Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (363)Книжкові видання та компакт-диски (235)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ВУЛИЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Мельник Н.В. 
Архітектура комплексів громадсько-житлової забудови міст півдня України кінця XVIII - початку ХХ ст. (на прикладі міст Херсону, Миколаєва, Одеси): автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / Н.В. Мельник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено чинники і умови, що визначили своєрідність формування комплексів громадсько-житлової забудови і планувальних структур міст півдня України, зокрема, Херсона, Миколаєва, Одеси. Розглянуто комплекс громадсько-житлової забудови (КГЖЗ) як структурний елемент каркаса містобудівної системи історичного міста, а також як елемент містобудівної структури загальноміського значення з домінуючою функцією та їх набором (головні вулиці, площі (торгові, театральні), міські сади та інші містобудівні простори громадського призначення). Проведено комплексний аналіз КГЖЗ з функціональною та морфологічною компонентами. Визначено відповідну типологію об'єктів, основні принципи формування архітектури комплексів громадсько-житлової забудови в досліджуваних містах наприкінці XVIII - на початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82(4УКР-9ПІВ) + Щ113(4УКР-9ПІВ)6 +
Шифр НБУВ: РА352763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шевцова Г.В. 
Архітектурно-просторові особливості формування вулиці Хрещатик в Києві (ХІХ - ХХ ст.): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Г.В. Шевцова ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт.. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано історичну періодизацію розвитку вулиці. Представлено критерії, що обумовили становлення Хрещатика як центральної вулиці Києва. Підсумовано визначні періоди формування Хрещатика. Введено в професійний обіг нові архівні та проектні документи, встановлено авторство багатьох споруд, розроблено схеми забудови вулиці станом на 1915 р. Досліджено специфіку фасадної архітектури Києва кінця ХІХ ст. Представлено особливості стилістичного формування забудови Хрещатика. Виявлено унікальні архітектурно-будівельні традиції, що поширилися з даної вулиці на центральні райони міста. Вставлено елементи гармонізації забудови Хрещатика на межі ХІХ - ХХ ст. та критерії спорідненості сучасної забудови вулиці з утраченою. Розроблено план-схему з зазначенням дисгармонійних елементів простору. Створено стратегію диференційного підходу до забудови, згідно з якою зроблено зонування вулиці за чотирма режимами допустимих реставраційних втручань. Запропоновано засоби гармонізації забудови Хрещатика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К)922 + Щ110.83 + Т3(4УКР-2К)6
Шифр НБУВ: РА321276

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Касьянова Н.М. 
Боротьба з безпритульністю та бездоглядністю в Донбасі (1943 - 1953 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Касьянова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

На прикладі Донбасу досліджено досвід боротьби держави з такими соціальними явищами, як дитяча безпритульність, бездоглядність і злочинність після звільнення регіону від нацистської окупації та закінчення Великої Вітчизняної війни (1943 - 1953 рр.). Встановлено основні причини виникнення досліджуваних негативних соціальних явищ, визначено масштаби даної проблеми. Проаналізовано законодавчу та розпорядчу базу роботи органів радянської влади, спрямованої на боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та злочинністю, розглянуто основні методи ліквідації цих явищ. Наведено загальну характеристику владних структур, основним завданням діяльності яких було усунення їх негативних проявів і стабілізації ситуації у регіоні щодо рівня дитячої безпритульності та правопорушень. Досліджено діяльність спеціальних дитячих виховних установ для категорії дітей із статусом діти-сироти та бездоглядні, а також призначених для утримання неповнолітніх правопорушників і злочинців. Визначено роль громадськості у справі допомоги дітям вулиці. Проаналізовано стан матеріального забезпечення знедолених дітей, охарактеризовано соціально-побутові умови їх життя. Розкрито особливості організації навчально-виховного процесу у спеціальних дитячих установах, показано специфіку дозвільного життя вихованців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)62-298 + Ч424(4УКР)719.2 + Ч33(4УКР5)62 + Х628.332 +
Шифр НБУВ: РА370066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Транспорт   
4.

Загоруй О.О. 
Вплив паркування транспорту на пропускну здатність вулично-дорожньої мережі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / О.О. Загоруй ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

За результатами досліджень установлено особливості використання легкових індивідуальних автомобілів у містах. Проаналізовано мережі автомобільних стоянок та показано, що паркування транспортних засобів біля тротуарів погіршує видимість, знижує пропускну здатність вулиці, підвищує імовірність виникнення дорожньо-транспортних подій. Розроблено методику формування процесу паркування з використанням автомобільної стоянки, яку розглянуто як інженерно-планувальний заход організації дорожнього руху, що дозволяє максимально звільнити проїзну частину вулиці від транспорту, що стоїть. За результатами досліджень характеристик руху потоків автомобілів у зоні впливу стоянок запропоновано методику визначення умов безпеки руху транзитних автомобілів, за умов зміни руху автомобілів, що заїжджають та виїжджають з автомобільної стоянки. Сформульовано принцип визначення втрат часу автомобілів у зоні впливу стоянок у разі зміни швидкості руху автомобілів і пропускної здатності вулиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.024 +
Шифр НБУВ: РА354070

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Ваель Х.Ф. Айєш 
Забезпечення безпеки примагістральної території з малоповерховою забудовою за чинником шуму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Ваель Х.Ф. Айєш ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2005. — 22 с. — укp.

Розроблено та обгрунтовано регламентуючі інтервали часу для визначення оцінних еквівалентних рівнів звуку транспортних потоків та запропоновано класи розрахункових рівнів шуму магістральних доріг та вулиць. Наведено теоретичні моделі визначення оцінних рівнів звуку транспортних потоків, приведених до одного розрахункового виду (легкового автомобіля). З'ясовано шумові характеристики вулиць м.Дніпропетровська у регламентований період доби та встановлено залежності еквівалентних рівнів шуму від рівня автомобілізації населення та складу транспортного потоку. Визначено залежності кількісних значень соціально-еколого-економічної ситуації від шуму та параметрів транспортного потоку, планування та інженерного благоустрою контактно-стикової зони, а також конструктивно-планувальних рішень у житловій забудові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н934 +
Шифр НБУВ: РА336000

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Міхно М.В. 
Зниження витрати палива та шкідливих викидів рухомим складом автомобільного транспорту раціональним вибором експлуатаційних факторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.10 / М.В. Міхно ; Укр. трансп. ун-т. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Висвітлено методику та математичну модель розрахунку паливної економічності та екологічних показників рухомого складу, який складає транспортний потік, котрий рухається по міській вулиці. Математична модель дозволяє проводити дослідження впливу експлуатаційних факторів, таких, як швидкість руху потоку автомобілів, застосовуваний водіями метод водіння, склад транспортного потоку за призначенням та за типами двигуна, види палива, параметри транспортного потоку на витрати палива і викиди шкідливих речовин рухомим складом. Проведені дослідження та розроблені рекомендації щодо зниження забруднення навколишнього середовища автомобільним транспортом шляхом раціонального вибору експлуатаційних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33н6

      
7.

Поляков В.Є. 
Історична еволюція топоніміки міста Сімферополя: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Є. Поляков ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу джерел та літератури розглянуто історичні та суспільно-політичні умови еволюції міської топонімії Сімферополя. Досліджено всі назви вулиць міста, включаючи ті, що вийшли зі вжитку. Простежено мотиви номінацій і перейменувань з дня створення міста до сучасності. Виявлено загальні закономірності та регіональні особливості. Обгрунтовано висновок про годонім як згорнутий багатоплановий текст, про назви вулиць як пам'ятників культури, історії та мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)-22 Сімферополь + Ш103.161 + Д8 в4(45УКР7-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА327700

Рубрики:

      
8.

Бурченя В.В. 
Категорія історизму та стильові пошуки в прозі Романа Іваничука: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / В.В. Бурченя ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність поняття історизму, досліджено його прояви й етапи розвитку з моменту виникнення до сучасного періоду. Проаналізовано історію становлення українського історичного роману радянської доби. Досліджено концептуальні засади й образно-стильові ознаки історичної романістики Р. Іваничука, зокрема, визначено в ній частку документального та художнього. Історичні романи "Мальви", "Манускрипт з вулиці Руської", "Черлене вино", "Вода з каменю", "Четвертий вимір", "Орда", "Євангіліє від Томи", "Вогненні стовпи" розглянуто у літературному контексті. Простежено генезу художнього мислення автора та ключових історичних концептів, розкрито особливості використання у романах різного роду символів і хронотопів. Проаналізовано становлення індивідуального стилю та своєрідної поетики Р. Іваничука, а також формування в історичних романах письменника ознак інтелектульно-філософічної прози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Іваничук Р.І. 534
Шифр НБУВ: РА370581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Рябець Я.В. 
Комплексна оцінка потенційної небезпеки руху на перехрестях: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / Я.В. Рябець ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено й удосконалено методи оцінювання небезпеки перехресть на вулично-дорожній мережі шляхом оцінювання ступеня конфліктності транспортних і пішохідних потоків і подальшого інтегрованого оцінювання небезпеки перехресть на одному рівні з їх використанням. За результатами аналізу існуючих методів оцінювання небезпеки перехресть на одному рівні виявлено невідповідність підходів щодо визначення їх небезпеки сучасній ситуації на вулицях міст. Досліджено статистичні дані щодо аварійності в різних регіонах України. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження та виділено групу найбільш суттєвих конфліктних аспектів, встановлено взаємозв'зок між ними. Запропоновано алгоритм вибірки даних про аварійність на перехрестях, розроблений за принципом відбору місць концентрації дорожньо-транспортних пригод, що характеризуються високим ступенем конфліктності між транспортними та пішохідними потоками. На базі алгоритму сформовано методику, що дозволяє проводити комплексне оцінювання потенційної небезпеки на діючих перехрестях та тих, що проектуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.020.3 +
Шифр НБУВ: РА362059

Рубрики:

      
10.

Ніколаєва В.А. 
Концепт "Петербург" у поетичному ідіолекті Осипа Мандельштама і Олександра Кушнера: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / В.А. Ніколаєва ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано лінгвістичні засоби об'єктивації концепту "Петербург" у російській мовній картині світу та поетичній творчості О.Мандельштама й О.Кушнера. Концепт "Петербург" найчастіше репрезентується у російській мовній картині світу та петербурзьких текстах даних авторів власним ім'ям - одним зі своїх історичних імен або найменуванням різних реалій міста, а саме: річок, вулиць, площ, каналів, мостів. Зазначений перелік лексем створює ядро концепту. Вторинні найменування вербалізуються у російській мовній картині світу та досліджених текстах переважно перифрастичними сполученнями, що визначають периферійні шари концепту. Особливістю цієї групи лексем є подібність їх семантики за різної стилістичної забарвленості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Мандельштам, О. 457 + Ш5(4РОС)6-4 Кушнер, О. 457 +
Шифр НБУВ: РА354771

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гізімчук С.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Гізімчук ; Ун-т внутріш. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кулєшова Т.О. 
Ландшафтно-композиційні особливості формування архітектурного образу Києва Х - початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Т.О. Кулєшова ; Акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням виявлення особливостей формування художньої цілісності і неповторності архітектурного образу Києва у взаємодії з унікальним ландшафтом міста. Визначені фактори, необхідні для осягнення формули своєрідності Києва. Встановлено, що ці фактори закладені в природній підоснові, в історичних етапах розвитку планування міста, які створили індивідуальні риси його елементів: районів, вулиць, їх перехресть, площ, кварталів, окремих споруд. Подані важливі положення, що систематизують візуальне сприйняття міста на річці Дніпро.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2КИ)92

Рубрики:

      
13.

Чечельницький С.Г. 
Методи інформаційного аналізу морфології міського середовища (на прикладі міста Харкова): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / С.Г. Чечельницький ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт.. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто методи забезпечення "гуманізації" архітектурного середовища. Проаналізовано інформаційні властивості системи "архітектурне середовище - людина". На підставі дослідження розроблено методи інформаційного аналізу та оцінки морфологічних властивостей фронту забудови вулиці, що сприймаються під час руху. Показано, що дані методи дозволяють проводити кількісний аналіз і оцінку інформативності морфологічних характеристик, зокрема, контур силуету, архітектурних ансамблів, що сприймаються людиною під час руху вздовж фронту забудівлі та за умов фронтального наближення до них. Вперше розроблено інформаційні підходи до формування програмних методів рішення проблемних ситуацій в архітектурному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ХАР) + Щ110.15 + Н820.8 +
Шифр НБУВ: РА344531

Рубрики:

      
14.

Богуцький В. М. 
Мовні моделі простору як культурно-національний феномен (на матеріалі української, англійської та іспанської мов): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / В. М. Богуцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т філол. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено способи репрезентації просторових реляцій в українській, англійській та іспанській мовних картинах світу. Проведено аналіз специфіки просторових моделей, питомих для "наївної картини світу" кожної з мов. Виявлено та докладно розглянуто найхарактерніші прояви просторової ізосемії. Визначено геометрично-просторовий та аксіологічний компоненти семантичних опозицій вперед/назад, вгору/вниз, прямо/криво, локативів середина, край, місце, а також окремі аспекти протиставлення свого та чужого простору. Наведено та проаналізовано аспекти аломорфізму просторових уявлень трьох мовних соціумів. З'ясовано вплив процесів урбанізації на розширення арсеналу мовних засобів для вираження мовних реляцій. Досліджено ціннісний потенціал дихотомії локусів місто/село та сублокусів вулиця, бульвар, площа, базар/ринок та їх дериватів. Проведено зіставний аналіз аксіологічних можливостей гідронімічних локусів річка, море та ландшафтного локусу берег.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-31
Шифр НБУВ: РА372147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Харченко В.Ф. 
Основи енергозбереження та ефективності в системах освітлення міст: Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.09.07 / В.Ф. Харченко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2008. — 38 с. : рис. — укp.

Досліджено проблему енергозбереження у зовнішньому освітленні міст і підвищення ефективності освітлення на базі створення дистанційних систем керування та контролю режимами роботи освітлювальних установок. Розроблено науково-технічні засади побудови енергоекономічних світильників для зовнішнього освітлення завдяки використанню індивідуальних регулювальних пристроїв у комплекті: газорозрядна лампа - пускорегулювальний апарат з додатковим дроселем. Створено метод побудови кривих сил світла світильників зовнішнього освітлення з застосуванням локального згладжування сплайнів, що дозволяє підвищити точність світлотехнічних розрахунків. Розроблено модель освітлення дорожнього покриття вулиць і магістралей міста. Проведено дослідження світлотехнічних характеристик освітлювальної установки та наведено рекомендації з метою підвищення якості освітлення на підставі вітчизняних і закордонних норм щодо освітлення міст. За результатами досліджень розроблено системи та пристрої для практичної реалізації способів енергозбереження й ефективності у зовнішньому освітленні міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З294.98-5
Шифр НБУВ: РА359022

Рубрики:

      
16.

Фелонюк А.В. 
Передмістя Львова другої половини ХVII-XVIII ст.: адміністративно-правовий статус та соціотопографія: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Фелонюк ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав.. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено адмістративно-правовий статус та соціотопографію передмість Львова другої половини XVII - XVIII ст. На підставі аналізу архівних документів, опублікованих джерел виділено кілька юрисдикцій на львівських передмістях: міську, замкову, окремі юрисдикції шляхти та духовенства (юридики, лібертації). Відтворено складний управлінський персонал передмість під різними юрисдикціями, розкрито соціальну структуру мешканців, висвітлено соціальну топографію передмість, професійну стратифікацію та майнове розшарування передміського населення. Охарактеризовано професійну топографію та топографію "заможності" вулиць передмість другої половини XVII - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО-2Л)4-2 + С5*18:Д +
Шифр НБУВ: РА367525

Рубрики:

      
17.

Коваленко О.В. 
Полтава XVII - XVIII ст.: розвиток міської території, просторова структура та міська забудова: автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О.В. Коваленко ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше всебічно досліджено розвиток міської території, просторової структури та міської забудови Полтави XVII - XVIII ст. Розглянуто дію головних містоутворювальних факторів - макро- і топографічних умов місцевості, адміністративного, соціального й економічного чинників. Виділено етапи складання міського простору Полтави. Виокремлено періоди територіального та демографічного зростання. З'ясовано основні етапи розвитку укріплень Полтавської фортеці та їх основні складові. Проаналізовано складання форштадтів, "близьких" і "далеких" околиць міста. Описано особливості форштадного розпланування. Встановлено композиційну ієрархічність міста та закономірності трасування вулиць. Простежено перепланування Полтави на початку XIX ст. Проведено локалізацію найважливіших об'єктів і споруд міської забудови та розглянуто їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ПОЛ-2П)4 +
Шифр НБУВ: РА366880

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бітар Шаріф Жаміль 
Принципи архітектурної організації і регенерації міст Лівану (на прикладі міста Тир): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Бітар Шаріф Жаміль ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблему збереження архітектурної спадщини історичних середовищ міст Лівану (на прикладі міста Тир). Визначено принципи, що забезпечують архітектурну організацію та регенерацію міст даної країни у контексті сталого розвитку міст. Розроблено концепцію збереження та регенерації архітектурної структури міста Тир. Запропоновано архітектурно-планувальні та дизайнерські засоби, зокрема: толерантність щодо історичної панорами міста, збереження та відродження в археологічних районах планувально-просторової історичної системи міста, принцип контекстуалізму, урахування археологічних залишків, "легенди" міста та його історичної символіки, "міфопоетики" кожного конкретного місця, збереження етнокультурної ідентичності середовища у композиційно-просторовому рішенні нової забудови та наслідування у ній традиційних історичних елементів, способів декорування та матеріалів оздоблення фасадів, реконструкція втраченої забудови, реставрація та збереження міських інтер'єрів, перетворення історичних елементів благоустрою, відтворення та реставрація історичних вулиць різного рангу з акцентуванням уваги на їх символіці, історичних деталей, розробка ландшафтного дизайну рекреаційних зон, пристосування історичних будівель до нових функцій без руйнування традиційної забудови, реставрація та відтворення архітектурної колористики, архітектурного декору, реклами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЛІВ)л60 + Н882(5ЛІВ) +
Шифр НБУВ: РА337894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Радченко О. В. 
Профілактика вживання алкогольних напоїв студентками вищих навчальних закладів у процесі фізичного виховання: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.02 / О. В. Радченко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано структуру профілактики вживання студентками алкогольних напоїв, яка базується на ідеях особистісного та професійного розвитку засобами фізичного виховання й охоплює компоненти навчального процесу та реалізацію визначених принципів, етапів, форм, засобів і методів навчання. Вперше визначено педагогічні умови профілактики вживання алкогольних напоїв студентками ВНЗ у процесі фізичного виховання. Доповнено засоби, методи та форми профілактики вживання алкогольних напоїв студентками ВНЗ у процесі фізичного виховання. Виявлено поширеність реклами алкогольних напоїв на телебаченні, у пресі, на рекламних щитах вулиць міста та вивчено обсяги реалізації алкогольних напоїв. Вдосконалено положення щодо фізичної підготовленості, функціональних можливостей та стану здоров'я студенток ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.146
Шифр НБУВ: РА382729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Єрмак О. М. 
Розташування зупиночних пунктів міського пасажирського транспорту: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.01 / О. М. Єрмак ; Харк. нац. акад. міс. госп-ва. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Проаналізовано наукові підходи до визначення місця розташування зупиночних пунктів міського пасажирського транспорту (МПТ). Розроблено математичну модель визначення оптимальної довжини перегону МПТ. Досліджено вплив факторів системи МПТ на довжину перегону, що забезпечує мінімум сукупних витрат суспільства. Запропоновано критерій з визначення місця розташування зупиночних пунктів наземного МПТ в межах площ, які утворенні перехрестям вулиць і доріг. Проаналізовано, що запропонований підхід до визначення раціонального місця розташування зупиночних пунктів МПТ дозволяє мінімізувати витрати суспільства під час планування комплексної транспортної системи міста й обирати на площах, які утворенні перехрестям вулиць і доріг відносно безпечніше місце розташування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.5
Шифр НБУВ: РА375443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського