Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (676)Журнали та продовжувані видання (56)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ЛЬВ-2Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Черечон О. І. 
Використання сільськогосподарських земель приміської зони м. Львова: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. І. Черечон ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади й обгрунтовано науково-методичні та практичні рекомендації щодо покращання використання сільськогосподарських земель у приміській зоні. Встановлено закономірності динаміки та розподілу земель приміської зони, виявлено внутрішні особливості формування земельних розмірів сільськогосподарських підприємств, зокрема фермерських господарств, рівень використання земель та чинники, що їх детермінують з урахуванням віддаленості від міста. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення орендних відносин у процесі використання сільськогосподарських земель, сформовано систему заходів щодо раціонального використання земель приміської зони за умов зрівноваженого розвитку, вдосконалено методику експертного оцінювання земель приміської зони з урахуванням віддаленості від міста, привабливості місцевості для бізнесу та затрат на відтворення земель з використанням сукупності методів розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ-2Л)320-511.2
Шифр НБУВ: РА376304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Глистюк Я.С. 
Генеральна греко-католицька духовна семінарія у Львові 1848 - 1914: інституційна та соціальна історія: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.С. Глистюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження діяльності Генеральної греко-католицької духовної семінарії у Львові у 1848 - 1914 рр. як головної інституції богословської освіти греко-католицького духовенства Галичини. З'ясовано, що виховання кліру в семінарії поєднувалося з обов'язковим навчанням на богословському факультеті Львівського університету, найбільш здібні богослови продовужували освіту у Відні, Інсбруку, Римі. Виявлено, що на межі XIX та XX ст. серед настоятелів семінарії та її вихованців різко зросла кількість вихідців з нижчих соціальних станів (селян) і сформувалась система студенстьких товариств з різноманітними статутними цілями та характером діяльності. Проаналізовано вплив даної тенденції на інтелектуальне становлення семінаристів і подальший розвиток інституції в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО-2ЛВ)5-7 + Э377.109(4УКР-4ЛЬВ-2Л)-677.3 +
Шифр НБУВ: РА358845

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Пушкарьова Т. М. 
Еколого-фітомеліоративна характеристика синантропних видів трав в урбоекосистемах м. Львова: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Т. М. Пушкарьова ; Ін-т агроекол. УААН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено участь синантропних видів трав у формуванні рослинності урбоекосистем залежно від рівня трансформованості та часу забудови території. Охарактеризовано роль адвентивних рослин як складової фітобіоти міста у даному процесі, з'ясовано значення синантропів для розвитку первинних сукцесій рослинності в урбоекосистемах. Визначено зміну проективного вкриття та складу синантропів зі зміною освітленості під наметом дерев. Запропоновано використання синантропів у озелененні міст. Розроблено та передано органам зеленого господарства Львова науково-практичні рекомендації щодо оптимізації використання синантропних видів рослин для ренатуралізації трансформованих територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.633(4УКР-4ЛЬВ-2Л)
Шифр НБУВ: РА373856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Губар Ю.П. 
Кадастрова багатофакторна оцінка міських земель: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / Ю.П. Губар ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування методики комплексної кадастрової багатофакторної оцінки міських земль з урахуванням ведення замельного та містобудівного кадастрів. Обгрунтовано комплексний науковий підхід щодо оцінки міських земель на підставі визначення містобудівної цінності територій. Розроблено математичний алгоритм методики розрахунків кадастрової багатофакторної оцінки міської території. Розроблено ефективні способи проведення експертного вивчення та аналізу даних про значущість факторів комплексної оцінки вартості землі. Доведено, що для представлення кадастрової оцінки міських земель необхідно використовувати систему інтегральних показників, зокрема економічних, екологічних і містобудівних. Визначено перспективні тенденції впливу містоформуюючих чинників на вартість територій і розроблено алгоритми та методи кількісного визначення ціни міських земель. Виконано кореляційний аналіз одержаних результатів з даними реальними продаж на території міста Львова та доведено, що використані під час моделювання параметри та показники суттєво пов'язані з даними ринкових продаж і в цілому адекватно відображають тенденції ціноутворення. У процесі проведення наукових досліджень використано системний аналіз стану оцінки вартості міських земель, методи математичної логіки та комп'ютерної графіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-517 + У9(4УКР-4ЛЬВ-2Л)0-517 +
Шифр НБУВ: РА336227

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Назарук М.М. 
Конструктивно-географічні основи розвитку і функціонування соціально-екологічних систем великого міста: автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.11 / М.М. Назарук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 32 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні закономірності формування сучасного соціально-екологічного стану великих міст. Обгрунтовано концепцію соціоприродного розвитку території великого міста, яка становить сукупність закономірностей щодо уявлення про нього як соціально-екологічну систему, що розвивається в напрямку деструктивності життєвого середовища, підвищення структурної невпорядкованості та втрати системних ознак, а також переводить систему міста до стану динамічної рівноваги із суспільним впливом, коли її елементи безпосередньо реагують на цей вплив і формують сценарій розвитку. Показано необхідність запровадження нових концептуальних підходів до проблеми "суспільство - природа" на основі соціально-екологічної теорії взаємодії суспільства та природи, теоретичних і методологічних засад конструктивної географії та запропоновано відповідні концептуальні напрацювання. Проаналізовано вплив суспільства на природу Львова протягом XX ст., розкрито його залежність від господарських чинників, а також конструктивно-географічні та соціально-екологічні особливості цього впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в2:Н,022 + У049(4УКР-4ЛЬВ-2Л)22 + Н820.3 + С5*424.21
Шифр НБУВ: РА372238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Скорик А.Я. 
Музичні програми регіонального телебачення в інформаційному просторі сучасності (на прикладі програм Львівського телебачення): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / А.Я. Скорик ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано мистецьку діяльність українських медійних засобів. Сформульовано основні соціокультурні принципи мистецьких, зокрема музичних програм телебачення, на прикладі регіональної студії Львівського телебачення (ЛТБ) і проаналізовано історичну зміну їх тенденцій відповідно до традицій краю та загальних засад діяльності культурно-мистецьких програм ЗМІ. Досліджено музичні програми Львівської обласної держтелерадіокомпанії протягом 50-ти років з часу її заснування. Проаналізовано становлення та розвиток музичних програм ЛТБ у масмедійному просторі України. Досліджено феномен блоку художніх (зокрема музичних) програм регіонального ЛТБ як специфічного регіонально-суспільного явища, в якому відображено окремі історико-культурні традиції краю, відмінні від інших регіонів України. Виявлено сприйнятливість музичних передач ЛТБ до специфіки духовно-культурної традиції краю. Проведено соціокультурний аналіз історичних етапів музичних програм ЛТБ у співвідношенні з аналогічними етапами музичних програм інших телекомпаній. Розроблено концепцію соціокультурної функції мистецьких програм у духовному житті краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.4(4УКР-4ЛЬВ-2Л) + Щ382.3(4УКР-2ЛЬВ)-044.2 +
Шифр НБУВ: РА363061

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Різун Е.М. 
Оптимізація умов існування наземних хребетних у приміських і міських насадженнях: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Е.М. Різун ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Вперше у Львові проведено комплексну оцінку приміських та міських насаджень у взаємозв'язку з функціонуванням населення наземних хребетних. Одержано нові дані про особливості структури приміських і міських насаджень, їх кормові та захисні властивості; видовий склад, чисельність, екологічні групи наземних хребетних та їх взаємодію зі структурними компонентами приміських і міських насаджень. Запропоновано класифікацію наземних хребетних за ступенем адаптації до приміських і міських насаджень Львова. Розроблено рекомендації для виробництва щодо оптимізації умов існування наземних хребетних приміських і міських насаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.3(4УКР-4ЛЬВ-2Л) + П342.55(4УКР-4ЛЬВ-2Л) +
Шифр НБУВ: РА323292

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Савка А.М. 
Перший сезон Львівської філармонії (1902 - 1903 рр.) у контексті філармонічного руху: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / А.М. Савка ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено одне з особливих мистецьких явищ духовної традиції Галичини - перший сезон Львівської філармонії 1902 - 1903 рр., який розглянуто в контексті світового філармонічного процесу та в парадигмі культурних запитів і потреб суспільства на зламі XIX - XX ст. Діяльність Львівської філармонії у досліджуваному сезоні проаналізовано за наступними параметрами: виконавських складів, репертуару (місцевих і гастролюючих музикантів), жанровою та типологічною класифікацією концертів, музично-критичного дискурсу, соціокультурними вимірами функціонування даної інституції в суспільстві. Показано, що фокусуючи провідні вектори розвитку філармонічного руху як потужного рушія духовного прогресу, широка амплітуда художньо-мистецького спектру концертного сезону Львівської філармонії 1902 - 1903 рр. надає можливість для подальших досліджень культурологічного порядку відповідних напрямів гуманітарних наук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ303(4УКР-4ЛЬВ-2Л)61-63 л7
Шифр НБУВ: РА370567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
9.

Лисяк Н.М. 
Регулювання економічних відносин міста і приміської зони: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Н.М. Лисяк ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання стосовно теоретичних і методичних положень регулювання економічних відносин міста та приміської зони. Наведено класифікацію суспільних потреб, на підставі якої розкрито суть економічних відносин міста та приміської зони, які розглянуто як відносини, наявні у процесі використання обмежених ресурсів для задоволення зростаючих потреб населення. Розглянуто законодавчі та теоретичні підходи до регулювання відносин міста та приміської зони, встановлено невідповідності у структурі цих відносин. Досліджено особливості цих відносин на прикладі Львова. Обгрунтовано нові принципи регулювання економічних відносин міста та приміської зони, а саме: комплексності, узгодженості інтересів суб'єктів відносин, економічних взаємодій, суспільної корисності. Запропоновано економічні й організаційно-правові форми вдосконалення цих відносин у межах економічного механізму їх регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ-2Л)22 +
Шифр НБУВ: РА364467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Потимко О.З. 
Розвиток медицини у Львові в ХІV - XVIII ст.: історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.З. Потимко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження та розглянуто основні тенденції становлення історіографії медичної справи Львова XIV - XVIII ст. Визначено напрямки досліджень. Проаналізовано публікації, що висвітлюють санітарно-гігієнічний благоустрій міста, стан медично-харитативної опіки, розвиток цехової та позацехової медицини. Виявлено, що на тлі спорадичного висвітлення досліджених питан детально розкрито генезу львівського водогону, міських і окремих парафіяльних шпиталів, цеху аптекарів. Наведено словник архаїчних і маловживаних медичних термінів, список львівських медиків XIV - XVIII ст., запропоновано нову класифікаційну схему поділу медично-харитативних закладів Львова. Вивчено розвиток історіографії від етапу первинного накопичення фактів до появи у другій половині XIX - XX ст. досліджень з історії медицини пізньосередньовічного та ранньомодерного Львова. За результатами аналізу наукового опрацювання дослідженого питання з'ясовано особливості історіографії регіональної історії медицини, якій притаманні інформативно-констатувальний стиль написання наукових праць і практична відсутність публікацій інтерпретативного характеру. Розглянуто напрямки подальшого вивчення у даному контексті, а саме: перевидання старовинних медичних трактатів, відмову від описового підходу до написання наукових праць, розгортання дискусій з зазначеної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО-2Л)4-7 + Р.г(4УКР-4ЛЬВ-2Л) +
Шифр НБУВ: РА350824

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Каспрук О.І. 
Садово-паркові насадження старовинної частини міста Львова і шляхи підвищення їх фітомеліоративної ефективності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.І. Каспрук ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Вперше на підставі архівних матеріалів і польових маршрутних досліджень узагальнено вплив природних та історичних чинників на формування садово-паркових насаджень повністю урбанізованої центральної частини Львова. Узагальнено їх фітоценотичні особливості: флористичну, просторову, екологічну та популяційну структури, системну організацію, життєвість, візуально-естетичні та декоративні якості, санітарний стан і фітомеліоративні функції. Вивчено стан насипних грунтів історичного ядра міста, їх агрохімічні особливості, деградаційні зміни, нагромадження в них рухомих форм важких металів. Виявлено спад метаболічної активності грунтової мікробіоти у центрі міста у порівнянні з парковими грунтами. Визначено основні напрями фітомеліоративної оптимізації міського середовища шляхом впровадження екологічно пластичних інтродуцентів широкого зонально-поясного ареалу та удосконалення структури паркових фітоценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П273(4УКР-4ЛЬВ-2Л) + П271(4УКР-4ЛЬК-2Л) +
Шифр НБУВ: РА330028

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського