основи побудови алгоритмів оптимізації технологічних процедур діагностування ТК НІС. Проведено експериментальні дослідження щодо визначення точності й ефективності розроблених схем, процедур і алгоритмів. Експериментально отримано та досліджено оптимальні параметри діагностичних стробів для різних умов експлуатації НІС. Наведено практичні рекомендації для побудови оптимальних алгоритмів діагностування ТК НІС та інженерні методики розрахунку оптимальних параметрів діагностичних стробів за заданим значенням ПЕ НІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-012
Шифр НБУВ: РА319541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Павлов С.В. 
Дослідження характеристик функціонування телекомунікаційних мереж в сфері інфокомунікаційних послуг: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / С.В. Павлов ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше сформульовано, формалізовано та розв'язано задачу дослідження характеристик функціонування телекомунікаційних мереж у процесі надання інформаційно-комунікаційних послуг (ІКП). Удосконалено класифікацію ІКП, вперше згруповано показники надання ІКМ методами непараметричної статистики. Запропоновано метод формування вимог виділених класів ІКП до телекомунікаційних мереж (ТМ) та устаткування, що на них встановлюється, який базується на п'яти параметрах надання цих послуг, що сприяє підвищенню ефективності проектування ТМ у порівнянні з відомими методами. Вперше розроблено інформаційну систему для класифікації ІКП та визначення вимог виділених класів послуг до мереж та устаткування, на підставі якої розроблено програмний продукт, який дозволяє підвищити точність проектування ТМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88 + З970.33
Шифр НБУВ: РА371539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шевчук Б.М. 
Ефективні методи та алгоритми оперативної багатофункціональної обробки інформації в комп'ютерних мережах тривалого моніторингу станів об'єктів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Б.М. Шевчук ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методологічні й алгоритмічні засади технології оперативного дистанційного моніторингу станів об'єктів. Технологія передбачає використання ефективних за обчислювальною складністю, точністю та швидкодією методів і алгоритмів оперативної багатофункціональної обробки інформації на об'єктах. Розроблено методи й алгоритми адаптивної фільтрації-стиску сигналів, швидкодіючі методи побудови математичних моделей станів об'єктів, методи захисту інформації з використанням шифрів з одноразовим ключем, а також маскування пакетів даних у каналі зв'язку моніторингових мереж на базі високоінформативного кодування двійкових послідовностей та формування псевдо-хаотичних інтервальних або шумоподібних сигналів, база яких вибирається з урахуванням визначеного рівня шумів у каналі зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-015 +
Шифр НБУВ: РА352333

Рубрики:

      
4.

Анзін В. О. 
Забезпечення якості послуг передачі мультимедіа мережами нового покоління: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. О. Анзін ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито проблеми підвищення ефективності надання мультимедійних послуг в мережах нового покоління. Обгрунтовано нову математичну модель передачі мультимедійної інформації, що базується на узагальненій математичній моделі передачі відеоданих і результатах комп'ютерного моделювання передачі мультимедіа. Розглянуто питання об'єктивного оцінювання якості потокового відео в процесі його обробки та передачі мережами нового покоління. З використанням методу виділення динамічної складової, рекурсивного методу фрагментування зображення та методу арифметичного кодування запропоновано вирішення проблеми критичного зниження якості мультимедійних послуг у випадку їх утиснення. Показано можливості застосування метода об'ємного дельта-кодування цифрового відеосигналу, заснованого на алгоритмах детекції руху та традиційного дельта-кодування в системах передачі відеоінформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-013.3
Шифр НБУВ: РА384517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Становський П. О. 
Інформаційна технологія фрактального кодування в телекомунікаційних мережах відеоспостереження: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / П. О. Становський ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано завдання та сучасні досягнення в галузі методів інформаційної підтримки процесів відеоспостереження. Побудовано методи інформаційної технології ідентифікації суттєвих змін у відеопотоках і доведено можливості використання даної інформації для ефективної структурної адаптації системи до змісту відеопотоків. Розроблено інформаційну технологію структурної адаптації телекомунікаційних мереж відеоспостереження до подій на об'єкті. Побудовано інформаційну технологію фрактального кодування різницевих кадрів відеопотоків з використанням додаткового кадру та розроблено систему інформаційної підтримки "FRAST" для мереж багатоканального відеоспостереження. Здійснено практичне випробування результатів дослідження з позитивним техніко-економічним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-014
Шифр НБУВ: РА376162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Іванов О.В. 
Математичні моделі та методи конфігурування телекомунікаційного середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Іванов ; Держ. наук.-виробн. корпорація "Київ. ін-т автоматики". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі та методи конфігурування структури телекомунікаційного середовища. Розглянуто телекомунікаційні потреби структурних складових абонентського середовища. Запропоновано метод оптимізації надання основних видів телекомунікаційних послуг для різних груп абонентів з урахуванням обмеження кількості номерів для кожної з груп абонентів і абонентів-пільговиків. Уперше одержано модель оптимізації надання кількості портів та телекомунікаційних послуг різним групам абонентів з урахуванням їх окупності та прибутковості підприємства-оператора, що базується на прямонапрямленому чотири-шаровому персептроні. Розроблено програмне забезпечення системи підтримки прийняття рішень надання телекомунікаційних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33 +
Шифр НБУВ: РА352128

Рубрики:

      
7.

Яковенко О.В. 
Метод компактного представлення відеоданих в телекомунікаційних системах на основі двовимірного плаваючого поліадичного кодування трансформант Уолша: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.В. Яковенко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Зазначено, що в процесі вирішення прикладних завдань доцільно обробляти та передавати відеоінформацію, ефективність їх рішення залежить від своєчасності та достовірності інформації, яка доводиться, однак, на практиці час її доведення у декілька разів перевищує необхідні значення. Розкрито основну причину часових затримок, зокрема, великі об'єми відеоданих та обмежені тактико-технічні характеристики інформаційно-телекомунікаційних систем. Визначено напрямок вирішення даної суперечності на основі використання методів компаткного представлення зображень з контрольованою втратою якості. Розроблено методи стиснення і відновлення зображень для зниження часу доведення достовірної інформації за умов обмежень на швидкодію обчислювальних систем та швидкість передачі даних в телекомунікаційних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-013 + З970.632-01
Шифр НБУВ: РА371274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Карпенко С.В. 
Метод компактного представлення зображень в телекомунікаційних системах на основі тривимірного поліадичного кодування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / С.В. Карпенко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему вирішення протиріччя між зростаючими обсягами інформації, яка має своєчасно оброблятися та передаватись з потрібною вірогідністю й обмеженими технічними можливостями підсистем обробки та передачі відеоданих. Розроблено метод стиснення відеоданих на базі тривимірного поліадичного кодування за двома режимами, а саме: починаючи зі старшого та з молодшого елементів тривимірного поліадичного числа. Компактне представлення здійснюється за рахунок скорочення комбінаторної надмірності, зумовленої врахуванням закономірностей у динамічних діапазонах елементів тривимірних структур даних одночасно за трьома координатами. Для зменшення кількості операцій для обробки даних запропоновано будувати конвеєри та паралельні схеми реалізації тривимірного кодування. Для одержання вірогідної інформації створено метод відновлення даних на базі тривимірного поліадичного декодування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-01 +
Шифр НБУВ: РА364328

Рубрики:

      
9.

Дядик Д.Ф. 
Метод стиску зображень без втрат на основі контекстного моделювання в системах телекомунікацій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Д.Ф. Дядик ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Показано, що підвищення ефективності функціонування телекомунікаційних систем можливе за умов зменшення об'ємів запам'ятовувальних пристроїв і зменшення навантаження на канали зв'язку за рахунок компактного представлення зображень. Розроблено комбінований метод стиску зображень без втрат інформації, який базується на вдосконаленому методі зміни кольорової моделі зображень, цілочисловому вейвлет-перетворенні, удосконаленому контекстному моделюванні й арифметичному кодуванні. Ступінь стиску для півтонових і повнокольорових зображень підвищено на 15 - 17 %. Розроблено метод попереднього оцінювання ступеня стиску зображень для методів стиску на базі контекстного моделювання РРМ й арифметичного кодування. Запропоновані методи реалізовано як алгоритми та програмні засоби аналізу, перетворення та кодування зображень з метою їх стиску без втрат інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632 + З970.33-013.4 +
Шифр НБУВ: РА361799

Рубрики:

      
10.

Ларін В. В. 
Метод стійких до дешифрування перетворень для підвищення захисту оперативної відеоінформації в бездротових каналах зв'язку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.21 / В. В. Ларін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення захисту відеоінформації, яка обробляється та передається з використанням безпровідних телекомунікаційних технологій за умов реального часу. Проведено аналіз характеристик інфокомунікаційних систем, які використовуються для обробки та передачі інформації в складних системах керування. Створено методологію дешифровно-стійкого представлення зображень в процесі формування інформаційних кодових конструкцій двовимірної поліадичної системи, яка включає реалізацію криптографічних принципів перемішування та розсіювання в процесі побудови інформаційної складової кодограми поліадичної системи. Запропоновано методику тестів для оцінення статистичних характеристик дешифровно-стійкого представлення зображень і на їх підставі проведено тестування послідовностей кодів-номерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-016.8 + З970.403
Шифр НБУВ: РА384077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Богданова Н.В. 
Метод та способи підвищення ефективності управління телекомунікаційними мережами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Н.В. Богданова ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Удосконалено метод управління телекомунікаційними мережами, використання якого дозволяє за рахунок більш точного прогнозування трафіку підвищити якість обслуговування управління мережними процесами. Для точнішого виявлення часу затримки передачі даних і розміру буфера, необхідного для передачі інформації без втрат пакетів, розроблено математичні моделі, які передбачають урахування фрактального характеру трафіку. За рахунок використання динамічної системи пріоритетів удосконалено спосіб забезпечення якості обслуговування у мережах. Запропоновано спосіб розділення потоків пакетів на межовому вузлі мережі MPLS, який дозволяє підтримувати архітектуру інтегрованих служб і забезпечує мінімальний час формування маршрутів передачі інформації за рахунок вибору оптимальної маршрутизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-016.5 +
Шифр НБУВ: РА362538

Рубрики:

      
12.

Фауре 
Методи та засоби підвищення надійності та ефективності передавання даних в комп'ютерних системах охоронного відеоспостереження: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Еміль Віталійович Фауре ; Черкаський держ. технологічний ун-т. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33 + Х819(4УКР)112.034с
Шифр НБУВ: РА365721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Яніцький 
Оптимізація формувача періодичних відліків часу з кільцем фазового автопідстроювання виокремленого пристрою синхронізації телекомунікаційних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Іван Ярославович Яніцький ; Державний ун-т інформаційно-комунікаційних технологій. — К., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-016
Шифр НБУВ: РА365683

Рубрики:

      
14.

Іванов О.М. 
Поліпшення показників якості інтелектуальної мережі з урахуванням нових технологій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.М. Іванов ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено архітектуру інтелектуальної мережі (ІМ), розроблено методики розрахунку основних параметрів мережі, взаємозв'язок між ними та векторним синтезом мережі. Апробовано методику розрахунку середньої затримки отримання послуги абонентом в ІМ, що дозволяє знайти залежність даної затримки від різноманітних параметрів, які визначають характеристику та структуру мережі. На підставі розрахунку отримано залежності затримки одержання інформації від параметрів: інтенсивності надходження вимог, продуктивності вузла комутації, кількості транзитних комутаційних вузлів, методу обслуговування та вартості обладнання. Наведено методику визначення мінімальної пропускної спроможності, що дозволяє за відомих максимально допустимих затримок передачі інформації визначити мінімально допустимі (необхідні) пропускні спроможності гілок, що дозволить отримати мінімум вартості за заданих умов та обмежень. Розроблено програмне забезпечення для отримання пропускних спроможностей гілок структурної схеми мережі залежно від інтенсивності надходження потреб на послуги й інтенсивності обслуговування. Проведено синтез ІМ на підставі мінімаксного методу. Описано зовнішні параметри ІМ: пропускну спроможність гілок структурної схеми, затримку отримання інформації, вартість і достовірність. Дані параметри є показниками, які визначають якість ІМ. Значну увагу приділено порівняльному аналізу існуючих методів об'єднання суперечливих критеріїв, досліджено їх переваги та недоліки. Запропоновано методику об'єднання суперечливих критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33 +
Шифр НБУВ: РА326128

Рубрики:

      
15.

Хаханова Г.В. 
Структурно-каскадні методи стиснення та відновлення даних у телекомунікаційних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Г.В. Хаханова ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

З метою зменшення часу стиску, відновлення та передачі двійкових даних для телекомунікаційних систем розроблено метод стиснення даних на підставі структурно-каскадного кодування, що характеризується зменшенням структурно-комбінаторної надмірності та дозволяє збільшити ступінь стиснення даних без внесення похибки. Наведено метод відновлення двійкових даних на базі структурно-каскадного декодування, що передбачає урахування двокаскадної структури двійкових масивів і дозволяє відновлювати дані без внесення похибки без використання додаткової службової інформації. Запропоновано нове швидке структурно-каскадне декодування з урахуванням структурних залежностей у двійкових масивах, що дозволяє зменшити кількість операцій відновлення без внесення похибки. Розвинуто модель оцінювання інформативності двійкових масивів, що передбачає врахування обмеження щодо кількості серій одиниць і дозволяє визначити середнє значення та мінімальну межу ступеня компресії двійкових даних. Розвинуто модель оцінювання сумарної кількості типових операцій для обробки двійкових даних, яка враховує можливість представлення двійкових масивів у вигляді каскадних структурних чисел, а також властивість дострокового відновлення двійкових послідовностей і властивість паралельного декодування кодових конструкцій. Це дозволяє оцінити апаратно-часові характеристики процесу обробки двійкових даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-013.44 +
Шифр НБУВ: РА364474

Рубрики:

      
16.

Корольов А.В. 
Теоретичні основи компактного представлення зображень на основі усунення версифікаційної надмірності: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.12.02 / А.В. Корольов ; Укр. держ. акад. залізн.транспорту. — Х., 2003. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні основи компактного представлення зображень на основі узагальненого усунення надмірності різної фізичної природи (версифікаційної надмірності). Висвітлено теорію статистичної оцінки версифікаційної надмірності зображень, яка дозволяє одержати кількісну оцінку ступеня надмірності, що скорочується. На основі теорії версифікаційної надмірності створено методи стиску зображень без втрати і з контрольованою втратою якості. У цьому випадку стиск зображень досягається за рахунок послідовного усунення структурної, статистичної, комбінаційної і психовізуальної надмірності. Запропоновано метод версифікаційного відновлення зображень, що забезпечує достовірне відновлення зображень. Розроблено швидкі алгоритми кодування і декодування кодів за числом серій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.4 + З970.33 +
Шифр НБУВ: РА327900

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського