Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (172)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ШВИДКОДІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Волкова Т.В. 
Автоматизація та удосконалення візуального контролю у технологічних процесах виготовлення комутаційних плат на основі методів кодування зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Т.В. Волкова ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1998. — 16 с. — укp.

Запропоновано новий засіб підвищення продуктивності систем автоматизованого візуального контролю комутаційних плат, що базується на ефективному кодуванні топології друкованого монтажу. Вирішено задачу оцінки та вибору коду на основі імітаційного моделювання візуального контролю, розроблено новий метод подання топології та орієнтоване на нього програмне забезпечення (ПЗ) системи контролю. Застосування наданого ПЗ для автоматизації типового технологічного процесу дозволило істотно підвищити швидкодіяльність контролю, удосконалити план контролю та знизити собівартість виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.16-06-7

Рубрики:

      
2.

Усов В.В. 
Автоматизований контроль параметрів крокових електромеханічних перетворювачів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.В. Усов ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод вимірювального контролю кутових положень, який допомагає досягнути максимального значення швидкодії, що обмежується тривалістю перехідного процесу об'єкту контролю. Вдосконалено математичну модель пускових характеристик (ПХ) чотирифазних крокових електромеханічних перетворювачів (КЕП), яка допомагає враховувати низькочастотні провали моменту і явище змінення активного опору обмоток в результаті нагрівання. Модифіковано метод автоматизованого контролю ПХ КЕП, швидкодія яких більш, як у 100 разів вища. Запропоновано методику автоматизованої метрологічної атестації та нормування похибок відпрацювання кроку, що допомагає класифікувати об'єкти контролю за класами точності. Розроблено програмне забезпечення для моделювання електромеханічних процесів у крокових перетворювачах в статичному та пусковому режимах роботи, а також макетний зразок засобу контролю параметрів КЕП, що забезпечує максимальну швидкодію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.3 +
Шифр НБУВ: РА370311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Алєксєєв В.І. 
Математичні моделі каталітичних процесів на металевих поверхнях: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.І. Алєксєєв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі для опису каталітичних процесів на поверхнях металів, зокрема, у реакціях окиснення чадного газу та синтезу аміаку. Проаналізовано існуючі математичні моделі каталітичних процесів на поверхні металу та відзначено їх актуальність у сучасних нанотехнологічних процесах. На підставі теоретичного опису реакційно-дифузійних явищ запропоновано математичні моделі для числового моделювання процесів, що відбуваються на поверхні каталізатора під час відповідних реакцій та їх спрощення. Показано зв'язок теоретично обгрунтованих моделей з відомими феноменологічними та напівфеноменологічними моделями окиснення чадного газу, запропоновано критерій оптимальності перебігу процесу. З використанням розроблених моделей показано ефект поетапного формування проміжних продуктів, що мають місце у багатокрокових каталітичних процесах, зокрема, за умов синтезу аміаку. Розроблено алгоритми та програмні засоби для проведення швидкого моделювання процесів каталітичного синтезу на поверхні металів. Запропоновано певні вдосконалення існуючих алгоритмів, зокрема, алгоритм для моделювання з використанням методу Монте-Карло. Відзначено, що перевагою запропонованих математичних моделей і алгоритмів є їх висока швидкодія, якісне та кількісне узгодження одержаних числових результатів з результатами експериментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.51в641.8 +
Шифр НБУВ: РА361987

      
4.

Бєсєдіна С.В. 
Метод підвищення швидкодії арифметичних пристроїв на основі структурно-блочних кодів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / С.В. Бєсєдіна ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто сучасний стан проблеми забезпечення швидкодії та надійності засобів обчислювальної техніки, а також шляхи їх підвищення. Обгрунтовано використання введення інформаційної надлишковості на основі систем числення. Проаналізовано існуючі методи синтезу структурно-блочних кодів мінімальної форми на основі базових груп, на підставі їх аналізу виділено коди, які дозволяють розпаралелювати операцію додавання для підвищення швидкодії арифметичних пристроїв. Одержано аналітичні залежності для розрахунку параметрів структурно-блочних кодів мінімальної форми та вдосконалено алгоритм матрично-аналітичного методу синтезу за рахунок розширення можливості синтезу й аналізу кодів з основою більше двох. Розроблено методи синтезу правил виконання операції додавання та нормалізації. Одержано аналітичні залежності для розрахунку параметрів структурно-блочних кодів мінімальної форми та на їх основі вдосконалено алгоритм матрично-аналітичного методу синтезу за рахунок розширення можливості синтезу й аналізу кодів з основою більше двох. Розроблено методи синтезу правил виконання операції додавання та нормалізації. На підставі аналізу складності математичних моделей дикретних пристроїв та їх функціональних схем обрано систему числення, яка забезпечує найкраще співвідношення "швидкодія - апаратна складність" або гарантоване знаходження однократних помилок за тої ж швидкодії. Розроблено метод підвищення швидкодії засобів обчислювальної техніки на базі взаємокомпенсації переносів за рахунок введення інформаційної та апаратної надлишковості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-047.1 +
Шифр НБУВ: РА362220

Рубрики:

      
5.

Заставний О.М. 
Методи побудови спецпроцесорів та аналого-цифрових кодерів в базисі Галуа: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.М. Заставний ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз архітектур і області застосування спецпроцесорів, які використовуються у низових рівнях розподілених комп'ютерних систем. Обгрунтовано ефективність застосування для побудови спецпроцесорів, крім широковживаного базису Радемахера, який породжує двійкову систему числення, теоретико-числового базису Галуа. Запропоновано методи побудови конвеєрних спецпроцесорів на базі багатоканального аналого-цифрового перетворення (АЦП), інтегрально-імпульсної технології на базисі Галуа та двовимірних шумоподібних кодових послідовностей. Розроблено метод, алгоритм операції сумування у базисі Галуа й архітектуру паралельного суматора, швидкодія якого перевищує у 5 - 9 разів швидкодію паралельного суматора у базисі Радемахера. Розроблено теоретичні засади методів цифрового формування й обробки двовимірних широкосмугових послідовностей, які характеризуються перевагами завадозахищеності стосовно одновимірних. Розроблено функціональні схеми та принципові рішення компонентів спецпроцесорів у базисі Галуа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.46 +
Шифр НБУВ: РА352166

Рубрики:

      
6.

Синегуб М.І. 
Методи структурного синтезу базових арифметичних функціональних пристроїв з підвищеною швидкодією: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / М.І. Синегуб ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено нові й удосконалено відомі методи виконання арифметичних операцій і методів структурного синтезу арифметичних пристроїв цифрової обчислювальної техніки, а саме: підсумовувальних пристроїв чисел з плаваючою комою, помножувачів і помножувачів/суматорів на базі багаторозрядних багатооперандних суматорів різних структур, що підвищують швидкодію даних пристроїв. Розроблено нові алгоритмічний і таблично-алгоритмічний методи структурного синтезу підсумовувальних пристроїв чисел з плаваючою комою, що дозволяють синтезувати підсумовуючі пристрої високої швидкодії, а також зі збільшеними функціональними можливостями. У порівнянні з відомими рішеннями швидкодія у запропонованих підсумовувальних пристроях може бути збільшена до 40 %. Розвинуто метод перемноження двох цілих чисел на підставі роздільного підсумовування на кожному ранзі, окрім останнього, сум і перевнесень, одержаних під час підсумовування результатів на попередньому ранзі. Розроблено нові алгоритмічні методи структурного синтезу помножувачів і помножувачів/суматорів з використанням багаторозрядних багатооперандних суматорів різних структур. Швидкодія синтезованих на базі даних методів помножувачів цілих чисел залежно від розрядності операндів може збільшитися до 15 % у порівнянні з відомими рішеннями. Апаратні витрати під час синтезу запропонованих помножувачів/суматорів можуть бути розраховані з частковим використанням формул, які визначають швидкодію даних пристроїв. Сформовано функціональні моделі на мові Verilog структур підсумовувальних пристроїв чисел з плаваючою комою різного рівня абстракції з метою їх моделювання та визначення основних характеристик за швидкодією та апаратними витратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047.6 +
Шифр НБУВ: РА352314

Рубрики:

      
7.

Мафута Тедді 
Моделі керування доступом в комп'ютерних мережах корпоративних інформаційних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Мафута Тедді ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності обміну інформацією в комп'ютерній мережі корпоративої інформаційної системи на базі інфраструктури глобальної мережі спільного використання (Internet). З урахуванням результатів математичного моделювання режимів моно- та мультирозподілу часу, що використовують селективний та груповий механізми повторної передачі спотвореного блоку даних, розроблено метод оптимізації нестандартних параметрів керування доступом серверів корпорації до віртуального кільця автономної зв'язуючої ланки за рахунок розробки більш адекватних моделей параметрів процесу передачі інформації. У межах даного методу враховано обмеження на експлуатаційний програш і погіршення якості функціонування, що дозволяє прогнозувати можливі явища недовантаження абоперевантаження кільця. Досліджено багаторівневий чинник пріоритетного управління доступом, що забезпечує ефективну інтеграцію передачі електронних документів і мультимедійних потоків даних. На базі обчислювальних експериментів розроблено методику реалізації стратегії поетапного підвищення продуктивності каналу передачі інформації у вигляді віртуального кільця за критеріями "швидкодія" та "розширюваність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.314.5-013 +
Шифр НБУВ: РА352864

Рубрики:

      
8.

Тарасенко І.А. 
Підвищення показників якості систем передачі інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / І.А. Тарасенко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2000. — 16 с.: рис. — укp.

Розглянуто сучасні системи передачі інформації та наведено методики підвищення показників якості систем передачі таких, як алгоритми та протоколи побудови систем, достовірність і завадозахищеність, затримка під час передачі, а також точність і швидкодія систем фазової синхронізації (СФС). Розроблено універсальні алгоритми когерентної обробки багатопозиційних сигналів багатоканальних модемів з ортогональним поділом каналів, у тому числі оптимальний алгоритм, що базується на максимально правдоподібному оцінюванні проекцій сигналу. Подано метод розрахунку затримки проходження інформації через систему передачі даних, який дозволяє знайти залежність цієї затримки від різних параметрів, що визначають характеристику та структуру системи. Розроблено структуру оптимальної за швидкодією комбінованої СФС, яка відрізняється тим, що оптимізує перехідний процес власне керованого об'єкта (генератора), а для збурень СФС є замкненою системою з принципом керування за відхиленням. Запропоновано структуру оптимальної за швидкодією комбінованої системи фазової синхронізації, котра відрізняється тим, що пристрій керування, який забезпечує оптимальний за швидкодією перехідний процес, розташований в розімкненому каналі та не впливає на стійкість замкненого контуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3
Шифр НБУВ: РА311540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Охтень О.І. 
Підвищення точності систем фазового автопідстроювання за допомогою екстраполюючих коригуючих пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.І. Охтень ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано та досліджено структури аналогових і цифрових розімкнених систем фазового автопідстроювання (ФАП), структуру оптимальної за швидкодією розімкненої системи ФАП з різними типами фільтрів. Одержано нові структури екстраполюючих коригувальних пристроїв (ЕКП) для підвищення точності системи ФАП. Запропоновано структури системи ФАП з двома ЕКП та наведено результати дослідження стійкості таких систем. Розглянуто різні способи дослідження характеристик точності систем ФАП з ЕКП та проаналізовано перехідні процеси. Вивчено чутливість систем ФАП до параметричних збурень за умов застосування ЕКП. Запропоновано способи усунення за допомогою ЕКП вплив нелінійностей типу зони нечутливості та насичення на точність системи ФАП шляхом їх технічної компенсації, за даних умов усувається статична складова фазової похибки, викликана зоною нечутливості. У разі розширення лінійної зони статичної характеристики нелінійності типу насичення підвищується точність і швидкодія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47
Шифр НБУВ: РА321711

Рубрики:

      
10.

Хома В.В. 
Розвиток теорії та принципів побудови проблемно-орієнтованих засобів вимірювання імітансу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.05 / В.В. Хома ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 37 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування вимірювачів імітансу, орієнтованих на дослідження властивостей різноманітних фізичних об'єктів, шляхом вимірювання частотних, часових, просторових та енергетичних параметрів імітансу. Розроблено нові напрямки побудови засобів вимірювання імітансу прямого перетворення та автокомпенсаційних, які грунтуються на широкому використанні сучасних цифрових засобів. Запропоновані структури вимірювачів забезпечують простоту реалізації, високий сукупний показник "швидкодія - точність", гнучкість у зміні параметрів вимірювального каналу. Створено методологію проектування засобів вимірювання імітансу з заданими характеристиками. Розроблено й упроваджено у практику вимірювачі імітансу з покращеними метрологічними та експлуатаційними характеристиками на основі використання результатів теоретичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221.8-5
Шифр НБУВ: РА311379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кострова К.Ю. 
Розробка методу і алгоритмів інтерполяції самоподібними множинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / К.Ю. Кострова ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2000. — 19 с. — укp.

Запропоновано метод інтерполяції самоподібними множинами у двовимірному евклідовому просторі, що полягає у знаходженні визначеного оператора Хатчинсона і побудові за допомогою даного оператора інтерполяційної множини заданого рангу. Даний метод узагальнено для самоафінних множин. На підставі запропонованого методу створено якісно нові алгоритми інтерполяції, точність і швидкодія яких не поступається, а найчастіше перевищує аналогічні показники відомих алгоритмів приблизно на 40 - 50 %. Розроблені метод та алгоритми інтерполяції використано для підвищення якості збільшених зображень у програмному продукті для людей з вадами зору L&H Magnifier.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.141,022
Шифр НБУВ: РА310066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Суховій С.І. 
Розробка теплотехнічних аспектів керованого струминного охолодження тіл із застосуванням параметричної ідентифікації процесів теплопереносу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.І. Суховій ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Результати дослідження узагальнено залежностями, які встановлюють взаємозв'язок між інтенсивністю теплообміну та режимними параметрами системи охолодження, температурою та щільністю зрошення охолоджуваної поверхні. Удосконалено метод сплайн-ідентифікації теплових потоків на поверхні тіл, за яким використовується "ковзну" сплайн-апроксимацію шуканого теплового потоку та завдяки істотному зниженню вимірності вектора шуканих параметрів, значно підвищується швидкодія алгоритма, отже, з'являється можливість використання методу безпосередньо в цифрових системах керування охолодженням тіл. Отримано критеріальне рівняння, що дозволяє одержувати оцінки максимальних похибок, які виникають у разі одновимірної сплайн-ідентифікації теплових потоків. Наведено методику одновимірної сплайн-ідентифікації теплових потоків з використанням алгоритму дискретного оптимального фільтра Калмана, яка дозволяє враховувати неоднорідність температурного поля на досліджуваних поверхнях. Запропоновано динамічні моделі пневмогідравлічної частини системи охолодження, які дозволяють враховувати динаміку взаємодії теплоносія з охолоджуваною поверхнею на перехідних режимах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.2-046-03
Шифр НБУВ: РА319966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Аванесьянц Г.А. 
Силовий розрахунок та швидкодія автоматичних клинопасових варіаторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Г.А. Аванесьянц ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Удосконалено силові методи розрахунку автоматичних клиноременних варіаторів (АКВ) та розроблено метод підвищення їх швидкодії. Розглянуто АКВ, що містять на ведучому шківі відцентровий регулятор, а на відомому - регулятор за моментом. Уперше одержано рівняння, що зв'язує осьові переміщення рухливих дисків циклів і показує, що вони залежать тільки від двох геометричних параметрів варіатора. Розглянуто задачу забезпечення однакових осьових переміщень дисків за рахунок змінності кута клинової канавки ведучого шківа. Розроблено методику синтезу геометричних параметрів варіатора. Одержано залежність для посилення натягу ременя по дузі обхвату, що задовольняє різні умови роботи передачі. На базі цієї залежності отримано вираз для пружної складової розпірного зусилля ведучого шківа за постійного та перемінного кута клинової канавки. З використанням одержаних залежностей розроблено методику синтезу параметрів відцентрових регуляторів. Винайдено залежності для визначення твердості та попередньої деформації пружин шківів. Одержано диференційне рівняння, що описує зміну кутової швидкості відомого вала АКВ, до якого в явному вигляді входить зусилля відцентрового регулятора, що дає змогу виявляти його вплив на швидкодію. На підставі аналізу схем відцентрових регуляторів з обертовими вантажними ланками виявлено найбільш раціональні. Розроблено метод підвищення швидкодії АКВ за рахунок особливого профілю кулачка відцентрового регулятора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.712-02 +
Шифр НБУВ: РА327479

Рубрики:

      
14.

Марущак Я.Ю. 
Синтез електромеханічних систем на основі узагальненого характеристичного полінома: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / Я.Ю. Марущак ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2002. — 37 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено загальні засади синтезу електромеханічних систем (ЕМС) методом узагальненого характеристичного полінома (УХП), який дозволяє підходити до проблем синтезу різних систем з єдиних методологічних позицій та забезпечити динамічні характеристики координат регулювання, що відповідають стандартним формам розподілу коренів характеристичного полінома. Вперше синтезовано методом УХП ЕМС постійного та змінного струму, у яких може бути реалізована будь-яка стандартна форма перехідного процесу вихідної координати із заданою швидкодією у поєднанні з заданою статичною точністю відпрацювання дії зовнішніх впливів. На базі методу УПХ вперше здійснено синтез ЕМС з комбінованим керуванням за задавальною дією, у результаті одержано астатичну до дії момента статичного навантаження систему у випадку зневажливо малої динамічної похибки та одночасно забезпечено реалізацію будь-якої стандартної форми перехідного процесу для заданої швидкодії вихідної координати регулювання. Вперше удосконалено синтез двомасових ЕМС з метою забезпечення заданих динамічних показників без зниження швидкодії системи у поєднанні з астатизмом системи до дії збурень. Запропоновано методику формування функції мети для оптимального керування з урахуванням умов відповідності екстремалі будь-якій стандартній формі. Розроблено метод визначення меж зони вихідної координати стохастичного об'єкта, вихід за межі якої обумовлює втручання ЕМС у процес стабілізації даної координати, а потрібна швидкодія системи визначається на основі марківської моделі випадкових процесів. Для здійснення адаптації ЕМС за умов дії випадкових збурень до реальних умов експлуатаціїрозвинуто методи розпізнання стану стохастичного об'єкта на основі теорії статистичних рішень, та вперше запропоновано модифікований метод розпізнавання стану стохастичного об'єкта для двовимірного закону розподілу його ідентифікаційних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-05 +
Шифр НБУВ: РА322228

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Пирожок А.В. 
Синтез поліноміальним методом регуляторів спрощених структур електромеханічних систем спірально-гвинтового транспортера: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.В. Пирожок ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано математичні моделі електромеханічної системи спірально-гвинтових транспортерів (СГТ) із електроприводом (ЕП) постійного та змінного струмів зі спрощеною структурою та навантаженням, що носить нелінійний характер. Встановлено, що залежно від режиму роботи СГТ електромеханічна система може описуватися одно- і двомасовою моделлю зі значною зміною коефіцієнта пружності та моменту інерції другої маси. Обгрунтовано доцільність застосування методу поліноміальних рівнянь (МПР) для синтезу передавальної функції (ПФ) регуляторів зниженого порядку двомасових ЕП зі спрощеною одноконтурною структурою, які працюють за умов нелінійного характеру реактивного навантаження, що призводить до початково нестійкого об'єкта керування. Синтезовано нові ПФ статичних й астатичних регуляторів швидкості (РШ), РЕ і регуляторів положення (РП) зниженого порядку для ЕП постійного струму зі спрощеною структурою та двомасовою кінематикою. Виконано синтез статичного й астатичного РЕ для двоконтурної двомасової системи ЕП зі структурою системи підпорядкованого регулювання (СПР). Доведено, що у разі використання РЕ, синтованих МПР, швидкодія та точність систем відповідають використанню РШ. Одержано узагальнені залежності для статичних похибок одноконтурного та двоконтурного ЕП постійного струму зі знайденими регуляторами за умов різної жорсткості окремих ділянок нелінійного навантаження. Обгрунтовано можливість роботи синтезованих РШ і РЕ без зміни своїх параметрів у ЕП з двомасовою і одномасовою кінематикою, при цьому припустимі значні зміни жорсткості пружного зв'язку та моменту інерції другої маси. Проведено аналіз і одержано аналітичні залежності для вибору коефіцієнта підсилення П-РШ початково нестійкого двомасового електромеханічного об'єкта з ЕП - тиристорний перетворювач напруги - асинхронний двигун (ТПН-АД). Вперше МПР синтезовано ПФ статичних і астатичних РШ і РП, які легко реалізуються в ЕП змінного струму ТПН-АД, що має двомасову механічну частину. Запропоновано використовувати ланцюгові дроби для зниження порядку вихідної немінімально-фазової ПФ об'єкта в контурі регулювання швидкості. Обгрунтовано, що в даному випадку апроксимуюча, більш низького порядку, ПФ повинна також відноситися до групи немінімально-фазових. Знайдено спрощені ПФ РШ і РП. Одержано узагальнені залежності для розрахунку статичних похибок в ЕП ТПН-АД для різних ділянок нелінійного навантаження, включаючи випадок її сталості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О931.21-04 +
Шифр НБУВ: РА324191

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Мальцев А.С. 
Теорія і практика безпечного управління судном при маневруванні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.16 / А.С. Мальцев ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2007. — 35 с. — укp.

За результатами досліджень установлено, що точність планування траєкторії маневрування за координатами характерних опорних точок, характеристиками гальмування та поворотності забезпечується шляхом визначення вихідної точки початку маневрування за координатами кінцевої (інверсний метод). Показано, що безпека управління рухом досягається вибором детермінованої стратегії за допомогою багатовекторного критерію узгодженості чинників руху (курсу, швидкості, моменту початку процесу маневрування, конфігурації траєкторії маневру, положення судна на карті) і психологічних характеристик оператора (аналізаторів, обробки інформації, швидкості інтелектуальних дій, антропометричних) під час руху судна. Швидкодія маневрування досягається багаторівневим структуруванням операторської діяльності за детермінованими алгоритмами з урахуванням моменту надмірного зближення та закономірності вибору максимального регулювального впливу за ситуацією розходження та характеристиками об'єкта управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-082.022 +
Шифр НБУВ: РА352207

Рубрики:

      
17.

Єнчев С. В. 
Синтез інтелектуальних систем керування авіаційними газотурбінними двигунами / С. В. Єнчев. — Б.м., 2020 — укp.

Проаналізовано принципи побудови, функції, задачі, методи й алгоритми синтезу інтелектуальних систем керування авіаційними газотурбінними двигунами. Досліджено структури та інформаційні потоки в електронних системах керування авіаційними ГТД, створено комплекс методик і алгоритмів ідентифікації авіаційних ГТД й обробки інформації в САК ГТД на основі методів інтелектуального керування. Сформульовано науково-методичні основи проектування нейромережевих регуляторів у структурах ІСК авіаційними ГТД: навчання, алгоритми синтезу та налаштування; формування структури ІСК ГТД та інтелектуального вейвлет-фільтру. Розроблено методику синтезу нечітких ІСК ГТД за допомогою методу гармонічної лінеаризації та алгоритмічне забезпечення їх функціонування. З позицій системного підходу запропоновано концепцію оптимізації ІСК ГТД, керувальна частина якої являє собою єдиний математичний оператор, що перетворює вхідну інформацію в керувальні впливи. На основі концепції розроблено метод і методику оптимізації законів керування в ІСК ГТД у процесі експлуатації на сталих та перехідних режимах за обраними критеріями: швидкодія, мінімальна витрата палива. Запропоновано вирішення задачі синтезу алгоритмів відмовостійкого керування ІСК ГТД на основі нечіткої логіки та нейронних мереж. Розроблено алгоритм і методику синтезу НМ-регулятора в складі ІСК ГТД. Досліджено залежність показників якості керування САК від вибору архітектури та структури НМ. Запропоновано алгоритм забезпечення відмовостійкості САК ГТД, базований на використанні методу FDI, який відрізняється тим, що виявлення відмов у системі здійснюється шляхом порівняння елементів САК ГТД з аналогічними виходами елементів еталонної нейромережевої моделі САК, налаштовуваній у режимі реального часу, що дозволяє підвищити оперативність і достовірність виявлення відмов у широкому діапазоні зміни роботи та характеристик САК ГТД.^UThe thesis analyses the synthesis of intelligent control systems of aircraft gas turbine engines principles of construction, functions, tasks, methods and algorithms. The thesis studies the structures and information flow in aviation gas turbine engines electronic control systems and establishes the methods and algorithms for identification of aviation gas turbine engines and information processing in the system of automatic control system of gas turbine engines based on intelligent control methods.The study establishes scientific and methodological bases of designing neural network regulators in the structures of intelligent control systems of aviation gas turbine engines: training, synthesis algorithms and settings; intelligent control systems of gas turbine engines formation and intelligent wavelet filter. The method of synthesis of fuzzy intelligent control systems of gas turbine engines using the method of balanced straight line approximation and algorithmic maintenance of their functioning is developed.The thesis proposes the concept of intelligent control systems of gas turbine engines optimization in terms of system approach. The control part of the systems is a single mathematical operator that converts input information into control effects. The study provides the method and methodology for the intelligent control systems of the gas turbine engine control laws optimization in the course of operation in stable and transient modes according to the criteria: speed, minimum fuel consumption, based on the abovementioned concept.The thesis offers the solution to the problem of failure-resistant control algorithms synthesis of intelligent control systems of gas turbine engines on the basis of fuzzy logic and neural networks. The algorithm and method for the synthesis of neural network regulator as a part of intelligent control systems of gas turbine engines are developed. The study analyses the dependence of intelligent control systems management quality on the choice of neuron network architecture and structure. The failure-resistance algorithm for intelligent control systems of gas turbine engines is proposed. The algorithm is based on the use of FDI method, characterized in that the detection of failures in the system is carried out by comparing elements of intelligent control systems of gas turbine engines with the elements of the reference neural network model of intelligent control systems. The reference model is used in real-time mode. Therefore, the reliability of the failures detection in a wide work and characteristics variation range of intelligent control systems of gas turbine engines.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ведь О. В. 
Оцінка екологічності процесів очищення газових сумішей на базі комплексної моделі каталітичного перетворювача / О. В. Ведь. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена питанням захисту атмосферного повітря на основі розроблення математичних моделей каталітичних процесів очищення від екологічно небезпечних речовин газових сумішей у перетворювачах запропонованої конструкції. На основі теоретичного опису конверсії шкідливих речовин викидів запропоновано трирівнева модель опису процесів у сконструйованому каталітичному перетворювачі. Показано зв'язок теоретично обґрунтованих моделей із відомими феноменологічними моделями окиснення чадного газу, визначено переваги трирівневої моделі каталітичної конверсії як основи для прийняття рішень щодо оптимального проектування каталітичного пристрою із захисту атмосферного повітря.Розроблено алгоритми та програмні засоби реалізації розрахунків модельних процесів каталітичного очищення газових сумішей для контролю екологічної якості техногенних небезпечних об'єктів щодо захисту атмосферного повітря. Перевагою запропонованих математичних моделей та алгоритмів є їх висока швидкодія, можливість автоматизації процесів контролю екологічної безпеки на основі розроблених інформаційно-програмних продуктів, якісне та кількісне узгодження отримуваних числових розрахункових результатів з встановленими даними експериментальних досліджень.^UThe thesis is devoted to the atmospheric air protection based on the development of mathematical models of catalytic processes for purification environmentally hazardous substances at gas mixtures in proposed design converter. Based on the theoretical description of the conversion, a three-level model describing the processes in the constructed catalytic converter is proposed. The connection of theoretically grounded models with known phenomenological models of carbon monoxide oxidation is shown, the advantages of the three-level model of catalytic conversion as the basis for making decisions on improving the structure of the catalytic device are determined.Algorithms and software for modelling the processes of catalytic purification of gas mixtures from technogenic dangerous objects have been developed. The advantage of the proposed mathematical models and algorithms is their high speed, the ability to automate the monitoring of environmental safety, based on the developed information and software products, the qualitative and quantitative agreement of the obtained numerical results with the results of experimental studies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Шатний С. В. 
Інформаційна технологія обробки та аналізу кардіосигналів з використанням нейронної мережі / С. В. Шатний. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено розробці та вдосконаленні моделей, методів та засобів інформаційної технології обробки електрокардіограми, підвищенні швидкодії та точності обробки кардіосигналів, зменшенні розміру системи, призначеної для такої обробки, зниження її енергоспоживання і реалізації системи в аналоговій та цифровій елементних базах. Обґрунтовано актуальність теми дисертаційної роботи, сформульовано мету та основні задачі досліджень, визначено наукову новизну роботи і практичне значення отриманих результатів, показано зв'язок роботи з науковими темами. Подано відомості про апробацію результатів роботи, особистий внесок автора та його публікації. Виявлено, що ефективність обробки та аналізу залежить від якості попередньої обробки сигналів та природи самого сигналу. Аналіз підходів до побудови систем обробки біомедичних сигналів показав необхідність підвищення їх ефективності. Результати аналізу існуючих систем обробки кардіосигналів дали змогу стверджувати, що в більшості з них недостатньо висока точність класифікації (не вище 75 %), низька швидкодія та висока вартість обладнання, пов'язана з монополією компаній-виробників. Представлено розроблений метод аналізу електрокардіограми шляхом визначення амлітуди та тривалості кожного з P, Q, R, S, T-сегментів. Удосконалено метод попередньої обробки кардіосигналів за рахунок використання для ідентифікації та фільтрування нейронних мереж. Покращено метод класифікації кардіосигналів за допомогою використання частково-розпаралеленої нейронної мережі. Розроблені програмні та апаратні реалізації інформаційної технології обробки кардіосигналів, структурно-функціональні схеми обробки вхідних сигналів на основі мікроконтролерів та програмованих логічних інтегральних схем. Проведено моделювання та оптимізацію засобів обміну даними між структурними елементами системи. Розроблені спеціалізовані програмні продукти, призначені для попередньої обробки та аналізу ЕКГ. Розроблено серверні засоби для функціонування віддаленої web-системи для взаємодії логічної моделі «лікар-пацієнт».^UThe dissertation is devoted to development and improvement of models, methods and means of information technology of electrocardiogram processing, increase of speed and accuracy of processing of cardio signals, reduction of the size of the system intended for such processing, reduction of its power consumption and realization of system in analog and digital element bases. The relevance of the topic of the dissertation is substantiated, the purpose and main tasks of research are formulated, the scientific novelty of the work and the practical significance of the obtained results are determined, the connection of the work with scientific topics is shown. Information on approbation of the results of the work, personal contribution of the author and his publication is given. It was found that the efficiency of processing and analysis depends on the quality of signal pre-processing and the nature of the signal itself. Analysis of approaches to the construction of biomedical signal processing systems has shown the need to increase their efficiency. The results of the analysis of the existing cardio signal processing systems allowed us to state that in most of them the classification accuracy is not high enough (not higher than 75%), low speed and high cost of equipment due to the monopoly of the manufacturing companies. The developed method of electrocardiogram analysis by determining the amplitude and duration of each of the P, Q, R, S, T-segments is presented. The method of pre-processing of cardio signals due to its use for identification and filtering of neural networks has been improved. The method of classification of cardio signals by means of use of a partially-parallel neural network is improved. Software and hardware implementations of information technology of cardio signal processing, structural and functional schemes of input signal processing on the basis of microcontrollers and programmable logic integrated circuits are developed. Modeling and optimization of data exchange between the structural elements of the system. Developed specialized software products for ECG pre-processing and analysis. Server tools for the operation of a remote web-system for the interaction of the logical model "doctor-patient" have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Пустовіт О. С. 
Застосування теорії екстремальних графів до сучасних проблем інформаційної безпеки / О. С. Пустовіт. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є Марковський процес блукання на алгебраїчних графах та задач дослідження його криптографічних властивостей. Метою дисертаційної роботи є розв'язання нових постквантових задач захисту інформації. Методи дослідження. При вирішенні поставлених задач у дисертаційній роботі було використано методи Екстремальної теорії графів, Теорії скінченних геометрій та Теорії символьних обчислень разом із методами некомутативної криптографії та прикладної алгебраїчної геометрії.Для задач симетричної криптографії (потокове шифрування та створення дайджестів електронних документів) використовувались обчислювальні методи. При дослідженні властивостей (швидкодія, степені змішування) вживались статистичні методи. Новизна: вперше в термінах теорії алгебраїчних графів та графів-експандерів створено криптографічно стійкі постквантові швидкі алгоритми для хешування великих файлів у дайджестy заданих розмірiв, який буде чутливим до будь-яких змін символів у файлі; вперше розроблені алгоритми створення чутливих дайджестів електронних файлів для виявлення кібератак на віртуальні організації з покращеним на 45% показником аваланч ефекту; вперше в термінах Алгебраїчної Геометрії запропоновано нову парадигму, в якій теорія алгебраїчних графів та некомутативна алгебра використовується для розробки та впровадження нових несиметричних інструментів криптографії (протоколи, криптосистеми, інструмент контролю доступу), стійких до кібератак супротивника у постквантову епоху; вперше в термінах теорії алгебраїчних графів створено алгоритми використання напівгрупи над скінченними комутативними кільцями для розробки швидких потокoвих алгоритмів шифрування зi зростаючим простором відкритих текстів; вперше теорію скінченних геометрій використано для створення алгоритмів електронного підпису криптографії від багатьох змінних, які замість публічних ключів використовують протоколи некомутативної криптографії. Впровадження в: Київському університеті імені Бориса Грінченка в рамках навчальних дисциплін «Методи побудови та аналізу криптосистем», «Математичні методи криптографії» та впроваджені в програмно-апаратне забезпечення «Центру технологій захисту інформаційних активів» при розгортанні Лабораторії криптографічного та технічного захисту інформації. ТОВ «Алгорітм –Х» у програмно-апаратне забезпечення при створенні алгоритмів захисту мереж ситуаційних центрів та алгоритмів виявлення кібератак. Сфера використання – кібербезпека.^UThe dissertation, devoted to the solution of a topical scientific and practical problem, reveals the methods of data protection involved in the Big Data call and the first samples of a quantum computer appear. A new class of groups and semigroups of transformations of the affine space K^n is considered, which satisfy the properties of superposition, ie, the possibility of calculating the product of n elements for the polynomial time T (n). These algebraic objects are defined in terms of special graphs defined by the commutative ring K. They are the tool for constructing cryptographic algorithms in the cases K=F_q (finite field), Z_m (arithmetic ring of surpluses modulo m), K=B(m,2) (Boolean ring of size 2^n). The paper describes in detail a new flow symmetric encryption algorithm for the known family of graphs A (n, K) and the corresponding group of cubic transformations of the open text space K^n. The encoding speed O (n) is comparable to the file read speed. With a certain length restriction, different slogans correspond to different ciphers. The properties of mixing were investigated based on the results of computer simulation. It is shown that linearization attacks require O(n^3) plaintext / corresponding ciphertext interceptions. The complexity of the linearization attack is O(n^10). The algorithm is supported by a secure post-quantum protocol, the safety of which is determined by the task of scheduling the transformation of the Cremona group into the product of known generators. Fast, post-quantum stable algorithms for creating digests of electronic documents are offered. New algorithms with a public key defined by transformations from many variables of unlimited degree are described. The properties of new asymmetric El Gamal-type encryption algorithms defined by post-quantum protocols are investigated. New digital signature algorithms are proposed, the security of which is also determined by post quantum protocols of non-commutative cryptography, defined in terms of cryptography from many variables.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського