Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (80)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=РОДОВІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Зільберман Ю.А. 
Володимир Горовиць в культурному середовищі Києва кінця XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Ю.А. Зільберман ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Проаналізовано період учнівства та початку творчої діяльності видатного піаніста В.С.Горовиця в історико-музичному контексті. Уточнено та відтворено хронологічні етапи його життя в Києві. Детально досліджено його родовід, спосіб життя родини та біографії її членів. Створено цілісне уявлення про роль музики в родині Горовиців. Виявлено впливовість традицій, що склалися у музичних учбових закладах Києва (у музичному училищі та консерваторії) на формування особистості та виконавської індивідуальності В.Горовиця. Розглянуто та науково інтерпретовано репертуар, яким оволодів В.Горовиць-учень і молодий виконавець у київський період його біографії. Досліджено культурне середовище Києва кінця XIX - початку XX ст. - центру культурного регіону - як фактора, що формує особистість, художні пріоритети, музичний професіоналізм, риси виконавського стилю В.Горовиця. Висвітлено аспекти його творчого формування як піаніста-віртуоза в роки дитинства, юнацтва та молодості (1903 - 1925 рр.), які складають київський період його біографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(7США=УКР)6-83 Горовиць В. + Щ313(4УКР-2К)61-69 +
Шифр НБУВ: РА329221

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Томозов В.В. 
Генеалогія козацько-старшинських родів: історіографія та джерела (друга половина XVII - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Томозов ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано здобутки вітчизняної історіографії у галузі козацько-старшинської генеалогії протягом другої половини XVII - початку XXI ст. Визначено особливості та специфіку наукових підходів найбільш яскравих представників українського родознавства, показано поступове зростання наукового рівня їх праць, розширення джерельної бази розвідок, посилення критичного ставлення до джерел, застосування методологічних їі теоретичних здобутків загальноєвропейської генеалогії. Розглянуто праці російських і українських діаспорних істориків з дослідженої проблематики. Визначено найважливіші чинники, що сприяли зміні дисциплінарного статусу української генеалогії. Висвітлено основні тенденції, притаманні кожному етапу козацько-старшинського родознавства, з'ясовано її хронологічні межі. Узагальнено та систематизовано методологічні засади сучасної генеалогії, способи фіксації родовідного матеріалу. Розглянуто історію формування різних груп джерел, проаналізовано їх соціальну спрямованість, рівень інформативності та достовірності, ступінь дослідженості, а також основні класифікаційні схеми джерел для реконструкції козацько-старшинських родовидів, визначено їх переваги та недоліки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА338472

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Товстоляк Н.М. 
Меценати і суспільні діячі Тарновські, їх місце і роль в історії України XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Товстоляк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено меценатську та суспільну діяльність лівобережних дворян Тарновських як суб'єктів суспільно-історичного процесу ХІХ ст. Доведено репрезентативність родини Тарновських для вивчення ролі дворянства в суспільному та культурному житті України даного періоду. Проаналізовано родовід Тарновських, їх родинні зв'язки з дворянськими родинами, висвітлено участь В.В.Тарновського - старшого в підготовці та проведенні селянської та земської реформ 1860-х рр. Розкрито внесок Тарновських в прогресивних перетвореннях в українському суспільстві, їх вплив на становлення української медицини, освіти, історичної науки та музеєзнавства на основі матеріалів центральних та регіональних архівосховищ України, зокрема родинного архіву Тарновських.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-8Тарновські +
Шифр НБУВ: РА342412

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кочергін І.О. 
О.М.Поль і його місце в суспільно-політичному житті та економічному розвитку Півдня України другої половини XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.О. Кочергін ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено життя та діяльність видатного громадського діяча Придніпровського краю О.М.Поля. Вивчено його родовід, висвітлено етапи становлення особистості діяча. Проаналізовано діяльність О.М.Поля у губернських установах, пов'язаних з введенням селянської реформи на Катеринославщині. Досліджено його історико-культурну діяльність. Визначено роль О.П.Поля у дослідженні криворізького залізорудного родовища та вплив цих досліджень на подальший розвиток залізорудної та металургійної галузей Півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)5-2 + Т3(4УКР)5-8 Поль,О.М. +
Шифр НБУВ: РА324855

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Яценко Т.О. 
Родинне виховання учнів 5 - 8 класів у процесі вивчення української літератури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.О. Яценко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Представлено теоретично обгрунтовану та експериментально перевірену методичну систему родинного виховання учнів V - VIII класів загальноосвітньої школи у процесі вивчення української літератури. Розглянуто ефективні методи та прийоми, спрямовані на засвоєння учнями цінностей родинних виховних традицій під час аналізу художніх творів родинної тематики. Установлено, що запропонована методика сприяє розвитку дослідницько-пошукових здібностей учнів, усвідомленому сприйняттю ними художнього тексту, позитивно впливає на формування особистісних якостей школярів, вихованню у них любові й пошани до батьків, почуття єдності родинних зв'язків, гордості за свій родовід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491,01 + Ш5(4УКР) р20 +
Шифр НБУВ: РА327460

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Курінна Т.М. 
Розвиток благодійності на Середньому Подніпров'ї (кінець XVIII - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.М. Курінна ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2004. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено процес формування, розвитку й удосконалення благодійності православних монастирів, родин графів Бобринських, князів Воронцових, графів Балашових і підприємців Яхненків - Симиренків на Середньому Подніпров'ї (кінець XVIII - початок XX ст.). З'ясовано етапи переходу від індивідуального меценатства до громадської та церковної благодійності, а також чинники, що мали вирішальний вплив на формування свідомості та ментальності нації шляхом благодійності. На підставі аналізу великої кількості джерел визначено родовід відомих благодійників краю та їх соціальну динаміку, а також громадську й культурно-інтелектуальну діяльність. З'ясовано традиції, що сприяють збереженню культурних надбань нації поколіннями таких родин. Розкрито загальні та специфічні принципи та тенденції розвитку благодійності та її впливу на поліпшення соціально-економічного та культурно-освітнього життя Подніпров'я, Поросся та Потясмення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4/5-2 + У03(4УКР)4/502.7
Шифр НБУВ: РА330496

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Карастан О. М. 
Мікросателітні маркери в дослідженні генетичних ресурсів та селекції винограду Vitis vinifera L. / О. М. Карастан. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню молекулярно-генетичного поліморфізму мікросателітних локусів ДНК сортів та форм винограду ампелографічної колекції ННЦ «ІВіВ імені В. Є. Таїрова», оцінці генетичного різноманіття та аналізу можливості використання мікросателітного маркера p3_VVAGL11 для маркер-супутнього добору. Отримано алельні характеристики стандартного ряду 9 мікросателітних локусів ДНК 80 зразків винограду. Шляхом порівняння алельного складу генотипів та наступного вирахування статистичної ймовірності підтверджено походження 51 зразка винограду. Родовід 22 зразків проаналізований із використанням мікросателітних профілів батьківських і прабатьківських форм. Вирахувано основні показники генетичного різноманіття та визначено сорти-носії рідкісних алелів досліджуваних мікросателітних локусів. Досліджений поліморфізм мікросателітного маркера p3_VvAGL11, алель 198 п. н. якого асоційований із проявом ознаки безнасіннєвості у винограду. Гібридні сіянці комбінації схрещування ‘Кобзар' × ‘Русалка 3' використано з метою перевірки діагностичної придатності алеля 198 п. н. для раннього скринінгу безнасіннєвих рослин. Виявлено два алельних варіанти маркера p3_VvAGL11 розміром 198 п. н., один з яких фальш-позитивний, тобто не асоційований із проявом ознаки безнасіннєвості. Проаналізовано походження та успадкування фальш-позитивного алеля, а також його вплив на результати маркер-супутнього добору.^UThe thesis is devoted to research of molecular genetic polymorphism of microsatellite DNA loci, evaluation of genetic diversity of grape and hybrid forms from the ampelographic collection of NSC “Institute of viticulture and wine-making named after V. Ye. Tairov” and analysis of p3_VVAGL11 microsatellite marker effectiveness for the marker-assisted selection. The allelic characteristics of a standard set of 9 microsatellite DNA loci (VVS2, VVMD5, VVMD7, VVMD27, ZAG62, ZAG79, VVMD32, VVMD36 and VVMD25) were obtained for 80 grape samples. The possibility of genotype reconstruction in case of physical absence of plant material was shown for ‘Severnyi', ‘Odesskii ustoichivi' and ‘Dekorativnyi' by microsatellite profile analyzing of their descendants. Allele sizes of 8, 5 and 8 loci were determined for ‘Severniy', ‘Odesskii ustoichivi' and ‘Dekorativniy' varieties, correspondingly.Reconstructed genotypes were used for the study of pedigrees of these varieties. The possibility of the origin of ‘Odesskii ustoichivi' (‘Babeasca neagra' x ‘Rupestris du lot') from the ‘Babeasca neagra' and the ‘Dekorativnyi' (‘Severnyi' × ‘Saperavi') ‘Severnyi' was confirmed.Verification of grape pedigrees by comparative analysis of samples genotypes and their probable parental varieties and the subsequent deduction of statistical probability were carried out. In the pedigree of 51 samples, both parents were confirmed; the origin of 22 samples was verified using genotypes of ancestor varieties; in the origin of three samples one of the probable parental varieties was rejected; one sample was discovered to have an incorrect name.Also, the father variety was defined for six varieties and seedlings, obtained as a result of the application of "pollination with a mixture of pollen of several varieties" breeding method.By using the "likelihood ratio" a paternity index was calculated for a statistical confirmation of 51 grape samples origin. All samples showed a greater probability of origin from the proposed parents (X×Y) than from any random varieties that did not participate in the study. The index Х×Y varied from 103 to 1012.The main parameters of genetic diversity of 80 varieties and hybrid forms were analyzed, and 108 alleles in 9 microsatellite loci were detected. Diagnostic suitability of 198 bp allele for the early screening of seedless plants was verified on seedlings ‘Kobzar' × ‘Rusalka 3', and its usefulness was shown.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Якубов Т. А. 
Сергій Борткевич та його скрипкова творчість: джерелознавчий і жанрово-стильовий аспекти / Т. А. Якубов. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджується життєтворчість композитора Сергія Борткевича та його скрипкова музика. Спираючись на архівні документи, історичну періодику та інші матеріали, було значно деталізовано родовід митця, збагачено новими фактами його біографію, розкрито особливості його кар'єри як виконавця та педагога, уточнено роки написання багатьох його творів і сформовано періодизацію творчості композитора. В роботі визначено роль та місце транскрипції й перекладу в творчості митця, а також відновлено особливості композиційного рішення багатьох втрачених творів та їхню стилістику. Здійснено ґрунтовний аналіз концерту для скрипки з оркестром ор. 22, сонати для скрипки та фортепіано ор. 26, скрипкових мініатюр, та встановлено особливості трактування композитором класичних форм. Спираючись на аудіозапис було проаналізовано ліричне інтермецо для скрипки з оркестром ор. 44, ноти якого втрачено.^UThe dissertation investigates the life of the composer Sergei Bortkiewicz and his violin music. Based on archival documents, historical periodicals and other materials, the family tree of the artist was significantly detailed, his biography was enriched with new facts, the peculiarities of his career as a performer and teacher were revealed, the years of creation of many of his works were specified and the periodization of his music was formed. The role and place of transcription and translation in the artist's work are determined. The peculiarities of the compositional solution and the stylistics of many lost works are restored. A thorough analysis of the concerto for violin and orchestra op.22, sonata for violin and piano op.26, and violin pieces was presented and the peculiarities of the composer's interpretation of classical forms are established. Based on the audio recording, the lyrical intermezzo for violin and orchestra op.44, the score of which is lost, was analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського