Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (211)Книжкові видання та компакт-диски (45)
Пошуковий запит: (<.>K=ХОЛОДИЛЬНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Кондратенко П.В. 
Адаптація яблуні в Україні: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / П.В. Кондратенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оптимізації вирощування промислових насаджень яблуні в Україні. За допомогою розроблених комп'ютерних програм надано з кліматичної, економічної, грунтової та технологічної точок зору комплексну оцінку регіонів України, яка дозволить за умов низьких ресурсозатрат вирощувати високопродуктивні насадження. Уточнено групування грунтів за ступенем їх придатності для вирощування яблуні. Проведено оцінку існуючих інтенсивних промислових садів, яка дала можливість визначити недоліки в закладанні та догляді за ними. Розкрито роль сорту в адаптації яблуні. Запропоновано нові способи вирощування та розміщення вегетативних підщеп за основними промисловими зонами виробництва. Показано вплив пестицидного навантаження на мікроорганізми грунту, а також оцінено перспективні препарати для захисту яблуневих насаджень від шкідників і хвороб відповідно до умов будь-якої місцевості. Визначено лежкість плодів зимових сортів та їх мікробіоту в саду та за умов холодильника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-28(4УКР),022 + П255.1-4(4УКР),022
Шифр НБУВ: РА310280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ларіков А.Л. 
Вплив електричних полів, радіації і температури на характеристики парамагнітних домішок в кварці: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.Л. Ларіков ; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив іонізуючого опромінення, відпалу, змінного та постійного електричних полів на парамагнітні домішки у кварці, показано зв'язок зовнішньої дії даних чинників з присутністю іонів різних металів. Виявлено, що більшість парамагнітних центрів у кварці є радіаційними дефектами. На підставі одержаних дозових і температурних залежностей розроблено й апробовано методики одержання прикладних результатів, які мають самостійне значення. За допомогою радіаційної та термічної обробки одержано зразки з необхідними концентраціями парамагнітних центрів, які використано у процесі дослідження їх релаксаційних та електропольових властивостей. Виявлено, що у разі охолодження спінової системи алюмінієвих центрів змінним електричним полем це охолодження передається системам повільно релаксуючих центрів шляхом крос-поляризації. Для опису процесів взаємодії у подібних системах запропоновано модель спінового холодильника. Для зразків кварцевих резонаторів різного ступеня дефектності визначено ширину функції розподілу внутрішніх, хаотично орієнтованих електричних полів, обумовлених дефектами структури. Для резонаторів з низькою концентрацією домішки визначено особливості електропольових ефектів за умов насичення сигналів надвисокочастотним полем. За допомогою електропольових ефектів визначено орієнтацію дефектних тетраедрів у просторі для плеохроїчних зразків кварцу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В377,022 +
Шифр НБУВ: РА367710

Рубрики:

      
3.

Шестопал Г.С. 
Господарсько-біологічні особливості і селекційна цінність сортів чорної смородини і порічки в умовах Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Г.С. Шестопал ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Викладені результати досліджень по вивченню господарсько-біологічних ознак чорної смородини і порічки в умовах Західного Лісостепу України. Виділені найбільш швидкоплідні, високопродуктивні сорти різних строків достигання з високим рівнем стійкості проти грибкових хвороб, весняних приморозків, придатних до заморожування ягід та зберігання в свіжому вигляді в холодильниках. Виділені сорти чорної смородини і порічки придатні для інтенсивних технологій. З урахуванням строку дозрівання ягід виділених сортів створено сортовий конвеєр, що дає можливість значно подовжити роботу комбайна і підвищити ефективність його використання на протязі ягодозбирального сезону. Виділені найбільш придатні сорти для використання ефірних масел у чорної смородини та визначена висока вітамінна цінність листків порічок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-366(2УКР-4ЛЬВ),022

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Цапко Ю.В. 
Дослідження умов флегматизування горючих газових середовищ озононеруйнівними газовими вогнегасними речовинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Ю.В. Цапко ; Укр. н.-д. ін-т пожеж. безпеки. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено розрахунково-аналітичний метод визначення концентраційних меж області флегматизування для газових сумішей системи горюча речовина - окисник - флегматизатор і мінімальне безпечне співвідношення флегматизатора та горючого газу (пари) у закритому об'ємі, установлено залежності мінімальних вогнегасних і флегматизувальних концентрацій азотно-кисневих сумішей від вмісту у них кисню (2 - 10 % об.). Проведено дослідження динаміки флегматизування горючого газового середовища в умовно герметичному просторі із заданими витратами надходження кисню, горючої речовини та повітря, запропоновано схему флегматизування, яка виключає застосування озоноруйнівного хладону 13В1 і значно підвищує рівень протипожежного захисту за рахунок вентилювання робочого простору азотом. Розроблено методичну та випробувальну бази для визначення показників якості газових вогнегасних речовин: мінімальної вогнегасної концентрації у процесі гасіння н-гептану та флегматизувальної концентрації для метаноповітряних сумішей, які є складовою частиною Державного стандарту України ДСТУ 3 958-2000 "Газові вогнегасні речовини. Номенклатура показників якості, загальні технічні умови та методи випробувань". Здійснено експериментальні дослідження щодо визначення умов флегматизування горючих газових середовищ і припинення горіння у замкнених просторах ряду речовин класів A, B, C. Результати досліджень упроваджено у вигляді пропозицій щодо флегматизування азотом горючих газових середовищ у виробництвах холодильників і товарів побутової хімії в аерозольних упаковках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21 +
Шифр НБУВ: РА324681

Рубрики:

      
5.

Оніщенко В.П. 
Наукові основи процесів та апаратів холодильної технології харчових продуктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.14 / В.П. Оніщенко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2001. — 34 с. — укp.

Розроблено узагальнені моделі для опису процесів охолодження, заморожування, розморожування різної харчової сировини (м'ясної, рибної) та продуктів, процесів усихання, що відбуваються в камерах холодильників, окремих тунелях та апаратах потокової холодильної обробки. Апробацію математичних моделей проведено на численному експериментальному матеріалі. Висвітлено методики проектування потокових апаратів і тунелів холодильної обробки з узгодженням цілей холодильної технології та можливостей охолоджувальних систем. Апробацію розроблених методик проведено шляхом модернізації охолоджувальних систем, техніко-технологічної експертизи багатьох діючих промислових холодильників, проектування спірального потокового швидкозаморожувального апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.7
Шифр НБУВ: РА312748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Тітлов О.С. 
Науково-технічні основи створення енергозберігаючих побутових абсорбційних холодильних приладів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.14 / О.С. Тітлов ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено науково-технічні основи створення енергоощадних побутових абсорбційних холодильних приладів. Обгрунтовано напрями створення таких холодильних приладів. Показано, що склад інертного газу не впливає на ефективність циклу. Створено енергоощадні конструкції випарника, рідинного теплообмінника, абсорбера, генераторних вузлів з теплоізоляцією у вигляді засипки гранул з високопористого комірчастого матеріалу, холодильника з витяжним каналом. Запропоновано новий підхід до вибору товщини теплоізоляції камер і новий принцип конструювання абсорбційних холодильників на базі теплових труб і термосифонів. Обгрунтовано доцільність застосування мідного високопористого матеріалу, що стискається, як заповнювача у зоні теплового зв'язку та теплоізоляційного кожуха за всією висотою підйомної ділянки дефлегматора. Розроблено математичну модель нестаціонарних температурних полів холодильників з тепловими трубами, що дозволяє проводити вибір числа теплових труб. Показано енергетичну ефективність форсування теплового навантаження, що підводиться, у період пуску абсорбційних морозильників і способу управління з постійним підведенням теплового навантаження та контролем температури на виході дефлегматора. Зазначено, що перспективним напрямом енергоощадження у побутовій техніці є розробка приладів, що суміщають функції холодильного зберігання та теплової обробки харчових продуктів. Показано, що установка додаткової теплової камери не призводить до зростання енергоспоживання та не погіршує експлуатаційні характеристики камер охолоджування. Показано, що запропоновані моделі холодильників перевищують за екологічними характеристиками кращі аналоги, експлуатація нових холодильників на органічному паливі чинитиме сумірний або менший у порівнянні з компресійними аналогами техногенний вплив на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.22 +
Шифр НБУВ: РА359844

Рубрики:

      
7.

Самсоненко О.О. 
Підвищення еколого-енергетичної ефективності виробництва побутових холодильників: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.О. Самсоненко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено стратегію зниження емісії парникових газів за умов виробництва побутових холодильників на прикладі АТ "НОРД", що використовує як критерій стійкого розвитку кліматичну характеристику життєвого циклу виробу. Доведено, що основний вплив на зазначену характеристику побутового холодильника здійснюють непрямі ефекти глобального потепління, які є результатом споживання енергії у процесах добування сировини та матеріалів, виробництві, експлуатації та утилізації побутового холодильника. На підставі аналізу повного життєвого циклу побутових холодильників, що використовують як холодоагенти вуглеводні (R600a) і фторвуглеводні (R134a), виявлено перевагу холодильних агрегатів, що працюють на природних робочих речовинах. Показано, що можливі витоки з системи охолодження побутового холодильника, які вимагають сервісного обслуговування протягом строку експлуатації, становлять менше 10 % від загальної дози заправлення. Одержано тривимірні розподіли полів швидкостей і температур у реальних моделях камер побутових холодильників, що імітують результати теплових впливів під час приймально-здавальних випробувань і створюють підстави для розробки комп'ютерної системи діагностики якості продукції, що випускається. Запропоновано моделі нейронних мереж, які відтворюють з високою точністю результати калориметричних тестів за різних зовнішніх умов і є ефективним інструментом для інтерполяції та прогнозування втрати маси холодоагенту та потужності компресорів побутових холодильників у широкому температурному діапазоні. Штучні нейронні мережі використано як критерії відбору продукції під час проведення температурних тестів даних холодильників за нестаціонарних режимів, що суттєво зменшило кількість і час приймально-здавальних випробувань за серійного виробництва побутових холодильників "НОРД".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.91-06 +
Шифр НБУВ: РА356912

Рубрики:

      
8.

Ржесік К.А. 
Підвищення надійності і безпеки побутових холодильників, які працюють на ізобутані: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / К.А. Ржесік ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Проаналізовано відмови у роботі побутових холодильників через витоки в них ізобутану та мікропошкоджень їх компресорної системи. Розроблено й обгрунтовано комплексний метод стендових досліджень побутових холодильників, що працюють з витоками ізобутану в лініях нагнітання та всмоктування, термодинамічних і теплофізичних процесів у даних холодильниках за цих умов, а також формування, займання від теплового імпульсу та горіння ізобутаноповітряної суміші біля місця розгерметизації компресорної системи з урахуванням факторів зовнішнього середовища, а також ступеня пожежонебезпеки, що за цього створюється. З урахуванням результатів виконаних досліджень сформульовано концептуальну засаду забезпечення надійності та безпеки побутових холодильників, що працюють на ізобутані, яка має бути реалізована на стадіях їх проектування, масового виробництва та сервісного обслуговування. Визначено доцільність урахування положень запропонованої засади під час розробки стандартів і рекомендацій стосовно технічної безпеки малої холодильної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.91-082 +
Шифр НБУВ: РА356939

Рубрики:

      
9.

Меліхов В.М. 
Розробка теплофізичних і гідродинамічних параметрів формування якісних багатошарових і армованих зливків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.М. Меліхов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Розв'язано науково-прикладну задачу розрахунку взаємозумовлених процесів теплопереносу, гідродинаміки та затверднення у разі формування багатошарових і армованих зливків. Відзначено, що вибір раціональних режимів і технологічних параметрів затверднення дозволяє одержувати багатошарові зливки й армовані зливки з високими властивостями. За результатами числових досліджень установлено, що у разі заливання зверху заливальний струмінь поширюється на глибину, що узгоджується з експериментальними даними. За результатами аналізу безрозмірних критеріїв оптимальності, одержаних під час затверднення армованих зливків, зроблено висновок, що найбільш раціональні розміри внутрішнього холодильника перебувають в інтервалі 100 - 120 мм. Розроблено програмне забезпечення та практичні рекомендації щодо вибору раціональних технологічних параметрів багатошарових і армованих зливків, які запропоновано використовувати на підприємствах машинобудування та металургійної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03 + К616.374 + К616.7 +
Шифр НБУВ: РА363239

Рубрики:

      
10.

Селівьорстов В.Ю. 
Розробка, дослідження і моделювання процесу газодинамічного витиснення розплаву із ливниково-живлючої системи у виливок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / В.Ю. Селівьорстов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено термочасові режими реалізації процесу, що враховують різноманітні розміри сифонної ливниково-живлючої системи (ЛЖС), теплофізичні властивості матеріалу форми та сплаву, а також тривалість заливання. Відмінною рисою запропонованих устроїв є герметизація ливникової системи від наколишнього середовища за рахунок залитого сплаву, що примусово твердіє до утворення прошарку металу заданої товщини. Розроблено фізичну та математичну моделі процесу затвердіння металу у системі стояк - устрій для введення газу. Розглянуто термочасові режими затвердіння металу у зазорі між центровою вогнетривкою трубкою та трубкою-холодильником. Розроблено різноманітні варіанти конструкцій устроїв, що забезпечують герметизацію ЛЖС від навколишнього середовища, введення газу та наступне витиснення розплаву. Визначено склад речовин, під час нагрівання яких виділяється достатній обсяг газу для ефективного впливу на розплав, а також розроблено відповідні розрахункові формули.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.311.053-1
Шифр НБУВ: РА309652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Парменова Д.Г. 
Теплові режими побутових холодильників із застосуванням двофазних теплопередаючих панелей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Д.Г. Парменова ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2006. — 16 с. — укp.

Представлено математичну модель, що описує розподіл температурних полів у холодильних шафах компресійних побутових холодильників з урахуванням періодичності роботи холодильного агрегату. Доведено, що дана модель дозволяє проводити аналіз ефективності теплових режимів побутових холодильних шаф різних конструкцій. Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень роботи теплопередавальних панелей на базі замкненого двофазного термосифона, заправленого ізобутаном. На підставі проведених досліджень показано, що перенос тепла за допомогою даних панелей є ефективним засобом вирівнювання температурного поля в об'ємі холодильної камери, а ізобутан забезпечує ефективну роботу термосифона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.91-016 +
Шифр НБУВ: РА344685

Рубрики:

      
12.

Селезньова Ю.А. 
Удосконалення теплоенергетичних характеристик побутових холодильників на основі дослідження повітротеплообмінних процесів у їхньому компресорно-конденсаторному відділенні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / Ю.А. Селезньова ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексний метод стендових досліджень взаємозалежних швидкоплинних теплофізичних процесів у компресорно-конденсаторному відділенні побутових холодильників, розкрито закономірності та наведено фізико-математичну модель повітротеплообмінних процесів біля задньої панелі, обумовлених проявом природної тяги, визначено теплофізичні умови її ефективної дії. Створено комплексний метод досліджень взаємозалежних швидкоплинних теплофізичних процесів у побутовому холодильному приладі (ПХП) для удосконалення їх теплоенергетичних характеристик, одержано нові експериментальні дані. Розроблено теоретичну основу управління повітротеплообмінними процесами в компресорно-конденсаторному відділенні для зниження температурного рівня компресора та конденсатора та теплопритоків у холодильну шафу через задню панель. Запропоновано технічні засоби поліпшення теплоенергетичних характеристик ПХП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.91-01
Шифр НБУВ: РА318132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лук'яненко І. В. 
Особливості виробництва двошарових виливків із модифікованих у ливарній формі чавунів / І. В. Лук'яненко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено актуальну науково-прикладну задачу – розроблено технології виготовлення двошарових чавунних виливків для роботи в екстремальних умовах з застосуванням внутрішньоформового модифікування одного розплаву замість трудомісткої традиційної технології виробництва таких же виливків з використанням двох розплавів різного хімічного складу, виплавлених в окремих плавильних агрегатах.За результатами вивчення впливу вуглецю та кремнію на процеси структуроутворення в чавунних виливках з різною товщиною їх перерізів для подальших досліджень визначено хімічний склад чавунів, які схильні до кристалізації за метастабільною та стабільною діаграмою. Встановлено технологічні параметри виготовлення двошарових чавунних виливків за технологією поетапного заливання та із використанням зовнішнього чавунного холодильника.^UIn the dissertation work the actual scientific and applied task is solved – scientific bases and technologies of manufacturing of two-layer cast iron castings for work in extreme conditions with application of inmold modification of one melt instead of labor-consuming traditional technology of production of the same castings with use of two melts of different chemical composition are developed.According to the results of studying the influence of carbon and silicon on the processes of structure formation in cast iron castings with different thickness of their sections for further research the chemical composition of cast irons were determined, prone to crystallization according to the metastable and stable diagram. The technological parameters of manufacturing two-layer cast iron castings using the technology of mold gradual pouring and using an external cast-iron chiller are established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Чалаєв Д. М. 
Розвиток теорії та практики сорбційних і парокомпресійних технологій трансформації теплоти / Д. М. Чалаєв. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню науково-практичної проблеми вдосконалення технологій трансформації теплоти з використанням сорбційних і парокомпресійних теплових насосів. Поставлена проблема вирішується шляхом створення адсорбційних термотрансформаторів на нових енергоємних сорбентах і розроблення енергозберігаючих технологічних процесів конвективного сушіння із застосуванням парокомпресійних теплових насосів. На підставі аналізу термодинамічних циклів теплових насосів сорбційного типу розроблено методологію пошуку і відбору адсорбційних матеріалів, перспективних для використання як робочих тіл адсорбційних термотрансформаторів. Створені та випробувані експериментальні зразки адсорбційних теплових насосів і адсорбційних холодильників з використанням адсорбентів на основі солей лужних і лужноземельних металів, сорбційна дія яких заснована на ефекті оборотних термохімічних реакцій. На підставі узагальнення результатів випробувань отримані енергетичні показники дійсного адсорбційного циклу і розроблені основи теплотехнічного розрахунку та проектування апаратів адсорбційних агрегатів на сольових адсорбентах. Розроблені технологічні схеми теплопостачання з використанням вироблених газових свердловин. Досліджені та оптимізовані процеси конвективного сушіння термолабільних матеріалів в замкненому циркуляційному контурі з примусовим зневодненням сушильного агента за допомогою конденсаційного теплового насоса. Визначені температурні параметри теплонасосного циклу, при яких витрати енергії на вилучення вологи з сушильного агента мінімальні, та отримані аналітичні залежності, що дозволяють оптимізувати процес вологовидалення й інтенсифікувати процес конвективного сушіння.^UThe purpose of the dissertation is to solve the scientific and practical problem of improving technologies for heat transformation using sorption and vapor compression heat pumps. The problem is solved by creating adsorption thermal transformers based on new energy-intensive sorbents and developing energy-saving technological processes of convective drying using vapor compression heat pumps. A methodology based on the analysis of thermodynamic cycles of sorption-type heat pumps has been developed for the search and selection of adsorption materials promising for the use as working fluid of adsorption thermal transformers. Experimental samples of adsorption heat pumps and adsorption refrigerators using adsorbents reached from salts of alkali and alkaline-earth metals have been created and tested, the sorption effect of which is formed on the effect of reversible thermochemical reactions. Due to the generalization of the test results, the energy indicators of the actual adsorption cycle were obtained and the basics of thermal engineering calculation and design of adsorption units on salt adsorbents were developed. Technological schemes of heat supply with the use of abandoned gas wells have been developed. The processes of thermolabile materials convective drying in a closed circulation circuit with forced dehydration of the drying agent using a condensation heat pump have been investigated and optimized. The temperature parameters of the heat pump cycle have been determined, at which the energy consumption for the removal of moisture from the air is minimal. Analytical dependences to optimize the dehumidification process and to intensify the convective drying process have been obtained.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гогоці О. Г. 
Удосконалення режимних і конструктивних параметрів високотемпературних печей з електротермічним киплячим шаром для термічної обробки вуглецевих матеріалів / О. Г. Гогоці. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація спрямована на вирішення важливої науково-технічної задачі підвищення ефективності та надійності печей для термічної обробки вуглецевих матеріалів з електротермічним киплячим шаром (ЕКШ)шляхом вдосконалення режимних та конструктивних параметрів їх роботи.Поставлені задачі вирішені шляхом експериментальних та теоретичних досліджень гідродинаміки та тепломасообміну у печах з ЕКШ. Експериментальні дослідження гідродинаміки проводили на холодній моделі печі з ЕКШ, що дозволило визначити режими, які забезпечують рівномірну обробку матеріалу. Запропоновано методику розрахунку печей з ЕКШ, з використанням якої розроблено та виготовлено пілотну піч продуктивністю 10 кг/год. Проведено її випробування, в результаті якого доведено принципову можливість електротермічного нагріву природного графіту та визначено основні вимоги до конструктивних елементів печі. Запропоновано двоступеневу схему охолодження готового продукту, що включає прямотрубний холодильник щільного шару з паралельними каналами та перехреснотоковий холодильник з шаховим розташуванням водоохолоджуваних труб. На основі математичного моделювання доведено, що інтенсифікація процесу охолодження готового продукту в прямотрубних холодильниках першого ступеня можлива за рахунок зменшення діаметру каналів та використання секцій, що забезпечують перемішування матеріалу. Експериментально визначено ерозійний вплив вуглецевих матеріалів на трубчасті теплообмінні поверхні холодильнику готового продукту в залежності від швидкості та тиску.На основі математичного моделювання охолодження запиленого газу розроблено технологічну схему охолодження і очищення відхідних газів печі з електротермічним киплячим шаром.^UThe dissertation is aimed at solving of an important scientific and technical problem of enhancing the efficiency and reliability of furnaces for heat treatment of carbon materials with electrothermal fluidized bed (EFB) by improving theiroperating and design parameters of their operation.The problems were solved by experimental and theoretical studies of hydrodynamics and heat-and-mass transfer in furnaces with EFB. Experimental studies of hydrodynamics were performed on a “cold” model of a furnace with an EFB, which allowed to determine the modes that ensure uniform processing of material. A method for calculating furnaces with EFBwas proposed. On its basis, a pilot furnace of 10 kg / h capacity was developed and fabricated. Its tests were carried out, as a result, the possibility of heating natural graphite was proved and the basic requirements tostructural elements of a furnace were determined.A two-stage cooling of the final product was proposed, which includes a straight-tube cooler of a fixed bed with parallel channels and a cross-flow cooler with a checkerboard arrangement of water-cooled pipes. On the basis of mathematical simulation, it was proved that intensification of the cooling process of the final product in straight-tube coolers of the first stage is possible by reducing the diameter of the channels and application of sections that provide mixing of the material. The erosive impact of carbon materials on tube heat-exchange surfaces of a final product coolerdepending on material velocity and pressure was experimentally determined.On the basis of mathematical simulation of cooling of dust containing gases the technology process flow diagram of cooling and cleaning of exhaust gases of a furnace with EFBwas developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Гнатюк О. Р. 
Особливості вирощування та використання садивного матеріалу Taxus baccata L. / О. Р. Гнатюк. — Б.м., 2021 — укp.

Встановлено, що сучасний насінний потенціал, аналіз прогнозованої врожайності та орієнтовної заготівельної кількості насіння реліктової деревної рослини у західному регіоні України дають можливість щорічно заготовляти значну кількість насіння та вирощувати з нього достатню кількість садивного матеріалу для повного забезпечення реінтродукційних потреб виду. Проведено комплекс досліджень з визначення посівних якостей насіння – чистоти, доброякісності, вологості, маси 1000 насінин. Вирощування садивного матеріалу тиса ягідного раціонально практикувати переважно в умовах відкритого ґрунту. Технологія вирощування сіянців виду в умовах відкритого ґрунту передбачає виконання наступних етапів: якісний суцільний обробіток ґрунту, осінню чи весняну сівбу, боротьбу з бур'янами, розпушування надмірно ущільненого субстрату у міжряддях. Встановлено наступні особливості розподілу фітомаси органів 1-8 річних сіянців тиса. Використання для передпосівної обробки стратифікованого (прикопаного на рік насіння у ґрунтовій суміші після піврічного зберігання його у холодильнику при температурі +2…−2 ºС) та свіжозібраного, підготовленого до стратифікації насіння 50% розчину NaOH і 40% розчину H2SO4, гумату калія «ГВК-45» та біостимуляторів «Циркон» та «Епін-екстра» засвідчило різну ефективність дії описаних регуляторів росту рослин. При цьому найкращий ефект для передпосівної підготовки насіння тиса ягідного забезпечило використання розчинів NaOH і H2SO4, гумату калія «ГВК-45» при взаємодії із біостимуляторами «Циркон» та «Епін-екстра». Дослідження з випробування впливу на процес коренеутворення при автовегетативному розмноженні тиса стимуляторів «Корневін» та НОК у трьох різних концентраціях засвідчило різну ефективність їх, але найкращі результати отримані при обробітку живців Taxus baccata L. (типова форма) «Корневіном» – 66 % приживлюваності. Результати дослідження розмноження цінних генотипів тиса ягідного мікроклональним способом дозволили встановити оптимальну схему використання цього сучасного і перспективного методу: ініціація − на живильному середовищі LМ + 2,4-D (0,2 мг/л) + БАП (0,1 мг/л); намноження − LМ + 2,4-D (0,2 мг/л) + БАП (0,1 мг/л) + (0,5 мг/л); укорінення − 1/2 MS + 2,4-D (0,2 мг/л) + НОК (0,5 мг/л); адаптація − у торфотаблетках фабричного виробництва.Досліджено економічну ефективність вирощування 1-5-ти річних сіянців тиса ягідного у відкритому і закритому ґрунті та 1-5-ти річних живцевих саджанців виду вирощуваних у закритому ґрунті (парниках і теплицях), та із закритою кореневою системою. Розрахунки підтверджують економічну ефективність і доцільність вирощування тиса ягідного. При цьому найменш затратним є вирощування садивного матеріалу насінним шляхом. Використання насіння зібраного самостійно знижує собівартість вирощування на 7-10%. Отримані результати визначення вмісту хлорофілів та каротиноїдів у різновіковій хвої садивного матеріалу тиса ягідного вирощеного в умовах відкритого ґрунту та парниках свідчать про високу адаптивність молодих рослин цього виду в умовах західного регіону України. Пріоритетними і перспективними напрямками використання тиса ягідного у сучасний період часу є садово-паркове господарство і ландшафтна архітектура та лісокультурне виробництво. При використанні тиса у садово-парковому господарстві і ландшафтній архітектурі перспективним є введення його у різноманітні типи і види зелених насаджень у першу чергу у великих містах. Не рекомендується вводити тис у насадження навколо і поблизу дитячих майданчиків, садків та шкіл через сильну отруйність хвої, кори та насіння. Наявний досвід вирощування тиса ягідного у штучних лісових насадженнях досліджуваного регіону свідчить, що введення раритету до складу штучних лісових насаджень у майбутньому можливе і необхідне, при наявності достатньої кількості садивного матеріалу у межах штучного лісовідновленні. При цьому необхідно у першу чергу використовувати садіння, як метод створення штучних лісових насаджень, оскільки відтворення тиса ягідного під наметом лісу сівбою засвідчили недоцільність використання цього методу. Для успішного створення високопродуктивних і біологічно стійких лісових культур за участю тиса необхідно розпочати роботи з формування постійної лісонасінної бази. При створенні лісових культур за участю тиса потрібно використовувати сіянці 5-6 річного віку з надземною частиною 25-30 см і вище. Агротехнічні догляди за лісовими культурами тиса потрібно проводити не менше 4-5 років з періодичністю 4-5 доглядів за вегетаційний період. При проведенні лісівничих доглядів необхідно забезпечувати систематичне освітлення рослин тиса. Лісові культури тиса створювати на ділянках площею до 1 га чисті і змішані, а на більших площах змішані.^UIt has been established that the modern seed potential, analysis of the anticipated yield and approximate harvesting amount of relict tree seeds in the western region of Ukraine make it possible to harvest a significant amount of seeds annually and grow enough planting stock to fully meet the reintroduction needs of the species. A set of studies had been conducted to determine the sowing qualities of seeds - purity, good quality, humidity, weight of 1000 seeds. The cultivation of planting stock of common yew is rational to practice mainly in the open ground. The technology of growing seedlings in the open ground involves the following stages: high-quality continuous tillage, autumn or spring sowing, weed control, loosening of excessively compacted substrate between rows. The following features of phytomass distribution of organs of 1-8-year-old yew seedlings have been established. The smallest part of the weight of the seedlings is made up by branches (1.72-15.04%). The use of 50% NaOH solution and 40% H2SO4 solution, potassium humate "GVK-45" produced by LLC "PARK" and biostimulators "Zircon" and "Epin-extra" for pre-sowing treatment of stratified seeds (heeled in for a year in the soil mixture after six months of storage in the refrigerator at a temperature of + 2… −2 ºC) and freshly harvested, prepared for stratification seeds, showed different effectiveness of the described plant growth regulators. The use of NaOH and H2SO4 solutions, potassium humate "GVK-45" and biostimulants "Zircon" and "Epin-extra" proved to be the most effective for pre-sowing preparation of common yew seeds. Studies to test the effect of stimulants "Kornevin" and NAA with three different concentrations on the process of rooting in the autovegetative propagation of yew showed their different productivity. The best results were obtained when the cuttings of Taxus baccata L. (typical form) were processed with "Kornevin" - 66% root-taking. The results of the study of reproduction of valuable genotypes of common yew by microclonal method allowed us to establish the optimal scheme of using this modern and promising method: initiation - on a nutrient medium LM + 2.4-D (0.2 mg / l) + BAP (0.1 mg / l); accumulation - LM + 2.4-D (0.2 mg / l) + BAP (0.1 mg / l) + (0.5 mg / l); rooting - 1/2 MS + 2.4-D (0.2 mg / l) + NAA (0.5 mg / l); adaptation - in ready-made factory-produced peat pellets. The economic efficiency of growing 1-5-year-old common yew seedlings in the open and protected ground and 1-5-year-old transplanted cuttings of the species grown in the protected ground (greenhouses and hothouses) and cuttings with a root-ball tree system has been studied. The above calculations confirm the economic efficiency of growing common yew. At the same time the least expensive is the cultivation of the planting stock by seed. The use of seeds, collected on one's own, reduces the cost of cultivation by 7-10%. The obtained results of determining the content of chlorophylls and carotenoid pigments in fir-needles of different age of the planting stock of common yew grown in the open ground and in greenhouses in the western regions of Ukraine indicate the high adaptability of young common yew plants in the conditions of Western Ukraine. Perspective and top-priority areas of use of common yew in today's context are landscaping and landscape architecture and forest cultivation. When using yew in landscaping and landscape architecture, introducing the species into various types and kinds of greenery, especially in large cities, would be perspective. It is not recommended to plant yew around and near playgrounds, kindergartens and schools due to the high toxicity of fir-needles, bark and seeds. The available experience of growing common yew in artificial forest plantations of the studied region shows that the introduction of a rare species in the composition of artificial forest plantations in the future is possible and necessary, if there is a sufficient amount of planting stock within the artificial reforestation. At the same time, it is necessary to use planting as a method of creating artificial forest plantations, as the regeneration of common yew under the forest trees by sowing proved the futility of using this method. For the successful creation of highly productive and biologically stable forest crops involving common yew, it is necessary to begin the works on the formation of a permanent forest seed base. In the process of forest crops development involving common yew, one need to use seedlings of 5-6 years of age with an above-ground part of at least 25-30 cm. Agrotechnical tending of common yew forest crops should be done for at least 4-5 years at the intervals of 4-5 tending operations per the vegetative cycle. When doing forestry tending, one should ensure systematic exposure of yew plants to light. Clean and mixed common yew forest crops should be planted in areas up to 1 ha, mixed forest crops should be planted in larger areas.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Кузьменко М. Ю. 
Автоматизація процесів узгодженого керуваннярозкроєм прокату на безперервних сортових прокатних станах / М. Ю. Кузьменко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук заспеціальністю 05.13.07 «Автоматизація процесів керування». - Національнийтехнічний університет «Дніпровська політехніка», м. Дніпро, 2021.Дисертація присвячена вирішенню актуальної наукової задачі розробкиуніверсальних методів, моделей та систем керування розкроєм в умовах масовогохарактеру виробництва мірного стрижневого прокату, які враховуютьзакономірності параметрів прокатки та можливості існуючого устаткування іпобудова на основі цих закономірностей алгоритмів узгодженого керуваннярозкроєм.Встановлені загальні закономірності, які забезпечують раціональний розкрійдовгомірного прокату на різних стадіях виробництва стрижневого прокату.Показано, що раціональний план розкрою довгомірного прокату є поєднаннямдвох базових розкрійних планів: розкрою по уставці - на відрізки заданоїдовжини, і рівномірного розкрою - на відрізки однакової довжини.19Вперше запропоновано метод активного регулювання натягу прокату востанньому міжклітьовому проміжку чорнової групи клітей, завдяки введенню віснуючу систему керування регулятора натягу, що забезпечує стабілізаціюпоперечних розмірів прокату на виході чорнової групи клітей та скорочення втратметалопрокату за рахунок підвищення точності прогнозування довжини прокатуна виході з випускної кліті.Розроблено функціональну структуру, алгоритм роботи автоматизованоїсистеми керування розкроєм та спосіб розкрою прокату на дрібносортному стані,який забезпечує видачу прутків на холодильник з довжинами, кратними мірномустрижню, незалежно від довжини вихідної заготовки, при цьому забезпечуєтьсяскорочення робіт з сортування прокату на холодильнику дрібносотрного стану.Вирішена задача точного групування торців прутків на холодильнику при їхгальмуванні шляхом розробки способу та системи автоматичного керуваннявирівнюванням термозміцненого прокату на холодильнику дрібносортного стану.^UThe thesis for Candidate of Technical Sciences in specialty 05.13.07 "Automationof control processes". - National Technical University Dnipro Polytechnic, Dnipro,2021.The thesis is dealing with the actual scientific problem of development ofuniversal methods, models and control systems of cutting in conditions of a large-scalerod production. It considers rolling parameter regularities and possibilities of theexisting equipment.General regularities which provide efficient cutting of long product at variousstages of rod production are established. It is shown that the efficient plan of longproduct cutting is a combination of two basic cutting plans: cutting for segments of aspecified length according to settings, and uniform cutting on segments of same length.A method for an active regulation of rolled products tension in the last inter-standgap of a roughing train was firstly presented. Tension regulator implementation into theexisting control system ensures stabilization of the transverse dimensions of rolledproducts at the exit and reduction of rolled product wastes by improving the accuracy ofthe rolled product length predicting at the exit of a cage.A functional structure and an algorithm of the automated cutting control systemand the method of rolled product cutting on a light section mill were established. Thelast method provides rods output to the cooling plate in lengths multiple to a measuringrod, regardless of an original workpiece length, while reducing rolled products sortingon the cooling plate of a light section mill.The problem of precise grouping of rods ends faces on a cooling plate at theirbraking was solved by developing a system of an automatic alignment control of heattreated rolling product on a cooling plate in a light-section mill.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ткаченко Т. Ю. 
Вплив різного рівня лізину в раціонах свиней із консервованим вологим зерном кукурудзи на показники забою та якість продукції / Т. Ю. Ткаченко. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена обґрунтованню та експериментальному підтвердженню позитивного впливу вмісту лізину на рівні 6,6 % в сирому протеїні кормів раціону свиней при відгодівлі в поєднанні з вологим консервованим зерном кукурудзи на показники забою та якості продукції. Встановлено, що підвищення вмісту лізину в раціоні обумовлює зниження вмісту сечовини в м'язовій тканині, крові та печінці свиней, а також зменшення рівня сечовини в м'ясі при його зберіганні в холодильнику впродовж шести діб.^UThe work positive effect of lysine content at the level of 6.6% in crude protein of pig feed ration during fattening in combination with wet canned corn grain on butchering and product quality indicators has been theoretically substantiated and experimentally confirmed. It was found that an increase in lysine in the diet causes a decrease in urea in the muscle tissue, blood and liver of pigs, as well as a decrease in the level of urea in meat when stored in the refrigerator for six days.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Боровик І. В. 
Ветеринарно-санітарна оцінка м’ясних продуктів за мікробіологічним ризиком Listeria spp. в умовах м'ясопереробних підприємств: автореферат дис. ... д.філософ : 212 / І. В. Боровик. — Б.м., 2023 — укp.

Боровик І.В. «Ветеринарно-санітарна оцінка м’ясних продуктів за мікробіологічним ризиком Listeria spp. в умовах м'ясопереробних підприємств» – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Об’єкт дослідження – безпечність і якість м'яса курчат-бройлерів за експериментального зараження Listeria spp., ізолювання і ідентифікація Listeria spp., розроблення експериментальної зависі Bacillus spp. Предмет дослідження – зміни показників безпечності і якості м’яса курчат-бройлерів за мікробіологічним ризиком Listeria spp., санітарно-гігієнічні критерії безпечності виробничого процесу у м'ясопереробних підприємствах. Методи дослідження: бактеріологічний, біохімічний, біологічний, патологоанатомічний, фізико-хімічний, імуноферментний, аналітичний, статистичний.Наукова новизна одержаних результатів. Уперше проведено комплексну оцінку органолептичних, мікробіологічних, фізико-хімічних показників м’яса курчат-бройлерів за експериментального лістеріозу. Виявлені патологоанатомічні зміни в м’язах і органах птиці після забою на тлі вгодованості тушок, високого забійного виходу. На підставі проведених досліджень установлено, що м'ясо птиці, контаміноване Listeria spp., не підлягає зберіганню. Встановлено, що контамінація лістеріями м’яса курчат-бройлерів сприяє швидкому псуванню жирів. Обґрунтовано режим знезараження в побутових умовах м’яса птиці при контамінації Listeria spp.Розроблена завись Bacillus spp. дозволяє замістити патогенні мікроорганізми та колонізувати поверхню (дошки, столи, холодильники, лотки, обладнання тощо) з метою недопущення розповсюдження збудників харчових токсикоінфекцій. Вперше обґрунтована можливість використання зависі Bacillus spp. для безпечної санітарної обробки контактуючих поверхонь, інструментів у м'ясопереробній промисловості.У дисертаційній роботі детально досліджені морфологічні, культуральні, біохімічні, гемолітичні, патогенні властивості 7 видів Listeria spp. Доведено, що патогенними властивостями крім L. monocytogenes володіє і L. ivanovii. Уперше доведена можливість скорочення терміну мікробіологічних досліджень Listeria spp. за одну добу на відміну від класичного методу (5 діб) за умови застосування автоматичного імуноферментного аналізатора «Vidas». Доведена ефективність поєднання гемолітичного та CAMP-тесту, що запобігає злиттю зони гемолізу досліджуваних культур, надає можливість спостерігати дзеркальний гемоліз; обґрунтована доцільність використання культури мікроорганізмів B. subtilis і Е. соli замість St. aureus та Rh. equi при постановці тесту. Наукова новизна підтверджена патентом України на корисну модель № 142660 «Метод виявлення Listeria spp.» (u201910919; заявл. 05.11.2019; опубл. 25.06.2020, Бюл. № 12), свідоцтвами про реєстрацію авторського права на наукові твори №91425 від 08.08.2019 «Ветеринарно-санітарна оцінка м’ясних продуктів за мікробіологічним ризиком Listeria spp. в умовах м'ясопереробних підприємств» та №95244 від 10.01.2020 «Особливості ідентифікації мікроорганізмів Listeria spp. за допомогою поєднання гемолітичного та CAMP-тестів». Запропонована нова модифікована методика ізолювання та ідентифікації Listeria spp. для фахівців лабораторій Держрпродспоживслужби, а також сучасні аспекти лабораторної діагностики лістеріозу.Основна частина дисертації (вступ, розділи дисертації, висновки та пропозиції) подана на 119 сторінках. Дисертаційна робота викладена на 202 сторінках комп’ютерного тексту, містить 20 таблиць і 50 рисунків. Робота складається із анотації, вступу, огляду літератури, матеріалів і методів досліджень, результатів власних досліджень, узагальнення, аналізу та обговорення результатів дослідження, висновків та пропозицій виробництву, списку використаних джерел літератури (212 найменувань, у тому числі 201 – латиницею), додатків 12.Ключові слова: якість і безпечність, Listeria spp., ідентифікація, курчата-бройлери, м’ясо, субпродукти, органолептичні зміни, зберігання м’яса, бактеріальне обсіменіння, фізико-хімічні показники, знезараження, Bacillus spp^UBorovyk I.V. "Veterinary-sanitary assessment of meat products by the microbiological risk of Listeria spp. in the conditions of meat processing enterprises" – Qualification scientific work on the rights of a manuscript.The object of the study is the safety and quality of meat of broiler chickens under experimental infection with Listeria spp., isolation and identification of Listeria spp., development of an experimental suspension of Bacillus spp.The subject of the research is changes in the safety and quality indicators of broiler chicken meat according to the microbiological risk of Listeria spp., sanitary and hygienic criteria for the safety of the production process in meat processing enterprises.Research methods: bacteriological, biochemical, biological, patho-anatomical, physico-chemical, immunoenzymatic, analytical, statistical.Scientific novelty of the obtained results.For the first time, a comprehensive evaluation of the organoleptic, microbiological, physico-chemical parameters of the meat of broiler chickens for experimental listeriosis was carried out. Pathological changes in the muscles and organs of poultry after slaughter were revealed against the background of fattened carcasses and high slaughter yield. Based on the conducted research, it was established that poultry meat contaminated with Listeria spp. should not be stored. It was established that listeria contamination of broiler chicken meat contributes to the rapid spoilage of fats. The decontamination regime in household conditions for poultry meat contaminated with Listeria spp.The developed suspension of Bacillus spp. allows to replace pathogenic microorganisms and colonize the surface (boards, tables, refrigerators, trays, equipment, etc.) in order to prevent the spread of pathogens of food toxic infections. For the first time, the possibility of using suspended Bacillus spp. for safe sanitary treatment of contacting surfaces, tools in the meat processing industry.Morphological, cultural, biochemical, hemolytic, pathogenic properties of 7 species of Listeria spp. It has been proven that, in addition to L. monocytogenes, L. ivanovii also has pathogenic properties.For the first time, the possibility of shortening the term of microbiological studies of Listeria spp has been proven. in one day, in contrast to the classic method (5 days), provided the automatic immunoenzyme analyzer "Vidas" is used. The proven effectiveness of the combination of the hemolytic and CAMP test, which prevents the fusion of the hemolysis zone of the studied cultures, provides an opportunity to observe mirror hemolysis; justified expediency of using culture of microorganisms B. subtilis and E. soli instead of St. aureus and Rh. equi when setting the test. The scientific novelty is confirmed by the patent of Ukraine for utility model No. 142660 "Method of detection of Listeria spp." (u201910919; application. 05.11.2019; publ. 25.06.2020, Bull. No. 12), by certificates of copyright registration for scientific works No. 91425 dated 08.08.2019 "Veterinary and sanitary evaluation of meat products according to the microbiological risk of Listeria spp. in the conditions of meat processing enterprises" and No. 95244 dated 10.01.2020 "Peculiarities of the identification of microorganisms Listeria spp. using a combination of hemolytic and CAMP tests".A new modified method of isolation and identification of Listeria spp. for specialists of the State Food and Consumer Service laboratories, as well as modern aspects of laboratory diagnosis of listeriosis.The main part of the dissertation (introduction, sections of the dissertation, conclusions and proposals) is presented on 119 pages. The dissertation is presented on 202 pages of computer text, contains 20 tables and 50 figures. The work consists of an abstract, introduction, literature review, research materials and methods, results of own research, generalization, analysis and discussion of research results, conclusions and proposals for production, a list of used literature sources (212 items, including 201 in Latin), 12 appendices .Key words: quality and safety, Listeria spp, identification, broiler chickens, meat, offal, organoleptic changes, meat storage, bacterial insemination, physicochemical indicators, decontamination, Bacillus spp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського