Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (138)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (345)
Пошуковий запит: (<.>U=Д221,0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Андрєєва О. А. 
Ландшафтно-географічні та екологічні фактори диференціації прибережно-морських територій і акваторій України: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / О. А. Андрєєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Прибережно-морські території й акваторії України розглянуто як прибережно-морські геосистеми (ПМГ), які включають орогідрографічні системи суші, системи шельфу з похованими палеорічковими долинами, системи континентального схилу та його каньйонів з конусами виносу продуктів кінцевої акумуляції матеріалів твердого стоку. ПМГ належать до відкритих геосистем, що характеризуються обміном речовини й енергії з довкіллям. Основною одиницею диференціації ПМГ є "прибережно-морський район" (ПМР) - суміщений район суші та моря, що об'єднує великі ділянки водозбірного басейну певної водної артерії на суші та прилеглої ділянки акваторії з незалежними від інших районів режимом функціонування та балансом наносів. Вдосконалено методику геоекологічного районування з виділенням провінцій, підпровінцій, областей, районів і підрайонів. Проведено регіональне оцінювання природних умов ПМР як підстави щодо раціонального природокористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221,0 + Д221,8 + Д823.128.1
Шифр НБУВ: РА379601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Тамайчук А.М. 
Фізико-географічне районування Світового океану: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / А.М. Тамайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто одну з найбільш складних проблем фізичної географії океану - природного районування його просторів та класифікації підрозділів. Критично проаналізовано досвід районування Світового океану та наведено оцінку сучасного стану досліджуваної проблеми. Виявлено основні труднощі та запропоновано шляхи їх вирішення в контексті сучасних уявлень про закономірності регіональної диференціації та інтеграції географічної оболонки. Складено схему таксономічних одиниць фізико-географічного районування Землі для проведення на сучасному науково-методичному рівні спільного районування океану та суші з урахуванням їх специфіки та взаємозв'язків як структурних ланок географічної оболонки. На підставі оригінального методологічного підходу та найновіших фактичних та кліматичних даних геоінформаційних систем (ГІС), а також супутникових даних про температуру поверхні океану (ТПО) розглянуто диференціацію природних умов Світового океану, Чорного й Азовського морів та складено нові схеми їх комплексного фізико-географічного районування, виділено та всебічно охарактеризовано внутрішньо однорідні та індивідуально специфічні природні райони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221,0 +
Шифр НБУВ: РА351091

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського