Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (133)Реферативна база даних (1804)Книжкові видання та компакт-диски (317)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=РАКЕТН$<.>+<.>K=ПАЛЬН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 118
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лубенець С.В. 
Автоматизація контролю якості та класифікації пальників газорозрядних джерел світла в процесі їх виготовлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.В. Лубенець ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення ефективності виготовлення газорозрядних ламп шляхом автоматизації процесів контролю якості та класифікації їх розрядних трубок (пальників). Розроблена нова методика контролю і класифікації, яка основана на ідеї поелементного аналізу фотозображень з використанням безконтактних методів визначення геометричних характеристик об'єктів циліндричної форми. Наводяться результати розробки і досліджень методів та математичної моделі вимірювального процесу, виконана оптимізація його параметрів, що дозволило мінімізувати похибки вимірювань. Побудовано алгоритм автоматичного контролю та класифікації і технічно його реалізовано з використанням системи технічного зору. Виконана оцінка техніко-економічних показників автоматизованої системи, наводяться дані про її ефективність в процесі експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З294.2-52-07

Рубрики:

      
2.

Салтан О.М. 
Американо-радянське ракетно-ядерне протистояння в 1945-1962 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Салтан ; Харків. Нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 26 с. — укp.

Вперше введено до наукового обігу та досліджено динаміку американо-радянського ракетно-ядерного протистояння в 1945 - 1962 рр. Проаналізовано основні тенденції й акцентовано особливу увагу на впливі ядерної зброї на глобальну політику наддержав за умов воєнно-політичної конфронтації між США та СРСР, яка розпочалася під час завершення Другої світової війни. Вивчено основні напрямки, форми та методи управління та фінансування ракетно-ядерної галузі Радянського Союзу. Розкрито механізм реформування радянських збройних сил на тлі забезпечення армії новітньою ракетно-ядерною зброєю, а також негативні наслідки таких кроків кремлівського керівництва. Простежено процес прийняття рішення про розміщення радянських балістичних ракет на Кубі, а також врегулювання Карибської кризи, яка стала апогеєм "холодної війни".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)63-64(7США) + Т3(7США)63-64(2) +
Шифр НБУВ: РА364267

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Шиман Л. М. 
Безпека процесів виробництва та використання на гірничих підприємствах емульсійних вибухових речовин марки "ЕРА": автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.26.01 / Л. М. Шиман ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31
Шифр НБУВ: РА377755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Міліневський Г.П. 
Взаємодія штучних газо-плазмових утворень з атмосферою Землі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Г.П. Міліневський ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 29 с. — укp.

Розроблено наукову концепцію комплексного використання газо-плазмових уворень для розв'язання задач діагностики навколоземного простору, моделювання фізичних процесів активної взаємодії нейтральних потоків газу та плазми з атмосферою Землі в межах єдиного підходу, що об'єднує три головні напрямки використання газо-плазмових утворень як маркерів для досліджень динаміки природних процесів у навколоземній плазмі, для моделювання процесів формування та релаксації штучних і природних неоднорідностей та техногенних впливів на середовище, що виникають внаслідок використання ракетно-космічних систем. Вивчено сукупність вперше виявлених властивостей взаємодії інжектованої речовини з іоносферною плазмою та надано їх теоретичне пояснення в розроблених фізичних моделях. Відкрито довгоживучі (більше 14 год) штучні локалізовані плазмові неоднорідності в іоносфері та запропоновано принципово новий спосіб трасування іоносферної конвекції шляхом створення довгоживучих іонних хмар.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д244.611
Шифр НБУВ: РА315965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Фльор М.З. 
Високоефективні жаротрубні теплогенеруючі установки для локальних систем теплопостачання з газопальниковими пристроями, які регулюються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / М.З. Фльор ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено, сертифіковано та упроваджено в об'єктах комунального господарства України у кількості більше, ніж 130 штук, жаротрубні водогрійні теплогенератори нової конструкції, що відрізняються високою енергоекологічною ефективністю (КПД складає 94 %, викиди оксидів азоту у 3 рази менше від нормативних), простотою виготовлення, газощільністю та маневреними якостями. Розроблено, сертифіковано та упроваджено автоматизовані блочні газові пальники ГБГ-2,5, з плавним регулюванням теплової потужності та витрат повітря з метою комплектації жаротрубних теплогенераторів потужністю 1,0 МВт. Створено пристрій пропорціоналізатора, який забезпечує постійність заданого технологічними умовами значення коефіцієнта надлишку повітря за змінного теплового навантаження котлоагрегата. Здійснено упровадження розроблених жаротрубних теплогенераторів з регулювальними газовими пальниками типу ГБГ-2,5 на підприємствах ОКП "Донецьктеплокомуненерго" та одержано річний економічний ефект більш, ніж 2,5 млн грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361.3 +
Шифр НБУВ: РА336297

Рубрики:

      
6.

Панасенко Є.В. 
Вплив агромеліоративних заходів на відновлення властивостей та родючості нафтозабрудненого чорнозему: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Є.В. Панасенко ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено особливості міграції, трансформації, акумуляції та біодеградації нафти у грунті, а також шляхи відновлення властивостей і родючості нафтозабрудненого чорнозему за допомогою агромеліоративних заходів. Установлено закономірності фізичного випаровування вуглеводнів нафти залежно від температури, гранулометричного складу грунту та рівня забруднення. Доведено, що кількість адсорбованої нафти збільшується у разі підвищення щільності будови грунту, у разі збільшення вологості відповідно змінюється глибина її проникнення, а грунт забруднюється на більшу глибину. Установлено динаміку змін вмісту рухомого фосфору, калію, нітратного, амонійного азоту у разі забруднення грунту нафтою на нафтопродуктами (бензином, гасом, дизельним пальним, мазутом). На підставі вивчення ефективності окремих меліорантів установлено їх оптимальне співвідношення. Розроблено систему агромеліоративних заходів, яка передбачає внесення мінеральних добрив, застосування соломи, цеоліту як клиноптилоліту та рихлення грунту, що дозволяє значною мірою прискорити процес відновлення родючості забрудненого грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 + П034.29 +
Шифр НБУВ: РА353448

Рубрики:

      
7.

Калиновський 
Вплив зміни параметрів вітру та вологості лісового пального матеріалу на інтегральні характеристики низової лісової пожежі: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Андрій Якович Калиновський ; Університет цивільного захисту України. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П348
Шифр НБУВ: РА352404

Рубрики:

      
8.

Садовий С.О. 
Вплив різних способів основного обробітку грунту на умови росту та продуктивність культур ланки зернопаропросапної сівозміни в умовах Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.О. Садовий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати трирічних польових досліджень щодо впливу різних способів безполицевого основного обробітку грунту на основні показники родючості чорнозему типового на забур'яненість, ріст, розвиток та урожайність культур ланки зернопаропросапної сівозміни: чистий пар - озима пшениця - кукурудза на зерно. Проведено економічний та енергетичний аналізи способів обробітку грунту. Встановлено, що безполицеві способи основного обробітку грунту підвищують щільність грунту в порівнянні з оранкою, хоча її показники не виходять за межі оптимальних значень щодо вирощування культур ланки сівозміни. Безполицевий основний обробіток підвищує агрегатний стан грунту та його стійкість до ерозії. За рахунок зниження витрат пального та непоновлювальної енергії способи безполицевого обробітку грунту дозволяють скоротити загальні витрати на проведення основного обробітку грунту. Доведено, що комбінований та чизельний обробітки дозволили отримати сталі врожаї культур ланки зернопаропросапної сівозміни, а також забезпечити найбільший вихід кормових одиниць з одиниці площі. Розроблено рекомендації щодо впровадження чизельного або комбінованого грунтозахисного обробітку грунту під культури ланки сівозміни у господарствах Лівобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-432(4Укр5),022 + П212.2-432(4Укр5),022
Шифр НБУВ: РА309676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лис Н.М. 
Вплив способів основного обробітку грунту на продуктивність ріпаку озимого в умовах Передкарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Н.М. Лис ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу різних способів основного обробітку грунту на показники родючості дернового опідзоленого грунту, забур'яненість, ріст, розвиток і врожайність ріпаку озимого. Проведено економічний і енергетичний аналіз певних способів обробітку грунту. Установлено, що способи безполицевого обробітку підвищують щільність його орного шару, показники якого протягом вегетації ріпаку озимого знаходяться у межах оптимальних значень і не впливають на ріст і розвиток культури. З'ясовано, що застосування різних способів основного обробітку грунту під ріпак озимий зумовлює перерозподіл поживних речовин в орному шарі, поверхневий і дрібний обробітки дещо перевищують вміст рухомих фосфатів, обмінного калію та мінерального азоту у шарі грунту 0 - 10 см на період сходів даної культури. За рахунок зниження витрат пального та непоновлюваної енергії способи безполицевого обробітку дозволяють скоротити загальні витрати на проведення основного обробітку грунту. Розглянуто результати економічного та біоенергетичного оцінювання вирощування ріпаку озимого за умов Передкарпаття залежно від системи мінерального живлення та способів основного обробітку грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4 +
Шифр НБУВ: РА358896

Рубрики:

      
10.

Синявін В.Д. 
Вплив способів основного обробітку грунту на урожайність гороху в умовах південно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.Д. Синявін ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу різних способів основного обробітку грунту на фізико-хімічні показники родючості чорнозему типового, забур'яненість, ріст, розвиток та урожайність гороху на зерно. Проведено економічний та енергетичний аналіз різних способів обробітку грунту. Установлено, що способи безполицевого основного обробітку грунту підвищують щільність орного шару грунту, але її показники протягом вегетації гороху мають оптимальні значення та суттєво не впливають на його ріст і розвиток. Установлено, що способи обробітку грунту збільшують кількість агрономічно цінних і водотривких агрегатів в орному шарі грунту, що сприяє підвищенню його стійкості до ерозії. За рахунок зниження витрат пального та непоновлюючої енергії способи безполицевого обробітку дають змогу скоротити загальні витрати на проведення основного. Зауважено, що чизельний обробіток дає змогу одержати сталі врожаї гороху, а також забезпечити найбільший умовно чистий прибуток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Петрієнко О.І. 
Вплив теплових та електричних процесів на режим механізованого зварювання сталей у захисних газах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.І. Петрієнко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку параметрів зварювального процесу за механізованого зварювання у захисних газах довгою дугою. Розв'язано задачу визначення основних параметрів процесу зварювання, а саме: швидкості подачі дроту, довжини вильоту електрода, відставні від зрізу мундштука до зварювальної ванни, напруги джерела живлення та інших параметрів, необхідних для забезпечення якісного процесу зварювання. Показано, що оптимальним є підхід, за якого напочатку розрахунку задаються діаметр електрода, струм, температури попереднього підігріву електрода та середня температура краплі, а довжина вильоту, швидкість подачі й інші параметри процесу розраховуються за умов збереження теплового балансу на вильоті електрода та підтримуються під час зварювання на необхідному рівні, забезпечуючи ці температури. Здійснено системний аналіз результатів теоретичних і експериментальних досліджень про розподіл температури та падіння напруги на вильоті електрода від мундштука до дуги з урахуванням нелінійності теплофізичних параметрів процесу і з урахуванням тепла, яке надходить від краплі. Побудовано вольт-амперну характеристику і ОАХ контакту "мундштук - електродний дріт" за різних діаметрів дроту та швидкостей подачі. Розрахунковим шляхом установлено частку тепла, що виділяється в контакті, яка надходить у дріт, а яка - у мундштук зварювального пальника. Одержано формулу для визначення початкової температури дроту. Створено програму автоматизованого розрахунку параметрів режиму механізованого зварювання, яка дозволяє у режимі реального часу здійснювати багатоваріантні інженерно-технологічні розрахунки з метою оптимізації зварювального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.510.023.3,27 +
Шифр НБУВ: РА346329

Рубрики:

      
12.

Форись С.М. 
Газодинамічний та тепловий режими, що забезпечують економію природного газу при виробництві вапна в шахтних протитокових печах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.М. Форись ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему щодо скорочення питомої витрати природного газу під час виробництва вапна у шахтних протитокових печах. Розроблено та впроваджено режими випалу, а також часткової заміни природного газу доменним. Створено та реалізовано на ЕОМ математичну модель шахтної протитокової вапняно-випалювальної печі з центральним і периферійним підведенням природного газу. Модель передбачає врахування руху газів у щільному шарі кускового матеріалу, конвективне та дифузійне перенесення речовини, горіння палива, зовнішній і внутрішній теплообмін. На підставі результатів проведених експериментальних і розрахунково-теоретичних досліджень показано необхідність урахування турбулентної дифузії під час моделювання роботи шахтних протитокових вапняно-випалювальних печей, що забезпечує суттєве підвищення вірогідності кількісного та якісного опису фізичних процесів за умов випалу вапняку. Розв'язано задачу оптимізації режимних параметрів, а саме: розподілу палива, повітря та рециркуляту між центральною та периферійними пальниками, що забезпечує мінімальні витрати природного газу під час виробництва вапна. Розробено визначення теплотехнічних показників роботи вапняно-випалювальних печей (загальної витрати повітря, об'ємного виходу димових газів і диоксиду вуглецю в результаті дисоціації), що грунтується на результатах газового аналізу. Розроблено режими опалення шахтної протитокової вапняно-випалювальної печі сумішшю природного та доменного газів. Очікувана економія природного газу за цього становить близько 30 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л454-42 +
Шифр НБУВ: РА365269

Рубрики:

      
13.

Вініченко В.С. 
Дослідження і розробка високотемпературних композиційних матеріалів для тонкостінних оболонок: Автореф. дис.... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.С. Вініченко ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання створення волокнистих і волокнисто-шаруватих високотемпературних композиційних матеріалів, доцільності використання економнолегованого нікелевого сплаву та шаруватої ніобієво-титанової композиції як матриць, зміцнених вольфрамо-ренієвими волокнами, для виготовлення деталей ракетних двигунів. Встановлено, що за температур, які циклічно змінюються протягом декількох годин, доцільно використовувати менш сумісний з вольфрамо-ренієвими та більш міцний за підвищених температур сплав ЕК64, ніж термодинамічно більш сумісний з зазначеними волокнами, і менш міцний за підвищених температур сплав ВЖ98. Доведено, що в шаруватій ніобієво-титановій матриці найбільш ймовірною причиною знеміцнення вольфрамо-ренієвих волокон за умов термічної дії є дифузія вуглецю із матеріалу волокон до титанового прошарку. Розроблено рекомендації щодо усунення даного дефекту, визначено технологічні режими одержання композиційних матеріалів, які використано на підприємствах для виготовлення насадків радіаційного охолодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91 + К262
Шифр НБУВ: РА321566

Рубрики:

      
14.

Алексєєнко В.В. 
Дослідження та розробка систем опалення промислових печей на основі регенеративних пальникових пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.В. Алексєєнко ; НАН України. Ін-т газу. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано використання систем опалення з регенеративним пальником у промислових печах для зменшення витрат природного газу за рахунок підігрівання повітря. На підставі аналітичних та експериментальних досліджень встановлено геометричні параметри малогабаритного регенератора залежно від технологічних параметрів роботи печі. Розраховано температурні поля за висотою регенератора, визначено його гідравлічний опір. На експериментальному стенді досліджено адекватність числового експерименту за регенеративного теплообміну. Встановлено, що існуючі емпіричні залежності для гідравлічного опору шару насадки з кульок не дають змогу досить точно розрахувати опір у малогабаритному регенераторі. Доведено, що у шарі насадки під час короткоциклових процесів функціонує поверхневий шар кульок, а сама насадка регенератора за даних умов може перебувати у стані теплового насичення. Проаналізовано екологічні особливості функціонування регенеративного пальника з високим рівнем підігрівання повітря. Встановлено суттєвий вплив організації спалювання палива на викид оксидів азоту. Одержані практичні результати наукового дослідження використано під час розробки проекту системи опалення з регенеративним пальником та в процесі будівництва нової печі для переплавлення алюмінію. Встановлено екологічність та економічність нової системи опалення. Зазначено, що за даних умов показник питомих втрат палива у порівнянні з аналогічними печами нижчий у 1,5 - 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З391,6-51 +
Шифр НБУВ: РА333356

Рубрики:

      
15.

Плужніков Б.O. 
Економіко-математичне моделювання процесів прийняття рішень з матеріального забезпечення Збройних Сил України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Б.O. Плужніков ; Нац. авіаційн. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Створено теоретичну базу та практичну методику підвищення ефективності процесів прийняття рішень щодо матеріального забезпечення Збройних Сил за сучасних умов. Проведено системний аналіз сучасного стану системи матеріального забезпечення Збройних Сил, визначено системотворчі фактори й основні напрямки функціонування системи матеріального забезпечення, адаптованої до ринкових умов господарювання. Розроблено моделі формування організаційної структури територіальної системи тилового забезпечення та розподілу обмежених фінансових і матеріальних ресурсів, а також комплекс економіко-математичних моделей прийняття рішень про реформування транспортно-складської системи забезпечення пальним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)49:Ц4,8
Шифр НБУВ: РА316010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Єрьомін О.О. 
Енергозберігаючі режими нагрівання металу в камерних печах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.О. Єрьомін ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вибору енергоощадних режимів нагрівання металу в камерних нагрівальних печах, обладнаних регенеративними пальниками. Побудовано і випробувано камерну піч, обладнану регенеративними пальниками з кульковими регенераторами. Розроблено і реалізовано у вигляді програм на ПЕОМ розрахункові моделі нагрівальної камерної печі з регенеративними пальниками та кульковим регенератором, що грунтуються на шаровій схемі теплообміну. Виконано їх адаптацію. Розрахунковим шляхом і експериментально встановлено основні показники використання та економії палива від застосування регенеративних пальників. Досліджено параметри спалювання палива в печах, обладнаних регенеративними пальниками, за яких досягнуто задовільну рівномірність нагрівання великотоннажної садки уздовж печі. Визначено оптимальні значення питомої теплової потужності камерних печей з традиційними цегельними регенераторами та з регенеративними пальниками з погляду енергоощадження. Розроблено схему великовантажної нагрівальної печі з глибокою тепловою та хімічною утилізацією викидів, яка відрізняється тим, що всі елементи схеми промислово випробувані та розраховані за допомогою достовірних методик. Висвітлено екологічну перспективність розвитку даного напрямку печебудування. Отримано новий наближений розв'язок нагрівання тіл правильної форми у протитечії з газами, що відрізняється від відомих раніше наближених розв'язків простотою застосування та більш високим порядком точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-51 + К5-51
Шифр НБУВ: РА312530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мірзоєва Т.В. 
Ефективність автотранспортного обслуговування сільськогосподарського виробництва та напрямки його удосконалення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.В. Мірзоєва ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання щодо вдосконалення автотранспортного обслуговування сільськогосподарських підприємств. Наведено основні результати узагальнення теоретико-методологічних засад обслуговування сільськогосподарського виробництва вантажним автомобільним транспортом. Висвітлено суть автотранспортного обслуговування й автотранспортних послуг. Розроблено класифікацію їх специфічних ознак, уточнено зміст організаційно-економічного обслуговування даного виробництва вантажним автомобільним транспортом та розкрито показники його економічної ефективності. Проаналізовано взаємозв'язки цих показників та визначено найважливіші з них за сучасних умов функціонування вантажного автотранспорту. Обгрунтовано доцільність існування формування у галузі даного обслуговування, застосування системи оплати праці від валового доходу з метою економії пального й удосконалено методику розрахунку тарифів за перевезення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 + У9(4УКР)373.30-813 +
Шифр НБУВ: РА351993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Макарчук О.Г. 
Ефективність використання біоенергетичного потенціалу сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О.Г. Макарчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні положення та практичні рекомендації щодо ефективного використання біоенергетичного потенціалу сільськогосподарських підприємств. Розкрито сутність й охарактеризовано складові біоенергетичного потенціалу, визначено систему показників і методичні підходи до оцінювання його економічної ефективності. Проаналізовано сучасний стан та основні тенденції розвитку біоенергетичного потенціалу в сільському господарстві України. Обгрунтовано концептуальні підходи до формування та використання біоенергетичного потенціалу аграрних підприємств, що базуються на методиці оцінювання різновекторного його спрямування, яка передбачає визначення й оцінювання вартісних, енергетичних та екологічних параметрів біоенергетичного потенціалу. Обгрунтовано напрями підвищення ефективності використання біоресурсного потенціалу на продовольчі цілі та можливості диверсифікації сучасного сільськогосподарського виробництва з урахуванням зростання покриття його потреби в пальному та необхідності підвищення енергетичної безпеки країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.58
Шифр НБУВ: РА370396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Побіровський Ю.М. 
Ефективність топкового режиму енергетичних котлів при висококонцентрованій пилоподачі низькореакційного вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Ю.М. Побіровський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати порівняльних випробувань котлів ТПП-210А з подачею пилу високої концентрації та традиційною системою пилоподачі (СП). Розглянуто основні чинники та їх вплив на топковий режим котла за двох технологій пилоподачі: якість та підготовку твердого палива; повітряний режим; роботу пиловугільних пальників; рівномірність подачі палива на пальники; підсвічування високореакційним паливом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-042.62 +
Шифр НБУВ: РА328266

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Стрельченко Є.В. 
Забезпечення безпечного вимкнення рідинних ракетних двигунів з допаленням окислювального генераторного газу при повному виробленні компонентів палива з баків ракети-носія: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / Є.В. Стрельченко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано рішення, реалізовані у серійних киснево-гасових рідинних ракетних двигунах з допалюванням окиснювального генераторного газу. Одержано залежності для визначення граничного значення суцільності компонентів палива. Розроблено рекомендації щодо забезпечення безпечного вимкнення серійних двигунів. Сформульовано загальні критерії вибору контрольних параметрів, що дозволяють скоротити кількість контрольних параметрів для забезпечення вимкнення двигуна як у разі вироблення окиснювача так і вироблення пального. Наведено результати аналізу стендових вогневих випробувань серійного рідинного ракетного двигуна РД-8 з допалюванням окиснювального генераторного газу з імітацією динамічного процесу зниження суцільності компонентів палива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О651.11-07 +
Шифр НБУВ: РА368454

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського