Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (166)Реферативна база даних (883)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕРВЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кочан Р.В. 
Вдосконалення компонентів прецизійних розподілених інформаційно-вимірювальних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Р.В. Кочан ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Синтезовано узагальнену структуру інтелектуалізованої системи, яка забезпечує покращення якості процедур корекції всіх компонентів вимірювального каналу (зокрема сенсорів) завдяки самонавчанню та самоадаптації згідно з заданою стратегією та тактикою поведінки, що дало змогу мінімізувати затрати на проведення процедур підвищення точності та визначити вимоги до метрологічного тестування таких систем. Створено узагальнену структуру метрологічного програмного тесту - програмно-апаратного комплексу, застосування якого дає змогу дослідити властивості вимірювальних каналів інтелектуалізованих вимірювальних систем у пришвидшеному часі та сформулювати вимоги до їх компонентів. Розроблено та досліджено основні прецизійні компоненти вимірювального каналу - оригінальний комутатор напруги низького рівня, а також прецизійний і завадостійкий аналого-цифрові перетворювачі, з покращеними метрологічними характеристиками за робочих умов, адаптивністю та мережевими функціями. Запропоновано використовувати метод взаємного протиставлення резисторів подільника напруги для корекції інтегральної нелінійності аналого-цифрових перетворювачів, що дало змогу зменшити похибку нелінійності у 4 - 8 разів. Розроблено мережевий прикладний процесор з дистанційним програмуванням і програмною реалізацією набору периферійних інтерфейсів, що базується на двопроцесорній архітектурі з розподіленням між ними функцій реалізації інтерфейсів і виконання робочої програми, що гарантує її заміну через ці інтерфейси під час роботи. Створено універсальний сторожовий таймер, функціонування якого не залежить від операційної системи та програмного забезпечення сервера розподіленої системи. Розроблено двокаскадний цифро-аналоговий перетворювач, який завдяки раціональному розподілу функцій між каскадами забезпечує прецизійне дослідження властивостей підсистем корекції похибок, самоадаптації та прийняття рішень інтелектуальних систем і впливу на них процесу самонавчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-04 +
Шифр НБУВ: РА336915

Рубрики:

      
2.

Полєтаєва Г.Н. 
Дослідження та розробка методів і алгоритмів електронного бізнесу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.Н. Полєтаєва ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено повнофункціональну Торгову Інтернет Систему (ТІС) у галузі електронного бізнесу, зокрема її організацію, яка має чотирирівневу архітектуру. Система автоматизує взаємні розрахунки між учасниками електронного бізнесу. Відзначено зростання інтересу до торгових процесів на сучасному ринку у підприємств та відповідно - бази даних обліку товару і клієнтів. Для представлення своєчасної інформації застосовується багатовимірне керування базами даних, яке передбачає створення N-вимірного куба та реалізацію операцій за допомогою алгебри угруповань. Застосування багатовимірного аналізу базується на агрегації інформації та покращує якість обробки інформації для створення інформаційної системи підприємства. Створення ТІС з використанням архітектури Інтернет/Інтранет дозволяє зменшити навантаження на сервер, витрати часу на пошук інформації для подальшого планування виробництва та реалізації товару за допомогою електронного бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У542,1 ф121 + У9(4Укр)421 ф121 +
Шифр НБУВ: РА351777

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Міщенко М.І. 
Електромагнітне розсіяння у випадкових дисперсних середовищах: фундаментальна теорія і застосування: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 05.07.12 / М.І. Міщенко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Удосконалено й апробовано мікрофізичний підхід щодо моделювання розсіяння електромагнітного випромінювання окремими частинками та випадковими дисперсними середовищами. Кардинально поліпшено T-матричний метод строгого розв'язання рівнянь Максвела. Розроблено та розміщено на загальнодоступному електронному сервері пакет ефективних T-матричних програм. Виконано детальний аналіз оптичних властивостей несферичних частинок та ефектів багаторазового розсіяння у випадкових дисперсних середовищах. У межах рівнянь Фолді - Лакса досліджено граничний випадок дуже великої кількості та дуже малої об'ємної упаковки частинок та одержано загальне рівняння переносу та загальне формулювання теорії слабкої локалізації електромагнітних хвиль. Узагальнено класичну теорію переносу для випадку довільного анізотропного плоскопаралельного розрідженого дисперсного середовища. Визначено точність скалярної форми рівняння переносу та виявлено, що похибки скалярного наближення стають несуттєвими для розмірних параметрів частинок, більших за 3. Теоретично вивчено залежність характеристик слабкої локалізації від оптичної товщини дисперсного шару та фізичних параметрів розсіюючих частинок і передбачено поляризаційний опозиційний ефект. Факт одночасного існування опозиційних ефектів у яскравості й поляризації для ряду високоальбедних безатмосферних тіл Сонячної системи пояснено у межах слабкої локалізації електромагнітних хвиль. Встановлено кількісні вимоги щодо кліматичної програми супутникового дистанційного зондування аерозольних частинок у земній атмосфері. Виявлено істотне падіння глобальної оптичної товщини тропосферних аерозолів за останні 20 років, яке супроводжується суттєвими регіональними змінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.224в641.0,022 + В313.224в641.0,022
Шифр НБУВ: РА356727

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Кудінов В.В. 
Інформаційна система оперативного управління організаційно-технічними об'єктами гірничорудних кар'єрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Кудінов ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки моделей, методів і алгоритмів інформаційної підтримки прийняття рішень під час оперативного гомеостазісного управління організаційно-технічними об'єктами (ОТО). Проаналізовано сучасні інформаційні технології та рівень їх використання в процесі розробки систем керування організаційно-технічними об'єктами, а також використання клієнт-серверних, Web-технологій і розподіленої обробки даних на підприємствах. Висвітлено проблеми оперативного управління ОТО на гірничорудних підприємствах, роль та функції оператора автоматичної системи управління ОТО, методи, які використовуються для визначення ваг критеріїв і шкал оцінювання дій оператора ОТО. Описано інтерфейсну модель взаємодії диспетчера і організаційно-технічного об'єкта гірничорудного кар'єру, яка реалізує функції адаптації когнітивних особливостей диспетчера та інтелектуального інтерфейсу. Представлено архітектуру системи підтримки прийняття рішень (СППР), що забезпечує вимірювання характеристик диспетчера, побудову його когнітивного профілю та визначення когнітивного типу. Розкрито структуру СППР на основі бази даних та знань, а також результатів практичної реалізації запропонованих моделей прийняття рішень. Розроблено програмне забезпечення інтелектуальної системи навчання СППР, що забезпечує взаємодію диспетчера з системою, контроль його знань і навчання на основі діалогової моделі. Висвітлено ефективність математичних моделей, алгоритмів і методів прийняття оперативних управлінських рішень на підприємствах Кривого Рогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И33-61-5-05 +
Шифр НБУВ: РА341697

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Григор'єв П. Є. 
Інформаційна технологія моніторингу стану людини для визначення його залежності від космофізичних факторів: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.03.11 / П. Є. Григор'єв ; НАН України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Надано нове вирішення проблеми створення інформаційної технології для визначення залежності стану людини від космофізичних факторів. Сформовано інформаційну модель комплексного об'єкту дослідження, який об'єднує внутрішньоклітинний, індивідуальний, груповий та популяційний рівні та визначено закономірності впливу космофізичних факторів на стан людини. Створено інформаційну технологію моніторингу, яка включає етапи одержання даних про динаміку психічної та фізіологічної складових стану випробуваного та факторів зовнішнього середовища, аналіз одержаної інформації та надання результатів. Встановлено, що базовим засобом реалізації інформаційної технології є розроблена інформаційна система діагностики стану людини, яка забезпечує тестування користувача з передачею діагностичної інформації на сервер, проведення аналізу з подальшим наданням результатів і висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*114-659 + Е70*801.1-659
Шифр НБУВ: РА377519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Нестеренко С.А. 
Інформаційна технологія та інструментальні засоби побудови корпоративних комп'ютерних мереж АСУ в динаміці життєвого циклу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / С.А. Нестеренко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено інформаційну технологію побудови корпоративних комп'ютерних мереж АСУ, яка враховує всі етапи та динаміку їх життєвого циклу та забезпечує прийняття на кожному з етапів оптимальних за критерієм "продуктивність/вартість" проектних рішень. Для розв'язання даної задачі розроблено математичні моделі, що відображають функціонування мереж, які працюють за схемою "клієнт - сервер", методи послідовного синтезу мереж різного рівня ієрархії ККМ і методи вибору оптимального плану їх впровадження. Розроблено методику використання інформаційної технології, інструментальних засобів синтезу та аналізу в задачах побудови мереж АСУ на всіх етапах життєвого циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.314.5-02 + З965,5-02
Шифр НБУВ: РА327014

Рубрики:

      
7.

Скрипка В.М. 
Кластеризація обчислювального процесу в системах та мережах розгалуженого доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / В.М. Скрипка ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено метод та програмне забезпечення балансування навантаження на сервери баз даних та маршрутизатори за програмно керованим критерієм з використанням кластерного програмного забезпечення OpenMOSIX на базі операційної системи Linux. Створено методику проектування програмних засобів на базі методу примусового балансування та симбіозу різних мов програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.25-01 + З970.31 +
Шифр НБУВ: РА351576

Рубрики:

      
Категорія:    
8.

Ху Чженбін 
Комбінований метод та засоби виявлення вторгнень на основі еволюційних механізмів штучного імунітету: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Ху Чженбін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто математичне та програмне забезбечення щодо виявлення аномалій і вторгнень у комп'ютерні системи та мережі. Досліджено особливості та результати застосування генетичного алгоритму й алгоритмів штучного імунітету для розв'язання задачі виявлення модифікованих вторгнень на прикладі сучасних систем GASSATA, LYSIS та CDIS. Розроблено локальні машини станів (ЛМС), які ілюструють поводження log-серверу та мережевих шлюзів. Досліджено алгоритмічні основи виявлення відповідності та невідповідності символьних рядків. Запропоновано аналітичний метод настроювання засобів генерації детекторів для виявлення "нерідного поводження" за умов використання алгоритмів негативної селекції, активізації детекторів і застосування генетичного оператора. Описано комбінований метод завдання нормальних шаблонів поводження на основі ЛМС, перспективного методу генерації, добору детекторів вторгнень, що дозволяє скоротити обсяги накопиченої інформації та реалізувати механізм виявлення нових модифікованих атак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.31-016.8 +
Шифр НБУВ: РА342966

Рубрики:

      
9.

Панченко Т.В. 
Композиційні методи специфікації та верифікації програмних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / Т.В. Панченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено проблеми специфікації та верифікації прагматично важливих класів програмних систем за методами композиційного програмування. Розроблено композиційні моделі та мови для специфікації програмних систем зі структурованими даними. Проведено комплексний аналіз і розподіл структур даних і функцій над ними за рівнями абстракцій. Доведено репрезентативну повноту номінативних даних комплексно-номінативного рівня. Запропоновано композиційні методи для верифікації систем спеціального класу - моделі багатоекземплярного виконання програм у серверному середовищі з паралелізмом у режимі почергового виконання з переключенням зі взаємодією завдяки затосуванню спільної пам'яті. Сформульовано два варіанти часткової коректності програм на введених композиційних мовах та запропоновано методологію верифікацій, що використовує метод з лінійною складністю замість експоненційної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025 +
Шифр НБУВ: РА343171

Рубрики:

      
Категорія:    
10.

Варецький Я.Ю. 
Математична модель та метод біометричного захисту в криптографічних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Я.Ю. Варецький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено математичні моделі процесу захисту криптографічних ключів з використанням біометричних ознак людини, біометричного екстрактора випадкових величин з метою виділення важливих для процесу захисту параметрів (втрати ентропії криптографічного ключа, стійкості методу захисту). На підставі даних математичних моделей наведено метод і алгоритм блокування і розблокування криптографічного ключа, нечутливих до визначеного рівня змін у біометричних даних з використанням кодів корекції помилок Ріда - Соломона. Наведено структурну схему клієнт-серверної системи з криптографічним захистом інформації, побудовано недермінований алгоритм генерацій випадкових послідовностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.403 +
Шифр НБУВ: РА343060

Рубрики:

      
11.

Тичковський Р. О. 
Математичне та програмне забезпечення оптимального розподілу ресурсів серед вузлів комп'ютерних мереж: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / Р. О. Тичковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі й алгоритми знаходження оптимального розподілу обчислювальних ресурсів серед вузлів обчислювальних кластерів. Запропоновано евристичний алгоритм, модифікований генетичний алгоритм та алгоритм гілок і меж для визначення оптимального або близького щодо оптимального розподілу ресурсів серед вузлів комп'ютерних мереж. Визначено математичні моделі оптимізації доступу користувачів до інформації інтернет-серверів. Встановлено програмний комплекс, у якому використано дані математичні моделі, евристичні та генетичні алгоритми відшукання оптимального розподілу файлів розподіленої бази даних серед вузлів комп'ютерної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016
Шифр НБУВ: РА373256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
12.

Демидович О.В. 
Математичні моделі оптимального розподілу інформаційних ресурсів серед вузлів обчислювальних мереж та методи їх реалізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.В. Демидович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2001. — 20 с. — укp.

Побудовано математичні моделі оптимального розподілу файлів серед вузлів обчислювальних мереж, що на відміну від існуючих не залежать від схеми обробки запитів у вузлах. Доведено теорему для апріорної оцінки числа копій файлів розподіленої бази даних, що зменшує розмірність задач математичного програмування, отриманих внаслідок побудови моделей. Розвинуто теоретичну базу застосування генетичних алгоритмів у задачах математичного програмування. Створено систему підтримки прийняття рішень для розташування файлів на серверах локальних обчислювальних мереж. Розроблено алгоритми маршрутизації, в процесі використання яких не виникає перевантаження каналів зв'язку в мережах передачі даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.315
Шифр НБУВ: РА315934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Аль Шибані Салім 
Метод та засоби організації розподілених баз даних в комп'ютерній мережі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Аль Шибані Салім ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано метод оптимізації розміщення файлів розподілених баз даних (РБД) за загальним часом обслуговування запитів, що дозволяє ефективно регулювати завантаження серверів і зменшувати час виконання запитів. Розроблено та реалізовано алгоритми балансування завантаження вузлів мережі РБД, призначеної для обробки великих обсягів даних; вибору оптимального часу доставки файлів РБД з урахуванням особливостей прикладних завдань. Розроблено структуру програмованого комутатора, призначену для реалізації нових алгоритмів. Створено трирівневу структуру системи РБД для обробки великих обсягів даних. Показано можливості її використання для паралельної обробки великих і невеликих баз даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.612 +
Шифр НБУВ: РА351577

Рубрики:

      
14.

Аль-Сурікі Ібрагім Мохаммад Салем 
Метод та засоби розміщення інформаційних файлів в розподіленій обчислювальній системі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Аль-Сурікі Ібрагім Мохаммад Салем ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено метод і засоби підвищення ефективності обробки більших масивів даних. Розглянуто та проаналізовано інформаційні технології, апаратні та програмні методи та засоби, орієнтовані на побудову інформаційно-обчислювальних систем (ІОС) для вирішення завдань оптимізації та прискорення обробки більших баз даних. Запропоновано метод оптимізації розміщення файлів даних у локальній мережі за загальним часом обслуговування запитів, що дозволяє ефективно регулювати завантаження серверів і зменшувати час виконання запитів. Розроблено та реалізовано алгоритми балансування завантаження вузлів обчислювальної мережі та структуру програмного комутатора, призначеного для реалізації запропонованих алгоритмів. Відзначено, що використання запропонованих структур і алгоритмів забезпечує підвищення ефективності систем обробки даних для розв'язання завдань моделювання, економічного аналізу, бухгалтерського обліку, авіаційних систем, ефективність роботи яких з даними залежить від можливостей системи швидко обробляти великі масиви інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.26-015.0 +
Шифр НБУВ: РА360959

Рубрики:

      
15.

Євсєєва О.Ю. 
Методи адаптивної маршрутизації в гібридних телекомунікаційних мережах з гарантованою якістю обслуговування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.Ю. Євсєєва ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розвинуто динамічну модель маршрутизації в телекомунікаційних мережах (ТКМ), яку наведено як систему неавтономних різницевих керованих рівнянь стану. Здійснено формалізацію процесів обслуговування з гарантованою якістю у гібридних ТКМ шляхом урахування можливості реалізації в межах єдиної мережі різних стратегій маршрутизації (статичної й динамічної) та різних режимів пакетної комутації відповідно до типу графіка користувачів та їх вимог до рівня і гарантій якості осблуговування. Забезпечення гарантованої якості обслуговування в межах моделі здіснюється шляхом уведення відповідних обмежень на маршрутні змінні, що залежать від способу використання доступних мережних ресурсів - з резервуванням або без резервування під час обслуговування потоків. Розроблено метод ієрархічно-координаційної маршрутизації в ТКМ рівня WAN з ієрархічною структурою, за яким запропоновано використання принципу передбачення взаємодій на рівні декомпозиції на підмережі, а на рівні декомпозиції зі змінними часу - принципу цільової координації з метою реалізації паралельних обчислень. Це дозволяє серверу маршрутів верхнього рівня за умов постійного відстеження поточних значень стану окремих підмереж нижнього рівня визначати порядок маршрутизації на міжмережній ділянці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 +
Шифр НБУВ: РА333851

Рубрики:

      
16.

Косинський К.О. 
Методи та алгоритми обробки нечітких даних в інформаційних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / К.О. Косинський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначенно поняття складених нечітких множин та їх властивості. Розглянуто задачу розподілу ресурсів у дворівневій ієрархічній комп'ютерній системі з виділеним сервером, розроблено алгоритм керування розподілом ресурсів у системі з урахуванням їх обмеженості. На підставі нейронних і функціонально-диференціальних моделей запропоновано підходи для моделювання процесів функціонування розподіленої програмної системи й одержано аналітичні вирази для розв'язків гібридних систем. Розроблено підхід для опису ситуацій у сценарно-прецедентних системах, розглянуто метод оцінювання близькості поточних ситуацій до базових. Запропоновано методику створення й обробки нечітких баз даних. Реалізовано спосіб формування нечітких відношень у реляційних базах даних шляхом створення представлень спеціального вигляду. Запропоновано для задач підтримки прийняття рішень за умов невизначеності алгоритм кластеризації сукупності нечітких даних і прийняття рішень в ситуаціях з складними вихідними даними. Проаналізовано характерні особливості розробки та реалізації інформаційних систем і впроваджено автоматизовану систему для організації та контролю процесів керування, в якій використано розроблені методи й алгоритми обробки нечітких даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-01 +
Шифр НБУВ: РА368722

Рубрики:

      
17.

Коваль В.С. 
Методи та алгоритми побудови карти середовища мобільного робота з використанням злиття сенсорних даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / В.С. Коваль ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, НАН України. Держ. НДІ інформац. інфраструктури. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Удосконалено відомі та розроблено нові методи побудови карти середовища мобільного робота з використанням злиття сенсорних даних, які використовуються під час навігації мобільних роботів у складних випадках неструктурованого довкілля. Запропоновано три нові методи побудови локальної карти середовища у полярній системі координат та у вигляді сітки зайнятості в 3D просторі, що базується на статистичній і нейромережній обробці показань ультразвукових та інфрачервоних сенсорів, а також використанні структурованого світла та відеокамери, що дало змогу зменшити обчислювальну складність у два рази та підвищити точність карти середовища в 1,6 - 6 разів. Розроблено структуру інтелектуальної підсистеми керування мобільним роботом, за якої шляхом оцінки часових затримок основних модулів робота обгрунтовано вибір обчислювальних засобів для задачі побудови карти середовища. Створено структуру програмного забезпечення системи керування мобільним роботом, яка дає змогу обгрунтувати структури даних на даталогічному рівні, а також адаптувати протокол взаємодії клієнт - сервер. Наведено два методи підвищення достовірності карти середовища мобільного робота шляхом зменшення завад у 3 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,941-01 +
Шифр НБУВ: РА333480

Рубрики:

      
18.

Мафута Тедді 
Моделі керування доступом в комп'ютерних мережах корпоративних інформаційних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Мафута Тедді ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності обміну інформацією в комп'ютерній мережі корпоративої інформаційної системи на базі інфраструктури глобальної мережі спільного використання (Internet). З урахуванням результатів математичного моделювання режимів моно- та мультирозподілу часу, що використовують селективний та груповий механізми повторної передачі спотвореного блоку даних, розроблено метод оптимізації нестандартних параметрів керування доступом серверів корпорації до віртуального кільця автономної зв'язуючої ланки за рахунок розробки більш адекватних моделей параметрів процесу передачі інформації. У межах даного методу враховано обмеження на експлуатаційний програш і погіршення якості функціонування, що дозволяє прогнозувати можливі явища недовантаження абоперевантаження кільця. Досліджено багаторівневий чинник пріоритетного управління доступом, що забезпечує ефективну інтеграцію передачі електронних документів і мультимедійних потоків даних. На базі обчислювальних експериментів розроблено методику реалізації стратегії поетапного підвищення продуктивності каналу передачі інформації у вигляді віртуального кільця за критеріями "швидкодія" та "розширюваність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.314.5-013 +
Шифр НБУВ: РА352864

Рубрики:

      
19.

Риндич Є. В. 
Моделі та інформаційна технологія побудови корпоративних конференц-систем в ІР-мережах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Є. В. Риндич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

На базі Е-мереж розроблено імітаційну модель клієнта та сервера. Описано метод забезпечення конфіденційності голосової інформації в конференц-системах. Вперше запропоновано використовувати в цих системах симетричні криптографічні перетворення для багатофакторної автентифікації та забезпечення конфіденційності. Проведено реалізацію програмного забезпечення з використанням розробленого методу. Експериментально доведено можливість використання криптографічних перетворень без виникнення значної частини затримки. Проведено повний багатофакторний есперимент і визначено оптимальні рівні факторів для корпоративної конеренц-системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01
Шифр НБУВ: РА380147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Захер Аль-Хассаніє 
Моделі та інформаційні технології для адаптивного управління компонентними програмними комплексами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Захер Аль-Хассаніє ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі й інформаційні технології для адаптивного управління компонентними програмними комплексами (КПК). Запропоновано узагальнювальну класифікацію проблемних наукових напрямів розробки адаптивних технологій у сфері сучасної програмної інженерії, що дозволяє мотивовано ставити та розв'язувати задачу створення ефективного механізму роботи КПК за умов постійних змін у середовищі їх функціонування з застосуванням методів композиційної адаптації. Розроблено структурні й аналітичні моделі синхронних і асинхронних багатопоточних режимів функціонування складних КПК класу "клієнт - сервер". Побудовано загальну архітектуру адаптивного механізму управління розподіленими КПК. З використанням методів логічного виводу на підставі аналізу прецедентів розроблено процедури вибору відповідних режимів функціонування КПК, які забезпечують необхідну продуктивність і надійність обробки даних. Розроблено методику та програмні засоби для експериментального дослідження ефективності запропонованого підходу щодо пошуку адаптивних рішень. Одержано та проаналізовано відповідні результати та наведено практичні рекомендації щодо підвищення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-018 +
Шифр НБУВ: РА357720

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського