Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (1027)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (49)
Пошуковий запит: (<.>K=МІСТОБУДУВАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вечерський В.В. 
Архітектура й містобудування України доби Гетьманщини (Особливості становлення і розвитку. 1648 - 1781 рр.): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / В.В. Вечерський ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості становлення та розвитку архітектури та містобудування доби Гетьманщини (1648 - 1781 рр.) у географічних межах сучасної території України. Досліджено джерельну базу, наголошено на важливості картографічних матеріалів з історії містобудування та джерельній значущості пам'яток містобудування й архітектури. Вивчено соціально-економічні, культурні та фахові засади формування архітектури та містобудування, закономірності формування, розвитку містобудівних утворень (міст і сіл), оборонних і монастирських комплексів. З'ясовано розпланувально-просторові вирішення й архітектурно пластичні, стильові особливості основних типів будівель і споруд. Доведено та вперше кількісно означено регіональну нерівномірність архітектурного та містобудівного розвитку, а також наведено класифікацію типів монастирських комплексів. Визначено панівну стилістику архітектури доби Гетьманщини, а також місце та роль архітектурно-містобудівної спадщини цієї доби в розвитку української архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)331-2 + Щ113(4УКР)4-2
Шифр НБУВ: РА312066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дудник B.М. 
Відбудова міського господарства України у 1943 - 1950 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / B.М. Дудник ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історичній науці на широкій джерельній базі здійснено комплексне дослідження стану українських міст після завершеня бойових дій на території республіки після Другої світової війни. Визначено основні тенденції розвитку їх господарства, виявлено об'єктивні закономірності містобудування та вплив суб'єктивних чинників на його загальне піднесення. Висвітлено питання про джерела та характер фінансового, матеріально-технічного забезпечення відбудовних процесів, форми і методи їх регулювання та управління ними. Показано характер змін, що відбулися у комунальному господарстві та виробництві предметів широкого споживання протягом досліджуваного періоду. Виявлено особливості функціонування окремих складових міського господарства України: житлового фонду, енергетики, міського транспорту, системи комунальних і побутових послуг. Відзначено тісний зв'язок наукових результатів дослідження з сучасними суспільними, економічними та урбанізаційними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)624-22 +
Шифр НБУВ: РА333732

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Абдель Кадер Хасан 
Вплив європейської архітектури на планування та забудову міст Палестини (кінець XIX - середина ХХ століть): автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Абдель Кадер Хасан ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено історичні аспекти впливів європейської архітектури на містобудування й архітектуру Палестини. За результатами дослідження з'ясовано, що в архітектурі Сходу зберігається прагнення до гармонії з природою, пристосування до ритму та законів природи. Виявлено, що вплив європейської цивілізації у стародавні періоди зумовив збагачення архітектури Палестини еліністичною та римською культурою, архітектурою та містобудівельно-планувальними ідеями. У період з кінця XIX до середини XX ст. європейський вплив мав відображення у будівництві поселень, плануванні міст Тель-Авів і Хайфа, за проведення яких були застосовані всесвітньо відомі та прогресивні функціонально-композиційні схеми: місто - сад, лінійне місто з різними забудовами - суворо живописною, прямокутною. Зодчі Палестини та Європи зробили значний внесок у формування нової структури. За результатами дослідження показано, що розвиток цього процесу можна подати у історико-об'єктивному, територіально-містобудівному й особистістно-суб'єктивному аспектах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ПАЛ)6-183(4) +
Шифр НБУВ: РА362773

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Баженов О.Л. 
Давньоруське Пониззя середини XII - середини XIII ст.: соціально-економічний, військово-політичний і культурно-духовний аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Л. Баженов ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено життєдіяльність населення Пониззя в економічному, соціальному, військово-політичному та культурно-духовному аспектах. Висвітлено етапи формування території Пониззя, побут та етнічний склад його населення і демографічні процеси. З використанням широкої джерельної бази проаналізовано боротьбу Галицького й інших князівств за володіння Пониззям, протистояння за владу між князями та боярством. Розглянуто народні рухи, особливості містобудування, християнізації краю, а також роль і значення Пониззя в історії Південно-Західної Русі - України, і, зокрема Галицького, а згодом об'єднаного Галицько-Волинського князівств та причини зникнення даного адміністративно-територіального регіону з карти України у другій половині XIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)42 +
Шифр НБУВ: РА335017

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Устінова І.І. 
Еколого-містобудівне обгрунтування сталого розвитку урбанізованих територій України: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.04 / І.І. Устінова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено науково-методичні засади вирішення екологічних проблем у галузі містобудування. Розроблено регіональні еколого-містобудівні нормативи, що регламентують якість середовища та усталеність розвитку урбанізованих територій, розглянутих як основа та елементи еколого-містобудівної системи, що наближається до стану рівноваги. Проаналізовано дію механізму саморегуляції у розвитку урбанізованих територій, розкрито екологічну сутність процесу урбанізації, запропоновано критерій сталого розвитку та систему його показників. Визначено принципи системної оцінки урбанізованих територій, екологічні засади їх врівноваженого функціонування та сталого розвитку й обгрунтовано заходи гармонізації еколого-містобудівного оточення. Розроблено балансово-нормативну модель сталого розвитку та метод екологічного балансу території. Запропоновано методику кількісного аналізу, прогнозу та обгрунтування напрямків, режимів і параметрів сталого розвитку міст та урбанізованих регіонів. Визначено новий тип об'єкту регіонального планування - міжрегіональні зони, у межах яких можливе забезпечення умов екологічної рівноваги та сталий розвиток. Запропоновано концепцію та модель врівноважуючої урбанізації України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.1 + Щ113(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА336996

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Яхіна Т.Р. 
Економічна оцінка територіальних ресурсів історичних міст України (на прикладі історичного міста Полтави): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.Р. Яхіна ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Розроблено наукові положення економічної оцінки територіальних ресурсів історичних міст України за ринкових умов містобудування та землекористування з пріоритетом збереження пам'яток історико-культурної спадщини. Зроблено аналіз методів економічної оцінки основних територіальних ресурсів. Створено алгоритми, економіко-математичну модель та програмне забезпечення процесу автоматизації геоінфорамційних технологій. На прикладі параметрів історичного міста Полтава виконано економічну оцінку територіальних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ПОЛ-2П)22 +
Шифр НБУВ: РА331668

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Губанов О.В. 
Композиційно-просторові принципи формування ансамблів 30 - 50-их рр. ХХ ст. в історичних центрах міст Донбасу: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Губанов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено рівень вивченості архітектури Донбасу у загальній теорії архітектури та містобудування. Розглянуто специфіку ансамблевої забудови архітектури у містах Донбасу, зумовлену певними чинниками, а саме: наявністю корисних копалин і дешевої робочої сили, а також появою залізниці. Установлено етапи виникнення, становлення та розвитку ансамблевої архітектури у центрах міст Донбасу - з початку 1934 р. до кінця 1940-х рр. (зародження), з кінця 1940-х рр. до 1955 р. (розквіт) і з 1955 р. до 1959 р. (зникнення). Стосовно кожного з визначених етапів виявлено характерні особливості формування ансамблів: галузеві, композиційно-планувальні та стилістичні. Виявлено та послідовно розкрито основні принципи та прийоми формування ансамблів, розташованих у центрах міст. Описано складові елементи (планувальні, просторові принципи та принципи об'ємної забудови будівель). Запропоновано концепцію стосовно охорони використання та відновлення ансамблів 1930 - 1950-х рр., яка припускає мінімальні зміни в їх зовнішньому вигляді. Розроблено та запропоновано збереження та використання ансамблів 1930 - 1950-х рр. у центрах міст Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.511 + Щ113(4УКР5)6 +
Шифр НБУВ: РА356810

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Снітко І.А. 
Методика реконструкції античного міста (на прикладі Херсонеса Таврійського): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.А. Снітко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше проблему реконстукції ансамблю античного міста розглянуто у межах системного підходу, який визначає просторово-часові та структурні зв'язки елементів містобудівного ансамблю. Проведено комплексне дослідження містобудівних систем грецьких міст-полісів. Одержано графічну модель організації внутрішньоміського простору. Розглянуто античні концепції "ідеального міста" та теоретичний досвід епохи елінізму. Проаналізовано тогочасні традиції містобудування на матеріалі археологічних досліджень грецьких міст. З'ясовано загальні закономірності у композиційній побудові плану та здійснено їх співвіднесення зі світоглядними принципами даної епохи. Проведено порівняльний аналіз морфологічних параметрів забудови. Запропоновано методику графоаналітичної реконструкції античного міста, на основі якої виконано реконструкцію ансамблю Херсонеса елліністичного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)321.9 + Щ110.83 +
Шифр НБУВ: РА334809

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
9.

Левченко О.В. 
Методичні основи оптимізації функціонально-територіальної структури сільськогосподарського адміністративного району: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Левченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено фактори й умови, які забезпечують стан системної самодостатності та цілісноcті об'єктів містобудування й архітектури у районному плануванні (на субрегіональному рівні), а також фукціональні та структурні ознаки, що визначають їх системну суть. Відзначено, що самодостатність і цілісність об'єкта сільськогосподарський адміністративний район зумовлена необхідною та достатньою множиною системотвірних компонентів, функціонування яких є єдиним, загальним для них кількісним критерієм оптимальності. Запропоновано онтологічну, функціонально-логічну та математичну модель району як методичний інструмент цілеспрямованого пошуку оптимальних рішень у процесі наукових досліджень, виявлення архітектурної типології, варіантного проектування, експертизи й управління розвитком цієї системи. Визначено алгоритм і розроблено рекомендації стосовно вирішення дослідницьких, проектних і управлінських задач з застосуванням програмного продукту з оптимізації розміщення об'єктів рівня сільськогосподарського адміністративного району. Розроблено та протестовано програмне забезпечення, що відображає ефективне у контексті об'єктивності, достатньої надійності й оперативності, оптимального розв'язання задач у процесі наукових і проектних розробок дослідженого об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н814 +
Шифр НБУВ: РА356202

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Левченко О.В. 
Методичні основи оптимізації функціонально-територіальної структури сільськогосподарського адміністративного району: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Левченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено фактори й умови, які забезпечують стан системної самодостатності та цілісноcті об'єктів містобудування й архітектури у районному плануванні (на субрегіональному рівні), а також фукціональні та структурні ознаки, що визначають їх системну суть. Відзначено, що самодостатність і цілісність об'єкта сільськогосподарський адміністративний район зумовлена необхідною та достатньою множиною системотвірних компонентів, функціонування яких є єдиним, загальним для них кількісним критерієм оптимальності. Запропоновано онтологічну, функціонально-логічну та математичну модель району як методичний інструмент цілеспрямованого пошуку оптимальних рішень у процесі наукових досліджень, виявлення архітектурної типології, варіантного проектування, експертизи й управління розвитком цієї системи. Визначено алгоритм і розроблено рекомендації стосовно вирішення дослідницьких, проектних і управлінських задач з застосуванням програмного продукту з оптимізації розміщення об'єктів рівня сільськогосподарського адміністративного району. Розроблено та протестовано програмне забезпечення, що відображає ефективне у контексті об'єктивності, достатньої надійності й оперативності, оптимального розв'язання задач у процесі наукових і проектних розробок дослідженого об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н814
Шифр НБУВ: РА356202

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Соломаха І.В. 
Наукові основи укладання планів міст за космічними знімками для потреб містобудування (на прикладі окремих міст України): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.12 / І.В. Соломаха ; Інститут географії НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто роль картографічного забезпечення в містобудуванні, поняття графічної складової містобудівної документації. Визначено елементи змісту опорного плану, його порівняння з топографічним як основи для укладання інших схем. Удосконалено алгоритм методики дешифрування космічних знімків і способів одержання тематичної інформації, яка використовується під час укладання опорного плану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.271 + Н82-02
Шифр НБУВ: РА374286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Черкес Б.С. 
Національна ідентичність в архітектурі громадських центрів столичних міст в умовах ідеологічної детермінації: Автореф. дис... д-ра архіт.: 18.00.01 / Б.С. Черкес ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Визначено архітектурно-планувальні закономірності процесу ствердження національної ідентичності під час формування громадських центрів столичних міст у країнах з досвідом авторитарного правління. На конкретних прикладах архітектури громадських центрів Києва, Москви та Берліна виначено аналогії та відмінності в інтерпретації проявів національної ідентичності у країнах з різним історичним досвідом й національною культурою. У наукову галузь архітектури та містобудування вперше введено категорії "ідентичність" та "національна ідентичність". Розроблено концепцію визначення ідентичності як порівняльної сутності закономірних процесів формування й історичної трансформації громадських міських центрів під впливом політичних чинників. Розроблено й апробовано матрицю ідентичностей і функцій, запропоновано класифікацію ознак архітектури міських громадських центрів на підставі трьох проявів поняття ідентичності як порівняльної сутності явища, створено методику їх визначення. Показано значення політичних ідей, програм і міфів для формування національної ідентичності, розглянуто її прояви у функціональному змісті та формі міських громадських центрів. Виявлено архітектурні засоби утвердження ідентичності. Основні результати наукового досліження рекомендовано використовувати як інформаційно-методичну базу для державних проектів й міжгалузевих програм у сфері архітектурно-планувальної організації урбаністичних структур в Україні та сусідніх країнах Євросоюзу та СНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(44/45)6-008 + Н820.91 +
Шифр НБУВ: РА343877

Рубрики:

      
13.

Мірошниченко А.М. 
Нормування як засіб правового регулювання земельних відносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / А.М. Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття земельно-правового нормування, з'ясовано його основні правові ознаки. Встановлено юридично значимі елементи земельно-правового нормування, його стадії, наведено класифікаційні критерії нормування як засобу правового регулювання земельних відносин, запропоновано періодизацію його розвитку. Охарактеризовано стан правового забезпечення земельно-правового нормування, наведено пропозиції щодо його удосконалення, зокрема, у формі стандартизації, у сфері містобудування, у галузі забезпечення санітарно-гігієнічного благополуччя населення. Запропоновано створити в Україні систему землевпорядного нормування, соціально спрямованого на забезпечення раціонального використання, охорони та відтворення земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)11 + У839(4УКР)112.1
Шифр НБУВ: РА330676

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Балик Т.В. 
Організаційно-економічний механізм розвитку містобудівних процесів в регіонах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Т.В. Балик ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Сформульовано теоретичні та методичні засади організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів. Розроблено модель територіальної містобудівної системи. Обгрунтовано показники оцінки таких систем. На підставі аналізу основних тенденцій розвитку зазначених процесів у регіонах України побудовано рейтинг містоудівних складових. Виявлено проблеми в управлінні містобудуванням. Запропоновано принципи обгрунтування стратегії територіального розвитку міста. Розвинуто концептуальні засади управління містобудуванням. Наведено рекомендації щодо вдосконалення управління та посилення дії організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів. На підставі системного підходу обгрунтовано альтернативи розвитку містобудування у контексті обраної стратегії міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)22 + У9(4УКР)441.02 +
Шифр НБУВ: РА358043

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гриценко Г. М. 
Правове регулювання капітального будівництва за державні кошти: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Г. М. Гриценко ; НАН України ; Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено порядок укладання договору капітального будівництва за державні кошти, виявлено прогалини господарсько-правового регулювання окремих процедур будівництва (проведення конкурсних торгів, розробка проектно-кошторисної документації, будівництво та здача об'єкту будівництва), що дозволило зробити рекомендації з вдосконалення чинного законодавства. Окрему увагу приділено вдосконаленню нормативно-правового регулювання відповідальності суб'єктів відносин з капітального будівництва, оскільки ці норми містяться у величезній кількості нормативних документів, мають несистемний характер, а за окрему частину правопорушень не встановлено ніяких санкцій. Обгрунтовано необхідність повторного прийняття раніше скасованого Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" з урахуванням висловлених пропозицій та доповнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)123
Шифр НБУВ: РА378974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Могитич 
Розвиток урбаністичного середовища львівського Середмістя у 2 половині XIII - на початку XX століть: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Р.І. Могитич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Висвітлено розвиток урбаністичного середовища львівського Середмістя - найціннішої частини історичного ценру міста в другій половині ХIII - на початку ХХ ст. Проведено критичний аналіз друкованих історичних та історико-архітектурних праць, найдавніших книг львівського магістрату; використано та опрацьвано ряд методик стосовно містобудування. На підставі даних матеріалів встановлено послідовність розвитку містобудівної структури, виявлено закономірності розвитку парцеляції міських кварталів та планувально-просторового розвитку міських кам'яниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ЛВО) +
Шифр НБУВ: РА326515

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Смілка В.А. 
Структура інформаційного забезпечення містобудівного проектування системи навчально-виховних закладів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / В.А. Смілка ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше розглянуто мережі навчально-виховних закладів всіх рівнів як цілісний об'єкт інформаційного забезпечення у сфері містобудування та територіального планування. Розроблено структуру інформаційного забезпечення навчально-виховних закладів як підсистему містобудівного кадастру для розв'язання задач планування територій. Структуровано навчально-виховні заклади за рівнями освіти для процесу містобудівного проектування. Упорядковано структуру функціональних зон навчально-виховних закладів. Описано склад будівель і споруд даних зон. Розроблено структуру техніко-економічних показників для інформаційного забезпечення містобудівного проектування системи навчально-виховних закладів і встановлено їх склад для розробки кожного виду містобудівної документації. Запропоновано метод визначення профілю навчального закладу з великою кількістю спеціальностей для містобудівного проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.7 +
Шифр НБУВ: РА362592

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Древаль І.В. 
Структурні принципи композиційного моделювання об'єднаних вокзальних комплексів: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / І.В. Древаль ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт.. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено процеси формоутворення об'єктів, що забезпечують цілісність архітектурно-містобудівного середовища на декількох містобудівних рівнях, зокрема об'єднаних вокзальних комплексів (на прикладі залізнично-автобусних). Уточнено поняття об'єднаного вокзального комплексу, доведено необхідність розгляду його як елемента двох ієрархічних структур - системи населених місць (СНМ) і міста. Отримані результати дозволяють вирішувати проблеми містобудування та визначати перспективи розвитку міста та СНМ в аспектах удосконалення територіальної організації та формування цілісного архітектурного вигляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742.66-022 + Н743.26-022
Шифр НБУВ: РА318871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Харчук Х.Р. 
Формування архітектури Трускавця у XIX - першій половині XX ст. (на прикладі курортної забудови): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Х.Р. Харчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 24 с. — укp.

На підставі архівних матеріалів і результатів натурних досліджень виявлено передумови та сукупність чинників, які впливали на формування архітектури м.Трускавця у XIX - першій половині XX ст. Визначено основні періоди локалізації архітектури курортної забудови Трускавця, проаналізовано її сучасний стан. Висвітлено практичні шляхи розв'язання актуальних проблем охорони та збереження історичної спадщини, показано її роль у подальших процесах сучасного та перспективного містобудівного розвитку, а також у формуванні архітектурного образу курорту. Запропоновано внести Трускавець до Списку історичних населених місць України, а об'єкти його історичної спадщини до Державного реєстру національного культурного надбання "Пам'ятки архітектури і містобудування".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР331)5 + Н82(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339787

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Дудка С. О. 
Ергодизайнерські принципи організації інтер'єрних просторів ресторанних закладів / С. О. Дудка. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єктом дослідження є дизайн інтер'єрних просторів ресторанних закладів. Предметом дослідження є ергодизайнерські принципи організації інтер'єрних просторів ресторанних закладів. Метою дослідження є визначення ергодизайнерських принципів організації інтер'єрних просторів ресторанних закладів. В роботі виявлено ергодизайнерські принципи організації інтер'єрних просторів ресторанних закладів; узагальнено основні концептуальні уявлення про інтер'єрний простір сучасного ресторанного закладу у вигляді художніх концепцій; виявлено принципи композиційної організації та оптимізації внутрішнього простору ресторанів; системно досліджено питання доступності ресторанів, на основі якого розроблено ряд принципів та рекомендацій щодо включення інклюзивності в дизайн сучасних ресторанних закладів; визначено та структуровано фактори, що визначають критерії якості та комфортності в дизайні ресторанних просторів; удосконалено методологічний апарат дослідження. На базі існуючих методів запропоновано нову методику оцінки якості та комфортності внутрішнього дизайну ресторанних закладів, а саме використання методу «експертної оцінки». Методика дослідження представлена науковими підходами, принципами, загальнонауковими і спеціальними методами дослідження. Емпіричною базою для проведення наукової роботи став натурний (фотофіксація, обміри, опис, спостереження) та дистанційний аналіз об'єктів (аналіз наукових публікацій). У роботі продемонстровано ефективність запропонованих рекомендацій в умовах реального проектування. Теоретичні висновки дослідження можуть бути використані у навчальному процесі, а саме у лекційних курсах для напрямів «Дизайн», «Архітектура та містобудування», у розробці навчально-методичної літератури, у курсовому та дипломному проектуванні.^UThe object of the study is the interior design of restaurant establishments. The subject of the study is the ergodesign principles organization of restaurants interior spaces. The purpose of the study is to determine the ergodesign principles organization of restaurants interior spaces. In the dissertation reveals ergodesign principles organization of restaurants interior spaces; summarize the basic conceptual ideas about the interior space of a modern restaurant in the form of artistic concepts; principles of compositional organization and optimization of the interior space of restaurants have been revealed; the issue of restaurant accessibility has been systematically investigated, on the basis of which a number of principles and recommendations for incorporating inclusive in the design of modern restaurant establishments have been developed; factors that determine the criterion of quality and comfort in the design of restaurant spaces are identified and structured; the methodological apparatus of the research has been improved. On the basis of existing methods, a new method of assessing the quality and comfort of interior design of restaurant establishments, namely the use of the method of "expert evaluation", has been proposed. The research methodology is represented by scientific approaches, principles, general scientific and special methods of research. Empirical basis for conducting this scientific work became field (photophixation, measurements, description, observation) and remote analysis of objects (analysis of scientific publications). The effectiveness of the proposed recommendations in the conditions of real design has been demonstrated. The theoretical conclusions of research can be used in an educational process, namely in lecture courses for directions «Design», «Architecture and town-planning», in development of educational and methodical literature, in the course and diploma planning.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського