Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (40)Реферативна база даних (415)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (54)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНСАЛТИНГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Овчарик Р.Ю. 
Аудиторський ризик в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Р.Ю. Овчарик ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Уточнено теоретичну суть аудиторського ризику, його зміст, об'єкти та суб'єкти. Вперше запропоновано методику визначення кількісного впливу властивого ризику на підставі кореляційного аналізу, яка дає можливість концентрувати увагу на суттєві зони ризику під час планування аудиту, більш об'єктивно й обгрунтовано визначати основні об'єкти та напрями аудиту економічної діяльності сільськогосподарських підприємств і підвищувати його ефективність. Удосконалено методику визначення вартості аудиторських послуг, з урахуванням витрат аудиторської фірми на проведення аудиту, розмір валюти балансу, попиту і пропозиції на аудиторські послуги, фінансового стану підприємства та рівня аудиторського ризику, що забезпечує об'єктивне формування вартості даних послуг. Наведено методику визначення суттєвих зон ризику у разі проведення аудиту з використанням методів економічного аналізу (горизонтального, вертикального, аналізу взаємопов'язаних показників статей балансу з іншими показниками фінансової звітності), зокрема, аудиту балансу на базі комп'ютерних технологій, що дає можливість скоротити витрату часу на проведення підготовчої стадії аудиту. Запропоновано ввести в Національний норматив аудиту N 12 новий параграф, суть якого полягає у методиці проведення паспортизації підприємств, що підлягають зовнішньому аудиту. Це забезпечить аудитора інформацією про рівень аудиторського ризику та його складових під час попереднього аудиту та дозволить знизити рівень невиявлення помилок у випадку проведення аудиту. Визначено шляхи зниженння аудиторського ризику та його компонентів на сільськогосподарських підприємствах Тернопільщини, основними з яких є: розширення номенклатури аудиторських послуг за рахунок консалтингу з питань обліку та оподаткування, обслуговування сільськогосподарських підприємств із складання фінансової та податкової звітності, інформаційне, методичне та нормативне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)232.0-218
Шифр НБУВ: РА319521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Трубіцин Д. В. 
Відсторонення працівника від роботи: теорія та практика: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Д. В. Трубіцин ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше охарактеризовано систему принципів відсторонення працівника від роботи, яка охоплює поєднання інтересів роботодавця, працівника й держави, диференціацію підстав цього явища, попереджувально-профілактичний характер відсторонення від роботи, безоплатність часу відсторонення працівника від роботи та всесторонню захищеність відстороненого працівника. Висвітлено недоліки рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю лМіжнародний фінансово-правовий консалтинг» про офіційне тлумачення ч. 3 ст. 99 Цивільного кодексу України. Для створення ефективного механізму підтримання трудової дисципліни ст. 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я запропоновано доповнити реченням такого змісту: лНа вимогу роботодавця працівник, щодо якого є підозра стосовно появи на роботі у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння, зобов'язаний пройти медичний, наркологічний або психіатричний огляд». З метою належної реалізації конституційного принципу рівності й відсутності дискримінації висловлено міркування закріпити у ст. 22 Закону України лПро державну службу» положення, за яким на час службового розслідування зберігається заробітна плата, якщо з державного службовця було знято безпідставне звинувачення або підозра. Акцентовано увагу на доцільності законодавчого закріплення права працівника відмовитися від виконання роботи, передбаченої трудовим договором, у випадку ненадання йому роботодавцем можливості пройти обов'язкове навчання, інструктаж чи перевірку знань з охорони праці та протипожежної охорони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА382818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Жаліло Б. А. 
Вплив консалтингу на розвиток національної інноваційної системи: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Б. А. Жаліло ; Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Вдосконалено поняття інноваційного консалтингу. Обгрунтовано засади та розроблено практичні підходи використання консалтингу суб'єктами інноваційної діяльності та стимуляції взаємодії їх взаємозв'язків. Визначено особливості та принципи розвитку консалтингу як засобу стимулювання попиту на інновації та формування корпоративної інноваційної культури суб'єктів практичної економічної діяльності. Розроблено рекомендації щодо використання консалтингу в формуванні підрозділів трансферу технологій у наукових установах у процесі комерціалізації їх інноваційних здобутків. Науково обгрунтовано пропозиції щодо форм і методів взаємодії суб'єктів різної форми власності в процесі функціонування консалтингу як складової національної інноваційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА371850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шаркова Г. Ю. 
Договір консалтингу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г. Ю. Шаркова ; НДІ приват. права і підприємництва НАПрН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження договору консалтингу за цивільним законодавством України. Розглянуто еволюцію становлення та розвиток консалтингових відносин (КВ), проаналізовано становлення консалтингу у США, країнах ЄС, Російській Федерації та Україні. Приділено увагу поняттю договору консалтингу, а також визначено правовий аспект договору та його місце в системі договорів. Надано характеристику сторін даного договору, їх правам і обов'язкам у зобов'язаннях, що виникають з договору консалтингу, а також відповідальності за цим договором. Зроблено теоретичні висновки та наведено практичні рекомендації з удосконалення чинного цивільного законодавства та практики його застосування щодо договорів консалтингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8 +
Шифр НБУВ: РА380751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бистрякова Ю.І. 
Економіко-інституціональне забезпечення еколого-орієнтованого розвитку регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Ю.І. Бистрякова ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено концептуальні положення економіко-інституціонального забезпечення розвитку регіонів на принципах розмежування власності на природні ресурси та грамонізації інтересів учасників еколого-економічної діяльності відповідної території. Розроблено методи забезпечення розвитку регіонів за рахунок створення інституціональних та організаційних структур з метою реалізації масштабних еколого-економічних проектів, створено концептуальну схему функціонування консалтингової фірми. Розкрито сутність поняття територіальний еколого-економічний кластер (ТерЕЕК), який забезпечує поєднання відтворювальних процесів суб'єктів господарювання, речовинних, а також суспільних та екологічних факторів у певному часі та просторі. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади економіко-інституціонального забезпечення територіальних еколого-економічних кластерів у регіональному розвитку, що базуються на впровадженні інститутів корпоративної власності на екологічні ресурси, спеціальних організаційних форм забезпечення функціонування ТерЕЕК, сучасних ринкових методів й інструментів управління еколого-орієнтованою діяльністю. Створено моделі управління територіальними еколого-орієнтованими кластерами, які базуються на принципах м'якого управління природою, формування екосистем, кооперативності, екологічної відповідності інтегрального ресурсу, розумової достатності та допустимого ризику. Проведено районування території України на підставі групування регіонів за умовами формування територіальних еколого-економічних кластерів, зокрема, виділено п'ять класифікаційних зон. Обгрунтовано принципи визначення пріоритетів і форм регіонального партнерства щодо формування сприятливого еколого-економічного середовища, які забезпечують рівноправність партнерів-суб'єктів господарювання та їх мотиваційне стимулювання. Визначено сутнісні ознаки сталого розвитку у межах просторового регіонального еколого-орієнтованого планування, в яких ураховано сучасні тенденції кластеризації економічної діяльності. Обгрунтовано напрями системної організації еколого-орієнтованого розвитку регіонів в Україні щодо розробки цільових інноваційних програм, спрямованих на покращання стану навколишнього природного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У049(4УКР)6 + У049(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА362096

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рибакова Т.О. 
Консалтингове супроводження зовнішньоекономічної діяльності машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.О. Рибакова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо консалтингового супроводження зовнішньоекономічної діяльності машинобудівних підприємств України. Визначено склад і особливості її виробничо-господарських, організаційно-економічних і оперативно-комерційних функцій. Розкрито суть консалтингу. Визначено тенденції його застосування у зовнішньоекономічній діяльності підприємств. Виявлено проблеми даної діяльності, здійснено їх класифікацію за функціями зовнішньоекономічної діяльності. Розроблено процедуру пріоритетності вирішення таких проблем. Доведено, що консалтингове супроводження є комплексною системою, спрямованою на вирішення проблем зовнішньоекономічної діяльності машинобудівного підприємства. Проведено розрахунок інтегрального показника привабливості консультаційної пропозиції, що здійснюється за розробленою системою категорій і параметрів її оцінки для вирішення проблем зовнішньоекономічної діяльності. Здійснено вибір консультанта з застосуванням нечітких оцінок. Розроблено організаційний інструментарій консалтингового супроводження зазначеної діяльності підприємства, а саме: матриці вибору організаційної структури управління консалтинговим проектом і розподілу відповідності структурних підрозділів машинобудівного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.585.11 +
Шифр НБУВ: РА356839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Марченко О.С. 
Консалтингові ресурси та їх функціонування в інноваційних системах національної економіки: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / О.С. Марченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 33 с. — укp.

Обгрунтовано концептуально новий підхід до консалтингу як підприємницької діяльності з передачі господарюючим суб'єктам консалтингових ресурсів, зміст яких становлять професійні знання й інформація. Визначено та проаналізовано роль цих ресурсів як складових інноваційного потенціалу економіки у національних інноваційних системах. Досліджено структуру консалтингового сектора, виявлено особливості та специфічні складові цінності консалтингової послуги. Запропоновано її ціннісну модель. Розкрито економіко-організаційний механізм консалтингової фірми. Розроблено теоретичні засади внутрішньофірмової системи управління знаннями. Розкрито особливості та протиріччя сучасного етапу формування інноваційної системи України, розвитку ринку консалтингових послуг. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення державно-нормативного та колективного регулювання консалтингової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)293.2 +
Шифр НБУВ: РА360787

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Колодяжна І.В. 
Маркетингова діяльність підприємств малого бізнесу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Колодяжна ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 18 с. — укp.

Запропоновано механізм оцінки результатів маркетингової діяльності, що дозволяє акцентувати увагу керівництва на ключових показниках діяльності, сформувати та реалізувати науково-обгрунтовані заходи щодо удосконалення маркетингової стратегії як інструмента для досягнення мети малого підприємства. Доведено, що домінантою економічної безпеки підприємств малого бізнесу є фінансова стабілізація, яка залежить від багатьох факторів не завжди лінійно. Запропоновано модель декомпозиційного розв'язання завдання фінансової стабілізації з використанням імітаційно-оптимізаційного підходу. Виявлено, що для маркетингового забезпечення малого бізнесу в Донецькій області доцільно створити при облдержадміністрації Маркетинговий консалтинговий центр малого бізнесу, проект якого наведено у даному дослідженні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-211.1
Шифр НБУВ: РА330610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Трофимова О.К. 
Методи забезпечення ефективності консалтингової діяльності на підприємствах промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.К. Трофимова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — К., 2002. — 17 с. — укp.

Наведено класифікацію консалтингової діяльності завдяки розробці комплексної предметної та суб'єктної класифікації та класифікатора за 15 ознаками консалтингових послуг. Розроблено концептуальну модель консалтингової діяльності на підставі принципів Тотальної якості та стандартів ISO. Удосконалено методику фінансової діагностики підприємств промисловості з урахуванням комплексної оцінки фінансового стану підприємств промисловості. Запропоновано багатокрокову комплексну систему аналізу ефективності консалтингової діяльності з боку консультанта та підприємств промисловості з урахуванням якісних і кількісних показників консалтингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301в611
Шифр НБУВ: РА317792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ковпак Е. О. 
Моделювання організаційних процесів на підприємствах у галузі надання проектно-консалтингових послуг: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / Е. О. Ковпак ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Удосконалено модель формування складу проектних команд і модель розподілу робіт між потенціальними виконавцями. Запропоновано моделі призначення виконавців покладено в основу програмного компонента автоматизованого формування робочих команд та графіків робіт "ApparelWorkflow" ("Flexbricks Inc."). Розроблено моделі планування числа сторонніх фахівців, що залучаються тимчасово до основних бізнес-процесів підприємства у галузі надання проектно-консалтингових послуг, і постійного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)293.2
Шифр НБУВ: РА382010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Давиденко В.В. 
Організаційно-економічний механізм консалтингового забезпечення підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Давиденко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уточнено зміст понять "консалтинг", "організаційно-економічний механізм консалтингового забезпечення підприємств", "якість надання консалтингових послуг". Визначено позитивні та негативні тенденції консалтингового забезпечення підприємств України. Виявлено економічні важелі підвищення прибутковості та конкурентоспроможності підприємств-замовників. Обгрунтовано оптимальні підходи щодо підвищення якості надання консалтингових послуг. Доведено, що необхідною передумовою реалізації організаційно-економічного механізму консалтингового забезпечення підприємств є чинник взаємодії консалтингових компаній і підприємств-замовників з використанням методології управління корпоративною інформацією. Наведено рекомендації щодо впровадження організаційно-економічного механізму консалтингового забезпечення підприємств. Розроблено методичні підходи щодо вибору консалтингової компанії підприємствами-замовниками й обгрунтовано напрями удосконалення їх взаємодії. Запропоновано заходи щодо мінімізації ризиків з реалізації консалтингових проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)293.2 +
Шифр НБУВ: РА336989

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гоц Л. М. 
Організаційно-економічний механізм оцінки ділової репутації промислового підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л. М. Гоц ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні підходи щодо визначення понять "ділова репутація", "корпоративний імідж", "гудвіл", "бренд", "торговельна марка". Проаналізовано етимологію приведених понять, на підставі аналізу нормативно-правової бази регулювання ділової репутації підприємства виявлено їх відмінні риси. Вдосконалено визначення поняття "ділова репутація підприємства" як економічної категорії. Висвітлено структуру гудвілу, який є вартісним відображенням таких нематеріальних активів, як ділова репутація підприємства та корпоративний імідж за винятком витрат на формування та просування іміджу. Розроблено організаційно-економічний механізм оцінювання ділової репутації підприємства. Механізм передбачає організацію оціночної діяльності безпосередньо на підприємстві, що заощаджує кошти на сплаті послуг консалтингових агентств. Визначено організаційно-економічний механізм визначення вартості підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301
Шифр НБУВ: РА377374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Пізняк Т.І. 
Організаційно-економічні основи формування системи екологічного аудиту сільськогосподарського землекористування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Т.І. Пізняк ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблеми розвитку теоретичних і науково-методичних підходів до формування системи екологічного аудиту сільськогосподарського землекористування. Поглиблено поняття "екологічний аудит сільськогосподарського землекористування", удосконалено його класифікаційні ознаки. Розроблено організаційно-економічний механізм даного аудиту. На підставі системного аналізу удосконалено методичні підходи до його проведення на підставі інтегрального показника екологічного стану земельних ресурсів. Запропоновано методику, що сприяє впровадженню інвестиційного "фільтру" у процесі екологічно відповідального інвестування. Обгрунтовано формування маркетингового екологічного аудиту сільськогосподарського землекористування. Наведено рекомендації щодо організаційно-функціональної структури консалтингових агроекоаудиторських фірм, визначено методичні підходи щодо оцінки вартості їх послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2-280-218 +
Шифр НБУВ: РА358583

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Чуприна Л.В. 
Організаційно-економічні передумови розвитку процесів роздержавлення та приватизації промислових підприємств в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.В. Чуприна ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми роздержавлення та приватизації. Надано методичні рекомендації щодо формування механізму приватизації промислових підприємств України. Уточнено поняття "приватизація", яке характеризує процес переходу від державної власності до приватної за вітчизняних умов на основі виявлення рушійних сил процесу, а також визначено необхідні умови для його протікання. Розглянуто необхідність радикальних заходів щодо зміни форм, методів та стилю управління підприємством у післяприватизаційний період. Проаналізовано розвиток оренди державних підприємств та акціонерної форми господарювання. Розглянуто позитивні та негативні риси вказаних форм підприємництва, визначено фактори, які сприяють їх розвитку в економіці України. Обгрунтовано необхідність післяприватизаційної підтримки підприємств через відповідні ринкові структури з залученням банків, страхових і консалтингових фірм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-4
Шифр НБУВ: РА310171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лєвдіков В.С. 
Оцінка стану і перспективи завершення реформування економіки агропромислового комплексу Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.С. Лєвдіков ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімф., 2004. — 19 с. — укp.

Уточнено систему механізмів реформування агропромислового комплексу, що включає їх блоки: трансформації земельних відносин та форм господарювання, перетворення відносин власності, формування ринкової інфраструктури агровиробництва та держпідтримки проведених реформ. Удосконалено методичні підходи щодо дослідження реформування економіки агропромислового комплексу на основі використання основних методів кількісної оцінки ефективності аграрного реформування. Виявлено перспективні механізми відновлення ефективності проведення аграрної реформи та завершення її активного етапу, що включають інерційний прогноз розвитку економічної ситуації та динаміку рівня продовольчої безпеки на найближчу перспективу. Запропоновано каскадну модель розвитку консалтингових структур у агропромисловому комплексі, розроблено логіко-структурну схему створення інформаційно-консультаційного центру на базі учбово-дослідних господарств. Розроблено критерії та методику оцінки ступеня завершеності аграрних реформ у регіоні, що включає організаційно-структурну, фінансово-економічну, ресурсну, соціальну групи, а також групу забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)320-183
Шифр НБУВ: РА331106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кривошеїн В.В. 
Політична ризикологія: концептуально-парадигмальні та наукознавчо-праксеологічні засади: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / В.В. Кривошеїн ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 32 с. — укp.

Вивчено основні структурні елементи політичної ризикології (ПР), які визначають її науковий статус. Розглянуто ПР як науковий напрям, утворений на межі політології та ризикології, розкрито закономірності, особливості та інструментарій виявлення, врахування, оцінювання політичних ризиків та їх управління. Зазначено, що як субдисципліна політичної науки ПР набуває мультипарадигмального статусу. Визначено предметне поле ПР в складі політичних ризиків як діяльність, що здійснюється в політичній сфері з подолання невизначеності в ситуації неминучого вибору, в процесі якої актуалізується можливість кількісної та якісної оцінки ймовірності одержання припустимого результату, невдачі та відхилення від поставленої мети. Описано структуру ПР, зокрема, теорію політичного ризику, політичний ризик-аналіз, ризик-менеджмент, та ризик-консалтинг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф014
Шифр НБУВ: РА372556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мамдух Тайє Аль Зіадат 
Розвиток малого підприємництва в умовах перехідної економікі (на прикладі України та Йорданії): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Мамдух Тайє Аль Зіадат ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі. — Донецьк, 1999. — 23 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню науково-методичних положень формування організаційно-економічних умов розвитку малого бізнесу в умовах перехідної економіки. Зроблено порівняльний аналіз розвитку малого бізнесу в Україні та Йорданії. Запропоновано концептуальні основи регіональної політики розвитку малого бізнесу. Запропоновано комплекс заходів щодо розвитку інфраструктури малого бізнесу в регіоні шляхом використання бізнес-інкубаторів та консалтингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Упр)0-131.1

Рубрики:

      
18.

Тютенко Н.В. 
Розвиток селянських (фермерських) господарств і формування ефективного економічного механізму їх функціонування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.В. Тютенко ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено зміст селянського (фермерського) господарства та науково-обгрунтовано ефективність даної форми господарювання. Визначено роль фермерства на сучасному етапі розвитку аграрної реформи. Визначено особливості розрахунку показників економічної ефективності фермерських господарств. Проаналізовано показники їх розвитку та стан сучасного механізму функціонування. Доведено вплив розміру господарства на його рентабельність за допомогою методу статистичного групування. Обгрунтовано галузеву структуру виробництва, що підвищує прибутковість господарства. Запропоновано зміни у механізмі орендних, кредитних і податкових відносин. Удосконалено процес утворення та функціонування обслуговуючих кооперативів зі спільного використання технічних засобів і реалізації готової продукції на підставі розробки відповідних бізнес-планів. Запропоновано конкретні напрямки щодо удосконалення консалтингових послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.4-07 +
Шифр НБУВ: РА332720

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Січкаренко В.О. 
Розробка інтерфейсу користувача локалізованих розподілених застосувань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.О. Січкаренко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано методику реалізації інтерфейсу користувача розподілених застосувань, що враховує механізми інтернаціоналізації та національно-української локалізації на різних етапах проектування програмних систем та відповідає вимогам загальних інтерфейсів відкритих систем за Еталонною моделлю POSIX-сумісних середовищ (POSIX-OSE) для підтримки інформаційних технологій. Формалізовано вимоги до інтерфейсу користувача як стандартного ресурсу прикладної платформи. Уточнено принцип мобільності прикладної програмної системи у контексті її еволюційного розвитку. Перевірено у реалізації Web-консалтинг-вузла триланкової клієнт-серверної архітектури: запропонований принцип мобільності та розроблену методику національно-української локалізації; підсистеми еколого-економічної оцінки варіантів утилізації вугільного метану в інтелектуальній оболонці РТС-МЕТАН для проектування еколого-безпечних схем утилізації вугільного метану; програмної системи ведення повнотекстової бази для поповнення віртуальної лексичної картотеки Інституту української мови НАН України та дослідження змін сучасної лексики української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.110 +
Шифр НБУВ: РА329475

Рубрики:

      
20.

Алексенцева-Тімченко К.С. 
Соціальні умови формування успішної кар'єри: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / К.С. Алексенцева-Тімченко ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено процес формування кар'єри в сучасному суспільстві, визначено соціальні детермінанти її розвитку. Концептуалізовано умови формування кар'єри: як вимоги суспільства до індивіда, що бажає досягти успіху в кар'єрі; як контекст, у якому відбувається реалізація індивідуальної кар'єри; як обставини, від яких залежить успіх в індивідуальній кар'єрі. Відзначено, що даний підхід дає можливість здійснити системний розгляд кар'єри як складного та багатомірного явища сучасної реальності. На підставі емпіричних даних проведено дослідження кар'єри у контексті образів, що презентуються у ЗМІ фахівцями з кадрового консалтингу, а також в аспекті сприйняття та інтерпретації діючими суб'єктами. На підставі порівняльного аналізу "публічних" і "непублічних" біографічних інтерв'ю, що презентують успішні кар'єрні стратегії, здійснено систематизацію соціальних умов і показано, що об'єктивні й суб'єктивні чинники взаємодіють між собою, детермінуючи вибір індивідами дій, спрямованих на успішне здійснення власної кар'єри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*342*151.411 +
Шифр НБУВ: РА350234

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського