Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (480)Книжкові видання та компакт-диски (89)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=МАКРОЕКОНОМІЧНА$<.>+<.>K=РІВНОВАГА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ростун М.Й. 
Гранична рівновага неоднорідних циліндричних та сферичних оболонок з тріщинами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / М.Й. Ростун ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено аналітико-числовий метод визначення напруженого стану та межової рівноваги пружних і пружно-пластичних неоднорідних оболонок обертання з наскрізними та поверхневими тріщинами з використанням аналога <$Edelta sub c>-моделі у теорії тонких оболонок та апарату узагальнених функцій. Розкрито сутність даного методу, яка полягає у зведенні відповідних ключових рівнянь до систем сингулярних інтеграційних рівнянь (СІР) щодо похідних стрибків переміщень і кутів повороту на лініях тріщин і поверхнях поділу. З використанням запропонованого методу розв'язано нові задачі про напружений стан неоднорідних (складених, за товщиною) циліндричних і сферичних оболонок з тріщинами (наскрізними, внутрішніми та поверхневими) за пружного та пружно-пластичного деформування. Одержані системи СІР розв'язано методами механічних квадратур та межових елементів у поєднанні з умовами пластичності й обмеженості зусиль і моментів біля вершин тріщин. Досліджено вплив межових умов, геометричних і механічних характеристик оболонок на їх межову рівновагу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.1,022 +
Шифр НБУВ: РА358852

Рубрики:

      
2.

Николишин Т.М. 
Гранична рівновага ортотропних циліндричних оболонок з тріщинами з врахуванням пружнопластичного деформування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Т.М. Николишин ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено методику зведення пружно-пластичних задач про напружено-деформований стан і граничну рівновагу ортотропних циліндричних оболонок з тріщинами до систем нелінійних сингулярних інтегральних рівнянь, яка грунтується на рівняннях теорії оболонок типу Тимошенка, аналізі моделі Леонова - Панасюка - Дагдейла та методі дисторсій у теорії тонких оболонок з тріщинами. Отримано системи сингулярних інтегральних рівнянь з невідомими границями інтегрування та розривними правими частинами, що містять невідомі зусилля та моменти, які задовольняють умови пластичності тонких оболонок. Побудовано алгоритм числового розв'язування отриманих рівнянь. Проаналізовано вплив навантаження, параметрів ортотропії, взаємодії тріщин, пружного середовища, розподілу залишкових деформацій на граничну рівновагу ортотропних і трансверсально-ізотропних оболонок з наскрізними та поверхневими тріщинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.1 циліндричні + В251.640.401.400.1-3
Шифр НБУВ: РА311842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Комяков О.М. 
Державне регулювання перехідної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.М. Комяков ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми ролі держави у регулюванні соціально-економічних процесів перехідної економіки України, об'єктивні процеси зміцнення ролі держави у трансформаційних процесах, розкрито сутність економічної політики держави та її складових частин - економічної стратегії і тактики. Значну увагу приділено структурній політиці держави як умові та орієнтиру раціоналізації процесу становлення ринкових відносин, що зводиться до управління ресурсами, насамперед, матеріальними і фінансовими, та їх взаємопов'язаним рухом у межах макроекономічного відтворювального процесу. Встановлено, що макроекономічна стабілізація у перехідній економіці органічно передбачає гармонізацію державою макро- і мікроекономічних умов відтворення та функціонування сукупної робочої сили, тобто формування і розвитку цивілізованих трудових відносин, а також ринку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,0
Шифр НБУВ: РА308848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Ярещенко Н.В. 
Довгострокове прогнозування швидкостей руху на автомобільних дорогах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.11 / Н.В. Ярещенко ; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням довгострокового прогнозування швидкостей руху та математичного моделювання системи "людина - автомобіль - середовище руху" у процесі еволюції. Пропонується модель еволюції системи на організаційному рівні, що дозволяє використовувати інформаційну мову моделювання. Надано якісну оцінку системи "людина - автомобіль - середовище руху". Коли система є закритою, розвиток її компонентів пролягає в напрямку через дійсний стан до норми. Норма - це стан функціонального оптимуму. При нормі настає динамічна рівновага, яку описує система рівнянь. Використовуючи розв'язок рівнянь динамічної рівноваги, можливо оцінити перспективну швидкість руху. Описується прогнозування конструктивних, розрахункових, функціональних норм швидкостей руху, суспільно-необхідної швидкості руху. Розроблено прогноз цих швидкостей до 2032 року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-022

Рубрики:

      
5.

Дефорж С.Ю. 
Інституційні основи становлення соціального ринкового господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.Ю. Дефорж ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "інституційно-структурна рівновага національної економіки". Розроблено порівняльну класифікацію функціонуючих моделей ринкової економіки. Доведено, що найбільш адекватним для України є досвід становлення континентальної (німецької) моделі соціального ринкового господарства (СРГ). Проаналізовано відмінні ознаки, генезис, цілі та принципи формування моделі СРГ. З'ясовано, що на сучасному етапі вирішальне значення має побудова прогресивної інституційної системи СРГ. Розроблено розширену класифікацію інститутів СРГ, в науковий обіг введено категорію "інституційні гарантії". Встановлено критерії інституціоналізації та основні напрями інституційного реформування транзитивної економіки. Розглянуто основні шляхи та форми інституційної адаптації моделей СРГ на постсоціалістичному просторі. Сформульовано практичні рекомендації щодо інституційного становлення соціального ринкового господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 +
Шифр НБУВ: РА344899

Рубрики:

      
6.

Мосюкова Н.Г. 
Історія парламентської системи в Україні (1990-1998 рр.): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Г. Мосюкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження взаємозалежності та взаємовпливу суспільно-політичного життя, виборчого законодавства, виборчої кампанії та характеру діяльності парламенту. Всебічно проаналізовано особливості суспільно-політичного життя, встановлено причинно-наслідкові зв'язки змін виборчого законодавства, виявлено особливості кожного з законів про вибори за вказаний період, визначено напрямки змін виборчого законодавства. Узагальнено фактори, що впливають на хід і результати виборчої кампанії, розглянуто ступінь впливу кожного з них на вибори, що відбувалися в Україні в 1990-ті рр. Встановлено причини і напрямки структурної еволюції парламенту, формування фракцій, досліджено динаміку взаємодії Верховної Ради з політичними партіями України, визначено критерії оцінки її діяльності, виявлено фактори, які перешкоджали більш ефективній роботі. Встановлено, що, незважаючи на поступове посилення виконавчої влади впродовж 1990-х років, в Україні збереглася певна рівновага між законодавчою та виконавчою гілками влади. Враховуючи досвід парламентської діяльності 1990-х рр., зроблено висновок щодо подальших напрямків законотворчості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)62-9 + Х2(4УКР)64-511.126 +
Шифр НБУВ: РА328092

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Марченко В.В. 
Конституційно-правовий статус уряду в країнах ЄС (на прикладі Франції, Федеративної Республіки Німеччини, Іспанії): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.В. Марченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано процес конституційно-правового регулювання діяльності урядів Франції, Німеччини й Іспанії. Розкрито сутність поняття виконавчої влади та уряду. Досліджено порядок формування та структуру вищих органів виконавчої влади Франції, Німеччини й Іспанії, визначено особливості їх функціонування. Розкрито місце та роль уряду в системі вищих органів виконавчої влади. Досліджено процес взаємодії уряду з главою держави та парламентом. Висвітлено питання парламентського контролю та відповідальності уряду. На підставі вивчення досвіду конституційного будівництва Франції, Німеччини й Іспанії визначено основні умови функціонування уряду, за яких забезпечується рівновага у поділі влад, високий рівень демократизації та прозорості у діяльності державних органів: участь глави держави у процесі висунення кандидатур на посаду голови Уряду та прозорість такого процесу; наявність альтернативного механізму утворення уряду меншості на основі презумпції довіри; наявність чітких часових рамок щодо затвердження Програми діяльності Уряду. З урахуванням даних умов виявлено недоліки у правовому регулюванні статусу Кабінету Міністрів України, наведено рекомендації щодо внесення змін до законодавчих актів, які регулюють його діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4)63 + Х809(4УКР)63 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА360136

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Багацька О.В. 
Концепт РІВНОВАГА в сучасних американських оповіданнях: лексико-граматичний та наративний аспекти: Автореф. дис... канд. філол.: 10.02.04 / О.В. Багацька ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено лексичне, граматичне та наративне втілення концепту РІВНОВАГА в сучасних американських оповіданнях. Встановлено, що відображення даного концепту за допомогою лексичних і граматичних засобів обумовлено його безпосереднім зв'язком з тілесним досвідом людини. Виявлено, що в аналізованій художній прозі мовне позначення початкової рівноваги, її порушення й відновлення спрямоване на розкриття образу персонажа як сукупності антропоморфних властивостей, які створюють у читача ефект учасника художнього дійства. Висвітлено динаміку фізичних і психічних станів персонажів, а також їх соціальної взаємодії у контексті конфлікту, що надає образу персонажа ефекту об'ємності та реалістичності. Наявність, втрату або відновлення персонажами різних видів рівноваги подано в аналізованих оповіданнях покомпонентно: іменники позначають джерело втрати або відновлення рівноваги, дієслова вказують на соматичніть і силовий компонент, які пов'язують втрату та відновлення рівноваги з дією зовнішніх чинників, а прикметники та прислівники - на вертикальність, яка є прямовисною поставою як основа рівноваги. Взаємодію зазначених лексичних засобів на рівні тексту подано інваріантною та варіативними наративними схемами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-334 + Ш5(7СПО)-334
Шифр НБУВ: РА350853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кульбачний С.В. 
Макроекономічна політика в Україні: аналіз та шляхи вдосконалення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.В. Кульбачний ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблем макроекономічної політики і пошуку шляхів підвищення її ефективності. Значна увага приділяється розробці напрямків вдосконалення аналітичної бази макроекономічної політики. Встановлено, що головними чинниками, які зумовлюють низьку ефективність макроекономічної політики, є нерозвинутість ринкових інститутів і структурна недосконалість вітчизняної економіки, відсутність узгодження і внутрішня суперечливість інструментів макроекономічної політики. Ряд відомих макромоделей піддано аналізу. Показано, що надмірне спрощення у їх застосуванні в економічному аналізі здатне призвести до неадекватного відображення ними стану справ в економіці. Запропоновано методику оцінки рівня і динаміки основних макропоказників, яка розширює аналітичну базу для спостережень різноманітних ситуацій в економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 + У9(4УКР)0-18

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Школьніков В.С. 
Макроскопічна будова і спіралеподібна орієнтація м'язів верхньої кінцівки людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.С. Школьніков ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 20 с.: табл. — укp.

З використанням анатомічних, макрометричних, функціональних та статистичних методів вивчено формоутворення м'язів верхньої кінцівки людини в онтогенезі. Визначено особливості спіралеподібної орієнтації м'язів навколо скелету у віковому аспекті, які полягають у тому, що м'язи верхньої кінцівки у плодів, незалежно від періоду внутрішньоутробного розвитку та статі, слабо диференційовані та мають переважно поздовжній напрямок м'язових волокон, не утворюючи окремих частин та пірчастості, тому спіралеподібна орієнтація м'язів практично не сформована. Установлено, що в людей зрілого віку сила м'язів, які складають спіраль внутрішньої ротації, переважає силу м'язів спіралі зовнішньої ротації. У плодів протягом внутрішньоутробного розвитку між силовими характеристиками м'язових спіралей спостерігається динамічна рівновага.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.344 +
Шифр НБУВ: РА326155

Рубрики:

      
11.

Зуб С.С. 
Математичне моделювання безконтактної рівноваги магнітних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / С.С. Зуб ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці нових математичних моделей електромеханіки та розв'язанню проблеми щодо можливості існування стійкої безконтактної статичної рівноваги тіл, які взаємодіють виключно магнітними силами, а також вивченню фізичних механізмів здійснення такої рівноваги. Розглядаються два можливі класи безконтактної статичної рівноваги, а саме, рівновага, зумовлена мінімумом магнітної потенційної енергії, так звана магнітна потенційна яма (МПЯ), та рівновага, відома як магнітна левітація. Отримано конструктивні докази існування МПЯ, тобто представлено декілька конкретних конфігурацій магнітних тіл, у яких доводиться (як правило, аналітично) наявність дійсного мінімуму магнітної потенційної енергії. Показано, що як МПЯ, так і магнітна левітація можливі, як мінімум, на основі двох принципово різних магнітних явищ, а саме, ефекту діамагнітного відштовхування та ефекту Козореза. У першому випадку магнітна левітація можлива виключно у вигляді магнітної подушки, а в другому - у вигляді магнітного підвісу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В334.2,022
Шифр НБУВ: РА305024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Любченко Н. Л. 
Механізм забезпечення економічної стабільності промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. Л. Любченко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено сучасний підхід щодо формування складових оцінки досягнутого рівня економічної стабільності. Розкрито сутність економічних категорій "безпека", "стійкість" і "рівновага". Визначено їх місце в системі управління стабільністю підприємства. Зазначено, що забезпечення економічної стабільності підприємства можливо на підставі дії відповідного механізму, який є гнучкою, інтегрованою та відкритою складовою системи управління. Доведено можливість і доцільність його введення в практику управління. Розроблено модель сканування загроз, яка передбачає безперервне впорядковане спостереження за параметрами зовнішнього та внутрішнього середовища промислового підприємства. Розмежовано економічні категорії "ризик" і "загроза" за управління економічною стабільністю підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1
Шифр НБУВ: РА371794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Костюшко І.А. 
Напружений стан і гранична рівновага пружно-пластичних пластин з тріщинами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / І.А. Костюшко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 20 с. — укp.

Визначено напружено-деформований стан і критичні параметри пружно-пластичної пластини з довільно орієнтованою тріщиною на основі критеріїв лінійної механіки руйнування. Запропоновано метод розв'язання пружно-пластичної задачі шляхом визначення напружено-деформованого стану поблизу концентратора напружень і зовні його та подальшого сполучення розв'язків на контурі області пластичності. Чисельно (методом скінчених елементів) розв'язано пружно-пластичну задачу для пластини з тріщиною нормального відриву в умовах одноосного розтягу. Розв'язано задачу щодо визначення довговічності пружно-пластичного тіла з тріщиною нормального відриву в умовах циклічного навантаження. Вказаним методом (визначення напружено-деформованого стану поблизу та на віддалі від кінчика тріщини, подальше сполучення отриманих розв'язків на межі розподілу вказаних областей) розв'язано задачі теорії пружності про вигин пластини з крайовою тріщиною-розрізом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.1,022
Шифр НБУВ: РА308053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Яценко В.М. 
Організаційно-економічне забезпечення запобігання втрат трудових ресурсів на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.М. Яценко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 18 с. — укp.

Аргументовано важливий теоретичний висновок: коли в економіці країни порушується організаційна рівновага, то відбувається спад виробництва, нераціонально використовуються усі виробничі ресурси. Запропоновано логічну модель комп'ютерної системи забезпечення запобігання втрат трудових ресурсів, що є розвитком і складовою ланкою комп'ютерної системи запуск - випуск. Зазначено, що удосконалена класифікація втрат трудових ресурсів і причин їх виникнення покладена до основи організації внутрішньовиробничого госпрозрахунку, стимулювання трудової активності працівників. Наведено механізм організаційно-економічного забезпечення запобігання втрат трудових ресурсів на рівні промислових підприємств. Встановлено, що до інструментів управління у ньому належить комплексна система стимулювання трудової активності, бізнес-план підприємства й економіко-математична модель максимізації прибутку, призначені для відбору ефективних, спрямованих на скорочення втрат трудових ресурсів, організаційно-технічних заходів і внесення їх у бізнес-план підприємства. Запропоновано систему госпрозрахункових взаємовідносин між структурними підрозділами підприємства, що передбачає порядок матеріальної відповідальності працівників цехів, ділянок, відділів і служб підприємства за збитки, заподіяні іншому структурному підрозділу у вигляді коригування розміру фонду заробітної плати, величини розрахункового прибутку та відповідного коригування величини фонду споживання та прибутку, передбаченого для виплати дивідендів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640 +
Шифр НБУВ: РА323252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дячук А.М. 
Початкова підготовка в художній гімнастиці дівчаток 7 - 9 років з урахуванням розвитку сприйняття часу: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / А.М. Дячук ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення процесу початкової підготовки у художній гімнастиці дівчаток віком 7 - 9 років на базі розвитку сприйняття часу з метою вивчення змісту початкової підготовки юних гімнасток. Розроблено програму управління руховими діями для підвищення спортивного результату у відносно короткий строк на вищому за якістю рівні. Обгрунтовано навчальну програму, спрямовану на підвищення якості оцінювання інтервалів часу, яка передбачає використання спеціальних методичних прийомів і засобів (тестових вправ у часі) та технологічну схему з застосуванням методичних прийомів, елементами яких є: ознайомлення гімнасток з оцінками інтервалів часу, починаючи від 0,5 с до 5 с; засвоєння найпростіших гімнастичних елементів за заданий інтервал часу (коригуючі сигнали - звукові, зорові); виконання тестових вправ у часі (бігу, стрибків за 4,5 с; стрибків з подвійним обертанням скакалки - 10, 30 с; "затяжка" - 10 с; задня рівновага - 10 с). На підставі результатів дослідження рекомендовано використання розробленої навчальної програми, методичних прийомів і засобів, спрямованих на підвищення якості оцінювання часових інтервалів для практичного використання у системі навчально-тренувального процесу на етапі початкової підготовки з урахуванням вікових особливостей сприйняття часу та спроможностей диференціювання різних інтервалів часу, що сприяє підвищенню ефективності навчання вправам художньої гімнастики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.62 +
Шифр НБУВ: РА356413

Рубрики:

      
16.

Кошова І.О. 
Проблема статі у романах Володимира Винниченка 1911 - 1916 років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.О. Кошова ; НАН України; Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Відзначено, що романна творчість В.Винниченка представлена на широкому історичному та літературному тлі кінця XIX - початку XX ст. Проаналізовано теми шлюбу, стосунків між статями, народження дітей, кохання. Розглянуто основні проблеми, що були в центрі уваги Винниченка-митця - гру інстинктів, боротьбу свідомого та позасвідомого, поєднання тваринного та людського, божого та диявольського начал у людині тощо. Романи В.Винниченка "Чесність з собою" (1911), "Рівновага" (1912), "По-свій" (1913), "Божки" (1914), "Заповіт батьків" (1914), "Хочу" (1915), "Записки кирпатого Мефістофеля" (1916) розглянуто у порівнянні з кращими творами українських, російських та західноєвропейських письменників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4ФРА)-4 Винниченко,В.К. 534 + Ш5(4ФРА=УК)-4 Винниченко,В. 534
Шифр НБУВ: РА320410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Хомич В.М. 
Професійно-прикладна фізична підготовка техніків-механіків: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.М. Хомич ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше визначено професійно важливі фізичні та психофізичні якості техніків-механіків сільського господарства, якими є координація рухів, сенсомоторна швидкість, рівновага, точна диференціація часових, силових і просторових параметрів, високий рівень розвитку сили, загальної та силової витривалості, рухлива, врівноважена, сильна нервова система та висока лабільність. Науково обгрунтовано програму професійно-прикладної фізичної підготовки техніків-механіків, яка передбачає взаємозв'язок усіх компонентів навчального процесу за умов дотримання визначеної мети, завдань, принципів, методів, засобів, форм і етапів навчання. Доповнено дані щодо рівня фізичного розвитку, фізичної та психофізичної підготовки, функціональних можливостей і стану здоров'я майбутніх фахівців з механізації сільського господарства. Наведено дані щодо трансформації мотиваційно-ціннісного ставлення студентів до занять фізичним вихованням у процесі фахової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.7 +
Шифр НБУВ: РА365445

Рубрики:

      
18.

Дубецький 
Пружна рівновага твердих тіл при жорстко- контактному навантаженні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Станіслав Антонович Дубецький ; Тернопільський держ. технічний ун-т ім. Івана Пулюя. — Тернопіль, 2000. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.4,022
Шифр НБУВ: РА311657

Рубрики:

      
19.

Свєчнікова О.М. 
Реакційна здатність, зв'язок структура - біологічна активність та використання похідних N-фенілантранілової кислоти та акридину: Автореф. дис... д- ра хім. наук: 02.00.03 / О.М. Свєчнікова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню реакційної здатності, кількісних співвідношень структура - біологічна активність та використанню похідних N-фенілантранілової кислоти та акридину, які широко застосовуються в сучасній медицині. Їх реактивність оцінювалась за кислотно-основними рівновагами, кінетикою реакцій одержання та метаболізму. З застосуванням багатофакторного кореляційного аналізу створені адекватні математичні моделі залежності біологічної активності сполук від їх структури. Результати роботи закладають теоретичний фундамент та методичну базу молекулярного дизайну і оптимізації синтезів ефективних лікарських препаратів цих класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.27-2

Рубрики:

      
20.

Чан 
Рівновага рідина - пара в розчинах бутилметакрилатів у органічних розчинниках: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Ван Тхань Чан ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що всі досліджені розчини мають додатнє відхилення від ідеальності, утворюються з поглинанням теплоти, а у випадку бутилацетату як розчинника, схильні до утворення азеотропів. За циркуляційного ебуліометричного методу виміряно температури кипіння за 101,3 кПа розчинів ізо-бутилметакрилат у бензолі, ацетонітрилі, бутанолі та гексані. Установлено склад рівноважних фаз з застосуванням хроматографічного методу. Проаналізовано характер залежності відносної леткості від складу розчину для різних за природою розчинників. Проаналізовано та встановлено можливі інтервали (концентрації та температури) з використанням моделей Вільсона та Ванг - Лаара для досліджених розчинів. Установлено якісний зв'язок між різницею полярності та поляризовності компонентів розчину та його термодинамічною стійкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.52,0 + Г562.35,0 +
Шифр НБУВ: РА361773

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського