Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (324)Реферативна база даних (5350)Книжкові видання та компакт-диски (1136)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЛАДКОСТВОЛЬН$<.>+<.>K=ЗБРО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 504
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Малярчук О.М. 
Аграрна політика партійно-радянської влади (1944 - 1964 рр., західні землі України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Малярчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу історичних матеріалів та літературних джерел визначено основні етапи, методи та засоби здійснення колективізації сільського господарства на західних землях України в 1944 - 1964 рр. Досліджено особливості реалізації кадрової політики в аграрном секторі економіки та особливості його ідеологічного забезпечення. Проаналізовано специфіку структурної перебудови господарського механізму в регіоні та визначено ефективність його функціонування. Охарактеризовано соціально-побутові умови в сільській місцевості в даний історичний період. Досліджено вплив суспільно-політичних і соціально-економічних чинників на реалізацію державної аграрної політики, зокрема таких факторів, як революційні перетворення в традиційно усталеній системі господарювання в регіоні та збройне протистояння підпілля ОУН, УПА й органів партійно-радянської влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-5 +
Шифр НБУВ: РА336199

Рубрики:

      
2.

Ринажевський Б. М. 
Адміністративно-правове регулювання діяльності військової служби правопорядку у Збройних Силах України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / Б. М. Ринажевський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правове регулювання Військової служби правопорядку у Збройних Силах України (ЗСУ). Охарактеризовано адміністративно-правовий статус Служби правопорядку. Розглянуто правову основу функціонування Військової служби (ВС) правопорядку у ЗСУ й її основні завдання та права у сфері зміцнення законності, правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ й інших військових формувань. Детально досліджено організацію ВС правопорядку у ЗСУ, порядок її комплектування, правове регулювання проходження ВС у службі правопорядку та заходи щодо забезпечення законності в діяльності служби правопорядку. Висвітлено адміністративно-правові заходи забезпечення процесу діяльності служби правопорядку, правового регулювання застосування військовослужбовцями служби правопорядку спеціальних засобів під час виконання службових обов'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4(4УКР)27
Шифр НБУВ: РА375235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Слюсаренко С.В. 
Адміністративно-правове регулювання режиму земель оборони: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Слюсаренко ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні подано визначення земель оборони - це землі, надані для розміщення та постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України. Визначено зміст земельних відносин через виокремлення їх складових: відносин у сфері управління земельним фондом та відносин у сфері раціонального використання та охорони земель оборони, їх місце та роль в структурі суспільних відносин. Досліджено механізм адміністративного регулювання режиму земель оборони, охарактеризовано адміністративно-правові засоби охорони земельних відносин. Проаналізовано сутність і підстави адміністративної віджповідальності за порушення у сфері земельних відносин, виділено види таких адміністративних проступків, визначено особливості адміністративної відповідальності за порушення щодо використання земель оборони. Охарактеризовано ступінь захищеності законодавством про адміністративну відповідальність даних земельних відносин та сформульовано конкретні пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114:Ц + Х819(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА368119

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Пасіка С. П. 
Адміністративно-правове регулювання соціального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. П. Пасіка ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові проблеми забезпечення суб'єктами владних повноважень реалізації права військовослужбовців на гідний рівень соціального забезпечення. Розглянуто історико-правові аспекти виникнення інституту соціального забезпечення військовослужбовців. Розкрито сутність адміністративних правовідносин у сфері реалізації права військовослужбовців на відповідний рівень соціального забезпечення. Висвітлено авторське бачення розділення функцій соціального забезпечення військовослужбовців між органами виконавчої влади. Запропоновано введення юридичної відповідальності за порушення у сфері соціального забезпечення військовослужбовців. Визначено роль держави в цьому процесі через розкриття повноважень органів державної влади в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4(4УКР)26
Шифр НБУВ: РА385017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бокій О.М. 
Адміністративно-правовий режим обігу зброї в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Бокій ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання адміністративно-правового режиму обігу зброї в Україні. Проаналізовано поняття "зброя" в українському та зарубіжному законодавстві та науковій літературі. Розкрито основні ознаки, згідно з якими певні вироби можуть вважится зброєю, запропоновано класифікацію зброї за різними ознаками. Визначено поняття "обіг зброї", виокремлено його елементи. Проаналізовано всі види правовідносин, що виникають у даній сфері. Надано авторську дефініцію адміністративно-правового режиму обігу зброї, охарактеризовано його правовий зміст і структуру. Висвітлено роль та компетенцію основних суб'єктів забезпечення адміністративно-правового режиму обігу зброї в Україні. Охарактеризовано основні засоби забезпечення даного режиму, вказано шляхи вдосконалення правового регулювання сфери обігу зброї. Запропоновано зміни до чинного законодавства України, а також авторський проект Закону України "Про зброю".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.2 +
Шифр НБУВ: РА370057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Параниця С.П. 
Адміністративно-правові засади обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.П. Параниця ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами в Україні. Досліджено теоретико-правові засади регулювання суспільних відносин щодо реалізації права громадян на використання зброї та пристроїв з зазначеною метою у контексті проведення адміністративної реформи та реформи адміністративного права в Україні. Проаналізовано нормативно-правові джерела щодо використання зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, які не призводять до смерті, а тільки нейтралізують правопорушника у контексті мінімального ризику завдання шкоди стороннім особам. Досліджено зміст понять, суть і правові підстави обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, в Україні, які виникають у процесі управління умовами придбання, зберігання, носіння, обліку, реєстрації, реалізації, застосування та використання зброї громадянами з метою самозахисту. Обгрунтовано тезу, що у більшості держав обіг зброї регулюється законами, що забезпечують створення правових підстав і здійснення контролю над ними. За результатами проведеного дослідження сформульовано певні висновки з урахуванням сучасних тенденцій правової думки у сфері обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, з метою розвитку сучасної доктрини адміністративного права та вдосконалення вітчизняного адміністративно-правового законодавства щодо обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.2 +
Шифр НБУВ: РА363489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Салтан О.М. 
Американо-радянське ракетно-ядерне протистояння в 1945-1962 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Салтан ; Харків. Нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 26 с. — укp.

Вперше введено до наукового обігу та досліджено динаміку американо-радянського ракетно-ядерного протистояння в 1945 - 1962 рр. Проаналізовано основні тенденції й акцентовано особливу увагу на впливі ядерної зброї на глобальну політику наддержав за умов воєнно-політичної конфронтації між США та СРСР, яка розпочалася під час завершення Другої світової війни. Вивчено основні напрямки, форми та методи управління та фінансування ракетно-ядерної галузі Радянського Союзу. Розкрито механізм реформування радянських збройних сил на тлі забезпечення армії новітньою ракетно-ядерною зброєю, а також негативні наслідки таких кроків кремлівського керівництва. Простежено процес прийняття рішення про розміщення радянських балістичних ракет на Кубі, а також врегулювання Карибської кризи, яка стала апогеєм "холодної війни".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)63-64(7США) + Т3(7США)63-64(2) +
Шифр НБУВ: РА364267

Рубрики:

      
8.

Єрмаков С. Г. 
Арабо-єврейський конфлікт в Палестині (1947 - 2003): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. Г. Єрмаков ; НАН України ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Пояснено причини виникнення арабо-ізраїльських війн та їх наслідки, проаналізовано процес збройного протистояння на території Палестини. Увагу приділено питанням, присвяченим виникненню, розвитку та бойовим акціям організацій палестинського руху опору, з'ясовано еволюцію поглядів та ставлення до Ізраїлю всередині палестинського руху опору. Виявлено причини кризи всередині руху опору в 1970-х Ч 1980-х рр. Проаналізовано феномен інтифади 1987 року, причини, перебіг і наслідки. Розглянуто переговорний процес між сторонами конфлікту. Проаналізовано хід палестино-ізраїльських переговорів у 1990-х рр., політична ситуація при уряді Ехуда Барака в Ізраїлі до і після початку інтифади аль-Акса, а також новий виток конфронтації після приходу до влади в Ізраїлі уряду Арісля Шарона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.61
Шифр НБУВ: РА383999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Требін М.П. 
Армія в суспільстві, що трансформується (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / М.П. Требін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 32 с. — укp.

Створено соціально-філософську концепцію місця та ролі армії в суспільстві за умов трансформації, у контексті якої на підставі аналізу взаємозв'язків армії та суспільства в економічній, соціальній, політичній і духовній сферах життєдіяльності розкрито специфіку, типологію та форми взаємодії армії та суспільства за сучасних умов, запропоновано моделі оптимізації цієї взаємодії у пострадянських країнах. Здійснено апроксимацію характеру розвитку сучасної збройної боротьби на оборонну політику держави у сфері економіки. Висвітлено особливості трансформації даних держав та її вплив на соціальні процеси у Збройних силах. Визначено місце та роль армії за умов демократичного суспільства. З'ясовано суть глобальних проблем сучасності та особливості їх впливу на життєдіяльність Збройних сил. Обгрунтовано головні напрямки оптимізації взаємодії армії та суспільства у перехідних системах. Запропоновано конкретні заходи в соціальній, економічній, політичній і духовній сферах життєдіяльності суспільства, що мають сприяти підвищенню бойової готовності та боєздатності Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ю6*328.933 + Ц018 +
Шифр НБУВ: РА337809

Рубрики:

      
10.

Круть П.П. 
Армія як суб'єкт забезпечення національної безпеки України (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / П.П. Круть ; Харк. військ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації здійснено соціально-філософський аналіз передумов і методологічних засад вивчення армії як суб'єкта забезпечення національної безпеки українського суспільства у період його системної трансформації, що дає можливість сформулювати розуміння збройних сил як соціального інституту захисту життєво важливих інтересів посттоталітарної країни. Визначені основні суперечності і особливості військового будівництва, яке потребує свого вдосконалення. Обгрунтовуються проблеми оптимізації діяльності армії в контексті забезпечення національної безпеки України. Головним концептуальним положенням роботи є ідея про залежність безпеки країни від цілісності діяльності основних суб'єктів захисту життєво важливих інтересів українського народу та загального процесу соціокультурної реформації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Курнишова Ю.В. 
Берлінська криза 1958 - 1963 рр. і зовнішня політика США: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Курнишова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено процес розробки і реалізації політики США щодо Берлінської кризи та її вплив на міжнародні відносини на європейському континенті наприкінці 1950-х - на початку 1960-х рр. Висвітлено основні американські зовнішньополітичні концепції розв'язання проблеми Берліна, відмінності в американських та західноєвропейських поглядах на подолання кризової ситуації в центрі Європи за умов холодної війни. Розкрито вплив Берлінської кризи на розвиток американсько-радянських відносин та трансатлантичних відносин США з країнами Західної Європи в досліджуваний період. Проаналізовано роль чинника ядерної зброї у військово-стратегічному плануванні Вашингтона та зв'язок Берлінської та Карибської криз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)64 + Т3(7США)63-6 +
Шифр НБУВ: РА336742

Рубрики:

      
12.

Крупина В.О. 
Білий рух в Україні (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.О. Крупина ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, опублікованих джерел і відповідної літератури розглянуто процес виникнення, становлення та боротьбу Білого руху у контексті розвитку української революції. Проаналізовано процес зародження Білого руху та його особливості в Україні. Значну увагу приділено становленню даного руху та аспекту його стосунків з Українською Державою. Висвітлено діяльність "білих" сил в Україні та її наслідки. З'ясовано місце "українського питання" у стосунках Білого руху з країнами Антанти. Досліджено похід Збройних сил Півдня Росії на Москву в 1919 р. та українсько-білогвардійську війну. Проаналізовано зміну курсу внутрішньої та зовнішньої політики П.Врангеля та його стосунки з С.Петлюрою. Значну увагу приділено українсько-білогвардійським стосункам та місцю "українського питання" в "білій" ідеології. Визначено причини конфронтації Білого й українського національного рухів. Розкрито вплив Білого руху на Українську революцію 1917 - 1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-497 +
Шифр НБУВ: РА336549

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Романько О.В. 
Білоруський воєнний колабораціонізм у період Другої світової війни (1941 - 1945): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.В. Романько ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз воєнного колабораціонізму радянських громадян Білорусії з керівництвом нацистської Німеччини у період Другої світової війни, показано його вплив на хід воєнних дій і виділено характерні риси. Визначено військово-політичні причини й умови, які сприяли створенню білоруських колабораціоністських формувань. Розглянуто міжнаціональні відносини на території Білорусії, проаналізовано їх вплив на пробему колабораціонізму. Висвітлено геополітичні плани нацистського керівництва щодо білоруської республіки. Охарактеризовано німецький окупаційний режим на території Білорусії, проаналізовано його вплив на процес залучення місцевого населення до воєнно-політичної співпраці. Розкрито роль білоруського національного руху у процесі створення та використання колабораціоністських частин. Досліджено особливості їх організації, підготовки та застосування, зокрема, 30-ї гренадерської дивізії військ СС і Союзу білоруської молоді. Розкрито зв'язок між діяльністю білоруських частин спеціального призначення у складі німецьких збройних сил і післявоєнним націоналістичним партизанським рухом у БССР. Наведено дані про порівняльну чисельність особового складу білоруських колабораціоналістських формувань як усередині цієї категорії колабораціоністів, так і відносно чисельності особового складу іноземних добровольчих формувань і німецьких збройних сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Біл)622 +
Шифр НБУВ: Ра369560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Дичко А.О. 
Біотехнологія локального очищення жировмісних стічних вод: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / А.О. Дичко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси біотрансформації органічних забруднень, що містяться в стічних водах олійно-жирового виробництва та розглянуто питання розробки технології локального очищення стоків зазначеної категорії. Особливу увагу приділено дослідженню періодичного анаеробного бродіння стічних вод олійно-жирового комбінату за різних температурних режимів. Запропоновано оптимальний режим безперервного метанового зброджування стоків. Висвітлено вихід біогазу та його енергетичну цінність залежно від параметрів анаеробної ферментації. Доведено доцільність застосування симбіотехнології для доочищення зброджених стічних вод олійно-жирових виробництв згідно з вимогами до якості стоків, що скидаються в каналізацію. Описано технологію комплексного локального очищення висококонцентрованих стічних вод олійно-жирових підприємств, що включає термофільне метанове бродіння та аеробну обробку з застосуванням іммобілізованої мікрофлори. Показано можливість застосування кінетичних констант метанової ферментації, отриманих під час лабораторних досліджень для передбачення результатів анаеробного зброджування відходів за напівпромислових та промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.094 + Н761.204.5
Шифр НБУВ: РА317980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ланько 
Бойове застосування новітніх засобів збройної боротьби в локальних війнах 90-х років XX ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Олег Миколайович Ланько ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63 + Ц1,8(4/8)
Шифр НБУВ: РА367949

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кулик Л.М. 
Боротьба зі злочинами, що вчиняються з використанням зброї: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.М. Кулик ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з організаційно-правовими та кримінологічними аспектами протидії злочинам, вчиненим з використанням зброї. Визначено ознаки даного виду злочинів, а також детермінанти існування та поширення цього явища. Проаналізовано законодавство деяких зарубіжних країн про відповідальність за вчиннення злочинів з використанням зброї. Охарактеризовано сучасний стан діяльності органів внутрішніх справ України у сфері протидії злочинам, що вчинені з використанням зброї. На підставі одержаних результатів наукового дослідження розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України й запропоновано комплекс заходів протидії злочинам, вчиненим з використанням зброї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.014 + Х881.9(4УКР)025.2 +
Шифр НБУВ: РА344511

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мизак Н. С. 
Боротьба УПА-"Захід" і збройного підпілля ОУН на західноукраїнських землях (1942 - 1960 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Н. С. Мизак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 36 с. — укp.

На підставі аналізу архівних джерел, друкованих матеріалів, мемуарної й історичної літератури вперше визначено загальні закономірності розгортання національно-визвольної боротьби УПА-"Захід" на територіях західноукраїнських областей, які зазнали репресій від тоталітарних режимів. Охарактеризовано процес формування військових підрозділів УПА-"Захід" і допоміжних структур, що визначило збройне протистояння з німецькими окупаційними військами, каральними силами й іншими агресивними утвореннями. Досліджено причини й історичні обставини переходу УПА-"Захід" від активних бойових дій методами збройного підпілля ОУН за умов зростаючих репресій радянської влади у післявоєнний період XX ст. Проаналізовано тактику боротьби УПА-"Захід" та збройного підпілля ОУН у 1942 - 1960 рр., яка корелювалася конфліктом ідей і політикою тоталітарних режимів. Запропоновано підрахунок порівняльних втрат УПА-"Захід", збройного підпілля ОУН і жертв серед мирного населення та тоталітарного режиму. Визначено взаємозв'язок позитивних і негативних сторін визвольної боротьби УПА-"Захід" і збройного підпілля ОУН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР3) + Т3(4УКР33)6-45
Шифр НБУВ: РА385200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Шарова Т. М. 
Василь Бондар: поезія та художня проза письменника як біографічний ландшафт: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / Т. М. Шарова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено характер художнього осмислення проблеми біографічного ландшафту в творчій спадщині В. Бондаря. Розглянуто сюжетно-композиційну своєрідність творів письменника та визначено концепт біографізму як домінанти естетико-філософської складової його таланту. Розкрито поетичну інтенційність складників "людина-війна" та "людина-зброя" у творах митця. На підставі аналізу поетичних і прозових текстів з'ясовано жанрову специфіку антивоєнних творів письменника та рівень вивчення даної проблеми. Вперше проведено системний аналіз спадщини Василя Бондаря, зокрема, архівної. Визначено категорію часу як домінантного структуранта поетичної творчості митця. Розроблено рецепцію поетичних і прозових творів та осмислено процес створення автором ідеальної людини свого часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Бондар В,Т, 53
Шифр НБУВ: РА371213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кіштаарі Махмуд 
Вивчення фізіолого-біохімічних особливостей дріжджів, що утилізують лактозу, для отримання етилового спирту: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Кіштаарі Махмуд ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню результатів селекції дріжджів, здатних зброджувати лактозу з утворенням етилового спирту. Вивчено здатність селекціонованого штаму дріжджів зброджувати різні вуглеводи та їхні суміші. Показано доцільність використання змішаних дріжджових культур та зброджування середовища, що містить лактозу та сахарозу чи мальтозу. Це дозволяє значно інтенсифікувати процес накопичення спирту. Вивчена послідовність ферментативного гідролізу і зброджування дисахаридів змішаними культурами. Запропоновано спосіб отримання середовища, що містить молочну сироватку і мелясу. Вивчено особливості фізіології штаму дріжджів, що засвоює лактозу, в умовах аеробного культивування а також оптимальні умови його вирощування. Культивування дріжджів на молочній сироватці рекомендовано проводити від'ємно-доливним чи безперервним способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л872.6

Рубрики:

      
20.

Устінова Л.А. 
Визначення ефективності профілактичних заходів проти дифтерії та удосконалення епідеміологічного нагляду за цією інфекцією в Збройних Силах України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Л.А. Устінова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано питання захворюваності на дифтерію серед військовослужбовців Збройних Сил України загалом, а також за територіями дислокацій, видами та родами військ за період 1987 - 2000 рр. Встановлено особливості проявів епідемії дифтерії, а також вивчено стан антитоксичного протидифтерійного імунітету, зокрема, молодого поповнення військовослужбовців строкової служби військових частин Центрального підпорядкування Збройних Сил України за період з 1993 по 2000 р. Визначено інтенсивність циркуляції збудника дифтерії серед військовослужбовців у зазначений період. Виявлено основні фактори ризику, які обумовили сталість епідемічного неблагополуччя стосовно захворюваності на дифтерію в Збройних Силах України. Проаналізовано та надано оцінку ефективності заходів планової ревакцинації та антибіотикопрофілактики серед молодого поповнення військовослужбовців строкової служби навчальних центрів військових частин центрального підпорядкування. Обгрунтовано систему епідеміологічного нагляду стосовно дифтерії в Збройних Силах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23-5 + Р194.23
Шифр НБУВ: РА320645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського