Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (18)Наукова електронна бібліотека (241)Реферативна база даних (5557)Книжкові видання та компакт-диски (1985)Журнали та продовжувані видання (188)
Пошуковий запит: (<.>K=ОРГАНІЧНА$<.>+<.>K=ХІМІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевчук І.В. 
Агроекологічна оцінка стану темно-сірих лісових грунтів Західного Лісостепу України та обгрунтування заходів їх покращення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Шевчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки агроекологічного стану темно-сірих лісових грунтів, які відзначаються суперечливою трансформацією показників їх родючості, спрямованість яких до покращання обумовлюється нормами внесення органічних і мінеральних добрив та вапна. Одержано математичні моделі для опису зміни показників родючості в часі на варіантах без добрив. З'ясовано, що у разі тривалого використання грунту без застосування добрив відбувається зменшення запасів гумусу гумусового горизонту. Доведено, що органічна й органо-мінеральна система застосування добрив збільшують ступінь гуміфікації органічної речовини. На підставі розробленої математичної моделі динаміки запасів вуглецю гумусу в темно-сірих лісових грунтах одержано залежність для розрахунку норм добрив, які забезпечують стабільність бездефіцитного балансу гумусу. Доведено, що внесення в ці грунти мінеральних та органічних добрив та приорювання сидератів не супроводжується збільшенням кількості важких металів, сприяють підвищенню врожайності сільськогосподарських культур і забезпечують їх високу енергетичну ефективність і додатну рентабельність.Здійснено апробацію методики оцінки інтегрального показника агроекологічного стану темно-сірих лісових грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53 + П034.14 +
Шифр НБУВ: РА355280

Рубрики:

      
2.

Польовий В.М. 
Агроекологічний моніторинг та відтворення родючості грунтів північно-західного регіону України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.04 / В.М. Польовий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Оцінено еволюційні зміни агроекологічного стану та продуктивності грунтів північно-західного регіону України залежно від інтенсифікації землеробства. Запропоновано нові методичні підходи до здійснення агроекологічного моніторингу. За результатами стаціонарних польових дослідів установлено вплив тривалого застосування добрив і вапнування в сівозмінах на динаміку їх продуктивності, гумусовий стан, поживний режим, біологічні та фізико-хімічні показники дерново-підзолистого та темно-сірого опідзоленого грунтів. Проведено порівняльну оцінку різних варіантів органічних систем удобрення в сівозміні за поєднання з інтегрованим захистом рослин і без нього. З'ясовано, що лише органічна система удобрення з внесенням на 1 га сівозмінної площі 14 т гною та соломи дозволяє підтримувати бездефіцитний баланс гумусу й елементів живлення в грунті. Органічна система удобрення на основі сидератів і побічної рослинницької продукції не забезпечує відновлення родючості грунтів. Науково обгрунтовано нові, диференційовані за видами органічних і нормами мінеральних добрив системи удобрення, установлено їх вплив на родючість темно-сірого опідзоленого грунту, врожайність культур сівозміни та якість вирощеної продукції. Установлено кількісні та якісні параметри деградаційних змін агрохімічного стану грунту за тривалого використання без добрив і визначено ефективність комплексу заходів з відновлення їх родючості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА346038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Швець І.І. 
Дослідження вуглистих глин Дніпровського буровугільного басейну і розробка теоретичних основ їх комплексної переробки: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / І.І. Швець ; Ін-т фізико-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено склад і встановлено структуру вуглистих глин (ВГ). Показано, що органічна маса (ОМ) ВГ відрізняється від ОМ бурого вугілля більш упорядкованою надмолекулярною організацією (НМО). Вперше досліджено закономірності піролізу й активації ВГ залежно від кількості органічної та мінеральної складової. Встановлено, що мінеральна складова ВГ впливає на глибину конверсії ОМ та якісний склад рідких і газоподібних продуктів. Показано, що з ростом мінеральних компонентів у ВГ, рідких і газоподібних продуктах збільшується кількість низькомолекулярних речовин. Розроблено математичну модель процесу піролізу ВГ для прогнозування виходу та властивостей продуктів у разі варіювання умов процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1 + Л526 +
Шифр НБУВ: РА342995

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Поцелуйко А.Б. 
Загальноіндоєвропейські міфологічно-релігійні архетипи та їх вияв в українській духовній традиції: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / А.Б. Поцелуйко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Проаналізовано індоєвропейські соціофункціональні архетипи, досліджено загальноіндоєвропейські міфологеми у рефлексії української фольклорної традиції та оригінальні українські міфологеми у контексті загальноіндоєвропейського міфологічного фонду. Установлено, що українські народні думи як органічна складова індоєвропейської народноепічної традиції відбивають загальноіндоєвропейські міфоепічні теми: протиставлення етики героїзму етиці користі (мотив самогубства народів), трьох гріхів воїна. Зазначено, що в українських переказах простежується загальноіндоєвропейська міфоепічна тема "міжфункціонального конфлікту", у масиві українського фольклору - релікти релігійно-міфологічних феноменів, що знаходять численні індоєвропейські паралелі: ковальський варіант основного індоєвропейського міфу, культи священого царя-мага, амбівалетного божества та священного напою, а також уявлення про "магічний жанр".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.364 + Э3-103.64 + Э3-421.1 +
Шифр НБУВ: РА333219

Рубрики:

      
5.

Амірханов В.М. 
Координаційна хімія карбациламідофосфатів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / В.М. Амірханов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Визначено, що необхідною й достатньою умовою утворення площинного фрагмента OCNPO є бідентатно-циклічна координація КАФ ліганду в депро-тонованій формі через атоми кисню карбонільної та фосфорильної груп з утворенням шестичленних металоциклів. Для КАФ лігандів у нейтральній формі виявлено явище внутрішньомолекулярної самоорганізації, яке визначає дизайн координаційної частки. Показано, що координаційно ненасичені трис-комплекси лантаноїдів можуть бути використаними як структурні блоки для супрамолекулярних систем. На підставі біологічних тестів протипухлинного препарату "Бензотеф" та його комплексів з лантаноїдами доведено, що синтез та дослідження координаційних сполук на основі відомих протипухлинних препаратів фосфорамідного типу є шляхом до удосконалення їх біохімічних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.232.1
Шифр НБУВ: РА320120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Паньків Р.П. 
Літолого-геохімічні особливості і умовини утворення родовищ сірки північно-західної частини Передкарпатського сірконосного басейну (на прикладі Язівського родовища): Автореф. дис. канд... геол. наук: 04.00.02 / Р.П. Паньків ; НАН України. Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України"; Ін-т геології та геохімії горюч. копалин. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено речовинний склад різного рівня організації та різної форми існування матерії: породи - мінерали - хімічний макросклад - мікроелементний склад - ізотопи вуглецю, кисню, водню; розсіяна в мінералах та породах рідка та газова фази, а також розсіяна органічна речовина. Встановлено хімічну та ізотопну ідентичність осадових вапняків всього розрізу тираського горизонту, яка відрізняє їх від метасоматичних погіпсових вапняків. Встановлено, що сучасні гідрогеологічні умови суттєво відрізняються від палеогідрогеологічної обстановки процесу рудоутворення відсутністю припливу глибинних солянок. Визначено: частина газопроявів на сірчаних родовищах мають специфічний хімічний склад, що зумовлено їх участю в процесах сіркоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР3)16 + Д59(45УКР3)452 +
Шифр НБУВ: РА321751

Рубрики:

      
7.

Власенко О.Г. 
Методика використання системи завдань екологічного змісту в навчанні хімії студентів аграрних спеціальностей: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.Г. Власенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування екологічних знань студентів аграрних спеціальностей на основі поєднання основних ідей хімічних, екологічних та фахових дисцилін. Виділено інваріантні та варіативні хіміко-екологічні поняття, пов'язані зі специфікою сільськогосподарського виробництва. Розроблено систему завдань екологічного змісту та запропоновано їх класифікацію на базі поєднання екологічного змісту навчального матеріалу, способу розв'язання, форми подання, дидактичної мети, характеру пізнавальної діяльності, особливостей розумових дій, форми організації їх виконання. Створено методичну систему використання завдань екологічного змісту за умов кредитно-модульного вивчення курсу "Загальна та неорганічна хімія". Запропоновано методи використання завдань екологічного змісту на лабораторно-практичних заняттях та під час самостійної роботи студентів. Експериментально підтверджено позитивний вплив розробленої методичної системи на формування екологічних знань студентів аграрних спеціальностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г.р3-3 +
Шифр НБУВ: РА362954

Рубрики:

      
8.

Вороненко Т. І. 
Методичні засади реалізації екологічної складової курсу хімії на факультативних заняттях в основній школі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Т. І. Вороненко ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено стан і можливості реалізації екологічної складової змісту хімічної освіти на факультативних заняттях в основній школі. Обгрунтовано, відібрано й структуровано теоретичний зміст і експериментальну частину факультативного курсу дослідницького характеру "Хімія і довкілля". Визначено мету факультативу, що сприяє виявленню інтересів і здібностей учнів, посиленню мотивації навчання хімії, подальшій профільній орієнтації. Встановлено, що організаційно-методичними умовами вивчення факультативу є поєднання лекційних і практичних занять, виконання індивідуальних і групових досліджень, умотивованість навчання учнів, міжпредметний характер змісту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г. р21-312 + Г. р21-362
Шифр НБУВ: РА377098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Федорів Т.М. 
Методичні засади створення і реалізації факультативного курсу "Хімія в побуті" в основній школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.М. Федорів ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано мету, завдання, дидактичні принципи, критерії відбору змісту навчального матеріалу та структуру факультативного курсу "Хімія у побуті", розроблено методичні рекомендації щодо проведення факультативних занять. На підставі комплексного аналізу виявлено педагогічні умови, що сприяють формуванню в учнів умінь застосовувати знання теорії хімії у повсякденному житті. Запропоновано модель управління даним процесом, експериментальним шляхом перевірено її результативність та педагогічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г. р(4УКР)21-36
Шифр НБУВ: РА331124

Географічні рубрики:

      
10.

Зузук Ф.В. 
Мінералогія уролітів: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.20 / Ф.В. Зузук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 52 с. — укp.

На підставі статистичних даних про захворювання на уролітіаз населення світу й України показано, що його локально-регіональне поширення спричинене факторами: соціально-економічним; забрудненням довкілля; кліматичним чинником; гідрохімічними особливостями питної води та геологічним фактором. Відзначено, що підвищення життєвого рівня до європейського не тільки супроводжується збільшенням кількості дорослих хворих, а й зрівноваженням частки обох статей з цією недугою. Відповідно зменшується кількість захворювань хлопчиків на уролітіаз нижніх сечових шляхів. З'ясовано, що з підвищенням життєвого рівня частка уратових каменів зменшується, а оксалатових і фосфатових - збільшується. Визначено, що серед уролітів переважають асоціації, зокрема, безперервні ряди: апатит - струвіт, ювеліт - апатит, уеделіт - апатит, уеделіт - ювеліт, а особливості індивідів й агрегатів каменетвірних мінералів збігаються з характеристиками утворень геологічних об'єктів. Обгрунтовано, що уроліти формуються внаслідок седиментації, власне кристалізації та життєдіяльності мікроорганізмів. У процесі седиментації формуються конкрецієподібні фосфатові, оксалатові, уратові та змішаного складу туроліти, а у разі безпосередньої кристалізації - сфероліти брушиту, струвіту, оксалатів, уратів, цистину. Виявлено, що продуктом життєдіяльності мікроорганізмів є глобулярні ювелітові утворення та частково - апатит. Зазначено, що аморфна органічна речовина відіграє в уролітах здебільшого цементуючу роль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-43 +
Шифр НБУВ: РА337877

Рубрики:

      
11.

Жайворонок Н.Б. 
Музичне виконавство як феномен музичної культури: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Н.Б. Жайворонок ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність, соціальну та творчу природу музичного виконавства, виявлено закономірності та тенденції його становлення, розвитку та наукового вивчення в контексті історичних соціокультурних процесів. Визначено структуру музичного виконавства як системного утворення. Обгрунтовано сутність і логіку зв'язків і взаємодії складових даної системи, завдяки яким вона функціонує як органічна цілісність. Висвітлено специфіку музичного виконавства, яку формують видово-мистецька специфіка музики як така й особливості музично-виконавської діяльності. Проаналізовано об'єкт музичного виконавства - музичний твір. Визначено основні вимоги до музично-творчого потенціалу та техніко-виконавських можливостей, яким повинен відповідати виконавець. Розкрито об'єктивні закономірності суб'єктивізації у виконавському процесі, визначено й обгрунтовано засади та види інтерпретації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.71 + Щ313(0)-7 +
Шифр НБУВ: РА343722

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Варзацький О.А. 
Направлений синтез та фізико-хімія несиметричних макробіциклічних трис-диімінатних комплексів заліза (II): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.А. Варзацький ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено стратегію конструювання раніше невідомих аксіально та меридіанально несиметричних клатрохелатів заліза (II), розроблено загальні методи синтезу сполук даного типу. Розглянуто можливість застосування елементооксидних матриць як топохімічної захисної групи для твердофазного синтезу клатрохелатів. Виявлено роль металохелатного скелета у стеричному контролі реакції утворення сполук із геометрично-ізомерними макрокаркасами. Вперше отримано імобілізовані на поверхні неорганічних матриць макробіциклічні системи, синтезовано 23 нові сполуки. З використанням рентгеноструктурного аналізу і фізико-хімічних методів дослідження отримано дані про структуру, спектральні та електрохімічні властивості синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.116
Шифр НБУВ: РА307904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гладка В. М. 
Особливості перебігу та стан системи гемостазу у пацієнтів з енцефалітами при активації герпетичної інфекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / В. М. Гладка ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено стан клінічних, гемостазіологічних, нейропсихологічних, нейровізуалізаційних показників у 80-ти хворих на енцефаліти, які пов'язані з активацією герпетичної інфекції, та у 26-ти хворих на енцефаліти неуточненої етіології. Доведено, що за енцефалітів, які пов'язані з активацією герпетичної інфекції, в анамнезі спостерігалась висока частота алергічних проявів, герпетичних висипів і соматичних захворювань. Встановлено, що за умов цього органічна неврологічна симптоматика супроводжувалась змінами магнітно-резонансної томографії (МРТ)-параметрів головного мозку з наявністю крововиливів у мозок і великим відсотком геморагічного синдрому за даними дослідження спинно-мозкової рідини. Одержано дані щодо більш тяжкого клінічного перебігу енцефалітів, які пов'язані з активацією вірусу простого герпесу (ВПГ1/2) та мікст-герпесвірусної інфекції. У пацієнтів із енцефалітами, які пов'язані з активацією герпетичної інфекції, розвинулись гіпокоагуляційні зміни в системі коагуляційного гемостазу, які супроводжувалися зниженням агрегаційних властивостей тромбоцитів. Встановлено, що застосування ациклічних аналогів нуклеозидів має позитивний вплив на клінічний перебіг енцефалітів, які пов'язані з активацією герпетичної інфекції, та оптимізує терапію геморагічного синдрому за енцефалітах, які пов'язані з активацією ВПГ1/2 та мікст-герпесвірусної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.162-3
Шифр НБУВ: РА376172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Богуцька Н.С. 
Рання творчість А.Головка. Особливості стилю: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.С. Богуцька ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Аналізується ранній період творчості А.Головка (перша половина 20-х років). Увага приділяється походженню, родоводу письменника, обставинам сімейним і суспільним, що визначили характер його як людини і стиль його ранніх творів. Предмет дослідження - головним чином твори збірки "Можу" (1926). Першоредакції. Мова йде про специфіку прози, місце А.Головка в літературі того часу, про те, що зближує і що відрізняє його серед творчих сучасників. Розглядаються різноредакції повістей і оповідань, причому як момент принциповий і багато в чому визначальний. Особливо - щодо стилю письменника. Рання проза А.Головка - продовження традицій української класики кінця XIX - початку XX ст. - і в той же час органічна частка літератури новітньої - з помітними елементами модерних засобів творення образу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Головко49

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Проців О.М. 
Синтез та фізико-хімія поліаміноаренів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.М. Проців ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено закономірності синтезу, структури та фізико-хімічних властивостей електропровідних поліаміноаренів - поліаніліну та його похідних. Визначено детальні механізми процесів ініціювання та деструкції полімеру. На підставі результатів експериментальних досліджень і квантово-механічних розрахунків встановлено структуру продукту сумісної поліконденсації аніліну та нітроаніліну, яка є чотириланковим фрагментом зі з'єднанням за типом "голова - хвіст". Продуктом синтезу є емеральдинова форма полімеру зі ступенем легування 0,25. Встановлено, що оптимальне співвідношення анілін:о-нітроанілін у вхідній реакційній суміші є 8:2, у даному випадку утворюється полімер з достатньо високою електропровідністю та електрореактивністю. Зафіксовано слабку електрохемілюмінесценцію у процесі електрохімічного окиснення поліаніліну в області потенціалів понад +1,7 В.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г247.312
Шифр НБУВ: РА316137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Михалічко Б.М. 
Структурна хімія інтермедіатів купрокаталітичного перетворення ацетилену та його похідних: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / Б.М. Михалічко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316
Шифр НБУВ: РА308160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Заблоцька О. С. 
Теоретичні і методичні засади формування предметних компетенцій з хімії у майбутніх фахівців екологічних спеціальностей: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.02 / О. С. Заблоцька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 37 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено концепцію та модель формування, контролю й оцінювання предметних компетенцій у студентів. Сформульовано перелік і розкрито зміст предметних компетенцій з хімії, визначено критерії та вимірники рівнів їх сформованості, наведено "дерево компетенцій" для вищої екологічної освіти. Виявлено міждисциплінарні зв'язки, розроблено методику навчання та навчально-методичний комплект дисципліни "Хімія з основами біогеохімії", проведено перевірку педагогічної ефективності розробленої методики. Встановлено необхідність доповнення традиційного змісту характеристики речовин (склад - будова - властивості - застосування) новою ланкою - вплив на довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г. р3-3
Шифр НБУВ: РА383425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Лупшак 
Фізико- хімія електроактивних матеріалів на основі поліароматичних сполук: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Наталія-Оксана Лупшак ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4
Шифр НБУВ: РА310685

Рубрики:

      
19.

Шулигіна Р.А. 
Формування культури спілкування старшокласників у виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Р.А. Шулигіна ; АПН України. Ін-т пробл. виховання. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть, завдання, структуру культури спілкування. Визначено компоненти, критеріальні характеристики та показники сформованості культури спілкування старшокласників. Розроблено й експериментально перевірено ефективність педагогічних умов формування цієї культури у виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів. Такими умовами є: органічна єдність змістово-інтелектуального, емоційно-оцінювального, мотиваційного, діяльнісно-функціонального компонентів культури спілкування старшокласників; впровадження комплексної методики формування культури спілкування; здійснення особистісно орієнтованого підходу; створення психологічної атмосфери комфортності, товариськості, взаємодопомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.25 +
Шифр НБУВ: РА351669

Рубрики:

      
20.

Шевчук Т.О. 
Формування пропедевтичних знань з хімії в учнів 4 - 6 класів у процесі факультативного навчання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.О. Шевчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової проблеми на підставі створення факультативного курсу "Хімія навколо нас" для учнів IV - VI класів загальноосвітніх навчальних закладів та методики формування пропедевтичних знань з хімії про речовини, їх властивості та перетворення. Відзначено, що організаційні форми (уроки, екскурсії), методи (хімічний експеримент, самостійна робота, ігри), засоби (Інтернет, телекомунікації, медіаосвіта, аудіовізуальні, хімічний експеримент) є складовими методичної основи пропедевтики хімічних знань учнів IX - XII класів. Розроблено модель процесу формування пропедевтичних хімічних знань учнів IV - VI класів, яка передбачає врахування взаємозв'язаних компонент, а саме: соціального замовлення, принципів організації та навчання на факультативних заняттях, зміст, форми, методи та засоби навчання. Запропонована методика грунтується на двох групах принципів дидактики, а саме: першої - науковості, доступності, наочності, зв'язку навчання з життям, розвивального навчання; другої - елективності; природовідповідності; трансляції емоцій. Вони є безпосередньою умовою забезпечення навчання, розвитку та виховання учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г.р21-362 +
Шифр НБУВ: РА354152

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського