Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (182)Книжкові видання та компакт-диски (117)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Олійник А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Олійник А.С. 
Вільні групи та напівгрупи автоматних перетворень: Автореф. дис.. канд. фіз-мат.н. наук: 01.01.06 / А.С. Олійник ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню зображень вільних груп та напівгруп автоматними перетвореннями над скінченними алфавітами. Розвинуто техніку обчислень у вінцевих добутках за нескінченними послідовностями напівгруп перетворень. Доведено, що у сенсі Бера "більшість" скінченно породжених піднапівгруп напівгрупи автоматних перетворень над скінченним алфавітом є вільними. Побудовано континуальну серію прикладів вільних напівгруп автоматних підстановок. Знайдено зображення вільних неабелевих груп рангу 2 як скінченними, так і нескінченними автоматами над двоелементним алфавітом. Описано відношення Гріна в напівгрупі автоматних перетворень над скінченним алфавітом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з815.2

Рубрики:

      
2.

Олійник А.О. 
Еволюційні методи відбору інформативних ознак та побудови нейромережевих моделей для розпізнання образів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / А.О. Олійник ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Створено нові методи та програмне забезпечення, що дозволяють на основі еволюційного підходу, використовуючи доступну інформацію про об'єкт або залежність, що моделюється, виконувати відбір інформативних ознак, параметричний, структурний і структурно-параметричний синтез нейромоделей, а також їх спрощення. Проведено експериментальне дослідження властивостей і характеристик розроблених методів і програмних засобів шляхом синтезу нейромережевих моделей для розв'язання практичних задач технічної і біомедичної діагностики. Проаналізовано, що запропоновані методи дозволяють скоротити час, необхідний на пошук, а нейромоделі, побудовані за допомогою розроблених методів, містять найбільш значущі міжнейронні зв'язки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З810.428 +
Шифр НБУВ: РА366742

Рубрики:

      
3.

Олійник А.О. 
Інформаційна технологія структурно-параметричної ідентифікації систем ГТД на основі адаптивних багатокомпонентних моделей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.О. Олійник ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено задачу зниження трудомісткості та підвищення ефективності структурно-параметричної ідентифікації складних технічних об'єктів з використанням адаптивних багатокомпонентних моделей. Запропоновано зниження трудомісткості ідентифікації шляхом програмного синтезу алгоритмів параметричної ідентифікації за інформацією про структуру моделі нормального стану. Розроблено метод побудови інфомаційної моделі складного технічного об'єкта за інформацією про структуру моделі нормального стану, який передбачає проведення опису ієрархії входження її компонентів до агрегатних функцій рівняння моделі. Узагальнено результати дослідження інформаційних моделей різноманітних технічних об'єктів у інфологичній моделі технічного об'єкта. Запропоновано метод програмного синтезу алгоритмів параметричної ідентифікації шляхом комбінування типових алгоритмів за інформаційною моделлю технічного об'єкта. На підставі запропонованої об'єктно-орієнтованої моделі розроблено та впроваджено засоби інформаційної технології структурно-параметричної ідентифікації складних технічних об'єктів. На практиці підтверджено зниження трудомісткості та підвищення ефективності структурно-параметричної ідентифікації за умов використання адаптивних багатокомпонентних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-082.05 +
Шифр НБУВ: РА365056

Рубрики:

      
4.

Олійник А.І. 
Інформаційні технології як основа і засіб реалізації інноваційних процесів в сучасній освіті: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.10 / А.І. Олійник ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано роль інформаційних технологій у процесі інноваційного розвитку освіти. Показано, що впровадження інформаційних освітніх технологій є одним з головних чинників становлення та розвитку інноваційно-інформаційного суспільства. Головною засадою впровадження даних технологій є висока інформаційна культура особистості, що базується на загальнолюдських цінностях і адекватній інноваційно-інформаційному суспільстві моделі морального виховання його членів. Наголошено, що впровадження інформаційних освітніх технологій грунтується на собистісно орієнтованому підході до процесу навчання, відмові від науко- та раціоцентризму, розвитку творчого потенціалу особистості, вільному вираженні нею власних поглядів і переконань, емоцій і почуттів. Розкрито об'єктивну зумовленість і потребу інформатизації освіти як єдиного засобу швидкісної передачі інформації, інтенсифікації навчально-виховного процесу, нарощування об'єму знань, підвищення дієвості контролю успішності учнів і студентів, розширення інтелектуальних можливостей учасників навчально-виховного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч311,011 + Ч311.253 +
Шифр НБУВ: РА357576

Рубрики:

      
5.

Олійник А.Є. 
Морфологічні особливості строми серозних пухлин яєчників різного ступеня зрілості: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / А.Є. Олійник ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

За результатами дослідження вперше виявлено диференційно-діаностичні й прогностичні стромально-судинні критерії серозних пухлин яєчників різного ступеня зрілості. Одержано дані про участь клітин фібропластичного ряду - фібробластів і фіброцитів у дозріванні сполучної тканини строми пухлин яєчників. Як диференційно-діагностичні маркери розглянуто співвідношення фракцій глікозаміногліканів, особливості колагеноутворення у пухлинах різного ступеня злоякісності. Вивчено зміни ступеня експресії рецепторів до ендотеліну-1 ендотелієм судин у пухлинах яєчників різного ступеня зрілості. Проаналізовано особливості клінічного перебігу таких пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-2 +
Шифр НБУВ: РА343182

Рубрики:

      
6.

Олійник А. Р. 
Правове регулювання податкової застави в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. Р. Олійник ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми правового регулювання податкової застави в Україні, розроблено науково-обгрунтовані висновки та пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства у даній сфері з метою підвищення ефективності функціонування системи оподаткування в Україні. Вперше на монографічному рівні запропоновано поняття категорії "правомірна ліквідація активів" та охарактеризовано його зміст. Запропоновано поняття категорії "перевірка стану збереження активів платника податків, які перебувають у податковій заставі" та класифіковано зазначену перевірку за видами. Визначено спільні риси та відмінності перевірки стану збереження активів, які перебувають у податковій заставі, та документальної перевірки фінансово-господарської діяльності. Надано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів, які регулюють правовідносини податкової застави в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х839(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА378052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Олійник А.В. 
Релігійна віра як чинник протидії суїцидальним тенденціям у середовищі студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / А.В. Олійник ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив релігійної віри на суїцидальні тенденції у середовищі студентської молоді. Доведено, що оптимістичність релігійного вирішення основної людської проблеми - життєвої скінченності чинить могутній антисуїцидальний вплив на свідомість і поведінку сучасного студенства. Розроблено анкету для діагностики релігійної віри та наявності суїцидальних тенденцій. Розглянуто програму групової профілактично-коригувальної роботи зі студенством. Запропоновано орїєнтовну схему індивідуальної психопрофілактичної бесіди з потенційним суїцидентом з використанням антисуїцидального потенціалу релігійної віри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю957.2-998 + Ю937-953.6
Шифр НБУВ: РА374867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Олійник А.Д. 
Роль запозичень-англіцизмів у розвитку сучасної української мікроекономічної термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.Д. Олійник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми адаптації запозичень-англіцизмів в українській мікроекономічній терміносистемі які складовій частині загальноекономічної термінології, а також з'ясовано роль інтернаціоналізації корпусу економічних термінів у даному процесі. Розроблено методику класифікації новітніх макроекономічних одиниць за їх тематичними та структурно-семантичними особливостями, показано способи організації та систематизації перекладних мікроекономічних термінів. Частково виявлено ступінь інтернаціоналізації термінологічних одиниць на прикладі ізоглос української, англійської та німецької мов. Розглянуто проблеми уніфікації та нормування економічної термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:У
Шифр НБУВ: РА319039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Олійник А. С. 
Управління витратами фермерських господарств / А. С. Олійник. — Б.м., 2019 — укp.

Метою дослідження є обґрунтування і поглиблення теоретичних і методичних засад та розробка практичних рекомендацій удосконалення організаційно-економічних інструментів системи управління господарськими витратами в контексті аналізу і оцінки та раціонального їх формування за обсягами і структурою у фермерів, які займаються скотарством.^UThe purpose of the study is to substantiate and deepen theoretical and methodical principles and to develop practical recommendations for improving the organizational and economic tools of the management system for economic expenditures in the context of analysis and evaluation and their rational formation by volume and structure of farmers engaged in cattle breeding.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Олійник А. М. 
Методика навчання морфології української мови старшокласників на профільному рівні / А. М. Олійник. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації подано результати теоретико-експериментального дослідження розробленої методики навчання морфології української мови старшокласників на профільному рівні.У роботі проаналізовано лінгвістичні, психолого-педагогічні, методичні засади навчання морфології української мови старшокласників на профільному рівні; проаналізовано зміст навчально-методичного забезпечення навчання морфології на уроках української мови в старших класах (профільний рівень); визначено рівні вимірювання навчальних досягнень учнів профільної школи з морфології; розроблено методику навчання морфології в старших класах (профільний рівень) та експериментально перевірено її ефективність.У роботі доведено, що ефективна реалізація експериментальної методики навчання морфології української мови старшокласників на профільному рівні залежала від урахування психолого-педагогічних засад, зокрема підходів до навчання, загальнодидактичних та специфічних принципів навчання української мови. Результати експериментального навчання довели ефективність розроблення дослідницьких і творчих вправ та завдань, які сприяли розвитку творчих здібностей, удосконаленню граматичних, комунікативних, правописних умінь старшокласників; упровадження в освітній процес методично адаптованих історичних відомостей, які допомогли учням краще усвідомити сутність морфологічних явищ; системного використання внутрішньопредметних і міжпредметних зв'язків, що уможливили розгляд мовних явищ на основі осмислення, узагальнення й систематизації відомостей, здобутих у процесі опанування різних предметів.Ключові слова: морфологія, методика навчання морфології, профільний рівень, принцип історизму, внутрішньопредметні зв'язки, міжпредметні зв'язки, дослідницькі завдання.^UThe thesis represents the results of theoretical and experimental research of the developed method of teaching morphology of the Ukrainian language to high school students at an advanced level.The paper analyzes linguistic, psychological, pedagogical, and methodological principles of teaching Ukrainian morphology in high school at an advanced level; the content of educational and academic support of teaching Ukrainian morphology in high school at an advanced level; levels of testing high school students` performance in morphology; it was developed methodology of teaching morphology in high school (advanced level) and its effectiveness was experimentally tested.The paper proves the effective implementation of the experimental method in teaching Ukrainian morphology in high school at an advanced level depended on the psychological and pedagogical principles, including learning, didactic approaches, and peculiar features of teaching Ukrainian. The results of experimental training proved the effectiveness of the development of research and creative activities that contributed to the development of creative abilities, improvement of grammatical, communicative, spelling skills of high school students; introduction of methodically adapted historical information into the educational process, which helped students better understand the importance of morphological phenomena; systematic use of interpersonal relations, which made it possible to consider linguistic phenomena based on comprehension, generalization, and systematization of information obtained in the process of mastering various subjects.While analyzing tasks performed it was proved that the experimental method has a positive influence on knowledge level, forming grammatical, spelling, stylistic and communicative students` abilities. They obtained information about parts of speech and its transitions, difficult cases spelling in parts of speech, morphological norms, and word usage. It was revealed how to learn better morphological norms of the Ukrainian language, link theory with practical activities and distinguish morphological norms connected with its peculiarities of classification, word change, use and combination of different parts of speech in oral speech and writing; follow the rules of writing case endings of declension parts of speech; explain the reasons and patterns of use of certain word forms.Keywords: morphology, methods of teaching morphology, advanced level, the principle of historicism, interpersonal relations, research tasks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Олійник А. О. 
Методи синтезу діагностичних моделей на основі обчислювального інтелекту / А. О. Олійник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню теоретичної та практичної проблеми розробки та дослідження методів синтезу діагностичної моделі, що поєднують принципи інтелектуальних обчислень та паралельних обчислень, що дозволяє пришвидшити процес побудови діагностичних моделей, підвищити її інтерпретабельність та узагальнюючі здібності. Об'єктом дослідження є процес діагностування на основі даних. Предметом дослідження є методи синтезу моделей в інтелектуальних системах діагностування. Проаналізовано та досліджено процес синтезу діагностичної моделі на основі нейро-нечітких мереж. У дисертації запропоновано стохастичний метод синтезу моделей, заснований на деревах рішень. Він використовує інформацію про інформативність ознак, складність синтезованого дерева, а також про точність розпізнавання. Розроблено стохастичний метод вилучення числових правил асоціації та метод синтезу правил виробництва, заснований на негативному відборі у випадку нерівномірного розподілу екземплярів класів вибірки. Розроблено паралельний метод вилучення виробничих правил на основі обчислювального інтелекту. Розроблено критерії оцінки інформативності та паралельний стохастичний метод зменшення даних. Запропоновано модель процесу параметричного синтезу нейро-нечітких мереж у багатоярусно-паралельній формі. Розроблено метод параметричної ідентифікації нейро-нечітких мереж на основі паралельного випадкового пошуку. Запропоновано метод додаткової підготовки діагностичних нейро-нечітких моделей. Проведено експериментальне дослідження розроблених методів на основі синтезу моделей для вирішення реальних проблем діагностики. Практичне використання результатів дисертації підтверджується актами впровадження, які доводять правильність теоретичних положень дисертації та високу ефективність розроблених методів.^UThe thesis is devoted to the solution of the theoretical and practical problem of the development and research of methods of diagnostic model synthesis, which combine principles of intelligent computations and parallel computing, allowing to accelerate the process of construction of diagnostic models, to raise its interpretability and generalization abilities. The object of research is the process of data-based diagnostics. The subject of research is the methods of model synthesis in intelligent diagnostic systems. The process of diagnostic model synthesis on the basis of neuro-fuzzy networks is analyzed and researched. In the thesis the stochastic method of model synthesis, based on decision trees, was proposed. It uses information about feature informativeness, complexity of synthesized tree and also about recognition accuracy. The stochastic method of extraction of numerical association rules and method of synthesis of production rules based on negative selection in the case of non-uniform distribution of instances of sampling classes were developed. The parallel method of extraction of production rules based on computational intelligence was developed. The feature informativeness estimation criteria and the parallel stochastic method of data reduction were developed. The model of the process of parametric synthesis of neuro-fuzzy networks in a tiered-parallel form was proposed. The method of parametric identification of neuro-fuzzy networks based on parallel random search was developed. The method of additional training of diagnostic neuro-fuzzy models was proposed. The experimental research of the developed methods by models synthesis for solving real-world problems of diagnostics was carried out. The practical use of the dissertation results is confirmed by the acts of implementation, which prove the correctness of the theoretical positions of the dissertation and the high efficiency of the developed methods.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

ОЛІЙНИК А. М. 
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ОЦІНЮВАННЯ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ В МИТНИХ ОРГАНАХ УКРАЇНИ / А. М. ОЛІЙНИК. — Б.м., 2021 — укp.

Одним із ключових інструментів забезпечення стратегічних завдань та функцій держави до розуміння державної служби є механізм оцінювання державних службовців, який має забезпечувати прогнозоване, об'єктивне, системне управління кадровим ресурсом. В умовах зростаючих вимог, що висуваються до державних службовців митних органів України сьогодні актуалізується завдання з приведення у відповідність нормативно визначеного механізму оцінювання державних службовців митних органів. Проаналізовані нормативно-правові акти щодо визначення критеріїв та показників діяльності митних органів свідчать про те, що вони мають: по-перше, загальний характер, тобто базуються на процедурі оцінювання, яка запроваджена для всіх державних службовців, та по-друге, результати оцінювання також визначені загальними правилами оцінювання для державних службовців, хоча проходження служби в митних органах має певну специфіку.Розгорнуті дослідження державної служби, проведені останніми десятиліттями, охоплюючи і функціональні обстеження, дозволили розробити і запровадити як системи управління якістю, так і визначити професійні стандарти на основі зарубіжного досвіду, кваліфікаційні вимоги до посад, зокрема шляхом створення Центру оцінювання державних службовців категорії «А». Об'єктом дослідження є суспільні відносини, що складаються в процесі функціонування державної служби в митних органах України.Предметом дослідження є удосконалення механізму оцінювання державних службовців в митних органах України.У результаті проведеного дослідження сформульовано нові наукові положення й висновки, зокрема: розроблено комплекс положень з удосконалення механізму оцінювання державних службовців митних органів на основі суб'єктно-об'єктної диференціації, типологізації видів і критеріїв оцінювання державних службовців, що дозволило запропонувати авторську модель удосконалення механізму оцінювання державних службовців в митних органах, на основі якої було розроблено проект Положення про Центр оцінювання державних службовців категорій «Б» та «В» в митних органах; удосконалено структуру суб'єктної диференціації в оцінюванні державних службовців митних органів, якими можуть виступати: Голова Державної митної служби України; суб'єкт призначення на посаду; керівник відповідного територіального органу або спеціалізованого департаменту; безпосередній керівник; керівник структурного підрозділу вищого рівня (функції стабілізуюча, комунікативна, професійної компетенції), - що дозволяє визначити межі функціонального розподілу під час оцінювання на етапах вступу та проходження державної служби; методичні підходи до оцінювання державних службовців на етапах вступу, проходження державної служби в митних органах, що дозволяють урахувати особливості діяльності суб'єктів оцінювання та визначити функціональні можливості об'єктів оцінювання, зокрема шляхом розвитку навичок оцінювання керівним складом (суб'єктами оцінювання) та навичок самооцінювання державних службовців (об'єктів оцінювання); дістали подальшого розвитку понятійно-термінологічна характеристика механізму оцінювання як: 1) оцінювання показників діяльності за певний період (як складова діяльності підрозділу, організації, установи в цілому); 2) оцінювання професійних, ділових якостей державного службовця (як складова професіоналізації державної служби в митних органах); 3) оцінювання на відповідність займаній посаді (як складова кар'єрного просування, перспектив індивідуального професійного розвитку); принципи визначення критеріїв оцінювання державних службовців у митних органах, зокрема запропоновано запровадити в механізм оцінювання такі, як: принцип взаємодії суб'єктів оцінювання (сутність якого полягає у консультативно-дорадчих, спільних оціночних судженнях суб'єктів); принцип презумпції відповідності посаді (зміст якого передбачає мінімально допустимий рівень відповідності в умовах підвищення кваліфікаційних вимог для зайняття посади); принцип колективно узгодженого оціночного рішення (значення якого визначає спільна позиція/ставлення, вироблена під час обговорення в колективі); підходи до перегляду стадій проведення поточного та перспективного оцінювання державних службовців в митних органах з урахуванням особливостей проходження в них служби, зокрема: 1) підготовка до проведення оцінювання діяльності державних службовців в митних органах; 2) аналітична стадія; 3) стадія визначення результатів оцінювання; 4) стадія оскарження результатів оцінювання - з урахуванням відтворення людського капіталу та з огляду на механізм затребуваності професіоналізму, а також з урахуванням результатів тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності в межах Порядку реалізації експериментального проекту щодо тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності.^UOne of the key tools for ensuring the strategic and objectives functions of the state to understand the civil service is a mechanism for evaluating civil servants, which should provide predictable, objective, systematic management of human resourcesIn the minds of mature vimogs, they are visible to the state services of the ministerial bodies of Ukraine for the current year. Analyzed regulations on the definition of criteria and performance indicators of customs authorities indicate that they are: first, general in nature, ie based on the evaluation procedure, which is introduced for all civil servants, and secondly, the evaluation results are also defined general evaluation rules for civil servants, although the service in the customs authorities has certain specifics.Extensive civil service research conducted in recent decades, including functional surveys, has allowed to develop and implement both quality management systems and to determine professional standards based on foreign experience, qualification requirements for positions, in particular by establishing a Category A Civil Servants Assessment Center.The object of the study is public relations, which are formed in the process of functioning of the civil service in the customs authorities of Ukraine.The subject of the study is to improve the mechanism of evaluation of civil servants in the customs authorities of Ukraine.As a result of the study, new scientific provisions and conclusions were formulated, in particular: a set of provisions for improving the mechanism of evaluation of civil servants of customs authorities on the basis of subject-object differentiation, typology of types and criteria for evaluating civil servants, which allowed to propose an author's model evaluation of civil servants in the customs authorities, on the basis of which a draft Regulation on the Center for the evaluation of civil servants of categories "B" and "B" in the customs authorities was developed; the structure of subjective differentiation in the assessment of civil servants of customs authorities has been improved, which can be: Head of the State Customs Service of Ukraine; subject of appointment; the head of the relevant territorial body or specialized department; immediate supervisor; head of the structural unit of the highest level (functions stabilizing, communicative, professional competence), - which allows to determine the boundaries of the functional division during the assessment at the stages of entry and passage of civil service; methodological approaches to the evaluation of civil servants at the stages of entry, civil service in the customs authorities, which allow to take into account the characteristics of the subjects of evaluation and determine the functionality of the objects of evaluation, in particular by developing management skills (evaluation subjects) and skills self-assessment of civil servants (objects of assessment); received further development of the conceptual and terminological characteristics of the evaluation mechanism as: 1) evaluation of performance indicators for a certain period (as part of the activities of the unit, organization, institution as a whole); 2) assessment of professional, business qualities of a civil servant (as a component of professionalization of the civil service in the customs authorities); 3) the stage of determining the evaluation results; 4) the stage of appealing the evaluation results - taking into account the reproduction of human capital and taking into account the mechanism of professionalism demand, as well as taking into account the results of testing customs officials on qualifications and reliability within the Procedure for implementing a pilot project on testing customs officials on qualifications and reliability.The practical significance of the obtained results is that they are of both scientific-theoretical and practical interest, and can be used in: research activities - conclusions and suggestions for improving the mechanism of evaluation of civil servants can be the basis for further research on the relevant issues; law-making activity - for preparation of proposals to the current legislation of Ukraine, which regulates the procedure of evaluation of customs officials; educational process - in teaching students of higher education disciplines "Customs Security", "Customs Procedures", "Management Mechanisms in the field of foreign economic activity", during the preparation of relevant sections of textbooks and manuals on the theory of public administration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Олійник А. В. 
Музична освіта як структуротворчий компонент культурної політики сучасної Німеччини. / А. В. Олійник. — Б.м., 2021 — укp.

Актуальність дослідження зумовлена необхідністю розширення теоретико-методологічної бази вітчизняної культурології, недостатнім вивченням зарубіжного досвіду музичної освіти як елементу культурної політики. Україні, яка офіційно приєдналася до Болонського процесу, потрібно дотримуватись певних перетворень у вищій освіті за узгодженою системою критеріїв, стандартів і характеристик. У цьому контексті важливим є вивчення зарубіжного досвіду реформування вищої освіти, зокрема досвіду Німеччини, яка має певні історичні традиції та успіхи в розвитку освіти, що дозволяють їй займати провідні місця у світових рейтингах та є одним з ініціаторів та активним учасником Болонського процесу.Сьогодні її музично-культурна інфраструктура настільки розгалужена та гуманістично спрямована, що викликає захоплення і є прикладом для наслідування. Кожен німецький громадянин незалежно від віку, статі, національної, релігійної або партійної належності, матеріальних статків, стану здоров'я тощо не тільки має право на вільний індивідуальний вибір видів взаємодії із світом музичного мистецтва, а й реальні можливості для задоволення своїх естетичних потреб, які забезпечуються продуманою культурною політикою. Ця країна є значним експортером освітніх послуг і щорічно збільшує чисельність студентів за рахунок залучення великої кількості іноземних студентів. Німецькі музичні заклади вищої освіти є інтернаціональними, оскільки в них навчаються студенти майже 50 країн світу.На основі аналізу наукової літератури та джерел сформульовано мету дисертації – комплексне висвітлення музичної освіти як компонента культурної політики сучасної Німеччини.Відповідно об'єктом дослідження є система фахової музичної освіти Німеччини ХХ – початку ХХІ століття, предметом – музична освіта як структуротворчий компонент культурної політики сучасної Німеччини.^UThe relevance of the study is resulted from the necessity to expand the theoretical and methodological base of the national cultural studies, inadequate study of the foreign experience in music education as an element of the cultural policy.Upon the array of scientific literature and sources, we have developed the thesis purpose that is comprehensive coverage of musical education as a component of cultural policy in modern-day Germany. The target of research is correspondently a system of professional musical education in Germany in the 20th –early 21st centuries. The subject of the research involves music education as a structural component of the cultural policy in modern-day Germany.The above mentioned required the enrichment of the research method based on interdisciplinary, distinct historical, cultural, and ideological approaches.The scientific assignment of the thesis is to solve the important task in cultural studies that is comprehensive coverage of musical education as a component of cultural policy in modern-day Germany.The scientific novelty is determined by its purpose, a set of research tasks to be performed, and a subject of research. It has been established that the cultural policy is a conscious regulation in the culture sphere at the adoption of the required decisions on all items related to the cultural development of society. The musical policy is a sequence of conceptual state measures that influence the support and development of music, musical education, musical institutions, and the economics of musical life. The musical upbringing and state education are components of the state music policy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Григорчук Г. В. 
Моделі та засоби підвищення ефективності автоматизованого контролю технологічних процесів на протяглих квазіциліндричних обертових об'єктах. / Г. В. Григорчук. — Б.м., 2022 — укp.

Дослідження реального технічного стану технологічного обладнання цукрової промисловості, а саме цукрової сушки , розроблення автоматичного керування барабанною сушильною установкою для висушування цукру із забезпеченням регулювання вологості вихідної сировини та її температури.Актуальність Важливість задачі оцінювання технічного стану діючих технологічних об'єктів залишається актуальною, зокрема в цукровій промисловості України, оскільки використовують обладнання, яке тривалий час підлягає експлуатації в складних, нестаціонарних умовах, зазнаючи дії силових, теплових та інших видів навантажень, які негативно впливають на технічний стан. У процесі експлуатації відбувається зміна технологічних параметрів обладнання, геометричних характеристик, міцностних властивостей, що потребує розроблення системи автоматизованого контролю такого обладнання. Об'єктом дослідження є протяглі обертові елементи конструкції технологічного обладнання цукрової сушки в комплексі з автоматизованими системами керування.Предметом дослідження є методи контролю технічного стану елементів конструкції технологічного обладнання цукрової промисловості для забезпечення надійності і ритмічності їх керування автоматизованими системами контролю..Мета Метою дисертаційного дослідження є підвищення експлуатаційної надійності та ритмічності роботи конструкції протяглих обертових елементів в цукровій промисловості, гарантування високих, якісних та кількісних показників технологічного процесу управління автоматизованими системами керування, що функціонує в складних умовах експлуатації, розроблення й удосконалення існуючих математичних моделей обертових циліндричних об'єктів для контролю і забезпечення надійної роботи в складі автоматизованої системи керуванняМатеріалом дослідження є технологічне обладнання цукрової промисловості , а саме: цукрова сушка та її складові- бандаж і лопаті; існуючі моделі та методи автоматизованого контролю та їх удосконалення.Наукова новизна роботи - запропоновано розв'язок задач неперервно-деформованого стану елементів конструкції технологічного обладнання цукрової промисловості на основі задачі Ламе для двошарової труби, що дозволяє забезпечити ідентифікацію і більш точний контроль параметрів об'єкту в процесі керування ним АСК;- побудовано математичну модель для реальних елементів конструкції технологічного обладнання з урахуванням їхньої складної конфігурації за даними про переміщення мінімальної кількості точок, конкретніше – залежність змінної у від аргументу x заданої функції;- розроблено математичну модель для оцінювання економічної ефективності розробки та впровадження нових методів автоматизованого контролю та технічної діагностики;- удосконалено методи оцінювання аеродинамічних впливів на технологічне обладнання (вентилятори сушки) в умовах використання як об'єктів керування вентиляторів і сушок цукрової промисловості, що, на відміну від існуючих АСК, дозволяє, з урахуванням вказаних впливів, забезпечити вищий рівень надійності та ритмічності автоматизованим керуванням;- удосконалено методи формалізації некоректних задач, що виникають у процесі керування елементами конструкції обладнання цукрової промисловості, що, на відміну існуючого, підвищує надійність функціонування АСК шляхом мінімізації збуруючих впливів;- набули подальшого розвитку методи оцінки довговічності протяглих обертових об'єктів, що використовуються в цукровій промисловості для гарантування високоякісних і кількісних показників процесів цукрової промисловості, і, як наслідок, підвищення надійності та ритмічності останніх.^UThe research of real technical condition of technical equipment in sugar industry, namely sugar during; development of automatic management of the dump dryer for sugar drying with providing of regulation of raw ,materials moisture content and its temperature.The thesis deals with the solution of the scientific and practical problem for determining the technical condition of the bane structural elements of the technological equipment applied by the sugar industry, which has a geometric configuration of long rotating objects by automated control over their condition using theoretical and experimental methods. In order to save resources on repair work, the main attention is paid to the usage of methods of mathematical modelling of technological processes that require minimal experimental diagnostic information.The topicality of the thesis is grounded on the general focus of linguopoetological, linguocultural, narratological and linguosemiotic studies on the complex investigation of the literary image of the prosaic text, revealing the means of embodiment in different its levels the ethnocultural and mythological ways of understanding and perception of the world by the concrete ethnos through the prism of literary images, the image of the narrator in particular.The object of the research is the long rotation elements of construction of sugar dryer technical equipment in the complex with automatic management system.The subject are the methods of control by technical condition of the elements of the sugar industry technical equipment construction for providing of reliability and rhythm its development by automatic control system. The purpose of the study. The thesis deals with the solution of the scientific and practical problem for determining the technical condition of the mane structural elements of the technological equipment applied by the sugar industry, which has a geometric configuration of long rotating objects by automated control over their condition using theoretical and experimental methods. In order to save resources on repair work, the main attention is paid to the usage of methods of mathematical modelling of technological processes that require minimal experimental diagnostic information. The novelty - proposed the solution to the problems for continuously deformed state of structural elements of the sugar industry technological equipment on the basis of the Lamé problem for a two-layer pipe, which allows for identification and more accurate monitoring the object parameters in the process of its control by ACS;- built a mathematical model for real structural elements of technological equipment, taking into account their complex configuration according to the data on the movement of the minimum number of points, in particular – the dependence of the variable depending on the argument x of the given function;- developed a mathematical model to assess the economic efficiency of the development and implementation of new methods of automated monitoring and technical diagnostics;- improved methods for assessing aerodynamic effects on technological equipment (drying fans) when used as control objects for fans and dryers of the sugar industry, which, in contrast to the existing ACS, allows, taking into account these influences, to provide a higher level of reliability and rhythm with automated control;- improved methods of formalizing incorrect tasks arising in the process of controlling structural elements in sugar industry equipment, which, in contrast to the existing one, increases the reliability of ASC by minimizing disturbing influences;- further developed the methods for assessing the durability of extended rotating objects used in the sugar industry to guarantee high-quality and quantitative indicators of the sugar industry processes and, as a consequence, to increase the reliability and rhythm of the latter.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Прохорчук В. А. 
Автоматні зображення груп / В. А. Прохорчук. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена побудові точних скінченно автоматних зображень ряду скінченно породжених груп. Природною необхідною умовою для груп, які допускають такі зображення, є резидуальна скінченність.Розглядаються точні скінченно автоматні зображення для таких скінченно породжених резидуально скінченних груп, які за своєю комбінаторною структурою є близькими до вільних груп. А саме, груп, що розкладаються у вільні добутки своїх підгруп, амальгамовані вільні добутки, або є HNN-розширеннями.Розділ 2 присвячений побудові точних зображень амальгамованих вільних добутків циклічних груп по циклічній підгрупі за допомогою скінченних автоматів над деяким скінченним алфавітом. А саме, використовуючи узагальнення леми про пінг-понг показано, що вказаний амальгамований вільний добуток породжується автоматними підстановками, визначеними ініціальними автоматами з 4 станами. Окремо розглянуто випадок тривіальної амальгамації, тобто побудовано точне зображення амальгамованого вільного добутку вказаних груп по одиничній підгрупі. В цьому випадку автомати, в яких визначаються необхідні автоматні підстановки, мають по 2 внутрішні стани.В Розділі 3 побудовано точне зображення амальгамованих вільних добутків циклічних груп по циклічній підгрупі скінченно автоматними підстановками над мінімально можливим алфавітом. Наводиться допоміжна конструкція автоматних підстановок довільного скінченного порядку і оцінено кількість станів в автоматі, який задає вказану автоматну підстановку. Для явної побудови автоматів, в станах яких визначатимуться необхідні для доведення автоматні підстановки, використовуються операції з'єднання і послідовного з'єднання двох ініціальних автоматів, а також конструкція l-повного автомата. У випадку точного зображення амальгамованих вільних добутків скінченного числа p-груп ініціальними автоматами додатково показано, що такий амальгамований вільний добуток ізоморфно занурюється в p-FGA(X) для алфавіту X потужності p, тобто перетин p-силовської підгрупи Syl_p(GA(X)) групи всіх автоматних підстановок над X і групи FGA(X) всіх скінченно автоматних підстановок. Доведення останнього твердження базується на загальній конструкції, запропонованій вище, та додатковому аналізі побудованих в ній автоматів.В Розділі 4 розглянуто питання знаходження HNN-розширень вільних абелевих груп рангу n, n ⩾ 1, які допускають ізоморфні занурення в групу p-FGA(X). Розглядаються такі HNN-розширення, визначені невиродженими цілочисельними матрицями M розміру n⨉n з певними, накладеними на них, умовами. Показано, що ці HNN-розширення вільних абелевих груп допускають ізоморфні занурення в групу p-FGA(X). Як наслідок, отримуємо, що відповідні HNN-розширення є резидуально p-скінченними. Також наведено приклад такої матриці розміру 2⨉2, яка не задовольняє раніше визначеним умовам, але при цьому відповідне їй HNN-розширення занурюється в 2-FGA(X).У дисертаційній роботі отримано такі нові результати.1. Для амальгамованих добутків скінченного числа скінченних циклічних груп, амальгамованих за циклічною підгрупою побудовано точні скінченно автоматні зображення. Автоматні підстановки, які породжують відповідні добутки, визначаються ініціальними автоматами, кожен з яких має 4 внутрішні стани.2. Побудовано точні скінченно автоматні зображення вільних добутків скінченних циклічних груп. Автоматні підстановки, які породжують відповідні добутки, визначаються ініціальними автоматами, які мають по 2 внутрішні стани.3. Для амальгамованих добутків скінченного числа скінченних циклічних груп, амальгамованих за циклічною підгрупою, побудовано точні скінченно автоматні зображення над мінімально можливим алфавітом.4. Для довільного простого числа p доведено, що амальгамовані вільні добутки скінченного числа циклічних p-груп, амальгамованих за циклічною підгрупою, зображаються скінченними автоматами спеціального вигляду. Показано, що відповідні автоматні підстановки належать до p-силовської підгрупи групи всіх автоматних підстановок над p-елементним алфавітом.5. Введено клас HNN-розширень вільних абелевих груп скінченного рангу, всі групи з якого зображаються скінченно автоматними підстановками. Доведено, що відповідні автоматні підстановки належать до p-силовської підгрупи групи всіх автоматних підстановок над p-елементним алфавітом.Дисертаційне дослідження носить теоретичний характер. Отримані результати можуть бути використані в алгебрі, теорії автоматів, дискретній математиці, теорії алгоритмів та в інших галузях знань, методи яких базуються на автоматних зображення алгебраїчних структур.^UThe thesis is devoted to the study of faithful finite automaton representationsof finitely generated groups. Residual finiteness is a natural necessary conditionfor groups that allow such representations.Faithful finite automaton representations of finitely generated residually finitegroups, which are close to free groups in their combinatorial structure, are consi-dered. More precisely, it is considered groups that decompose into free productsor amalgamated free products of their subgroups, and HNN extensions of groups.Chapter 2 is devoted to the construction of faithful representations of amal-gamated free products of finite cyclic groups with cyclic subgroup amalgamatedby finite automata over some finite alphabet. Namely, using a generalization ofthe ping-pong lemma, it is shown that the specified amalgamated free product isgenerated by automaton permutations defined by initial automata with 4 states.The case of trivial amalgamation is considered separately, i.e. a faithful repre-sentation of the free product of finite cyclic groups is constructed. In this case,the automata in which the necessary automaton permutations are defined have 2internal states.In Chapter 3 a faithful representation of amalgamated free products of cyclicgroups with cyclic subgroup amalgamated by finite automaton permutations overthe minimal possible alphabet is constructed. The auxiliary construction of auto-maton permutations with arbitrary finite order is given and the number of statesin the automaton that define the specified automaton permutation is estimated.For the explicit construction of automata, in the states of which the automatonpermutations required for the proof will be determined, the operations of linkingand serial linking of two initial automata are used, as well as the construction of anl-complete automaton. In the case of faithful representations of amalgamated freeproducts of finite number of cyclic p-groups by initial automata, it is additionallyshown that such an amalgamated free product is isomorphically embedded in thegroup p-F GA(X) over an alphabet X of cardinality p, i.e. the intersection of thep-Sylow subgroup Sylp(GA(X)) of the group of all automaton permutations overX and the group F GA(X) of all finite automaton permutations over X. The proofof the last statement is based on the general construction proposed above, and onadditional analysis of the automaton constructed in it.Chapter 4 considers the question of finding HNN extensions of free abeli-an groups of rank n, n ≥ 1, which allow isomorphic embedding into the groupp-F GA(X). It is introduced HNN extensions defined by invertible integer matri-ces M of size n × n with some additional conditions. It is shown that theseHNN extensions of free abelian groups allow isomorphic embedding in the groupp-F GA(X). As a result, it is obtained that the corresponding HNN extensionsare residually p-finite. It is presented an example of a matrix of size 2 × 2, suchthat it does not satisfy the previously defined conditions, but corresponding HNNextension allow an embedding into 2-F GA(X).The main results that determine the scientific novelty of the thesis are asfollows.1. Faithful finite automaton representations are constructed for amalgamatedfree products of finite number of finite cyclic groups with amalgamated cyclicsubgroup. The automaton permutations that generate corresponding productsare defined by initial automata, each of which has 4 internal states.2. Faithful finite automaton representations of free products of finite cyclicgroups are constructed. The automaton permutations that generate corres-ponding products are defined by initial automata, each of which has 2 internalstates.3. For amalgamated free products of finite number of finite cyclic groups withamalgamated cyclic subgroup, faithful finite automaton representation areconstructed over a minimal possible alphabet.4. For arbitrary prime number p it is proved that amalgamated free productsof finite number of cyclic p-groups with amalgamated cyclic subgroup arerepresented by finite automata of special form. It is shown that correspondingautomaton permutations belong to the p-Sylow subgroup of the group of allautomaton permutations over the alphabet with p elements.5. A class of HNN extensions of free abelian groups of finite rank is introduced.All groups from this class are represented by finite automaton permutations. Itis proved that corresponding automaton permutations belong to the p-Sylowsubgroup of the group of all automaton permutations over the alphabet withp elements.The thesis is a theoretical research. The obtained results can be used inalgebra, automata theory, discrete mathematics, algorithm theory and other fieldsof knowledge, the methods of which are based on automaton representations ofalgebraic structures.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського