Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (954)Книжкові видання та компакт-диски (440)
Пошуковий запит: (<.>K=СВЕРДЛИЛЬН$<.>+<.>K=ВЕРСТАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 163
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Помєшкін П.В. 
Автоматизований контроль технологічних параметрів при виготовленні буроін'єкційних паль великого діаметру: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / П.В. Помєшкін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено оптимальні місця розташування приладів контролю витрат і тиску бетонної суміші у процесі виготовлення буроін'єкційних паль (БІП). Розроблено нові датчики тиску з урахуванням агресивного та абразивного стану бетонної суміші, встановлено їх працездатність та надійність функціонування. Запропоновано математичні моделі дослідження процесів буріння та бетонування під час виготовлення БІП. Розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення даного процесу з урахуванням якісних показників БІП. Створено функціональну структуру автоматизованої системи контролю технологічних параметрів під час виготовлення БІП для бурового верстата з електроприводом механізмів. Запропоновано методику вибору технічних засобів автоматизованої системи контролю виготовлення БІП. Вперше застосовано методику багатофакторного планового експерименту для дослідження завадостійкості електронних пристроїв автоматизованої системи контролю до електромагнітних полів, що дозволило підвищити обсяг корисної інформації на базі варіювання всіх факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.5-04-06 +
Шифр НБУВ: РА334429

Рубрики:

      
2.

Водічев В.А. 
Автоматизовані системи управління робочими рухами верстатів для підвищення ефективності технологічних процесів металообробки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / В.А. Водічев ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 37 с.: рис. — укp.

Уперше запропоновано узагальнений критерій оптимізації технологічних процесів металообробки, який враховує продуктивність та собівартість обробки, а також питоме енергоспоживання верстата. Для технологічного процесу силового шліфування виявлено екстремальну залежність цього критерію від швидкості подачі верстата. Показано, що вплив збурень викликає невизначеність розташування екстремуму цієї залежності, що потребує пошуку оптимального режиму під час обробки. Розроблено метод автоматичного управління рухом подачі, який передбачає, базуючись на результатах випробувальних дій на технологічний процес силового шліфування, визначення поточних значень складових аналітичних залежностей періоду стійкості інструмента та потужності обробки від швидкості подачі і, з використанням одержаної математичної моделі процесу, розрахунок значення цієї швидкості, що відповідає екстремуму критерію оптимізації процесу обробки. Уперше встановлено закономірність в управлінні технологічним процесом фрезерування, яка полягає у тому, що стабілізація потужності різання за умов взаємозв'язаного управління швидкостями робочих рухів верстатів забезпечує більш високу продуктивність обробки, зменшує її собівартість і питоме енергоспоживання верстата у порівнянні з управлінням тільки швидкістю подачі. Здійснено структурний синтез автоматизованої системи управління швидкістю подачі та частотою обертання фрези і запропоновано метод узгодження цих швидкостей з урахуванням технічних і технологічних обмежень. Наведено принцип побудови автоматизованої системи управління швидкістю подачі фрезерних верстатів з числовим програмним керуванням для підтримки потужності обробки у заданих межах і визначено умови стійкості такої системи. Розвинуто методи обчислення коефіцієнта передачі об'єкта управління у процесі обробки для організації параметричного зворотного зв'язку в адаптивних системах стабілізації потужності різання. З'ясовано нову закономірність в управлінні технологічним процесом токарної обробки та доведено, що у разі стабілізації швидкості та потужності різання забезпечується більша продуктивність технологічного процесу обробки поверхонь за умов зміни діаметра та глибини різання, ніж у випадку стабілізації швидкості різання та подачі. Запропоновано принцип побудови автоматизованої системи взаємозв'язаного управління швидкістю подачі та частотою обертання заготовки, яка забезпечує стабілізацію швидкості та потужності різання. Розвинуто методи синтезу параметрів регуляторів у автоматизованих системах управління технологічними процесами металообробки, які стабілізують потужність і швидкість різання, і розрахунку статичних характеристик цих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-52-043-05 +
Шифр НБУВ: РА334783

Рубрики:

      
3.

Гайдар О.Г. 
Аналітичні моделі поверхонь на основі перетворень і тангенціальних рівнянь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.Г. Гайдар ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено нові форми аналітичного представлення поверхонь: конгруенцію дотичних площин, двома сім'ями сфер, центри яких належать фокальним конікам. Запропоновано узагальнене аналітичне подання груп мебіусових перетворень та їх композицій, показано зручність подання афінних та ізометричних перетворень у барицентричних координатах. Введено поняття корелятивно-інцидентних перетворень, розглянуто їх застосування у складанні тангенціальних рівнянь поверхні, моделюванні подерних перетворень. Наведено схему Дарбу формоутворення поверхонь з двома сім'ями плоских ліній кривини. Доведено, що математичний апарат точкових перетворень співпадає з точністю до позначень з апаратом загальної аналітичної теорії прикладного формоутворення на базі глобальної параметризації. Розроблено рекомендації щодо впровадження результатів досліджень у галузях формоутворення та розрахунку оболонок, обробки на верстатах з ЧПК, навчальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3в641.8 + К630.2-1с116
Шифр НБУВ: РА318178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Котляр О. В. 
Багатокритеріальний вибір найвигіднішого варіанту технологічного процесу обробки деталей типу тіл обертання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / О. В. Котляр ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності виготовлення деталей тилу тіл обертання шляхом вибору найвигіднішого варіанта технологічного процесу з урахуванням конструктивно-технологічних характеристик деталей, величини виробничої партії, а також розширення технологічних можливостей і підвищення продуктивності верстатів. Розроблено систему критеріїв вибору найвигіднішого варіанта технологічного процесу з урахуванням критеріїв інтенсивності формоутворення, інтенсивності маржинального прибутку, постійних витрат, що припадають на виробничу партію деталей, електроємності прибутку й імовірності виконання завдання. Обгрунтовано вибір найбільш раціонального методу багатокритеріальної оптимізації технологічного процесу з урахуванням виробничих умов. Запропоновано спосіб автоматизованого визначення трудомісткості обробки деталей для конкуруючих варіантів технологічного процесу. Розроблено конструкторсько-технологічні методи інтенсифікації обробки, які дозволяють розширити технологічні можливості та підвищити продуктивність металорізальних верстатів. Проведено аналітичні й експериментальні дослідження точності багаторізцевої обробки на токарних верстатах з ЧПК з використанням запропонованого комбінованого різця та багаторізцевого тримача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.133-64
Шифр НБУВ: РА377989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Тригуб О.А. 
Безелектролізна електроерозійна вирізна обробка у водопровідній воді при використанні генераторів уніполярних імпульсів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / О.А. Тригуб ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення якості та точності електроерозійної вирізної обробки (ЕЕВО) у водопровідній воді з використанням генераторів уніполярних імпульсів. Визначено закономірності утворення корозійних ушкоджень заготовок у процесі ЕЕВО та обгрунтовано вибір електрохімічного захисту для їх запобігання. Побудовано математичну модель та проведено розрахунки розподілу концентрацій реагуючих речовин поблизу заготовки в процесі обробки. Наведено рекомендації щодо технічного забезпечення катодного захисту, схем встановлення та вибору матеріалу додаткового електрода в робочій ванні верстата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К553,27 + К553,48 +
Шифр НБУВ: РА339606

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Ровінський В.А. 
Вдосконалення ватметрографічних методів діагностування штангових глибинно- насосних установок для видобутку нафти та розробка технічних засобів для їх реалізації: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.11.13 / В.А. Ровінський ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 20 с. — укp.

Удосконалено статичну діагностичну модель верстата-качалки, що дозволяє підвищити точність отримання динамограм у перерахунку з ватметрограм і тим самим збільшити вірогідність оцінки стану заглибленого насоса штангової глибинно-насосної установки (ШГНУ). Створено динамічну діагностичну модель верстата-качалки, яка враховує моменти інерції зрівноважуючих вантажів верстата-качалки та ротора її привідного електродвигуна, що дозволяє підвищити на 1-5 % точність оцінки стану заглибленого насоса ШГНУ під час її роботи в динамічному режимі. Встановлено взаємозв'язок зміни ковзання ротора електроприводу верстата-качалки від дії навантаження на штангову колону, зумовленого станом заглибленого насоса, на основі якого розроблено метод діагностування ШГНУ за швидкісними характеристиками. Запропоновано непрямий метод визначення маси зрівноважуючих вантажів верстата-качалки, використання якого дозволить підвищити точність перерахунку ватметрограми в динамограму та проводити операції зрівноваження верстата-качалки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-5-082.05 +
Шифр НБУВ: РА328362

Рубрики:

      
7.

Джаалук Алі 
Вдосконалення параметрів та математичне моделювання віброакустичних характеристик верстатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Джаалук Алі ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз процесів у динамічній системі верстата. Виявлено основні віброактивні системи приводу головного руху. Розроблено методологію удосконалення віброакустичних характеристик верстата, що базується на використанні сучасних інформаційних технологій аналізу стохастичних процесів. Обгрунтовано принципово нову методику математичного моделювання віброакустичних процесів у динамічній системі верстата, яка полягає у комплексному застосуванні двох різнорідних математичних моделей: емпіричної та теоретичної. Експериментально визначені спектри описано нелінійною залежністю, яка включає взаємозв'язаний масив коефіцієнтів, що визначаються за спеціальною методикою та є основою для побудови емпіричної математичної моделі верстата. Встановлено основні джерела вібраційних збурень. Запропоновано вдосконалену конструкцію приводу токарного верстата та комплекс рекомендацій щодо зниження віброакустичної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632-52-021.4
Шифр НБУВ: РА314355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Іванов В. О. 
Вибір оптимальних компоновок верстатних пристроїв для верстатів з ЧПК: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / В. О. Іванов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано систему багатокритеріальної оптимізації, яка здійснює вибір оптимальних компоновок верстатних пристроїв з урахуванням їх конструктивно-технологічних характеристик і виробничих умов на підставі множини сформованих конкуруючих варіантів. Вперше запропоновано й обгрунтовано доцільність створення системи універсально-збірних переналагоджувальних пристроїв. Розроблено та запатентовано систему функціональних елементів з високим ступенем гнучкості та надано спосіб беззазорного базування елементів верстатних пристроїв. Встановлено методологію визначення похибок базування заготовок валів в універсально-збірних переналагоджувальних пристроях з урахуванням їх конструктивних параметрів і граничних розмірів заготовок у партії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52-02
Шифр НБУВ: РА373462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кравець О.М. 
Визначення параметрів динамічної якості токарних верстатів на основі імітаційного стохастичного навантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / О.М. Кравець ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено методологію оцінки показників динамічної якості верстата з лінійчатим спектром амплітуд розкладу Фур'є радіальної координати контуру обробленої поверхні та зіставлення його з неперервним спектром дисперсій віброприскорень характерних елементів динамічної системи верстата. На підставі розробленої методики створено випробувально - діагностичний комплекс, який здійснює об'єктивну атестацію (експрес-аналіз технічного стану) токарних верстатів за точністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632-125
Шифр НБУВ: РА317186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Цибуля Ю.Л. 
Високотемпературні фільтрувальні і композиційні матеріали на основі неперервних волокон з базальтових гірських порід: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Ю.Л. Цибуля ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Визначено оптимальні значення основних параметрів виробництва неперервних волокон і ниток з базальтових гірських порід, придатних для текстильної переробки на сучасних автоматичних ткацьких верстатах. Вивчено поводження цих ниток у киплячих розчинах неорганічних кислот і лугів. Показано, що температури полум'яного простору над розплавом і розплаву в зоні відбору впливають на кислотостійкість волокон. Установлено, що тип аніона лужного компонента впливає на інтенсивність травлення базальту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М377.6 +
Шифр НБУВ: РА324900

Рубрики:

      
11.

Чикалова Л.С. 
Врахування чинника циклічності у прийнятті стратегічних рішень на промисловому підприємстві: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л.С. Чикалова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо урахування чинника циклічності у процесі прийняття стратегічних рішень на промисловому підприємстві. Розкрито сутність зовнішнього середовища підприємства, яке формують слабоконтрольовані, динамічні та важкопрогнозовані чинники, що впливають на нього як на систему відкритого типу. Охарактеризовано основні фактори зовнішнього середовища, обгрунтовано необхідність вивчення сукупного впливу чинника циклічності економічної системи та її елементів. Проаналізовано концептуальні положення теорій економічних циклів. Описано економічні цикли різних періодів. У графічному вигляді представлено процес накладання економічних хвиль з різною амплітудою коливання, який утворює спектр етапів економічних і життєвих циклів фаз економічної системи та її елементів. З урахуванням даного процесу розроблено концепцію позиціонування підприємства у спектрі накладання хвиль різної довжини. На підставі вивчення динаміки окремих макроекономічних показників (валого суспільного продукту, темпів зростання продуктивності праці у промисловості, зростання виробництва металоріжучих верстатів) за тривалий період часу визначено фази великої економічної хвилі. З урахуванням розробленої періодизації фаз великої економічної хвилі й аналізу економічних показників хвиль меншої довжини складено підсумкову таблицю, яка відображає сукупний вплив циклічних процесів, що формують зовнішнє середовище підприємства. Виділено функціональні підсистеми підприємства (маркетингу, інновацій, інвестицій, персоналу), найбільш чутливі до впливу чинника циклічності розвитку економічної системи та її елементів. Для візуалізації хвилеподібного розвитку економічної системи та її елементів використано методику векторного аналізу, виявлено дисонансні та резонансні умови діяльності підприємства. На підставі вивчення циклічного руху усіх елементів економічної системи розроблено методику позиціонування підприємства у спектрі хвильових процесів економічної системи через визначені точки перетинання життєвого циклу підприємства, економічного циклу та життєвих циклів інших елементів економічної системи. Для урахування впливу чинника циклічності розвитку економічної системи та її елементів використано метод спектрального аналізу, а для порівняльного дослідження показників її розвитку - метод структурного оцінювання. Розроблено й апробовано методику спектрального аналізу виробничого підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-210.11 +
Шифр НБУВ: РА367210

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бочарова І.А. 
Геометрична модель формоутворення зубців і управління кінематичними показниками циліндричних передач: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / І.А. Бочарова ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено загальну геометричну модель профілювання зубців нарізного інструменту й аналітичного опису для виготовлення циліндричних зубчастих коліс та інтерактивного комп'ютерного аналізу геометро-кінематичних показників (ГКП) синтезованих передач. Запропоновано геометричну модель, яка дозволяє одержувати узагальнене аналітичне представлення вихідних контурів і поверхонь зубців коліс, нарізного інструменту, а також похідних від нього виразів ГКП циліндричних зубчастих передач на основі апроксимації профілів кривими Без'є третього порядку. На підставі геометричної моделі розроблено методику та програмний комплекс "СИНТЕЗ", який відрізняється мінімальністю стандартизованих вхідних даних про передачу, що проектується, у сукупності з координатами керуючих точок, від яких залежать вирази геометричних моделей і ГКП передачі. Запропоновано використовувати комплекс за двома напрямками - для дослідження передач зі стандартизованим профілем зубця та зберіганням існуючої технології виготовлення та для нових синтезованих передач з застосуванням нетрадиційних методів виготовлення, що базуються на високих інтегрованих технологіях. Результати наукового дослідження впроваджено в ХК "Луганськтепловоз", ДП ВО "Луганський верстатобудівний завод" для проектування циліндричних зубчастих передач приводів і трансмісій і зубонарізного інструменту, а також на кафедрі "Металорізальні верстати та інструменти" Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.51-02 + К500.145.551 +
Шифр НБУВ: РА362584

Рубрики:

      
13.

Калейніков Г.Є. 
Електроерозійне дротяне вирізання в середовищі водних розчинів поверхнево-активних речовин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / Г.Є. Калейніков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення продуктивності та якості електроерозійного дротяного вирізання (ЕДВ) шляхом зміни гідравлічних і теплофізичних умов у міжелектродному проміжку за рахунок використання як робочої рідини водних розчинів поверхнево-активних речовин. Шляхом теоретичних та експериментальних досліджень виявлено закономірності протікання теплофізичних, газо- та гідродинамічних процесів ЕДВ у середовищі водних розчинів поверхнево-активних речовин, установлено рівень їх впливу на продуктивність та якість обробки. Наведено вимоги та науково-обгрунтовані рекомендації щодо типу та колоїдних властивостей водних розчинів даних речовин. Зазначено, що основні результати досліджень дозволили модернізувати технологічні інструкції до електроерозійних вирізних дротяних верстатів СЕЛД-02.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К553 + К553
Шифр НБУВ: РА324954

Рубрики:

      
14.

Захарченко В.І. 
Забезпечення ефективності нововведень в промисловості в умовах перехідної економіки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.02 / В.І. Захарченко ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2001. — 27 с. — укp.

Висвітлено питання ефективного обгрунтування нововведень у промисловому виробництві за умов глобальних змін у світовій економіці. Розроблено новий напрямок - економічну безпеку території, який грунтується на концепції національної безпеки. Встановлено, що з'ясування протиріч та заканомірностей адаптації науково-технічного процесу та нововведень до умов сучасної технополітики сприятиме ефективній розробці та реалізації економічного механізму подолання технічного відставання регіону. Запропоновано систему інформаційних моделей оцінки інвестиційного проекту впровадження нововведень у верстатобудівному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-55
Шифр НБУВ: РА315380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лещенко О. І. 
Забезпечення параметрів точності та шорсткості формоутворюючих поверхонь валків сортового прокату при обробці на верстатах з ЧПУ: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / О. І. Лещенко ; ДВНЗ "Приазов. держ. техн. ун-т". — Маріуполь, 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Зроблено внесок у розвиток векторної моделі формоутворювальної системи лезової обробки, структурні ланки якої складають замкнутий контур. Вперше вирішено способом точного розрахунку траєкторії переміщення інструменту за виконання всіх умов формоутворення, визначених рівнянням твірної складно-профільної поверхні та початковою інструментальною поверхнею, задачу підвищення точності обробки різцями з стандартними ріжучими пластинами циліндрової форми, для яких проекція ріжучої кромки на основну площину - еліпс. Розроблено метод кругової апроксимації траекторії переміщення інструменту. Науково обгрунтовано дослідження механізму формування висоти мікронерівностей поверхонь змінної кривизни в процесі лезової обробки високоміцного чавуну за однакових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.521.204.2
Шифр НБУВ: РА380164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шкіль В.М. 
Забезпечення точності і технологічної надійності автоматизованого контролю розмірів оброблюваних деталей на токарних верстатах з ЧПУ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / В.М. Шкіль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено математичні залежності для визначення похибки вимірювання, які залежать від впливу відхилень розмірів, форми та розташування шариків і співвісних з ними циліндричних отворів опорного кільця та фланця стакана головки дотику металорізального верстата з числовим програмним управлінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-125 + К630.2-7с-5-02
Шифр НБУВ: РА313760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дмитрієв Д.О. 
Забезпечення якості обробки довгомірних деталей поверхневим пластичним деформуванням з використанням полімервмісних МОТЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Д.О. Дмитрієв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень якості обробки довгомірних деталей поверхневим пластичним деформуванням (ППД) шляхом обкатування роликом за токарною схемою з використанням мастильно-охолоджуючих технологічних засобів (МОЗТ). Розглянуто основні схеми закріплення довгомірних деталей в патроні задньої бабки для обробки інструментами копіюючого типу малої жорсткості. Проаналізовано жорсткісні умови функціонування верстатної системи та їх вплив на пружні відтиснення вісі заготовок типу гладкий вал. За результатами теоретичних досліджень одержано динамічну математичну модель токарної обробки ППД, яка дає змогу прогнозувати форму та точність деталей під час вибору робочих навантажень. Експериментально обгрунтовано, відпрацьовано та рекомендовано для виробництва склад МОТЗ, здатного підвищити якість на операціях ППД. Розроблено методику та виведено залежності для призначення режимів обробки ППД з урахуванням впливу полімервмісного МОТЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632.06-15 +
Шифр НБУВ: РА326358

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Крамар В.Г. 
Закономірності полірування каменя і декоративних ситалів інструментами на основі оксидів алюмінію та церію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / В.Г. Крамар ; НАН України. Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності зносу робочого шару інструменту та вперше встановлено, що для забезпечення рівномірного зносу робочого шару під час полірування деталей з каменя і декоративних ситалів на радіально-консольних верстатах коефіцієнт заповнення поверхні інструменту робочим шаром повинен лінійно зростати від центральних до периферійних колових зон, що дало змогу за допомогою fitting-методу розрахувати найбільш доцільну щодо рівномірного зносу конструкцію робочого шару інструмента. На підставі даних дослідження умов розповсюдження мастильно-охолоджуючого технологічного середовища (МОТС) у зоні контакту поверхонь оброблюваної деталі та інструменту уперше показано, що продуктивність полірування деталей з каменя і декоративних ситалів змінюється обернено пропорційно квадрату товщини прошарку МОТС. Запропоновано критерій визначення максимально припустимих режимних параметрів процесу полірування деталей з каменя і декоративних ситалів, що враховує вплив коефіцієнта заповнення поверхні інструменту робочим шаром на середню температуру в зоні контакту інструмента та деталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н625.310.2 + Л434.8
Шифр НБУВ: РА330784

Рубрики:

      
19.

Голошубов О.В. 
Збутова діяльність промислового підприємства в системі маркетингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.В. Голошубов ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1998. — 21 с. — укp.

В дисертації проаналізовано сучасний стан ринку верстатобудівної продукції, виявлені основні фактори, які обумовлюють організацію і ефективність її збуту, визначені критерії і показники оцінки ефективності збутової діяльності промислового підприємства та надана методика їх розрахунку. Досліджено проблеми організації збутової діяльності на підприємствах верстатобудування і ефективності управління нею, вивчення ринку, розробки стратегії виходу на нього, формування товарної і збутової політики. Розроблені рекомендації щодо вирішення цих проблем в нових умовах господарювання. Визначені основні шляхи удосконалення розповсюдження і просування товарів і послуг на внутрішній і зовнішній ринки. Запропоновані методичні підходи щодо вибору каналів розподілу та інструментів маркетингу, а також рекомендації щодо організації обслуговування покупців і стимулювання збуту товарів і послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-59

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Гаков С.О. 
Керування процесом токарної обробки колісних пар за інформативними параметрами технологічної системи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / С.О. Гаков ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено параметри процесу токарної обробки колісних пар рухомого складу та розроблено нові засоби керування за інформативними параметрами технологічної системи. Класифіковано основні чинники та види відмов технологічної системи в процесі обробки колісних пар рухомого складу. Описано структуру системи керування процесом обробки колісної пари на колесотокарному верстаті з ЧПК за різними інформативними параметрами технологічної системи. Розглянуто математичну модель профілю колісної пари та методику визначення оптимального припуску на обробку за критерієм максимальної кількості переточок. Проведено експериментальне дослідження параметрів інформативних сигналів технологічної системи. Розроблено нову апаратуру та методику проведення досліджень процесу обробки колісних пар на колесотокарних верстатах. Визначено взаємозв'язок інформативних параметрів даної системи з режимами обробки колісної пари та станом її поверхні. Описано нову систему керування процесом обробки колісних пар на колесотокарному верстаті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-066.510.13 +
Шифр НБУВ: РА360721

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського