Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (41)Тематичний інтернет-навігатор (22)Наукова електронна бібліотека (461)Реферативна база даних (29862)Книжкові видання та компакт-диски (2465)Журнали та продовжувані видання (193)
Пошуковий запит: (<.>K=ХОДОВ$<.>+<.>K=ЧАСТИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4304
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мазепа Т.Л. 
Австрійський театр у Львові (1789 - 1872): історія, музичний репертуар, оперне виконавство, культурний контекст: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Т.Л. Мазепа ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі архівних джерел та матеріалів преси розкрито історичні умови та культурний контекст, проаналізовано взаємодію різних тенденцій, під впливом яких формувалися репертуарна політика театру та відбувалися зміни його орієнтації щодо ролі музичної частини репертуару, яка з часом стала провідною. Окремі етапи у межах усього періоду існування львівської австрійскої сцени виділено на підставі змін у його керівництві. Доведено провідну роль постаті антрепренерів, які забезпечували художньо-творчу та фінансову діяльність театру. Виділено три основних періоди, у межах кожного з них проаналізовано загальну спрямованість та функціональне призначення театру у багатоетнічному середовищі Львова, а також зміни у його репертуарі та складі трупи. Проведено порівняння з оперним репертуаром австрійських і німецьких, а також російських театрів. Висвітлено місце австрійського театру в інфраструктурі міста та його позитивний вплив на загальнокультурні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.3(4УКР-2ЛЬВ)4 +
Шифр НБУВ: РА327756

Рубрики:

      
2.

Безносик О. Ю. 
Автоматизація синтезу схемних макромоделей компонентів, що описуються системами диференціальних рівнянь: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / О. Ю. Безносик ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості побудови схемних еквівалентів для систем звичайних диференціальних рівнянь у формі Коші та показано можливість створення автоматизованої системи побудови відповідних макромоделей. Вдосконалено метод побудови схемних макромоделей компонентів, що описуються системами диференціальних рівнянь в частинних похідних, який базується на використанні принципу електромеханічних аналогій. Розроблено методи скорочення макромоделей, поданих у вигляді схемних еквівалентів, які враховують особливості галузі їх застосування. Доведено можливість використання методів оптимізації, характерних для САПР схемотехнічного рівня, для уточнення параметрів одержаних схемних макромоделей. Визначено методику автоматизованого синтезу схемних макромоделей компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813 + З965.912
Шифр НБУВ: РА377057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Афанасов А.М. 
Автоматизація управління системою змащування гребенів коліс локомотивів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / А.М. Афанасов ; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. трансп. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто шляхи оптимізації управління режимами змащування гребенів колісних пар локомотивів бортовими лубрикаторами. Запропоновано раціональний алгоритм управління змащуючими приладами, що забезпечує значну економію змащувальних матеріалів, зниження ступеня забруднення мастилом екіпажної частини локомотива та ймовірності боксування колісних пар в режимі змащування при високому ступені зниження інтенсивності зношування гребенів. Розроблено систему автоматичного управління, що реалізує оптимальний алгоритм регулювання режимів змащування, а також методику вибору раціональних параметрів управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О23-082.056

Рубрики:

      
4.

Пархоменко І.І. 
Автоматизована система управління ділянкою очищення дифузійного соку на базі нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.І. Пархоменко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Висвітлено питання розробки автоматизованої системи управління технологічним процесом очищення дифузійного соку з використанням лінгвістичного підходу та нечіткої логіки. Розроблено структуру системи, що забезпечує підтримання технологічних процесів у регламентних режимах за рахунок акумулювання в базі знань досвіду операторів-технологів. Наведено алгоритми та розроблено спосіб управління технологічними параметрами ділянки очищення дифузійного соку на базі нечіткої логіки. Визначено, що автоматизована система управління ділянкою очищення дифузійного соку на базі нечіткої логіки є складовою частиною розподіленої комп'ютерно-інтегрованої системи цукрового заводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.4-5-05
Шифр НБУВ: РА318427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Фірсов О. Г. 
Автоматизований комплекс для професійного відбору фахівців для діяльності в умовах підвищеної небезпеки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / О. Г. Фірсов ; НАН України, МОНМС України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльний аналіз методів і засобів автоматизації професійного відбору. Сформовано комплекс методів для оцінювання функціонального стану людини в динаміці виробничої діяльності. Розроблено структуру автоматизованого комплексу та бази даних для професійного відбору. Розроблено програмну й апаратну частини приладу для проведення психофізіологічних досліджень. Розроблено методики синхронізації роботи автоматизованого комплексу для професійного відбору з приладом для проведення психофізіологічних досліджень та усунення помилок визначення часових характеристик реакцій людини. Розроблено моделі прогнозування показників психофізіологічного стану людини з використанням апарату нечіткої логіки. Проведено дослідження моделі прогнозування психофізіологічних показників людини на прикладі групи військових телеграфістів з застосуванням автоматизованого комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412 с51
Шифр НБУВ: РА385056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Отрішко О.В. 
Автоматизовані системи обліку і контролю використання інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Отрішко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальну модель, яка пов'язує організаційну структуру та правові її засади, інформаційні та управлінські потоки у системі органів регулювання сфери інтелектуальної власності в Україні. Запропоновано моделі та алгоритми керування розподіленим інформаційно-аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів даної власності. Наведено та проаналізовано комплексну модель інвестиційно-інноваційної та податкової політики, яка висвітлює регуляторні фактори взаємодії даних сфер за умов розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності. У межах даної моделі розв'язано задачу пошуку такого оптимального значення ставки оподаткування, що дозволяє за умов ринкової економіки максимізувати інвестиції для регіону або галузі виробництва на засадах інноваційної діяльності. Запроваджено методологічні засади розробки та впровадження у практичну діяльність банку даних об'єктів інтелектуальної власності у межах інформаційно-аналітичних систем обліку та контролю її використання, який є невід'ємною складовою частиною інфраструктури сучасного ринку інтелектуальної власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Х839(4УКР)3с51 +
Шифр НБУВ: РА324299

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
7.

Распопов О.С. 
Автоматні та топологічні методи динамічного аналізу просторових стержневих систем: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.17 / О.С. Распопов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2009. — 35 с. — укp.

Розроблено автоматні та топологічні числово-аналітичні методи й алгоритми для вирішення актуальних задач просторової динаміки дискретно-континуальних стержневих систем. Для дослідження сумісних коливань стержневих систем сформульовано принципи побудови графів та автоматів, визначення топологічного коду системи та формування багатовимірних кодованих матриць. Проведено динамічний аналіз стержневих систем з різними зосередженими включеннями, деревоподібною та кільцевою структурою, стержнів з сингулярною піддатливістю, плоских і просторових рам, систем пересічних балок. Для декомпозиції дво- та тривимірних стержневих систем розроблено каскадний алгоритм розділення системи на блоки та методику каскадного кодування станів кожної з підсистем, використання яких дозволяє проводити процедуру побудови рівнянь розв'язання послідовно за частинами. На підставі дослідження топологічних властивостей графа системи обгрунтовано пірамідальний принцип побудови просторових асоційованих матриць, вдосконалено математичну модель складно орієнтованої просторової конструкції, яка є системою дискретних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.5 +
Шифр НБУВ: РА363546

Рубрики:

      
Категорія:    
8.

Бензин Ахмед 
Автономні інвертори як складова частина електротехнологічних установок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / Бензин Ахмед ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розвинуто теорію, принципи побудови та розробки автономних інверторів підвищеної частоти за умов роботи змінного електротехнологічного навантаження. На базі теоретичних досліджень та обчислювальних експериментів розроблено математичні моделі інверторів без зворотних діодів та з ними, які дозволяють проаналізувати процеси у силовій частині та розрахунок перетворювальних пристроїв для електротехнологічних установок. Наведено рекомендації щодо використання автономних інверторів у електротехнологічних установках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з264.534-016
Шифр НБУВ: РА313305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Германова О.Г. 
Авторське право і суміжні права в засобах масової інформації України та Польщі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.Г. Германова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Проаналізовано українські та польські нормативно-правові акти у галузі авторського права (АП) і суміжних прав, особливості їх дотримання в різних кінцевих продуктах інформаційної діяльності (друкованих ЗМІ, телерадіоорганізаціях), зокрема в процесі розміщення журналістських матеріалів в Інтернеті. Розкрито методологічні аспекти захисту та дотримання АП на твори засобами масової інформації. Досліджено законодавчу базу функціонування АП в Україні у контексті повноти, досконалості, несуперечливості окремих норм і положень міжнародних угод. Обгрунтовано необхідність дотримання АП і суміжних прав в Інтернеті, описано основні механізми захисту журналістських метеріалів у глобальній інформаційній мережі. Обгрунтовано доцільність передбачення в українському законі про АП відповідних норм, проголошених у польському аналогу, що захищають працівників мас-медіа та інших дописувачів у частині результативності їх творчих зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331 + Х839(4ПОЛ)331 + Ч620.4(4УКР) к1 + Ч620.4(4ПОЛ) к1 +
Шифр НБУВ: РА342691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Безугла Т.М. 
Агрегативна стійкість водних індивідуальних та гетеродисперсій нітриду кремнію, оксидів алюмінію та ітрію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Т.М. Безугла ; НАН України; Ін-т біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню електроповерхневих властивостей та агрегативної стійкості водних індивідуальних та гетеродисперсій нітриду кремнію, оксиду алюмінію та оксиду ітрію в широкому інтервалі pH. Виявлено аномально високі коагулювальні концентрації індиферентних електролітів 1-1-зарядного типу в лужній (для нітриду кремнію) та кислій (для оксидів) зонах pH; чинниками, що забезпечують стабільність вивчених систем, є стерична (у випадку нітриду кремнію) або структурна (у випадку оксидів) складові розклинювального тиску. Визначено зони pH та умови отримання стійких бінарних суспензій нітрид - оксид. Показано, що підвищити стійкість гетеродисперсій проти коагулювальної дії електролітів за допомогою поліоксиетилену, адсорбованого тільки на частинках нітриду, можна за умов формування досить товстих насичених адсорбційних шарів, причому тільки в тих зонах pH, де частинки різних фаз мають однаковий заряд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г631.1
Шифр НБУВ: РА310926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Трохимчук В.А. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп груші в маточнику і полях розсадника в умовах правобережної частини західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Трохимчук ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2004. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення 10-ти форм вегетативно розмножуваних підщеп для груші в маточнику конкурсного випробування та 30-ти комбінувань даних підщеп з трьома сортами груші, внесеними до Реєстру сортів рослин України. За комплексом біологічних, господарських, технологічних та економічних показників виділено дві кращі форми - айву мліївську та ВА29, адаптовані до грунтово-кліматичних умов правобережної частини західного Лісостепу України та перспективні для вирощування високоякісного садивного матеріалу нових сортів груші, придатних для закладання сучасних насаджень інтенсивного типу. Досліджено проходження фізіологічних процесів у вегетативних органах підщеп у маточнику і саджанців у розсаднику. Визначено кращі сорто-підщепні комбінування в груші за сумісністю, а також несумісні у разі окулірування на досліджуваних підщепах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-4(4УКР) + П255.2-275(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА330497

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Васюта С.О. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп для аличі та її розмноження в умовах північної частини Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.О. Васюта ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексної оцінки клонових підщеп для аличі вітчизняної та зарубіжної селекції у маточно-живцевому саду та в полях розсадника за умов північної частини Правобережного Лісостепу України. Досліджено особливості ризогенезу зелених живців досліджуваних підщеп і сортів аличі, визначено критичні мінусові температури для їх кореневої системи. Встановлено можливості розмноження даної культури здерев'янілими живцями. За комплексом господарсько цінних ознак у розсаднику виділено перспективні для використання клонові підщепи СВГ 11-19, Євразія-43, ВВА-1, ВСВ-1, Весняне полум'я та Сіянець Фібінга, які значно збільшують вихід саджанців з одиниці площі та підвищують їх якість. Доведено високу економічну та енергетичну ефективність застосування даних підщеп у розсаднику та визначено можливості їх використання щодо виходу саджанців. Здійснено виробниче випробування основних результатів наукового дослідження, на підставі результатів якого обгрунтовано доцільність застосування клонових підщеп у розсадницьких господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Новицька-Боровська Н.А. 
Агробіологічна оцінка підщепи винограду сорту Таїровський 1: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Новицька-Боровська ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше за умов північно-західного Причорномор'я проведено порівняльне вивчення різних формувань і систем догляду за маточними кущами нового сорту підщепи Таїровський I. Науково обгрунтовано вплив системи догляду та ярусної заготівлі чубуків за довжиною пагона на агробіологічні, фізіолого-біохімічні показники, анатомічну будову та регенераційну здатність підщепних чубуків, а також на вихід і якість саджанців. Встановлено, що позитивні зміни якості чубуків, вирощених на штамбових формуваннях кущів, обумовлені вмістом води, вуглеводів і кращою диференціацією провідних і механічних тканин. Виявлено, що незалежно від системи вирощування маточних кущів більш якісними для щеплення є чубуки від основи та середньої частини пагона. Обгрунтовано доцільність і показно ефективність застосування штамбових формувань кущів для підвищення продуктивності маточників підщепних сортів і одержання високоякісної лози для щеплення. Вперше досліджено дію нових препаратів з біологічною активністю "Радійстим" та "Йодіс" на регенераційні процеси підщепних чубуків і щеп, на вихід та якість саджанців винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-453 +
Шифр НБУВ: РА351567

Рубрики:

      
14.

Мельников М.М. 
Агробіологічна оцінка трави Колумба у зв'язку з інтродукцією її у Крим: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.М. Мельников ; УААН. Ін-т ефіроолійн. і лікар. рослин. — Сімф., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексній агробіологічній оцінці трави Колумба (Sorghum almum Parodi). Вивчені біологічні та господарські властивості насіння, надземної та підземної частин рослини, встановлені динаміка формування листкової поверхні і продуктивність фотосинтезу посівів. Визначена врожайність та якість зеленої маси трави Колумба. Розрахована економічна ефективність вирощування цієї культури та зроблено висновок про доцільність інтродукції її у Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9 трава Колумба

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Варлащенко Л.Г. 
Агробіологічні та технологічні особливості кореневласного розмноження жимолості їстівної в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.Г. Варлащенко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено закономірності проходження процесів репродуктивної регенерації в сукупності ознак, які визначають формування у стеблових живців адвентивних коренів і розроблено окремі агробіологічні заходи прискореного розмноження перспективних гібридних форм і сортів жимолості їстівної на основі технології зеленого живцювання. За результатами досліджень визначено здатність стеблових живців, залежно від консистенції пагона, до репродуктивної регенерації. Встановлено морфологічні відмінності укорінювання різнотипних живців жимолості їстівної залежно від сортового складу та впливу рістактивуючих сполук ауксинової породи. Визначено оптимальні терміни заготівлі живців та їх висаджування на укорінювання з врахуванням біологічних особливостей сортового складу та фізіологічного стану маточних рослин та їх частин для підвищення регенераційної здатності. Розроблено агробіологічні заходи дорощування кореневласних рослин за умов Правобережного Лісостепу України. Довндено економічну ефективність вирощування садивного матеріалу перспективних форм та сортів жимолості їстівної на основі технології зеленого живцювання за умов Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.13 Сар + П252.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Никитюк П.А. 
Агроекологічна оцінка систем удобрення зернових культур в польовій сівозміні Полісся залежно від погодних умов вирощування: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / П.А. Никитюк ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблеми стосовно визначення агрономічної й агроекологічної оцінки традиційних і нових систем удобрення у восьмипільній польовій сівозміні тривалого досліду на дерново-підзолистому супіщаному грунті лівобережної частини Полісся. Вивчено ефективність вирощування пшениці озимої та жита озимого, ярого ячменю та вівса за різних систем удобрення на підставі аналізу врожайності залежно від погодних умов, що склалися впродовж вегетаційних періодів - сприятливих, перезволожених і змішаного типу (з ознаками посушливості та презволоження). Установлено, що стабілізувальним фактором за будь-яких погодних умов є комплекна система використання підстилкового гною та мінеральних добрив та внесення вторинної продукції рослинництва - соломи, сидератів або органо-мінеральних добрив, що забезпечує у сприятливі роки одержання зерна озимих зернових 60 - 70 ц/га, ярих - 40 - 50 ц/га, без застосування добрив їх урожайність знижувалася відповідно до 20 - 30 і 15 - 20 ц/га. За мов оптимізації мінерального живлення рослин прирости врожаю зерна за будь-яких погодних умов становили 14 - 23 ц/га в однокомпонентних системах удобрення (за мінеральної - близько 11, за сидеральної та органічної - 5-7 ц/га). Відзначено, що науково обгрунтоване затосування добрив економічно й енергетично вигідне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11 + П212-41 +
Шифр НБУВ: РА360544

Рубрики:

      
17.

Деребон І.Ю. 
Агроекологічне обгрунтування виробництва льонопродукції в умовах радіоактивного забруднення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.Ю. Деребон ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2007. — 21 с. — укp.

Наведено радіологічну оцінку дефляції грунтових відмін, за яких вирощується льон-довгунець у зоні радіоактивного забруднення. Розраховано річні втрати грунтів від вітрової ерозії цієї частини зони Полісся. Доведено, що вилежування льоносоломи на штучному покриві, створеному завдяки сумісному посіву льону-довгунця та трав родини Poaceae зменшує вміст радіоцезію у льонотресті на 28 - 50 %. Застосування розглянутих способів оптимізації росяного мочіння дозволяє зменшити масу грунтових домішок, що завозилися з льонотрестою на переробне підприємство. Це зумовило покращання санітарно-гігієнічних умов праці персоналу за конкретних виробничих умов Ємільчинського льонозаводу. Досліджено динаміку кількісного та якісного складу мікрофлори за різних рівнів радіологічного забруднення грунтів. Доведено, що сумісний посів льону-довгунця та злакових трав забезпечує прирости врожаю льоноволокна та покращує його якість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-280.3 +
Шифр НБУВ: РА352565

Рубрики:

      
18.

Воронецький 
Агроекологічне обгрунтування ефективності внесення біогумусу під гречку в умовах південно-західної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Слов'ян Ількович Воронецький ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2002. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-43(4УКР)
Шифр НБУВ: РА322328

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Усик С.В. 
Агроекологічне обгрунтування насичення короткоротаційних сівозмін різними зернофуражними культурами у південній частині Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.В. Усик ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно впливу застосування набору різних за біологічними особливостями та технологією вирощування зернофуражних культур у короткоротаційних сівозмінах на зміну агрофізичних властивостей грунту та запасів доступної вологи, на вміст гумусу у грунті, фітосанітарний стан посівів цукрових буряків, урожайність озимої пшениці, гороху, ячменю, кукурудзи та цукрових буряків, а також на продуктивність сівозмін і економічну ефективність їх використання. На підставі результатів досліджень рекомендовано впроваджувати сівозміни з високим насиченням кукурудзою та ячменем за одночасного використання підвищених норм гною чи загортання в грунт побічної продукції зернових культур з метою запобігання збідненню грунту за органічною речовиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 +
Шифр НБУВ: РА348695

Рубрики:

      
20.

Москалець В.В. 
Агроекологічні аспекти використання мікробіологічних препаратів на посівах сої: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.В. Москалець ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено можливості застосування мікробних препаратів і мікроелементів на посівах сої та встановлено важливу екологічну роль даних засобів у формуванні сталих агроекосистем. Підтверджено здатність біоагентів біопрепаратів адаптуватися до несприятливих умов навколишнього середовища (за pH грунту дослідної ділянки - 5,0 - 5,5). Обгрунтовано можливість їх використання як альтернативної заміни мінеральних добрив і здатність щодо симбіотичної взаємодії з рослинами сої та позитивно впливати на формування високопродуктивних симбіотичних систем за наявності спонтанної інокуляції грунтових популяцій бульбочкових бактерій за умов північної частини Лісостепу України. Показано, що поєднане застосування ризобофіту та альбобактерину підвищує сумарну кількість зафіксованого протягом вегетації сої молекулярного азоту атмосфери з 66 до 47 кг/га, сприяє збільшенню надземної фітомаси рослин на 49 %, площі листової поверхні на 21 %, урожайності зерна на 8 - 11 %, а вмісту протеїну в ньому на 1,7 - 3,3 %. Виявлено позитивний вплив позакореневого внесення мікроелементів на підвищення урожайності зерна, більш вірогідний приріст якої відбувся у разі застосування біопрепаратів. Мікробні препарати комплексної дії рекомендовано використовувати для створення екологічно безпечних технологій вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-273.162.3 + П213.6-434 +
Шифр НБУВ: РА336219

Рубрики:
 Соя 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського