Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (135)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ШЛУНОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Ях'я Баккар 
Активність амінотрансфераз, фосфатаз і деяких оксидаз крові у динаміці дії нових похідних оксанілової кислоти: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ях'я Баккар ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 18 с. — укp.

Визначено ефективність впливу уреїду оксанілової кислоти (УОК), уреїд-4-хлороксанілової кислоти (У-4-ХОК) у динаміці на активність амінотрансфераз, фосфатаз, оксидаз і на вміст деяких сполук у крові білих щурів у нормі та у разі гострого запалення з оксидантним стресом. Установлено, що УОК та У-4-ХОК у процесі введення у шлунок у дозах 50 мг/кг і 100 мг/кг здоровим щурам у динаміці чотирьох годин не прискорюють процеси обміну з участю внутрішньоклітинних ферментів, гострофазних протеїнів, амінів, ліпідів і перекисного окислення ліпідів, не пригнічують антиоксидантну систему, а у випадку гострого карагенінового запалення з оксидантним стресом проявляють антизапальні та антиоксидантні властивості, коли у динаміці сприяють зниженню у сироватці крові показників аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, лужної та кислої фосфатаз, супероксиддисмутази, каталази, гістаміну, серотоніну, загального білку, фібриногену, церулоплазміну, загальних ліпідів, холестирину, дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду та відновленого глутатіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.4 +
Шифр НБУВ: РА324696

Рубрики:

      
2.

Фоменко В.А. 
Використання лапароскопічної ваготомії при хірургічному лікуванні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.А. Фоменко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 21 с. — укp.

На підставі результатів клінічних спостережень розроблено технічні аспекти виконання лапароскопічних ваготомій у модифікації задньої стовбурової ваготомії та передньої сероміотомії з використанням лазерного випромінювання та доведено, що лазерний варіант сероміотомії більш безпечний і гарантує тотальну, безкровну та дозовану невротомію. Доведено, що удосконалена методика лапароскопічної ваготомії в модифікації задньої стовбурової ваготомії та резекції малої кривизни шлунка за допомогою ендостеплерів надійно денервує кислотопродукуючу зону шлунка та призводить до загоєння виразок. Вдосконалено методику лапароскопічної ваготомії у варіанті - задня стовбурова ваготомія та передня селективна проксимальна ваготомія - з використанням біполярної коагуляції невеликих судин малої кривизни шлунку. Розроблено методики лапароскопічної ваготомії з операціями, що дренують шлунок, у лапароскопічному варіанті, або через мінілапаротомний розтин. Вивчено віддалені результати лапароскопічних ваготомій і проведено порівняльну оцінку різноманітних модифікацій ваготомій у лапароскопічному та лапаротомному варіантах. Доведено, що лапароскопічна ваготомія в сполученні з еридикацією Helicobacter pylori дають такі ж результати, що і лапаротомні ваготомії. Визначено показання та протипоказання до виконання лапароскопічних ваготомій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6
Шифр НБУВ: РА320663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дерпак В.В. 
Гігієнічна оцінка здоров'я працівників виробництва аніонних азобарвників та наукове обгрунтування заходів профілактики впливу професійних шкідливостей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Дерпак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено, що в працівників виробництва аніонних азобарвників підвищений рівень захворюваності системи органів травлення, крові та кровотворних органів, гінекологічної патології, ймовірність розвитку яких визначається пріоритетною дією хімічного чинника. Відзначено, що виробництво аніонних азобарвників характеризується гігієнічною недосконалістю, яка обумовлює інтенсивний вплив на працюючих шкідливих хімічних речовин у процесі виконання ними основних виробничих операцій за шкідливих умов їх праці. Зазначено, що ембріотоксична дія притаманна обом досліджуваним аніонним азобарвникам у разі надходження в шлунок лабораторних тварин і залежить від рівня впливу використаних в експерименті доз та хімічної будови цих сполук. Аніонний забарвник "Темно-коричневий 2Ч" у порівнянні з азобарвником "Сірий М" характеризується більш вираженими проявами ембріотоксичної дії. Розроблено та впроваджено до практики охорони здоров'я та у виробництво комплекс заходів, щодо запобігання несприятливому впливу аніонних азобарвників на організм працівників, та виникненню професійних і виробничо-обумовлених захворювань, а також оздоровлення умов праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.511.3-43
Шифр НБУВ: РА321719

Рубрики:

      
4.

Міщенко І.В. 
Еферентна роль різних органів і тканин в регуляції гуморальних захисно-пристосувальних систем (антиоксидантної, гемостазу та фібринолізу) в нормі та патології: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / І.В. Міщенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 36 с. — укp.

Доведено, що головний мозок, міокард, шлунок, скелетні м'язи, артеріальні судини різних регіонів організму відіграють окрему, специфічну роль у регуляції антиоксидантної, гемостатичної та фібринолітичної систем крові у разі різної експериментальної патології у тварин (емоційно-больового стресу, безантиоксидантного раціону, надмірного фізичного навантаження, неповної ішемії головного мозку та його реперфузії, ішемії міокарда), а також у людей і тварин за різних фізіологічних умов. Підкреслено, що зміни та перерозподіл антиоксидантних, гемостатичних і фібринолітичних властивостей цих органів мають значення в патогенезі ішемічної хвороби мозку (ішемічний інсульт), ішемічної хвороби серця (інфаркт міокарда), виразкової хвороби шлунка в людей. Розкрито роль судинної стінки як еферентного регулятора антиоксидантної системи, гемостазу та фібринолізу у хворих людей на прикладі ішемічної хвороби мозку (ішемічний інсульт) і гіпертонічної хвороби та у здорових людей за різних м'язових навантажень (оздоровчого характеру та тих, що викликають втому).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.51 +
Шифр НБУВ: РА342451

Рубрики:

      
5.

Трушенко О.С. 
Координація періодичної діяльності гастродуоденальної зони при порушенні її функціонально-морфологічної цілісності: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.С. Трушенко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено моторно-секреторну діяльність шлунка та дванадцятипалої кишки у разі порушень функціонально-морфологічної цілісності гастродуоденальної зони у собак і щурів. Виявлено, що вегетативний дисбаланс обумовлює зміни тривалості фаз періодичної моторно-секреторної діяльності шлунка, прояви кислої секреції натще, посилення відповідної реакції шлункових залоз на екзогенну стимуляцію гістаміном та явище "відмови в регуляції", встановлено більшу чутливість моторних ритмів до регуляторних зсувів у порівнянні з секреторною діяльністю шлунка. Проведено моделювання дуоденогастрального рефлюксу у щурів, що обумовило порушення фазності міоелектричної активності гастродуоденальної зони, а також переважання пікової активності та тенденцію до розповсюдження дуоденальних ритмів на шлунок. З'ясовано, що дані процеси супроводжувались зниженням агресивних властивостей шлункового соку (на 6-й день) та збільшенням його об'єму (на 12-й день). Виявлено, що NO-ергічна регуляція зберігає свій гальмівний вплив відносно скоротливої активності антрального відділу шлунка та цибулини дванадцятипалої кишки, на 12-й день встановлено зниження обсягу шлункового соку за умови блокади NO-синтаз за практично незмінних концентрацій пепсину, глікопротеїнів і pH.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 + Е60*734.23 +
Шифр НБУВ: РА358698

Рубрики:

      
6.

Юнсі Г.О. 
Органні особливості міжтканинних взаємовідносин в пренатальному онтогенезі людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Г.О. Юнсі ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено органні особливості міжтканинних взаємовідносин в позазародкових (хоріон) та дефінітивних (шлунок, тонкий кишечник, серце та корпоральні судини) органах в першому триместрі пренатального онтогенезу людини. З використанням сучасних морфологічних, гістохімічних, електронномікроскопічних та морфометричних досліджень проведено порівняльний аналіз гістогенетичних перебудов структур гемоплацентарного бар'єру. Визначено істотні відмінності у ході гістогенетичного становлення тих та інших органів. Обгрунтовано виразливі міжтканинні взаємовідносини між утвореннями гемоплацентарного бар'єру і материнськими тканинами, а в зародкових органах - епітеліально-мезенхімальні взаємовідносини і взаємодії між їх похідними. Визначено рельєфні конструктивні характеристики гістогенетичних процесів відповідно до послідовності виникнення гетерогенних закладок структурних компонентів і асинхронності ступеня їх диференціровки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2
Шифр НБУВ: РА308828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Верхолаз І.Л. 
Причини виникнення, діагностика та лікування рецидивних та пептичних виразок після селективної проксимальної ваготомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.Л. Верхолаз ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано комплекс діагностичних методів, що включає імуногістохімічне дослідження з підрахунком гастринпродукуючих клітин (G-клітин) слизової оболонки антрального відділу шлунка (СОАВШ), який дозволяє встановити діагноз і визначити причину рецидиву. Встановлено, що головними причинами рецидиву є неповна ваготомія та гіперплазія G-клітин СОАВШ або сполучення даних причин. На підставі результатів лікування 269-ти хворих з рецидивними та пептичними виразками після селективної проксимальної ваготомії розроблено рекомендації щодо консервативного та оперативного лікувань. Обгрунтовано вибір засобу операції: у разі неповної ваготомії рекомендовано стовбурову ваготомію з дренувальною шлунок операцією, за умов гіперплазії G-клітин СОАВШ показано антрумектомію, у випадку сполучення даних двох причин - стовбурову ваготомію з антрумектомією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 + Р457.465.204.6 + Р457.465.204.6
Шифр НБУВ: РА322846

Рубрики:

      
8.

Беденюк А. Д. 
Профілактика та лікування ускладнень операцій з приводу виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / А. Д. Беденюк ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 35 с. — укp.

На основі проведених морфологічних, морфометричних досліджень, вивчення моторно-евакуаторної, секреторної функцій, регіонарного кровобігу, мінеральної щільності кісткової тканини доведено переваги органозберігаючих і органощадних оперативних втручань. Розроблено та впроваджено в клінічну практику принципово нові методики, направлені на профілактику та лікування як ранніх, так і пізніх післяопераційних ускладнень: спосіб безперервної тривалої внутрішньошлункової оксигенотерапії, спосіб профілактики інфікування очеревини після хірургічних втручань на шлунково-кишковому тракті, екстракорпоральне ультрафіолетове опромінення трансфузійних рідин, спосіб корекції ендогенної інтоксикації під час лікування перфоративних виразок з розвитком перитоніту та кишкової непрохідності; спосіб формування холедоходуоденоанастомозу, який попереджує рефлюкс дуоденального вмісту не тільки в жовчні шляхи, а й в шлунок, спосіб моделювання інтестиноплікації за розвитку в післяопераційному періоді злукової кишкової непрохідності, для лікування нагноєнь післяопераційних ран розроблена пов'язка на підставі цинк-желатинової з додаванням екстракту нативної живиці хвойних дерев і гідрокортизону з застосуванням змінних марлевих прокладок-касет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-59
Шифр НБУВ: РА376587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Закут С.Р. 
Селективна проксимальна ваготомія з гастропексією при субкомпенсованих та декомпенсованих виразкових пілородуоденальних стенозах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.Р. Закут ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2009. — 23 с. — укp.

Удосконалено хірургічне лікування суб- і декоменсованих форм пілородуоденального стенозу виразкової етіології шляхом розробки методу селективної проксимальної ваготомії з гастропексією за умов дренуючих шлунок операцій, з використанням сучасної передопераційної підготовки. На підставі вивчення метаболізму у цієї категорії хворих, процесів змін перекисного окиснення ліпідів розроблено диференційовану лікувальну тактику з урахуванням ступеня виразкового пілородуоденального стенозу (ВПДС) і морфологічних особливостей виразкового процесу. У порівняльному аспекті на підставі результатів вивчення маркерів тканинного пошкодження й оцінювання безпосередніх і віддалених результатів хірургічного лікування хворих на ускладнений ВПДС, визначено ступінь травматичності резекції шлунка та селективної проксимальної ваготомії (СПВ) з гастропексією. Запропоновано концепцію програми передопераційної підготовки хворих з ВПДС, яка передбачає системну ентеральну детоксикацію, застосування препаратів імуномодулювальної дії, що розширює можливості виконання СПВ, покращує післяопераційні результати та запобігає більшості післяопераційних ускладнень. Удосконалено клінічну класифікацію ВПДС, яка дозволяє більш обгрунтовано визначити показання до оперативного лікування. Розроблено новий спосіб операції, який передбачає проведення СПВ, гастропексії та дренувальної операції з максимально повним збереженням воротаря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-7 +
Шифр НБУВ: РА364608

Рубрики:

      
10.

Білоконь О.Ю. 
Хірургічне лікування післяопікових рубцевих стриктур стравоходу і шлунку із застосуванням малоінвазівних методів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Ю. Білоконь ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 24 с.: рис., табл. — укp.

На підставі результатів досвіду спеціалізованої клініки в лікуванні хворих з післяопіковими рубцевими стриктурами стравоходу (ПРСС) та шлунку уперше надано комплексну порівняльну оцінку застосованим оперативно-технічним методам лікувального бужування стравоходу. Вивчено показники гуморального антиоксидотоксінового та загального імунітету у хворих з наслідками хімічного опіку верхнього відділу травного каналу в подостром за хронічного періоду перебігу хвороби. На підставі одержаних даних доведено доцільність використання ентеросорбентів для протекції гастроінтестінального бар'єра й ослаблення транслокації кишкової мікрофлори в цих хворих. Уперше розроблено та апробовано методику ретроградного інтраопераційного проведення та внутрішньостравохідного встановлення кільцеподібної ниті-направника для бужування стриктур стравоходу з використанням мікрогастростоми, в тому числі й у хворих з ятрогенною перфорацією стравоходу. Запропоновано новий метод малоінвазивної ("кулісної") гастростомії, що дає змогу забезпечити гастроентеральне харчування, зберегти шлунок для можливої езофагогастропластики. Зазначено, що за використання цього методу зникає необхідність у спеціальній операції для її закриття. Надано клінічну оцінку методу бужування по кільцеподібній ниті-направника у хворих з протяжними і складними стриктурами, після ліквідації наслідків перфорації стравоходу, а також у комплексі лікувальних заходів у хворих зі спільним рубцевим ураженням стравоходу та шлунку. На підставі визначення групи хворих з ятрогенною перфорацією стравоходу у разі бужування визначено фактори ризику даного ускладнення та розроблено нові міри її профілактики та лікування. Розроблено критерії оптимального обсягу оперативного втручання на шлунку залежно від стану його стінки та довжини післяопікового рубцевого стенозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4 + Р457.465.208.4 +
Шифр НБУВ: РА329482

Рубрики:

      
11.

Дишлюк Н. В. 
Морфогенез стравоходу і шлунка та їх імунних утворень в онтогенезі курей / Н. В. Дишлюк. — Б.м., 2019 — укp.

Диференціація передньої кишки на стравохід і шлунок починається у передплодів курей на 8 добу і ці органи добре виражені макроскопічно з 9 доби інкубації. Воло стає помітним на 10 добу. Поділ шлунка на частини починається з 9 доби. У стінці стравоходу і шлунка плодів курей 20 доби інкубації реєструються усі оболонки та їх шари, які властиві дорослій птиці. У постнатальному періоді онтогенезу показники росту стравоходу та шлунка курей збільшуються до завершення першого періоду яйцекладки. Морфогенез частин цих органів проявляється змінами показників товщини стінки і площі оболонок. У вакцинованих курей макроскопічно стравохідний мигдалик виявляється з 10-добового, а в невакцинованих – 15-добового віку. У складі його клітин є лімфоцити, імунобласти, проплазмоцити та плазмоцити, моноцити, макрофаги,ретикулоцити, гетерофіли, фібробласти і М-клітини. Імунні утворення стравоходу, вола і шлунка курей представлені лімфоїдною тканиною, яка розміщена в їх слизовій оболонці, а в стінці шлунка виявляється ще й у м'язовій і серозній оболонках. Розвиток цих утворень відбувається асинхронно. Повна морфофункціональна зрілість стравохідного мигдалика та імунних утворень залозистої частини шлунка настає у курей віком 15 діб, вола – 25 діб, стравоходу – 60 діб, проміжної зони – 90 діб. Щеплення курей у добовому віці проти хвороби Марека та інфекційного бронхіту стимулює розвиток лімфоїдної тканини імунних утворень стравоходу, вола, стравохідного мигдалика і залозистої частини шлунка та прискорює їх морфофункціональну зрілість на 5 діб. У стравохідному мигдалику курей відсутні стовбурові клітини крові (CD34^+ ). У зв'язку з цим він не може виконувати функцію утворення Т- і В-лімфоцитів. У ньому тільки відбувається остаточна диференціація лімфоцитів у ефекторні клітини. Із них виражені лімфоцити з маркерами СD4^+, СD8+ і СD20^+.^UDifferentiation of the anterior intestine into the esophagus and the stomach began in prefetuses on the 8th day, and from 9th day they were well-defined macroscopically. Crop became noticeable on the 10th day of incubation. The division of the stomach on its parts began on 9th day of incubation. In the wall of esophagus, crop and stomach of chicken fetuses on day 20 of incubation all its structural components inherent to adult birds, (membranes and their layers), were recorded. In the postnatal period of ontogenesis the growth rates of the esophagus and stomach are increased until the end of the first period of oviposition.The morphogenesis of parts of esophagus, crop and stomach was manifested by changes in the parameters of the wall thickness and membrane area that they occupied. Macroscopically, the esophageal tonsil in vaccinated chickens was detected from the age of 10 days, and in non-vaccinated chickens of 15 days. Among the cells of the esophageal tonsil lymphocytes, immunoblasts, proplasmocytes, plasma cells, monocytes, macrophages, reticulocytes, heterophiles, fibroblasts and M-cells were detected. The immune formations of the esophagus, crop and stomach of chickens were represented by lymphoid tissue, which was located in their tunica mucosa. In the stomach wall it was also found in the tunica muscularis and tunica serosa. The development of these formations occured asynchronously. Full morphofunctional maturity of the esophageal tonsil and immune formations of the proventriculus occured in 15-day, crop in 25-day, esophagus in 60-day, the intermediate zone in 90- day chickens.Vaccination of day-old chickens against Marek's disease and infectious bronchitis stimulated the development of the lymphoid tissue of the immune formations of esophagus, crop, esophageal tonsil, proventriculus and accelerated their morphofunctional maturity by 5 days. There were no blood stem cells (CD34^+) in the esophageal tonsil of chickens. In this regard, it can not perform the hematopoietic function. In it only the final differentiation of lymphocytes into effector cells occurs. Among them, lymphocytes with markers CD4^+, CD8+ and CD20^+ were expressed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Тимошенко Р. Ю. 
САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНА ТА ЯКІСНА ОЦІНКА ТУШОК КУРЕЙ ЗА УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ РІЗНИХ ФОРМ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ / Р. Ю. Тимошенко. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі на основі досліджень обґрунтована санітарно-гігієнічна та якісна оцінка тушок курей за умови застосування різних форм мікроелементів. За результатами проведеного дослідження обґрунтовано наступні висновки:При аналізі ринку преміксів з хелатними сполуками за 2018-2020 рік було встановлено, що більшу частину ринку (97 %) займають іноземні компанії з Данії (21 %), Польщі (4 %), Німеччини (2 %) та Бельгії (1 %), в тому числі найбільший відсоток (69 %) це фірми-виробники з Китаю. Доля вітчизняних фірм-виробників на ринку хелатних комплексів для тварин і птиці складає 3 %. Розвиток виробництва преміксів з хелатними сполуками для використання в промисловому птахівництві в Україні є доволі актуальним та перспективним, це створює додатковий стимул для створення вітчизняних хелатних комплексів та відкриває перспективний ринок для виробництва та реалізації зазначеної продукції.При визначенні гострої та хронічної токсичності, згідно ДСТУ 12.1.007-76 та СОУ 85.2-37-736:2011, за класом токсичності, хелатні елементи Цинку, Купруму та Мангану при введенні в шлунок у дозі 800 мг/кг – щурам та 1000 мг/кг – курчатам відносяться до четвертого класу небезпечності (мало небезпечні сполуки). Коефіцієнт кумуляції хелатів складав 8,3, тобто він належить до слабко кумулятивних. Тривале надходження в організм мишей залишків хелатів із кормом і при подальшому його нанесенні на шкіру виявлені алергічні реакції негайного типу, які зникають через три години. За відсутності попередньої сенсибілізації організму хелатами у мишей алергенних реакцій не виникало. Доведено, що загальні та біохімічні показники крові у дослідної птиці протягом усього періоду спостережень знаходились у межах величин фізіологічної норми і вірогідно не відрізнялись від показників контрольної групи.^USanitary-hygienic and qualitative assessment of chicken carcasses under the condition of application of various forms of microelements was substantiated in the PhD thesis on the basis of researches. The following conclusions are substantiated according to the results of the study:When analyzing the market of premixes with chelated compounds for 2018-2020, it was found that most of the market (97%) is occupied by foreign companies from Denmark (21%), Poland (4%), Germany (2%) and Belgium (1%) , including the largest percentage (69%) are manufacturing companies from China. The share of domestic manufacturers in the market of chelated complexes for animals and poultry is 3%. The development of production of premixes with chelate compounds for use in industrial poultry in Ukraine is quite relevant and promising, it creates an additional incentive for the creation of domestic chelate complexes and opens a promising market for the production and sale of these products. When determining acute and chronic toxicity, according to state standard of Ukraine 12.1.007-76 and according to the classification of chemicals by the degree of hazard of chemicals SDA 85.2-37-736: 2011, by toxicity class, chelating elements of Zinc, Copper and Manganese when administered into the stomach at a dose of 800 mg / kg - rats and 1000 mg / kg - chickens refer to the IV class of toxicity - low-toxicsubstances. The cumulative coefficient of chelates was 8.3, ie it belongs to the weakly cumulative. Prolonged introduction into the body of mice of the remains of chelates with food and its subsequent application to the skin revealed allergic reactions of the immediate type, which disappear after three hours. In the absence of prior sensitization of the body to chelates in mice, no allergic reactions occurred. It was proved that the general and biochemical parameters of blood in the experimental bird during the whole period of observations were within the values of the physiological norm and probably did not differ from the indicators of the control group.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського