Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (1908)Книжкові видання та компакт-диски (192)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАНСПОРТУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 263
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бабич В.А. 
Адміністративна відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.А. Бабич ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 22 с. — укp.

Розкрито суть загального поняття адміністративної відповідальності, а також поняття адміністративної відповідальності за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акциозного збору встановленого зразка. Проаналізовано суть, зміст і підстави цих адміністративних відповідальностей. Досліджено елементи й ознаки складу адміністративного правопорушення, здійснено аналіз системи податкових правил, розглянуто її недоліки, які не дозволяють здійснити належну систематизацію адміністративних правопорушень. Значну увагу приділено проблемам побудови чіткої взаємообумовленої системи адміністративно-правових норм у податковій сфері. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до законодавства України у цій частині. Розглянуто класифікації адміністративних порушень, запропонованих різними вченими. З урахуванням виявлених недоліків та практики діяльності податкових органів наведено пропозиції щодо удосконалення процесу та порядку взаємодії між податковою міліцією та іншими правоохоронними органами, зокрема між податковою міліцією та Національним центральним бюро Інтерполу в Україні. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства й адміністративно-юрисдикційної діяльності податкових органів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х829(4УКР)221 +
Шифр НБУВ: РА339471

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Штаєр Л. О. 
Акустичний метод та система контролю витоків з трубопроводів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / Л. О. Штаєр ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що максимальна ефективність у контролі появи витоків на трубопроводах досягається шляхом застосування дистанційних методів контролю стану трубопроводів. Для вирішення поставленого завдання обрано акустичний метод контролю технічного стану трубопроводу. Розроблено математичну модель процесу розповсюдження акустичних коливань у середовищі транспортування трубопроводу, яка враховує вплив появи витоків на характер поширення коливань. Розроблено метод автоматизованого контролю технічного стану трубопроводу та виявлення місць витоків з використанням завадостійких сигналів. Проведено розробку системи виявлення місць витоків з трубопроводів і розробку функціональної схеми системи контролю, а також програмного забезпечення для реалізації запропонованого методу контролю трубопроводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082.052
Шифр НБУВ: РА375867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Фадєєв А.В. 
Аналіз та синтез компонувань установчо-затискних пристосувань багатопозиційних агрегатованих технологічних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / А.В. Фадєєв ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розвинуто типізацію й уніфікацію компонувальних схем установчо-затискних пристосувань (УЗП), базуючись на встановленому необхідному і достатньому набору класифікаційних ознак. Розроблено моделі компонувань УЗП багатопозиційних агрегатованих технологічних систем механообробки (АТСМ). Визначено мінімальний об'єм зони транспортування заготівлі, що залежить від конструктивних і технологічних параметрів об'єкту та процесу обробки, структури та параметрів УЗП. Удосконалено спрямований вибір структури та параметрів елементів УЗП АТСМ, що компонуються, під час проектування з обгрунтуванням необхідних у кожному конкретному випадку перепроектування АТСМ методів і способів переналагодження або перекомпонування УЗП у разі зміни об'єктів виробництва. За умов синтезу просторових компонувань ЦЗП АТСМ та їх оптимізації за критерієм компактності використано апарат афінних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.3-54-02 +
Шифр НБУВ: РА345117

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Рамірес М.Т. 
Аналіз, моделювання та управління потоковими процесами автоматизованого комплексу транспортування нафти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.Т. Рамірес ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено системні моделі технологічного комплексу видобутку, переробки та транспортування нафти (ТКВПТН), які дають змогу формалізувати, структурувати, деталізувати і, в підсумку, підвищити ефективність та якість аналізу ТКВПТН. Створено імітаційну інформаційно-орієнтовану модель, що дає змогу з високим ступенем деталізації, докладно описувати потокові процеси ТКВПТН, а також алгоритмічні моделі, що формалізовано описують процеси управління ТКВПТН за всіма рівнями системного подолання. Комплексно, за допомогою структурного, логічного та динамічного уявлень описано ТКВПТН у вигляді потокових процесів закінченого логістичного ланцюга видобуток - переробка - транспортування - збут, що забезпечує системність досліджень, підвищує адекватність моделей і вірогідність результатів. Запропоновані підхід, методи та прикладну інформаційну технологію моделювання потокових процесів дають змогу аналізувати та управляти складними розподіленими комплексами різного призначення, а також створювати інтегровані системи керування виробництвом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.023 +
Шифр НБУВ: РА326582

Рубрики:

      
5.

Букін В.Є. 
Анестезіологічне забезпечення та інтенсивна терапія тяжкої прееклампсії-еклампсії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / В.Є. Букін ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 36 с. — укp.

На підставі одержаних даних про порушення системної гемодинаміки, кисневого режиму, церебрального кровообігу та розподілу рідини в організмі розвинуто уявлення про основні механізми патогенезу енцефалопатії та поліорганної недостатності за тяжкої прееклампсії - еклампсії. Удосконалено технологію анестологічного забезпечення й інтенсивної терапії. Установлено органопротективну роль аналгезії пологів у запобіганні критичним розладам гемодинаміки та кисневого режиму у роділей з тяжкою прееклампсією. Уперше доведено роль регіонарної анастезії за вагінального й оперативного розродження у зменшенні ризику виникнення пологової та післяпологової еклампсії. Уточнено особливості впливу на церебральну гемодинаміку ніфедипіну, клофеліну та лабуталолу за гіпертензивних кризів у передопераційному періоді у роділей з тяжкою прееклампсією. Обгрунтовано застосування кетамін-клофелінового та кетамін-фентанілового наркозу у разі кесаревого розтину для профілактики інтубаційного й операційного стресу у роділей з тяжкою прееклампсією. Доведено, що спінальна анестезія кесаревого розтину локальними анестетиками не запобігає розладам гемодинаміки під час найбільш травматичних етапів операції внаслідок недостатнього антиноцицептивного захисту. Показано доцільність використання опіоїдів як ад'ювантів локального анестетика для підвищення антиноцицептивних властивостей спінальної анестезії у роділей з тяжкою прееклампсією. Визначено цільовий рівень середнього артеріальнго тиску для забезпечення ауторегуляції мозкового кровообігу у разі еклампсії. Доведено церебропротективну роль екстракопорального керування водним балансом і визначено доцільність застосування ультрафільтрації для зменшення материнської летальності у разі післяпологової еклампсії. Уточнено роль порушень розподілу рідини в організмі у розладах кисневого балансу та розвитку поліорганної недостатності. З'ясовано характер змін розподілу рідини залежно від швидкості вилучення надлишкової рідини за допомогою ультрафільтрації. Обгрунтовано її застосування у комплексі інтенсивної терапії з метою профілактики критичного погіршення стану породілей з поліоорганною недостатністю за їх міжлікарняного транспортування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 +
Шифр НБУВ: РА343174

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Шиман Л. М. 
Безпека процесів виробництва та використання на гірничих підприємствах емульсійних вибухових речовин марки "ЕРА": автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.26.01 / Л. М. Шиман ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31
Шифр НБУВ: РА377755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Барташевський С.Є. 
Вдосконалення технології проведення підготовчих виробок буропідривним способом на базі оптимізації параметрів взаємодії вантажно-транспортного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / С.Є. Барташевський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено модель, що дає змогу під час проведення підготовчих виробок буропідривним способом установити взаємозв'язок між параметрами навантажувальної машини, характеристиками процесу навантаження та транспортування гірничої маси. Визначено експоненціальну залежність технічної продуктивності навантажувальної машини багатофункціонального призначення від параметрів обмінно-транспортних операцій у разі локомативної відкатки вантажів. Запропоновано параметри організації робіт, які дають змогу підвищити темпи проведення підготовчих виробок шляхом оптимізації продуктивності навантажувальних машин типу МНК, розширення їх функцій і зниження трудомісткості допоміжних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И160.1-5 +
Шифр НБУВ: РА325737

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Костянський О.М. 
Визначення параметрів розміщення перевантажувальних пунктів автомобільно-конвейєрного транспорту при відробці глибоких горизонтів кар'єрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / О.М. Костянський ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено методику визначення місця розміщення перевантажувальних пунктів конвейєрних підйомників у кар'єрі з урахуванням зміщення центру грузообігу транспортованої гірничої маси та режиму гірничих робіт. Встановлено взаємозв'язок коефіцієнта подовження траси з висотою підйому гірничої маси. Запропоновано раціональну кільцеву схему транспортування у разі зустрічних вантажопотоків гірничої маси, що дозволяє підвищити продуктивність автосамоскидів. Визначено область раціонального використання даної схеми. Висвітлено ефективний напрям поглиблення залізорудних кар'єрів, що застосовують автомобільно-конвейєрний комплекс. Досліджено динаміку витрат на автомобільно-конвейєрний комплекс залежно від висоти зони, що обслуговується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.3 + И168.4
Шифр НБУВ: РА314333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Василюк В.М. 
Вимірювачі температури з використанням напівпровідникових перетворювачів для контролю технологічного процесу транспортування і зберігання нафти та нафтопродуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / В.М. Василюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено принципи побудови термометрів з напівпровідниковими первинними перетворювачами температури. Висвітлено їх математичні моделі. Розглянуто питання лінеаризації та уніфікації. Встановлено критерії вибору p-n-переходу як стабільного температурного сенсора. Запропоновано прості для реалізації методи їх уніфікації та лінеаризації. Розроблено ряд цифрових термометрів, використаних для контролю технологічного процесу транспортування і зберігання нафти та нафтопродуктів, у т.ч. переносних, з корекцією похибок, спричинених зміною температури довкілля, інтелектуальних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-054.2
Шифр НБУВ: РА312637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Солових А.Є. 
Відновлення бронзових втулок сільськогосподарської техніки нанесенням антифрикційних композиційних електролітичних покриттів на основі міді проточним способом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.Є. Солових ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання технології відновлення бронзових втулок електролітичними композиційними покриттями на основі міді проточним способом. Основною метою досліджень було підвищення довговічності бронзових втулок сільськогосподарської техніки нанесенням самозмащувальних композиційних електролітичних покриттів. Поставлена мета була досягнута завдяки теоретичному дослідженню процесів транспортування частинок дисперсної фази до катоду, їх осадження на поверхні і зарощування металом. Експериментальними дослідженнями було доведено, що процес осадження суттєво інтенсифікується при використанні тангенціальної подачі електроліта - суспензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-983,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Оксененко С.В. 
Вміст ліпідів у тканинах щурів за дії хлоридів важких металів та в умовах профілактичного введення пентоксифіліну: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.В. Оксененко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено ліпідний склад і вміст продуктів ліпопероксидації тканин функціонально різних органів, субклітинних фракцій печінки щурів за дії сублетальних доз солей важких металів та за умов профілактики пентоксифіліном. З впливу хлориду меркурію та кобальту виявлено перевантаження лізофосфатидилхоліном більшості вивчених органів, а також накопичення холестеролу та загальних фосфоліпідів лише в органах, які не несуть головного навантаження у ліпідному обміні. У сироватці крові за дії трьох солей визначено зменшення вмісту загальних фосфоліпідів і холестеролу, їх збільшення у лізосомах печінки, накопичення фосфатидинової кислот у більшості субклітинних фракцій, а також арахідонової кислоти у мікросомах, цитозолі лише за впливу хлориду кобальту та кадмію (2 і 24 год). За цього у мітохондріях, лізосомах зазначено зменшення її концентрації (2 і 24 год). Показано, що ліпідний склад іноді корелює з інтенсивністю ліпопероксидації, збільшеною у тканинах та ядрах, цитозолі та мітохондріях печінки. З'ясовано, що пентоксифілін частково гальмує вплив солей важких металів на вміст продуктів ліпопероксидації та ліпідний склад тканин органів, хоча певною мірою їх змінює. Виявлено суттєвий вплив досліджених сполук на ліпідний обмін з залучанням багатьох механізмів, запуск сигнальних шляхів, прискорення міжтканинного та внутрішньотканинного транспортування ліпідів з накопиченням їх не у головних у аспекті метаболізму тканинах органів і лізосомах печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.13-641.1 +
Шифр НБУВ: РА341189

Рубрики:

      
12.

Швехер М.Р. 
Вплив блокувань і гнучкості транспортної системи на надійність і продуктивність асинхронної автоматизованої лінії зборки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / М.Р. Швехер ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано підхід до математичного моделювання асинхронних автоматизованих виробничих систем, що враховує метод приведення до найгіршого елементу, вплив блокувань на функціонування окремих елементів та всієї лінії, а також можливість зміни стратегії транспортування продукції (передача минаючи нагромаджувач) з використанням ітераційної процедури, що дає змогу визначити довжини черг у накопичувачах. Розв'язано задачі оптимізації стосовно забезпечення максимальної та заданої продуктивності асинхронної автоматизованої лінії зборки. Відзначено, що запропоновані алгоритми і програмне забезпечення підвищує ефективність під час проектування та технологічної підготовки виробництва та є засобами для забезпечення усталеної роботи існуючих автоматизованих виробництв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К680.2
Шифр НБУВ: РА326544

Рубрики:

      
13.

Шуліка О.М. 
Вплив власних полів пучків заряджених частинок на процеси генерації та прискорення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.20 / О.М. Шуліка ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему впливу власних електромагнітних полів сильнострумових пучків заряджених частинок на процеси їх транспортування крізь магнітоізольовані прискорюючі проміжки лінійних індукційних прискорювачів, а також процеси генерації короткохвильового електромагнітного випромінювання у плазмово-пучкових системах. Теоретичні дослідження та числове моделювання у рамках нелінійної теорії показали принципову можливість зарядової та струмової компенсації трубчастого сильнострумового іонного пучка під час його проходження крізь магнітоізольовані прискорюючі проміжки за умови супроводження іонного пучка додатковим електронним пучком. Для запобігання розбіжності та гальмування іонного пучка у дрейфових проміжках використано інжекцію додаткових "холодних" (теплових) електронів. За таких умов іонний пучок залишається моноенергетичним у цілому. Показано, що прикладене зовнішнє прискорююче електричне поле прискорює іони, але гальмує електрони, не перешкоджає проходженню електронного пучка крізь прискорюючі проміжки та забезпечує необхідний ступінь зарядової та струмової компенсації іонного пучка тільки за умови, якщо помножена на заряд початкова різниця потенціалів не перевищує початкової енергії електронів. Отримано обмеження на товщину стінки трубчастого сильнострумового іонного пучка, за якого зберігається однорідність зарядової та струмової компенсації та однорідність прискорення по радіальному перерізу іонного пучка. У рамках побудованої лінійної та нелінійної самоузгодженої теорії взаємодії моноенергетичного електронного пучка з плазмою гібридної кільцевої структури знайдено режими збудження короткохвильового електромагнітного випромінювання з найбільш ефективним відбором енергії від електронного пучка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.132.051,022
Шифр НБУВ: РА313851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Коваль О.Д. 
Вплив кавітації на реологічні і гідравлічні характеристики степеневих неньютонівських рідин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / О.Д. Коваль ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано фізичну модель кавітаційного впливу на багатокомпонентні неньютонівські рідини типу піролізної смоли, термогазойлю, коксохімічної сировини, крекінггазойлю. Описано процес перемішування рідин у мішалках і проточних змішувачах за умов дії на рідину кавітації. Розроблено експериментальні стенди та наведено результати дослідження для аналізу наслідків кавітаційного впливу на багатокомпонентні середовища. Проведено реологічні дослідження таких середовищ для доведення гіпотези про те, що у певному діапазоні температур і градієнтів швидкостей ці середовища можна описати степеневим законом Оствальда де Віля. Виявлено, що під час проходження досліджуваних середовищ та їх сумішей через кавітаційний змішувач, у ряді випадків відбувається помітна зміна реологічних властивостей, зокрема, коефіцієнта динамічної в'язкості. Даний ефект дозволяє розробити методики, пов'язані з транспортуванням продуктів із меншими енергетичними витратами. Визначено критерії, що дозволяють оцінити ступінь кавітаційного впливу на складне реологічне середовище. На підставі результатів експериментальних досліджень і математичного опису процесів перемішування запропоновано методики розрахунку кавітаційних змішувачів-реакторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.311-5-01
Шифр НБУВ: РА315636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Соколік В.В. 
Вплив хлоридів кобальту і меркурію на пероксидне окиснення ліпідів, систему тіолів та активність глутатіонзалежних антиоксидантних ферментів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.В. Соколік ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Показано вторинний характер прооксидантної дії хлориду меркурію за рахунок виснаження тіолової ланки АОС, внаслідок якого відбувається підсилення процесів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ). Виявлено збільшення глутатіонтрасферазної активності печінки щурів в результаті інтоксикації хлоридом меркурію. Встановлено позитивний вплив екзогенного відновленого глутатіону на збільшення ємності тіолової системи та активацію глутатіонзалежних антиоксидантних ферментів, що захищає ліпіди печінки від вільнорадикального пошкодження. У нирках виявлено активацію процесів ПОЛ під впливом відновленого глутатіону. Наведено схему виявленої ліпід-мобілізуючої дії відновленого глутатіону. Обгрунтовано значення лецитін-холестерин ацилтрансферази сироватки крові у посиленні процесу транспортування ліпідів від периферійних тканин до печінки у складі ліпопротеїнів крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-64 + Е60*730*112.4 +
Шифр НБУВ: РА334230

Рубрики:

      
16.

Махлай В.О. 
Генерація потужних замагнічених потоків плазми повноблочним квазістаціонарним плазмовим прискорювачем і аналіз їх взаємодії з поверхнею матеріалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.О. Махлай ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати експериментального дослідження характеристик плазмових потоків, які генеруються повноблочним квазістаціонарним сильнострумовим прискорювачем плазми КСПП Х-50. Проаналізовано особливості взаємодії потужних плазмових потоків з поздовжнім магнітним полем і з поверхнями зразків. Здійснено варіювання параметрів потоків плазми методом зміни робочої напруги, комутації конденсаторної батареї та профілю основного прискорювального каналу КСПП. Проаналізовано ефективність транспортування та замагнічування потужних параметрів потоків плазми у зовнішньому поздовжньому магнітному полі залежно від параметрів потоку плазми. Показано, що повний енерговміст у плазмових потоках, які проходять через магнітний соленоїд, суттєвим чином залежить від величини індукції магнітного поля. Встановлено, що основні параметри екрануючих плазмових шарів, утворених поблизу поверхні зразка, опромінюваної потужними потоками плазми, визначаються параметрами налітаючого потоку плазми, розмірами мішені та величиною зовнішнього магнітного поля. Встановлено суттєву роль формування таких плазмових шарів у процесах передачі енергії поверхні мішені. З'ясовано, що енергетичне навантаження на поверхню зразка складає менш, ніж 10 % від енергії налітаючого плазмового потоку. Наведено деякі результати аналізу ерозії поверхні графіту та металів, опромінених плазмовими потоками КСПП з потужними тепловими навантаженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.1,022 + В333.63,022 +
Шифр НБУВ: РА336670

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Клевцов О.О. 
Грубоуламковий матеріал з вугільних шарів Донбасу і значення його вивчення для вирішення питань вугільної геології та палеогеографії: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.21 / О.О. Клевцов ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Встановлено речовий склад валунів і гальок з численних вугільних пластів різних районів Донецького басейну. Наведено схеми переносу псефітового матеріалу в середньокам'яновугільну епоху з виділенням теригенно-мінералогічних провінцій і областей зносу. Визначено найбільш ймовірні агенти переносу уламків порід та головні етапи їх обкатування та транспортування з областей виносу до місця знаходження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(45УКР5)-4 + Д432.45 + Д59(45УКР5)453.1
Шифр НБУВ: РА326826

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Хазан Я.М. 
Джерела внутрішньоплитового магматизму континентів та механізми транспортування розплавів у верхній мантії та корі Землі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Я.М. Хазан ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2003. — 35 с. — укp.

Уперше показано, що прогрів верхньої мантії супроводжується утворенням шарів часткового плавлення з верхньою межею на глибині близько 250-ти км, які є гравітаційно стійкими, тому що густина розплавів у них не менша за густину твердої фази. Розроблено модель теплової нестійкості зони знижених сейсмічних швидкостей у центральній Європі як зони часткового плавлення з верхнею межею поблизу рівня інверсії густин (РІГ). Одержано оцінки характерних масштабів і часів нестійкості та показано, що вони узгоджуються з результатами спостережень. Установлено, що джерелами кімберлітового магматизму є шари часткового плавлення, що майже цілком лежать глибше за РІГ. Вперше запропоновано геодинамічну модель походження кімберлітів. Здобуто нові розв'язки для тріщини Дагдейла - Баренблатта розтягу та зсуву. Продемонстровано, що для неї існує макроскопічний параметр, який має розмірність довжини - так звану критичну довжину, що є природним масштабом. Розроблено модель підготовки землетрусів інтрузивного типу та з'ясовано умови, за яких тріщина гідро/магморозриву може спричинити утворення сейсмогенної кінцевої тріщини зсуву. Зазначено, що передбачення моделі, включаючи існування зростаючого поверхневого купола над магматичною камерою, специфічний вигляд механізму вогнища землетрусу та сильна залежність сейсмічної енергії від глибини гіпоцентру, спостерігаються у природі. Добуто нові точні розв'язки для напружень і зміщень у пружному напівпросторі, що викликаються накачкою круглої горизонтальної тріщини гідро/магморозриву. Доведено, що дані рішення дозволяють виконувати інтерпретацію сучасних високоточних супутникових геодезичних спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д342.531 +
Шифр НБУВ: РА324623

Рубрики:

      
19.

Старчевський Ю.Л. 
Динаміка електронного потоку в магнетронній гарматі з холодним вторинно-емісійним катодом: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / Ю.Л. Старчевський ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше розроблено тривимірну математичну модель магнетронної гармати з холодним вторинно-емісійним катодом, яка дає змогу досліджувати динаміку електронного потоку за його генерації, формування та транспортування у нестаціонарному режимі. Вивчено рух електронів у нестаціонарному електричному полі магнетронної гармати у двовимірному кінематичному наближенні з урахуванням впливу початкових швидкостей. Уперше одержано залежності енергії бомбардування катоду від початкової енергії первинних електронів та крутизни фронту наростання та спаду імпульсу анодної напруги. З використанням цих залежностей показано можливість вторинно-емісійного розмноження на спаді керувального імпульсу анодної напруги у магнетронній гарматі з холодним вторинно-емісійним катодом. Здійснено детальне комплексне дослідження механізму генерації, формування та транспортування електронного потоку в магнетронній гарматі з цим катодом за імпульсного способу ініціювання емісії. Одержано просторовий і часовий розподіл диференційних параметрів електронного потоку (координат і швидкостей), а також інтегральних параметрів (струму колектора, об'ємної щільності просторового заряду, розподілу частинок за енергіями бомбардування катода) у магнетронній гарматі з холодним вторинно-емісійним катодом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З851-041.1 +
Шифр НБУВ: РА338280

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Матвієнко А.М. 
Дослідження робочих процесів транспортування штукатурних розчинів трубопроводами та їх механізованого нанесення на будівельні конструкції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / А.М. Матвієнко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2005. — 24 с.: рис. — укp.

Уперше розкрито механізм взаємодії перекачуваного розчину та напірної магістралі з урахуванням пружних властивостей стінок транспортного трубопроводу. Розроблено та впроваджено методику визначення величини стабілізувальної складової швидкості зазначеного просування на виході з напірної магістралі з урахуванням пружних властивостей гумовотканинних напірних рукавів. Запропоновано та впроваджено нову конструкцію діафрагмового компенсатора пульсації тиску, установленого на виході з розчинопроводу з метою покращення умов соплування. Створено математичну модель робочого процесу розробленого компенсатора. Визначено оптимальні параметри механізованого соплування безкомпресорною прямоточною форсункою на підставі багатофакторного математичного аналізу взаємодії частинок розчину з оброблюваною поверхнею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н639.103.5 +
Шифр НБУВ: РА336935
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського