Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (820)Книжкові видання та компакт-диски (135)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЗЕРВУАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Запорожець О.В. 
Аналіз на основі метода скінченних елементів осесиметричного деформування тонких пружних конічних оболонок і пластин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / О.В. Запорожець ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.6
Шифр НБУВ: РА330606

Рубрики:

      
2.

Корабльова Н.С. 
Багатомірність рольової реальності: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / Н.С. Корабльова ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему рольової реальності, актуалізовану суттєвими трансформаціями, які переживає Україна. Зрушення, що відбуваються у нашому постсоціалістичному суспільстві, несуть у собі конструктивні та деструктивні можливості, на які здатна вплинути ефективна соціальна політика. Потребують аналізу проблеми соціальної сутності людини і її репрезентації у соціальних формоутвореннях. До таких феноменів можна віднести поняття рольової реальності, яке грунтується на теорії соціальних ролей, опрацьованій кількома гуманітарними дисциплінами, а також західноєвропейську традицію розгляду діяльності сутності людини з конкретно-рольовою визначеністю цієї сутності у національній філософії історії. Сконцептуалізована на такій підставі соціально-філософська теорія рольової реальності дозволяє відпрацювання нової стратегії в ситуації, коли людська сутність зводиться до ансамблю сутнісних можливостей і нескіченості проектів цієї сутності постмодерном. Ця нова сутність особи, взаємодія особи та суспільства пов'язані з більш складним типом соціальності ніж той, на грунті якого виникла і розвивалась теорія соціальних ролей. Доведено, що суперечливий характер рольової реальності в межах інтерпретації історії, її дискретних і континуальних витоків представлено топологією символічної форми, універсалізм якої не в безмежній експансії ролей, а в універсальному самоздійсненні сутнісних сил людини. Рольові реальності як топоси історії дозволяють розгорнути ідею людиновимірності історії, визначену надлишком соціального як резервуару рольових ідентифікацій, що надають історії антропомірних характеристик. Обгрунтовано необхідність творення національної філософії історії з опредметненими в ній національними символами, в основу яких покладено: антеїзм, екзистенційно-межове світовідчуття, кордоцентризм, ліризм. Це суттєво трансформує уявлення про механізм життєдіяльності суспільства, дозволяє здійснювати продуктивні спроби переходу від історичного до надісторичного та загальнозначущих цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133 + Ю6*328.94 + Ю216.22
Шифр НБУВ: РА311024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Горицька К.В. 
Використання збагаченої тромбоцитами плазми для оптимізації репараційного остеогенезу при травматичних переломах нижньої щелепи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.В. Горицька ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено можливість виготовлення збагаченої тромбоцитами плазми (ЗТП) на лабораторній центрифузі та її застосування як природного резервуару факторів росту для оптимізації процесів репараційного остеогенезу. Експериментально визначено параметри одержання ЗТП з максимальним вмістом життєздатних тромбоцитів і у часовому аспекті доведено її позитивний вплив на проліферацію клітин, що підтверджено на підставі виходу дослідженої культури фібробластів з логарифмічної фази росту на добу раніше, ніж у контролі. За результатами проведених експериментальних, клініко-рентгенологічних, ехоостеометричних і біохімічних досліджень установлено, що введення в місце перелому ЗТП прискорює репарацію кістки, запобігає виникненню пізніх післятравматичних ускладнень, зменшує терміни іммобілізації щелеп і забезпечує ранню функціональну реабілітацію зубо-щелепного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586 +
Шифр НБУВ: РА364490

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Барвінко А.Ю. 
Відновлення працездатності вертикальних монтажних з'єднань стінки рулонованих резервуарів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / А.Ю. Барвінко ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Визначено оптимальну кількість та розташування кілець жорсткості на стінці резервуара для одержання необхідної геометричної форми під час вварювання укрупнених вставок за наявності жорсткого контуру. Вирішено задачу отримання допустимої кутової деформації у вертикальних монтажних з'єднаннях після вварення вставок у попередньо напружену стінку рулонованих резервуарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.503.4-083 +
Шифр НБУВ: РА327202

Рубрики:

      
5.

Старцева М.С. 
Вплив трансректального відведення сечі на функцію шлунково-кишкового тракту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.С. Старцева ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На базі результатів комплексного обстеження та лікування 70-ти хворих науково досліджено тактику їх післяопераційного лікування та реабілітації після цистектомії з трансректальним відведенням сечі. Науково обгрунтовано адекватний за об'ємом сечового резервуару й алгоритм його створення, що запобігає виникненню патологічних рефлюксів у пацієнтів, яким показано трансректальне відведення сечі. Установлено, що тривалий контакт слизової оболонки сигмоподібної кишки з сечею має прояв у вираженному запаленні у ранній термін і процесах атрофії після року спостереження. Установлено, що частота ранніх і пізніх післяопераційних ускладнень є вищою у пацієнтів, які до цистектомії одержали лікування з приводу основного захворювання (органозберігальні операції, променеву терапію, хіміотерапію). На підставі вивчення метаболічних порушень запропоновано алгоритми діагностики та профілактики клінічно значущого метаболічного ацидозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.56-99 +
Шифр НБУВ: РА354545

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Вакарчук С.Г. 
Геологія, літологія і фації карбонатних відкладів візейського ярусу центральної частини Дніпровсько-Донецької западини в зв'язку з нафтогазоносністю: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / С.Г. Вакарчук ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Висвітлено особливості геологічної будови, складу, умов осадконакопичення та закономірностей нафтогазоносності візейських карбонатних відкладів центральної частини Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ). На підставі літолого-фаціального аналізу карбонатного комплексу візейського ярусу встановлено наявність у ньому повного набору фацій, характерних для диференційованих рифогенних формацій. За результатами досліджень для двох основних рівнів карбонатної седиментації в нижньому візе (ХІІІ і ХІV мікрофауністичном горизонтам ДДЗ) побудовано великомасштабні карти фацій і потужностей нового покоління. Проведено комплексне вивчення органогенних споруд і за умовами утворення, особливостями внутрішньої будови, морфології, розмірами виділено шість основних типів споруд, що акумулюють і зберігають промислові скупчення ВВ, пошук і розвідка яких має характерні особливості. Проаналізовано стратиграфічні резерви та неузгодження в розрізі нижнього карбону западини та показано масштаби їх розвитку, просторове розповсюдження та вплив на формування складних за побудовою резервуарів у карбонатних і теригенних відкладах. Виділено та описано типи карбонатних колекторів і встановлено фактори, що впливають на їх формування. Запропоновано напрямки пошуків покладів нафти та газу в рифогенно-карбонатних комплексах візейського ярусу в центральній частині Дніпровсько-Донецької западини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Д432.45-53 + Д59(45УКР5)453.1
Шифр НБУВ: РА315758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Яремчук І.О. 
Діагностика та вибір лікувальної тактики при хронічному проктогенному колостазі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.О. Яремчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 281-го хворого на хронічний проктогенний колостаз і запропоновано шляхи його покращання за допомогою розробки нових та удосконалення існуючих методів діагностики з визначенням діагностичних критеріїв різних типів захворювання та індивідуалізацією лікувальної тактики. Встановлено причини незадовільних віддалених результатів хірургічного лікування хронічного колостазу, обгрунтовано необхідність проведення діагностики функціонального стану прямої кишки з метою виявлення його проктогенних форм, здійснено адекватний вибір обсягу оперативного втручання. Визначено діагностичні критерії проктогенного колостазу різних типів, удосконалено його класифікацію. Наведено оцінку ефективності різних методів біофідбек-тренінгу залежно від типу хронічного проктогенного колостазу. Доведено необхідність виконання субтотальної дистальної колектомії з низькою резекцією прямої кишки з приводу хронічного проктогенного колостазу в стадії декомпенсації. Розроблено оригінальну латеро-термінальну наданальну колоректальну резервуарну конструкцію, удосконалено метод формування колоректального анастомозу. Показано недоцільність проведення хірургічного лікування хворих з дисинергією тазового дна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.766.4-5 +
Шифр НБУВ: РА350227

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Кулик О.О. 
Дійсна робота монтажних стиків вертикальних циліндричних резервуарів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.О. Кулик ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

З використанням реальної діаграми деформування сталі запропоновано методику, яка дає змогу уточнити параметри напружено-деформованого стану у зоні кутової недосконалості. На підставі даних випробувань фрагментів оболонки резервуара вперше одержано інформацію стосовно розподілу величин локальних кільцевих і меридіональних напружень у зоні кутової недосконалості. Установлено залежності для визначення статистичних характеристик величин локальних напружень у зоні стику залежно від мінливості товщини, межі текучості сталі, стрілки западання монтажних стиків резервуарів. Базуючись на засадах теорії надійності наведено залежності для визначення резерву несучої здібності зони стиків резервуарів з кутовою недосконалістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.403.5 +
Шифр НБУВ: РА328250

Рубрики:

      
9.

Овчинников Д.В. 
Дослідження нелінійних коливань рідини в циліндричному резервуарі на основі теорії п'ятого порядку малості: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / Д.В. Овчинников ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено вимушені нелінійні коливання, що виникають на вільній поверхні ідеальної нестисливої рідини, яка частково заповнює твердий циліндричний бак, що здійснює гармонічні у часі коливання в околі найнижчої частоти власних коливань рідини. Запропоновано підхід комп'ютерної реалізації варіаційного методу Майлса - Луковського за спеціально сформульованими гіпотезами теорії п'ятого порядку малості. Одержано нову математичну модель у вигляді одинадцяти нелінійних звичайних диференціальних рівнянь другого порядку, що описує вільні та вимушені коливання рідини в резервуарі у формі прямого кругового циліндра. Числові значення коефіцієнтів цих рівнянь знайдено у широкому діапазоні геометричних параметрів резервуару та подано у вигляді окремих таблиць. На базі одержаної моделі в околі основного резонансу побудовано усталені періодичні рухи рідини, досліджено їх стійкість, визначено сили заємодії тіла та рідини. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів з аналогічними результатами за теорією третього порядку малості й експериментальними даними. Розглянуто межі застосованості теорії третього порядку малості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.305.2,022 + В213.36,022 +
Шифр НБУВ: РА343186

Рубрики:

      
10.

Семенишин О.Б. 
Еколого-епідеміологічна характеристика іксодових кліщових бореліозів у західноукраїнському регіоні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.Б. Семенишин ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Виявлено та вивчено активність природних осередків іксодових кліщових бореліозів (ІКБ) на території західного регіону України, виявлено їх епідеміологічні особливості та розроблено нові науково-методичні документи для вдосконалення епідеміологічного нагляду за ІКБ. Завдяки проведеним дослідженням одержано нові дані про структуру природних осередків ІКБ на даній території, а саме: визначено основні резервуари та переносники збудників, а також рівень їх природної зараженості. Одержано показники ризику інфікування населення, що мешкає у різних ландшафтно-географічних зонах регіону. Виявлено клініко-епідеміологічні особливості ІКБ у регіоні. Проведено районування території за ступенем епідемічного ризику. На підставі результатів проведених комплексних еколого-епідеміологічних досліджень для лікувально-профілактичних установ розроблено та впроваджено науково-методичні й інструктивні матеріали для вдосконалення системи епідеміологічного нагляду за ІКБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.83 +
Шифр НБУВ: РА364046

Рубрики:

      
11.

Каліщук О.А. 
Ендоскопічне лікування міхурово-сечовідного рефлюкса у дітей з нейрогенними дисфункціями сечового міхура: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Каліщук ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Доведено, що наявність нейрогенної гіперрефлектроної дисфункції сечового міхура у хворих на міхурово-сечовідний рефлюкс (МСР) збільшує у 1,5 рази частоту виникнення пієлонефрита, ускладнює його клінічний перебіг і прискорює глибокі анатомо-функціональні зміни нирки у порівнняні з хворими з МСР без порушення функції сечового міхура. Наведено патогенетичне обгрунтування даних ускладнень, зокрема, встановлено наявність постійно інтермітуючої інтралюмінарної ниркової гіпертензії у фазі наповнення ("спокою") сечового міхура. Розроблено новий метод субуретеральної імплантації біологічно нейтральних субстанцій. Вперше визначено у часі динаміку, послідовність і ступінь відновлення функціонального стану нирок і сечових шляхів після ендовезікального лікування МСР у дітей з нейрогенними дисфункціями сечового міхура залежно від використання різних пластичних матеріалів. Розроблено абсолютні та відносні показання щодо ендовезікального лікування МСР. Запропоновано методику кількісної бальної оцінки результатів ендоскопічного лікування МСР у дітей з нейрогенними дисфункціями сечового міхура, що застосовано у процесі розробки нового напрямку комплексного лікування та для визначення кінцевих результатів лікування. Обгрунтовано патогенетичний напрямок лікуваня МСР у дітей з нейрогенними дисфункціями сечового міхура на підставі формування ендоскопічного механізму за умов тривалого використання фармакологічних і фізіотерапевтичних чинників, спрямованих на нормалізацію резервуарної функції сечового міхура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.56-5 +
Шифр НБУВ: РА344603

Рубрики:

      
12.

Бабенко О. П. 
Епізоотологічні особливості пневмоентеритів телят бактеріальної етіології: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. П. Бабенко ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Вивчено джерела та резервуари збудників інфекції, механізми та фактори передачі збудників інфекції, а також фактори, які впливають на сприйнятливість тварин. Встановлено склад асоціацій умовно патогенних мікроорганізмів, які виділяються від хворих корів, телят, синантропної птиці, гризунів, зовнішнього середовища, одягу персоналу, предметів догляду за тваринами та посуду. Одержано нові дані щодо ролі гризунів і синантропної птиці в епізоотичному процесі у разі захворювань великої рогатої худоби, викликаних умовно патогенними бактеріями. Визначено вплив факторів зовнішнього середовища на інтенсивність розвитку пневмоентеритів телят. Показано, що у разі застосування рибомунілу у схемі комплексної профілактики пневмоентеритів телят зменшується захворюваність та збільшується збереженість новонароджених телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.23-911-1 + П872.332-911-1
Шифр НБУВ: РА371815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Сільченко М.І. 
Етапне хірургічне лікування хвороби Гіршпрунга у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / М.І. Сільченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено обстеження 228-ми дітей, які знаходилися на лікуванні з приводу різних форм хвороби Гіршпрунга (ХГ) з 1981 до 2005 р. Запропоновано нові принципи етапного лікування ХГ, в основу яких покладено тяжкість перебігу даної вади розвитку. Радикальне хірургічне втручання без формування протиприродного заднього проходу проведено в 165-ти (72,4 %) дітей. У 11-ти (4,8 %) пацієнтів після неефективної корекції ХГ в інших клініках виконано повторні одноетапні втручання. У 52-х (22,8 %) дітей з тяжким перебігом ХГ як етап лікування введено захисні кишкові стоми. Розроблено нові способи формування протиприродного заднього проходу як варіант першого етапу хірургічного лікування ХГ у дітей. Після формування протиприродного заднього проходу радикальні операції проведено у разі покращання загального стану пацієнтів (ліквідації анемії, гіпотрофії, зменшенні симптомів ентероколіту та корекції супутніх вад розвитку) в строки від 6-ти місяців до 2-х років. Досліджено ефективність запропонованої модифікації операції Болея з первинним формуванням колоректального анастомозу на етапних втручаннях. Доведено залежність об'єму резекції ободової кишки від віку та анатомічної форми ХГ. Запропоновано варіант операції з формуванням функціонально вигідного тонкокишкового резервуару після тотальної колектомії. Вперше виконано обширні резекції ободової кишки з реконструктивно-пластичним формуванням клапанного механізму кишечнику. Показано, що використання диференційованого підходу у процесі лікування таких пацієнтів сприяє зниженню післяопераційної летальності до 0,4 %. У 215-ти (94,7 %) пацієнтів одержано позитивні функціональні результати лікування, а у 12-ти (5,3 %) - задовільні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.766.405.0 +
Шифр НБУВ: РА350219

Рубрики:

      
14.

Звірко О.І. 
Закономірності експлуатаційної деградації сталей магістральних нафтопроводів та резервуарів за корозійної дії нафто-водного середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / О.І. Звірко ; Фізико-механ. ін-т ім. Г.В.Карпенка НАН України. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив тривалої експлуатації сталей магістральних нафтопроводів та резервуарів на їх корозійну тривкість, опір корозійно-механічному руйнуванню та схильність до крихкого руйнування у підтоварній воді та нафто-водному середовищі. Розроблено ефективний інгібіторний захист від корозії внутрішніх поверхонь трубопроводів. Виявлено, що тривала експлуатація сталей нафтопроводів і резервуарів нафти спричиняє суттєве погіршення їх електрохімічних характеристик, зниження корозійної тривкості в об'ємі матеріалу, зниження опору крихкому руйнуванню, корозійному та водневому розтріскуванню, що пов'язано з агресивною дією нафто-водного середовища. Встановлено, що найбільш корозійно агресивним є нафто-водне середовище з межею поділу фаз нафта - вода, а найменш - нафто-водна емульсія. Показано важливу роль наводнювання сталей у процесах їх деградації за експлуатаційних умов, що проявилась у зростанні мікродефектності матеріалу та зниженні його опору крихкому руйнуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-522 + О77-082.04 +
Шифр НБУВ: РА343278

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Зюзькевич М.П. 
Зонально-концентраційне розташування вуглеводневих пасток та нафтогазовий потенціал південного сходу ДДЗ: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / М.П. Зюзькевич ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин, Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України. — Л., 2003. — 21 с. — укp.

Проаналізовано структурно-тектонічні та фаціально-літологічні особливості п'яти нафтогазоносних комплексів, з якими пов'язана основна частина нерозвіданих ресурсів вуглеводню. На основі тектонічного районування, аналізу розподілу геодинамічних полів та характеру прояву структуроформуючих процесів виділено зони концентрації певних типів структур та пов'язаних з ними пасток в осадовому комплексі. Простежено характер розвитку резервуарів у кожному комплексі та по кожній з виділених зон. Наведено диференційовану оцінку перспектив нафтогазоносності кожної з виділених геологічних зон у складі кожного комплексу, на основі чого обгрунтовано конкретні напрямки пошуково-розвідувальних робіт. Удосконалено морфогенетичну схему природної системи структура - пастка - поклад - родовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-5 + Д59(45УКР)453.1 +
Шифр НБУВ: РА327287

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Ярова Д.О. 
Квазітропічний циклон над Чорним морем (чисельне моделювання і аналіз даних): автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 04.00.22 / Д.О. Ярова ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2010. — 21 с. — укp.

Вивчено унікальний квазітропічний циклон, що утворився над Чорним морем у вересні 2005 р. Показано, що вплив цього атмосферного циклону на море був схожим з впливом тропічного циклону на океан. Визначено, що сприятливими умовами для розвитку чорноморського квазітропічного циклону виявилася відсутність сильного вітру, вертикального зсуву швидкості вітру, а також наявність обширного резервуару конвективної доступної потенційної енергії та фонової конвергенції в нижньому шарі атмосфери. Зазначено, що додатковим сприятливим чинником був великий перегрів поверхні моря в порівнянні з навколишньою сушею. За результатами чисельного моделювання визначено структуру циклону, вивчено його еволюцію, оцінено основні характерні параметри в межах теорії тропічного циклогенезу та розраховано баланси трьох компонент імпульсу в циклоні. Доведено, що на зрілій стадії даний циклон був добре збалансованою системою: на розвиненій стадії квазітропічного циклону виконувалися гідростатичний і градієнтний баланси. Експериментально підтверджено, що для чорноморського квазітропічного циклону, як і для тропічного, велике значення має взаємодія моря й атмосфери. Досліджено кліматичну повторюваність квазітропічних циклонів над Чорним морем. Показано, що подібні циклони в Чорному морі є рідким погодним явищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.82 с18
Шифр НБУВ: РА370717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Хом'як І.В. 
Класифікація та антропогенна трансформація екосистем Словечансько-Овруцького кряжу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / І.В. Хом'як ; Ін-т агроекол. — К., 2010 . — 20 с. — укp.

Досліджено різноманітні екосистеми Словечансько-Овруцького кряжа з врахуванням їх класифікації, диференціації, антропогенної трансформації та наукових основ охорони. Удосконалено методику класифікації екосистем за принципами EUNIS на підставі флористичної класифікації рослинності. Класифікація базується на дослідженнях синтаксономічного різноманіття рослинних угруповань та умов середовища за допомогою методів синфітоіндикації. Антропогенну трансформацію визначено через оригінальну методику оцінювання показників гемеробії. Деталізовано флористичну класифікацію рослинності, яка представлена 163-ма асоціаціями та безранговими угрупованнями відповідного рівня разом з 6-ма субасоціаціями й варіантами, які об'єднуються в 66 союзів, 46 порядків, 27 класів. Розроблено детальну класифікацію природних і штучних екосистем регіону, проведено їх екологічне та созологічне оцінювання. Виділено 9 ландшафтних екосистем рівня урочища. Наведено перелік рідкісних екосистем і виділено ядра та буферну зону міжнародної екомережі та складових Центрально-Поліського білатерального біосферного резервуару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР1) в05,022
Шифр НБУВ: РА375630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ткаченко Ф.Г. 
Клініко-функціональна оцінка анастомозів товстої кишки, створених різними типами зшиваючих апаратів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ф.Г. Ткаченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено та впроваджено до клінічної практики новий спосіб ілеотрансверзоанастомоза за допомогою апарата компресійних анастомозів АКА-2. На підставі аналізу клінічного матеріалу проведено клініко-функціональну оцінку наведеної методики. Запропоновано диференційований підхід до вибору методу відновлення безперервності травного каналу після правобічної геміколектомії на підставі анамнестичного вивчення функціонального стану кишечнику у хворих до захворювання. Уперше вивчено стан запираючого апрарата прямої кишки та резервуарної функції дистальних відділів товстої кишки у хворих з компресійними колоректоральними анастомозами після резекцій її лівих відділів. Розроблено критерії диференційованого вибору методу відновлення безперервності товстої кишки після зазначеної резекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3 +
Шифр НБУВ: РА329688

Рубрики:

      
19.

Улинець 
Локалізація пожеж розливів нафтопродуктів у резервуарних парках: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Ернест Михайлович Улинець ; Університет цивільного захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-52 Н68
Шифр НБУВ: РА365918

Рубрики:

      
20.

Деміховська О.В. 
Мінливість епідемічного процесу дифтерії як результат взаємодії соціальної та біологічної підсистем: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.02 / О.В. Деміховська ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Епідемія дифтерії 90-х років ХХ ст. розглядається як результат складних взаємовідносин між соціальною та біологічною підсистемами епідемічного процесу дифтерійної інфекції у вакцинальну еру. На підставі системного аналізу усіх рівнів взаємодії гетерогенних популяцій збудника дифтерії та його хазяїна (людини) від субклітинного рівня інфекційного процесу до глобальної системи епідеміологічного нагляду визначено сучасний етап еволюції дифтерійної інфекції в соціально-екологічних умовах України і розроблено шляхи удосконалення епідеміологічного нагляду за дифтерією. Надана клініко-епідеміологічна характеристика дифтерії 90-х рр. в Україні на підставі офіційних даних. Проаналізовано імунологічну ефективність додаткових ревакцинацій ("імунокорекції") у дітей та вікові особливості імунної відповіді дорослих на ревакцинацію АДП-м. На основі вивчення структури популяції збудника у різні періоди епідемічного процесу визначено індикаторні бактеріологічні показники стану цієї популяції та резервуари C.diphtheriae в міжепідемічний період. Проаналізовано якість клінічної та лабораторної діагностики дифтерії. Розроблені методичні підходи до вивчення стану клітинних рецепторів для дифтерійного токсину за допомогою лектинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.23

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського