Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (551)Книжкові видання та компакт-диски (125)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Піскова Ж.В. 
Вдосконалення організаційно-економічного механізму зниження ресурсоємності продукції металургійних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ж.В. Піскова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методичні засади та розроблено інструментарій для удосконалення організаційно-економічного механізму зниження ресурсоємності продукції в системі управління підприємствами металургійної промисловості. Розроблено методологічну базу та понятійний апарат теорії та практики ресурсозбереження. Розкрито сутність понять "ресурсоємність металургійної продукції", "зниження ресурсоємності металургійної продукції", "матеріальний потік". Визначено сутність економіко-математичної моделі оптимізації виробничого замовлення матеріально-сировинних ресурсів, виявлено чинники, що впливають на даний процес. З метою підвищення ефективності забезпечення металургійних підприємств матеріально-сировинними ресурсами обгрунтовано методичний підхід щодо вибору постачальника, який базується на запропонованій ієрархії критеріїв: первинних, суттєвих та основних. Розроблено методичні підходи щодо аналізу стану використання та планування вхідних матеріальних потоків і відповідних їм витрат на виробництво металургійної продукції. Обгрунтовано послідовність технологічних переділів на підставі використання коефіцієнтів розподілу, які враховують у вхідних матеріальних потоках продукцію окремих переділів. Удосконалено організаційно-економічний механізм зниження ресурсоємності продукції, зокрема, встановлено основні принципи, фукнції, методи, а також визначено фактори, що впливають на ефективність даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-553.81 +
Шифр НБУВ: РА358835

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пінькас С. В. 
Вдосконалення управління розвитком сільських територій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / С. В. Пінькас ; Полтав. держ. аграр. акад. — Полтава, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та практичні засади вдосконалення управління сільськими територіями (СТ) у контексті посилення ресурсозбереження, соціальної спрямованості та комплексності їх розвитку. Запропоновано управління СТ здійснювати за ресурсно-сировинною, інноваційно-інвестиційною, соціально-орієнтованою та комплексною стратегіями відповідно до рівня, проблем, тенденцій і пріоритетів їх розвитку. Удосконалено методичні засади соціально-економічної оцінки рівня розвитку СТ з урахуванням у сукупності традиційних показників перцепційних характеристик - привабливості місцевості, вартості житла й іншої нерухомості, доступності до соціально-побутових благ і культурних надбань, престижності сільського способу життя у цілому. Доповнено рівні управління СТ шляхом розподілу змісту політики сільського розвитку й аграрної політики, делегування функцій екологічного та соціального моніторингу, стратегічного аналізу та планування сільським, селищним і районним радам народних депутатів, дорадчим службам. Набув подальшого розвитку фінансово-економічний механізм управління СТ шляхом залучення місцевих позик та облігацій як джерел інвестування їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96-21
Шифр НБУВ: РА383316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пілярський В.Г. 
Вплив умов зволоження, добрив та густоти стояння рослин на продуктивність буряку цукрового в умовах півдня України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.Г. Пілярський ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 17 с. — укp.

Для умов південного Степу розкрито вплив диференціації умов зволоження та фонового внесення добрив за методом оптимальних параметрів сумісно з позакореневими підживленнями комплексними добривами на врожайні та якісні показники цукрових буряків. Розглянуто положення щодо впливу на показники сумарного водоспоживання та середньодобового випаровування, динаміку вмісту макроелементів у грунті, ростові й продукційні процеси рослин, природних та агротехнологічних чинників за поверхневого способу поливу, а також за умов оптимального режиму зрошення дощуванням. Охарактеризовано елементи технології вирощування буряку цукрового на зрошуваних землях південної частини Степової зони України, заходи ресурсозбереження, а також реакцію нових гібридів інтенсивного типу на збільшення густоти стояння рослин. Наведено комплексну економічну й енергетичну оцінки розробленим елементам технології вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-47
Шифр НБУВ: РА370710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Зайченко Л.Г. 
Дрібнозернисті цементні бетони, активовані в обертовому електромагнітному полі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Л.Г. Зайченко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.35 +
Шифр НБУВ: РА349852

Рубрики:

      
5.

Скоков С.О. 
Еколого-економічне регулювання процесів ресурсозбереження: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.О. Скоков ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 21 с. — укp.

Визначено суть та значення ресурсоощадження в економічному механізмі охорони навколишнього природного середовища. Запропоновано методику оцінювання ресурсоощадного потенціалу. Розроблено методичні підходи до обгрунтування пріоритетності ресурсоощаднювальних заходів на рівні підприємства та регіону. Надано методику оцінювання екологічних наслідків реалізації проектів ресурсоощадження. Удосконалено економічний інструментарій ресурсоощаджувального регулювання. Наведено концепцію управління ресурсоощадженням на рівні регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)28
Шифр НБУВ: РА319773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лужанська Г.В. 
Енерго- і ресурсозбереження у процесах локалізації теплоти в промислових об'єктах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Г.В. Лужанська ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Огрунтовано доцільність застосування взаємодії плоских горизонтальних неізотермічних потоків для запобігання проривів зовнішнього повітря в опалювальні приміщення цехів. Розроблено спосіб створення повітряно-теплової завіси шляхом перекриття вертикального щілинного повітрярозподільного отвору насадка за порядком, що перемежовує. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження розробленого способу. Одержано залежності впливу конструктивних і технологічних параметрів на сумарне поле швидкостей та на поле надлишкових температур, утворених у разі злиття повітряних струменів до єдиного потоку. Наведено методику розрахунку та рекомендації щодо її застосування. Розроблений засіб теплолокалізації випробувано за виробничих умов та впроваджено на підприємствах Одещини КП "Іллічівськтеплоенерго" та на НП "Диком Юг", за цього економія теплової енергії становила 20 %, окупність заходів складала 1,5 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З391.9-5 +
Шифр НБУВ: РА353028

Рубрики:

      
7.

Кошельник 
Енерго- та ресурсозбереження в промислових агрегатах скляного виробництва на основі удосконалення теплоенергетичного обладнання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Вадим Михайлович Кошельник ; НАН України; Інститут проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного. — Х., 2006. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л43-420.7
Шифр НБУВ: РА347010

Рубрики:

      
8.

Чуйко Н.В. 
Ефективність використання ресурсів у скотарстві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.В. Чуйко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні засади, що стосуються ефективності використання ресурсів у скотарстві. Розкрито суть і зміст категорій "ефективність", "ресурсозбереження", "ресурсовикористання". Досліджено сучасний стан даної галузі в Україні та на Харківщині. Обгрунтовано особливості її функціонування за ринкових умов господарювання, зокрема у разі вступу України до СОТ. Розглянуто кількісний і якісний склад ресурсів, які впливають на ефективність розвитку скотарства. Розроблено пропозиції стосовно підвищення ефективності використання ресурсів. Запропоновано ресурсоощадну технологію переробки органічних добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-553.81 +
Шифр НБУВ: РА354821

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Помазков М. В. 
Забезпечення ресурсозбереження самоскидів в маршрутах утилізації металургійних шлаків і шламів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.12 / М. В. Помазков ; ДВНЗ "Приазов. держ. техн. ун-т". — Маріуполь, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто проблему, пов'язану з необхідністю мінімізації витрат на експлуатацію великовантажних автотранспортних самоскидів, які обслуговують вантажопотоки металургійних шлаків і шламів шляхом рівномірного використання їх ресурсу. Проаналізовано транспортні потоки вітчизняних і закордонних праць та висвітлених в них рішень проблеми ресурсозбереження роботи рухомого складу. Проведено оцінювання впливу промислового підприємства на ресурсні можливості автосамоскидів. Розглянуто методику перехідних рівнорозподілених ресурсів парку самоскидів, що забезпечують економну технологію утилізації шлаків і шламів. Набула подальшого розвитку теорія оптимізації термінів довговічності самоскидів для призначення їх роботи в критичних, некритичних і перехідних маршрутах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-44 + О384.023
Шифр НБУВ: РА384941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Шаповал Г.В. 
Забезпечення ресурсозбереження шляхом удосконалення технології роботи сортувальних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Г.В. Шаповал ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення технології роботи сортувальних станцій у взаємодії з прилеглими дільницями за умов транспортного ринку за рахунок забезпечення ресурсозбереження, спрямовану на поліпшення якості перевезень та підвищення конкурентоспроможності й престижності залізниць. Розроблено комплекс моделей, що дозволяють реалізувати забезпечення ресурсозбереження у процесі удосконалення технології роботи сортувальної станції та визначити в оперативному режимі число вагонів для кожного стану системи "сортувальна станція - прилеглі дільниці" за умов забезпечення безперервної взаємодії її елементів. Наведено оцінку функціонування системи за рахунок формалізації критерію якості управління системою "Сортувальні станції - прилеглі дільниці".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О213.45 +
Шифр НБУВ: РА351251

Рубрики:

      
Категорія:    
11.

Бешта О.С. 
Ідентифікація параметрів електропривода в задачах енерго- і ресурсозбереження (розвиток теорії, розробка і впровадження): Автореф. дис... д- ра техн. наук: 05.09.03 / О.С. Бешта ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 38 с. — укp.

Вирішено науково-практичну проблему розвитку теорії аналітичної ідентифікації з метою створення експрес-методів моніторингу технічного стану електропривода. Розроблено та впроваджено автоматизований комплекс для їх реалізації. Показано, що впровадження методів і засобів автоматизованої ідентифікації параметрів електропривода забезпечити збільшення періоду його безвідмовної роботи та зменшення енергетичних і ресурсних витрат, пов'язаних з експлуатацією та ремонтом. Встановлено можливість використання моделей рівнянь балансу потужності режимів холостого ходу електропривода у вигляді регресійних поліномів для ідентифікації складових втрат потужності. На підставі даних струму силового кола або потужності усталених режимів холостого ходу електропривода за різним рівнем напруги живлення та за умов сталої кутової швидкості обертання двигуна отримано регресійні моделі. Доведено, що за допомогою теплової моделі, яка враховує теплову анізотропність електричного двигуна та ідентифікованих складових витрат потужності в ньому, які є джерелами тепла, визначено можливість прогнозування номінальної навантажувальної здатності двигуна. Обгрунтовано діапазон значень кроку дискретизації, під час якого відносна похибка ідентифікації мінімізується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з291-01
Шифр НБУВ: РА315595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Рубан Л.О. 
Маркетингова стратегія підприємств в галузі ресурсозбереження: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.О. Рубан ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено пошуку шляхів ефективного використання маркетингових принципів управління матеріальними ресурсами. Визначено суть маркетингової стратегії управління матеріальними ресурсами підприємства. Запропоновано методику вибору постачальника матеріальних ресурсів, який найбільш повно задовольняє вимоги замовника щодо якісних характеристик, ціни матеріалу та умов його поставки й оплати. Розроблено рекомендації щодо використання граничних нормативів витрачання матеріалів, які дозволяють пов'язати нормування з маркетиноговою стратегією підприємства. Запропоновано методичний підхід до мотивації економії матеріальних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-553.81-211.1 + У9(4УКР)305.851-553.81-211.1
Шифр НБУВ: РА311030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Додонов О.В. 
Механізм регулювання продуктивності та оплати праці в умовах ресурсозбереження: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / О.В. Додонов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 22 с. — укp.

Розроблено науково-практичні засади стосовно вдосконалення механізму регулювання продуктивності й оплати праці за умов ресурсоощадження. Грунтуючись на цьому механізмі, розкрито суть заробітної плати з урахуванням залежності її розміру від продуктивності та ступеня раціональності використання економічних ресурсів на будь-якому рівні економіки, визначено принципи формування й умови збільшення витрат на оплату праці за умов ресурсоощадження залежно від зміни продуктивності. Досліджено та надано оцінку продуктивності й оплаті праці в Україні. Вивчено мотивацію працівників до раціонального використання ресурсів на досліджених підприємствах. Проаналізовано, класифіковано й оцінено ресурсоощадні чинники, що дозволило визначити пріоритетні напрями прикладання ефективної праці з метою підвищення рівня продуктивності та на цій підставі - витрат на оплату праці. Розроблено науково-практичні засади та методичні рекомендації щодо вдосконалення механізму регулювання продуктивності й оплати праці за умов ресурсоощадження. Запропоновано шляхи вдосконалення складових елементів регулювання оплати праці - формування та розподілу відповідного фонду, застосування погодинно-преміальної системи оплати праці з доплатами за виконання нормативних завдань, тарифної системи, колективно-договірного регулювання, визначення розміру заробітної плати працівників. Розроблено напрями вдосконалення механізму регулювання продуктивності й оплати праці у контексті подальшого реформування оплати праці в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)241-21 + У9(4УКР)245-21 +
Шифр НБУВ: РА355599

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Близький Р.С. 
Механізм ресурсозбереження в промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Р.С. Близький ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Показано, що темпи виснаження ресурсів здатний регулювати механізм ринкового ціноутворення у сукупності з державним регулюванням. Вивчено природно-ресурсний потенціал України з метою встановлення можливостей забезпечення ресурсами суб'єктів національної економіки. Розглянуто специфічні особливості споживання ресурсів підприємствами чорної металургії. Розроблено механізм ресурсоощадження у цій галузі. Відзначено, що економія ресурсів дозволить знизити собівартість, підвищити конкурентоспроможність металургійної продукції, зменшити навантаження на природно-ресурсний комплекс. Показано, що знизити витрату сировини і матеріалів можна на базі удосконалення технології виробництва, планово-економічної роботи з використанням економіко-математичних методів, а також здійснення технічного переозброєння виробництва. Стримує темпи технічного переозброєння нестача інвестицій. Обгрунтовано організаційно-економічний механізм державної підтримки та визначено умови фінансування програм. Запропоновано механізм оподаткування, який має стимулювати підприємства щодо зменшення обсягів викидів у навколишнє середовище, покращувати екологію. Вивчено питання взаємозв'язку ресурсоощадження та податкової політики підприємства, організації ресурсоощадження у системі управління витратами та з використанням методів економіко-математичного моделювання розроблено певні рекомендації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551-55-21 +
Шифр НБУВ: РА345616

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Потапова Н.М. 
Механізм управління ресурсозбереженням у регіоні (на прикладі житлово-комунального господарства): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Н.М. Потапова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено специфіку та особливості формування механізму управління ресурсозбереженням в економіці регіону, визначено його елементи у житлово-комунальному господарстві (ЖКГ). Обгрунтовано доцільність удосконалення організаційної структури та системи управління як необхідної умови формування даного механізму у ЖКГ регіону. Зазначено, що скорочення зайвих ланок в організаційній структурі та передача органам місцевого самоврядування частини галузевих інструментів управління забезпечить організаційно-економічні умови реалізації механізму управління ресурсозбереженням. Розроблено методичні рекомендації щодо формування локальних міських програм ресурсозбереження у ЖКГ. Зважаючи на специфіку Донецького регіону запропоновано систему стимулюючих інструментів управління ресурсозбереженням у ЖКГ. Запропоновано використання концесійних відносин у ЖКГ регіону з метою інвестування ресурсозберігаючих проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)441.0 +
Шифр НБУВ: РА331260

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ревко Т.В. 
Механізми забезпечення раціонального використання та збереження водних ресурсів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Т.В. Ревко ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні основи раціонального використання та збереження водних ресурсів. Розглянуто концептуальні засади його забезпечення. Визначено місце та роль ресурсозбереження в системі сталого водокористування. Досліджено методичні підходи до еколого-економічного оцінювання об'єктів водокористування. Діагностовано процеси раціонального використання та збереження водних ресурсів. Наведено економіко-екологічну характеристику водоресурсного потенціалу регіону. Оцінено ефективність функціонування водогосподарського комплексу регіону. Проаналізовано процеси формування цінової та тарифної політики у сфері водоспоживання. Визначено напрями забезпечення раціонального використання та збереження водних ресурсів, а саме: інституційне забезпечення раціонального використання та збереження водних ресурсів, програмно-цільове планування розвитку водогосподарського комплексу регіону та вдосконалення регіональної системи моніторингу раціонального використання й економії даних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)452.0 +
Шифр НБУВ: РА365530

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Карунос С. А. 
Напрями розвитку державного регулювання сільськогосподарського виробництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / С. А. Карунос ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено чинники здійснення державної регуляторної діяльності держави в аграрній сфері економіки. Визначено напрями та функції державного регулювання аграрного виробництва. Обгрунтовано методичні засади надання державної підтримки й оцінки її соціально-економічної ефективності. Здійснено оцінювання виробничо-ресурсного потенціалу, рівня, проблем і тенденцій розвитку сільського господарства, проведено всебічний аналіз його державного регулювання за умов Херсонської області. Обгрунтовано шляхи вдосконалення державного регулювання аграрного виробництва на основі ресурсозбереження, визначення інноваційних та інвестиційних пріоритетів. Логістичного забезпечення реалізації конкурентоспроможної продукції на продовольчому ринку з метою підвищення якості середовища життєдіяльності та рівня життя сільських жителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-21,01
Шифр НБУВ: РА383298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Далека В.Х. 
Наукові основи ресурсозбереження при експлуатації міського електричного транспорту: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.22 / В.Х. Далека ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Сформульовано основні положення наукової концепції управління проектами ресурсоощадження на міському електротранспорті, які реалізують принципи системної ефективності використання матеріальних, енергетичних, трудових, інформаційних і фінансових ресурсів. Створено наукові засади ресурсоощадження під час експлуатації даного транспорту, розроблено та практично реалізовано методи, моделі й алгоритми стратегічного й оперативного управління та оптимізації основних параметрів ресурсної динаміки. Наведено рекомендації щодо нормативного забезпечення функціонування міського електротранспорту. Визначено вимоги до вдосконалення конструкції його технічних засобів, а також методичного забезпечення підготовки й перепідготовки спеціалістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.354.2-554 + О801.707 +
Шифр НБУВ: РА335949

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Ніконов А. В. 
Науково-методичні засади ресурсоефективної стратегії нафтогазового комплексу регіону (на прикладі Полтавської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / А. В. Ніконов ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. — Полтава, 2010. — 18 с. — укp.

Визначено науково-методичні засади забезпечення ресурсоефективності нафтогазового комплексу регіону, виявлено та систематизовано проблеми підвищення ефективності використання ресурсів, задіяних у відтворювальному процесі. Висвітлено сутність дефініцій "ресурсозбереження", "ресурсоменеджмент", "ресурсоефективність регіону", "ресурсоефективна стратегія" й обгрунтовано методологічні підходи та механізми формування ресурсоефективної стратегії нафтогазового комплексу регіону. Подано характеристику ресурсозабезпеченості нафтогазодобування в Україні та досліджено стан нафтогазового комплексу регіону на тлі світових тенденцій, проведено оцінювання рівня його ресурсної забезпеченості на перспективу, виявлено особливості розвитку нафтогазовидобування на Полтавщині. Встановлено шляхи забезпечення ефективного ресурсоспоживання та ресурсозбереження в регіонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ПОЛ)1 + У9(4УКР-4ПОЛ)305.652.1
Шифр НБУВ: РА377531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Іваненко К.М. 
Науково-технічне забезпечення техногенної безпеки зварних конструкцій екологічно небезпечних виробництв: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / К.М. Іваненко ; Держ. екол. ін-т М-ва охорони навколиш. природ. середовища України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено комплексну систему екоаудиту щодо забезпечення ресурсозбереження, техногенної безпеки експлуатації зварних конструкцій (ЗК) екологічно небезпечних виробництв (ЕНВ) з одержанням інтегрованого природоохоронного ефекту. На базі розробленої методології й екоаудиту дослідження з системним підходом, декомпозицією техногенно-екологічної системи (ТЕС) на ієрархічні підсистеми науково обгрунтовано комплексну систему забезпечення ресурсозбереження й техногенної безпеки експлуатації зварних конструкцій ЕНВ з одержанням позитивного синергічного екологічного ефекту (ПСЕЕ). Показано, що використання удосконаленого технологічного процесу зварювання з охолодженням (автоматичного дугового зварюванн) сприяє зниженню емерджентності ТЕС з мінімізацією техногенного забруднення навколишнього природного середовища.Розроблено нові синергічні захисні композиції та модифіковані лакофарбові покриття на вторинній сировині, що підвищують рівень техногенної безпеки експлуатації ЗК в ЕНВ. Результати наукового дослідження впроваджено у виробництво та учбовий процес ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж416-021.1 +
Шифр НБУВ: РА354872

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського