Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=НЕУСТОЙК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Подколзін І.В. 
Збитки та їх відшкодування в договірному праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І.В. Подколзін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання відшкодування збитків у разі порушення цивільних прав сторін договірних зобов'язань на основі положень нового ЦК України, ГК України та інших актів цивільного законодавства. Розкрито сутність поняття й ознаки збитків у цивілістичній літературі та цивільному законодавстві, проведено розмежування збитків в економічному та юридичному значенні. Сформульовано нове доктринальне визначення поняття збитків у юридичному значенні. Процес відшкодування збитків розглянуто як один зі способів захисту порушених цивільних прав. Охарактеризовано складові елементи збитків, визначено зміст реальних збитків та упущеної вигоди. Проаналізовано питання правового регулювання розмірів відшкодування збитків, досліджено співвідношення збитків і неустойки, визначено правові підстави відшкодування збитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)207
Шифр НБУВ: РА371889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Отраднова О.О. 
Неустойка в цивільному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Отраднова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено теоретичні та практичні аспекти застосування неустойки як способу забезпечення виконання зобов'язання та міри цивільно-правової відповідальності. На підставі теоретичних здобутків учених-цивілістів різних історичних періодів та аналізу чинного та перспективного законодавства досліджено правову природу неустойки, її роль у забезпеченні виконання зобов'язань та видів цивільно-правової відповідальності. Надано класифікацію неустойки як способу забезпечення виконання зобов'язання. Розроблено та сформульовано основні положення щодо даного предмету. Проаналізовано підстави для стягнення (передачі), звільнення від відповідальності у разі неустойки, досліджено способи обмеження розміру стягуваної неустойки. На підставі аналізу нормативних актів та судової практики сформульовано конкретні пропозиції, спрямовані на вдосконалення правового регулювання даного явища в цивільному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.4
Шифр НБУВ: РА321378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гелевей О.І. 
Неустойка як вид забезпечення виконання зобов'язання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Гелевей ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні етапи становлення неустойки, визначено її місце в системі видів забезпечення виконання зобов'язань, запропоновано класифікацію неустойки залежно від юридичних підстав, способів обрахування, співвідношення зі збитками. З'ясовано поняття товарної неустойки, конкретизовано її зміст. Досліджено питання щодо застосування неустойки в окремих договірних відносинах. Наведено пропозицію щодо обов'язкового визначення виду неустойки та її мінімального розміру в тих випадках, коли неустойка підлягає включенню до договору відповідно до вимог нормативного акту. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення цивільного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.4 +
Шифр НБУВ: РА327757

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рим Т. Я. 
Особливості майнової відповідальності суб'єктів підприємництва: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Т. Я. Рим ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання щодо генези розуміння та розвитку поняття відповідальності, а також окремих її форм: відшкодування збитків, предача неустойки. Проаналізовано підстави та умови виникнення відповідальності. Охарактеризовано склад збитків, проведено дослідження його елементів і проблем визначення розміру. Проведено аналіз неустойки, пені, штрафу, виявлено їх характерні ознаки та умови застосування. Обгрунтовано висновки та пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України у сфері правового регулювання майнової відповідальності суб'єктів підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.72 + Х839(4УКР)08
Шифр НБУВ: РА381798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Татькова З. Ф. 
Підстави, види та форми господарсько-правової відповідальності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / З. Ф. Татькова ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Уточнено співвідношення понять "господарсько-правова відповідальність" та "господарсько-правова відповідальність суб'єктів господарювання". Аргументовано доцільність застосування практики зарубіжних країн щодо поділу збитків залежно від порушення, характеру й інших характеристик. Вдосконалено положення щодо мети господарсько-правової відповідальності, розглянуто визначення поняття господарського правопорушення. Конкретизовано умови застосування відповідальності щодо суб'єктів господарювання. Класифіковано види відповідальності за різними ознаками. Уточнено класифікацію збитків, порядок їх розрахунку та застосування. Обгрунтовано визначення понять неустойки, штрафу та пені та конкретизовано порядок їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.72
Шифр НБУВ: РА373198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Печений О.П. 
Прострочення виконання договірного зобов'язання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.П. Печений ; Нац. юрид. акад. України ім. Я. Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні аспекти прострочення виконання договірного зобов'язання, проблеми строків у цивільному праві, їх співвідношення з простроченням. Проаналізовано прострочення боржника та прострочення кредитора як самостійні види даного явища. Наведено характеристику прострочення боржника, юридичних фактівта та наслідків, серед яких є застосування до боржника цивільно-правової відповідальності. Зазначено, що заходи відповідальності - відшкодування збитків і стягнення неустойки - належать до загальних наслідків прострочення боржника, а сплата процентів річних та інфляційних втрат - до спеціальних наслідків прострочення боржника за грошовими зобов'язаннями. Запропоновано класифікацію грошових зобов'язань. Розглянуто загальні та спеціальні наслідки прострочення кредитора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)207
Шифр НБУВ: РА317027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Тарасенко Л.В. 
Цивільно-правова відповідальність за порушення грошових зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Тарасенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу грошей та визначено їх місце у системі об'єктів цивільних прав. Визначено зміст поняття грошового зобов'язання та деякі особливості його виконання. Встановлено підстави цивільно-правової відповідальності за порушення грошових зобов'язань. Обгрунтовано висновок, що за цивільним законодавством України дана відповідальність є відповідальністю без вини. Окреслено межі цивільно-правової відповідальності за порушення грошових зобов'язань. Розкрито правову природу процентів за грошовим зобов'язанням, зокрема процентів за користування чужими коштами за ст. 536 ЦК України як плати за користування чужими коштами та процентів річних за ч. 2 ст. 625 ЦК України як законної неустойки за прострочення грошового зобов'язання. Аргументовано висновок, що різниця між сумою боргу, що сплачується з урахуванням встановленого індексу інфляції за ч.2 ст. 625 ЦК України, та номінальною сумою боргу є відшкодуванням кредиторові збитків, заподіяних знеціненням національної валюти. Показано особливості цивільно-правової відповідальності за порушення грошового зобов'язання, сформульовано відповідні пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)207 + Х839(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА343997

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хащівська Н. В. 
Цивільно-правове регулювання строків у договорах про передання майна у тимчасове користування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. В. Хащівська ; НАПН України ; НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено поняття, функції, завдання та характерні ознаки строків у цивільних правовідносинах у цілому й у договорах про передання майна у тимчасове користування зокрема. Досліджено юридичну природу й особливості законодавчого закріплення строків у даній групі договорів. Охарактеризовано строки здійснення прав і виконання обов'язків кожного зі сторін договору найму (оренди). Проведено правовий аналіз і порівняння законодавчого регулювання строків в окремих видах договорів про передавання майна у тимчасове користування, зокрема прокату, оренди державного та комунального майна, лізингу, позички. Визначено правові наслідки порушення сторонами строків у договорах про передання майна у тимчасове користування, зокрема, розглянуто проблемні питання відшкодування збитків і сплати неустойки за невиконання або ненележне виконання договірних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)130.6
Шифр НБУВ: РА380709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Суханов М. О. 
Корпоративні права та обов’язки учасника товариства з обмеженою відповідальністю / М. О. Суханов. — Б.м., 2022 — укp.

Актуальність дисертації полягає в тому, що новим Законом «Про ТОВ» змінюються підходи у правовому регулюванні статусу товариства та його учасників, здійснюється реформування системи корпоративного управління, запроваджуються нові поняття та інструменти (корпоративний договір, безвідклична довіреність з корпоративних прав, значні правочини, правочини із заінтересованістю, що прямо або опосередковано стосуються корпоративних прав та обов’язків учасника у такому товаристві). Новели законодавчого регулювання потребують ґрунтовного наукового осмислення щодо підстав набуття, здійснення та припинення корпоративних прав та обов’язків учасників товариства з обмеженою відповідальністю. Автором запропоновано розглядати корпоративні права як сукупність самостійних суб’єктивних прав, що виникають з майнової та/або особистої участі в товаристві, види, зміст та особливості реалізації яких визначені законодавством, локальними актами товариства та корпоративними договорами у разі їх укладення учасником. Запропоновано механізм повідомлення учасників ТОВ про намір продати свою частку (частину частки) третій особі. Учасник ТОВ, що бажає відчужити частку, подає письмове повідомлення товариству. Товариство зобов’язане направити копію повідомлення всім іншим учасникам ТОВ протягом встановленого строку за рахунок того учасника ТОВ, який має намір відчужити частку. Запропоновано процедурні моменти механізму повідомлення визначати локальними актами товариства. Автор аргументує доцільність заборонити на законодавчому рівні уступку переважного права на придбання частки (частини частки) іншого учасника товариства, що продається третій особі. Висловлено пропозиції щодо закріплення обов’язку учасників ТОВ викупити частку (її частину) у разі їхньої незгоди на відчуження частки (її частини) іншим учасником ТОВ на запропонованих ним умовах. У разі невиконання такого обов’язку, учасник ТОВ повинен отримати можливість відчужити частку (її частину) будь-якій особі на власний розсуд. Доведено доцільність надання учаснику ТОВ, який частково вніс свій вклад у статутний капітал, право на отримання дивідендів пропорційно до внесеного вкладу. Автором доведено необхідність закріплення виконавчого напису нотаріуса на документах, за якими стягнення заборгованості здійснюється у безспірному порядку як правову підставу стягнення нарахованих та невиплачених дивідендів учаснику ТОВ. Удосконалені положення про спосіб внесення вкладів до статутного капіталу ТОВ. Автор встановив, що найбільш ефективним способом забезпечення належного виконання обов’язків сторонами корпоративного договору є неустойка, яка може носити виключно договірний характер. Автором удосконалені положення про застосування правових наслідків прострочення внесення вкладу учасником ТОВ та визнання нікчемним корпоративного договору. Обґрунтовано зміни до законодавчих актів щодо звернення стягнення на частку. З метою уникнення конфлікту інтересів запропоновано встановити у Законі «Про ТОВ» заборону представництва учасника ТОВ на загальних зборах посадовими особами такого товариства. Запропоновано визначення локальних актів як актів, що приймаються уповноваженими органами товариства або його засновниками/учасниками для досягнення визначеної мети діяльності та врегулювання відносин в товаристві із врахуванням інтересів учасників ТОВ та вимог законодавства. Автором доведено, що зловживання корпоративними правами учасниками ТОВ є різновидом зловживання суб’єктивним правом і може проявлятися не лише у активних діях, пов’язаних зі здійсненням такого права, але й у пасивній поведінці, тобто в утриманні від реалізації цього права.^UThe relevance of the dissertation lies in the fact that the new Law "On LLCs" changes approaches to the legal regulation of the status of the company and its members, reforms the corporate governance system, introduces new concepts and tools (corporate contract, irrevocable power of attorney on corporate rights, significant deeds, deeds with interests that directly or indirectly relate to the corporate rights and obligations of a participant in such a company). Novel legislative regulations require a thorough scientific understanding of the grounds for acquiring, exercising, and terminating corporate rights and obligations of members of a limited liability company. The author proposed to consider corporate rights as a set of independent subjective rights arising from property and/or personal participation in the company, the types, content and specifics of implementation of which are determined by legislation, local acts of the company and corporate contracts in case of their conclusion by the participant. A mechanism for notifying members of an LLC about the intention to sell their share (part of a share) to a third party is proposed. A member of an LLC wishing to dispose of a share shall submit a written notice to the company. The company is obliged to send a copy of the notification to all other members of the LLC within the prescribed period at the expense of the member of the LLC who intends to alienate the share. It is suggested that the procedural moments of the notification mechanism be determined by local acts of the company. The author argues for the expediency of prohibiting at the legislative level the assignment of the preferential right to purchase a share (part of a share) of another member of the company, which is sold to a third party. Proposals were made to establish the obligation of LLC participants to buy back a share (part thereof) in the event of their disagreement with the alienation of a share (part thereof) by another LLC participant on the terms proposed by him. In case of non-fulfillment of this obligation, the participant of the LLC must be given the opportunity to alienate the share (part of it) to any person at his own discretion. The expediency of granting the participant of the LLC, who partially contributed to the authorized capital, the right to receive dividends in proportion to the contributed contribution has been proven. The author proved the necessity of securing the executive inscription of the notary on the documents according to which debt collection is carried out in an undisputed manner as a legal basis for collection of accrued and unpaid dividends to the participant of the LLC.Improved regulations on the method of making contributions to the authorized capital of the LLC. The author established that the most effective way to ensure the proper performance of obligations by the parties to a corporate agreement is a penalty, which can be exclusively contractual in nature. The author improved the provisions on the application of the legal consequences of the late payment of the contribution by the participant of the LLC and the invalidation of the corporate agreement. The changes to the legislative acts regarding the foreclosure on the share are substantiated. In order to avoid a conflict of interests, it is proposed to establish in the Law "On LLCs" a ban on the representation of a member of an LLC at general meetings by officials of such a company. It is proposed to define local acts as acts adopted by the authorized bodies of the company or its founders/participants to achieve the defined goal of activity and regulation of relations in the company, taking into account the interests of the members of the LLC and the requirements of the law. The author proved that the abuse of corporate rights by members of an LLC is a type of abuse of a subjective right and can be manifested not only in active actions related to the exercise of such a right, but also in passive behavior, that is, in refraining from exercising this right.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського