Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (437)Книжкові видання та компакт-диски (231)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА$<.>+<.>K=КООПЕРАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скотнікова Л.С. 
Аграрні відносини в українському селі у 20 - 30 роках XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Скотнікова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено аграрні відносини в українському селі у 1921 - 1939 рр. На підставі широкого кола архівних джерел, переважну більшість яких введено до наукового обігу вперше, висвітлено комплекс питань щодо аграрних відносин у добу нової економічної політики. Зазначено, що проведення земплевпорядкувальних робіт, державні кредитування і система контрактації, сільськогосподарська кооперація, орендні відносини сприяли розвитку різних форм власності та господарювання в аграрному секторі, формуванню у селянина властивостей господаря. Проаналізовано процеси в українському селі щодо проведення суцільної колективізації, внаслідок якої під виглядом "колгоспно-кооперативної" власності було утверджено насправді державну власність на засоби виробництва в аграрній сфері, селян було позбавлено статусу власника і господаря, звужено їх громадянські права. Наведено рекомендації щодо використання уроків суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку українського села в 1921 - 1939 рр. під час проведення аграрної реформи в сучасних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-205
Шифр НБУВ: РА307971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бабаєв В.Ю. 
Державне регулювання розвитку обслуговуючої кооперації в аграрній сфері: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Ю. Бабаєв ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано наукові засади державного впливу на розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації як важливої складової аграрного сектора економіки України. Наведено оцінку державного регулювання розвитку даної сфери за умов аграрної реформи. Визначено сутність понять "обслуговуюча кооперація", "аграрна реформа", "механізм державного регулювання розвитку галузі". Досліджено концепції та механізми державного регулювання розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, узагальнено вітчизняний і закордонний досвід діяльності у даній сфері. Значну увагу приділено формуванню сприятливих передумов розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, аналізу факторів, які гальмують даний процес та регуляторного впливу держави на розширення мережі сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Визначено тенденції та шляхи удосконалення механізмів державного регулювання розвитку стратегічно важливого сектора економіки. Наведено практичні рекомендації щодо підтримки розвитку обслуговучої кооперації на селі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.417.2 +
Шифр НБУВ: РА349905

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Головко Л.В. 
Економіко-екологічні проблеми розвитку агропромислового виробництва на радіаційно забруднених територіях регіону (на прикладі Київської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Л.В. Головко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості розвитку та розміщення агропромислового виробництва (АПВ) на радіаційно забруднених територіях, проаналізовано вплив економічних, екологічних і соціальних факторів на ефективність розвитку АПВ. Проведено економіко-екологічне районування Київщини. Обгрунтовано вплив інноваційного менеджменту на розвиток виробництва, використання кластерів для підвищення економіко-екологічної ефективності АПВ та розроблено схему їх функціонування. Досліджено елементи управлінської структури та запропоновано напрями вдосконалення механізму управління АПВ на радіаційно забруднених територіях. Надано конкретні рекомендації та пропозиції щодо розвитку харчової та переробної промисловостей у центрах, де переробляється сільськогосподарська сировина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-28 + У9(4УКР-4КИЇ)320-28
Шифр НБУВ: РА313817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Яценко О. В. 
Кооперативний рух на Поділлі в роки Української революції (1917 - 1921 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. В. Яценко ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток кооперативного руху на Поділлі в добу Української революції (1917 - 1921 рр.). Встановлено, що у 1917 - 1920 рр. кооперативні організації Поділля користувалися широкою популярністю серед населення, їх діяльність носила системний характер. Визначено, що в даний період утворилася широка мережа кооперативів, завершилося будівництво регіональних спілок у галузях споживчої, кредитної та сільськогосподарської кооперації. Започаткований у 1919 р. крайовий кооперативний центр "Рада Трьох", встановивши ділові стосунки з урядами УНР, координував діяльність кооперативних спілок, організовував заходи щодо забезпечення Української армії та населення необхідними товарними ресурсами. За екстремальних умов військових дій проти більшовицької та білогвардійської окупаційних армій подільська кооперація брала активну участь у боротьбі за збереження незалежності УНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)612-2
Шифр НБУВ: РА382741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Павленчик Н.Ф. 
Кооперація в агробізнесі Львівської області: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.Ф. Павленчик ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено соціально-економічну суть і зміст кооперації, її значення у функціонуванні агробізнесу, теоретичні аспекти та правові засади, зарубіжний досвід та особливості її розвитку в Україні, викладено методологію та методику дослідження. Представлено нову класифікацію сільськогосподарських кооперативів, що враховує видову та функціональну ознаки. Вивчено стан, динаміку розвитку та ефективність діяльності виробничих й обслуговуючих кооперативів у даній сфері на Львівщині. Обгрунтовано, що кооперативи як суб'єкти ринку підпорядковані меті одержання прибутку, викладено підходи до вдосконалення законодавчо-правової бази. Запропоновано модель сільськогосподарського виробничого кооперативу власників особистих селянських господарств та його структуру, розроблено механізм внутрішніх економічних відносин та розраховано економічні показники його діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)321.880 +
Шифр НБУВ: РА327497

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Двойнінова О.В. 
Кооперація в сільському господарстві Правобережної України (1906 - лютий 1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Двойнінова ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток на теренах Київської, Подільської та Волинської губерній Російської імперії в останнє десятиріччя перебування їх під самодержавною владою. Розглянуто кооперативний рух у взаємозв'язку з проведенням столипінської аграрної реформи, проаналізовано її вплив на масштаби та форми кооперації. Охарактеризовано суть видозміни впродовж 1906 - лютого 1917 рр. бази кооперативної діяльності як вагомого чинника функціонування господарських самодіяльних організацій українського селянства. Проаналізовано соціально-економічні та суспільно-політичні явища, що визначали зміст роботи кооперативів, виділено специфіку у їх функціонуванні, зумовлену історичними відмінностями розвитку регіону. Визначено важливу роль інституту земств на Правобережній Україні у пропаганді та реалізації на практиці кооперативних ідей. Висвітлено здобутки та прорахунки сільської кооперації даного регіону, її роль у захисті економічних і соціальних прав корінного населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-205 +
Шифр НБУВ: РА333708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дулгерова О.М. 
Культурно-освітня діяльність сільськогосподарської кооперації України у добу непу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Дулгерова ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу широкого кола архівних матеріалів, статистичних джерел і наукових публікацій зроблено спробу комплексного вивчення становища сільського господарства України у період нової економічної політики, різнопланової роботи сільськогосподарської кооперації з метою підвищення продуктивності селянського рослинництва та тваринництва, її діяльності у галузі видавництва та популяризації спеціалізованої сільськогосподарської преси та літератури, поширення на селі мережі книгозбірень, освітньої роботи. Зроблено висновок, що завдяки проведенню широкомасштабної культурно-освітньої роботи сільськогосподарська кооперація здійснила значний внесок до соціального розвитку українського села 1920-х рр. Підтримка осередків культури на селі мала непересічне значення для розвитку інтелектуального потенціалу села та країни в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-21 +
Шифр НБУВ: РА344852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Давтян С.Г. 
Механізми взаємодії місцевих державних адміністрацій та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.Г. Давтян ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади державної виконавчої влади на територіальному рівні, обгрунтовано шляхи удосконалення механізмів взаємодії місцевих державних адміністрацій і територіальних підрозділів центральних органів виконавчаої влади в Україні. Встановлено характерні ознаки, притаманні державній виконавчій владі на територіальному рівні, зокрема розкрито її дуалістичний характер, а також визначено такі принципи управлінського менеджменту, як розподіл функцій та спеціалізація, департаменталізація та кооперація, диференціація й інтеграція. Розкрито специфіку діяльності органів виконавчої влади зі спеціальним статусом, які відповідно до Конституції України та чинного законодавства мають особливі завдання та повноваження. Обгрунтовано підхід щодо побудови моделі державної виконавчої влади на територіальному рівні на засадах субсидіарності, деконцентрації та поглиблення реординаційних зв'язків між суб'єктами й об'єктами управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА358487

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мірошник А.М. 
Науково-організаційні основи розвитку корпоративного сектору економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.М. Мірошник ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення організаційного механізму розвитку корпоративного сектору економіки. Відзначено, що необхідність обгрунтування засобів удосконалення організаційного механізму управління корпоративними правами обумовлена його вирішальним значенням в успішному функціонуванні держави за умов ринкових трансформацій. Розкрито економічну сутність корпоративних відносин, приватизаційні засади та принципи утворення різних типів корпоративних товариств. Проаналізовано динаміку корпоративних утворень в Україні, структуру та ефективність діяльності корпорацій. Запропоновано модель підтримки балансу інтересів у системі держава - кооперація - акціонер. Розроблено концепцію управління державними корпоративними правами в Україні. Удосконалено концепцію корпоративно-дивідендної політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-21 +
Шифр НБУВ: РА348959

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гаєцька-Колотило Я.З. 
Організаційно-правові форми сільськогосподарської кооперації в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Я.З. Гаєцька-Колотило ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 22 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, національного законодавства, законодавства інших країн, практики функціонування сільськогосподарських кооперативів в Україні та за кордоном досліджено правові проблеми сільськогосподарської кооперації, її організаційно-правові форми та надано визначення понять "сільськогосподарська кооперація", "організаційно-правові форми сільськогосподарської кооперації", "сільськогосподарський кооператив", "сільськогосподарський виробничий кооператив", "сільськогосподарський обслуговуючий кооператив". Обгрунтовано, що сільськогосподарський кооператив і кооперативне об'єднання є основними організаційно-правовими формами сучасної сільськогосподарської кооперації в Україні, а сільськогосподарські виробничі та обслуговуючі кооперативи є типами сільськогосподарського кооперативу і, в свою чергу, поділяються на окремі види. Сформульовано конкретні рекомендації, спрямовані на вдосконалення законодавства та практики стосовно сільськогосподарської кооперації, правового статусу її конкретних організаційно-правових форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.172 +
Шифр НБУВ: РА323302

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Клименко В. В. 
Промислова кооперація в УРСР у повоєнний період (1944 - 1960 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. В. Клименко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено ступінь розробки теми у вітчизняній та зарубіжній історіографії. Виявлено та введено до наукового обігу значний масив раніше неоприлюднених архівних джерел. Показано, що за складних господарсько-економічних умов відбудовного періоду влада, не афішуючи це, пішла на значні поступки для кустарно-промислової кооперації, фактично значно розширила умови для розвитку приватної виробничої ініціативи. З'ясовано виробничий потенціал кооперативних об'єднань 1940-х - 1960 рр. Проаналізовані основні напрямки діяльності різних систем промислової кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)620.08 + Т3(4УКР)63-23
Шифр НБУВ: РА381141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Рудь А. А. 
Розвиток кооперативної торгівлі на Харківщині в роки непу (1921 - 1929 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. А. Рудь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку організаційної мережі закладів кооперативної гуртової, гуртово-роздрібної, роздрібної торгівлі в містах, селищах міського типу та селах за розрядами. Висвітлено принципи, функції торговельної кооперації, проаналізовано процес переходу кооперації від державного та кооперативного товарообміну до торгівлі, динаміку обігів кооперативної торгівлі у гуртовій, гуртово-роздрібній, роздрібній торгівлі у порівнянні з державною та приватною торгівлею на різних етапах нової економічної політики. Проаналізовано питому вагу кооперативної торгівлі у забезпеченні сімей робітників, службовців, селян продовольчими та промисловими товарами, визначено причини, в силу яких торговельна кооперація не була остаточно ліквідована за умов згортання непу, але була фактично одержавлена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР-4ХАР)613.08
Шифр НБУВ: РА381329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Пятницькова І. В. 
Роль кооперації в житті населення Півдня України наприкінці XIX - на початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. В. Пятницькова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено роль кооперації в житті населення Катеринославської, Херсонської, Таврійської губерній у 1890-ті - 1917 рр. На підставі всебічного аналізу широкого кола архівних джерел і наукової літератури проаналізовано законодавчі підвалини діяльності кооперативних товариств, з'ясовано соціально-економічні умови їх розвитку, простежено динаміку розвитку різних форм кооперативного руху в регіоні, визначено їх соціальний склад. Проаналізовано економічні та неекономічні напрямки діяльності кооперативів, визначено їх значення. Зроблено висновок, що кооперація відігравала помітну роль в економічному, суспільно-політичному та культурному житті Півдня України, сприяла розвитку ринкових відносин, удосконаленню сільськогосподарського виробництва, покращанню матеріального становища населення регіону, його духовному збагаченню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-2
Шифр НБУВ: РА377179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ботушанський О.В. 
Сільська кооперація на Буковині (80-ті роки XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Ботушанський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

Відзначено, що форми сільськлї кооперації запозичені, в основному, з західних провінцій Австро-Угорщини і пристосовані до місцевих умов з метою економічного самозахисту селян. Показано в динаміці кількісне зростання спілок і членів у них, висвітлено їх статутні засади. Охарактеризовано мету, масштаби та характер діяльності ощадно-кредитної, постачальної, збутової та виробничої кооперації. Описано позитивні для селян економічні наслідки зазначеної діяльності: зниження процентних ставок за кредит, прикупляння селянами землі, поліпшення агротехніки, рятування їх від розорення. Проаналізовано суспільне та морально-етичне значення участі селян у спілках: утвердження засад демократичного самоврядування, зміцнення між селянами дружніх, товариських стосунків, усвідомлення необхідності взаємодопомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)5-2
Шифр НБУВ: РА314955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Сайко О.В. 
Сільськогосподарська дослідна справа на Полтавщині наприкінці XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.В. Сайко ; Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України. — К., 2000. — 23 с. — укp.

На основі вивчення документальних матеріалів подано загальну характеристику соціально-економічних чинників, що сприяли виникненню мережі сільськогосподарських дослідних установ Полтавщини другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Розглянуто вплив економічної політики царського уряду на процес розвитку сільськогосподарської дослідної справи в Україні. Проаналізовано діяльність дослідних установ Полтавщини, зокрема, етапи формування, наукову тематику, штат працівників, джерела фінансування. Досліджено вплив земств, сільськогосподарських товариств та окремих осіб на розвиток мережі дослідних установ, висвітлено їх практичне значення з урахуванням нагальної потреби в підвищенні ефективності сільського господарства на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.е(4УКР),022
Шифр НБУВ: РА311149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Філіппов К.В. 
Сільськогосподарська кооперація України в 20-і роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.В. Філіппов ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена комплексному вивченню сільськогосподарської кооперації України в 20-і роки ХХ ст., що стала системоутворюючою складовою соціально-евономічного розвитку в умовах непу і ринкових відносин, зайняла провідне місце в господарському та громадсько-політичному житті села, активізувала самодіяльність і ініціативу селянства, стала невід'ємною частиною культурно-освітнього життя села. Зберігаючи селянина-господаря, сільськогосподарська кооперація діяла на принципах самоврядування і демократії, формувала в сільському господарстві на кооперативних засадах велике виробництво з усіма його перевагами над дрібним, втягувала селян до управління кооперативними справами, виховувала в них громадську свідомість. В дисертаційній роботі доводиться, що потенційні можливості розвитку сільськогосподарської кооперації в українському селі 20-х років були далеко не вичерпними, вона могла стати альтернативою колгоспно-радгоспній системі, ефективним шляхом розв'язання складних економічних та соціально-політичних проблем в умовах багатоукладної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)713-205

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Зіновчук В.В. 
Сільськогосподарська кооперація: теорія, методологія, практика: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / В.В. Зіновчук ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади кооперування сільськогосподарських товаровиробників в умовах ринкової економічної системи. Наведено концепцію сільськогосподарського кооперативу. Значну увагу приділено еволюції сільськогосподарської кооперації від її генези до сучасних форм агробізнесу. Обгрунтовано основні напрями розвитку кооперативних процесів у ході аграрної реформи в Україні, використання кооперативних ідей у реструктуризації колективних сільськогосподарських підприємств, розвитку кооперативів вертикальної інтеграції, формування об'єднань кооперативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88 + У011.211.4
Шифр НБУВ: РА308662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Сидорович О.С. 
Споживча кооперація на Лівобережній Україні в другій половині XIX ст. - на початку ХХ ст.: історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Сидорович ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано етапи становлення і розвитку споживчої кооперації на Лівобережній Україні в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. Досліджено діяльність різних структур споживчої кооперації, зокрема, спілок споживчих товариств, розкрито їх місце та роль в кооперативному русі та в народно-господарському житті регіону в різні історичні періоди розвитку. Визначено балансові показники груп споживчих товариств, місце та роль пайовика в групах товариств та аспекти їх економічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-2 +
Шифр НБУВ: РА342405

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Пантелеймоненко А.О. 
Становлення і розвиток кооперативних організацій аграрного сектору України (друга половина XIX - початок XXI ст.): автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / А.О. Пантелеймоненко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та розвитку кооперативних організацій аграрного сектору України другої половини XIX - початку XX ст. Зроблено аналіз кооперативу як економічної організації у контексті інституціональної економічної теорії. Доведено повну відповідність його ознак основним критеріям, які характеризують економічну організацію. Проаналізовано характерні особливості кооперативних організацій. Удосконалено теорію кооперативної неприбутковості, зокрема, сформульовано визначення понять "неприбуткова природа" та "неприбутковий статус", проведено їх розмежування. Обгрунтовано доцільність введення до наукового обігу терміна "аграрна кооперація" як узагальнювального щодо сільськогосподарських, споживчих і кредитних кооперативів, які функціонують у сільській місцевості. Проаналізовано основні проблеми сучасного українського кооперативного руху. Запропоновано заходи щодо підвищення ефективності організації та діяльності кооперативів. Акцентовано увагу на важливості співпраці між споживчими товариствами, сільськогосподарськими кооперативами та кредитними спілками у процесі реформування аграрного сектору України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.8 + У9(4УКР)321.8
Шифр НБУВ: РА362829

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Приходько 
Становлення та діяльність Харківського науково-освітнього центру з ветеринарної паразитології (кінець ХІХ - початок ХХІ століття): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Тамара Миколаївна Приходько ; УААН; Державна наукова сільськогосподарська бібліотека. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П846(4УКР-4ХАР)2
Шифр НБУВ: РА365899

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського