Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (36)Реферативна база даних (1599)Книжкові видання та компакт-диски (413)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>K=КООПЕРАТИВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 277
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гніздечко О.М. 
Авторизація наукового дискурсу: комунікативно-прагматичний аспект (на матеріалі англомовних статей сучасних європейських та американських лінгвістів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.М. Гніздечко ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено комунікативно-прагматичні особливості англомовного наукового лінгвістичного дискурсу в аспекті авторизації як базового чинника його творення. Розкрито комунікативно-прагматичний, метакомукативний та оцінний компоненти семантичної структури категорії авторизації з метою встановлення риторичних норм англомовного наукового дискурсу для здійснення міжсуб'єктної мовленнєвої взаємодії з науковою спільнотою й інформативного впливу на адресата. На підставі аналізу досліджуваного матеріалу висвітлено визначальну роль автора англомовного наукового дискурсу, в якому епістемічна / модальна оцінка вірогідності реалізується за допомогою різнорівневих мовних засобів категорично / некатегорично-стверджувальної авторизації. Виявлено та доведено їх метакомунікативну природу. Розглянуто метадискурсивні вирази та встановлено способи реалізації мовленнєвих стратегій і тактик побудови англомовного наукового лінгвістичного дискурсу, що характеризують автора як авторитарну / неавторитарну мовну особистість. Запропоновано дискурсивні й інтерпретативні стратегії, спрямовані на здійснення кооперативної мовленнєвої взаємодії у сфері наукового спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715 +
Шифр НБУВ: РА338763

Рубрики:

      
2.

Скотнікова Л.С. 
Аграрні відносини в українському селі у 20 - 30 роках XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Скотнікова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено аграрні відносини в українському селі у 1921 - 1939 рр. На підставі широкого кола архівних джерел, переважну більшість яких введено до наукового обігу вперше, висвітлено комплекс питань щодо аграрних відносин у добу нової економічної політики. Зазначено, що проведення земплевпорядкувальних робіт, державні кредитування і система контрактації, сільськогосподарська кооперація, орендні відносини сприяли розвитку різних форм власності та господарювання в аграрному секторі, формуванню у селянина властивостей господаря. Проаналізовано процеси в українському селі щодо проведення суцільної колективізації, внаслідок якої під виглядом "колгоспно-кооперативної" власності було утверджено насправді державну власність на засоби виробництва в аграрній сфері, селян було позбавлено статусу власника і господаря, звужено їх громадянські права. Наведено рекомендації щодо використання уроків суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку українського села в 1921 - 1939 рр. під час проведення аграрної реформи в сучасних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-205
Шифр НБУВ: РА307971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Приходько О.І. 
Азамакроциклічні комплекси міді та нікелю з гетероциклічними замісниками і їх взаємодія з молекулами-гостями: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.І. Приходько ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено методики темплатного синтезу 28 нових макроциклічних комплексів нікелю(II) та міді(II) на основі меламіну, його похідних і барбітурової кислоти, як замикальних фрагментів у реакціях макроциклізації, в тому числі гомо- та гетерометалічних біс- і трис(макроциклічних) сполук. Отримано адукти деяких з цих комплексів з неорганічними аніонами, бензолтрикарбоксилатом, поліціанометалатами та сечовиною. Молекулярну та кристалічну будову 14 сполук встановлено за допомогою методу рентгеноструктурного аналізу. Показано, що дані комплекси є перспективними об'єктами для створення матеріалів анізотропної будови. Виявлено наявність регіоселективної диференціації карбоксилатів меламінвмісними оліго(макроциклічними) комплексами міді(II) та отримано новий ефективний рецептор анону бензол-1,3,5-трикарбонової кислоти. Встановлено, що меламінвмісний трис(макроциклічний) комплекс міді(II) здатний бути молекулярним реактором, у порожнині якого відбувається синтез біядерних поліціанометалатів. Наведено модель розпізнавання сульфат-аніону меламінвмісним біядерним комплексом нікелю(II), що грунтується на кооперативній дії двох металічних центрів. Досліджено вплив зв'язування сечовини на координаційне оточення та спектральні властивості іона міді(II) у барбітуратвмісному комплексі. Запропоновано спосіб іммобілізації меламінвмісного біс(макроциклічного) комплексу міді(II) на поверхні нітриду кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г522.1
Шифр НБУВ: РА317575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бабенко М.Д. 
Активізація і підвищення ефективності розвитку агропромислової інтеграції та кооперації в АПК регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.Д. Бабенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади інтеграційних і кооперативних процесів у АПК. Проаналізовано ретроспективу їх розвитку й ефективність у регіоні. За результатами проведеного дослідження визначено основні напрями активізації та підвищення ефективності розвитку агропромислової інтеграції та кооперації, якими є оптимізація складу та розмірів інтегрованих і кооперативних формувань, забепечення необхідного для активізації й ефективного функціонування інтегрованих і кооперативних структур економічного середовища, удосконалення економічних відносин, створення ефективної інфраструктури ринку й удосконалення організації реалізації продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)321.88 +
Шифр НБУВ: РА338350

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Радова О. В. 
Активізація розвитку та підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарських кооперативів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Радова ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано систему ефективних заходів щодо вдосконалення внутрішньогосподарських відносин у кооперативах та їх об'єднаннях. Розроблено організаційну структуру районного заготівельно-збутового кооперативу. Вдосконалено методику оцінювання конкурентоспроможності кооперативних агроформувань на основі SWOT-аналізу та технологію створення районного обслуговуючого кооперативу, засновану на застосуванні блок-схем і сіткових графіків. Розроблено методику оптимізації розмірів районних машинно-технологічних кооперативів та оптимального периметру території надання технологічних послуг. Систематизовано підходи у формуванні сировинних зон переробних підприємств з урахуванням спеціалізації аграрних підприємств, складних природно-економічних зон регіону та транспортної співпраці переробних підприємств із сировинними базами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.8-13
Шифр НБУВ: РА380148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бешнова Д. О. 
Антикооперативність при комплексоутворенні ароматичних сполук і ДНК у водному розчині: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 03.00.02 / Д. О. Бешнова ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено антикооперативні ефекти за нековалентного комплексоутворення біологічно важливих низькомолекулярних сполук (лігандів), які виявляють свою біологічну дію шляхом зв'язування з нуклеїновими кислотами, на рівнях їх самоасоціації, гетероасоціації та зв'язування з ДНК. Показано, що для будь-якої самоагрегувальної системи, а також зв'язування лігандів з ДНК, процес комплексоутворення носить антикооперативний характер, зумовлений втратою ступенів свободи у разі утворення комплексів. Проведено дослідження та розроблено інструмент аналізу кооперативних ефектів у разі гетероасоціації ароматичних ДНК-інтеркаляторів. Виявлено, що гетероасоціація ароматичних лігандів, яка супроводжується утворенням міжмолекулярного водневого зв'язку, характеризується вираженим антикооперативним ефектом. Розроблено функціонально-аналітичний та алгоритмічний методи аналізу кооперативності у разі комплексоутворення лігандів з олігомерами ДНК будь-якої довжини в межах заданої схеми реакцій комплексоутворення будь-якої складності з урахуванням будь-яких видів кооперативних взаємодій лігандів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.7,0 + Е725.112.1*011.5
Шифр НБУВ: РА383638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Остапенко О.М. 
Антикризове управління сільськогосподарськими виробничими кооперативами: автореф... канд. екон. наук. 08.00.04 / О.М. Остапенко ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. , рис. — укp.

Досліджено питання формування антикризової політики сільськогосподарськими виробничими кооперативами. Обгрунтовано суть понять "криза підприємства" й "антикризове управління". Оцінено загрозу кризи й імовірності банкрутства сільськогосподарських виробничих кооперативів з застосуванням існуючих моделей. Визначено основні складові детермінанти антикризового управління, які мають забезпечити вихід з кризового стану даних кооперативів, а саме: необхідно забезпечити формування ефективної системи менеджменту через створення асоціації кооперативів і виділення в ній групи кризового управління, здійснювати постійне оцінювання ризиків кооперативів і вдосконалювати планування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.8-97-21 +
Шифр НБУВ: РА358935

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вовченко В.Б. 
Архівна спадщина кооператора, державного і громадського діяча М.В. Левитського (1859 - 1939): історія, реконструкція, зміст: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / В.Б. Вовченко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено життєвий і творчий шлях відомого українського кооператора, державного та громадського діяча М.В.Левитського (1859 - 1936), показано особливості становлення його наукового світогляду та формування ідейних поглядів. Проаналізовано структуру архівної спадщини М.В.Левитського, запропоновано принципи класифікації та систематизації історичних документів. Здійснено групування архівних матеріалів за такими розділами: наукова спадщина, кооперативна та громадська діяльність, літературна та культурологічна творчість, державна діяльність, фотодокументи. У науковому дослідженні використано комплексні критерії (хронологічний, номінальний, жанровий, функціональний, джерелознавчий) аналізу та систематизації архівних матеріалів. Визначено роль документальної спадщини М.В.Левитського у вивченні кооперативного та культурно-просвітницького руху в Україні у другій половині XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР) + Т211(4УКР)52/61 +
Шифр НБУВ: РА352917

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Щукін Л.М. 
Банківське кредитування сільськогосподарських підприємств та його ефективність: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.М. Щукін ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади та практичні питання банківського кредитування сільськогоподарських підприємств і підвищення його ефективності. Уточнено перелік суб'єктів кредитування, доповнений гарантійними та страховими компаніями, а також державою. З'ясовано показники ефективності кредиту, якими є рентабельність кредиту, кредитовіддача за валовою та товарною продукцією, а також прибуток, коефіцієнт оборотності кредиту та тривалість його обороту, ефект фінансового важеля, коефіцієнт своєчасного повернення й оптимальності кредиту та термін його окупності. Виявлено тенденції та закономірності впливу кредитування на виробничо-фінансові результати діяльності сільськогосподарських підприємств. Запропоновано використання форвардного кредитування, суть якого полягає у запровадженні строкового фінансового інструменту, в якому об'єктом є грошовий кредит, а також застосування договорів про майбутню процентну ставку як різновиду строкових фінансових інструментів, для кредитування товарного виробництва. Надано пропозиції щодо створення трирівневої кооперативної банківської системи, промислово-фінансових груп і гарантійних установ для кредитування сільськогосподарських товаровиробників, а також щодо здійснення Аграрним фондом гарантійних операцій з кредитами для сільськогосподарських товаровиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.321 +
Шифр НБУВ: РА348400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ковальчук В.М. 
Бібліотечна, книговидавнича та культурно-просвітницька діяльність М.П.Балліна (1829 - 1904): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / В.М. Ковальчук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Вперше розглянуто бібліотечну, книговидавничу та культурно-просвітницьку діяльність М.П.Балліна як комплексне історико-культурологічне явище, здійснено історико-бібліотекознавчу реконструкцію його архівної та творчої спадщини, починаючи з середини XIX - до початку XX ст. За допомогою методів архівної евристики встановлено місця зберігання окремих джерел. На підставі досліджень рукописних та опублікованих документів висвітлено життєвий шлях М.П.Балліна в найбільш повному на сучасний період обсязі. Визначено основні напрямки його громадської діяльності. На підставі вивчення ахівних джерел з історії кооперації, записних книжок, творчих матеріалів та епістолярної спадщини визначено внесок М.П.Балліна у розвиток українського та російського просвітництва, бібліотечну та книговидавничу справу. До наукового обігу залучено нові імена та відомості про важливі історичні події, уточнено деякі факти з історії розвитку бібліотечної та книговидавничої справи в Україні, встановлено наукові, культурні та видавничі зв'язки діячів кооперативного просвітництва. Досліджено розвиток ідейних поглядів, що визначали змістовий характер діяльності М.П.Балліна. Розглянуто теоретичні концепції ученого у сфері бібліотечного будівництва, зокрема щодо формування фондів і каталогів бібліотек і видавничої політики у галузі народної книжки. Показано значний внесок М.П.Балліна у розвиток вітчизняного бібліотеко- та книгознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)5-8 Баллін,М.П. + Ч710.3(4УКР=411.2)5-8 Баллін М. + Ч733(4УКР=411.2)5-8 Баллін,М.П.4 +
Шифр НБУВ: РА340675

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Мавліханова Р.В. 
Виробничі кооперативи як суб'єкти цивільного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Р.В. Мавліханова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено історико-правові засади формування та розвитку виробничої кооперації та вплив на активізацію функціонування галузі соціальних та економічних суспільних перетворень. Доведено, що процес становлення виробничих кооперативів у радянській доктрині цивільного права відбувався вкрай суперечливо - від фактичного анулювання до абсолютизації. На підставі вивчення законодавства про виробничу кооперацію з'ясовано, що в Україні здійснено відповідні заходи щодо поліпшення її стану. Проаналізовано теорії мети, юридичної особи та соціальних зв'язків. Обгрунтовано економічну сутність та основні риси виробничого кооперативу. Досліджено співвідношення між поняттями "кооператив" і "виробничий кооператив". Визначено статут і порядок створення виробничих кооперативів в Україні та сучасні тенденції їх розвитку. Обгрунтовано доцільність спрощення вимог щодо формування статуту виробничого кооперативу та інших суб'єктів підприємництва. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері регулювання діяльності виробничих кооперативів в Україні та сформульовано відповідні проекти змін і доповнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.174 +
Шифр НБУВ: РА335486

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Саєвич Й.Й. 
Військовополонені українці в таборах Австро-Угорщини і Німеччини в період Першої світової війни: вишкіл та організація побуту: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / Й.Й. Саєвич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі здобутків вітчизняної та зарубіжної історіографії, аналізу нових архівних документів, матеріалів і спогадів учасників подій узагальнено роль українського політикуму в утворенні таборів військовополонених українців російської армії в Австро-Угорщині та Німеччині, національно-патріотичну та культурно-освітню працю галицько-буковинських і наддніпрянських громадсько-політичних діячів серед полонених українців. Показано матеріально-побутові умови табірного життя та їх вплив на піднесення національної свідомості українського вояцтва, діяльність табірних кооперативних структур. Досліджено військово-політичну роботу українського політичного проводу з метою організації збройних формувань Української національно-демократичної революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)532.2-92 + Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР)524-68...6 +
Шифр НБУВ: РА349480

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Биченко С. М. 
Внесок сільськогосподарської кооперації у зміцнення добробуту селянства України (1921 - 1929 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Биченко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано характер, сутність і форми діяльності сільськогосподарської кооперації України з інтенсифікації сільського господарства та підвищення прибутковості селянських господарств шляхом прискореного розвитку широкої мережі підприємств з переробки всіх видів сільськогосподарської продукції. Розкрито органічну еволюцію спрямованості системи спеціальної сільськогосподарської кооперації в напрямку від нарощення обсягів виробництва сільськогосподарської сировини до організації її максимально ефективного використання. Висвітлено роль кооперативної громадськості, її економічний внесок і вплив на розвиток найбільш ефективних видів кооперативного підприємництва. Охарактеризовано особливості господарсько-економічної діяльності з переробки продуктів сільського господарства. Показано соціально-економічний ефект діяльності кооперативних переробок підприємств. З'ясовано, що активна діяльність мережі кооперативних переробок підприємств суттєво сприяла налагодженню фінансово-грошовому обігу в аграрному секторі національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-205 + Т3(4УКР)614-205
Шифр НБУВ: РА369532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Михальченко М. М. 
Внутрішньотекстова градація оцінки: комунікативно-прагматичні функції: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / М. М. Михальченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто вияви функційно-семантичної категорії оцінки в художньому тексті. Висвітлено статус оцінки в системі мовних категорій та з'ясовано її роль у тексті. Проаналізовано вираження оцінки на різних рівнях текстової інформації, визначено функційне співвідношення позитивної та негативної оцінок. Опрацьовано класифікацію внутрішньотекстової градації оцінки. Встановлено особливості висхідної та спадної градації позитивної та негативної оцінок. Простежено формування та функціонування оцінних текстових блоків. Розкрито взаємодію оцінки з кооперативним принципом спілкування, охарактеризовано вираження оцінки в імплікатурах. Досліджено іронію як один з оптимальних реалізаторів негативної оцінки в тексті. Визначено співвідношення смислу оцінки зі значенням засобів її вираження. Розглянуто основні невідповідності між закладеною автором оцінкою й її інтерпретацією адресатом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-357
Шифр НБУВ: РА376350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Хакл О.В. 
Вплив іонів металів на структурні переходи ДНК у водних розчинах спиртів та сечовини: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.В. Хакл ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1*011.7-641,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Шкрабак О.А. 
Вплив каліксаренів на АТР-гідролазні системи плазматичної мембрани міометрія та на неензиматичний гідроліз АТР: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О.А. Шкрабак ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.322*72-641:Г252 + Е60*725.112.711.3-641:Г252
Шифр НБУВ: РА372091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Власюк І.М. 
Вплив столипінської аграрної реформи на соціально-економічний розвиток Правобережної України (1906 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Власюк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему впливу столипінської аграрної реформи на розвиток сільського господарства, промисловості, торгівлі та транспорту Правобережної України. Розглянуто значну кількість архівних, опублікованих джерел, наукової літератури. Вперше проведено комплексне дослідження змін у соціально-економічному розвитку даного регіону. Проаналізовано особливості реалізації реформи на Правобережжі: зміни у землеробстві та тваринництві; впровадження агрономічних заходів у селянських господарствах, урожайність сільськогосподарських культур; окремі аспекти розвитку системи дрібного кредиту; діяльність підприємств харчової та переробної промисловості, сільськогосподарського машинобудування, металообробної галузі, промисловості з випуску будівельних матеріалів; зрушення у внутрішній торгівлі (у тому числі збутова діяльність селянських кооперативів); транспортні перевезення та розвиток окремих видів транспорту (комісійно-позичкові операції під зернові вантажі на залізничному транспорті, будівництво складських приміщень, рейкових під'їзних шляхів; підвищення уваги земств до стану доріг). Доведено взаємозв'язок та взаємовплив між різними галузями народного господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)523-21 + Т3(2)523-211
Шифр НБУВ: РА310293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Матюшко Л.І. 
Галицьке москвофільство міжвоєнного періоду: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.І. Матюшко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Базуючись на широкому колі джерел та літератури досліджено феномен міжвоєнного галицького москвофільства. Охарактеризовано основні політичні напрями, які утворилися після розколу у москвофільстві, їх політичні платформи й ідеологічне підгрунтя, напрямки політичної діяльності. Висвітлено головні причини відродження зазначеної партії. Розглянуто проблему Талергофа як одного зі способів впливу на історичну свідомість народу та ставлення до неї різних політичних сил. У контексті цього питання висвітлено взаємовідносини між ними на їх оцінку діяльності опонентів-москвофілів. Комплексно досліджено роботу культурно-просвітницьких товариств на прикладі діяльності Руського народного інституту "Народний дім" у Львові, Ставропігійського інституту, Товариства ім. М.Качковського, студентського товариства "Друг", жіночого - "Руських Дам". Значну увагу приділено характеристиці фінансово-господарської діяльності, яку висвітлено на підставі аналізу москвофільського кооперативного руху та його координаційного центру Ревізійного Союзу Руських кооперативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-7 +
Шифр НБУВ: РА349430

Рубрики:

      
19.

Семенюк А.А. 
Гендерні та вікові особливості кооперативної мовленнєвої поведінки в сімейному дискурсі (на матеріалі сучасної англійської мови): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.А. Семенюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз кооперативної мовленнєвої поведінки комунікантів у сучасному англомовному сімейному діалогічному дискурсі у межах симетричних/асиметричних стосунків. Визначено основні стратегії та тактики комунікантів за сімейного інформативного та прескриптивного типів діалогічного дискурсу за змістом, маркованим соціолінгвістичними чинниками "гендер" і "вік", які уможливлюють кооперативну взаємодію. У сімейному діалогічному дискурсі гармонізувальна стратегія реалізується як диктальна мікростратегія у сімейному прескиптивному діалогічному дискурсі. Регулятивна стратегія передбачає нежорсткий, імпліцитний вплив на вольову сферу адресата, а диктальна стратегія спрямована на заповнення інформаційної лакуни адресата. Виявлено нейтрально-гендерні, преферентно-гендерні та преферентно-вікові тактики та їх актуалізацію на лексико-семантичному, синтаксичному та стилістичному рівнях мовної ієрархії. Установлено кореляцію між типом інформації та структурою сімейного діалогічного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711.2 +
Шифр НБУВ: РА354653

Рубрики:

      
20.

Славова Н. О. 
Господарсько-правовий статус кредитних спілок: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Н. О. Славова ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено легальне поняття "кредитна спілка". Виявлено особливості діяльності кредитних спілок як фінансових установ. Здійснено класифікацію кредитних спілок та уточнено порядок їх створення та реєстрації. Доведено необхідність створення кредитно-кооперативної системи, яка є складовою економічної системи, що формується під впливом комплексу факторів. Запропоновано розширити майнові права й обов'язки для забезпечення фінансової стійкості кредитних спілок. Розроблено правові підходи до реорганізації та ліквідації кредитних спілок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.19
Шифр НБУВ: РА373364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського