Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (1356)Книжкові видання та компакт-диски (409)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=МОДЕРНІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 125
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Запорожан В.В. 
Аналіз динаміки і структурна модернізація системи циркуляційного водопостачання АЕС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В.В. Запорожан ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7
Шифр НБУВ: РА371743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Коломоєць Н. В. 
Вищі навчальні заклади МВС України: становлення, функціонування, модернізація: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. В. Коломоєць ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто організацію діяльності відомчих ВНЗ і на підставі досліджень вироблено шляхи модернізації діяльності ВНЗ МВС України, що полягають в оптимізації їх мережі та структури та в удосконаленні правового регулювання функціонування ВНЗ МВС України. Удосконалено напрями розвитку соціальної роботи та морально-правового виховання персоналу ВНЗ МВС України. Надано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства та відповідних підзаконних актів з даних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 р31/39
Шифр НБУВ: РА383279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олійник Н. І. 
Державне регулювання ринку житла в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. І. Олійник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження ринку житла. Визначено соціально-економічні й історичні особливості формування та розвитку вітчизняного житлового ринку, з'ясовано причини та цілі втручання держави в його роботу. Встановлено пріоритетні цілі та завдання державної житлової політики, охарактеризовано механізми її розробки та реалізації. Проаналізовано нормативно-правові акти у сфері регулювання житлових відносин, розглянуто інституційну інфраструктуру сучасних ринків житла та визначено напрями її вдосконалення в Україні. Досліджено динаміку житлового будівництва в державі, висвітлено проблеми, що перешкоджають розширенню будівництва нового житла. Систематизовано державні програми забезпечення житлом окремих категорій громадян, визначено напрями вдосконалення державного програмування в житловій сфері. Узагальнено підходи до визначення категорій "відновлення житлового фонду", "капітальний ремонт", "реконструкція", "реновація", "регенерація", "модернізація". Охарактеризовано сучасні способи управління житловим фондом, обгрунтовано пріоритетні способи фінансування придбання житла громадянами за підтримки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.523.515
Шифр НБУВ: РА382488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ковалінська Т. В. 
Дослідження та модернізація радіаційної установки ІЯД для функціональних випробувань обладнання та нових матеріалів АЕС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / Т. В. Ковалінська ; НАН України, Ін-т ядер. дослідж. — К., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено механізми впливу іонізуючого випромінювання на функції обладнання АЕС. Визначено основні закономірності виникнення радіаційно-стимульованих дефектів. Розроблено методику здійснення функціональних випробувань за допомогою електрофізичної радіаційної техніки. Розроблено систему засобів адаптації промислових прискорювачів для виконання таких випробувань, яка охоплює радіаційні вимірювання, радіаційний захист і спеціальне технологічне обладнання. Описано комплекс технічних засобів, які призначені для адаптації радіаційної установки Інституту ядерних досліджень. Наведено конструкцію сканера пучка, електромеханічного пристрою для переміщення зразків у реакційній камері, дозиметрів. Розглянуто оригінальний метод протирадіаційного захисту, створений за допомогою використання цих засобів. Наведено результати випробувань адаптованої установки в різних кваліфікаційних і функціональних випробуваннях обладнання та матеріалів АЕС, а також у технологіях нових конструкційних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-5-7 с
Шифр НБУВ: РА386048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Чернієнко В. О. 
Ідентичність соціального суб'єкта у контексті соціокультурних трансформацій: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / В. О. Чернієнко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 35 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретико-методологічний аналіз феномену ідентичності соціального суб'єкта у контексті соціокультурних трансформацій, в основу якого покладено уточнені концептуальні уявлення про сутність феномену ідентичності соціального суб'єкта та форми його прояву за умов сучасних соціокультурних трансформацій. Обгрунтовано сутність і розкрито особливості соціальних систем трансформативного типу. Досліджено динаміку маргінальної свідомості соціальних суб'єктів транзитивних суспільств, для яких оптимальним рішенням у справі соціокультурного транзиту вважається модернізація на основі власної національної ідентичності або модернізація без вестернізації. Доведено, що мультикультуралізм, як культурний плюралізм, з політики загравання з національними меншинами закономірно виростає до права соціальних суб'єктів на вибір власної ідентичності, що закріплюється правовою нормою свободи совісті, отже, відповідальністю за наслідки самовизначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4
Шифр НБУВ: РА381849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Цимбалюк Н.М. 
Інституційна модернізація культурно-дозвіллєвої сфери в Україні: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Н.М. Цимбалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 44 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне обгрунтування інституціональної модернізації культурно-дозвіллєвої сфери. Розглянуто актуальні проблеми розвитку дозвілля, особливості їх вирішення за сучасних умов та основні напрямки державної культурної політики у сфері культури. Запропоновано тезу, що інституціональна модернізація взаємопов'язана з функціонуванням та розвитком інноваційних культурно-дозвіллєвих систем і суттєво впливає на інститут дозвілля. Розроблено підхід, який дає змогу розглянути теоретичні проблеми вивчення сучасного культурного дозвілля, особливості формування культурних запитів людини за умов розвитку сучасного українського суспільства. Визначено основні теоретичні положення, принципи, соціальні функції, специфічні фактори організації культурно-дозвіллєвих відносин за умов вільного часу. Проаналізовано сучасну систему культурно-дозвіллєвих організацій, основні тенденції її модернізації, а також особливості діяльності та типові форми інноваційних закладів культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.244.2*328.933 +
Шифр НБУВ: РА337037

Рубрики:

      
7.

Цимбалюк С.І. 
Конституювання і розвиток теорії модернізації в соціологічному дискурсі: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / С.І. Цимбалюк ; Киї. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розкрито суть поняття "модернізація" як теоретичного конструкту, який визначає творчо-перетворювальну функцію розвитку. Запропоновано тезу, що теорія модернізації є не субтеорією соціології розвитку, не доповненням до інших теорій, наприклад теорії "індустріального суспільства", а є теорією соціології розвитку, у якій суспільний розвиток розглянуто як самостійний процес. Розроблено періодизацію рефлексії щодо теорії модернізації у соціологічному дискурсі, яка складається з чотирьох періодів, а саме: класичного (остання третина XVIII - початок XX ст.), конституювання (1920 - 1960-ті рр.), розвитку (1970 - 1980 рр.), дивергенції (кінець XX - початок XXI ст.). Здійснено аналіз змісту основних періодів розвитку теорії модернізації та встановлено, що у кожному з них використовувалися методи, притаманні соціологічному дискурсу кожного періоду. Запропоновано тезу, що теорії постмодернізму характеризуються певною динамікою та логікою розвитку та є теоріями соціології розвитку. Розглянуто значення для конституювання сучасної теорії модернізації методу історичного аналізу, доведено, що даний метод створює засади розуміння модернізації як нелінійного, багатовекторного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г-2 +
Шифр НБУВ: РА349529

Рубрики:

      
8.

Кутуєв П.В. 
Концепції розвитку та модернізації суспільства: історико-соціологічний аналіз дослідницьких програм: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.01 / П.В. Кутуєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Досліджено проблему суперечності між деклараціями соціологів про необхідність теоретичного синтезу та реальним домінуванням конфліктного теоретизування. Визначено структуру еволюції концепцій розвитку та модернізації у дослідницьких програмах соціології в аспекті їх взаємодії поміж собою та з ідеологіями, що існували з 1950-х рр. до сьогодення. Реінтерпретовано поняття "розвиток суспільства" та "модернізація суспільства", обгрунтовано необхідність обмеження сфери застосування поняття "модернізація" шляхом запровадження концепції "формування модерну". Базуючись на синтетичному теоретизуванні, реконструйовано дослідницькі програми модернізації, світ-системного аналізу, держави, що сприяє розвитку, здійснено концептуалізацію ленінських режимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.933 + С5*328.933 + С5*328.933
Шифр НБУВ: РА338649

Рубрики:

      
9.

Защепкіна Н.М. 
Котонізація короткого волокна льону на обладнанні бавовнянопрядильних фабрик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.М. Защепкіна ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 14 с. — укp.

Розглянуто один із напрямків розвитку ресурсозберігаючих технологій - використання власної сировинної бази України для потреб текстильної промисловості. Згідно з "Державною програмою розвитку легкої промисловості на період до 2000 року", де підкреслено, що одним із найважливіших напрямків розвитку легкої промисловості є зміцнення сировинної бази галузі та модернізація необхідного обладнання для переробки місцевих сировинних ресурсів. Розглянуто необхідні технологічні операції, які передують прядінню волокна з короткого волокна льону низьких номерів. Надано визначення цим технологічним операціям, а також - поняттям "котонін", види котонування, глибина котонування. У дисертації приводяться результати комплексних та математичних досліджень параметрів механічного котоніну, який було вироблено на різних технологічних ланцюжках різних підприємств України на бавовняному обладнанні, досліджено залежність параметрів механічного котоніну від заправочних параметрів чесальної машини, вибран оптимальний технологічний ланцюжок та вказано на залежність і зв'язок параметрів пряжі від параметрів котонованого волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М31-31

Рубрики:

      
10.

Венгер Н. В. 
Менонітське підприємництво та модернізація Півдня Російської імперії (1789 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Н. В. Венгер ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 36 с. — укp.

Доведено, що впродовж 1789 - 1871 pp. підприємництво розвивалось за умов окремої економічної зони, що забезпечувала динаміку його формування й інтенсивного розвитку. Після скасування колоністського статусу (1871 р.) спостерігався процес формування регіонів економічної активності на теренах материнських колоній, міст, а також дочірніх поселень Новоросії, Дону, Північного Кавказу. Досліджено, що у процесі зміцнення та соціальної інституалізації підприємництва відбувалося формування субкультури представників даної страти. Встановлено, що етнічне підприємництво періодично стає мішенню цілеспрямованих гонінь з боку окремих груп російського націоналізму. Зазначено, що підприємці несуть відповідальність за загальний презентаційний образ етнічної групи, намагаються протистояти націоналізму, стримують динаміку та конфесійне поле конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-2 + Т2(4УКР)5-2 + Э376.150.9(4РОС7)-112.3 + Э376.150.9(4УКР)-112.3
Шифр НБУВ: РА371937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Лисенко-Ковальова Н.В. 
Мистецький український рух: модернізація літературної традиції і модернізм: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Лисенко-Ковальова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні моделі нового традиціоналізму та ознаки модернізації традиційної оповідності у творах учасників Мистецького Українського Руху (МУР). Охарактеризовано теоретичні засади діяльності МУР, проаналізовано експеримент з "великою літературою" та концепцію "національно-органічного стилю" у зв'язку з мистецькими здобутками літературної епохи 1920-х рр. Досліджено процеси модернізації художньої оповідності у творчості Т.Осьмачки, І.Багряного, У.Самчука. На підставі вивчення творчої спадщини Ю.Косача, І.Костецького, В.Петрова-Демонтовича простежено художню практику модернізму у МУР як естетичну провокацію. Наведено підсумкову оцінку експерименту з "великою літературою" як центрального дискурсу та його опозиційної моделі у період діяльності МУР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=4/8)-329 +
Шифр НБУВ: РА343111

Рубрики:

      
12.

Тесьолкін Д. О. 
Модернізація банківських механізмів забезпечення повернення кредитів агроформувань: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Д. О. Тесьолкін ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2010. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність і науково-методичні засади створення Корпорації з реструктуризації проблемних боргів агроформувань. Запропоновано методичні підходи щодо оптимізації розміру витрат на повернення боргу та мінімізації збитків банку за рахунок гармонізації роботи колекшн підрозділів щодо стягнення боргу та застосування логічно-блокового дизайну динаміки міграції кредитів та оптимізаційної моделі повернення заборгованості. Визначено доцільність і можливість модернізації діючого механізму забезпечення повернення кредитів за рахунок вдосконалення існуючих і впровадження новітніх інноваційних фінансових технологій. Розроблено фінансові моделі дослідження в динаміці та прогнозування стану кредитного портфеля банку. Встановлено оптимізаційну економіко-математичну модель стратегії повернення заборгованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.321
Шифр НБУВ: РА376679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Фаріон А. І. 
Модернізація бухгалтерського обліку в державному секторі України та шляхи її реалізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / А. І. Фаріон ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 21 с.: табл. — укp.

Досліджено передумови нового історичного етапу розвитку бухгалтерського обліку (БО) в державному секторі України, визначено мету, завдання, напрями та проміжні результати його модернізації, а також сформовано й обгрунтовано теоретичні засади. Розглянуто методологічний інструментарій міжнародних стандартів БО в державному секторі, умотивовано необхідність застосування методу нарахування в БО суб'єктів сектору загального державного управління (СЗДУ). Розроблено структуру Плану рахунків такого БО, уточнено порядок включення бюджетної інформації до фінансових звітів суб'єктів СЗДУ. Визначено напрями удосконалення організації діяльності облікових підрозділів головних розпорядників бюджетних коштів, організації методичного та програмного забезпечення технології облікового процесу, організації праці облікових працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)247.10
Шифр НБУВ: РА385982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Баран М. П. 
Модернізація вищої освіти України: механізми інституційного регулювання: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / М. П. Баран ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні й організаційно-правові засади модернізації вищої освіти України на початку XXI ст. Актуалізовано питання інституційного регулювання модернізації вищої освіти. Здійснено аналіз впливу чинників інституційного середовища на вищу освіту України та механізми інституційного регулювання модернізації вищої освіти. Охарактеризовано зміни механізмів інституційного регулювання вищої освіти у Польщі та Росії. Проведено науково-практичне обгрунтування виділення освіти як пріоритетної сфери інституційного регулювання. Опрацьовано результати опитування за методикою ЕТОМ-аналізу відповідно до яких запропоновано шляхи вдосконалення механізмів інституційного регулювання вищої освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) к + Х819(4УКР)132.1
Шифр НБУВ: РА384381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бочарова О.А. 
Модернізація вищої школи у сучасній Франції: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.А. Бочарова ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади модернізації ВНЗ, основні етапи еволюції системи вищої освіти. Описано структуру ВНЗ у Франції, особливості системи вищої освіти країни. Розкрито зміст реформ ВНЗ, визначено нові напрямки в організації навчального процесу та структурні зміни в системі вищої освіти, шляхи її адаптації до європейського освітнього простору. Досліджено структурні зміни у ВНЗ країни в період реформених перетворень (наприкінці 1960-х - 2004 рр). Описано процеси глобалізації, інформатизації, європейської інтеграції, зокрема, демократизація ВНЗ, професіоналізація. Висвітлено тенденції розвитку системи вищої освіти Франції в контексті об'єднаної Європи та її значення у створенні "єдиного європейського простору" в галузі вищої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4ФРА)7 +
Шифр НБУВ: РА342251

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Голоха Л.Ф. 
Модернізація державного управління бібліотечною справою в Україні: теоретико-методологічні аспекти: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Л.Ф. Голоха ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано етапи розвитку державного управління бібліотечною справою в контексті формування базових інститутів державної влади в Україні. Сформульовано основні поняття, що сприятимуть удосконаленню понятійно-категоріального апарату державного управління бібліотечною справою. Досліджено організаційно-правові засади державного управління в даній сфері. Проведено аналіз сучасного стану та виявлено перспективи розвитку бібліотечної справи в Україні. На прикладі США, Фінляндії та Російської Федерації вивчено зарубіжний досвід державного управління бібліотечною справою, обгрунтовано можливості його використання в Україні. Визначено стратегічні напрями державного управління бібліотечною справою на сучасному етапі українського державотворення та сформульовано концептуальні засади модернізації державного управління бібліотечною справою в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА368704

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Друк Ю.Я. 
Модернізація державного управління в контексті реформування політичної системи: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю.Я. Друк ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено модернізацію системи державного управління у контексті системно-структурної трансформації перехідного суспільства та вплив на ці процеси політичної реформи. Визначено зміст і сутнісні характеристики концепту "політико-адміністративна модернізація" щодо держави перехідного типу на основі системної та інституціональної методології. Систематизовано чинники, загальні тенденції модернізації політичної системи перехідного суспільства, а також різні фактори впливу на модернізацію політико-управлінських відносин в Україні у контексті неоднозначного ставлення провідних політико-адміністративних еліт до реалізації конституційної реформи. На основі компаративного методу проведено порівняльний аналіз різних периферійних проявів і моделей наздоганяючої політико-адміністративної модернізації, реформування державного управління у пострадянських країнах. Досліджено основні етапи й особливості трансформації системи державного управління за роки незалежності України. За нових політичних реалій і зростання ролі інститутів громадянського суспільства, передусім політичних партій в управлінні державою, доведено необхідність подальшого зміцнення конституційно-правових демократичних засад функціонування центральних органів влади у контексті формування ефективної політичної моделі управління суспільством і державою; оптимізації політичних механізмів регулювання політико-управлінських відносин; забезпечення реальної участі суспільства у процесах розробки та реалізації державно-управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Х819(4УКР)010 +
Шифр НБУВ: РА361694

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Чередник Ю. М. 
Модернізація державної мовної політики в Україні: теоретико-методологічний аспект: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю. М. Чередник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено наукове обгрунтування концептуальних засад модернізації державної мовної політики (ДМП) України за умов сучасного державотворення. Розкрито понятійно-категоріальний апарат і сутнісні характеристики понять "державна мовна політика", "мовні відносини" та "модернізація державної мовної політики". Проаналізовано вітчизняний і закордонний досвід становлення й розвитку правової та організаційної складових ДМП. Визначено основні чинники впливу на розвиток мовних відносин в Україні у сучасний період, зокрема політичний та регіональний. Досліджено вплив регіональної ідентичності на процес становлення та розвитку мовних відносин. Розроблено концептуальні засади модернізації ДМП в Україні з використанням особливостей проектного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Ш121(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Адабащев Б. 
Модернізація змісту професійної підготовки робітників у профтехучилищах будівельного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Б. Адабащев ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розкрито вплив технічного прогресу у технології будівельних робіт на особливості професійної підготовки майбутніх робітників-будівельників для виконання опоряджувальинх робіт. Визначено умови організації професійного навчання майбутніх робітників-будівельників за групою професій, реаліазція яких сприяє уніфікації змісту професійної підготовки робітничих професій механізованої праці. Розроблено науково-технічні засади групування робітничих професій. Визначено особливості групування професій механізованої та машинно-ручної праці. Встановлено доцільність і можливість уніфікації навчальних програм для підготовки робітників за групою професій опоряджувальних робіт. Удосконалено науково-методичні засади розробки уніфікованих навчальних програм для підготовки робітників за групою професій опоряджувальних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н.р(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА348615

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кальницька М.А. 
Модернізація інфраструктури національного та міжнародного значення у прикордонному регіоні (на матеріалах Закарпатської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / М.А. Кальницька ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність створення регіональних органів управління інфраструктурою національного та міжнародного значення для кожного прикордонного регіону. Виявлено особливості функціонування інфраструктури національного та міжнародного значення в Закарпатті й окреслено особливі вимоги до неї. Встановлено необхідність збільшення потужності й активізації подальшого розвитку такої інфраструктури у зв'язку з перетворенням західного кордону України в кордон ЄС і зростанням кількості його перетинів. Проаналізовано її вплив на регіональний розвиток. Розглянуто напрями вдосконалення нормативно-правового поля, що регламентує розвиток, модернізацію й управління модернізацією інфраструктури. Виявлено найважливіші напрями модернізації інфраструктури національного та міжнародного значення в Закарпатті в контексті завдань програмно-стратегічної документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАК)0-961-312.1
Шифр НБУВ: РА371689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського