Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (963)Книжкові видання та компакт-диски (246)Журнали та продовжувані видання (100)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж364$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Ксенофонтов В. О. 
Будова на атомному рівні нанорозмірних і наноструктурних металевих і вуглецевих матеріалів: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. О. Ксенофонтов ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2011. — 28 с. — укp.

Розроблено новий напрям польової іонної мікроскопії - низькопольову іонну мікроскопію, який забезпечує формування іонних зображень металів і сплавів за низьких напруженостей поля та дає змогу проводити повну кристалографічну паспортизацію меж зерен і потрійних стиків. У надпровідному сплаві Nb-Ti виявлено наномасштабні градієнти концентрації Nb. Визначено на ангстремному та субангстремному рівнях кристалографічні параметри ряду лінійних і площинних дефектів та існування нанослою omega-фази у вольфрамі. Вперше реалізовано повне атомне розділення купола вуглецевих нанотрубок і виявлено ефект зміцнення вуглецевих нановістрій за їх пластичної деформації за умов екстремальних механічних навантажень. Виявлено наявність лінійних вуглецевих ланцюжків на поверхні вістрійних вуглецевих фібрил, які містять більш, ніж 10 атомів. Описано особливості польової іонної емісії металів і сплавів у присутності парів води та запропоновано нові способи польової обробки мікроінструмента з використанням парів води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.236,022 + В378,022 + Ж364.2
Шифр НБУВ: РА378748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Матвіїв Ю. Я. 
Визначення докритичного розтріскування скловолоконних композитів за параметрами акустичної емісії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / Ю. Я. Матвіїв ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси зародження та розвитку мікро- та макротріщин в об'ємі композита та пружні динамічні поля, які під час цього виникають. Розроблено науково обгрунтовані методологічні основи акустико-емісійного діагностування з урахуванням змін параметрів пружних хвиль, залежно від механізмів їх утвомрення. З цією метою розроблено фізичну модель виникнення та докритичного розвитку тріщин у матриці, когезивному шарі та скловолокні, основні положення якої верифіковано теоретично й експериментально розроблено на підставі застосування трипараметричного критерію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104,022 + В251.109,022 + Ж364.106.223
Шифр НБУВ: РА372965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сич О. Є. 
Еволюція структури та властивостей композиційних матеріалів на основі фосфатів кальцію, отриманих рідкофазним спіканням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О. Є. Сич ; Національна академія наук України ; Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена Дослідженню еволюції структури та властивостей композиційних матеріалів на основі фосфатів кальцію різного походження (біогенний гідроксиапатит, синтетичний гідроксиапатит, суміш синтетичних фосфатів кальцію) та скла, отриманих методом рідкофазного спікання, встановленню взаємозв'язків лструктура, - властивості», а також розробці нових біоматеріалів. Встановлено, що запобігти спіненню рідкої фази при спіканні можна шляхом полегшення транспорту газів на поверхню за рахунок формування міжфазних границь лрідина - тверде тіло». Показано, що застосування попереднього рафінуючого спікання суміші фосфату кальцію та склошихти при 1100 °С при отриманні композиційних біоматеріалів повністю запобігає спіненню скла, об'ємному росту в системі та переходу відкритої пористості в закриту. Показано, що для оптимізації таких суперечливих властивостей біоматеріалів як міцність та швидкість резорбції, крім параметрів пористої структури необхідно включити ще один структурний параметр - фазовий склад фосфатної складової композиту. Для цього з метою збільшення швидкості резорбції матеріалу в якості фосфатної складової було використано чотирьохфазну суміш синтетичних форфатів кальцію, яка, окрім гідроксиапатиту, містить трикальційфосфат, пірофосфат кальцію та тетракальційфосфат, розчинність яких вища, ніж розчинність гідроксиапатиту. Це дозволило вирішити задачу оптимізації створення матеріалу з високою міцністю та швидкістю резорбції. Одержані матеріали пройшли успішні експериментальні випробування з ефективності клонування стовбурових стромальних клітин кісткового мозку в Українському НДІ травматології та ортопедії МОЗ України та1 можуть бути рекомендовані в якості носіїв для стовбурових стромальних клітин кісткового мозку людини для покращення процесів регенерації та заповнення дефектів кісткової тканини у відновній хірургії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364 + Р. с03
Шифр НБУВ: РА376728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Долгов Л.О. 
Електрооптика та структурні особливості системи "рідкий кристал - наночастинки - полімер": Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / Л.О. Долгов ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше проведено систематичні дослідження електрокерованого світлорозсіяння та структури суспензій неорганічних колоїдних наночастинок (НЧ) у нематичному рідкому кристалі (РК), а також трикомпонентних композитів типу РК - НЧ - полімер на їх основі. Визначено стабільність колоїдних НЧ неорганічних матеріалів в РК та електрооптичний відгук таких суспензій. Як один з ефективних шляхів стабілізації таких композитів запропоновано використовувати метод формування в них полімерної сітки. Вивчено особливості фотоіндукованої фазової сепарації в трикомпонентних сумішах типу РК - НЧ - преполімер. Показано, що у разі фазової сепарації в таких композитах за типових для капсульованих РК концентрацій полімеру та невеликої концентрації НЧ наночастинки, в основному, потрапляють у полімер, модифікуючи його властивості. Досліджено механізми світлорозсіяння в композитах РК - НЧ - полімер. Запропоновано модель світлорозсіяння, на базі якої проведено розрахунок світлопропускання шарів капсульованих РК, доповнених наночастинками. Досліджено кутові характеристики світлопропускання композитів у ввімкненому стані. Показано, що шляхом оптимізації показника заломлення матеріалу наночастинок та ступеня їх агрегації можна мінімізувати кутову залежність розсіяння світла в суспензії, а отже - розширити кут огляду системи. Виявлено, що в композитах РК - НЧ - полімер можлива хімічна взаємодія НЧ з іншими компонентами. Обгрунтовано необхідність врахування даних процесів для визначення компонент для композитів РК - НЧ - полімер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В377.14,022 + Ж364 +
Шифр НБУВ: РА351098

Рубрики:

      
5.

Жарова О.В. 
Комп'ютерне моделювання хаотичної структури та визначення теплофізичних і пружних властивостей композитів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Жарова ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням дослідження структури композиційних матеріалів та їх фізичних властивостей. Вперше на основі фрактальної моделі хаотичного середовища був застосований поетапний (ітераційний) метод визначення теплофізичних і пружних властивостей композиційних матеріалів, який показав узгодженість з експериментальними даними як для перколяційних систем, так і для композиційних матеріалів із кінцевим розходженням значень властивостей фаз, з яких вони складаються. Проведено аналіз впливу структурних параметрів композитів із хаотичною структурою на ефективні фізичні властивості. Досліджено вплив фізичних властивостей міжфазного прошарку на ефективні характеристики композиту. Розроблені методи визначення теплофізичних та пружних властивостей для композиційних матеріалів, які базуються на єдиному підході до рішення цих задач і які дозволяють здійснити прогнозування комплесу фізичних властивостей композитів. Отримані результати можуть бути використані при визначенні теплофізичних та міцнісних характеристик елементів конструкцій, що складаються з композиційних матеріалів. Показано, що загальні методи для обчислення ефективної провідності композиційних матеріалів можуть бути застосовані для прогнозування температурної та механічної тривкості композиту. Отримані результати використовуються для програмного оснащення автоматизованих систем проектування виробів та при виявленні нових чинників, що істотно впливають на ефективні властивості неоднорідних середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364-1с116

Рубрики:

      
6.

Рудницький М.П. 
Методи випробувань і міцність металічних композиційних матеріалів при високих температурах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / М.П. Рудницький ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Захищається 11 наукових робіт, 4 авторських свідотцтва та Державний стандарт України. Розроблено випробувальне обладнання для дослідження механічних властивостей металічних композиційних матеріалів (МКМ) та їх компонентів, в тому числі кільцевих конструктивних елементів, на основі тугоплавких металів в широкому діапазоні температур та швидкостей деформування. Створені методики для восокотемпературних досліджень розтягуванням міцності армуючих волокон за установлених і високих швидкостей деформування, міжшарового зсуву для багатошарових МКМ, кільцевих зразків, а також жорсткості випробувальних машин. Встановлено і узагальнено нові експериментальні дані досліджень властивостей міцності волокон, багатошарових МКМ, нікелевих сіток та композитів з нікелевою матрицею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364-1с

Рубрики:

      
7.

Богомолов А.В. 
Методи випробувань та міцність неметалічних волокнистих композиційних матеріалів за високих температур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / А.В. Богомолов ; Ін-т проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Розроблено методику дослідження механічних характеристик під час розтягу неметалічних волокон з крихких матеріалів та методику визначення фізико-механічних характеристик ортотропних композитів за умов зсуву крученням стрижнів прямокутного перерізу до 3300 К. Створено установку для дослідження механічних характеристик під час розтягу неметалічних волокон за температур 290...1870 К та установку для визначення фізико-механічних характеристик неметалічних композиційних матеріалів під час кручення у діапазоні температур 290...3300 К. Одержано розрахункові співвідношення для великих прогинів у процесі випробувань на згин. Визначено величини характеристик міцності волокнистих композитів за різних видів випробувань. Основні результати дослідження використано у процесі розробки нових неметалічних волокнистих композиційних матеріалів, а також для аналізу міцності конструкцій нової техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.106.22
Шифр НБУВ: РА330539

Рубрики:

      
8.

Оксіюк 
Міцність композиційних матеріалів в умовах високих температур з урахуванням їх пошкодженості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Сергій Вікторович Оксіюк ; Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364 + Ж436.4-02
Шифр НБУВ: РА338381

Рубрики:

      
9.

Вишняков Л.Р. 
Наукові основи створення просторово-армованих металевими сітками композиційних матеріалів з підвищеним опором механічним та термічним навантаженням: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Л.Р. Вишняков ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 46 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розв'язано завдання встановлення взаємозв'язку між деформаційними властивостями та ефективними пружними характеристиками металевих в'язаних сіток зі структурою кулірного трикотажу. Базуючись на методах макроскопічної механіки пористих середовищ розроблено модель процесу деформаційної консолідації за методами пресування та прокатки просторово армованих металевими сітками композитів з порошковою матрицею згідно з відомими методами теорії пластичності пористих тіл з врахуванням здатності податливої сітки вносити в'язкий елемент до процесу ущільнення композиту. З метою визначення механізмів дисипації енергії за циклічних навантажень запропоновано розрахунково-експериментальну методику оцінки розсіяння енергії. Розглянуто стабільність структури композитів з металевою матрицею за дії температур під час одержання та експлуатації матеріалів, оптимізовано режими формування композитів за методом гарячого пресування (дифузійного зварювання). Досліджено декілька груп композиційних матеріалів - конструкційних, електродних, ущільнювальних, блискавкозахисних, в яких використання армувальних металевих сіток дає змогу здійснити їх функціональне призначення за умов досягнення просторової внутрішньої структури. З використанням результатів дослідження запроваджено виробництво металевих сітчастих армувальних елементів і композиційних матеріалів з матрицями на основі алюмінієвих сплавів, хлориду міді, цирконію, термічно розширеного графіту та полімерних зв'язуючих в елементах конструкцій авіаційної техніки, водоактивованих джерелах струму, термохімічних катодах і ущільненнях теплових мереж та двигунів внутрішнього згоряння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.6 + К822.7 +
Шифр НБУВ: РА336693

Рубрики:

      
10.

Гвоздюк М. М. 
Розроблення методу оцінювання опірності руйнуванню композиційних матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / М. М. Гвоздюк ; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В. Карпенка. — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

На основі балансу енергій пружно-пластичних деформацій і руйнування матеріалу біля вершини тріщиноподібного дефекту розроблено енергетичний критерій для оцінки гранично-рівноважного стану тонколистових полімерних композитів з тріщиною. Розроблено розрахунково-експериментальну методику та технічні засоби для визначення характеристик опірності руйнуванню композиційних матеріалів за статичного розтягу з використанням побудованих методом цифрової кореляції спекл-зображень полів переміщень і деформацій матеріалу зони передруйнування. Запропоновано спосіб дослідження та технічні засоби для визначення характеристик тріщиностійкості тонколистових полімерних композитних матеріалів у трансверсальному напрямку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.062.23
Шифр НБУВ: РА384733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мокійчук В.М. 
Система статистичної діагностики стану виробів із композиційних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / В.М. Мокійчук ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено питання побудови інформаційно-вимірювальної системи (ІВС) для статистичного діагностування виробів з композиційних матеріалів авіаційного призначення. Запропоновано новий спосіб підвищення вірогідності контролю композиційних матеріалів, який полягає у рандомізації стимулювальної дії на об'єкт контролю та використанні як діагностичних ознак статичних характеристик параметрів інформативних сигналів. Побудовано математичні моделі процесу ударної взаємодії у вигляді лінійних випадкових полів та запропоновано способи їх дослідження. Як діагностичні ознаки запропоновано використовувати статистичні характеристики параметрів імпульсів ударної взаємодії - тривалості першої півхвилі та її амплітуди. Прийняття діагностичного рішення в ІВС грунтується на статистичному методі перевірки гіпотез за критерієм Лємана - Розенблата за умов виявлення та методі - відстані Бхатачарія у разі класифікації дефектів). Проведено оцінку метрологічних характеристик ІВС та розроблено необхідне програмне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364 + Ж820.5с +
Шифр НБУВ: РА352070

Рубрики:

      
12.

Мацуй Л.Ю. 
Структура та електрофізичні властивості вуглеграфітових матеріалів і інтеркальованих сполук на їх основі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.Ю. Мацуй ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 37 с. — укp.

Вивчено закономірності формування інтеркальованих сполук графіту (ІСГ) акцепторного типу, композитних матеріалів на основі вуглеграфітових матеріалів (ВМ) різного ступеня структурної досконалості, їх кореляції зі структурними характеристиками. З'ясовано закономірності зміни механізмів транспортних властивостей за умов формування графітової структури, інтеркалювання, модифікування поверхні, зміни температури. Уперше виявлено аномальну поведінку електроопору, термо-ерс в області низьких температур для ІСГ на основі структурно недосконалих ВМ з хлоридами металів, і показано, що ці явища спричинені ефектами слабкої локалізації та взаємодії носіїв струму. Уперше експериментально встановлено ефект фазових перетворень типу квазірідина - квазікристал у шарах інтеркалянту в ІСГ на основі структурно недосконалих форм графіту та показано, що температура його прояву залежить від структурних характеристик ВМ, термодинамічних умов синтезу ІСГ. Установлено ефект аномальної зміни електротранспортних, акустичних характеристик ІСГ з хлоридами металів в області фазових перетворень у шарі інтеркалянту. Запропоновано термодинамічну модель існування ІСГ, у рамках якої розраховано температури термодинамічної стабільності для ряду ІСГ. Визначено основні параметри процесу одержання нанокомпозитних метал-графітових матеріалів з заданим комплексом структурних, фізичних властивостей. Вивчено закономірності зміни електрофізичних, теплових характеристик міцності, коефіцієнта термічного розширення компактованого терморозширеного графіту (ТРГ) у разі зміни густини КМ, температури, концентрації та типу металевої компоненти. Запропоновано модель руйнування зразків ТРГ за дії зовнішнього навантаження та збільшення температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364 + Ж620 + Л424.52-1 +
Шифр НБУВ: РА340868

Рубрики:

      
13.

Сенчуров С.П. 
Утворення граничного шару в композитних волокнах при старінні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / С.П. Сенчуров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано фізичну модель старіння композитних волокон. Встановлено, що причиною старіння є напруження, які виникають внаслідок структурної релаксації у покритті. Показано, що у результаті старіння у композитних волокнах спочатку утворюється однорідний граничний шар, який далі набуває неоднорідної періодичної структури. Розроблено акустичний метод для перевірки моделі старіння. Побудовано теорію поширення звукових хвиль у композитних волокнах без граничного шару, з однорідним і з неоднорідним періодичними граничними шарами. Розраховано відповідні форми акустичних інтерферограм. Встановлено узгодженість експериментальних даних із параметрами даної моделі. Одержано експериментальне значення характеристик граничного шару, що виникає у разі старіння композитних волокон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.1 +
Шифр НБУВ: РА322531

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського