Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (989)Книжкові видання та компакт-диски (436)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=В374$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вакула В.Л. 
Антиферомагнітні кореляції та страйповий стан в YBasub2/sub Cusub3/sub Osub6~+~x/sub за даними оптичного поглинання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Л. Вакула ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Під час охолодження металічних плівок вперше встановлено появу додаткової екситон-двомагнонної смуги A + 4J (2,28 еВ), обумовленої народженням на міжзонних переходах двох слабозв'язаних магнонів. Зроблено висновок про появу страйпового упорядкування в нормальному стані та його збереження у надпровідній фазі. Одержано підтвердження припущення про розвиток страйпового та псевдощілинного стану в одній області температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В377.35,022 + В374.73,022 +
Шифр НБУВ: РА336894

Рубрики:

      
2.

Якушев Д.О. 
Взаємодія нелінійних електромагнітних імпульсів з шумом: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Д.О. Якушев ; НАН України, Ін-т монокристалів. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Побудовано математичний апарат для розрахунку статистики параметрів електромагнітних нелінійних хвиль, що розповсюджуються у нелінійних середовищах за наявності шумів. З'ясовано, що удосконалені теоретичні методи дозволяють моделювати такі дійсні фізичні процеси, як розповсюдження електромагнітних солітонних імпульсів у сучасних волоконно-оптичних лініях зв'язку. Встановлено, що шуми у лініях зв'язку мають достатньо малу інтенсивність, для дослідження впливу шумів на розповсюдження солітонів використано адіабатичну солітонну теорію збурень. За допомогою рівняння теорії збурень представлено рівняння Ланджевена, які описують еволюцію параметрів електромагнітних солітонів, одержано рівняння Фоккера - Планка для функцій густини ймовірності солітонних параметрів. Проаналізовано рівняння Фоккера - Планка, одержані для трьох видів електромагнітних імпульсів - скалярних, векторних і надкоротких солітонів. Рівняння Фоккера - Планка досліджено з використанням точних і наближених методів - методу ВКБ і гауссового наближення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374в641.0,022 + З889.71 +
Шифр НБУВ: РА362513

      
3.

Оберемок Є.А. 
Взаємодія поляризованого електромагнітного випромінювання з однорідними анізотропними середовищами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Є.А. Оберемок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше запропоновано оптимальну схему вимірювання анізотропних характеристик однорідних середовищ у вигляді частини їх матриці Мюллера з використанням лінійно поляризованого зондуючого випромінювання з трьома різними азимутами орієнтації площини поляризації. Доведено, що частина елементів матриці Мюллера, яка вимірюється у запропонованій схемі, повністю описує анізотропні характеристики однорідних середовищ. Одержано загальний вигляд для матриці Мюллера однорідних анізотропних середовищ у термінах параметрів лінійної фазової, кругової фазової, лінійної амплітудної та кругової амплітудної анізотропії, для заданого порядку їх слідування. Одержано вирази для розрахунку цих параметрів з використанням елементів матриці Мюллера середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022 +
Шифр НБУВ: РА338761

Рубрики:

      
4.

Моргуліс А. 
Визначення параметрів плівково-поверхневих структур методом обвідних спектрів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / А. Моргуліс ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено фізичні закономірності формування спектрів багатопроменевої інтерференції у ділянці резонансної дисперсії функції діелектричної проникності. Обгрунтовано, що у резонансній ділянці інтерференція Фабрі - Перо неактуальна, а амплітудно-фазові спектри формуються таким чином, ніби електромагнітна хвиля відбивається від напівобмеженого середовища з резонансною дисперсією оптичних параметрів. Установлено фізичні умови інверсії квазіефекту Брюстера у резонасних спектрах відбиття світла прозорими плоскопаралельними плівками, нанесеними на поверхню резонансно поглинальної плівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372 в641.8,022 + В374.7 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА343917

Рубрики:

      
5.

Іванісік А.І. 
Вимушене комбінаційне розсіяння в умовах самофокусування збуджуючої електромагнітної хвилі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.І. Іванісік ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

В основу дисертації покладені матеріали експериментальних досліджень частотних та кутових характеристик вимушеного комбінаційного розсіяння (ВКР) у самофокусуючих рідинах. Новизна основних результатів досліджень полягає у визначенні локальних параметрів розсіяного випромінювання уздовж траси руху фокальних областей. З'ясовано, що у самофокусуючих середовищах: 1) ВКР локалізується у межах фокальних областей лазерного випромінювання; 2) вирішальне значення для формування індикатриси параметричних компонент має висока ефективність перетворення лазерного випромінювання у стоксову компоненту; 3) на спектрально-кутову структуру вищих антистоксових компонент впливає конкуренція комбінаційних і параметричних процесів; 4) існують частотні розширення ліній ВКР, що пов'язані з генерацією випромінювання черенковського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

      
6.

Лук'янов А.М. 
Властивості модифікованих вуглецевих плівок та фоточутливих структур з просвітлюючими та захисними шарами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А.М. Лук'янов ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374,022
Шифр НБУВ: РА372691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Яблочкова 
Вплив ангармонізму нормальних коливань на девіацію хімічного зв'язку молекул симетрії C2, C2v, C3v: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Катерина Сергіївна Яблочкова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.3,022 + В374.7,022 + Г511.34
Шифр НБУВ: РА358811

Рубрики:

      
8.

Брезвін Р.С. 
Вплив одновісних тисків на рефракційні властивості кристалів групи {Asub2/sub BXsub4/sub} з інверсією знака двопроменезаломлення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Р.С. Брезвін ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто температурні (77 - 800 К), спектральні (300 - 850 нм) та баричні залежності показників заломлення, двопроменезаломлення та інверсії знака двопроменезаломлення (ІЗД) кристалів. Виявлено нові точки ІЗД та нові фазові переходи, баричне витіснення несумірної фази, баричне зміщення точки інверсії знака двопроменезаломлення та досліджено баричні залежності точок фазових переходів. Розраховано параметри формули Зельмейєра, електронну поляризованість, питомі рефракції та їх залежності від зміщень у підгратці катіонів та аніонів. Запропоновано матеріал для кристалооптичного датчика температури та метод для вимірювання тиску на базі інверсії знака двопроменезаломлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022
Шифр НБУВ: РА310351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Нагал 
Вплив поляризації індукуючого випромінювання на формування спонтанних періодичних структур у світлочутливих плівках: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / Арашмід Нагал ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374.4,022
Шифр НБУВ: РА305949

Рубрики:

      
10.

Дьогтєв А.В. 
Вплив структурних особливостей фотонних кристалів на основі GaAs на оптичні спектральні характеристики пасивних оптичних елементів на їх основі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.В. Дьогтєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено та подано теоретичний опис впливу параметрів фотонних кристалів, таких як розміри отворів та постійної решітки, на фотонну заборонену зону, а також на спектри пропускання та втрати оптичних інтегральних елементів на основі фотонних кристалів. Показано, що перехідник, який працює на ефекті фотонної забороненої зони фотонного кристалу, має найбільші коефіцієнти пропускання та найменші втрати. Фотонний кристал на основі гексагональної решітки циліндричних отворів має найбільшу фотонну заборонену зону. Аргументовано, що на практиці доцільно використовувати хвилевод на основі квадратної решітки з циліндричними отворами, оскільки він має широку смугу та високі коефіцієнти пропускання. Показано, що спостерігається значне зростання коефіцієнта пропускання для довжини хвилі 1,55 мкм зі зростанням ширини хвилеводної області хвилеводів на основі фотонних кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 +
Шифр НБУВ: РА366996

Рубрики:

      
11.

Сугак Ю. Д. 
Вплив термохімічних обробок на оптичні та структурні властивості кристалів LiNbO3: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / Ю. Д. Сугак ; "Львівська політехніка", національний університет. — Л., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню впливу термохімічних обробок на оптичні та структурні властивості кристалів номінально бездомішкового ніобату літію, а також кристалів ніобату літію, легованих домішками магнію та заліза. У дисертації встановлено температурний і часовий інтервал виникнення забарвлення у монокристалах LiNb03 під час їх нагрівання у відновлювальній атмосфері. Показано, що забарвлення відбувається у два етапи; запропоновано модель утворення центрів, відповідальних за виникнення/руйнування смуг поглинання. Встановлено особливості процесу забарвлення кристалів LiNb03:MgO і ЕІ1МЬ03:Ре у порівнянні з номінально бездомішковими кристалами ЕіМЬ03, а також визначено причини цих особливостей. Встановлено, що під час нагрівання кристалів ЕіМЬ03 до температур порядку 770 К для випадку реєстрації спектрів у кристалографічному напрямку 2 поглинання ОН-груп у 14 ділянці спектру зникає, тоді як для випадку реєстрації спектрів у кристалографічному напрямку У величина поглинання ОН-груп залишається на сталому рівні. Вказана особливість пояснюється зміною з температурою орієнтації гідроксильної групи відносно кристалографічних напрямків кристалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В372.31,022
Шифр НБУВ: РА372264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Костирко М.Є. 
Двозаломлення та гіротропія кристалів LiNbOsub3/sub та NaBi(MoOsub4/sub)sub2/sub при аксіально-тензорних деформаціях: Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.04.05 / М.Є. Костирко ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022
Шифр НБУВ: РА309812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тарасов Ю.В. 
Динамічна локалізація та хвильовий транспорт у відкритих неупорядкованих структурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Ю.В. Тарасов ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено ефекти динамічної локалізації класичних хвиль і квантових частинок у неупорядкованих системах зниженої вимірності. Розв'язано проблему просторової локалізації та флуктуаційного хвилеводного каналювання хвиль, випромінюваних точковими джерелами у випадкових слабко шаруватих середовищах. Передбачено геометричні осциляції електропровідності та модулів пружності одновимірних неупорядкованих металів, взаємопов'язані зі стрибковим транспортом носіїв струму між далеко рознесеними квазілокалізованими станами. Побудовано теорію температурної залежності провідності неупорядкованих 1D систем в області температур, малих у порівнянні з енергією активації локалізованих електронів. Виявлено новий фізичний механізм розсіювання квантових частинок на випадково-шорсткуватих поверхнях і побудовано теорію статичного кондактансу одномодових металевих дротів зі статистично-шорсткуватими бічними межами. Розроблено метод розділення мод поперечного квантування для відкритих систем хвилеводного типу за наявності у них довільного статичного потенціалу. Розраховано кондактанс двовимірних слабко неупорядкованих фермі-систем за нульової температури та доведено відсутність у них локалізаційного режиму електронного транспорту. Побудовано теорію квантового фазового переходу "метал-ізолятор" у квазідвовимірних фермі-системах за зміни у них поверхневої концентрації носіїв струму та під дією класично слабкого паралельного магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374 в641.0,022 + В313.224 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА351988

Рубрики:

      
14.

Бащенко С.М. 
Дослідження взаємодії потужного УФ випромінювання створеного ексимерного лазерного комплексу з сапфіром та пористим кремнієм: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / С.М. Бащенко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання створення ексимерного лазерного комплексу, доповненого ВКР-перетворювачем, що здатний генерувати одночасно на кількох лініях у широкому діапазоні спектра та випромінювання якого характеризується високою спектральною яскравістю та можливістю тонкої перебудови генерованої лінії в незначних межах. За результатами досліджень запропоновано модифікації найуживаніших для ексимерних лазерів плоско-паралельного та нестійкого телескопічного резонаторів, які збільшують вихідну енергію випромінювання, її щільність у перетині променя, зменшують розбіжність та підвищують симетрію променя. Досліджено механізми фотогенерації звуку в сапфірових мішенях у разі зміни густини потужності лазерного опромінення. Показано придатність фотоакустичного метода для визначення порогу лазерного руйнування сапфіру та контролю очистки поверхні пористого кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.7,022 + Ж627
Шифр НБУВ: РА313937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Сторчун М.В. 
Дослідження ефектів вібронної взаємодії в кристалах ABXsub3/sub i Asubm/subBsubn/subCsubp/subXsubs/sub різних структур: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / М.В. Сторчун ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.9,022

Рубрики:

      
16.

Бордун О.М. 
Електронні збудження і власні центри люмінесценції в полікристалічних сцинтиляційних кисневовмісних сполуках: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.М. Бордун ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2004. — 36 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.9,022 +
Шифр НБУВ: РА334367

Рубрики:

      
17.

Дробчак О. З. 
Електронні збудження та центри люмінесценції в карбаміді та його адуктах з фосфатними, оксалатними та уратними солями: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О. З. Дробчак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Одержано спектри збудження та проведено інтерпретацію смуг спектрів збудження. Наведено результати аналізу спектрів люмінесценції карбаміду та сухих залишків урини. Виявлено та встановлено причини зсуву максимуму спектра люмінесценції сухих залишків урини за наявності патологічних солей різного типу в довгохвильову область. Зафіксовано та пояснено різке зменшення інтенсивності люмінесценції сухих залишків урини та вплив на нього концентрації патологічних солей. Досліджено вплив фізичних навантажень на спектри люмінесценції сухих залишків урини без відхилень від норми та за наявності патологічних уратних та оксалатних солей. Проаналізовано й описано результати термостимульованої люмінесценції, проведено інтерпретацію характерних смуг і встановлено причини її гасіння. Наведено результати інфрачервоного аналізу урини та ниркових конкрементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В377,022
Шифр НБУВ: РА372297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Хижний 
Енергетична електронна структура та оптичні властивості дефектних кристалів типу AnXO4 (A = Pb, K; n = 1,2; X = S, Cr, W): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Юрій Анатолійович Хижний ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372,022 + В374.9,022
Шифр НБУВ: РА328243

Рубрики:

      
19.

Овчаренко А.О. 
Ефект слабкої локалізації світла при зворотному розсіюванні поверхнями зі складною структурою у діапазоні гранично малих фазових кутів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.О. Овчаренко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації на лабораторному фотометрі-поляриметрі досліджувалося зворотне розсіювання світла у діапазоні фазових кутів 0.2 - 3.5 pi. Досліджено фазові залежності кривих опозиційного ефекту яскравості та ступеню поляризації світла від: розміру та форми частинок зразка, щільності упаковки частинок, матеріалу зразка (діелектрик, метал), альбедо поверхні, а також від довжини хвилі світла, що падає. У діелектриків, на відміну від металів, спостерігалася залежність від розмірів часток. Деякі зразки показали немонотонну поведінку показника кольору. У поляризованому світлі вивчено співвідношення між внесками різних механізмів розсіювання в утворення опозиційного піку в залежності від структури та альбедо зразка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.25,022

Рубрики:

      
20.

Федоренко Д.В. 
Зчеплення нематичного рідкого кристалу з полімерною поверхнею при світлоіндукованих адсорбції та десорбції молекул барвника: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / Д.В. Федоренко ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено еволюцію світлоіндукованого зчеплення на полімерній поверхні комірки, заповненої нематичним РК з домішкою азобарвника. Визначено закономірності утворення й еволюції світлоіндукованого зчеплення, побудовано модель, що описує експериментальні дані. Встановлено, що світлоіндуковане зчеплення з'являється на нефоточутливій поверхні підкладки внаслідок конкуренції трьох світлоіндукованих механізмів: адсорбції та десорбції молекул барвника, а також впливу об'ємного кутового моменту. Зроблено розмежування процесів, які обумовлють появу та розвиток світлоіндукованого зчеплення. Виявлено, що опромінення комбінованих рідкокристалічних комірок з домішкою азобарвника у нематичній фазі призводить до дрейфу осі легкого орієнтування у напрямку поляризації опромінюючого світла. З'ясовано, що причиною світлоіндукованого дрейфу осі легкого орієнтування є поворот максимуму кутового розподілу адсорбованих молекул барвника, який відбувається внаслідок світлоіндукованої адсорбції/десорбції молекул барвника на підкладці за присутності світлоіндукованого об'ємного моменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА362745

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського