Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (89)Книжкові видання та компакт-диски (142)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОЛОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Савка І.Г. 
Встановлення судово-медичних критеріїв переломів коротких трубчастих кісток кисті при травмах тупими предметами за даними клінічних, морфологічних, експериментальних та експертних досліджень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / І.Г. Савка ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено судово-медичні критерії переломів коротких трубчастих кісток кисті, одержаних внаслідок ушкодження тупими предметами. Встановлено залежність між умовами виникнення переломів та їх локалізацією, морфологією і характером. Виявлено, що найбільш поширеними видами даних травм є основний та опосередкований переломи, визначено їх особливості. Встановлено, що переломи п'ясткових кісток та фаланг пальців виникають у місці прикладання сили і характеризуються наявністю косопоперечних та поперечних ліній з переважанням ознак розтягнення кісткової тканини на долонній, а ознак стиснення - на тильній поверхні кісток; опосередковані (конструкційні) переломи виникають на віддалі від місця прикладання сили, мають косі й поздовжні лінії та протилежне взаємовідношення ознак стиснення і розтягнення кісткової тканини, перебіг процесу їх руйнації можна прослідкувати за стереомікроскопічною картиною країв переломів цих кісток. Відзначено вплив анатомо-структурних особливостей будови на закономірності виникнення переломів окремих відділів кісток кисті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.24 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА329331

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Горлов Д. С. 
Електродермальні потенціали як показники функціонального стану організму людини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Д. С. Горлов ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості змін фазичних і токсичних складових електродермальних потенціалів, температури, інтенсивності потовиділення на долоні, глибини дихальних рухів та їх взаємозв'язки з індивідуальними рівнями алекситимії, емпатії, показниками за тестом "Синдрому хронічної втоми" під час спокою та за функціональних навантажень у людини. Встановлено, що зміни електродермальних потенціалів як під час, так і після функціональних навантажень різного типу (комп'ютерна гра, математичне тестування, перегляд емоційно негативно-забарвлених відеофрагментів) виявляють вірогідні зв'язки зі змінами неспецифічного збудження, настрою, емоційними складовими, змінами інших фізіологічних параметрів, а також відрізняються за характером змін залежно від типу навантаження. Виявлено вірогідні кореляційні зв'язки електродермальних потенціалів з індивідуальними рівняннями емпатії, алекситимії та проявами синдрому хронічної втоми обстежуваних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093
Шифр НБУВ: РА385953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Раббані Фазал 
Застосування еритропоетину для лікування ранньої анемії недоношених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Раббані Фазал ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено терміни розвитку ранньої анемії недоношених (РАН), її клініко-гематологічні особливості та обгрунтовано призначення високих доз рекомбінантного людського еритропоетину (рлЕП). Зазначено, що РАН є результатом особливостей адаптації періоду новонародженості недоношеної дитини. Доведено, що вона виникає у 73,9 % дітей на протязі першого місяця життя, а у 26,1 % - після першого місяця. Виявлено, що особливістю даної анемії є наявність "фізіологічного анізоцитозу" та великих об'ємних еритроцитів з високим вмістом гемоглобіну. Показано, що клінічно характерні порушення периферичної гемодинаміки у вигляді блідості шкірних покривів, долонь, прозорості мочок вух, зниження рухової активності. Зазначено, що для лікування РАН обгрунтованим є застосування рлЕП у дозах 400 ОД/кг 3 рази на тиждень, тобто 1 2000 од/кг. Встановлено, що побічних явищ у процесі застосування рлЕП не виявлено, можна лише говорити про деяке продовження термінів відновлення фізіологічної втрати маси тіла дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033-52 +
Шифр НБУВ: РА324447

Рубрики:

      
4.

Дмитрів І.В. 
Клініко-діагностичні аспекти гострого тромбофлебіту нижніх кінцівок та обгрунтування тактики лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.В. Дмитрів ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку концентрації розчинної міжклітинної адгезивної молекули I типу (sICAM-I) в до- та післяопераційному періоді як безпосереднього показника ендотеліальної дисфункції за гострого тромбофлебіту (ГТФ). На підставі аналізу змін кінцевого продукту перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) - малонового диальдегіду (МДА) розроблено критерії прогнозування ускладнень післяопераційного періоду. Встановлено особливості показників гемостазіограми місцевої та системної крові у чоловіків і жінок з ГТФ. Доведено відмінність компенсаторно-пристосувальних змін гемостазу у осіб обох статей в різні періоди лікування, обгрунтовано проведення хірургічного втручання, особливо в ранні терміни, з метою якнайшвидшої реабілітації хворого. Розглянуто можливість мультифакторного типу успадкування ГТФ та варикозного розширення вен (ВРВ), встановлено явище генетичного імпринтінгу, ідентифіковано групи ризику цих захворювань. Визначено клініко-генетичні маркери спадкової схильності щодо цих недуг, показано можливість і ефективність математичного аналізу дерматогліфічних (ДГ) характеристик долонної та пальцевої поверхні обстежуваних осіб. Виявлено середовищні чинники ризику розвитку цих захворювань в поєднанні зі спадковими та стохастичними факторами. Встановлено особливості цитогенетичних змін за ГТФ та доцільність використання цих показників для визначення ефективності проведеного лікування. На основі отриманих даних створено програму раціонального обстеження хворих на ГТФ та ВРВ і здорових осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.014.7 +
Шифр НБУВ: РА328840

Рубрики:

      
5.

Чекмарьова Н.Г. 
Критерії спортивного відбору дітей і підлітків за показниками розвитку психомоторних здібностей: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Н.Г. Чекмарьова ; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено критерії спортивного відбору дітей і підлітків за показниками розвитку психомоторних здібностей. За результатами проведеного експериментального дослідження встановлено особливості онтогенетичного розвитку певних психомоторних здібностей, а саме: до просторової орієнтації, сприйняття та диференціації часу, до сприйняття та диференціації силових параметрів рухів і відчуття їх ритму. Визначено нормативи оцінювання розвитку психомоторних здібностей дітей віком 7 - 14-ти років за 7, 9 і 12-бальними сигмальними шкалами. Оцінено порогові значення фенотипічного прояву психомоторних здібностей і психомоторної обдарованості, що можуть бути використані в системі спортивного відбору. Досліджено асоціативні взаємозв'язки між показниками психомоторики та дерматогліфікою рук хлопців. Визначено дерматогліфічні маркери пальців і долонь рук, рекомендовані для використання у системі генетичного прогнозу. Визначено показники рівня розвитку психомоторних здібностей у спортсменів високого класу (чоловіків ігрових і швидкісно-силових видів спорту та жінок ігрових видів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51ф21(4УКР)18 + Ю983.511-724 +
Шифр НБУВ: РА364706

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Давидов М.В. 
Математичне та програмне забезпечення комп'ютерної системи ідентифікації елементів української жестової мови: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / М.В. Давидов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено математичне та програмне забезпечення комп'ютеризованої системи ідентифікації жестів української жестової мови у реальному часі. Запропоновано нову модифікацію методу навчання нейронних мереж зворотним поширенням похибки, яка дозволяє на 27 % зменшити кількість помилок розпізнавання кінців пальців долоні та на 44 % зменшити час навчання у порівнянні з методом спряжених градієнтів. Розроблено новий метод вибору прикладів для навчання нейромережевого класифікатора, який дозволяє застосувати технологію інтерактивного навчання з відео. Створено модель псевдодвовимірної неперервної деформації зображення, яку використано для порівняння форми долоні з еталоном. Виявлено, що дана модель дозволяє підвищити відсоток правильного розпізнавання форми долоні з 87 % до 94 %. Виявлено, що розроблена комп'ютеризована система ідентифікації жестів української жестової мови на тестовому наборі з 85-ти жестів правильно розпізнає 92 % жестів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш189.9=411.4 с51 +
Шифр НБУВ: РА367316

      
7.

Фурманов О.Ю. 
Первинний шов сухожиль згиначів пальців кисті в "критичній" зоні у дітей (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Ю. Фурманов ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі даних комплексного вивчення результатів первинного шва сухожиль згиначів пальців у "критичній" зоні кисті руки з'ясовано раніше не досліджені причини незадовільних результатів оперативних втручань: порушення кровопостачання пальця у разі травми обох власних долонних пальцевих артерій на ділянках 2B та 2C "критичної" зони, а також меншу стійкість сухожиль до прорізування шва в дітей у віці до 10 років. Установлено, що у випадку зазначеної травми в пальці виникає ішемія та субкомпенсований кровообіг. Клінічні прояви локальної ішемії в дітей мають свої особливості. Визначено, що ішемія тканин пальця сприяє поширенню рубцевого процесу в зоні сухожильного анастомозу та погіршує реінервацію пальця. Виявлено, що в дітей віком до 10 років сухожильна тканина має відносно меншу щільність упаковки пучків колагенових волокон першого порядку в пучках даних волокон другого порядку, меншу товщину епітенона, більший вміст пухкої та аморфної речовини. Ці особливості зменшують біомеханічну стійкість сухожилля до прорізування сухожильного шва. Наслідком цього є негативні результати, зумовлені повільним прорізуванням шва в сухожиллі, розтягненням анастомозу з утворенням у дефекті псевдосухожильної тканини. За відсутності умов відновлення цілісності пальця сухожилля поверхневого згинача пальця втрачається до 37 % сили згинання пальця. Можна припустити, що у разі відсутності сухожилля поверхневого згинача пальця внаслідок підвищеного навантаження на кільцеподібні частини волокнистої піхви в них виникають рубцеві зміни, а також адгезія між ними та сухожиллям глибокого згинача поза зоною шва. На підставі результатів проведених досліджень опрацьовано алгоритм відновлення сухожиль згиначів пальців кисті в дітей. Впроваджено новий спосіб накладання сухожильного шва та спосіб хірургічного лікування пошкодження сухожилків згиначів пальця, що містить виконання первинного тенодезу сухожилля поверхневого згинача. Визначено необхідний об'єм мікрохірургічного втручання у випадку ізольованого та сполученого ушкоджень сухожиль згиначів пальців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.474 +
Шифр НБУВ: РА325744

Рубрики:

      
8.

Гладишенко О.І. 
Прогнозування та профілактика спайкової хвороби очеревини на основі прогностичних критеріїв її виникнення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.І. Гладишенко ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше наведено комплексну оцінку соматотипу, показників пальцевої та долонної дерматогліфіки у здорових і хворих на спайкову хворобу очеревини чоловіків і жінок. Встановлено взаємозв'язок між показниками соматотипу, пальцевої та долонної дерматогліфіки та схильністю до розвитку спайкової хвороби очеревини. З урахуванням даного чинника розроблено об'єктивні критерії індивідуальної схильності до спайкоутворення. Обгрунтовано доцільність використання генетичних методів дослідження (вивчення дерматогліфіки та соматотипу) для формування груп ризику у хворих зі схильністю до спайкоутворення з метою проведення цілеспрямованої його профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6-5 +
Шифр НБУВ: РА348631

Рубрики:

      
Категорія:    
9.

Райд Фатхі Різігалла Сахавне 
Розробка методів і комп'ютерних засобів ідентифікації особи за зображенням долоні людини в системах контролю доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Райд Фатхі Різігалла Сахавне ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Створено метод ідентифікації людини за зображенням її долоні з метою використання в системах контролю доступу. Для досягнення поставленої мети використано метод аналізу кругової гістограми, створено метод визначення опорних точок моделі ознак та розроблено систему ознак для ідентифікації, які є інваріантними до афінних перетворень, що дало можливість зменшити вартість і покращити функціональність системи. На підставі результатів тестування розроблених та реалізованих методів й алгоритмів встановлено ефективність їх використання у задачах ідентифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.632.4 +
Шифр НБУВ: РА343081

Рубрики:

      
10.

Коцюбинська Ю. З. 
Комплексна судово-медична оцінка антропоскопічних, антропометричних і дерматогліфічних параметрів пальців рук для ідентифікації невідомої особи / Ю. З. Коцюбинська. — Б.м., 2021 — укp.

Встановлено дерматогліфічний фенотип етнотериторіальних груп, що проживають на території Івано-Франківської област. Визначено факторні дерматогліфічні критерії статевого диморфізму, етнотериторіального поліморфізму та білатеральної симетрії в досліджуваних групах. Виявлено комплекс антропоскопічних, антропометричних та дерматогліфічних ознак, які дозволили розробити алгоритм прогнозування зовнішньо-розпізнавальних особливостей людини за використанням дерматогліфічних параметрів середніх та проксимальних фаланг пальців рук. Класифікація шкірних візерунків середніх і проксимальних фаланг пальців рук (Шпак ЛЮ, 2003) була розширена та доповнена такими морфологічними ознаками, які можуть бути ульнарно (U) та радіально (R) орієнтованими: комбінований/лінійний (L/S); хвиля/прямий (V/S); дистальна дуга/прямий (Ad/S); проксимальна дуга/прямий (Ap/S). Отримані в ході дослідження дані фенотипів згаданих етнотериторіальних груп були включені в комп'ютерну ідентифікаційну програму. Розроблено, апробовано та впроваджено в експертну практику спосіб отримання дерматогліфів пальців рук і ніг та спосіб покращення якості зображень дерматогліфів долонь і стоп та класифікацію шкірних візерунків середніх і проксимальних фаланг пальців рук. Ключові слова: ідентифікація особи, дерматогліфіка, фенотип. Галузь – медицина.^UEstablished dermatoglific phenotype of ethno-territorial groups living in Ivano-Frankivsk region. It was found that the factor criteria for determining the general phenotypic traits in the studied ethno-territorial and sexual groups. Detected factor dermatoglific criteria of sexual dimorphism, ethno-territorial polymorphism and bilateral symmetry in research groups. Was discovered the complex of antroposkopic, anthropometric and dermatoglyphic signs that allowed to develop algorithm for predicting external recognition human features, using human dermatoglyphic parameters of middle and proximal phalanges of hands. The classification of skin patterns of the middle and proximal phalanges of the fingers (Shpak LYu, 2003) was expanded and supplemented by the following morphological features, which can be ulnar (U) and radially (R) oriented: "combined linear" (L/S); "Wave/straight" (V/S); "Distal arch/straight" (Ad/S); "Proximal arc/straight" (Ap/S). The data obtained during the study of the phenotypes of the studied ethno-territorial groups were included in a computer identification program. Developed, tested and implemented in expert practice a method of obtaining dermatoglyphs of fingers and toes and a method of improving the image quality of dermatoglyphs of palms and feet and classification of skin patterns of the middle and proximal phalanges of the fingers. Key words: personal identification, dermatoglyphics, phenotype. Branch – medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Ван Я. -. 
Реалізація міжпредметних зв’язків у процесі вивчення музики школярами в закладах загальної середньої освіти КНР: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Я. -. Ван. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації здійснено комплексний порівняльний аналіз теоретичних положень та практичного досвіду реалізації міжпредметних зв’язків у процесі вивчення музики школярами в закладах загальної середньої освіти КНР для визначення перспективних напрямів використання педагогічно цінних ідей у сучасних умовах розвитку китайської та української загальної середньої освіти. Актуальність дослідження зумовлена такими основними чинниками, як: процеси гуманізації освітнього процесу та особлива роль музичного мистецтва у розв’язанні цих завдань; значущість якісної музичної освіти школярів, яка здатна виховувати гармонійну особистість, її культуру і цінності; важливість формування у школярів цілісних знань та єдиної, цілісної картини світу; педагогічна доцільність порівняльних досліджень щодо реалізації міжпредметних зв’язків у процесі вивчення музики школярами в закладах загальної середньої освіти різних країн світу, зокрема КНР та України. На основі аналізу широкого спектру наукових джерел розкрито витоки ідеї реалізації міжпредметних зв’язків в музичній освіті в історикопедагогічній думці КНР та України, проаналізовано й уточнено суть основних понять, що стосуються проблеми дослідження: «міжпредметні зв’язки», «інтеграція», «освітня інтеграція»; схарактеризовано види та функції міжпредметних зв’язків у музичній освіті школярів. Розкрито міжпредметні зв’язки музичного мистецтва з різними навчальними предметами (мова і література, математика, історія, географія, краєзнавство, інформатика, образотворче мистецтво тощо). Схарактеризовано реалізацію міжпредметних зв’язків у змісті музичної освіти школярів у закладах загальної середньої освіти КНР через упровадження інтегрованих навчальних курсів, реалізацію зв’язків музичного мистецтва з іншими навчальними предметами, урахування регіональності у процесі вивчення музики школярами. Розкрито реалізацію міжпредметних зв’язків через організаційні форми (інтегровані уроки, проведення конкурсів, постанови музичних п’єс, вистав театру тіней, шоу талантів тощо) та методи (пальчикові ігри та різні ігрові вправи, метод «попутного» навчання, метод співу «по пальцях розкритої долоні», малюнок тушшю на рисовому папері за допомогою пензлика, малювання мелодії, метод проєктів, шумовий оркестр, складання пісень і віршів, порівняння пісень, написання мелодії до вірша, інсценізація, декламація, спів пісень, інтерпретація прослуханих музичних творів, визначення їх форми і жанру, сприймання та порівняння звучання музичних інструментів різних народів світу, зіставлення та порівняння музичних творів різних стилів тощо) музичної освіти школярів.^UThe thesis presents the comprehensive comparative analysis of the theoretical foundations and practical experience in implementing interdisciplinary connections in the process of music education for secondary school students in the People’s Republic of China in order to determine perspective directions for the use of pedagogically valuable ideas in the modern conditions of development of Chinese and Ukrainian general secondary education. The relevance of the study is caused by such main factors as: the processes of humanization of the educational process and the special role of musical art in solving these tasks; the importance of schoolchildren’s high-quality musical education, which is able to form a harmonious personality, his culture and values; the importance of forming schoolchildren’s integral knowledge and a single, integral picture of the world; the pedagogical expediency of comparative studies on the implementation of interdisciplinary connections in the process of music education for secondary school students in different countries of the world, in particular the People’s Republic of China and Ukraine. Based on the analysis of a wide range of scientific sources, the origins of the ideas of implementing interdisciplinary connections in music education in the historical and pedagogical thought of the People’s Republic of China and Ukraine have been revealed; the essence of the main concepts related to the research problem (“interdisciplinary connections”, “integration”, “educational integration”) has been analyzed and clarified; the types and functions of interdisciplinary connections in music education of schoolchildren have been characterized. The interdisciplinary connections of musical art with various educational subjects (language and literature, mathematics, history, geography, local history, computer science, art, etc.) have been characterized. The implementation of interdisciplinary connections in the content of music education for secondary school students in the People’s Republic of China through the introduction of integrated educational courses, the implementation of connections between musical art and other educational subjects and taking into account the regionality in the process of music education for secondary school students has been characterized. The implementation of interdisciplinary connections through organizational forms (integrated lessons, conducting competitions, staging of musical plays, shadow theatre performances, talent shows, etc.) and methods of musical education of schoolchildren (finger games and various game exercises, the method of “accompanying” learning, the method of singing “with the fingers of an open hand”, drawing with ink on rice paper using a brush, drawing a melody, project method, noise orchestra, composing songs and poems, comparing songs, writing a melody to a poem, staging, recitation, singing songs, interpreting listened musical works, defining their forms and genres, perception and comparison of the sound of musical instruments of different nations of the world, comparison of musical works of different styles, etc.).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського