Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (373)Книжкові видання та компакт-диски (333)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=З861$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Чегель В.І. 
Вплив діелектричних характеристик середовища та зовнішніх факторів на параметри фізичних та біологічних сенсорів на основі поверхневого плазмонного резонансу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.І. Чегель ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено можливість застосування явища поверхневого плазмон-поляритонного резонансу (ППР) в тонких шарах золота та срібла для створення фізичних та біологічних сенсорів. Визначено оптимальну оптичну схему лазерного збудження та реєстрації резонансних плазмонних коливань. Розроблено комп'ютерну модель залежності інтенсивності відбитого потоку лазерного випромінювання від кута падіння за умов ППР. Встановлено, що кутове положення мінімуму та форми кривої ППР сенсорів залежать від зовнішнього електричного потенціалу. Розглянуто можливість визначення комплексного коефіцієнта рефракції та геометричних параметрів досліджуваної структури. Проаналізовано вплив оптичних параметрів шаруватої структури на чутливість сенсора. Розроблено ППР-прилад "ПЛАЗМОН-4м" з автоматизованою системою калібрування в розширеному діапазоні кутів падіння лазерного променя, що дозволяє отримувати кількісні характеристики діелектричних констант та товщини середовища для широкого спектра досліджуваних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е. в73 + З861
Шифр НБУВ: РА321323

Рубрики:

      
2.

Зіновчук А.В. 
Вплив ефекту концентрування струму на поведінку електронно-діркової плазми в багатошарових світловипромінюючих структурах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.В. Зіновчук ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1-042 +
Шифр НБУВ: РА360735

Рубрики:

      
3.

Колобродов 
Вплив розсіяного в оптичній системі випромінювання на якість зображення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.07 / Сергій Валентинович Колобродов ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861-01
Шифр НБУВ: РА312074

Рубрики:

      
4.

Шведов В.Г. 
Динаміка сингулярних непараксіальних пучків в околі вхідного торця оптичного волокна: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Г. Шведов ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2001. — 24 с. — укp.

Досліджено непараксіальні лазерні поля в області фокальної площини. Знайдено точні скалярні розв'язання хвильового рівняння з використанням методу комплексного джерела - стоку. З використанням даних розв'язків в якості скалярних потенціалів Уітекера знайдено точні розв'язки рівнянь Максвелла, відповідні непараксіальним полям векторних пучків. Відзначено, що не всі непараксіальні пучки є структурно-стійкими утвореннями у фокальної площини. Відібрано пучки з модовим структурно-модовим складом, які здатні узгоджуватись з сингулярними модами оптичного волокна. На підставі аналізу структурно-стійких сингулярних пучків в околі вхідного торця оптичного волокна доведено, що структура полів непараксіального модового пучка та власних мод світловоду ідентичні. Відмінність між даними модами полягає у нерівності умов поширювання мод у вільному просторі та оптичному волокні. Вплив неоднорідності показника заломлення в середовищі оптичного волокна зведено до поправки скалярної частини сталої поширювання власних мод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1-01
Шифр НБУВ: РА312180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Сухоіванов І.О. 
Динамічні процеси в напівпровідникових лазерах високошвидкісних волоконно-оптичних систем: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / І.О. Сухоіванов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено особливості теоретичного опису генерації оптичного випромінювання у напівпровідникових лазерах на гетероструктурах з масивними та квантоворозмірними (КРС) активними шарами, взаємодії оптичного випромінювання з матеріалом активних і пасивних елементів високошвидкісних волоконно-оптичних систем (ВОС). Проведено теоретичні й експериментальні дослідження та створено нові методи опису динамічних процесів у режимі великого сигналу, що також включають нелінійні ефекти посилення й амплітудно-фазового зв'язку. Розвинуто нові уявлення про процеси переносу носіїв заряду в лазерній структурі та зміни характеру та тривалості процесів накопичення та захоплення носіїв в області квантової ями. Показано, що за умов накачки великим сигналом час накопичення заряду та коефіцієнт насичення посилення залежать від величини струму накачки. Вперше сформульовано числову динамічну дифузійну модель КРС лазера, у вигляді неоднорідної системи диференціальних рівнянь. Отримано нові результати, які більш точно відображають спостережені експериментально динамічні характеристики лазерів. Розроблено комплекс рішень щодо теоретичного опису фізичних процесів і спостережених характеристик волоконно-оптичних каналів, а також у мультиквантоворозмірних лазерах торцевого типу та поверхневого випромінювання з вертикальним резонатором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з86-531.8 + з861.1-042
Шифр НБУВ: РА317477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Коломзаров Ю.В. 
Елементи технології оптоелектронних приладів на основі нематичних та холестерико-нематичних рідкокристалічних сумішей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / Ю.В. Коломзаров ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861-06 +
Шифр НБУВ: РА340509

Рубрики:

      
7.

Богословська 
Інженерно-термічні та рекомбінаційні процеси в багатобар'єрних A3B5 - напівпровідникових випромінювачів інфрачервоного діапазону: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Алла Борисівна Богословська ; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + З861-5
Шифр НБУВ: РА339514

Рубрики:

      
Категорія:    
8.

Безверхов Д.Б. 
Каскадні термоелектричні охолоджувачі для об'єктів напівпровідникової оптоелектроніки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / Д.Б. Безверхов ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно створення каскадних термоелектричних охолоджувачів (ТЕО) для інтенсивних (локалізованих) і розподілених (планарних) об'єктів напівпровідникової оптоелектроніки. Розроблено нові модельні наближення, узагальнено методи й алгоритми розрахунку й оптимізації каскадних ТЕО, що враховують специфіку оптоелектронних застосувань. Досліджено різні конфігурації каскадних ТЕО, зокрема, відомі схеми послідовного та паралельного з'єднань каскадів та їх можливі комбінації щодо перспектив їх використання для охолодження різноманітних видів оптоелектронних елементів. Описано методи узгодження параметрів охолоджувачів з об'єктами охолодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з861-04
Шифр НБУВ: РА320222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Алексеєв К.М. 
Кутовий момент електромагнітного поля в збурених слабонапрямних оптичних волокнах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / К.М. Алексеєв ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено динаміку кутового моменту в збурених слабонапрямних оптичних волокнах. Отримано вирази для потоку кутового моменту довільної суперпозиції мод у слабонапрямних волокнах із довільним реальним профілем показника заломлення. Доведено теорему про кутовий момент суперпозиції мод. Запропоновано метод побудови та знайдено вигляд ефективного гамільтоніана спін-орбітальної взаємодії в слабонапрямних круглих, еліптичних і зігнутих волокнах. Визначено поляризаційні поправки до скалярної сталої поширення. Побудовано модель зігнутого волокна як ефективного прямого волокна зі збуреним профілем показника заломлення, яка одночасно враховує вплив геометричних факторів і фотопружності. Проаналізовано моди еліптичного та зігнутого волокна і радіуса кривизни. Досліджено конверсію спінового й орбітального кутового моменту в однорідному і неоднорідному оптичному вихорах, а також LP і CP-модах в еліптичних і зігнутих слабонапрямних волокнах із довільним профілем показника заломлення. Одержано рівняння безперервності із правою частиною для кутового моменту та класичного спінового (поляризаційного) лінійного моменту електромагнітного поля, а також рівняння зміни потоків кутового та спінового лінійного моментів крізь поперечний переріз волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1-01
Шифр НБУВ: РА318676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
10.

Коцюбинський В.Ю. 
Математичне моделювання розповсюдження хвиль у волоконних світловодах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.Ю. Коцюбинський ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено вдосконалені математичні моделі, методичне та програмне забезпечення моделювання розповсюдження хвиль у волоконних світловодах (ВС) з урахуванням одночасної дії сукупності факторів впливу для розширення можливостей процесу проектування. Наведено узагальнену математичну модель волоконного світловода зі змінною діелектричною проникністю. Доведено збіжність різницевих схем апроксимації та оцінено їх похибку. Запропоновано підхід до розрахунку математичної моделі ВС із змінною діелектричною проникністю, що сприяє спрощенню моделювання шляхом програмної реалізації процесу розрахунку світлопропускних властивостей ВС. Розроблено модель врахування дії факторів впливу в оптичних параметрах ВС, а також способи опису математичних моделей факторів впливу у вигляді операторних рівнянь. Розглянуто систему моделювання ВС у полі дії факторів впливу, яка включає методику та програмне забезпечення для моделювання ВС, з певними геометричними, оптичними та механічними параметрами з урахуванням дії факторів впливу, методику та програмне забезпечення з метою автоматизації найбільш трудомістких процедур вибору параметрів ВС для досягнення характеристик світлопропускання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з861.1-042-01с11
Шифр НБУВ: РА317263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Колтиков О.В. 
Методи підвищення якості передачі інформації у відкритих оптичних системах зв'язку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.В. Колтиков ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Удосконалено метод вейвлет-перетворень для обробки сигналів у відкритих оптичних системах зв'язку, зокрема, у разі впливу шумових і зосереджених завад різних типів і за різних співвідношень сигнал/шум. Запропоновано новий метод побудови лазерної антенної решітки, яка у порівнянні з відомими має більш вузьку діаграму спрямованості лазерної системи за достатньо низького рівня бічного випромінювання, що забезпечує підвищення енергетики лінії. Вперше запропоновано використання просторово-часового доступу у відкритих оптичних системах зв'язку, що дозволяє забезпечувати багатостанційний доступ з багатьма кореспондентами. Розроблено новий метод аналізу якості вейвлет-обробки оптичних сигналів, заснований на зіставленні графічних фрагментів вейвлет-спектрограм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1 +
Шифр НБУВ: РА363101

Рубрики:

      
12.

Яремчук І.Я. 
Моделювання нерівнотовщинних багатошарових структур для селективних оптичних фільтрів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / І.Я. Яремчук ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Запропоновано нові конструкції фільтрів для видимої та інфрачервоної області спектра, а саме: смугові фільтри на основі нерівнотовщинних структур з тришаровими періодами та металодіелектричних структур; вузькосмугові фільтри, які складаються з п'яти шарів, а роздільний шар виконує роль підкладки, а також смугові фільтри, структура яких складається з інтерференційного дзеркала, обмеженого шарами діелектриків з високим показником заломлення. Розвинуто поняття вказівної функції, яку можна використати для прогнозування області високого пропускання (відбиття) у смугових багатошарових періодичних інтерференційних фільтрах без повного аналізу таких структур. Установлено аналітичний зв'язок між товщиною та показником заломлення матеріалів для синтезу фільтра, який складається з інтерференційного дзеркала, обмеженого шарами діелектриків з високим показником заломлення. Показано певні закономірності та зв'язки між структурними властивостями багатошарових систем та їх оптичними характеристиками (коефіцієнтами пропускання, відбиття та поглинання). Досліджено вплив втрат у шарах тонкоплівкових структур та їх оптичні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861 +
Шифр НБУВ: РА361568

Рубрики:

      
13.

Котенко М.О. 
Одномодові волоконні світловоди зі складними профілями показника заломлення та пристрої на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / М.О. Котенко ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Базуючись на новому підході до реалізації методу стратифікації, створено ефективний аналітично-числовий алгоритм розв'язання точних хвилевих рівнянь для аналізу електродинамічних характеристик одномодових оптичних хвилеводів. Запропонований алгоритм порівняно з існуючими алгоритмами, визначено, що він має більш високу точність розрахунку і є ефективнішим за умов його реалізації. Установлено, що в методі стратифікації спосіб апроксимації профілю показника заломлення (ППЗ) впливає на точність розрахунку значно більшою мірою, ніж вибір кількості шарів апроксимуючої моделі. Здійснено оцінку точності методу стратифікації для розрахунку дисперсійних характеристик оптичного хвилеводу з градієнтним ППЗ, яка передбачає знаходження дисперсійних характеристик багатошарової моделі оптичного хвилеводу за "вписаної" та "описаної" апроксимації його ППЗ. Виявлено зсув частоти відсікання основної моди в область додатних значень для одномодових волоконних світловодів зі складним ППЗ у разі від'ємного об'єму профілю. Одержано умову рівномірної компенсації дисперсії у широкій смузі частот, яку подано у наочній геометричній формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1-042 +
Шифр НБУВ: РА338187

Рубрики:

      
14.

Куцай О.М. 
Оптимізація оптичних характеристик захисних просвітлюючих покриттів із аморфних гідрогенізованих вуглецевих плівок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.М. Куцай ; НАН України. Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням використання аморфних гідрогенізованих вуглецевих плівок в якості просвітлюючих та захисних покриттів оптичних деталей УФ-вид. оптоелектроніки та ІЧ-оптики. В дисертації розроблено новий спосіб поліпшення експлуатаційних характеристик багатошарових просвітлюючих покриттів на основі фторидів барію та ітрію шляхом включення до їх складу а-С:Н плівок. На основі проведених досліджень методами КРС та ІЧ спектроскопії та Оже-спектрального аналізу вивчено залежність структурних характеристик алмазоподібних вуглецевих плівок від технологічних умов осадження. Отримані результати використано при дослідженні оптичних, оптоелектронних та діелектричних властивостей цих плівок. Вказано шляхи оптимізації оптичних характеристик а-С:Н плівок згідно конструктивних вимог до захисних просвітлюючих покриттів робочих поверхонь оптичних елементів при промисловому використанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861-03

Рубрики:

      
15.

Юркевич О. В. 
П'єзоелектричні та електрооптичні характеристики кристалів лангаситу і ніобату літію для пристроїв керування лазерним випромінюванням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / О. В. Юркевич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Апробовано технологію контролю якості поверхонь кристалів. Практично реалізовано й апробовано поляризаційно-оптичний пристрій для визначення електрооптичних коефіцієнтів з вищою чутливістю та ширшим діапазоном вимірювань. Розроблено технологію оцінювання та покращання експлуатаційних характеристик п'єзоелектричних та електрооптичних пристроїв на базі вивчення анізотропії відповідних ефектів у їх кристалічних матеріалах. Розкрито конкурентноздатні алгоритми та пакети комп'ютерних програм для побудови даних поверхонь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.34,022 + З861 + В379.371.7
Шифр НБУВ: РА375518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бушма 
Підвищення надійності багатоелементних світлодіодних шкальних індикаторних пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / Олександр Володимирович Бушма ; Інститут фізики напівпровідників НАН України. — К., 2000. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861-04 + З973-044.62 + З965-048.42
Шифр НБУВ: РА310897

Рубрики:

      
17.

Алексеєв К. М. 
Поширення оптичних вихрів в періодично збурених слабоспрямовуючих оптичних волокнах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / К. М. Алексеєв ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2010. — 39 с. — укp.

Досліджено поширення оптичних вихорів (ОВ) у періодично збурених слабоспрямовувальних оптичних волокнах. Визначено структуру вищих мод скручених сильно анізотропних і еліптичних волокон. Показано принципову можливість використання даного типу волокон для стійкої передачі з них лінійно та циркулярно поляризованих ОВ. Визначено вищі моди сильно анізотропного й ідеального волокна, яке обертається. Показано, що модами таких волокон можуть бути лінійно та циркулярно поляризовані ОВ. Досліджено поширення ОВ у навитих ідеальних, сильно анізотропних і еліптичних волокнах. Висвітлено можливість використання навитих волокон для стійкої передачі ОВ. Вивчено топологічні ефекти, які виникають за поширення полів із власним орбітальним кутовим моментом у неплоских траєкторіях. Досліджено поширення ОВ у скручених анізотропних і еліптичних волокнах із кроком скрутки порядку довжини хвилі. Теоретично продемонстровано можливість створення на базі таких волокон частотних і модових фільтрів ОВ, які пропускають і відбивають, а також модових конверторів і генераторів оптичних вихрів. Досліджено поширення та конверсію ОВ у довгоперіодичних і брегівських волокнах із гелікоїдальною серцевиною. Показано можливість реалізації у них моно-вихрового режиму, який забезпечує поширення тільки двох циркулярно поляризованих ОВ. Досліджено геометричне індукування динамічного спарювання мод із різним орбітальним кутовим моментом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5,022 + З861
Шифр НБУВ: РА375532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Власов О.М. 
Поширення солітонів та надкоротких оптичних імпульсів у волоконних світловодах: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.20 / О.М. Власов ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему поширення надкоротких оптичних імпульсів у одномодових волоконних світоводах і солітонних трактах, вирішення якої зумовило дослідження та проектування високошвидкісних солітонних систем передачі на основі ліній зі змінною дисперсією з метою вдосконалення існуючих і створення перспективних транспортних мереж, побудованих за солітонними технологіями. Досліджено особливості поширення надкоротких оптичних імпульсів та розроблено методи врахування впливу дисперсії групової швидкості, фазової самомодуляції, нелінійних ефектів вищого порядку на параметри імпульсів. Запропоновано метод, який передбачає врахуванням ефектів дисперсії вищого порядку у разі поширення надкоротких імпульсів, зокрема, їх вплив на спотворення форми імпульсів. Наведено модель для відтворення нелінійного режиму поширення фундаментального солітону та солітонів вищих порядків у лініях зі сталою дисперсією. Розроблено математичну модель солітонних ліній зв'язку зі змінною дисперсією для фундаментальних солітонів і солітонів з дисперсійним управлінням, що враховує вплив втрат, дисперсійні та нелінійні ефекти вищих порядків оптичного волокна. Одержано аналітичне рівняння для Q-фактора солітонної системи з урахуванням шумів підсилювача, передавача та приймача. Запропоновано новий метод моделювання солітонних систем з використанням оцінки допустимого значення джитера Гордона - Хауса. Одержано узагальнені рівняння для оцінювання сумарного джитера солітонних імпульсів, зумовленого ефектами Гордона - Хауса, Рамана та дисперсії третього порядку. Це дозволяє для швидкісних систем передачі розраховувати довжини регенераційних ділянок, за яких сумарний джитер не перевищує допустимі значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1-042-01 +
Шифр НБУВ: РА359666

Рубрики:

      
19.

Андрущак А.С. 
Просторова анізотропія електро-, п'єзо- та акустооптичних взаємодій у кристалічних матеріалах твердотільної оптоелектроніки: автореф. дис... д-ра. техн. наук: 01.04.07 / А.С. Андрущак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 39 с. — укp.

Удосконалено інтерферометричні та поляризаційно-оптичні методи дослідження анізотропних кристалічних матеріалів. Розроблено універсальний підхід до аналізу анізотропії електрооптичного, фотопружного й акустооптичного ефектів у кристалах довільної симетрії, що базується на побудові й аналізі вказівних поверхонь, а також нову технологію покращання параметрів електро- та акустооптичних комірок. Проаналізовано й обрано експериментальні геометрії застосування вивчених кристалічних матеріалів, які забезпечують високу ефективність відповідних електро-, п'єзо- й акустооптичних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + З861-01 +
Шифр НБУВ: РА369037

Рубрики:

      
20.

Чепєлєвскі С.Є. 
Розробка методу синтезу та створення круглих одномодових світловодів з поліпшеними електродинамічними характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / С.Є. Чепєлєвскі ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено метод синтезу волоконних світловодів (ВС) круглого поперечного перерізу на фіксованій частоті з використанням у якості висхідного ВС зі східчастим профілем показника заломлення. Обгрунтовано методику побудови спектральних функцій операторів, які описують хвильові процеси в ВС. Одержано та досліджено нові профілі показника заломлення ВС, що мають від'ємну або додатну ненульову дисперсію у заданому діапазоні довжин хвиль. Зазначено, що дані ВС використовуються під час виготовлення волокон для компенсації дисперсії у лініях зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1-042 +
Шифр НБУВ: РА335851

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського