Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (35)Тематичний інтернет-навігатор (9)Наукова електронна бібліотека (448)Реферативна база даних (6048)Книжкові видання та компакт-диски (2515)Журнали та продовжувані видання (258)
Пошуковий запит: (<.>K=ТОРГОВ$<.>+<.>K=МОРЕПЛАВСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 601
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрьоміна Л.О. 
Управління закупівельною діяльністю на основі маркетингу в умовах формування ринкової економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.О. Єрьоміна ; Донец. держ. комерц. ін-т. — Донецьк, 1998. — 16 с. — Бібліогр.: 5 назв. — укp.

Розглядаються питання вдосконалення управління закупівельною діяльністю торговельних підприємств України в умовах маркетингової орієнтації. В дисертаційній роботі розглянуті сутність, задачі та проблеми управління закупівельною діяльністю на етапі формування ринкових відносин. Проведено маркетингове дослідження існуючої практики управління закупівельною діяльністю в торговельних підприємствах України. Здійснено аналіз ризиків у менеджменті закупівельної діяльності. Розроблена та рекомендована блок-схема управління закупівельною діяльністю та рекомендовано алгоритм процесу управління закупівельними ризиками у торговельних підприємствах в умовах маркетингової орієнтації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.0-803.2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Король В.А. 
Фінансові інвестиції торговельних підприємств та умови їх здійснення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / В.А. Король ; Київський держ. торговельно- економічний ун-т. — К., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-56

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шеломенцев-Терський С.В. 
Лучеськ X-XV ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / С.В. Шеломенцев-Терський ; НАН України. Ін-т археології. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розвитку міста Лучеська середньовічного періоду. Лучеськ, як місто, сформувався на базі одного з племінних центрів волинян. У кінці Х ст. в ньому було збудовано потужну фортецю, яка стала опорним пунктом поширення влади київських князів на землі в басейні р.Стир. Виділення Лучеська в кінці ХІ ст. у центр князівського уділу прискорило його розвиток, що проявилося в швидкому збільшенні площі поселення, у структурі якого існували дві частини: дитинець і окольний город (посад). У ХІІ - 1-й половині ХІІІ ст. Лучеськ формується як визначний економічний центр Волині, столиця князівства. В цей час виникає третя укріплена частина міста - торгово-ремісничий Поділ. У 2-ій половині ХІІІ - 80-90-х рр. ХІV ст., не дивлячись на ординські набіги, Лучеськ продовжує розвиватись як визначне місто і залишається столицею окремого князівства. Споруджуються кам'яні укріплення Верхнього і Нижнього замків. З кінця ХІV і в ХV ст. Лучеськ поступово втрачає своє політичне значення, але залишається визначним центром ремесла і торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(23УКР)4

Рубрики:

      
4.

Бацак К.Ю. 
Італійська еміграція в Україні: джерела та шляхи формування, міжнародні зв'язки (80-ті роки ХVІІІ- перша третина ХІХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / К.Ю. Бацак ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 22 с. — укp.

В дисертації досліджуються умови формування італійської еміграції в Україні та напрямки її діяльності у 80-х роках ХVIII - першій третині ХIХ ст. Розглянуто питання розбудови італійських етнічних громад у зв'язку з міграційними процесами у Південній Європі та демографічною політикою, здійснюваною Російською імперією в Україні. Висвітлюється роль іммігрантів-моряків та негоціантів у налагодженні міжнародних торговельно-економічних зв'язків чорноморсько-середземноморського регіону та участь італійської інтелігенції (архітекторів, вчителів, артистів, музикантів тощо) в європеїзації українських міст, поширенні надбань культури та мистецтва Заходу. Показано, що формування та діяльність італійської еміграції відбувалися в тісному зв'язку з громадсько-політичним та культурним життям на Апеннінах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИТА)4-274

Рубрики:

      
5.

Коструба А.В. 
Механізм регулювання рентабельності в торговому підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / А.В. Коструба ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі. — Донецьк, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі реголювання рентабельності в торгових підприємствах в умовах становлення ринкових відносин. Визначена сутність регулювання рентабельності, її місце та роль в системі управління підприємством. Обгрунтований зміст механізму регулювання рентабельності власних коштів. Визначені сучасні тенденції в управлінні прибутком і рентабельністю в торгових підприємствах. Розроблені методичні основи регулювання рентабельності. Запропонована методика оптимізації рівня рентабельності власних коштів. Розроблений методичний інструментарій оцінки і обліку ризиків при прийнятті управлінських рішень щодо регулювання. Описані сценарії регулювання рентабельності для різноманітних ринкових ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-864

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ал-Равашдех Белал 
Міжнародно-правові аспекти членства Йорданії в системі ГАТТ/СОТ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ал-Равашдех Белал ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджено зовнішні та внутрішні економіко-правові та політико-правові фактори членства Йорданії в системі ГАТТ/СОТ. Встановлено відповідність реформ в економіці Йорданії принципам і нормам ГАТТ/СОТ. Визначено основні характеристики сучасної системи міжнародного економічного права та її підсистеми - міжнародного торговельного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14-321.1-74(5Іор)

Рубрики:

      
7.

Каращук О.С. 
Валовий дохід торгівлі: джерела формування, напрямки використання та проблеми оптимізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.С. Каращук ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам формування, розподілу та використання валового доходу торгівлі в умовах ринкової трансформації економіки України. Запропоновано новий напрямок обгрунтування стратегії виходу торговельної галузі з економічної кризи і забезпечення переходу до розвитку на основі оптимізації валового доходу. Розроблено науково-методичні і практичні рекомендації до стратегічного аналізу та планування валового доходу торговельних підприємств з різним рівнем рентабельності. Вони передбачають впровадження двох підходів до визначення валового доходу - загальноекономічного і галузевого, удосконалення системи моніторингу, використання алгоритмів оптимізації торговельного доходу, застосування маркетингового і логістичного підходів до обгрунтування торговельних надбавок, відбір ефективних цінових знижок. Викладена послідовність застосування методики оптимізації торговельного доходу підприємств з різним запасом фінансової міцності в законодавчому полі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.31-968.52

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Діяконова О.В. 
Управління сталим розвитком торгівлі в умовах перехідної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.В. Діяконова ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі. — Донецьк, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація містить результати теоретичних і практичних досліджень та рекомендації по управлінню сталим розвитком торгівлі. Розглянута сутність управління ринковим реформуванням торгівлі на основі концепції сталого розвитку економіки, визначені основні закономірності сталого розвитку торгівлі. Розроблений механізм управління сталим розвитком торгівлі. Запропоновані напрямки вдосконалення організаційно-функціональних структур підприємств торгілі. Обгрунтована модель систем управління сталим розвитком торгового підприємства. Результати досліджень впроваджені в практику торгових підприємств Донецької області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Казаченко 
Товарознавча характеристика комбінованих м'ясних консервів, призначених для раціонального харчування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / Світлана Володимирівна Казаченко ; Київський держ. торговельно- економічний ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л962-9
Шифр НБУВ: РА307651

Рубрики:

      
10.

Бредіхин А.В. 
Політичне та торговельно-економічне співробітництво України з Латинською Америкою (1994-1997 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Бредіхин ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу договірно-правової бази політичного, торговельно-економічного співробітництва, інвестиційної взаємодії, а також відносинам у політичній і торговельно-економічній сферах. Взаємовідносини України з Аргентиною, Бразилією та Чилі в період 1994-1997 рр. проаналізовані в комплексному варіанті. Виявлено проблеми і перспективи кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-64(70) + Т3(70)64-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Соловйова В.В. 
Дипломатичні представництва Української Народної Республіки в країнах Центральної Європи за доби Директорії (1918-1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Соловйова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 20 с. — укp.

Вивчається процес створення та діяльності українських дипломатичних представництв УНР в країнах Центральної Європи за доби Директорії. Завданням української дипломатії у центральноєвропейських країнах була нейтралізація, наскільки це було можливим, тих негативних наслідків, які мало для України невизнання її незалежності провідними країнами Антанти. Ставка лідерів держав-альянтів на "єдину і неділиму" Росію у міжнародній політиці привела Україну до фактичної ізоляції від світового співтовариства і поставило перед її дипломатичними представництвами завдання розірвання ланцюгу невизнання і встановлення всебічних контактів із зовнішнім світом. Діяльність української дипломатії була спрямована на пошуки як окремих партнерів, так і груп країн, які могли б реально сприяти Україні у боротьбі за незалежність. Розглядається практична діяльність українських дипломатичних представництв у торговельно-економічній, пресово-інформаційній сферах, консульській справі, що були важливими компонентами державотворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Майко В.А. 
Розвиток Британсько-Українських економічних відносин в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.А. Майко ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджується британсько-українське виробничо-інвестиційне, торговельно-економічне та науково-технічне співробітництво, що розвивається на мікро- і макроекономічному рівнях. Обгрунтовується можливість ефективної взаємодії країн з високим рівнем розвитку продуктивних сил та виробничих відносин з менш розвиненими країнами завдяки міжнародному поділу праці. Пропонуються шляхи і механізми використання якісно нових зрушень для стабілізації економіки та прискорення інтеграції України у європейські та світові структури на основі збалансованої зовнішньоекономічної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ВЕЛ)8 + У9(4УКР)8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Власюк В.Є. 
Регулювання зовнішньоекономічних зв'язків в аспекті розвитку пропозиції товаровиробників України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.Є. Власюк ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Розглядається питання подальшої розробки методологічних основ і організаційно-економічних форм підвищення ефективності пропозиції вітчизняних товаровиробників у зовнішньоекономічній діяльності, як стимулюючого заходу у відтворенні національної економіки у перехідний період і виявлення нових важелів регулювання розвитку пропозиції товаровиробників України у зовнішньоекономічній діяльності. Збагачено теорію пропозиції в аспекті доповнення кола факторів пропозиції для країн із перехідною економікою та показано місце активної маркетингової політики у виході країни із раніше закритої економіки на світовий ринок. Розкриті економічні і політичні передумови започаткування Україною, як незалежною державою, зовнішньоекономічної торговельної діяльності та сформульовані новітні тенденції і підходи до регулювання зовнішньоекономічних зв'язків товаровиробників країни із світовим співтовариством. Досліджено проникнення української економіки в світ через новітні підходи до виставкової діяльності та сформульовані моделі і варіанти нових економічних відносин в аспекті розвитку товаровиробництва і перспектив інтенсифікації маркетингової та виставкової діяльності з урахуванням рейтингу виставок. Запропоновані засоби стратегії поглиблення регіональних зовнішніх відносин в зовнішньоекономічних зв'язках країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ващенко С.В. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення в галузі торговельної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Ващенко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена теоретичним і практичним питанням адміністративної відповідальності за правопорушення в галузі торговельної діяльності. Досліджуються сутність та значення торговельної діяльності у розвитку суспільних відносин в Україні, особливості її правового регулювання, дається правова характеристика правил торгівлі та адміністративно-правових засобів забезпечення їх виконання. Аналізуються сутність та підстави адміністративної відповідальності в зазначеній сфері, процедури її реалізації, а також система та види адміністративних проступків у галузі торговельної діяльності. Визначаються шляхи удосконалення правового регулювання адміністративної відповідальності в сфері торгівлі, сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до КпАП України, розробки та прийняття ряду законодавчих та інших нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Подаляк Н.Г. 
Приватносеньйоріальні міста Мекленбурга і торгово- політична система Ганзи у ХІІ- ХV століттях: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / Н.Г. Подаляк ; НАН України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)42-236

Рубрики:

      
16.

Процишин О.Р. 
Формування конкурентного середовища в торгівлі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.Р. Процишин ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі формування конкурентного середовища в торгівлі. Досліджуються сутність, економічний зміст та форми ринкової конкуренції. У результаті проведеного аналізу теорій і практичного досвіду з проблем конкуренції, класифіковано її види, виявлено характерні особливості та риси для торговельної сфери, визначено її провідні функції і доповнено похідні, внаслідок чого сформульовані першочергові завдання щодо розвитку конкуренції в галузі. Здійснено грунтовний аналіз умов формування конкурентного середовища та факторів, що впливають на інтенсифікацію цього процесу. Розв'язано коло завдань, пов'язаних з посиленням конкурентних позицій підприємств через виявлення та реалізацію конкурентних переваг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)420-13

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Хижняк В.О. 
Управління акціонерними товариствами в торгівлі в умовах становлення ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.О. Хижняк ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено передумови розвитку та особливості організації управління організаційними товариствами у торгівлі. Сформульовано основні завдання та функції управління акціонерними товариствами у даній галузі. Уточнено методичні підходи та розроблено систему показників оцінки ефективності управління акціонерними товариствами торгівлі. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку акціонерних товариств торговельної галузі на сучасному етапі. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення форм державного регулювання діяльності акціонерних товариств. Обгрунтовано методичні підходи та практичні рекомендації щодо впровадження стратегічного управління розвитком акціонерних товариств торгівлі. Рекомендовано подальше удосконалення організаційної структури управління та підвищення організаційної культури акціонерних товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.21-21
Шифр НБУВ: РА309646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Балабаниць 
Збутова діяльність торговельних підприємств в умовах маркетингової орієнтації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Анжеліка Володимирівна Балабаниць ; Донецький держ. ун-т економіки і торгівлі. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.20-592
Шифр НБУВ: РА308249

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Лисенко В.П. 
Управління поточними витратами торговельного підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / В.П. Лисенко ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено визначенню теоретичних засад і практичній реалізації системи управління поточними витратами торговельного підприємства. Запропоновано методологічні підходи та методичні прийоми щодо створення та функціонування на торговельних підприємствах системи управління поточними витратами. Розроблено методики нормування витрат щодо якості обслуговування покупців та створення механізму контролінгу за споживанням ресурсів. Розроблено економіко-математичні моделі визначення прогнозного рівня та оптимального складу поточних витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-863
Шифр НБУВ: РА307787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Іващенко В.О. 
Кримінологічні та кримінально-правові аспекти боротьби з торгівлею жінками та дітьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Іващенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові акти з питань боротьби з торгівлею жінками та дітьми, а також встановлено ступінь їх імплементації у національному законодавстві. Наведено кримінологічну характеристику торгівлі жінками та дітьми, а також протиправним діянням, з нею пов'язаних. Досліджено проблеми, що виникають у діяльності державних і правоохоронних органів та міжнародних організацій у даній сфері, визначено поняття даного злочину, а також проституції, секс-бізнесу, особи, яка стала жертвою торгівлі людьми, зокрема, трафікера (торговця). Значну увагу приділено детермінантам даних злочинів, а також пропозиціям щодо підвищення ефективності їх запобігання. Детально розглянуто питання вдосконалення вітчизняного законодавства про заборону торгівлі людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4 + Х881.9(4УКР)120 + Х883.9(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА310207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського