Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (1677)Книжкові видання та компакт-диски (329)Журнали та продовжувані видання (69)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 137
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Плєшков С.П. 
Автоматизація управління енергоспоживанням в сільськогосподарському виробництві в умовах невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.П. Плєшков ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу процесів енергоспоживання обгрунтовано напрями енергозбереження у технологічних процесах сільськогосподарського виробництва з використанням автоматизованих систем управління енергоспоживанням. Розроблено стохастичні моделі графіків електричних навантажень, математичні моделі й алгоритми оперативного управління та прогнозування енергоспоживання за умов невизначеності апріорної та поточної інформації. Розглянуто питання оптимізації процесів вироблення електроенергії комплексною електроенергетичною системою та управління енергоспоживанням за рахунок зсуву графіків технологічних процесів. Розроблено алгоритм управління, архітектуру та апаратний склад програмно-технічного комплексу, на базі об'єктно-орієнтованих інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П076 +
Шифр НБУВ: РА326584

Рубрики:

      
2.

Короленко В.В. 
Вдосконалення організації оподаткування в системі державного регулювання розвитку національної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.В. Короленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти оподаткування в системі податкового регулювання економічного розвитку національного господарства за сучасних умов модернізації державного управління в Україні на основі ринкових відносин. Показано значення "податкових важелів" у комплексі заходів реалізації економічної політики держави. Проведено розрахунки на підставі офіційних статистичних даних за 2002 - 2006 рр., виявлено ступінь варіювання економічних показників по Україні в цілому та Харківщині під впливом оподаткування. Запропоновано комплекс першочергових заходів у сфері податкового регулювання. Зокрема, обгрунтовано необхідність введення диференційного підходу до оподаткування суб'єктів господарювання залежно від мети їх створення та стану активів. Наведено пропозиції щодо введення пільгових податкових режимів для пріоритетних галузей національної економіки. Показано необхідність урахування змін економічної конюнктури у процесі нарахування податків, а також стимулювання енергозбереження й економії природних ресурсів, сприяння диверсифікації наукових, технічних досягнень, нових ринків і виробництв шляхом вкладень у людський капітал. Розроблено пропозиції щодо удосконалення організації оподаткування у машинобудівному комплексі. Запропоновано методику обгрунтування податкового регулювання з урахуванням рентабельності господарської діяльності відносно до затрат з використанням критерію "нейтральності" оподаткування. Наведено рекомендації щодо покращання системи податкового стимулювання з метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів і створення сприятливого інвестиційного клімату у національній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА363066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чарний Д.В. 
Вдосконалення способів водо- і енергозбереження в розгалужених зрошувально-обводнюючих системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.05 / Д.В. Чарний ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням раціонального використання води і електроенергії в системах водного господарства. Уточнена методика визначення розрахункових витрат води на тваринницьких фермах, яка враховує процедурні операції по утриманню тварин. Розроблені нові технологічні схеми і конструкції водозабірно-очисних споруд з пінополістирольним фільтрувальним завантаженням, встановлено їх оптимальні конструктивні та технологічні параметри. Розроблені методики розрахунку витрат води за парціальною схемою в трубах великого діаметру розгалужених водорозподільчих систем та виявлення місць витоків води з них за допомогою манометричної зйомки. Запропоновані оптимальні графіки роботи насосів та методика їх підбору для економії витрат електроенергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.5,022

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Сергейчук О.В. 
Геометричне моделювання фізичних процесів при оптимізації форми енергоефективних будинків: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / О.В. Сергейчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади геометричного моделювання фізичних процесів у атмосфері, теплоізоляційній оболонці будинків та внутрішньому середовищі з метою розв'язання задачі оптимізації форми енергоефективних будинків. Досліджено закономірності зміни оптимальної форми тіл, що знаходяться у різних енергетичних полях: за власного та невласного точкового джерела тепла, заданого функцією енергетичної освітленості площини, перпендикулярної довільному напряму. Установлено закономірності, що дозволяють оптимізувати форму будинків і розподіл утеплювача їх теплоізоляційних оболонок. Розроблено нову комп'ютерну модель надходження атмосферної радіації, яка дозволяє розв'язувати оптимізаційні задачі у будівництві, зокрема, з оптимізації форми енергоефективних будинків, а саме: розраховувати двовимірні масиви енергетичної освітленості площини, орієнтація яких задана азимутами та кутовими висотами, від прямої, розсіяної та відбитої від підстильної поверхні сонячної радіації, а також теплової довгохвильової. Здійснено геометричне моделювання задач будівельної кліматології, тепло- та світлотехніки й акустики, що впливають на енергоефективність будинків. Результати роботи впроваджено у нормативні документи з питань, пов'язаних з енергозбереженням під час проектування та реконструкції будинків; у навчальні посібники та методичні вказівки для підготовки фахівців архітектурно-будівельного профілю в Україні й Афганістані, в практику архітектурно-будівельного проектування в Україні та Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113 +
Шифр НБУВ: РА359487

Рубрики:

      
5.

Уханова І.М. 
Гігієнічна та технологічна оцінка підлог і їх вплив на продуктивність та здоров'я корів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / І.М. Уханова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено оцінку підлог різних конструкцій (гігієнічна, санітарно-токсикологічна, мікробіологічна), проаналізовано їх вплив на мікроклімат, клініко-фізіологічний стан та продуктивність корів. Досліджено етологію корів, їх захворюваність на мастити і санітарну якість молока, висвітлено ефективність утримання тварин на підлогах з теплозахистом. Наведено рекомендації щодо використання полімерних плит для покриття підлог та підвищення продуктивності тварин, поліпшення фізіологічного статусу корів та енергозбереження на підприємствах з виробництва молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.541 +
Шифр НБУВ: РА336398

Рубрики:

      
6.

Костенок Я. О. 
Державне регулювання енергозбереження в промисловості України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Я. О. Костенок ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність, зміст, напрямки, методи й інструменти державного регулювання енергозбереження. Проведено грунтовний аналіз ефективності використання енергоресурсів та енергоефективності національного господарства, оцінено результативність реалізації політики енергоощадження на підставі визначеної системи макроекономічних показників і чинників впливу на енергоефективність. Розкрито особливості впливу структури промислового виробництва та технологічного рівня на ефективність використання енергоресурсів і реалізацію політики енергоощадження, встановлено основні проблеми та можливості для удосконалення державного регулювання енергоощадження. Проаналізовано розвиток політики управління енергоефективністю, а також визначено систему індикаторів, що дозволяє встановити зв'язок між фактичним станом промисловості. Запропоновано механізм стимулювання впровадження енергозберігального обладнання на енергоємних промислових підприємствах через застосування коригувального коефіцієнта, який характеризує ефективність реалізації енергозберігальних заходів і безпосередньо впливає на величину податкової пільги. Побудовано й апробовано модель енергоємності промислового виробництва на базі симультативних рівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-553.81-21
Шифр НБУВ: РА382100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Худаєв 
Державне регулювання енергозбереження в сільському районі (на матеріалах Грайворонського району Белгородської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Дмитро Васильович Худаєв ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1998. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Рос)320-554 + У9(4Рос-4Бел)320-554
Шифр НБУВ: РА311991

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Лапко О.О. 
Державне регулювання інноваційної діяльності: економічний механізм і його вдосконалення: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / О.О. Лапко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено інноваційні процеси та їх вплив на економічний розвиток суспільства в контексті державного регулювання. Розглянуто розвиток теорії інноваційних процесів та стан інноваційного підприємництва за умов глобальних змін в світовій економіці, перспективи розвитку інноваційної сфери в Україні. Проаналізовано економічний механізм стимулювання інноваційної діяльності та наведено пропозиції щодо його вдосконалення. Подано концепцію розробки стратегії управління інноваційною діяльністю та механізм її реалізації. Особливу увагу приділено механізмам реалізації державної інноваційної політики в енергозбереженні та екологізації, а також розгляду перспектив розвитку інноваційної сфери в регіонах (на прикладі Прикарпаття).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21
Шифр НБУВ: РА308531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кошева Г. О. 
Державні механізми управління енергозбереженням: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Г. О. Кошева ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Узагальнено сучасні наукові погляди щодо сутності поняття "енергозбереження". Виявлено особливості реалізації державної політики енергозбереження в Україні та розвинених країнах. Досліджено ефективність застосування державних механізмів управління енергозбереженням, що дозволило виявити причини, які обумовили низькі результати реалізації державної політики енергозбереження в Україні. Розроблено методичний підхід до управління енергозбереженням, який передбачає реформування організації бюджетного процесу шляхом застосування програмно-цільового методу та дозволяє забезпечити своєчасне виявлення зниження результативності системи управління даним процесом. Обгрунтовано напрями розвитку організаційного й економічного механізмів управління енергозбереженням на підставі узгодження інтересів суб'єктів господарювання й органів державної влади. Розроблено пропозиції щодо удосконалення інформаційного механізму управління енергозбереженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554.081-21,01 + Х819(4УКР)122.1
Шифр НБУВ: РА384440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сотник І.М. 
Еколого-економічні основи управління енергозбереженням: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.М. Сотник ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 22 с. — укp.

Удосконалено науково-методичні підходи до еколого-економічної оцінки ефективності енергоощадних заходів на рівні підприємства та території для формування адекватних еколого-економічних механізмів прийняття обгрунтованих рішень щодо управління енергозбереженням. Удосконалено методичні підходи до еколого-економічного обгрунтування енергозбереження на мікро- та макроекономічному рівнях. Розроблено систему показників для оцінювання еколого-економічної ефективності енергоощадних заходів на рівні підприємства, території, а також оцінки впливу реалізації енергоощадних заходів на доходи територіального бюджету. Запропоновано підходи до формування еколого-економічного механізму управління енергозбереженням на рівні території з урахуванням розробленої системи еколого-економічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-554.081-28-21
Шифр НБУВ: РА319148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Запухляк І. Б. 
Економічний механізм енергозбереження газотранспортних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. Б. Запухляк ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто управління енергозбереженням у процесі виробничо-господарської діяльності газотранспортних підприємств. Проведено діагностику енергоспоживання як передумову вдосконалення економічного механізму енергозбереження вітчизняних газотранспортних підприємств. Оцінено ефективність функціонування економічного механізму енергозбереження газотранспортних підприємств. Запропоновано її підвищення на базі ефективного використання стимулів щодо раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів та інструментів регулювання енергозбереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)377,6-554,081
Шифр НБУВ: РА371300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кравцова Л.В. 
Економічний механізм мотивації впровадження енергозберігаючих технологій у житлово-комунальне господарство: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Л.В. Кравцова ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано комплексний підхід та розроблено практичні рекомендації з визначення ефективності економічної мотивації впровадження енергозберігальних технологій у житлово-комунальному господарстві (ЖКГ). Проведено теоретичне обгрунтування сутності та структури економічного механізму мотивації впровадження енергозберігальних технологій у ЖКГ регіону, розроблено методичні підходи до аналізу резервів економії енергоресурсів під час утримання та експлуатації житлового фонду. Вдосконалено систему показників енергозбереження з обгрунтуванням та розрахунками енергоємності, енерговіддачі й енергозбереження. Наведено методичні підходи до визначення якості житлово-комунальних послуг за урахування результатів впровадження енергозберігальних технологій, які підвищують соціально-економічну ефективність функціонування ЖКГ і впливають на комфортність життєдіяльності домогосподарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-554.081 +
Шифр НБУВ: РА344224

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гришко В.В. 
Економічні та організаційно-технологічні резерви підвищення енергетичної ефективності виробництва і використання кормів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.В. Гришко ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням ресурсо- і енергозбереження у системі "виробництво - використання кормів" (на прикладі аграрних підприємств Полтавської області - типової для зони Лісостепу України). В дисертації висвітлено новий напрямок в економіці "виробництво - використання кормів", який грунтується на системному і комплексному використанні економіко-енергетичної оцінки технологій, технічних засобів і готової продукції. Обгрунтовано резерви і шляхи ресурсо- і енергозаощадження в системі "виробництво - використання кормів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.157

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Діхтяр Т. В. 
Енергозбереження в тепломасообмінних процесах очищення викидів від промислових об'єктів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / Т. В. Діхтяр ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз існуючих методів очистки шкідливих викидів промислових об'єктів з використанням води та водних розчинів і способів їх аерації. Встановлено, що за пневматичній аерації неможливо зберегти раціональну структуру руху потоків води, які взаємодіють, розчиненого повітря за умов постійної подачі та відведення рідини. Виявлено, що зміна температури рідини впливає на параметри процесу очистки шкідливих викидів промислових об'єктів з використанням води та водних розчинів і способів їх аерації через густину та коефіцієнт поверхневого натягу рідини. Визначено області раціонального використання пневматичної та пневмомеханічної аерації для забезпечення енергоощадності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692
Шифр НБУВ: РА373107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Міленін А.М. 
Енергозбереження тракторних агрегатів при збиранні коренеплодів цукрового буряка: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.М. Міленін ; Харк. нац. техн. ун-т сільськ. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано закономірність зміни тягового коефіцієнта корисної дії трактора за безперервного завантаження коренеплодів цукрового буряка в кузов причепа (напівпричепа) транспортером бурякозбирального комбайна, яка дозволяє рекомендувати оптимальне завантаження трактора від причепа (напівпричепа). Експериментально визначено негативні крутівні моменти в елементах трансмісії тракторів серії ХЗ-150 К під час агрегування з завантаженими причепами 1ПТС-9+3ПТС-12, що призводить до підвищених динамічних навантажень тракторного агрегату. Розвинуто теорію управління трактором, яка дозволяє оцінити керованість тракторного агрегату у разі перерозподілу вертикальних навантажень за осями. Удосконалено теорію тягово-зчіпних властивостей трактора стосовно визначення за критерієм енергозбереження основних параметрів тракторних агрегатів під час роботи за умов підвищеної вологості грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.215.2 + П072.842.152 +
Шифр НБУВ: РА349089

Рубрики:

      
16.

Чуєнко Р.М. 
Енергозбереження у підготовці кормів до згодовування при використанні асинхронних електродвигунів з внутрішньою ємнісною компенсацією реактивної потужності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / Р.М. Чуєнко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено фізичні процеси та ефекти в асинхронному двигуні з внутрішньою ємнісною компенсацією реактивної потужності, зокрема, вплив числа фаз обмотки статора на ефективність двигуна, спільну дію двох МРС напівобмоток фази статора з різною просторовою та часовою орієнтацією струмів, а також підмагнічувальну дію ємнісного струму в компенсованому двигуні. Розроблено математичну модель асихронного двигуна з внутрішньою ємнісною компенсацією реактивної потужності з урахуванням його особливостей. Вивчено електромеханічні процеси перетворення електричної енергії у механічну в асинхронному двигуні з внутрішньою ємнісною компенсацією реактивної потужності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632.2 +
Шифр НБУВ: РА320464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Панцир Ю.І. 
Енергопотоки та енергозбереження на підприємствах по виробництву продукції свинарства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / Ю.І. Панцир ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено структури енерговитрат на свинарських підприємствах різної виробничої потужності, проведено біоенергетичну оцінку технологій за допомогою коефіцієнта біоенергетичної ефективності, з використанням експериментальних даних отримано регресійну модель та оптимізаційний функціонал мінімізації питомих енерговитрат. Обгрунтовано параметри та розроблено інформаційно вимірювальну систему контролю та технічного обліку енерговитрат, особливістю якої є можливість управління технологічними режимами відповідно до поточного стану біотехнічної системи. Наведено рекомендації щодо зниження питомих енерговитрат для свинарських підприємств з промисловою технологією відгодівлі свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.65 в641
Шифр НБУВ: РА317560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Захаров Р.Ю. 
Забезпечення екологічної безпеки та енергозбереження при роботі підкачувальних зрошувальних насосних станцій (на прикладі водогосподарчого комплексу Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Р.Ю. Захаров ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2005. — 20 с. — укp.

На прикладі водогосподарського комплексу (ВГК) Автономної Республіки Крим (АРК) науково обгрунтовано комплексний спосіб забезпечення екологічної безпеки й енергоощадження за роботи підкачувальних зрошувальних насосних станцій (ПНС). Обгрунтовано вплив ПНС на еколого-меліоративний стан природничо-технічних систем (ПТС) зрошуваних угідь та приляглих до них територій. Уперше запропоновано методику підбору кількості та марок основних насосів за показниками експлуатаційних режимів ПНС як спосіб забезпечення високого стійкого рівня екологічної безпеки й енергоощадження під час роботи ПНС. Розроблено методику оцінки екологічної надійності ПНС за надійністю елементів, які лімітують надійність системи, з урахуванням резервування та експлуатаційних режимів. Проаналізовано еколого-меліоративну обстановку території АРК, відмови ПНС ВГК АРК і визначено основні фактори впливу на екологічну безпеку за умов роботи ПНС у структурі ПТС зрошуваних угідь і приляглих до них територій, а також визначено експлуатаційні режими та графіки роботи ПНС з урахуванням умов функціонування зрошуваних систем Криму. Запропоновано методику розрахунку економії енерговитрат під час підбору насосів і роботи ПНС за показниками експлуатаційних режимів, а також методику розрахунку діаметра обточеного робочого колеса та робочих характеристик насоса з обточеним робочим колесом. Оцінено проектну та фактичну екологічну експлуатаційну надійність існуючих ПНС ВГК АРК та проаналізовано енерговитрати цих ПНС. Здійснено прогнозну оцінку рівня екологічної надійності та узагальнено прогнозну оцінку економії енерговитрат у разі реконструкції існуючих ПНС ВГК АРК під час підбору насосів і роботи ПНС за показниками експлуатаційних режимів. Наведено рекомендації щодо застосування методик за умов нового проектування та у разі реконструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.314.1 +
Шифр НБУВ: РА338051

Рубрики:

      
19.

Сергєєв Р. С. 
Засоби забезпечення раціонального використання і збереження електричної енергії в Україні (адміністративно-правовий аспект): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р. С. Сергєєв ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття засобів забезпечення раціонального використання та збереження електричної енергії, проведено їх класифікацію, основним критерієм якої є поділ даних заходів залежно від характеру функцій, які вони виконують на засоби переконання, засоби заохочування або стимулювання та засоби адміністративного примусу. Висвітлено пріоритетні напрямки стимулювання збереження електричної енергії, розкрито їх зміст і визначено порядок впровадження. Встановлено, що адміністративно-примусові засоби забезпечення раціонального використання та збереження електричної енергії застосовуються з метою запобігання порушенням правил, норм і стандартів щодо вироблення, використання та збереження електричної енергії, припинення порушень в електроенергетичній сфері, покарання осіб, які вчинили такі правопорушення. Запропоновано внести доповнення до Закону України "Про енергозбереження", Закону України "Про електроенергетику", Правил користування електричною енергією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122.1
Шифр НБУВ: РА376337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Фик М.І. 
Зменшення енерговитрат газотранспортних систем з урахуванням сезонних чинників: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.І. Фик ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто взаємозв'язок між особливостями геометричної структури газопроводів, закономірностями термогазодинамічних процесів руху газу, особливостями впливу сезонних чинників та енерговитратністю транспортування газу. Запропоновано комплекс методів і технічних пристроїв енергозбереження в трубопровідному транспорті газу. Методом математичного моделювання встановлено взаємозв'язок між величиною шляхових відборів і підкачувань газу та тривалістю стабілізації нестаціонарного процесу і величиною амплітуди змін режимних параметрів. Виявлено, що у кінці відводів величина надлишкового з точки зору транспортування тиску газу становить від 2 до 5 МПа. Розкрито значний вплив міжниткових перемичок на пропускну здатність, режимні параметри та енерговитратність експлуатації кільканиткових газопроводів. Висвітлено стратегію переоснащення газотраспортних систем з точки зору енергозбереження. Показано, що застосування запропонованих регулятора тиску і теплового насоса, конструкції яких захищені патентами, дають змогу ефективно використати надлишкові ресурси тиску у кінці відводів, що призводить до помітного зменшення енерговитратності газопостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-022.2
Шифр НБУВ: РА370683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського