Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (28)Наукова електронна бібліотека (202)Реферативна база даних (4861)Книжкові видання та компакт-диски (7791)Журнали та продовжувані видання (220)
Пошуковий запит: (<.>RZN=Б<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 231
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іващишин О.М. 
Англійські термінологічні словосполучення у текстах з проблем техногенного впливу на довкілля: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.М. Іващишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено структурно-семантичні та функціонально-стилістичні особливості термінологічних словосполучень, описано механізм лінгвопрагматичної реалізації їх властивостей в англійських науково-технічних текстах з проблем техногенного впливу на довкілля. Досліджено способи диференціації термінологічних і нетермінологічних одиниць. Визначено лінгвістичний статус термінологічного словосполучення як різновиду терміна. Розглянуто природу термінологічних словосполучень, проаналізовано способи та методи термінотворення, а також шляхи вторинної деривації. Здійснено структурну та семантичну класифікацію термінологічних словосполучень на підставі аналізу їх стрижнів і залежних компонентів. Наведено результати вивчення фреймової організації науково-технічних текстів з проблем техногенного впливу на довкілля, типологічної диференціації контекстів та їх функціональних особливостей. З'ясовано роль термінологічних словосполучень у маркованості науково-технічних текстів та їх прагматичних функцій у заголовкових фреймах. Сформульовано визначення термінологічного словосполучення, спеціального дискурсу та науково-технічного тексту з питань техногенного впливу на довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в052,022 + Ш143.21-34:Б1 +
Шифр НБУВ: РА354268

Рубрики:

      
2.

Мисковець І.Я. 
Антропогенні зміни в басейнах малих річок (на прикладі Волинської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / І.Я. Мисковець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання аналізу та оцінки різних видів антропогенних навантажень на басейни малих річок. Розроблено інтегральні індекси оцінки антропогенних змін у басейнах, які дають можливість встановити ступінь трансформації природного їх середовища. Проведено районування даних басейнів Волині щодо їх екологічного стану для розробки заходів, які сприятимуть покращанню їх довкілля. Удосконалено формулу сталої інтенсивності дощового стоку СНиП 2.01.14-83 із врахуванням зазначених змін у басейнах малих річок, що впливають на процес формування в них паводкового стоку. Запропоновано алгоритм і програму розрахунку дощового стоку на ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В229(45УКР-4ВОН)5 + Б1(4УКР-4ВОН) +
Шифр НБУВ: РА325716

Рубрики:

      
3.

Луговський 
Біобібліографія і бібліографічна діяльність учених-природознавців УАН - АН УРСР (1918-1941): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Олександр Григорович Луговський ; НАН України; Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч755.22:Е г(4УКР)6 + Б.2(4УКР)6,022
Шифр НБУВ: РА345843

Географічні рубрики:

      
4.

Случик І.Й. 
Біоіндикація стану довкілля на урбанізованій території за допомогою представників роду IPopulus/I L.: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.Й. Случик ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1с7 + Е50*801.48*801.8,022 + Е522.925.18*80,022
Шифр НБУВ: РА310585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Легета 
Біоіндикація техногенно трансформованих територій з використанням Drosophila melanogaster Mg. (на прикладі м. Чернівці): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Уляна Володимирівна Легета ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.262 Dro*801.8(4УКР-4ЧЕН-2Ч) + ЕО*806.4(4УКР-4ЧЕН-2Ч) + Б1(4УКР) с7,022
Шифр НБУВ: РА345624

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Тимченко І.В. 
Вдосконалення системи комп'ютеризованого екологічного моніторингу перевантаження шкідливих рідин в акваторіях морських портів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / І.В. Тимченко ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення екологічної безпеки функціонування морських портів шляхом вдосконалення та впровадження системи комп'ютеризованого екологічного моніторингу перевантаження шкідливих рідин (ПШР). Показано, що вона функціонує в режимі екологічного контролю процесів перевантаження та дозволяє формувати заходи з забезпечення екологічної безпеки на етапі запобігання аварійній ситуації та приймати рішення з ліквідації аварійних розливів нафти у реальному часі. Сформовано комплексний критерій екологічної небезпеки процесів ПШР на основі системного підходу й удосконалено механізм оптимального розподілу ресурсів за умов вибору заходів з забезпечення екологічної безпеки з урахуванням даного критерію. Запропоновано критерій оптимізації процесів поповнення, зберігання та розвантаження нафти та нафтопродуктів у акваторіях морських портів з урахуванням екологічних наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 с7,022 + Б1 в641.8,022 + О486.404
Шифр НБУВ: РА375158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Григор'єв М.К. 
Взаємозв'язок соціальної екології, економіки і права: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / М.К. Григор'єв ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічну базу сучасної соціальної екології з метою вивчення та аналізу глобальних і регіональних екологічних проблем, які є життєво значущими. Обгрунтовано, що єдине концептуальне поле соціальної екології будується на основі сучасного осмислення традиційної натурфілософії, соціально-філософського аналізу накопичених людством екологічних знань, практичного досвіду розв'язання екологічних проблем, усвідомлення об'єктивності природних закономірностей та взаємозв'язків між компонентами системи "людина - природа - суспільство". Доведено, що найбільш ефективним шляхом у розв'язанні завдань охорони та захисту навколишнього середовища є комплексний підхід, який полягає у поєднанні соціально-психологічних, аксіологічних, економічних, політико-правових та інших аспектів даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Х916.33 + У010.281 + Б1 в2:С + С5*63 +
Шифр НБУВ: РА326398

Рубрики:

      
8.

Грицюк С. Б. 
Вивчення можливості застосування кіральних властивостей проліну як експрес-методу оцінки рівня забруднення річкових екосистем: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / С. Б. Грицюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено оптимальну довжину хвилі в ультрафіолетовій частині спектра, за якої пролін володіє найвищим кутом обертання поляризованого світла, а розбіжність одержаних даних найменша. Встановлено, що кут обертання поляризованого світла пробами води за даної довжини хвилі у половині проб з точок моніторингу володіє додатним знаком, а у половині - від'ємним. Показано, що кут обертання зменшується в даних варіантах. Встановлено, що на величину кута обертання за використаної довжини хвилі впливає рівень перевищення ГДК хімічного споживання кисню. Зазначено, що залежність дозволяє використовувати кіральні властивості проб води для визначення точок з критичним рівнем перевищення органічними забруднювачами. Проведено порівняння апробованого методу з традиційними дослідженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + Д225,8
Шифр НБУВ: РА372374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Боголєпов А.А. 
Вилучення U(VI) та Со(II) з використанням поліетиленіміну та етилендиамінтетраоцтової кислоти з об'єктів навколишнього середовища: автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / А.А. Боголєпов ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Встановлено особливості вилучення U(VI) та Co(II) з об'єктів довкілля з використанням поліетиленіміну (ПЕІ) та етилендиамінтетраоцтової кислоти (ЕДТА). Показано зв'язок між формами знаходження U(VI) та Co(II) у розчині і процесами, що відбуваються на поверхні алюмосилікатів. Виявлено, що наявність комплексоутворюючих лігандів зменшує величини сорбції металів в результаті утворення їх аніонних форм. Визначено константи утворення комплексів металів з функціональними групами поверхні мінералів. Встановлено вплив гумінових речовин, зв'язаних з їх поверхнею, на величини сорбції та десорбції U(VI) та Co(II). Запропоновано формулу розрахунку коефіцієнтів затримання металів у баромембранних методах очищення з використанням визначених констант стійкості комплексів U(VI) та Co(II) з ПЕІ, які не залежать від його структури й молекулярної маси. На підставі визначення ефективності дії десорбуючих реагентів для дезактивації грунтів від сполук U(VI) та Co(II) запропоновано амонійні солі ЕДТА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6,022 + К342.3 + К345.41 +
Шифр НБУВ: РА354275

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Олтаржевський Д.О. 
Висвітлення екологічної тематики на сторінках сучасної української преси (засади, проблематика, досвід, жанрові форми та мовностилістичні прийоми): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Д.О. Олтаржевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка; Ін-т журналістики. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Здійснено аналіз висвітлення екологічної тематики в сучасних загальнонаціональних українських друкованих засобах масової комунікації (ЗМІ) з урахуванням світового досвіду категоризації сучасних видів преси. Запропоновано розподіляти загальнополітичні друковані мас-медіа за спільними тенденціями у поданні проблематики довкілля на три умовні категорії: масову, якісну й офіційну пресу. Систематизовано форми висвітлення екологічної тематики залежно від комунікативних можливостей кожної категорії мас-медіа. Визначено проблематику, жанрові особливості та мовностилістичні прийоми висвітлення питань екології у сучасних українських ЗМІ. Проаналізовано форми та тенденції розгляду проблематики довкілля в Інтернет-виданнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620 + Ч612.11 + Б1 +
Шифр НБУВ: РА332050

Рубрики:

      
11.

Чупов А.В. 
Відтворення інгаляційних доз опромінення після аварії на ЧАЕС в 30-км зоні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / А.В. Чупов ; НАН України. Міжгалуз. НТЦ "Укриття". — Чорнобиль, 2002. — 26 с.: рис. — укp.

Розроблено методику відтворення інгаляційних дозових навантажень на населення, яке проживало в тридцятикілометровій зоні ЧАЕС, а також методику відтворення радіаційної обстановки в даній зоні в перші дні аварії, засновану на аналізі поширення радіонуклідів у діапазоні 0 - 1000 км, за допомогою якої виділено області з домінуючим аерозольним компонентом. Відновлено параметри радіаційної обстановки в повітрі в тридцятикілометровій зоні в перші дні аварії на ЧАЕС, виконано розрахунки та створено банк даних про інгаляційні дозові навантаження, отримані населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) н6 Чорнобиль + Р126.0
Шифр НБУВ: РА321667

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Царик Л.П. 
Географічні засади формування і розвитку регіональних природоохоронних систем (концептуальні підходи, практична реалізація): автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.11 / Л.П. Царик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено концептуальні підходи й алгоритми структурного аналізу природоохоронних систем, виокремлено їх базові елементи. Запропоновано варіанти оптимальної територіальної організації ландшафтних систем. Висвітлено конструктивно-географічні засади сталого розвитку природоохоронних систем території. Визначено пріоритетні функції узгодженого розвитку регіону: антропоекологічну та природоохоронну. Проаналізовано основні напрямки географічних досліджень природоохоронних систем: природничо- та гуманістично-географічний, які органічно поєднуються у конструктивно-географічному підході. Розроблено систему комп'ютерно-картографічних моделей екомережі, багатофакторного аналізу етапів проектування природоохоронних систем Подільського регіону. Обгрунтовано доцільність створення 41-ї ключової території, що репрезентує біотичне та ландшафтне різноманіття 33-х із 37-ми ландшафтних районів Поділля. Створено великомасштабну картосхему біоцентрично-мережевої ландшафтної територіальної структури, що відображає каркас природоохоронної системи регіону. У межах просторових поліфункціональних систем збереження біотичного та ландшафтного різноманіття виокремлено декілька типів екомережоформувальних вузлів: національного рівня - 5, регіонального - 11, локального - 25. Запропоновано модель оптимізації заповідної мережі, що передбачає формування 82-х перспективних для заповідників об'єктів (5 національних природних парків, природний заповідник, 23 регіональні ландшафтні парки, 43 заказники). За результатами аналізу існуючої структури землекористування створено оптимізаційні моделі природоохоронних систем Поділля. Розраховано та зіставлено регіональні індекси антропогенної перетвореності для оптимальної, фактичної та пропонованої структур землекористування Поділля з метою визначення ступеня екологічності фактичної та проектованої структур землекористування в аспекті їх наближення до оптимальної (екологічно стабільної) структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821С + Б1(4УКР-8ПОД),022
Шифр НБУВ: РА369921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Личак О.І. 
Географічні основи оцінки екологічних ситуацій (на прикладі Криму): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.І. Личак ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено систему теоретико-методологічних положень і методичних прийомів оцінки екологічних ситуацій на географічній основі з апробацією їх на прикладі геосистем Криму, висвітлено поняття "екологічна ситуація". Відзначено, що в основі оцінки екологічних ситуацій на рівні регіонів і мікрорегіонів знаходиться поняття територіальної геоекологічної норми. Розкрито закономірності ландшафтної структури як основи для визначення операційних територіальних одиниць, необхідних для збору первинної інформації, її просторової і часової інтерполяції й екстраполяції. Доведено необхідність сполучення абсолютних і відносних шкал оцінювання, обліку просторової і тимчасової структури геосистем як екологічної характеристики. Визначено методичні розходження, необхідні під час оцінки ситуації на територіях, що виконують різне функціональне призначення: селитебне, рекреаційне, сільськогосподарське, заповідне тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45Укр7-6Кри)08 + Б1(4Укр-4Кры)с7
Шифр НБУВ: РА319421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Зарубіна А. В. 
Географічні основи формування та розвитку регіональної екомережі на території Кіровоградської області: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / А. В. Зарубіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто загальну стратегію формування та розвитку регіональної екомережі на території Кіровоградщини: узагальнено теоретичні та методологічні аспекти екомережної концепції з адаптацією до регіональних особливостей, визначено основні проблемні фактори та можливі ресурси для формування в межах конкретного регіону. Проаналізовано історичні етапи господарського освоєння та природозаповідання в межах Кіровоградщини. Виділено природні ядра, екокоридори, які охоплюють більшість об'єктів і територій природно-заповідного фонду. Обгрунтовано територіально-функціональну структуру регіональної екомережі в розрізі фізико-географічних районів у межах регіону дослідження, створено низку картосхем. Визначено шляхи ландшафтно-екологічної оптимізації території дослідження за умов проектування екомережі, напрями раціонального землекористування в межах Кіровоградщини, висвітлено суспільно-економічне значення розробленої природоохоронної стратегії для регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР4-4КІР)08 + Б1(4УКР-4КІР) в75,022
Шифр НБУВ: РА376239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Цуркан О.І. 
Геоекологічна адаптивність природно-господарських територіальних систем (на прикладі приморської території басейну Григорівського лиману): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.І. Цуркан ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади оцінки геоекологічної адаптивності (ГА) господарської та природної підсистем у контексті природно-господарських територіальних систем (ПГТС) на прикладі приморської території басейну Григорівського лиману. Розроблено методику напівавтоматизованої системи оцінки геоекологічної адаптивності ПГТС, в основу якої покладено ГА ПГТС за компонентною структурою ландшафту, яка полягає у врахуванні ступеня відповідності властивостей компонентів і структури ландшафту існуючим у даному регіоні видам природокористування. Показано, що на даній території побудовано електронні карти, зокрема, генетико-морфологічної структури ландшафту, господарської підсистеми та природно-господарських територіальних систем. Наведено рекомендації з підвищення ступеня ГА ПГТС за умов різноманіття форм господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0(45УКР7-4ОДЕ) + Б2(45УКР7-4ОДЕ),022 +
Шифр НБУВ: РА342806

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Побігун О.В. 
Геоекологічний моніторинг Карпатського регіону України як основа раціонального природокористування: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.В. Побігун ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику проведення регіонального геоекологічного моніторингу на прикладі Карпатського регіону України. Досліджено стан сучасної екологічної ситуації на територіях Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Закарпатської областей. Створено комп'ютерну систему регіонального геоекологічного моніторингу, побудовано геохімічні покомпонентні карти дослідженого регіону за екологічним станом приповерхневого шару атмосферного повітря, грунтових вод і грунтів, оцінено природно-техногенні екосистеми за цими компонентами. Здійснено геоекологічне районування територій з урахуванням типу екологічних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3)08 + Б1(4УКР3) с7,022 + Б2(4УКР3) в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА339833

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Родигіна 
Гуманізація та гуманітаризація природничо- наукової освіти школярів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Ірина Вікторівна Родигіна ; Луганський держ. педагогічний ун-т ім. Тараса Шевченка. — Луганськ, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.210 + Б.р(4УКР)21-3,022
Шифр НБУВ: РА311393

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Норкіна О.Ф. 
Гуманістично-зорієнтовані технології навчання дисциплін природничого циклу в загальноосвітній школі (кінець XX - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Ф. Норкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено історико-педагогічний, ретроспективний і компаративний аналіз розвитку технологій навчання учителів-природничників позиції освітніх процесів в Україні за період 1979 - 2001 рр., визначено його етапи. Висвітлено суть понять "гуманізм", "гуманізація", "гуманітаризація" як педагогічні категорії, а також "педагогічна технологія", "базова гуманістично-зорієнтована технологія навчання". Визначено тактичні принципи гуманізації та гуманітаризації викладання предметів природничого циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6 + Б.р(4УКР)21-3,022 +
Шифр НБУВ: РА328685

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Люшук К.Ю. 
Дидактичні засади застосування інноваційних педагогічних технологій у процесі вивчення науково-природничих дисциплін у медичних коледжах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / К.Ю. Люшук ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему формування науково-природничих знань у майбутніх медичних працівників. Здійснено аналіз понять "педагогічна технологія", "інноваційна технологія", "дидактична технологія", "науково-природничі знання". Узагальнено сучасні аспекти методологічних засад сучасних освітніх технологій, запропоновано структуризацію їх запровадження до навчального процесу. Визначено зміст, форми та методи формування науково-природничих знань студентів залежно від особливостей здібностей, якими повинен володіти студент медичного коледжу. Теоретично обгрунтовано наукові та дидактичні умови формування науково-природничих знань у процесі використання сучасних педагогічних технологій. Доведено, що підвищення ефективності формування науково-природничих знань у майбутніх медичних працівників сприяє впровадженню експериментальної моделі інноваційної технології формування науково-природничих знань, яка враховує сучасні концептуальні ідеї організації навчально-пізнавальної діяльності студентів медичного коледжу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)23-36,022 +
Шифр НБУВ: РА340917

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Пуляк О.В. 
Дидактичні засади професійної підготовки вчителів природничих дисциплін з безпеки життєдіяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Пуляк ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано педагогічні засади та методичну систему підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін з безпеки життєдіяльності. Визначено педагогічні умови, що забезпечують ефективність підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін до створення безпечних, комфортних і результативних умов навчання та формування культури безпеки школярів. Узагальнено найважливіші етапи розвитку безпеки життєдіяльності як науки та запропоновано визначення даного поняття. Встановлено роль, місце та значення навчального курсу "Безпека життєдіяльності" в системі підготовки майбутнього вчителя природничих дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)3-38,022 +
Шифр НБУВ: РА348297

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського