Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (1153)Книжкові видання та компакт-диски (315)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЕМЛЕКОРИСТУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 192
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бондар В. В. 
Аграрна і соціальна історія пореформеного селянства в сучасному українському історіописанні: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. В. Бондар ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано основні етапи дослідження даної теми, рівень її наукової розробки з використаннням великого комплексу історіографічних джерел. Проведено аналіз сучасної української історичної літератури з питань земельні реформи й їх наслідків, аграрної політики держави, господарювання та підприємництва селян за нових, ринкових умов, селянської кооперації, еволюції землеволодіння та землекористування, селянських рухів та ін. Вивчено питання соціальної історії селянства: його ментальність, соціальну поведінку, світобачення й уявлення. Показано перехід від описової історії побуту до аналітичного вивчення психологічних, демографічних і культурних сюжетів. Висвітлено сутність інституціоналізації та проаналізовано діяльність Інституту історії України НАНУ, Наукового товариства істориків-аграрників і Науково-дослідного інституту селянства в Черкасах, інших осередків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-283 + Т1(4УКР)-1(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА371943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Брославський В.Л. 
Аграрна політика російського царату на Правобережній Україні у 1793 - 1861 рр.: зміни у землеволодінні і землекористуванні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Брославський ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення джерел і літератури проаналізовано аграрну політику російського царату на Правобережній Україні у 1793 - 1861 рр. Відзначено, що після приєднання краю царський уряд ужив заходів щодо збільшення у регіоні російського землеволодіння. З цією метою значні земельні площі були передані наближеним до царського двору російським чиновникам. Основними шляхами зменшення шляхетського землеволодіння у краї у даний період були секвестр, конфіскація та викуп землі казною. Аграрна політика царату щодо католицької, уніатської та православної церков на Правобережжі полягала у зменшенні католицького, ліквідації уніатського та збільшенні православного землеволодіння та землекористування. Політика російського уряду щодо селянського землекористування на Правобережній Україні у зазначений період мала, як правило, протекціоністський характер. Царат намагався використати становище селян у боротьбі проти польських поміщиків. З цією метою у 1848 р. у краї проводилась інвентарна реформа. Однак вона не здійснила значного полегшення стану селян та не зумовила суттєвих змін у селянському землекористуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)472-21 +
Шифр НБУВ: РА354642

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Терела Г.В. 
Аграрна політика Української Держави П.Скоропадського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.В. Терела ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

На підставі архівних матеріалів, переважно неопублікованих, проаналізовано складові аграрної політики уряду Павла Скоропадського. Визначено пріоритети організаційних заходів у ході регулювання землекористування та продовольчого ринку. Показано спроби уряду реформувати відносини власності на землю та причини їх неефективності. Окреслено зовнішні та внутрішні чинники, які впливали на аграрну політику Української Держави 1918 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-34
Шифр НБУВ: РА311539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бундак О.А. 
Аграрний розвиток Волинської губернії в 1795-1861 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Бундак ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджено історію Волині кінця XVIII-першої половини XIX ст., поширення російського господарювання в краї, еволюція основних галузей сільського господарства, форми землекористування та землеволодіння, промисли та зародження товарно-грошових відносин, становище селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)47-2

Рубрики:

      
5.

Бородін С.В. 
Аграрні відносини у Криму (1918 - 1926 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Бородін ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни в аграрних відносинах в Криму під час першого та другого встановлення радянської влади (січень - червень 1919 року), земельні відносини на завершальному етапі громадянської війни. Проаналізовано аграрні відносини у Кримській АРСР 1920 - 1926 рр., проведення аграрних перетворень на засадах радянського аграрного законодавства, міжселищне закріплення земель за користувачами, внутрішнє землевпорядкування, вплив аграрних відносин на селянське господарство і сільськогосподарське виробництво. Вивчено основні форми землекористування - общинне, ділянково-черезсмужне, колективне, землі безпосереднього державного володіння, радгоспне та допоміжні форми землекористування - в процесі оренди землі, переселення та розселення, спецпризначення та спецвикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-6Крм)61-21
Шифр НБУВ: РА311996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ракоїд О.О. 
Агроекологічна оцінка земель сільськогосподарського призначення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.О. Ракоїд ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку агроекологічного стану земель сільськогосподарського призначення й обгрунтовано систему ефективних заходів щодо його покращання на прикладі Київської області. Наукове дослідження проведено на базі використання фондових і статистичних матеріалів. Комплексну оцінку здійснено шляхом інтегрування ряду показників, що прямо або опосередковано характеризують агроекологічний стан земель сільськогосподарського призначення та до яких належать: еколого-агрохімічний стан ріллі, ступінь порушення рівноваги у співвідношенні угідь в агроландшафтах, територіальне поширення та інтенсивність прояву грунтових деградаційних процесів. За показниками структури агроландшафтів визначено їх екологічний стан і стійскість до деградації. Наведено бальну оцінку еколого-агрохімічного стану орних земель і деградованості грунтового покриву. Визначено ступінь порушення екологічної рівноваги у біотичному кругообігу речовин. За комплексом показників проведено агроекологічну оцінку земель сільськогосподарського призначення. На базі одержаних результатів здійснено прогнозування їх агроекологічного стану за різних систем землекористування й обгрунтовано основні природоохоронні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Радомський С. С. 
Вдосконалення використання земель сільськогосподарського призначення в аграрному секторі Закарпатської області: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. С. Радомський ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади й обгрунтовано науково-методичні та практичні рекомендації щодо покращання використання сільськогосподарських земель на регіональному рівні. Досліджено регіональні особливості землекористування в Закарпатщині, виявлено закономірності динамічних змін серед землекористувачів і структурні зміни в сільськогосподарських угіддях, особливості формування земельних розмірів різних категорій господарств і використання земельних ресурсів у зональному розрізі. Обгрунтовано напрями вдосконалення орендних відносин у землекористуванні, основні передумови забезпечення зрівноваженого та збалансованого використання сільськогосподарських земель у різних природно-економічних зонах регіону. Запропоновано методики оцінки земель для сільськогосподарського виробництва й експертної оцінки земельних ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАК)320-511.2
Шифр НБУВ: РА377561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хомка В. М. 
Використання земельних ресурсів фермерських господарств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. М. Хомка ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено характеристику ефективності використання земельних ресурсів фермерських господарств Львівщини, проаналізовано залежність економічної ефективності сільськогосподарського виробництва у фермерських господарствах від параметрів їх землекористування. Обгрунтовано напрями державної політики розвитку фермерських господарств у сфері використання наявних у них земельних ресурсів. Розроблено механізми проведення ринкових операцій із земельними ділянками фермерських господарств. Виявлено резерви для підвищення економічної ефективності виробництва продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)324.1-51
Шифр НБУВ: РА376307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сохнич А.Я. 
Використання і охорона земель в Західному регіоні України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.08.01 / А.Я. Сохнич ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 40 с.: рис. — укp.

Наведено таксономічну систему ландшафтно-екологічного районування території. Розглянуто питання удосконалення реєстрації землі та нерухомості. Запропоновано підхід щодо оцінки вартості земельних ділянок і нерухомості із застосуванням нейромережних технологій. Розкрито концепційні засади сталого розвитку землекористування. Вперше постановку та розв'язання оптимізаційних задач використання землі запропоновано будувати з використанням методів нечіткого моделювання. Розроблено теоретико-методологічні засоби прийняття компромісних рішень на засадах нечіткої логіки. Наведено методику подання параметрів моделі оптимізації поєднання галузей агроформування шляхом дефазифікації багатоцільової нечіткої задачі оптимізації до чіткого вигляду. Рекомендовано будувати модель оптимізації використання земель на основі нечіткої матриці знань з лінгвістичними змінними. Запропоновано графічну форму алгоритму прийняття рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР3)0-51-28 +
Шифр НБУВ: РА322496

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Єргіна О.І. 
Географічний аналіз інтенсивності грунтоутворення в агроландшафтах Криму для потреб їх протиерозійного облаштування: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / О.І. Єргіна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше на основі грунтово-хронологічних досліджень надано кількісну оцінку зміни властивостей різновікових грунтів у часі: встановлено темп зміни потужності гумусового горизонту, масштаби трансформації морфології профілю, фізичних і фізико-хімічних властивостей. Проведено математичне моделювання зміни потужності та швидкості формування гумусного горизонту, запасів гумусу у часі для грунтів Криму. З'ясовано, що гідротермічні відмінності за умов грунтоутворення на схилах і плакорах добре описуються величиною енергетичних затрат. Доведено, що після розрахункової формули показниками, що характеризують мікрокліматичні особливості грунтоутворення на схилах, її можна використовувати для розрахунку швидкості утворення гумусового горизонту (допустимих норм ерозії) на схилах різного нахилу та експозиції для грунтів різного ступеня змитості. Запропоновано таблично-графічний алгоритм визначення величин допустимих норм ерозії з урахуванням природно-зональних чинників та особливостей землекористування на території Кримського півострова, який дозволяє вирішити проблему протиерозійного облаштування агроландшафтів Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П064(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА324635

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Царик Л.П. 
Географічні засади формування і розвитку регіональних природоохоронних систем (концептуальні підходи, практична реалізація): автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.11 / Л.П. Царик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено концептуальні підходи й алгоритми структурного аналізу природоохоронних систем, виокремлено їх базові елементи. Запропоновано варіанти оптимальної територіальної організації ландшафтних систем. Висвітлено конструктивно-географічні засади сталого розвитку природоохоронних систем території. Визначено пріоритетні функції узгодженого розвитку регіону: антропоекологічну та природоохоронну. Проаналізовано основні напрямки географічних досліджень природоохоронних систем: природничо- та гуманістично-географічний, які органічно поєднуються у конструктивно-географічному підході. Розроблено систему комп'ютерно-картографічних моделей екомережі, багатофакторного аналізу етапів проектування природоохоронних систем Подільського регіону. Обгрунтовано доцільність створення 41-ї ключової території, що репрезентує біотичне та ландшафтне різноманіття 33-х із 37-ми ландшафтних районів Поділля. Створено великомасштабну картосхему біоцентрично-мережевої ландшафтної територіальної структури, що відображає каркас природоохоронної системи регіону. У межах просторових поліфункціональних систем збереження біотичного та ландшафтного різноманіття виокремлено декілька типів екомережоформувальних вузлів: національного рівня - 5, регіонального - 11, локального - 25. Запропоновано модель оптимізації заповідної мережі, що передбачає формування 82-х перспективних для заповідників об'єктів (5 національних природних парків, природний заповідник, 23 регіональні ландшафтні парки, 43 заказники). За результатами аналізу існуючої структури землекористування створено оптимізаційні моделі природоохоронних систем Поділля. Розраховано та зіставлено регіональні індекси антропогенної перетвореності для оптимальної, фактичної та пропонованої структур землекористування Поділля з метою визначення ступеня екологічності фактичної та проектованої структур землекористування в аспекті їх наближення до оптимальної (екологічно стабільної) структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821С + Б1(4УКР-8ПОД),022
Шифр НБУВ: РА369921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Зарубіна А. В. 
Географічні основи формування та розвитку регіональної екомережі на території Кіровоградської області: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / А. В. Зарубіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто загальну стратегію формування та розвитку регіональної екомережі на території Кіровоградщини: узагальнено теоретичні та методологічні аспекти екомережної концепції з адаптацією до регіональних особливостей, визначено основні проблемні фактори та можливі ресурси для формування в межах конкретного регіону. Проаналізовано історичні етапи господарського освоєння та природозаповідання в межах Кіровоградщини. Виділено природні ядра, екокоридори, які охоплюють більшість об'єктів і територій природно-заповідного фонду. Обгрунтовано територіально-функціональну структуру регіональної екомережі в розрізі фізико-географічних районів у межах регіону дослідження, створено низку картосхем. Визначено шляхи ландшафтно-екологічної оптимізації території дослідження за умов проектування екомережі, напрями раціонального землекористування в межах Кіровоградщини, висвітлено суспільно-економічне значення розробленої природоохоронної стратегії для регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР4-4КІР)08 + Б1(4УКР-4КІР) в75,022
Шифр НБУВ: РА376239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Євсюков Т.О. 
Державний земельний кадастр як інформаційна основа еколого-економічної оцінки використання земель: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Т.О. Євсюков ; Держ. п-во "Голов. н.-д. та проект. ін-т землеустрою". — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено науковий аналіз механізмів еколого-економічної оцінки використання земель на базі земельно-кадастрової інформації, обгрунтовано теоретичні засади цього процесу. Висвітлено історичні, соціальні та економічні передумови розвитку земельного кадастру як інформаційної бази для еколого-економічної оцінки використання земель. Розроблено принципи формування земельно-кадастрової інформації, а також нормативно-правового забезпечення цієї оцінки як природного ресурсу. Виявлено сучасний стан інформаційного забезпечення використання земель. Визначено систему земельно-кадастрової інформації та підходи до оцінки її ефективності. Розроблено класифікацію інформації у складі земельного кадастру. Обгрунтовано напрямки удосконалення структури еколого-економічної інформації стосовно стану та використання земель. Запропоновано підходи до стандартизації, що стосується оцінки екологічної ефективності управління землекористуванням. Наведено геопросторовий підхід до еколого-економічної оцінки земель та здійснено його апробацію на прикладі Київської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА337512

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ликова В. В. 
Державні селяни Південної України в першій половині XIX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. В. Ликова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено умови та процес формування державного селянства півдня України як єдиної соціальної категорії, наведено класифікацію груп державних селян за різними ознаками. Досліджено правове становище державних селян, особливості їх землеволодіння та землекористування на півдні України. Визначено напрямки й особливості розвитку сільського господарства селян. Простежено вплив історичного минулого регіону на духовну культуру державних селян Південної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)472-283
Шифр НБУВ: РА373771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Цибуленко Л.О. 
Діяльність органів самоврядування Одеси, Миколаєва. Херсона щодо формування і розвитку муніципальної земельної та виробничої власності в кінці ХІХ - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.О. Цибуленко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено етапи становлення муніципального землеволодіння та організацію громадським управлінням системи землекористування, вплив на ці процеси формування транспортної мережі на Півдні України та участь в ньому міського самоврядування. Висвітлено механізми розвитку муніципального підприємства (скотопереробного, енергетичного, водопостачального, транспортного та ін. комплексів). Простежено розвиток муніципальної власності та роботу самоврядування в даній сфері за умов політичних трансформацій 1917 - 1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)52-536 + Х2(4Укр)5-623.131
Шифр НБУВ: РА315905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Волчко Є. П. 
Дослідження техногенного впливу на ринкову вартість земельних ділянок в межах населених пунктів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.04 / Є. П. Волчко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано нагальність переходу від економічної до еколого-економічної моделі в регулюванні земельних відносин в Україні як основи забезпечення збалансованого та сталого розвитку міського землекористування за ринкових умов, деталізовано поняття "техногенні чинники навколишнього середовища " й обгрунтовано триєдину природу їх впливу на формування ринкової вартості земельних ділянок. Розроблено методичні засади експертного оцінювання земельних ділянок у межах населених пунктів з врахуванням впливу техногенних чинників. Вдосконалено геоінформаційні моделі розрахунку функцій бажаності для оцінювання стану довкілля та підтримки прийняття рішень щодо врахування факторів техногенного впливу в проектах експертного грошового оцінювання земельних ділянок. Одержано оцінки рівня впливу техногенних чинників на ринкову вартість земельних ділянок на регіональному та локальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517
Шифр НБУВ: РА374107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ісаченко Н.В. 
Екологічні та економічні засади зонування земель як передумова сталого розвитку землекористування: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Н.В. Ісаченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади диференційованого землекористування, обгрунтовано еколого-економічну сутність диференційованого використання земельних ресурсів (ЗР). Визначено історичні передумови поділу земельного фонду на категорії за основним цільовим призначенням. Розглянуто земельну реформу як провідний чинник удосконалення системи управління землекористуванням. Подано комплексну оцінку ЗР за придатністю до використання. Досліджено зонування земель (ЗЗ) як комплексний метод управління землекористуванням на засадах сталого розвитку. Викладено методичні підходи до проведення ЗЗ на засадах сталого розвитку (СР) територій. Визначено еколого-економічні та соціальні засади формування СР землекористування. Проаналізовано світовий досвід застосування механізмів ЗЗ. Розглянуто природно-сільськогосподарське районування як основу ЗЗ сільськогосподарського призначення. Запропоновано підходи до ЗЗ за умов ринкових земельних відносин. Розроблено еколого-економічну модель ЗЗ на місцевому та регіональному рівнях на Київщині. Розроблено пропозиції щодо землевпорядного забезпечення ЗЗ, встановлено еколого-економічний ефект від проведення ЗЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2
Шифр НБУВ: РА372681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Касіяник І. П. 
Еколого-географічний аналіз та оцінка використання земель (на матеріалах Хмельницької області): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / І. П. Касіяник ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено чинники деструктивного впливу регіональної структури землекористування на природне середовище. Уточнено екологічні параметри збалансованості землекористування для регіонів з різними фізико-географічними умовами. Проведено компонентну характеристику просторової структури основних форм землекористування у розрізі локальних адміністративних таксонів, які виступають суб'єктом власності земельних ресурсів. Проведено оцінку регіональних таксонів відносно екологічних параметрів збалансованості землекористування. Запропоновано перспективні напрямки оптимізації землекористування на підставі вдосконалення територіальних схем планування структури земель, розвитку альтернативних екологічно-безпечних форм природокористування та розбудови екологічної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХМЕ)1
Шифр НБУВ: РА375990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Герасимів З.М. 
Еколого-географічні особливості оптимізації землекористування східної частини Опілля в межах Тернопільської області: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / З.М. Герасимів ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання еколого-географічної оптимізації території східної частини Опілля. Узагальнено теоретико-методологічні напрацювання проведення еколого-географічного аналізу та оцінки землекористування. Визначено співвідношення земель під природною рослинністю та антропогенізованих в розрізі сільських рад та виділено райони, що потребують оптимізації структури землекористування. Поділено ареали з різним ступенем антропогенного перетворення ландшафтів. Наведено критерії оптимальності для досліджуваної горбогірної території. Викладено напрями ландшафтно-екологічної оптимізації території та раціонального використання її агропотенціалу, обгрунтовано перспективи розвитку туристсько-рекреаційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ТЕР)1 + Д821(45УКР3-4ТЕР)6 +
Шифр НБУВ: РА352886

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Петровська М.А. 
Еколого-геоморфологічний аналіз Розточчя і прилеглої території: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / М.А. Петровська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

З'ясовано особливості генези, історії розвитку, динаміки та тенденції трансформації геоморфосфери та взаємопов'язаних з нею компонентів довкілля в межах Розточчя та території, яка з ним межує, здійснено їх історико-географічний та еколого-геоморфологічний аналіз, подано кількісну оцінку сучасного стану, визначено напругу еколого-геоморофологічної та еколого-географічної ситуації на рівні таксонів геоморфологічного районування та землекористування найнижчого рангу, з'ясовано особливості впливу екологічних ситуацій на життєдіяльність людини, обгрунтовано оптимізаційні заходи для забезпечення регулювання розвитку небезпечних процесів, оптимізації природокористування та зниження екологічної напруги в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР)08
Шифр НБУВ: РА314159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського