Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (235)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ХОЛМСЬК$<.>+<.>K=ГУБЕРНІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Макарець С.В. 
Виробництво і збут продукції сільського господарства в губерніях Лівобережної України на рубежі ХІХ - ХХ ст.: автореф. дис...канд. іст. наук : 07.00.01 / С.В. Макарець ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто процеси виробництва та збуту сільськогосподарської продукції на території трьох губерній Лівобережної України у 1861 - 1917 рр. Охарактеризовано матеріальну базу, організацію виробництва та збуту продукції рослинництва і тваринництва у поміщицьких і селянських господарствах Лівобережжя. Встановлено, що в ході конкурентної боротьби на ринку товарів і послуг поміщицьке господарство з року в рік втрачало свої позиції, тоді як селянське - зміцнювалося. Проаналізовано основні фактори, які впливали на ефективність виробництва та збуту продукції сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-232 +
Шифр НБУВ: РА367268

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Луговий Б.В. 
Військові поселення на Правобережній Україні (1836 - 1866): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.В. Луговий ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито передумови та процес створення військових поселень у Київській та Подільській губерніях, описано систему їх управління, проаналізовано стан і засади господарського розвитку, освіти, охорони здоров'я, релігійного життя. Досліджено основні етапи ліквідації військових поселень у даних регіонах. З'ясовано, що створені російським урядом на базі конфіскованих маєтків учасників польського повстання 1830 - 1831 рр. військові поселення відігравали особливу роль у політиці інкорпорації Правобережної України. Виявлено, що дані формування були механізмом русифікації українського населення, засобом вирішення релігійного питання з силової позиції на користь офіційного православ'я та поширення російського законодавства в краї. Встановлено, що поселяни змушені були працювати на утримання армії, численного адміністративного апарату, погашення боргів колишніх власників маєтків і поповнення коштів інвалідного фонду. Зроблено висновок про низьке економічне забезпечення та малу ефективність господарської системи військових поселень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)471-542 +
Шифр НБУВ: РА362445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Антощак М. М. 
Громадська та освітньо-наукова діяльність Миколи Олексадровича Корфа: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. М. Антощак ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено громадську й освітньо-наукову діяльність М. Корфа, визначено його світогляд як громадського діяча, науковця, педагога. Досліджено суспільно-просвітницьку діяльність М. Корфа на півдні України й його внесок в розвиток системи самоврядування та народної освіти в Катеринославській та Таврійській губерніях. Проаналізовано основні роботи педагога, які присвячені актуальним проблемам того часу - вирішенню питання діяльності земських органів і питанню розвитку народної освіти. Висвітлено зміст і напрями його наукової спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)5-8 Корф М.О. + Ч33(4УКР)51-8 Корф, М.О.
Шифр НБУВ: РА375073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Скрипник А.Ю. 
Діяльність адміністративних установ Подільської губернії (1793-1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Ю. Скрипник ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження діяльності адміністративних установ Подільської губернії (1793 - 1914 рр.), їх структури та місця в системі державного управління Російської імперії. З'ясовано процес формування російського адміністративно-територіального устрою на Поділлі, розкрито механізм регулювання вищими інстанціями діяльності губернської влади. Розглянуто процеси становлення та розвитку місцевих керівних інституцій, визначено причини періодичного реформування губернських і повітових установ, їх структуру й особливості, а також ступінь ефективності у вирішенні завдань соціально-економічного та політичного розвитку краю. Досліджено функціонування інституту російського губернаторства, складено історико-соціологічний портрет губернського чиновництва. Доведено, що зазначені особливості та геополітичне розташування Поділля зумовили певну специфіку адміністрування впродовж XIX - початку XX ст., яка визначалася особливостями управління краєм вищими органами влади у вигляді Київського генерал-губернаторства, до складу якого тривалий час входила Подільська губернія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)4/5-5 + Х2(4УКР-8ПОД)5-523.71 +
Шифр НБУВ: РА348717

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Холод Ю.А. 
Загальна поліція Російської імперії в Україні в 1862 - 1905 рр.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.А. Холод ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено розвиток та функціонування загальної поліції в Україні в 1862-1905 рр., правове регулювання її діяльності, матеріальне та кадрове забезпечення, основні напрямки діяльності поліцейського апарату самодержавства в українських губерніях щодо охорони громадського порядку у даний період. Доведено, що в системі місцевих державних органів царизму в Україні особливе місце посідала загальна поліція, яка була основним знаряддям проведення соціально-економічних та політичних заходів уряду, для чого поліцейським установам надавався великий обсяг повноважень. Досліджено особливості поліцейського законодавства Російської імперії другої половини ХІХ ст. та висвітлено питання про розподіл компетенції загальної поліції. Визначено тенденції розвитку поліцейського апарату царизму, проаналізовано його структурні елементи, розглянуто напрямки діяльності органів загальної поліції в Україні в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Рос)51/52-621.112.011
Шифр НБУВ: РА317149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Захарків М.Р. 
Зміни у складі населення Лівобережної України в другій половині XIX ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Р. Захарків ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку соціально-історичних і демографічних процесів серед населення Лівобережної України у другій половині XIX ст. Проаналізовано загальні тенденції економічного розвитку, динаміку чисельності, зміни в регіональній концентрації, демографічній структурі та національному складі населення, його виробничо-галузеву та професійну зайнятість. З'ясовано вплив реформ 1860-х рр. на зміни економічних відносин і стан селянства. Висвітлено аспекти появи та розвитку нових організаційно-виробничих форм діяльності у сільськогосподарському та промисловому секторах, процес диференціації селянства, що зумовило аграрне перенаселення та появу дешевої робітничої сили. Наведено відомості щодо передумов, обсягів, темпів і наслідків міграцій населення у другій половині XIX ст. Визначено регіони переселень, особливості міграцій в окремих губерніях Лівобережжя. У складі населення кількісно переважали українці, росіяни та євреї як представники корінних національностей, що історично сформувалися на теренах Лівобережної України. Формування чисельності, професійного складу та виробничо-галузевої структури населення відбувалося здебільшого під впливом міграційних процесів, а не природно-демографічного фактора, який суттєво зумовлював динаміку зростання чисельності населення. Результати дослідження сприяють виявленню реогіональних особливостей і загальних тенденцій розвитку Харківської, Полтавської та Чернігівської губерній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-2 +
Шифр НБУВ: РА353933

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Холмська Г. Д. 
Методика проектування програмно-педагогічних засобів з матеріалознавчих дисциплін: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г. Д. Холмська ; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто методичні основи проектування програмно-педагогічних засобів (ППЗ) з матеріалознавчих дисциплін, які забезпечують ефективну інтеграцію комп'ютерних програм навчального призначення з матеріалознавства у цілісний навчально-методичний комплекс інженерної підготовки. Обгрунтовано поліструктурну модель ППЗ, яка базується на взаємозв'язку інтелектуально-логічного та змістовно-інтегративного компонентів, що ефективно впливають на формування професійних якостей інженерів. Відзначено, що особливе місце серед ППЗ належить мультимедійним електронним підручникам і посібникам, в яких поєднуються різноманітні комплексні форми подання й опрацювання навчального матеріалу: відео-, аудіо-, комп'ютерні, телекомунікаційні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж. р(4УКР)3-366 +
Шифр НБУВ: РА380756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
8.

Шигаль Д.А. 
Мирова юстиція на Лівобережній Україні за судовою реформою 1864 року: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.А. Шигаль ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто інститут мирових суддів, створений за судовою реформою 1864 р., досліджено його головні змістові та функціональні ознаки. Проаналізовано основні етапи розробки цього інституту під час підготовки судової реформи. З залученням значної кількості архівних і статистичних матеріалів з'ясовано специфіку організації та діяльності мирових суддів у губерніях Лівобережної України, виявлено особливості їх функціонування у цих регіонах. Висвітлено напрямки функціонування даних суддів, зокрема: примирливу діяльність і здійснення обов'язків з охорони і підтримання громадського порядку. Розкрито суть скороченого порядку судочинства у даних судах. Наведено узагальнювальні таблиці з приводу становлення та розвитку інституту мирових суддів на Лівобережній Україні, на підставі яких сформульовано висновки щодо позитивного значення судів, що розглядаються, у справі становлення місцевого правосуддя та затвердження принципів законності й правопорядку у середовищі місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)51-629.1 + Х891.9(4УКР-9ЛІВ)111.1-1 +
Шифр НБУВ: РА339445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Медведєв Ю. Л. 
Міське самоврядування в державному механізмі Російської імперії у кінці XIX - на початку XX ст. (на матеріалах українських губерній): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Ю. Л. Медведєв ; Луган. держ. ун-т внутр. справ ім. Е.О. Дідоренка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу законодавства Російської імперії, архівних джерел і праць вітчизняних і зарубіжних науковців досліджено основні особливості, специфіку й юридичну суть взаємовідносин органів міського самоврядування й органів державної влади різного рівня загальної та спеціальної компетенції. Проаналізовано правові основи взаємодії органів міського самоврядування й інших самоврядних структур, які діяли на межі XIX і XX ст. в українських губерніях Російської імперії. Сформульовано висновки з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.7/8 + Т3(4УКР)5-536
Шифр НБУВ: РА382469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Жуковський О.І. 
Національні меншини Правобережної України у 20-ті роки ХХ століття: суспільно-політичний та культурний розвиток: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Жуковський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто динаміку чисельності та питомої ваги євреїв, поляків, німців у Правобережній Україні, визначено особливості розселення їх за губерніями. Досліджено процес створення національних адміністративно-територіальних одиниць. Висвітлено основні тенденції, зміст, форми, напрямки національно-державного будівництва на Україні, а також участь євреїв, поляків, німців у національних громадських організаціях і партіях. Наголошено, що політика коренізації та відповідні заходи направлялися не на дійсне відродження національних особливостей всіх національностей, а слугували основним засобом їх радянізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)61-56 +
Шифр НБУВ: РА343360

Рубрики:

      
11.

Коросташов О.М. 
Особливості правового регулювання цивільних відносин у Полтавській і Чернігівській губерніях (перша половина XIX століття): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Коросташов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто соціально-економічні, політичні, техніко-юридичні чинники, що вплинули на скасування місцевого права в Полтавській та Чернігівській губерніях з наданням їм особливого правового статусу. Проаналізовано зміст особливих для Лівобережжя правових норм, включених до другої редакції "Зводу законів Російської імперії". Висвітлено хід робіт з кодифікації права Лівобережної України у 40-х рр. ХІХ ст. Встановлено, що на підставі загальної спрямованості внутрішньої політики самодержавства на централізацію та уніфікацію права, особливим для Полтавської та Чернігівської губерній нормам загальноросійського зводу законів відводилося другорядне місце. Включення до даного документу особливих норм для застосування в Полтавській та Чернігівській губерніях пояснювалося специфікою побудови системи російського законодавства з наданням, у деяких випадках, особливого правового статусу певній території або окремій групі населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-623
Шифр НБУВ: РА314932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Россіхін В.В. 
Пенітенціарна система Російської імперії в ХІХ - на початку ХХ ст. (на матеріалах українських губерній): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Россіхін ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено процес розвитку та правове регулювання пенітенціарної системи Російської імперії, а також її реалізацію в українських губерніях у XIX - на початку XX ст. Висвітлено питання щодо якості централізованого управління пенітенціарною системою, виникнення якого взаємопов'язано з добою буржуазних реформ другої половини XIX ст. Значну увагу приділено систематизації імперського досвіду у пенітенціарній сфері. Показано основні види пенітенціарних установ Російської імперії. Всебічно охарактеризовано діяльність центральних і місцевих органів управління пенітенціарною системою, досліджено правове становище працівників даної системи Російської імперії, правове становище, режим і умови утримання арештантів. Сформульовано висновки з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51/52-628.4 + Т3(4УКР)5-494 +
Шифр НБУВ: РА340806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Григор'єв О.М. 
Пенітенціарна теорія та практика в Російській імперії в кінці XVIII - на початку XX століття: історико-правове дослідження (на прикладі українських губерній): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Григор'єв ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток кримінально-виконавчого права в Україні з кінця XVIII до початку XX ст., проблеми діяльності пенітенціарних установ у зазначений період часу, коли російський уряд почав широко застосовувати позбавлення волі, посупово відмовляючись від попередніх форм боротьби зі злочинністю. На підставі аналізу літератури, законодавчих актів і архівних джерел вивчено питання щодо формування пенітенціарного законодавства, модернізації тюремної системи, діяльності місць позбавлення волі в українських губерніях Росії. Показано, що досліджені проблеми взаємопов'язані з засадами реформування сучасного кримінально-виконавчого законодавства та функціонування пенітенціарних установ у наступний час.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51/52-628.4 + Х2(4УКР)5-628.4 +
Шифр НБУВ: РА348508

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Берестовий А. І. 
Податкова політика російського царату в українському селі у другій половині XIX - на початку XX ст.: історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. І. Берестовий ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено податкову політику російського царату в українському селі як складову частину внутрішньоекономічної політики уряду Російської імперії у другій половині XIX - на початку XX ст. Охарактеризовано податкові платежі, грошові та натуральні повинності українського селянства, досліджено рівень податкового тягаря, з'ясовано основні причини накопичення недосплат з селянських платежів. Досліджено основні напрямки реформування податкової системи в Російській імперії та їх реалізацію в українських губерніях. Проаналізовано еволюцію соціально-економічної та суспільно-політичної думки в Російській імперії стосовно системи оподаткування. Вивчено процес утворення та діяльність податкових органів в українських губерніях Російської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-23 + У03(4УКР)502.6
Шифр НБУВ: РА381154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Захарченко П.П. 
Право власності на землю в Україні: інституалізація, правове забезпечення, особливості реалізації (середина ХІХ - перша чверть ХХ ст.): автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / П.П. Захарченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 35 с. — укp.

Досліджено розвиток права власності на землю впродовж середини XIX - першої чверті XX ст. у контексті правового забезпечення й особливостей реалізації в окремих регіонах Російської імперії з переважно українським етнічним населенням. Висвітлено проблему термінологічної визначеності та змістового наповнення поняття права власності на землю за чинним законодавством Російської імперії. Проаналізовано основний зміст Положень 19 лютого 1861 р., розкрито регіональні особливості у частині правового регулювання наміченого курсу перетворень у галузі земельних відносин. Розглянуто корективи та тенденції трансформації права власності на землю за умов контрреформаційних урядових заходів 1880 - 1890-х рр. Увагу приділено створенню організаційно-правових засад землеустрою різноманітних станів, верств і прошарків населення, що проживали в українських губерніях, показано політико-правові та соціально-економічні передумови, з'ясовано причини перегляду земельного законодавства на початку XX ст. Здійснено порівняльно-правовий аналіз земельного законодавства, організаційно-правового забезпечення його ухвалення та наслідків реалізації за умов переходу до ринкових відносин у середині XIX ст. і в сучасний період української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)52-623.131 + Х839(4УКР)112.1-1 +
Шифр НБУВ: РА367410

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Походзіло Ю.М. 
Правове регулювання громадського піклування в губерніях Лівобережної України в XIX - на початку XX ст.: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.М. Походзіло ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основні етапи розвитку й особливості правового регулювання системи громадського піклування Російської імперії у губерніях Лівобережної України у XIX - на початку XX ст., визначено ефективність механізму її централізованого управління. Наведено загальну характеристику основних видів установ, що діяли в системі громадського піклування Російської імперії у досліджуваний історичний період. Проаналізовано діяльність державних органів влади й управління, а також місцевих органів самоврядування, доброчинних організацій і товариств у сфері громадського піклування. Наведено рекомендації щодо використання позитивних здобутків історичного досвіду з метою покращання правового регулювання системи громадського піклування в сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)5-523.7/8 +
Шифр НБУВ: РА358468

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кириченко В. Є. 
Правове регулювання поземельного кредиту (в українських губерніях Російської імперії у другій половині XIX - початку XX століть): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / В. Є. Кириченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 38 с. — укp.

Систематизовано джерела дослідження: пам'ятки права, архівні матеріали, періодику, мемуари, інші опубліковані джерела. Визначено співвідношення між приватно- та публічноправовими підходами до влаштування іпотечного кредитування. Проведено історико-юридичний аналіз правового статусу й організаційної будови установ приватного земельного кредиту на українських землях, простежено динаміку їх функціонування, зв'язок з іншими комерційними банками та фінансово-промисловими групами. Висвітлено правове становище державних кредитних установ в українських губерніях Російської імперії, їх організаційну будову та діяльність. Простежено процес ліквідації державних установ земельного кредиту й їх осередків на території України. Розкрито особливості діяльності установ приватного земельного кредиту за умов української революції 1917 - 1921 рр. та юридичну процедуру їх ліквідації у міру того, як відбувалося встановлення радянської влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-623.212.32
Шифр НБУВ: РА379678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Щербак Н.М. 
Правові засади діяльності цензурних установ в Україні (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н.М. Щербак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес створення та правові засади діяльності цензурних установ в українських губерніях, що входили до складу Російської імперії (РІ) у ХІХ - на початку ХХ ст., проведено історико-правовий аналіз його законодавчого забезпечення. Зазначено, що початок ХІХ ст. у РІ став періодом реформування системи управління, утворення міністерств і відомств. Проаналізовано основні етапи становлення та розвитку цензурного законодавства у РІ, висвітлено процес і наслідки його впровадження. Досліджено нормотворчу діяльність відомств, спрямовану на оптимізацію функціонування цензури. Описано особливості створення цензурних установ в українських губерніях, охарактеризовано нормативні акти, що регламентували їх діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-621.130
Шифр НБУВ: РА372316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Нечипоренко З.В. 
Регіональні особливості політики коренізації (українізації) в УСРР: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / З.В. Нечипоренко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено регіональні особливості політики коренізації (українізації) в УСРР. На підставі дослідження певних джерел і літератури проаналізовано партійно-директивні принципи національної політики більшовиків. Розкрито основні положення українізації. Запропоновано нове етнополітичне районування регіонів УСРР та виділено чотири етнополітичні регіони, а саме: Києво-Волинський (колишні Київська, Волинська та Подільська губернії Російської імперії), Полтавсько-Чернігівський (колишні Полтавська та Чернігівська губернії, а також Сумський округ Харківської губернії), Донецько-Криворізький (колишні Катеринославська, Донецька та Харківська губернії без Сумського округу) і Південно-Західний (колишня Одеська губернія). Вивчено регіональні особливості в інтерпретації партійно-радянським керівництвом суті українізації та її реалізації. Досліджено участь національних меншин у політиці коренізації в УСРР, їх ставлення до неї. З'ясовано вплив регіональних особливостей українізації на загальнореспубліканський рівень її запровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Рубан Н.М. 
Розвиток земської медицини в Україні (1865 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Рубан ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто процеси становлення, розвитку та вдосконалення земської медицини на прикладі шести губерній України у 1865 - 1914 рр. Висвітлено основні проблеми становлення земських установ з урахуванням специфіки такої діяльності в українських губерніях. Досліджено реалізацію ними функцій органів місцевого самоврядування, проаналізовано діяльність земств відносно місцевих потреб, зважаючи на можливості кожної губернії та повіту. Вивчено динаміку структурної розбудови земських медичних установ, на підставі історичних документів розглянуто взаємовідносини між лікарями та земськими діячами, висвітлено питання, з приводу яких виникали конфліктні ситуації. Узагальнено практичні досягнення земств вказаних губерній щодо організації медицини, а також охарактеризовано недоліки у даній сфері. Проаналізовано діяльність земств України у напрямку надання медичної допомоги та розвитку охорони здоров'я. До наукового обігу введено низку рідкісних земських видань та архівних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(28)79 +
Шифр НБУВ: РА330176

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського