Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (25)Реферативна база даних (190)Книжкові видання та компакт-диски (122)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=З363.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Асайонок О.В. 
Аналіз напружено-деформованого стану та власних коливань вузлів турбін на основі МСЕ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / О.В. Асайонок ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження тривимірного напружено-деформованого стану (НДС) та власних коливань вузлів гідравлічних і парових турбін з урахуванням контакту елементів та наявності тріщин. Дану задачу розв'язано за допомогою багатосіткового методу скінченних елементів. З метою поліпшення збіжності методу запропоновано модифікацію його операторів - пряму побудову проміжної скінченноелементної моделі і числову побудову оператора конденсації. Удосконалено метод урахування недосконалостей структури у вигляді тріщин для динамічних задач. Проведено тестування запропонованих методик. Створено спеціалізований програмний комплекс з розвинутим вхідним і вихідним інтерфейсами. Встановлено вплив різних конструктивних і технологічних факторів на НДС та власні коливання вузлів гідравлічних і парових турбін. Вперше вивчено вплив контактного обпирання та появи тріщин в лопатковому апараті на НДС діафрагми парової турбіни. Досліжено вплив довжини та глибини тріщини в лопаті робочого колеса радіально-осьової гідротурбіни на власні коливання. Встановлено вплив системи тріщин різної орієнтації та довжини в лопаті поворотно-лопатевої гідротурбіни на її власні коливання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З563.3-04-012 + З363.2-04-012 +
Шифр НБУВ: РА350811

Рубрики:

      
2.

Скляров В.П. 
Вплив електризації вологої пари на процеси конденсації в теплоенергетичних установках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.П. Скляров ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто причини появи та механізми утворення зарядів у вологому паровому потоці та їх вплив на процеси конденсації у парових турбінах. Запропоновано методику та конструкції електричних зондів для вимірювання густини зарядів у рухомому вологому паровому потоці. Розглянуто методи та засоби керування густиною зарядів у вологому потоці. Наведено конструкції пристроїв, які дозволяють за рахунок електричного впливу на вологий паровий потік керувати процесами конденсації. Показано, що нейтралізація парового потоку за останнім ступенем турбіни знижує коефіцієнт повних втрат у вихлопному тракті на 10 - 12 % від вихідного значення, а додаткова електризація пари в зоні конденсатора збільшує вологість більше, ніж на 1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-01
Шифр НБУВ: РА316818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гасюк О.І. 
Динаміка багатовитратного запобіжного клапану непрямої дії на тиск 25 - 32 МПа в режимі перевантаження гідроагрегата підйому вала турбіни: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / О.І. Гасюк ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження з метою поліпшення статичних і динамічних характеристик багатовитратного запобіжного клапана непрямої дії у складі гідроагрегата підйому вала парової турбіни. Розроблено комплекс математичних моделей: насоса, запобіжного клапана непрямої дії, довгого трубопроводу, гідростатичного підшипника. Відзначено, що запропоновану модель з запобіжним клапаном подано стосовно будь-якої змінної нелінійним диференціальним рівнянням VII порядку. Наведено результати аналізу коливань тиску у напірному трубопроводі з частотою 3,7 Гц.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-043-016 +
Шифр НБУВ: РА335091

Рубрики:

      
4.

Ларін О.О. 
Коливання лопаткових вінців робочих коліс парових турбін з детермінованим та випадковим розладом параметрів бандажного зв'язку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / О.О. Ларін ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено закономірності впливу розладу параметрів бандажування на вібраційні характеристики лопаткових вінців робочих коліс парових турбін. Розроблено методи конденсаційного типу, що дозволяють провести відповідний аналіз у імовірнісній постановці на основі докладних тривимірних скінченно-елементних (СЕ) моделях лопатки. Вперше розроблено метод розв'язання задачі усталених вимушених гармонічних коливань циклічної симетрії (ЦС) механічних систем з випадковим розладом, що дозволяє проводити дослідження на основі тривимірної СЕ моделі сектору з можливістю конденсації його розмірності. Запропоновано методологію побудови параметричних СЕ моделей лопаток і лопаткових вінців робочих коліс турбомашин з цільнофрезерованим бандажуванням. Встановлено залежності впливу варіацій параметрів штіфтованого бандажного з'єднання відповідно до особливостей їх конструкції на статичні та динамічні характеристики лопаткових апаратів парової турбіни. Виявлено нові закономірності впливу малих випадкових технологічних відхилень в параметрах бандажного з'єднання на вібраційні характеристики робочих коліс, як системи з конструктивною ЦС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-044-01 +
Шифр НБУВ: РА367392

Рубрики:

      
5.

Стародубцев Ю.В. 
Математичне моделювання турбулентної в'язкої течії у вхідних відсіках турбомашин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.16 / Ю.В. Стародубцев ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано економічний обчислювальний алгоритм інтегрування осереднених рівнянь Нав'є - Стокса в областях складної геометрії для паралельних багатопроцесорних обчислювальних систем на базі відомих різницевих схем. Розроблено підхід до розрахунку в'язких турбулентних течій, складених з різномасштабних частин, зокрема для вхідних відсіків. Виконано числові дослідження газодинаміки відсіку турбомашини та досліджено механізм взаємодії вхідного патрубка і першого ступеня. Досліджено фізичний механізм виникнення додаткових втрат у проточній частині вхідного відсіку. Наведено метод раціонального проектування підведення робочого тіла до першого ступеня осьової турбіни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-01 с116 + З363.3-01 с116 +
Шифр НБУВ: РА334249

Рубрики:

      
6.

Кахер Абу Ельджадаіль 
Підвищення ефективності газотурбінних установок та парогазових установок шляхом удосконалення внутрішньої регенерації теплоти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Кахер Абу Ельджадаіль ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше науково обгрунтовано застосування внутрішньої регенерації теплоти (підведення теплоти відпрацьованих у газовій турбіні газів, процесу конверсії природного газу) у перспективних газотурбінній і парогазовій установках (ГТУ, ПГУ). Розроблено розрахункову модель конвертора природного газу щодо його використання в схемах ГТУ і ПГУ. Запропоновано схеми ГТУ і ПГУ з внутрішньою регенерацією теплоти, проведено їх розрахунки і виявлено залежність ефективності даних схем від параметрів конверсії. Виявлено причини різкого підвищення ККД ГТУ і ПГУ за використання в них внутрішньої регенерації теплоти, а також зменшення забруднення навколишнього середовища газами, які створюють парниковий ефект. Обгрунтовано і запропоновано вираження для ексергетичного ККД розглянутих схем, що враховує "транзитну" ексергію метану, який не прореагував у конверторі. Встановлено, що значення ексергетичного ККД схем з внутрішньою регенерацією теплоти може досягнути 85 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-01 + З363.2-01 +
Шифр НБУВ: РА329812

Рубрики:

      
7.

Черноусенко О.Ю. 
Подовження терміну експлуатації парових турбін великої потужності (на прикладі турбин К-200-130: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.16 / О.Ю. Черноусенко ; Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2009. — 38 с. — укp.

Розроблено комплексний підхід до продовження терміну експлуатації енергетичного обладнання електростанцій. Досліджено залишковий ресурс високотемпературних елементів парових турбін потужністю 200 МВт. На підставі запропонованих математичних моделей теплового, напружено-деформованого стану та малоциклової втомленості елементів корпусів циліндрів високого та середнього тиску (ЦВТ і ЦСТ) парових турбін потужністю 200 МВт з урахуванням ремонтно-поновлюваних змін впродовж всього терміну експлуатації, а також експериментально визначених коефіцієнтів запасу міцності металу роторів і корпусів турбіни К-200-130-1,3 ЛМЗ одержано дані щодо продовження терміну експлуатації. Створено концепцію автоматизованої системи технічного діагностування й інформативної підтримки експлуатації та управління ресурсом енергоблоків для продовження залишкового ресурсу енергетичного обладнання, що вичерпало парковий ресурс. Установлено реальну можливість продовження терміну експлуатації енергетичного обладнання за результатами проведення числових і експриментальних досліджень. Розраховано припустиму кількість пусків, сумарну пошкодженість і залишковий термін експлуатації роторів, корпусів і клапанів ЦВТ і ЦСТ парових турбін К-200-130-1, 3 ст. N3 - 9 Кураховська ТЕС та ст. N 13 - 15 Луганська ТЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-082 +
Шифр НБУВ: РА363967

Рубрики:

      
8.

Ковальський О.Е. 
Розвиток теорії краплеударної ерозії та створення ефективного протиерозійного захисту робочих лопаток парових турбін: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.16 / О.Е. Ковальський ; НАН України. Ін-т пробл. машинобудування ім. А.М.Підгорного. — Х., 2008. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення прикладної науково-технічної проблеми збільшення експлуатаційної надійності, продовження робочого ресурсу парових турбін для ТЕС та АЕС з покращеними показниками потужності й економічності. На базі розроблених математичних моделей високошвидкісного удару великої вторинної краплі конденсату по робочій лопатці останнього ступеня потужної парової турбіни та напруженого стану її вхідної кромки, що виникає під час перебігу даного процесу, побудовано універсальну математичну модель краплеударної ерозії лопаткових матеріалів. Теоретично доведено й експериментально підтверджено, що запропоноване тонке хромове вакуумне покриття забезпечує підвищення ерозійної стійкості робочих лопаток останніх ступенів циліндрів низького тиску (ЦНТ) енергетичних турбін у 5,5 раза у порівнянні з традиційними способами їх пасивного захисту від ерозії. Обгрунтовано можливість збільшенння потужності, економічності й ерозійної надійності останніх ступенів потужних парових трубін за допомогою нового способу їх активного захисту від ерозії - надвисокочастотного електромагнітного поля (НВЧ ЕМП). Запропоновано метод розрахунку міцності зчеплення часток НВЧ-поглинального керметного покриття з підкладкою з лопаткового матеріалу, що дозволяє під час використання НВЧ-енергії у проточній частині ЦНТ парової турбіни за розробленою схемою підвищити ефективність периферійного вологовидалення за напрямним апаратом останнього ступеня у 5,9 раза у порівнянні з традиційними способами його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-044-082.04 +
Шифр НБУВ: РА356173

Рубрики:

      
9.

Бабаєв І.М. 
Розробка та дослідження автономного компактного гідроприводу стопорно-регулюючого клапана парової турбіни: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / І.М. Бабаєв ; "ЗАТ" Наук.-дослід. та проект.-конструкт. ін-т пром. гідроприводів та гідроавтоматики "НДІГідропривод". — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено нелінійні математичні моделі електрогідравлічних слідкуючих приводів (ЕГСП) та його складових елементів, які дозволяють враховувати нелінійності різного типу: обмеження руху рухливих деталей, межі зміни робочих параметрів, зміну коефіцієнта гідравлічних витрат робочої рідини в щілинах керування золотникових пар, сухе тертя. Доведено перспективність побудови електрогідравлічних систем регулювання парових турбін на основі гідроагрегатів. Досліджено динамічні властивості ЕГСП з низьким та підвищеним (до 20 МПа) тиском подачі робочої рідини, а також електрогідравлічної системи регулювання парової турбіни з цим гідроприводом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-04-01
Шифр НБУВ: РА312985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Дубовський С.В. 
Теоретичні основи енергоекономічного аналізу сполучених систем генерації електричної енергії і теплоти: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.01 / С.В. Дубовський ; Ін-т заг. енергетики НАН України. — К., 2008. — 35 с. — укp.

У межах термодинамічного підходу одержано нове вирішення наукової проблеми поділу витрат енергії між продуктами комбінованих процесів тепломеханічного перетворення (що є основою комбінованого виробництва електричної енергії та теплоти, теплоти та холоду), яка проявляється у неможливості вимірювання таких витрат на практиці. Розроблено теоретичні засади, методи та засоби визначення енегоємності та вартості проміжних і кінцевих продуктів комбінованих виробництв практично важливих типів. Створено моделі та методики енергоекономічного аналізу та прогнозування їх розвитку у складі електроенергетичного комплексу країни. Результати наукового дослідження використано у процесі розробки галузевого стандарту електроенергетики й "Енергетичної стратегії України до 2030 р.".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З271(4УКР) + З363.2 +
Шифр НБУВ: РА358398

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Фурсова Т. М. 
Удосконалення конструкцій та підвищення надійності хвостових з'єднань робочих лопаток парових турбін: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.16 / Т. М. Фурсова ; Нац. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження об'ємного напружено-деформованого стану хвостового з'єднання експериментальним методом фотопружності за різних форм опорних поверхонь за наявності технологічних зазорів, що дозволило установити розподіл напруг з товщини хвостовика. Вперше виявлено вплив форм контактних поверхонь на характер їх деформування і запропонований спосіб визначення деформацій цих поверхонь. Досліджено вплив геометричних параметрів на нерівномірність розподілу напруг у грибоподібному хвостовому з'єднанні, що дозволило визначити заходи з зниження концентрації напруг. Розроблено удосконалений профіль багатоопорного хвостового з'єднання грибоподібного типу з більш рівномірним розподілом напруг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-060.81
Шифр НБУВ: РА380704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Пугачова Т. М. 
Удосконалення методів підвищення довговічності та шляхи реновації парової турбіни: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.16 / Т. М. Пугачова ; "Харківський політехнічний інcтитут", національний технічний університет . — Х., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-042-082
Шифр НБУВ: РА369859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського