Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>K=МОНЕТАРИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Хомайко Є.І. 
Гармонізація національних монетарних політик у процесі євроінтеграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Є.І. Хомайко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми й інструменти конвергенції монетарних моделей у Європейському Союзі (ЄС) та особливості їх гармонізації у межах Економічного та Монетарного Союзу (ЕМС), ЄС-27, а також у суспільному європейському економічному просторі. Розглянуто суть і особливості європейського монетаризму та наведено спільні та відмінні від його глобального аналогу риси. Проаналізовано особливості трансформації теорії оптимальних валютних зон у межах інтеграційного угруповання. З використанням імітаційних ігор виявлено переваги та недоліки монетарної конвергенції. Висвітлено суть, етапи та специфіку процесу гармонізації монетарної політики в ЄС. Наведено оцінку "соціальних наслідків" приєднання країни до ЕМС та виявлено можливі компенсації втрат структурними фондами та Фондом згуртування. З'ясовано способи, напрями та механізми монетарної конвергенції країн-учасниць і аплікантів до ЄС та зони євро. Розроблено та побудовано лінійні апроксимації української гривні до основних валют світу, зокрема до євро, що дозволило виявити тенденцію зростання його частки в економіці України та зменшення трансакцій за лінією євро - гривня - долар США. Запропоновано комплекс заходів і рекомендації щодо оптимізації механізмів та інструментів наближення монетарної системи України до Маастрихтських критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)262.6-18 + У9(4Укр)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА352037

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Юхименко П.І. 
Монетаристські теорії та тенденції їх розвитку: історико-економічний аналіз: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.04 / П.І. Юхименко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Здійснено історико-економічне дослідження еволюції монетаристських теорій протягом XVII - XX ст. у контексті розвитку світової економічної науки. Висвітлено філософію, суть і тенденції розвитку теорії та практики сучасного монетаризму. На підставі багатоетапного аналізу визначено його теоретико-методологічні засади, розглянуто місце у структурі економічної теорії, а також взаємозв'язок та взаємодію з іншими концепціями. Досліджено трактування та розвиток основних ідей сучасного монетаризму у близьких до нього новітніх економічних теоріях (неоконсерваторів, "нових класиків"). Узагальнено теоретичне обгрунтування економічної політики монетаризму, висвітлено практику та соціально-економічні наслідки її втілення у країнах транзитивної економіки, зокрема Україні. Виявлено загальні тенденції та певні суперечності з теорією за умов практичної реалізації монетаризму. Проаналізовано основні причини трансформаційної кризи у монетаристський період розвитку економіки України, основні механізми та джерела монетизації економіки. Розкрито суть і еволюцію поглядів сучасних монетаристів щодо ролі держави в економіці за умов формування глобального монетаризму, здійснено пошук оптимальних меж втручання держави в економічне життя за умов перехідної економіки. Узагальнено концептуальні засади сучасної моделі соціально-економічного розвитку України на монетаристських засадах. Обгрунтовано напрями формування об'єктивних умов для її ефективного функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0)026 + У03(0)026
Шифр НБУВ: РА341567

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського