Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (89)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Олійник В. В. 
Вдосконалення методів оптимального прийому багатопозиційних сигналів в системах LTE: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Олійник ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Проведено системний аналіз методів і протоколів керування мережею LTE (Long-Term Evolution), зроблено вибір на пріоритетне використання систем OFDM (Orthogonal Frequency-Division Multiplexing) з ортогональними сигналами, які забезпечують властивості інваріантності до випадкових збурень, що особливо важливо й актуально для традиційних каналів місцевих мереж і каналів цільового призначення. Досліджено алгоритми оптимального когерентного та некогерентного прийомів, визначено рекомендації до їх використання. Доведено, що в системах OFDM доцільно використовувати алгоритми оптимального прийому багаточастотних ортогональних сигналів, орієнтованих на цифрову реалізацію та придатних до довільних сигналів багатопозиційної амплітудно-фазової модуляції (АФМ). Визначено, що для забезпечення швидкості, близької до пропускної спроможності каналу, доцільно використовувати багатопозиційні сигнали з АФМ, для яких еквівалентна енергія максимальна. Вперше розроблено синтез універсального алгоритму оптимального когерентного прийому багатопозиційних АФМ сигналів у демодуляторі системи OFDM. Вперше розроблено алгоритм оптимального прийому багатопозиційних сигналів за невідомих апріорних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32-013.3 + З88-01
Шифр НБУВ: РА384928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Польщиков К.О. 
Методи динамічного управління в цифровій мережі інтегрального обслуговування на основі застосування інтелектуальних багатоагентних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / К.О. Польщиков ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методи динамічного управління у цифровій мережі інтегрального обслуговування, що дозволяють підвищити ефективність її функціонування. Для вирішення задач динамічного управління у мережі запропоновано застосування інтелектуальної багатоагентної системи з ієрархічною структурою. Наведено пропозиції щодо координування інтелектуальних агентів, з урахуванням яких розроблено структуру та алгоритм функціонування багатоагентної системи центру комутації. Опрацьовано методику вибору напрямків передачі інформаційних повідомлень за умов невизначеності з урахуванням інтенсивностей обслуговування заявок. Запропоновано використання методу багатокритеріальної оптимізації для вирішення задачі маршрутизації інформаційних потоків. Розроблено метод управління потоком інформації шляхом раціонального вибору параметрів протоколу, алгоритм роботи агента, що управляє спільним обслуговуванням різнорідного потоку даних і мовлення, а також метод боротьби з перевантаженнями, що дозволяє організувати обслуговування, у процесі якого забезпечується мінімальна втрата цінної інформації. Створено демонстраційний прототип багатоагентної системи, що управляє раціональним вибором тривалості тайм-ауту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32 +
Шифр НБУВ: РА324451

Рубрики:

      
3.

Лісіцина О. С. 
Методи ідентифікації сигналів в каналах передачі даних: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / О. С. Лісіцина ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено метод ідентифікації шумоподібного сигналу, що використовує векторно-топологічні решітки. Встановлено метод ідентифікації сигналу з максимальною правдоподібністю: сигналу-маяка для систем, у яких сигнальний простір складається з одного вектора, сигналу-синхропослідовності для систем, у яких сигнальний простір складається з множини взаємозалежних векторів, сигналу-преамбули для цифрових систем передачі даних за умов не стаціонарності каналу передачі даних. Розкрито метод ідентифікації синхропослідовностей послідовностей швидкого пошуку, визначено найбільш ефективну конструкцію послідовностей швидкого пошуку. Висвітлено метод відшукування шумових і шумоподібних послідовностей шляхом пошуку рівновіддалених між собою векторів, запропоновано метод формування М-послідовностей на основі математичної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32-01
Шифр НБУВ: РА382713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Єлісєєнко А.Є. 
Моделювання процесів передавання даних в інформаційно-вимірювальних системах інженерних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / А.Є. Єлісєєнко ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено та досліджено математичні моделі інформаційно-вимірювальних систем (ІВС) інженерних мереж з підсистемою зв'язку на базі цифрових мереж інтегрального обслуговування (ЦМІО) та числових методів їх практичної реалізації у вигляді методичного, алгоритмічного та програмного забезпечення. Одержано математичні моделі ЦМІО з неоднорідним інформаційним трафіком, методами комутації каналів, комутації пакетів (кадрів) і використанням різноманітних способів передавання інформації під час пауз інших повідомлень. Висвітлено математичні моделі оцінювання інформаційних характеристик і додаткових динамічних похибок, зумовлених затримками інформації у каналах зв'язку ІВС, які використовують засоби ЦМІО як підсистему зв'язку. Описано методику проектування - єдиний комплекс базових моделей, алгоритмічного та програмного забезпечення (InfoPro), що дозволяють отримати основні параметри та характеристики ІВС і ЦМІО на етапі проектування інформаційних систем і в процесі експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32
Шифр НБУВ: РА315392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Тріска Н.Р. 
Оцінювання стану цифрових трактів за показниками фазових спотворень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Н.Р. Тріска ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, Укр. НДІ зв'язку (УНДІЗ). — К., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено і науково обгрунтовано принципи контролю якості передачі в цифрових трактах за показниками фазових спотворень. Встановлено граничні співвідношення для несистематичного джитеру, зумовленого стаціонарними випадковими процесами. Розроблено математичні моделі фазових спотворень на основі теорії модуляції та теорії випадкових процесів. Фазові спотворення в елементах трактів цифрових систем передачі вперше представлено у вигляді зваженої суми випадкових величин. На основі аналізу причин фазових спотворень та методів їх оцінки в частотній і часовій областях запропоновано використовувати в якості діагностичного параметру для оцінювання стану цифрових трактів функцію максимальної помилки часового інтервалу (МТІЕ). Цей результат підтверджено шляхом імітаційного моделювання на ЕОМ. Розроблено числові методи розрахунку параметра МТІЕ, а також методи статистичної обробки результатів вимірювань фазових спотворень. Достовірність отриманих результатів та адекватність обраних моделей підтверджено узгодженістю результатів теоретичних досліджень, імітаційного моделювання та експериментальних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32-013.3 +
Шифр НБУВ: РА328776

Рубрики:

      
6.

Педяш В.В. 
Підвищення спектральної ефективності модемів з багатосмуговим передаванням символів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / В.В. Педяш ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Одержано аналітичні вирази для розрахунку пропускної здатності кіл електропровідних кабелів транспортної мережі та швидкості передавання модемів. Показано, що швидкість передачі малосмугової системи передавання дискретної інформації (СПДІ) несуттєво відрізняється від швидкості передачі багатосмугової СПДІ. Вирішено задачу максимізації швидкості передачі СПДІ для малого числа каналів за лімітованого значення середньої потужності передавача за рахунок оптимізації ширини смуги частот сигналу модема. Встановлено аналітичний взаємозв'язок між збільшенням допустимої захищеності та величиною відхилення фаз несучої та тактової частот від оптимальних значень. Показано можливість зменшення допустимої захищеності за допомогою взаємної компенсації фаз несучого та тактового коливань. Вирішено задачу мінімізації міжсимвольної та міжканальної інтерференції за наявності залишкової погрішності корекції амплітудно-частотних характеристик тракту за рахунок вибору оптимального значення фази несучого коливання демодулятора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32-013.3 +
Шифр НБУВ: РА351960

Рубрики:

      
7.

Незгазинська Н. В. 
Рекурсивні згорткові коди для підвищення завадостійкості телекомунікаційних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Н. В. Незгазинська ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С. Попова. — О., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Розглянуто можливість підвищення завадостійкості телекомунікаційних систем (ТКС) за рахунок завадостійкого кодування з використанням рекурсивних згорткових кодів (РЗК). Проаналізовано розвиток теорії та практики завадостійкого кодування для ТКС, обгрунтовано використання згортових кодів для підвищення показників ефективності цифрових систем. Розширено теорію РЗК, одержано верхні границі вільних відстаней двійкових і недвійкових РЗК. Розроблено метод і програмне забезпечення перебірного пощуку породжувальних поліномів РЗК. Знайдено нові РЗК для двійкових і недвійкових каналів. Проведено порівняльні експериментальні дослідження завадостійкості декодування РЗК/НЗК (нерекурсивні згорткові коди). Розроблено рекомендації щодо використання РЗК в ТСК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32
Шифр НБУВ: РА383373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гузь О.О. 
Структурно-функціональний аналіз тестопридатності при проектуванні цифрових систем на кристалах: Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.05 / О.О. Гузь ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Запропоновано структурно-функціональний метод аналізу тестопридатності цифрових систем на кристалах, що передбачає врахування типології схеми вентильного та регістрового рівнів і дозволяє виконувати оцінку якості проектів великої розмірності (до 1 000 000 еквівалентних вентилів) з підвищеною точністю. Розроблено функціональну сильнозв'язну трикомпонентну модель "тест - дефекти - виходи" тестування цифрових систем на кристалах, за якої необхідно вводити додаткові лінії спостереження та є можливою мінімізація довжини тесту та кількості спостережуваних ліній, а також розв'язання задач генерування тестів і аналізу їх якості на підставі межового сканування критичних внутрішніх ліній. Створено неітеративну модель діагностування цифрових систем на кристалах на базі технології межового сканування, що характеризується одноразовим виконанням процедури уточнення дефекту та можливістю одночасного спостереження всіх необхідних для діагнозу ліній і дозволяє суттєво підвищити ступінь пошуку дефектів на перевіряльному тесті без збільшення кількості виходів схеми. Удосконалено модель процесу вибору контрольних точок схеми, що можна використовувати за вентрильних і регістрових структур. Наведена модель дозволяє виконувати модифікацію комбінаційних і послідовнісних, асинхронних і синхронних проектів великої розмірності з метою підвищення їх тестопридатності у середньому на 20 %. Розвинуто П-метод синтезу кубічних покрить цифрових проектів, який передбачає введення додаткового етапу обробки сильнопослідовнісних схем і дозволяє підвищити тестопридатність цифрового проекту за рахунок точного структурно-функціонального аналізу керованості та спостережуваності ліній типових схем невеликої розмірності (IP-cores) регістрового рівня, для їх наступного багаторазового використання як компонентів SoC.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32
Шифр НБУВ: РА359025

Рубрики:

      
9.

Воробель Р.А. 
Цифрова обробка зображень на основі теорії контрастності: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / Р.А. Воробель ; Нац. агентство з питань інформатизації при Президентові України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено обробці зображень в реальному масштабі часу. В ній розроблено новий науковий напрямок - цифрову обробку зображень на основі теорії контрастності, що полягає у використанні локальних контрастів з властивостями відстані метричного простору як для незалежної від суб'єктивного сприйняття кількісної оцінки характеристик зображень різної фізичної природи, так і для побудови методів обробки з метою поліпшення їх візуальної якості. Встановлено вираз для визначення узагальненого контрасту сюжетного зображення та лінійна залежність між локальним контрастом і лапласіаном. Показано, що локальний контраст є основою побудови методів підвищення візуальної якості зображень. Розроблено узагальнені методи глобального та ковзного розтягу діапазону яскравостей і узагальнені методи гістограмних перетворень, що використовують перетворення компонент гістограми та кумулятивної гістограми з застосуванням перетворень Ейлера, бета-функцій, кусково-лінійних і кусково-нелінійних функцій. Побудовано узагальнений метод ковзних зважених рангових перетворень, нові класи різницевих методів (нерізкого маскування), що використовують нелінійне перетворення фонової складової, та методи нелінійного перетворення локального контрасту. Запропоновані технології обробки зображень та створені проблемно-орієнтовані системи впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського