Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (226)Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Д232.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Ковалець І.В. 
Динаміка розповсюдження важких газів в атмосферному примежовому шарі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / І.В. Ковалець ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати числових досліджень динаміки важких газів у атмосферному примежовому шарі. Розроблено тривимірну модель гідротермодинаміки важкого газу. Система рівнянь моделі містить рівняння руху, рівняння переносу внутрішньої енергії, вперше для даних задач виведене у формі рівняння для тиску, рівняння нерозривності (з урахуванням стислості) та рівняння переносу концентрації домішки. Теплообмін з поверхнею Землі вперше для даних задач параметризовано за допомогою співвідношень для змішаної конвекції. Розв'язано спряжену задачу теплообміну холодного газу та поверхневого шару Землі. На базі розробленої моделі вивчено взаємодію хмари важкого газу з атмосферним примежовим шаром. Вивчено вплив теплообміну хмари холодного важкого газу з поверхнею Землі на динаміку хмари. Результати розрахунків порівнено з даними лабораторних і натурних експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д242.147 + Д232.1
Шифр НБУВ: РА315714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Попов О.О. 
Математичне та комп'ютерне моделювання техногенних навантажень на атмосферу міста від стаціонарних точкових джерел забруднення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / О.О. Попов ; Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На базі детермінованих моделей з використанням статистичного підходу Г.І. Марчука розроблено імовірнісну модель розповсюдження в атмосфері небезпечних речовин від стаціонарних точкових джерел забруднення, що надає можливість визначати рівень техногенного впливу на місто або регіон від дії одного або декількох небезпечних підприємств за тривалий період часу (місяць, рік). Здійснено уточнення відповідно коефіцієнтів горизонтальної та вертикальної дисперсій (модель МАГАТЕ), горизонтального та вертикального коефіцієнтів турбулентної дифузії (К-модель Робертса) забруднювальних речовин для різних станів атмосфери Києва. Визначено критерії оцінки техніко-економічних характеристик комп'ютерних систем моделювання техногенних навантажень на атмосферу. Розроблено методику побудови геоінформаційної моделі та програмні засоби моделювання зони впливу техногенних об'єктів з використанням систем Matlab та ArcMap. Запропоновано структуру й алгоритмічну організацію спеціалізованої комп'ютерної системи моделювання техногенних навантажень на атмосферу від небезпечних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23,8 + Д232.1
Шифр НБУВ: РА375625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Синявський І.І. 
Оптична фур'є-спектрометрія малих газових складових земної атмосфери: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.07 / І.І. Синявський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено оптичну схему фур'є-спектрометра за рахунок зменшення кількості й оптимізації форми поверхонь оптичних елементів і розробки методів визначення концентрації газових складових атмосфери за спектрограмами фур'є-спектрометра для забезпечення її сталого експрес-моніторингу. Досліджено оптичну схему фур'є-спектрометра, запропоновано її вдосконалення за рахунок зменшення кількості й оптимізації форми оптичних поверхонь. Розроблено новий метод розрахунку оптичного елемента "фокона". Теоретично підтверджено, що асферичний профіль, який описується параболою з деформацією четвертого порядку може бути представлений сферою зі зміщенням. Розроблено метод розрахунку та виготовлення оптичного елемента еліпсоїда, використання якого в оптичній системі вихідної оптики приладу дозволяє зменшити кількість оптичних поверхонь з чотирьох до однієї. Запропоновано та теоретично обгрунтовано метод визначення концентрацій газових складових у приземному шарі атмосфери з використанням одношарової моделі переносу випромінювання за спектрограмами, одержаними з застосуванням фур'є-спектрометра, метод визначення загального вмісту та висотного розподілення озону у вертикальномку стовпі атмосфери з використанням багатошарової моделі переносу випромінювання. Вдосконалено оптичну схему лабораторного зразка фур'є-спектрометра з застосуванням розроблених дзеркальних асферичних елементів. Для апробації розроблених методів проведено польові вимірювання пропускання товщею атмосфери на горизонтальних і вертикальних трасах. Проведено експериментальні дослідження, за результатами яких підтверджено високу точність і придатність до практичного застосування запропонованих методик обробки спектограм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д232.1 с25 + Д232.27 +
Шифр НБУВ: РА362875

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Шварцман В.М. 
Розробка методів зменшення кислотоутворення в атмосфері при експлуатації градирень на техногенно навантажених територіях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.М. Шварцман ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено методи зменшення кислотоутворення в атмосфері великих промислових агломерацій у процесі експлуатації градирень на техногенно навантажених територіях. Досліджено процеси утворення газових і пароводяних викидів, здійснено фізико-математичне моделювання процесів кислотоутворення, а також розповсюдження та випадання на поверхню сірчатої та азотної кислоти. Розроблено параметри та конструктивні рішення щодо удосконалення охолоджувальних пристроїв існуючих систем зворотного водопостачання. Запропоновано показник екологічної небезпеки життєдіяльності на територіях, підлеглих впливу негативних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23,8 + Д232.1
Шифр НБУВ: РА318496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського