Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (182)Книжкові видання та компакт-диски (119)Журнали та продовжувані видання (235)
Пошуковий запит: (<.>U=Г116.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жиляк 
Акваамінодифосфати Co2+, Ni2+, Cu2+, Zn2+ та Cd2+: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Іван Дмитрович Жиляк ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 + Г125.26,0
Шифр НБУВ: РА346912

Рубрики:

      
2.

Пенкова Л.В. 
Біядерні комплекси 3d-металів з піразолатними лігандами у моделюванні гідролітичних металоферментів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.В. Пенкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено методи синтезу нових лігандів хелатно-місткового типу на основі 1H-піразолу з електроноакцепторними групами, досліджено їх комплексоутворення з йонами 3d-металів, встановлено склад і визначено константи утворення комплексів. Розроблено методики синтезу біоміметичних моделей металоензимів, за якими синтезовано 11 нових координаційних сполук. Методом рентгеноструктурного аналізу встановлено будову 10-ти нових сполук. Визначено взаємозв'язок між будовою та магнітною поведінкою утворених комплексів. Одержано каталізатори реакцій гідролізу біологічно важливих субстратів пестицидів на основі поліядерних комплексів. Визначено кінетичні параметри реакції гідролізу параоксону та 2-(оксипропіл)-n-нітрофеніл фосфату за присутності синтезованих цинквмісних модельних систем. Вперше досліджено процеси інгібіювання фосфатазної активності лужної фосфатази піразолвмісними лігандами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62,0 + Г3 +
Шифр НБУВ: РА362156

Рубрики:

      
3.

Зіненко Т.М. 
Ізотритіондитіолати перехідних металів: синтез, будова та деякі фізико-хімічні властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Т.М. Зіненко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Зроблено висновки щодо практичного застосування синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62 +
Шифр НБУВ: РА329188

Рубрики:

      
4.

Качан І.А. 
Іммобілізовані на кремнеземі іонні асоціати молібденових гетерополікислот - нові аналітичні форми для визначення P, Si, Sb, окисників та відновників: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.А. Качан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено твердофазні реагенти на основі кремнеземів, функціоналізованих четвертинними амонієвими солями аліфатичної та гетероциклічної природи, придатних для сорбційного концентрування окиснених і відновлених форм гетерополікислот (ГПК) фосфору та силіцію, з метою наступного твердофазно-спектрофотометричного та тест-визначення P, Si, Sb, а також деяких окисників та відновників, зокрема, гідразину, аскорбінової кислоти, адреналіну, дофаміну та йодату. Досліджено й оптимізовано умови вилучення ГПК з водного розчину з використанням модифікованих четвертинних амонієвих солей кремнеземів та вивчено природу міжфазної взаємодії з використанням методів ультрафіолетової/Вид-, інфрачервоної спектроскопії, спектроскопії дифузного відбиття та твердофазної спектрофотометрії. Доведено участь активних груп поверхні кремнезему у закріпленні ГПК. Установлено, що іммобілізація ГПК на кремнеземній матриці у формі іонного асоціату супроводжується стабілізацією реагенту, що сприяє поліпшенню метрологічних храктеристик методик визначення елементів, які утворюють ГПК. Показано, що іммобілізовані на кремнеземі у формі іонних асоціатів ГПК є ефективними гетерофазними редокс-реагентами для визначення окисників та відновників. Розроблено методики сорбційно-спектрофотометричного та тест-визначення мікрокількостей P, Sb, Si, гідразину, аскорбінової кислоти, адреналіну, дофаміну та йодату. Метрологічні характеристики методик перевірено за умов аналізу модельних розчинів і апробовано під час проведення аналізу реальних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + Г461.313.21 +
Шифр НБУВ: РА358041

Рубрики:

      
5.

Штьосер Г.Ю. 
Комплекси алкілпіридилпохідних ізотритіондитіолів з солями перехідних металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Г.Ю. Штьосер ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше синтезовано 23 нових комплекси "м'яких" (Cu(I), Hg(II), Cd(II), Ag(I), Pd(II), Pt(II)) і "суміжних" (Co(II), Ni(II), Cu(II), Zn(II) кислот Льюіса з поліфункціональними лігандами на основі ізотритіондитіолів. З використанням фізико-хімічних методів дослідження та теоретичних розрахунків запропоновано вірогідні структури нових комплексів. Для семи сполук за методом РСА встановлено молекулярну та кристалічну структури. Виявлено нові координаційні можливості нових лігандів. Зроблено висновок, що наявність вільного атома Нітрогену або некоординованого атома тіокарбонільного Сульфату дає змогу застосовувати нові комплекси як вхідні будівельні блоки для моделювання супрамолекулярних сполук. Вивчено спектри ESI. Запропоновано механізми неординарних реакцій та складено схеми утворення кінцевих і проміжних продуктів. Структуру та деякі властивості нових комплексів вивчено за допомогою різноманітних (класичних і новітніх) фізичних методів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62,0 + Г213.7,0 +
Шифр НБУВ: РА341109

Рубрики:

      
6.

Безгубенко Л.В. 
Комплексоутворення галогенідів фосфору та силіцію з N- та O-донорними лігандами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.08 / Л.В. Безгубенко ; Ін-т орган. хімії НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено комплексоутворення галогенідів фосфору та силіцію з азото-, кисне- та сіркодонорними лігандами різної дентатності. Встановлено вплив природи центрального атома, дентатності та топології лігандів на склад і будову продуктів комплексоутворення. У разі взаємодії галогенідів фосфору з киснедонорними монодентатними лігандами (амідів, сечовини, амінофосфатів) відбувається обмін атома кисню у ліганді на галоген з утворенням продуктів типу реактива Вільсмеєра - Хаака. Тетрахлоро- та тетрабромосилани на відміну від галогенідів фосфору у разі взаємодії з диметилформамідом та гесаметилфосфортриамідом утворюють комплекси постійного складу. Вперше одержано водорозчинні та гідролітично стійкі іонні комплекси силіцію на основі поліамідних лігандів (амідів щавлевої, малонової, бурштинової, нітрилотриоцтової кислот). Установлено, що найбільш стабільні комплекси утворюють аміди малонової кислоти. Вивчено розчини, які містять рівноважні суміші комплексів трихлориду фосфору з азотодонорними монодентатними лігандами та виявлено явище нуклеофільного каталізу у процесі окиснення трихлориду фосфору киснем за присутності азото- (триетиламіну, 4-диметиламінопіридину) та киснедонорних (тетраметилсечовини) лігандів. Показано, що вивчені комплекси силіцію та фосфору можуть бути використані як нові конденсуючі агенти за умов синтезу амідів і гетероциклічних сполук, похідних тіадіазолу, бензотіазолу та бензимідазолу. Реакцію можна використовувати для значної кількості амінів, зокрема, для низконуклеофільних нітроанілінів та гетериламінів, які важко ацилюються за допомогою стандартних конденсуючих агентів. За результатами проведеного дослідження процесу комплексоутворення галогенідів фосфору з киснедонорними монодентатними лігандами одержано нові тіонуючі агенти, а саме: дихлоротіофосфат-аніон і дихлоротіофорну кислоту. На їх основі розблено препаративний метод синтезу тіоамідів карбонових кислот, який дозволє одержувати вторинні та третинні тіоаміди та тетраметилтіосечовину з виходами 60 - 90 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.625 + Г125.26,0 +
Шифр НБУВ: РА365252

Рубрики:

      
7.

Труш Є.А. 
Координаційні сполуки I3d/I-металів з карбациламідофосфатами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Є.А. Труш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Синтезовано 41 нову координаційну сполуку 3d-металів. Комлекси досліджено методами ІЧ-, електронної, ЕПР- і поліядерної ЯМР-спектроскопії, термогравіметричного, рентгенофазного та рентгеноструктурного аналізу (РСтА). Проведено повний РСтА 15-ти координаційних сполук і показано6 що карбациламідофосфатні (КАФ) ліганди можуть входити до складу комплексу з 3d-металами тільки у депротонованій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.6 +
Шифр НБУВ: РА324926

Рубрики:

      
8.

Присяжна О.В. 
Координаційні сполуки 3d-металів з тетрадентатними відкритоланцюговими лігандами оксимного типу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Присяжна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено координаційні сполуки нікелю (II) та міді (II) з тетрадентатними відкритоланцюговими лігандами оксимного типу. Розроблено методи синтезу, виділено в індивідуальному стані та охарактеризовано сукупністю аналітичних та фізико-хімічних методів 15 нових моноядерних та 23 поліядерні координаційні сполуки нікелю (II) та міді (II), в тому числі 6 - координаційних полімерів. З використанням методу повного рентгеноструктурного аналізу встановлено будову 3-х лігандів і 19-ти комплексів, з яких 13 - поліядерні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.6 +
Шифр НБУВ: РА322658

Рубрики:

      
9.

Аметов І.Е. 
Координаційні сполуки 3d-металів з N-ацильованими амінокислотами та їх похідними: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.Е. Аметов ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто координаційні сполуки деяких їх похідних (гідразид 2,4-дихлорфеноксиацетилгліцину та ефіри саліциліденгліцину). Виявлено, що використання нефункціоналізованого захисту аміногрупи заважає координації атому азоту, що призводе до утворення структур, які є традиційними для карбоксилатів і гідразидних комплексів. Доведено, що введення електрондонорної групи до структури захисту поширює координаційну здатність даних лігандів. Встановлено, що серед шляхів практичного застосування даних комплексів найбільш перспективне їх використання як препаратів для введення металів-мікроелементів до корму сільськогосподарських птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.6 +
Шифр НБУВ: РА322708

Рубрики:

      
10.

Свінаренко Т. Є. 
Металозаміщені гетерополікомплекси фосфору та галію як аналітичні форми та реагенти в аналізі: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Т. Є. Свінаренко ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + Г4 с44
Шифр НБУВ: РА380144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мороз О.В. 
Моно- та поліядерні координаційні сполуки РЗЕ та міді на основі фосфорильованих сульфамідів: автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.01 / О.В. Мороз ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено координаційно-хімічні властивості нового класу амполідентатних лігандів - форсфорильованих сульфамідів. Одержано моно-, полі- та гетероядерні комплекси лантаноїдів і купруму на їх основі. Встановлено особливості будови синтезованих координаційних сполук, вивчено їх спектральні та магнітні властивості. Оцінено можливості практичного використання синтезованих комплексів лантаноїдів як люмінофорних матеріалів в ІЧ-області спектра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64,0 + Г121.316-4 + Г123.5/6-6 +
Шифр НБУВ: РА367105

Рубрики:

      
12.

Суховєєв В.В. 
Нітрогено-, сульфуро- та оксигеновмисні металохелати: синтез, хімотологічні та біологічні властивості: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.13 / В.В. Суховєєв ; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше проведено систематичні дослідження антиокиснювальних, протизношувальних, протизадирних, антифрикційних, антирадіаційних, біоцидних, фунгістатичних, антивірусних, антибактеріальних і рістрегулюючих властивостей металохелатів. Зроблено висновки про характер впливу природи центрального атома M, стереохімії й електронних властивостей замісників в ацидоліганді L, спряжених із координаційним вузлом комплексу, на їх хімотологічну та біологічну ефективність. Знайдено нові поліфункціональні присадки до мастил і регулятори росту зернових і технічних культур. Розширено асортимент сучасних поліфункціональних присадок до мастил і регуляторів росту рослин, впровадження яких сприяє раціональному використанню нафтопродуктів і збільшенню застосування біоресурсів для потреб нафтохімії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.072-32 + Г116.62 +
Шифр НБУВ: РА363120

Рубрики:

      
13.

Яковенко А. В. 
Одержання та властивості спін-обмінних мультиспінових метал-радикальних систем (Mn2+, Fe3+, Co2+, Ni2+, Cu2+, Gd3+): автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / А. В. Яковенко ; Нац. акад. наук України ; Ін-т фіз. хім. ім. Л. В. Писаржевського. — К., 2009. — 20 с.: рис. — укp.

Одержано нові мультиспінові комплекси 3d металів та гадолінію з карбоксизаміщеними феноксильним, нітронілнітроксильними та піридилвердазильними радикалами. Встановлено молекулярну та кристалічну будову синтезованих сполук та вільних радикалів. Показано, що координація вільних радикалів до менш жорстких катіонів металів призводить до кінетичної стабілізації даних радикалів у складі мультиспінових комплексів. Проведено систематичне дослідження магнітних властивостей одержаних координаційних сполук. Проаналізовано зв'язок між характером температурних залежностей магнітної сприйнятливості комплексів та їх кристалічною будовою. Вперше показано можливість існування обмінної взаємодії між іоном гадолінію та вердазильним радикалом у складі мультиспінового комплексу. Встановлено, що сутність упорядкованості нітроніл-нітроксильних фрагментів на поверхні залежить від природи сірковмісного замісника відповідних радикалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0
Шифр НБУВ: РА369226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Мороз 
Олігоядерні супрамолекулярні сполуки 3d-металів на основі полінуклеативних азотвмісних лігандів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Юрій Сергійович Мороз ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621 + Г3
Шифр НБУВ: РА368278

Рубрики:

      
15.

Лосєв С.С. 
Отримання і дослідження властивостей індивідуальних та іммобілізованих на полісахаридних матрицях азометинів, гідразонів, їх комплексів з 3d-металами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.С. Лосєв ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Синтезовано ряд індивідуальних азометинів, гідразонів на основі саліцилового, бензойного, о-оксинафтойного альдегідів та їх похідних з різними амінами, фенілгідразином, гідразидами кислот, досліджено їх внутрішньокомплексні сполуки (ВКС) з деякими 3d-металами (Cu, Ni, Co, Zn, Mn). За допомогою потенціометричного титрування визначено pKa о-ОН груп та pKa поєднаних-CH=N-груп отриманих азометинів. Досліджено синтез хімічно прищеплених на модифікованих полісахаридних матрицях різних амінів, гідразидів кислот, фенілгідразину з утворенням сполук за типом азометинів та гідразонів. На основі отриманих прищеплених лігандів одержано координаційні сполуки з 3d-металами (Cu, Ni, Co), описано структуру утворюваних сполук. Проаналізовано бактеріостатичну активність in vitro в 20 % ДМФ ряду азометинів до різних видів мікроорганізмів, кореляцію між активністю азометинів та константами Гаммету замісників, стійкістю відповідних мідних ВКС. Доведено, що бактеріостатична активність ВКС 3d-металів з лігандами вища за їх відповідні складові, бактеріостатична активність хімічно іммобілізованих лігандів та їх комплексів нижча за активність відповідних індивідуальних сполук, під впливом фактору десорбції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 + Г245.157,0 +
Шифр НБУВ: РА336746

      
16.

Фрицький 
Поліядерні координаційні сполуки перехідних металів з азотвмісними лігандами в моделюванні активних центрів металоферментів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / Ігор Олегович Фрицький ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г115.1 + Г116.61
Шифр НБУВ: РА324390

Рубрики:

      
17.

Бойченко І.М. 
Процеси сорбції благородних металів на силікагелі, активованому N-(5-меркапто-1,3,4-тіодіазол-2-IЛ)-N-пропілсечовинними групами: автореф. дис... канд хім. наук: 02.00.01 / І.М. Бойченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексоутворювальні властивості прищепленого ліганду у гомогенному середовищі вивчено вперше, оскільки дана речовина має погану розчинність у воді та неводних розчинниках. На підставі сорбційних характерстик МТПСС, спектроскопічних характеристик адсорбатів йонів металів підгрупи міді, хлоридних й оловохлоридних комплексів платинових металів, а також з урахуванням квантово-хімічних розрахунків електронної будови прищепленої молекули зроблено припущення про сорбцію на МТПСС залежно від умов за комлпексоутворювальним й аніонообмінним механізмами. За даними ізотерм сорбції, спектроскопії дифузного відбиття, ІЧ- та низькотемпературної люмінесценції запропоновано склад поверхневих комплексів благородних металів на МТПСС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 + Г583,0 +
Шифр НБУВ: РА357326

Рубрики:

      
18.

Нестерова О.В. 
Прямий синтез та кристалічна будова гетеробіметалічних комплексів з етилендіаміном на основі міді, нікелю, кадмію та цинку: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Нестерова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто будову та властивості гетеробіметалічних комплексів, одержаних методом прямого синтезу міді, нікелю, кадмію та цинку з етилендіаміном. Дані комплекси охарактеризовано методами електронної, мас-, ІЧ-, ЕПР-спектроскопії, магнетохімії, кондуктометрії та термогравіметрії. Проведено повний рентгеноструктурний аналіз 23-х координаційних сполук. Показано, що синтезовані сполуки проявляють фотопровідність, антимікробну й антифітовірусну дію та доведено неможливість їх застосування як прекурсорів для одержання каталізаторів відновлення кисню у повітряних електродах хімічних джерел струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 +
Шифр НБУВ: РА337167

      
19.

Шевченко Д.В. 
Прямий темплатний синтез гетерометалевих комплексів 3d-металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Д.В. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання прямого темплатного синтезу та описано будову гетеробіметалевих комплексів 3d-металів з продуктами темплатної конденсації етилендіаміну, моноетаноламіну та N-(2-гідроксиетил)-етилендіаміну з ацетоном, метилетилкетоном та формальдегідом. Досліджено взаємодію порошків міді, нікелю, кобальту з порошками марганцю, цинку та його оксиду, а також неводними розчинами солей амінів і карбонільними сполуками. Висвітлено нові методики синтезу гетерометалевих сполук на основі методів електронної спектроскопії, кондуктометрії та магнетохімії. Доведено, що синтезовані сполуки проявляють каталітичну активність в реакції розкладу перекису водню, а також є складовими фотопровідних оптичних середовищ та прекурсорами електрокаталізаторів відновлення кисню у повітряних електродах хімічних джерел струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621-4 +
Шифр НБУВ: РА339105

      
20.

Циганович О.А. 
Різнолігандні комплекси благородних, перехідних металів, бісмуту та селену на поверхні кремнеземів з прищепленими сірковмісними лігандами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.А. Циганович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси утворення різнолігандних комплексів бісмуту, платини, паладію, міді, кадмію, цинку та селену, фіксованих на поверхні кремнеземів з прищепленими сірковмісними лігандами, з органічними реагентами. На прикладі комплексоутворення бісмуту (III) встановлено фактори, які можуть суттєво впливати на процеси комплексоутворення на поверхні кремнеземів, а саме: геометричні параметри кремнеземної матриці, ступінь модифікування поверхні органічними лігандами та їх просторове розташування. Досліджено процеси взаємодії міді (II) з меркаптопропільними та дипропілдисульфідними поверхневими групами, які є відповідно відновленою та окисненою формами ліганду. Показано зміну сорбційних властивостей сорбентів. Синтезовано різнолігандні комплекси платини та паладію на поверхні сірковмісних хімічно модифікованих кремнеземів (ХМК) з дитизоном та n-сульфодитизоном. На підставі даних спектроскопії дифузного відбиття встановлено спосіб координації молекул барвників до металів, сорбованих на поверхні. Запобіганню цих процесів, і, відповідно, підвищенню ступеня сорбції селену на АПТСС сприяє введення в розчин селенітної кислоти тіосечовини, за якого утворюється комплекс селену (II) та відбувається його сорбція з утворенням різнолігандного поверхневого комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.63,0 +
Шифр НБУВ: РА363966
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського