Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (146)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>U=Д171.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Бондаренко Е.Л. 
Геоінформаційне еколого-географічне картографування: теорія і практика досліджень: автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.12 / Е.Л. Бондаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Розроблено новий проблемно-орієнтований напрям сучасної тематичної картографії - геоінформаційного еколого-географічного картографування. Висвітлено його науково-методичну організацію. Визначено базовий поняттєвий апарат і основні принципи здійснення. Обгрунтовано основні класифікаційні ознаки еколого-географічних карт. Визначено структуру інформаційних ресурсів для картографування. Оцінено їх якість і етапи використання. Виділено особливості застосування способів і прийомів у геоінформаційному еколого-географічному картографуванні. Обгрунтовано призначення, основні принципи побудови та головні риси регіональних еколого-географічних ГІС. Сформульовано особливості змісту еколого-географічних картографічних творів різного територіального рівня та призначення. Як результаи дослідження запропоновано типові легенди, сконструйовані на основі визначених принципів картографічної семіотики, науково-методичний підхід до створення еколого-географічних атласів різного територіального рівня й еколого-географічні карти, побудовані на основі інформаційної взаємодії між базами даних загально-географічної та еколого-географічної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д171.8 +
Шифр НБУВ: РА360858

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Полякова Н.О. 
Картографічне забезпечення функціонування інтегрованої ГІС для управління експлуатацією міських підземних комунікацій (на прикладі Києва): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / Н.О. Полякова ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання картографування міських підземних комунікацій великого міста з метою створення спеціалізованої геоінформаційної системи (ГІС). Визначено властивості ГІС як інформаційної моделі великого територіально-технологічного об'єкта й обгрунтовано методику її створення. На прикладі АК "Київенерго" показано особливості функціонування географічної інформаційної системи великого енергетичного об'єднання. Встановлено її призначення, охарактеризовано складові частини та комплекс програмного забезпечення. Подано основні види інформації, необхідної для функціонування ГІС і запропоновано програми для її опрацювання. Розглянуто особливості інтеграції інформаційних даних. Створено методику перспективного та поточного (щорічного) планування заходів щодо забезпечення функціонування ГІС. Розглянуто організаційно-технічні питання впровадження окремих підсистем ГІС. Визначено масштаби електронних карт Києва, які є базовими для роботи в сердовищі ГІС, і розроблено систему відповідних умовних картогрфічних знаків. Описано методику створення електронної карти електричних і теплових мереж міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д171.82 +
Шифр НБУВ: РА337214

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Молочко В.В. 
Науково-методичні основи розробки географічного атласу для вчителів середніх загальноосвітніх закладів: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / В.В. Молочко ; Ін-т географії НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати розробки теоретичних і методичних положень зі створення комплексного навчального атласу світу. Визначено концепцію географічного атласу для вчителів, яка базується на загальних положеннях атласного картографування, досвіді створення творів навчального призначення, нормативно-методичних документах. Сформульовано ієрархічну трирівневу систему принципів розробки та укладання цього атласу, охарактеризовано інформаційні джерела, які покладені в основу його концепції. Проаналізовано зміст сучасних навчальних атласів, створених у країнах СНД та за кордоном, навчальні програми з географії. Обгрунтовано необхідність проведення маркетингових досліджень з метою удосконалення змісту майбутнього картографічного твору. Розглянуто питання його структури та змісту на основі побудови структурнографічної моделі. Розроблено програму атласу, викладено методи та прийоми створення тематичних карт та умовних знаків до них. Окреслено можливості застосування системи комп'ютерної картографії у створенні атласу, запропоновано оптимальну схему підготовки його до видання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д171.81 +
Шифр НБУВ: РА339031

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського