Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (27)Тематичний інтернет-навігатор (49)Наукова електронна бібліотека (302)Реферативна база даних (2343)Книжкові видання та компакт-диски (386)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЙСЬКОВА$<.>+<.>K=ДЕМОКРАТІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бабінова О.О. 
Взаємодія органів державного управління і місцевого самоврядування з громадськістю: теоретико-методологічний аспект: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.О. Бабінова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні теоретико-методологічні засади взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з громадськістю. Проаналізовано сучасний стан в Україні та в розвинених демократичних зарубіжних країнах щодо залучення громадськості до процесу прийняття рішень. Визначено напрями та механізми підвищення ефективності взаємодії органів публічної влади країни з громадськістю. Розглянуто демократію як форму існування українського народу, рису, притаманну його національному менталітету. Демократія визначена як необхідна умова для ефективної взаємодії органів публічної влади з громадськістю. Для підвищення її ефективності необхідно реалізувати розроблену Концепцію правової просвіти населення, створити законодавчу основу для участі громадськості в процесі прийняття рішень органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.208 +
Шифр НБУВ: РА341710

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шеломенцев-Терський С. В. 
Військова інфраструктура Волинського князівства у XI - XIV ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / С. В. Шеломенцев-Терський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено формування військової інфраструктури Волинського князівства в XI - XIV ст., охарактеризовано військово-гюлітичну ситуацію в регіоні, висвітлено прилучення цієї землі до Київської держави. Доведено, що внаслідок цього прилучення відбувся синтез місцевих і середньо подніпровських елементів в основних компонентах оборонної інфраструктури: фортифікації, озброєнні та дружинному спорядженні, духовній сфері воїнства та його соціальній структурі. Відзначено присутність західнослов'янських, скандинавських і степових запозичень у військовій культурі Волині. Вивчено початки кам'яного оборонного будівництва у волинських містах, встановлено етапи його розвитку. Простежено територіальний розвиток мережі стратегічних шляхів та укріплень, літописних міст, вивчено їх оборонну структуру. Відзначено, що військова інфраструктура Волинського князівства була складовою частиною давньоукраїнських державних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430.11-54 + Х2(4УКР)430.13
Шифр НБУВ: РА382772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Смолянюк В.Ф. 
Військова могутність сучасної Української держави (політологічний аналіз): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.Ф. Смолянюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз сутності, змісту, структури, механізмів формування та напрямів практичної реалізації військової могутності сучасної Української держави. Розглянуто військову могутність як складне багатопотенціальне соціально-політичне утворення, що визначає характер адаптації незалежної України до регіональних і світових геополітичних реалій, а також впливає на кількісно-якісні характеристики подальшого становлення національної воєнної організації. Систематизовано й оновлено понятійно-категоріальний апарат теорії та практики забезпечення військової могутності держави. Розкрито взаємозв'язок між військовою могутністю сучасної держави та її воєнною безпекою і обороноздатністю. Визначено сукупність державних механізмів, призначених для формування військової могутності України. Досліджено шляхи підвищення ефективності їх функціонування. Висвітлено взаємовплив військової політики Української держави та її військової могутності на прикладі взаємодії України з Російською Федерацією та НАТО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:64 + Ф083
Шифр НБУВ: РА315567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Желтобородов 
Військова організація та бойове застосування слобідських українських полків (1765-1918рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Олександр Миколайович Желтобородов ; Національна академія оборони України. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1 + Т3(4УКР-52)4/5
Шифр НБУВ: РА345842

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Грицюк В.М. 
Військова організація та воєнне мистецтво скіфів: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.М. Грицюк ; Нац. акад. оборони України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексну реконструкцію організаційних та функціональних компонентів скіфського війська, запропоновано періодизацію виникнення та розвитку військової організації скіфів. Проаналізовано природні умови скіфського часу та їх вплив на розвиток воєнної справи. Систематизовано знання про війни за участю скіфів, уточнено та обгрунтовано хронологію їх походів до Передньої Азії у VII ст. до н.е., виявлено особливості скіфського воєнного мистецтва. Зроблено спробу дослідити систему забезпечення воєнних дій скіфського війська. На підставі оцінки кардинальних змін у комплексі озброєння, військовій організації, способах та прийомах ведення бойових дій зроблено припущення про те, що у скіфський період відбулась революція у воєнній справі на теренах Південно-Східної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)233 + Ц8г + Ц35(0)3 +
Шифр НБУВ: РА331727

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Чорний В. С. 
Військова організація України: особливості формування та перспективи розвитку (українознавчо-філософський підхід): автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.12 / В. С. Чорний ; Нац. НДІ українознав. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Розкрито етапи й особливості формування військової організації України. Встановлено, що військова організація у своїх історико-сутнісних виявах стимулює процеси утвердження національної ідентичності, формування ознак єдності української спільноти, уможливлює збереження національного духу й особливостей буття, втілює в собі потужний потенціал і ресурс державотворення. Досліджено ідею безпосередньої залежності військового будівництва від загальних трансформаційних процесів українського суспільства, самоорганізаційних засад функціонування військової організації. Обгрунтовано головні напрями створення нової соціальної моделі військової організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ц1,8(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА373665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Нещадим М.І. 
Військова освіта України: історія, теорія, методологія, практика: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / М.І. Нещадим ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2004. — 56 с. — укp.

Відтворено генезис військової освіти (ВО) в Україні за 1991 - 2001 рр., на підставі аналізу конкретно-історичних передумов визначено її етапи, проаналізовано та систематизовано загальні риси розвитку та становлення. Обгрунтовано сучасну систему військової освіти (СВО) на засадах гуманістичної філософії освіти з урахуванням позитивного вітчизнянного та зарубіжного досвіду. Визначено її структуру та теоретико-методологічні засади оптимального функціонування. Проаналізовано досвід підготовки офіцерських кадрів декількох розвинутих країн світу. Розкрито та удосконалено зміст базових категорій та понять підготовки військових фахівців відповідно до гуманістичної парадигми ВО. Досліджено особливості управління ВО, наведено практичні підходи до управлінського забезпечення ефективності функціонування СВО, а також перспективи його подальшого розвитку. Здійснено методологію функціонального моделювання та стратегічного планування розвитку СВО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)3в +
Шифр НБУВ: РА328566

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сухушин М.П. 
Військова реформа в Російській Федерації: соціальний та політичний аспекти (1990 - 1997 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.П. Сухушин ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено соціальні та політичні аспекти військової реформи в Російській Федерації у 1990 - 1997 рр. Вивчено зовнішні та внутрішні політичні передумови реформування збройних сил СРСР. Розглянуто місце армії в радянському суспільстві напередодні розпаду СРСР. Висвітлено еволюцію відношення державних і партійних структур, різних громадських організацій до проблеми реформування армії. Проаналізовано форми, методи та шляхи запровадження військової реформи в СРСР. Визначено вплив утворення співдружності Незалежних Держав, розпаду збройних сил СРСР на початок формування російської армії. Визначено й охарактеризовано основні етапи запровадження військової реформи в Збройних силах Російської Федерації, висвітлено політичні та соціальні аспекти її реалізації. Розглянуто підходи російських партій і суспільних рухів щодо реформування армії. Показано місце соціального захисту військовослужбовців, військово-патріотичного виховання російської молоді та військової освіти в державній політиці Російської Федерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС)634-541 + Т3(2РОС)64-54 + Ц4,8(4РОС)1:64 +
Шифр НБУВ: РА346586

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Корж І.Ф. 
Військова служба в Україні: вступ, просування, припинення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Ф. Корж ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено проблемні теоретичні та прикладні аспекти вступу громадян на військову службу, їх просування та припинення військово-службових відносин. Висвітлено правовий зміст поняття військової служби, визначено основну мету її функціонування. Встановлено характерні особливості військової служби, виявлено відмінності від інших видів державної служби. Зроблено висновок про належність військової служби до особливого виду державної. Розглянуто істотні елементи правового статусу військовослужбовця як суб'єкта військово-службових відносин: права, обов'язки, обмеження, гарантії, пільги та проблеми їх реалізації. Проаналізовано військово-службові правовідносини, запропоновано класифікацію й обгрунтовано їх належність до адміністративно-правового виду. Досліджено підстави виникнення суспільних відносин між державою та громадянином України, пов'язаних з його вступом на військову службу, особливості механізму просування та припинення військово-службових відносин. Проаналізовано стан нормативних актів, що регулюють зазначені питання. Обгрунтовано недосконалість законодавчого забезпечення військово-службових відносин і запропоновано шляхи усунення виявлених недоліків. Визначено основні напрямки правового регулювання військово-службових відносин і наведено пропозиції щодо внесення відповідних законодавчих змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)243 +
Шифр НБУВ: РА334734

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шпитальов Г.Г. 
Військова служба запорозького козацтва періоду Нової Січі в російсько-турецьких війнах: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Г. Шпитальов ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 16 с. — укp.

З'ясовано організаційно-функціональну структуру, особливості комплектації, мобілізації, управління, бойової підготовки та забезпечення Війська Запорізького періоду Нової Січі та визначено місце запорізького козацтва в системі збройних сил Російської імперії. Реконструйовано бойовий шлях і конкретизовано особливості військової служби підрозділів Війська Запорізького у ході російсько-турецьких війн 1735 - 1739 рр. та 1768 - 1774 рр. Визначено ступінь відповідності бойових традицій і воєнного мистецтва Запорізького козацтва європейській воєнній теорії та практиці XVIII ст. Висвітлено роль бойового досвіду запорізького козацтва періоду Нової Січі у боротьбі з турецько-татарськими військами у подальшому розвитку воєнної справи України та Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294.1
Шифр НБУВ: РА319176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Александров В.М. 
Військова служба як особливий вид державної служби в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Александров ; Нац. юрид. акад. України ім.Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості управління військовою службою як галуззю державного управління й окремим інститутом державної служби. Вперше військову службу визначено як організаційно-правовий інститут державної служби. Запропоновано визначення юридичної відповідальності військовослужбовців. Вперше зроблено пропозиції щодо доцільності доповнення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення окремою главою - стосовно визначення складів корупційних діянь та інших порушень, пов'язаних з корупцією у військовій справі. Доведено наявність додаткових ознак, що характеризують військовослужбовців як суб'єктів адміністративних проступків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)24 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА365091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Журавльов Д.В. 
Військова справа в слобідських козацьких полках у другій половині XVII - першій половині XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.В. Журавльов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 22 с. — укp.

Доведено, що військова справа в слобідських полках розвивалася в руслі загальноукраїнської козацької традиції, але їй була притаманна і певна специфіка (першорядна роль кінноти, фортифікацій тощо). Показано вплив військового критерію на процес заселення Слобідської України XVII - XVIII ст., досліджено зміни, що відбувалися в козацькому середовищі в цей період під впливом все тіснішої інкорпорації даного війська до загальноросійських імперських військових структур. Проаналізовано військову організацію, комплектування, забезпечення, роди військ та озброєння слобідського козацтва. Приділено увагу історії воєн і збройних конфліктів XVII - XVIII ст., у яких брали участь слобідські козаки, що залучалися до численних обтяжливих походів як досвідчена та ефективна іррегулярна кіннота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР52)46-7 +
Шифр НБУВ: РА324975

Рубрики:

      
13.

Микитишин 
Військова справа в Україні у другій половині ХІV - першій половині XV ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Валентина Олександрівна Микитишин ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Львів, 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(4УКР)433 + Т3(4УКР)42-7
Шифр НБУВ: РА322754

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кійко В.І. 
Військова справа у Галицькому та Волинському князівствах, ХI - ХIV ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.І. Кійко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 19 с. — укp.

На основі вітчизняної та зарубіжної історіографії, аналізу нових документальних матеріалів і археологічних пам'яток узагальнено дані про генезу військової справи русичів у XI - XIV ст. Проаналізовано військово-політичну діяльність галицьких і волинських князів, зокрема, Данила Романовича (1201 - 1268), Лева Даниловича (1229 - 1301), Любарта Гедиміновича (бл. 1308 - 1384), а також досліджено розвиток їх військової тактики та стратегії. Аргументовано, що участь широких мас міщан і селян общинників у військових формуваннях князів і бояр була підгрунтям військової могутності галицьких і волинських дружин. Розглянуто етапи розвитку та особливості місцевої фортифікації, особливості української зброї та військової техніки XI - XIV ст. Висвітлено міжнародні аспекти запровадження нових видів озброєння у галицько-волинській армії даного періоду, а також відтворено військову тактику та стратегію галицько-волинських полководців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430-54 +
Шифр НБУВ: РА367968

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Образцов С. В. 
Військова та громадсько-політична діяльність М. Омеляновича-Павленка (1878 - 1952 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. В. Образцов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2011 — укp.

Проаналізовано особливості військової та громадсько-політичної діяльності М. Омеляновича-Павленка (1878 - 1952 рр.) в українському національно-визвольному русі першої половини XX ст. Висвітлено його участь в бойових операціях російсько-японської та Першої світової війн, військово-організаційну діяльність на чолі Збройних сил УНР і ЗУНР 1918 - 1920 рр. Наведено результати дослідження громадсько-політичної діяльності у Польщі, Німеччині, Чехо-Словацькій республіці, Франції. Охарактеризовано військово-історичні студії М. Омеляновича-Павленка з воєнної історії України XX ст. Показано цінність політичного досвіду та творчого доробку генерала М. Омеляновича-Павленка для сучасного процесу державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Омелянович-Павленко + Ц4(4УКР)1:611/612-8
Шифр НБУВ: РА377890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кісель В.Й. 
Військові частини як суб'єкти цивільного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Й. Кісель ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз правового статусу військових частин як суб'єктів цивільного права. Обгрунтовано об'єктивну потребу їх участі у цивільних відносинах у зв'язку з необхідністю реалізації ними своїх майнових та особистих немайнових прав і обов'язків, актуалізацією самостійності під час вирішення питань, пов'язаних з децентралізованим забезпеченням своїх повсякденних потреб. Доведено, що військовим частинам притаманні всі сутнісні ознаки, необхідні для надання їм офіційного статусу юридичної особи. Встановлено, що бюджетна установа є формою, за допомогою якої військова частина може брати участь у цивільних правовідносинах. Розкрито зміст поняття цивільної правосуб'єктності військових частин, розглянуто основні форми її реалізації у речових і зобов'язальних правовідносинах, встановлено порядок та умови цивільної відповідальності за взяті зобов'язання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)01 + Ц4,8(4УКР)211 +
Шифр НБУВ: РА350568

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пуховець Д.С. 
Внутрішньополітична діяльність Константина Великого (306 - 337 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Д.С. Пуховець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано політичну кар'єру Константина Великого, визначено особливості здобуття ним політичної влади, розкрито політичний стиль правителя. Досліджено релігійну політику "першого християнського імператора", встановлено причини навернення Костантина у християнство та мету, яку ставив перед собою правитель на користь християнської Церкви. Розкрито особливості внутрішньополітичної діяльності Константина у ключових сферах, таких як державне управління, соціальна сфера, економіка та військова політика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)44-8 Константин Великий
Шифр НБУВ: РА375207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Хлівнюк Т.П. 
Вплив засобів масової інформації на політичний простір сучасної України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.П. Хлівнюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження впливу засобів масової інформації (ЗМІ) на політичні трансформації у суспільстві на підставі аналізу моделей комунікаційних процесів. Досліджено різні підходи до визначення функцій засобів масової інформації у суспільстві. З'ясовано, що вплив, який здійснюють ЗМІ на суспільство, може мати позитивні та негативні тенденції. Зазначено, що ЗМІ можуть бути охарактеризовані як особлива система (інститут) політичної системи, які є каналом інформаційного обміну в суспільстві. Обгрунтовано, що без ефективної діяльності ЗМІ політична система не може стало розвиватися за виключенням тоталітарних систем. Здійснено порівняльний аналіз моделей демократії, а саме: учасницької, захисної, плюралістичної та елітарної. Установлено умови, що поліпшують вільне функціонування ЗМІ у даних демократіях. Виявлено розбіжності у сучасному виборчому законодавстві, що може призвести до конфліктів і суперечок у площині ЗМІ та влади напередодні чергових виборів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.22 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356259

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Кучер В. В. 
Громадсько-політична та військова діяльність Ю. Тютюнника у боротьбі за українську ідею: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.12 / В. В. Кучер ; Нац. НДІ українознав. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено прояв української ідеї на тлі життя та діяльності Ю. Тютюнника. На основі грунтовного вивчення джерел, ідей, гіпотез, концепцій, теорій та наукових праць проаналізовано та реконструйовано підходи до розуміння національної ідеї, визначено її співвідношення у світобаченні Ю. Тютюнника. Конкретизовано напрям і зміст діяльності Ю. Тютюнника періоду Української революції, насамперед доби Центральної Ради та частково Гетьманату, встановлено участь у створенні та функціонуванні ряду українських громадсько-політичних організацій. Досліджено роль Ю. Тютюнника в I та II Зимових походах, показано причини й особливості його участі в організації даних походів, окреслено позицію Ю. Тютюнника в діяльності Повстансько-партизанського штабу. Доведено, що життя та діяльність Ю. Тютюнника спрямовані на реалізацію української національної ідеї в формі побудови української незалежної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Т3(4УКР)6-8 Тютюнник Ю.
Шифр НБУВ: РА383299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Марчак О.М. 
Демократичний транзит у посткомуністичних країнах: теоретико-методологічні й прикладні аспекти: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.М. Марчак ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 17 с. — укp.

Проаналізовано практику демократичних транзитів "третьої хвилі". Виявлено, що майже у всіх пострадянських країнах сформувалися гібридні політичні системи, що поєднують авторитарні й демократичні елементи. Уточнено поняття глобальна демократична хвиля, демократичний транзит. Обгрунтовано, що демократичні транзити ще не означають гарантованого переходу до демократії, і тим більше її консолідацію. Під демократичним транзитом розуміються поліморфні процеси переходу від одного суспільного і політичного стану до іншого, причому як кінцевий пункт зовсім не обов'язково і навіть рідко виступає демократія. Виявлено особливості посткомуністичних трансформацій: спроби одночасного досягнення політичної демократизації і переходу до ринкової економіки; необхідність демонтажу значної частини зношених виробничих потужностей заради модернізації та реструктуризації інших; відсутність, у більшості випадків, первісного пакту між реформаторами й консерваторами; виникнення етнонаціоналістичної реакції на комуністичний колапс; зародковий характер громадянського суспільства за аморфності зв'язків між його ізольованими протоелементами і державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА353798

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського