Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (34)Реферативна база даних (1585)Книжкові видання та компакт-диски (537)Журнали та продовжувані видання (594)
Пошуковий запит: (<.>U=З811$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Агаджанян А. Р. 
Застосування частотно-часових методів до обробки нестаціонарних сигналів в реальному масштабі часу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / А. Р. Агаджанян ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С. Попова. — О., 2011. — 25 с. — укp.

Визначено зв'язок між часовими, частотними та частотно-часовими методами обробки сигналів. Показано можливість й користь використання обвідних у цих методах. Побудовано математичну модель з використанням методу динамічного коефіцієнта передачі (ДКП) для розв'язання задачі визначення динамічних спотворень у вузькосмугових цифрових колах у разі проходження сигналів з амплітудною модуляцією (АМ) і частотною модуляцією (ЧМ). Показано, що на підставі розробленого методу вейвлет-перетворення можливо визначення патології для кардіосигналів. Визначено імовірнісні параметри селективного кола. Під час порівняння алгоритмів частотно-часового аналізу однозначно визначено галузі застосування кожного з методів. Запропоновано метод корекції динамічних спотворень на підставі методу ДКП. Проаналізовано вплив зміни частоти вхідного сигналу відносно резонансної частоти на амплітуду, частоту та фазу вихідного сигналу коливального контуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.5
Шифр НБУВ: РА383877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Алі Оллєік 
Малорозрядні пристрої вейвлет-перетворення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Алі Оллєік ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено шумову модель алгоритму пари дзеркальних фільтрів дискретного вейвлет-перетворення (ДВП). Проведено експериментальні дослідження для реальних сигналів і зображень, на підставі їх результатів розроблено методику вибору розрядності коефіцієнтів фільтрів і арифметичних операцій залежно від допустимого рівня погрішності квантування. Запропоновано методику проектування ліфтингового алгоритму з урахуванням погрішностей обчислень. Розроблено шумову модель ліфтингового алгоритму ДВП. Проведено експериментальні дослідження для реальних сигналів і зображень, на підставі яких розроблено методику вибору розрядності коефіцієнта фільтрів і арифметичних операцій залежно від допустимого рівня шумів квантування. У порівняльному аспекті проаналізовано ліфтинговий алгоритм пари дзеркальних фільтрів з урахуванням квантування коефіцієнтів фільтрів і результатів арифметичних операцій. Розроблено програму реалізації ліфтингового алгоритму на мікроконтролерах, яка передбачає реалізацію операцій множення з накопиченням, замінених простими командами зрушення та складання. В них речові коефіцієнти наведені у вигляді раціональних дробів. На підставі результатів проведених експериментальних досліджень доведено можливість реалізації ДВП на мікроконтролерах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.34 + З970.60-013.4 +
Шифр НБУВ: РА366359

Рубрики:

      
3.

Бєляков К.І. 
Організаційно-правове та наукове забезпечення інформатизації в Україні: проблеми теорії та практики: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / К.І. Бєляков ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Проаналізовано процес переходу до інформаційного суспільства з погляду проблем організаційного та правового забезпечення, зміни наукових парадигм, їх впливу на юриспруденцію та практику соціального управління. Викладено основи інноваційного наукового напряму в юридичній науці - правничої інформаціології. Охарактеризовано, що інформаціологічна теорія права є реалізацією ідей вчених-юристів відносно інтеграції наукових знань про інформаційні процеси в правовій науці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х840 + Х849(4УКР) + З811в2 +
Шифр НБУВ: РА366311

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Баранник В.В. 
Теоретичні основи та методи стиску зображень в телекомунікаційних системах на підставі біноміально-поліадичного представлення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.02 / В.В. Баранник ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Доведено, що подальше вдосконалення телекомунікаційних систем пов'язане з рішенням суперечності між необхідними об'ємами інформаційних потоків, які вимагається обробляти та передавати у реальному часі без внесення погрішностей і обмеженими технічними можливостями підсистем обробки та передачі відеоданих. Розроблено теоретичні засади компактного представлення зображень на базі швидкого та усічено-зв'язаного біноміально-поліадичного представлення. Розроблено метод стиску зображень в тривимірному просторі без внесення погрішностей. Показано, що у даному випадку стиск зображень досягаєтсья за рахунок усунення триознакової комбінаторної надмірності у тривимірному просторі. Розроблено метод відновлення зображень на підставі тривимірного біноміально-поліадичного декодування, що забезпечує достовірне відновлення зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.344 +
Шифр НБУВ: РА345747

Рубрики:

      
5.

Бохан К.О. 
Способи та засоби двовимірного перетворення зображень в базисі Хаара: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / К.О. Бохан ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Одержано двовимірний базис Хаара, який складається з двовимірних кусочно-постійних функцій і на його базі розроблено спосіб двовимірного перетворення Хаара. Розроблений спосіб відрізняється від відомих тим, що перетворення зображень виконується за один етап без необхідності в додатковій пам'яті для збереження проміжних результатів і дає змогу обчислювати тільки необхідні коефіцієнти перетворення. Запропоновано цілочисловий двовимірний базис Хаара (ЦДБХ) і метод його формування з застосуванням двовимірного базису Хаара. Зазначено: ЦДБХ відрізняється від відомих тим, що складається з двовимірних базисних функцій, які приймають цілочислові показники на інтервалі визначення. Розроблено спосіб двовимірного цілочислового перетворення Хаара, за яким арифметичні операції одноетапної процедури перетворення складаються з цілочислових операцій додавання, віднімання та побітового зсуву. Наведено способи прямого та звортного двовимірного перетворення Хаара, у разі виконання якого використовується двовимірний базис Хаара, і не є потрібною додаткова пам'ять для збереження проміжних результатів та забезпечується можливість рівнобіжного виконання більшості операцій перетворення. Розроблено спосіб занального стиску зображень, який не потребує виконання процедури зниження динамічного діапазону трансформат, зони селекції коефіцієнтів перетворення визначаються їх чутливістю, а для одержання трансформант використовується швидке двовимірне цілочислове перетворення Хаара.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.2 +
Шифр НБУВ: РА325523

Рубрики:

      
6.

Велика О.Т. 
Алгебро-графові моделі синтезу числових кодів з кільцевою структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.Т. Велика ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження числових кодів з кільцевою структурою. Розроблено методику побудови математичних моделей монолітних кодів на базі деяких властвостей розширених полів Галуа та геометрій над ними. Створено алгебро-графову модель монолітного кільцевого коду, на підставі якої уточнено уявлення про теоретичні зв'язки між ідеальними кільцевими в'язанками, комбінаторними конфігураціями та розширеними полями Галуа. Досліджено алгоритми синтезу монолітних кодів з кільцевою структурою. Розроблено пакет програм для синтезу ідеальних монолітних кодів з кільцевою структурою й сформульовано рекомендації щодо використання запропонованих методик для проектування систем і пристроїв інформаційно-обчислювальної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.4 +
Шифр НБУВ: РА342638

Рубрики:

      
7.

Виноградов В.В. 
Вейвлетний аналіз багатомасштабних процесів та сигналів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.В. Виноградов ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 15 с. — укp.

Визначено аналітично, числовим методом і експериментально умови нестійкостей у системах з нелінійною взаємодією двох мод із сильно відмінними частотами. Результати вейвлетного аналізу хаотичних сигналів свідчать про наявність характерних рис, за якими можлива ідентифікація та класифікація таких сигналів. Розроблено та впроваджено новий алгоритм вейвлетної фільтрації зображень, заснований на застосуванні шаблонних вейвлетних коефіцієнтів і багатомасштабного аналізу, для видалення шуму біля границь у зображеннях і збільшення їх контрастності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.21-52,022 + В652.421,022 + З811.5
Шифр НБУВ: РА314522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Воронова О.С. 
Операційні методи моделювання та обробки сигналів при моніторингу динамічних систем в програмних середовищах Mathematika та LabVIEW: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.С. Воронова ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання моделювання та обробки сигналів динамічних систем операційними методами, орієнтованими на створення комплексів моніторингу. Розвинуто елементи нелінійної алгебри апроксимуючих імпульсних спектрів (АІС) і виведено правила побудови операційних матриць інтегрування із нецілим порядком для розширеного базису локально-імпульсних функцій. Наведені результати використано під час розробки та модифікації алгоритмів моделювання наступних класів інтегро-диференційних рівнянь: рівнянь нецілого порядку, систем рівнянь, рівнянь із змінними коефіцієнтами. Запропоновано метод адаптації розбиття під час апроксимацї сигналів та розв'язання диференційних рівнянь операційними методами на основі АІС. Розроблено алгоритм мультирезолюційного розкладу сигналів по узагальненому локально-імпульсному базису. Наведено метод апроксимації функцій та сигналів, поданих часовими рядами, а також дискретними апроксимуючими імпульсними спектрами. Проаналізовано застосування отриманих результатів у комплексі моніторингу процесу електрозварювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.11
Шифр НБУВ: РА320505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Голуб Є.С. 
Синергетична інтерпретація сучасної інформаційної парадигми (методологічний аспект): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / Є.С. Голуб ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано обмеженість класичного інформаційного бачення світу та проведено синергетичну інтерпретацію сучасної інформаційної парадигми. Розглянуто основні етапи розвитку уявлень про інформацію. Проаналізовано різні підходи, а саме: синтаксичний (статистичну, комбінаторну, топологічну й алгоритмічну теорії), семантичний, аксіологічний, прагматичний й еволюційний. Зазначено щодо евристичного та прогностичного характеру інформаційної парадигми. Визначено інформацію як глобальний нелінійний процес взаємозв'язків і взаємодій матеріальних і духовних систем, їх форм і властивостей у мікро- та макроструктурах об'єктивного світу. Сформульовано сутнісну характеристику інформаційної парадигми, що становить світоглядну та методологічну основу сучасної картини світу. Досліджено проблеми становлення інформаційного суспільства. Розкрито основні характеристики різних типів суспільства. Обгрунтовано, що соціальна інформація на сучасному етапі є потужним ресурсом виробництва, стратегічним товаром і способом рішення глобальних проблем людства. Значну увагу приділено новітнім інформаційним технологіям: нанотехнологіям та нейротехнологіям. Розкрито їх роль у становленні глобального інформаційного середовища та вплив на вдоконалювання всіх сфер суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.11 + Ю252:З811 + З811.0 +
Шифр НБУВ: РА348689

Рубрики:

      
10.

Гончаров А.В. 
Оцінка параметра постійного сигналу при близьких до гауссівських адитивних завадах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / А.В. Гончаров ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2005. — 19 с. — укp.

Одержано математичні моделі адитивної суміші постійного сигналу та негауссівських завад різних типів, які базуються на моментно-кумулянтному описі дослідженого сигналу до дванадцятого порядку, близьких за своїми статистичними властивостями до гауссівських завад. Удосконалено метод максимізації полінома для знаходження оцінок інформативного параметра постійного сигналу, що приймається на тлі негауссівських завад. Цей метод дозволяє підвищити очність оцінювання параметра постійного сигналу. Уперше на базі методу максимізації полінома одержано нові нелінійні обчислювальні методи знаходження параметра постійного сигналу за адитивного впливу негауссівських завад різних типів для різних степенів полінома, які забезпечують синтез пристроїв для високоточних вимірювань параметрів сигналу та не мають аналогів. Одержано аналітичні вирази, що описують кількість добутої інформації про оцінювані параметри й асимптотичні дисперсії оцінок, на підставі яких показано, що точність оцінювання параметрів за допомогою розроблених алгоритмів значно вище у порівнянні з лінійною (ефективною) оцінкою, знайденою за методом максимальної правдоподібності за гауссівських завад. За цього ефективність синтезованих обчислювальних алгоритмів зростає зі збільшенням степеня стохастичного полінома.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.11 +
Шифр НБУВ: РА341040

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Гуменюк Р.М. 
Методи та спецпроцесори подвійного згортання для спектрального аналізу сигналів діагностування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Р.М. Гуменюк ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано та обгрунтовано методи подвійного згортання сигналів, що є основою для визначення спектральних характеристик згідно з узагальненою формулою Вінера - Хінчина, в тому числі з застосуванням нової статистичної функції - оцінки знаку похідної першого порядку, з послідовним використанням різних статистичних функцій для реалізації згортань за фазою та частотою, а також базисних частотних сигналів спеціальної форми. На основі введених критеріїв якості спектральних характеристик здійснено вибір оптимальних статистичних функцій для реалізації подвійного згортання сигналів діагностування з обмеженою вибіркою. Розроблено архітектуру спецпроцесорів подвійного згортання сигналів з використанням функції оцінки знаку похідної першого порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-5-05 + З811.54 +
Шифр НБУВ: РА340490

Рубрики:

      
12.

Гуцало О.Г. 
Основи теорії і функціонального проектування засобів вимірювання часу запізнювання сигналів, нечутливих до фазових спотворень перетворювальних каналів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.08 / О.Г. Гуцало ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням теоретичних досліджень основ функціонального проектування засобів вимірювання фазового і групового часу запізнювання сигналів, які забезпечують однозначність вимірювання, виключення методичної похибки, обумовленої нелінійністю фазочастотної характеристики досліджуваного чотириполюсника та похибки, яка вноситься перетворювальними каналами. На основі структурного синтезу розроблено і теоретично обгрунтовано оптимальні принципи побудови радіовимірювальних засобів фазового і групового часу запізнювання сигналів при їх проходженні через чотириполюсники із зосередженими та розподіленими параметрами. Розроблено методи атестації зразкових мір часу запізнювання сигналів і нові принципи побудови на їх основі пристроїв перевірки засобів вимірювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.34 + З842-5-01

Рубрики:

      
13.

Дорошенко Т.В. 
Методи оцінки інтермодуляційних завад при множинних впливах на вхідні каскади радіоприймального пристрою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Т.В. Дорошенко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки рівнів інтермодуляційних завад за умов множинного впливу сигналів на вхідні каскади радіоприймального пристрою. Запропоновано методи підвищення точності розрахунку рівнів інтермодуляційних завад високих порядків, засновані на представленні характеристики нелінійного елемента високочастотного тракту радіоприймального пристрою декількома зонами з різними характеристиками нелінійності. З метою скорочення розмірності розв'язуваної задачі запропоновано проводити поетапну оцінку виникнення інтермодуляційних завад від формованих підмножин РЕЗ, сигнали яких істотно впливають на рівень даних завад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.72 +
Шифр НБУВ: РА353838

Рубрики:

      
14.

Жученко О.С. 
Метод ітеративного декодування турбокодів зменшеної складності в телекомунікаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.С. Жученко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено метод ітеративного декодування турбокодів зменшеної складності з метою застосування його в телекомунікаційних системах, що функціонують за умов малого енергетичного відношення сигнал/шум. Наведений метод передбачає зменшення кількості операцій декодування, що приходяться на один інформаційний символ (складності декодування) та об'єму пам'яті ітеративного турбодекодера та забезпечує задану вірогідність інформації, що передається.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.49 +
Шифр НБУВ: РА341955

Рубрики:

      
15.

Засядько А.А. 
Алгоритми розв'язку задачі відновлення сигналів в спектроскопії з використанням дискретних ортогональних перетворень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / А.А. Засядько ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Вирішено важливу науково-технічну задачу підвищення точності інтерпретації результатів спектроскопічних вимірювань на основі розв'язання інтегрального рівняння Фредгольма першого роду. Досліджено підходи до розв'язання даної задачі на основі способу модельних прикладів з використанням дискретних ортогональних перетворень. Алгоритми розраховано на різну ширину апаратної функції спектрального приладу і можуть застосовуватися за умов неточного задання апріорної інформації, одержуваної в процесі дослідження речовини методами спектроскопії. Використання алгоритму діагоналізації матриць для розв'язання систем лінійних алгебраїчних рівнянь за допомогою дискретних ортогональних перетворень у розробленому алгоритмі первинної обробки сигналів у порівнянні з іншими алгоритмами дозволяє підвищити якість розв'язку задачі відновлення спектральних піків, що підтверджується результатами впровадження комплекса програм, який реалізує всі запропоновані алгоритми під час проведення лазерного мас-спектрометричного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.1 + з811.54
Шифр НБУВ: РА310392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кіріченко Л.О. 
Моделювання та розпізнавання випадкових та хаотичних збурень, діючих на неоднорідні марковські системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Л.О. Кіріченко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Модифіковано методику розрізнення випадкових шумів та хаотичних процесів, поданих часовими реалізаціями, яка розглядає критерії розрізнення, що побудовані на визначенні спектра показників Ляпунова. Встановлено, що алгоритми моделювання збурених неоднорідних марковських процесів поширено на випадок хаотичного збурення. Запропоновано методи розрізнення хаотичних та випадкових збурень за вихідними характеристиками збуреного марковського процесу. Проаналізовано зміни основних характеристик марковських процесів із властивостями sigma-фокусування відповідно до параметрів хаотичних збурень. Результати використано з метою досліджень стабільності формування лікарських препаратів, визначення аномалій у серцевій діяльності, а також аналізу режимів роботи хаотичних генераторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.74,022
Шифр НБУВ: РА309342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кіт Г. В. 
Методи та алгоритми розпізнавання і класифікації складних сигналів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / Г. В. Кіт ; Відкр. міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено спектральні методи розпізнавання та класифікації складних сигналів, що подані у дискретній формі. Запропоновано спектральний метод відновлення складних сигналів, що є інваріантним відносно зсувів та обертань і грунтується на побудові системи дискретних ортонормованих базисних функцій Кравчука. Показано, що відповідний алгоритм відновлення сигналів реалізує операцію узагальненої згортки та максимізацію функціоналу енергії, яка забезпечує автоматичне розпізнавання сигналів із заданою апріорі точністю. Запропоновано спектральний метод класифікації нестаціонарних дискретних сигналів, що грунтується на побудові параметричних динамічних моделей з використанням системи дискретних функцій Кравчука. Розроблені алгоритми класифікації застосовуються для розпізнавання та класифікації електрофізичних сигналів (електрокардіограм та електроенцефалограм). Розроблено програмне забезпечення, яке реалізує запропоновані алгоритми та забезпечує розв'язання задач розпізнавання та класифікації складних сигналів в автоматичному режимі, що сприяє вирішенню завдань медичної діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.74 + З970.60-01
Шифр НБУВ: РА386040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кожухівська О. А. 
Моделі і методи ортогональних дискретних перетворювань Уолша та їх використання в системах відкритого шифрування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / О. А. Кожухівська ; Черкас. держ. технолог. ун-т. — Черкаси, 2011. — 21 с. — укp.

Проведено теоретичне обгрунтування та нове розв'язання наукової задачі, що полягає у дослідженні дискретних перетворювань в ортогональних базисах, а також алгоритмічно-програмну реалізацію цих перетворювань в науково-технічній задачі кодування та декодування кодів Ріда - Маллєра першого порядку для систем відкритого шифрування. Запропоновано алгоритми швидких перетворювань Уолша в матричній формі та наведено їх у видгляді граф-схеми. Розглянуто способи розпаралелювання перетворювань Уолша. Проведено оцінювання обчислювальних затрат і визначено оптимальне число процесорів під час розпаралелювання. Розроблено математичний апарат узагальнених кронекеровських добутків матриць. Одержано алгоритми швидких перетворювань Уолша та Фур'є без подання початкових даних у вигляді закону двійкової інверсії й оберненого коду Грея. Досліджено структуру алгоритмів перетворювань Уолша й визначено області застосування спектрального аналізу в реальному масштабі часу. Запропоновано рекурентні алгоритми представлень перетворювань Уолша трьох видів (згідно упорядкування). Досліджено організацію векторних обчислень перетворювань Уолша та Фур'є. Проаналізовано векторні алгоритмів даних перетворювань за допомогою алгоритмів розщеплення та Джентлмена - Сенде. Запропоновано ефективний векторний алгоритм з використанням стандартної матриці Уолша - Адамара другого порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.34 + З970.403
Шифр НБУВ: РА382094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кожухар І.Ф. 
Ефективність використання методів нелінійної обробки сигналів для систем з корелятивним кодуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / І.Ф. Кожухар ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано більш досконалий, у порівнянні з відомими, алгоритм визначення передавальних характеристик і коефіцієнтів передавального та приймального корелятивного кодера для каналу з лінійними спотвореннями й адитивним шумом. Створено новий метод декодування за алгоритмом Вітербі з використанням сумарного абсолютного критерію. Розроблено ефективний метод оцінки вірності відтворення сигналів заданої форми для корелятивного кодування у разі їх апроксимації rect-функціями. Наведено модель каналу з корелятивним кодуванням та гаусівським шумом з пороговим декодуванням та декодуванням за алгоритмом Вітербі за умов обмеження смуги частот нижче смуги Найквіста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.4 +
Шифр НБУВ: РА341182

Рубрики:

      
20.

Коновалов О. Ю. 
Розробка і дослідження методів контролю характеристик каналів зв'язку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / О. Ю. Коновалов ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток метод суміщених кореляційних вимірювань характеристик каналів зв'язку. Запропоновано нову модифікацію методу на основі кепстрального регуляризованого рішення основного рівняння вимірювань та рекомендації з вибору способу його рішення. Встановлено взаємозв'язок між часовими, частотними й енергетичними параметрами сигналів за поєднаних кореляційних вимірюваннях на підставі якого одержано критерій здійсненності процесу поєднаних кореляційних вимірювань у реальному масштабі часу. Проведено структурний синтез пристроїв контролю характеристик каналів зв'язку, які реалізують різні модифікації методу суміщених кореляційних вимірювань. Розроблено математичну модель процесу суміщених кореляційних вимірювань характеристик каналів зв'язку у вигляді пакету програм, в процесі моделювання досліджено точність вимірювання характеристик каналів зв'язку для різних модифікацій методу суміщених кореляційних вимірювань. Одержано залежності відновлені у виді формульних виразів, які придатні для числових розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.2
Шифр НБУВ: РА375947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського